X Amerikanenwijk, sportaccommodatie, motel en aansluiting op Rijksweg Sinterklaas is weer in Leusden eusdenaar stal voor circa 250.000 gulden Sint bezoekt Achterveld Herhaling reanimatie- cursus Leusden passeert 23.500 inwoners B. en W. spraken met gedeputeerden over invulling noordzijde Leusden-Centrum 1 JL IC AMEN MET TWEE AMERSFOORTERS J Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? J leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaklle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.y. krant DINSDAG 22 NOVEMBER 1983 - 15e JAARGANG NO. 59 Boeren en tuinders gaan ook reinigingsrecht betalen 3 Mininatuurtjes'winter- voedering vogels, deel 23 Grote belangstelling voor jaarfeest Vallei jongeren 5 Kantongerecht Amersfoort 5 TussenTijds heeft plannen voor recyclingprojekt .6 Amusementhal weg uit De Hamershof6 Een nieuwe rage: Electric- Boogie, streetdancing en Body Wave6 Roda (zatleed de eerste nederlaag dit seizoen. Op het Buiningpark wist Bloemen- kwartier met 0-3 te zegevieren 7 De korfballers van Antilopen begonnen de competitie met een overwinning opZKC7 ACHTERVELD - Dank zij de medewerking van de Achter- veldse winkeliers, is het ook dit jaar weer mogelijk dat Sint-Ni- colaas zijn intocht in Achterveld houdt. De intocht zal plaatsvin den op zaterdag 26 november. De Sint zal om 13.30 uur worden verwelkomd op het bordes van huize St.-Joseph. Na deze ver welkoming zal vandaar uit een rijtoer door het dorp worden ge maakt. De route is als volgt: Huize St.-Jo seph, Hessenweg. Ruurd Vissers traat, Rentinckstraat, Jan van Ar keiweg, Verjaagde Ruiterweg Bisschop van Dieststraat, Pate Stormstraat, Van Oldenbarnevelt straat, Verjaagde Ruiterweg, H van Viandenstraat, W van Amers- foortstraat, Pater Stormstraat. Hessenweg tot aan café Buitelust waar de stoet zal worden ontbon den. De rijtoer zal om ongeveer 15 00 uur zijn beëindigd LEUSDEN - Op woensdagavond 23 november wordt een herha ling gegeven van de cursus re animatie. Deze avond is be doeld voor degenen die de laat ste jaren deze cursus hebben gevolgd. De herhalingsavond wordt gehouden in De Wegwij zer aan de Biezenkamp 39, en duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN/UTRECHT - De invulling van de noordzijde n Leusden-centrum is begin vorige week onderwerp n gesprek geweest tijdens een bijeenkomst tussen ideputeerde Staten van Utrecht en burgemeester en slhouders van Leusden. Daarbij is gesproken over de ogelijkheid van een speciale wijk voor Amerikaanse ilitairen in het plan „De Horst", opnieuw de aansluiting in Leusden op de Rijksweg 28 en de realisering van n motel en een sportaccommodatie in de nabijheid ar van. LEUSDEN - Het inwonertal van de gemeente Leusden is vorige maand de 23.500 gepasseerd. In oktober nam het totaal aantal inwoners met 204 toe. Er wer den zestien mensen geboren, terwijl er tien overleden. In Leusden vestigden zich 322 personen, terwijl er 124 naar el ders verhuisden. Het inwonertal kwam daarmee per 1 oktober op 23.515. Sinds 1 januari van dit jaar be draagt de totale toename van het aantal Leusdenaren 1413. Loco-burgemeester Jan Wagenaar ontving, samen met zijn collega-wethouders, met gepaste trots Sinterklaas in Leusden voorlichtingsafdeling ontkent ten stelligste, dat Leusden de helft van de kosten van de aansluiting voor zijn rekening zou willen nemen Die suggestie werd onlangs tijdens een commissievergadering gedaan door het CDA-raadslid Henk van der Sloot. Gemeentevoorlichter Hans Hermans daar over:-.,Het is pertinent niet juist, dat Leusden de helft van de kosten zou willen dragen In het informeel overleg met de gedeputeerden hebben B en W niet meer gedaan dan de bereidheid uitspreken om een deel van de kosten voor rekening van de gemeente Leusden te laten ko men". Eveneens een wat ouder onder werp. dat in het overleg tussen provincie en gemeente aan de orde vachtingsvol kijken de kinderen naar Sinterklaas uit Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. I Bij kontrakten belangrijke korting. losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Qeopend. Zaterdags gesloten. is gekomen, betreft de bouw van een motelaccommodatie nabij de toekomstige aansluiting van Leus den op de Rijksweg. Dat is een reeds lang door Wagenaar gekoes terde wens en volgens voorlichter Hermans is er de gedeputeerden een tekening van een motel ge toond. Tegelijkertijd is er gespro ken over een binnensportaccom modatie. die eveneens nog aan de noordzijde van Leusden-centrum gerealiseerd zou kunnen worden Volgens Hermans moet hier niet gedacht worden aan een ..Huis van de Sport", zoals dat enkele jaren geleden in beeld was Toen werd door de stichting „Stad en Rekrea- tie" een plan gepresenteerd voor de bouw van een sportaccommo datie, omgeven door woningen, die gebouwd zou moeten worden in het Leusdense bestemmingsplan 't Ruige Velt Het plan, waar het college van B en W. aanvankelijk welwillende aandacht aan be steedde, ketste in een later stadium toch af Thans wordt gesproken over een indoor-sportvoorziening van bescheidener omvang. Her mans bevestigt dat het opnieuw de architect Timmler is, die achter dit plan steekt. Timmler was indertijd ook de ontwerper van het „Huis van de Sport" AMERIKANENWIJK Timmler heeft nog een ander projekt ingediend bij de gemeente Leusden. dat in het werkoverleg van vorige ter sprake is gekomen. Het betreft de bouw van een spe ciale wijk voor Amerikaanse militai ren. die werkzaam zijn op de vlieg basis Soesterberg De Amerikaan se Air Force kampt ai geruime tijd met problemen ten aanzien van de huisvesting van de manschappen en hun gezinnen. Via de provincie is bekeken of er in gemeentes in de direkte omgeving van de basis wellicht een projekt gerealiseerd zou kunnen worden, dat vergelijk baar is met het „Apollo' -projekt in Soesterberg zelf, waar uitsluitend Amerikaanse militairen en hun ge zinsleden wonen Daarbij is ook Leusden in beeld gekomen. Momenteel wordt door het colle ge van B en W. onderzocht of aan een dergelijk plan medewerking verleend zou kunnen worden Het meest in aanmerking voor zo n Amerikanenwijk zou het gebied 't Vliet komen Dat ligt aan de noord kant van de Randweg naast 't Ruige Velt en is in het ontwerp- structuurplan aangewezen als re servegebied voor woningbouw en werkgelegenheid. Een ontwerp voor een dergelij ke wijk is op papier gezet door de eerder genoemde architect Timmler. Volgens een woord voerder van de Amerikanen op Soesterberg betreft het hier een particulier initiatief van de heer Timmler, die er van op de hoogte is, dat de Amerikaanse lucht macht op Soesterberg behoefte heeft aan huurwoningen voor zijn personeelsleden. Volgens de woordvoerder van de ge meente Leusden is nog niet te zeggen, welk resultaat de onder zoekingen van B. en W. in deze zullen opleveren. VOOR EEN VERSLAG VAN DE INTOCHT ZIE PAGINA 3. n één onzer verslaggevers) .EUSDEN - De rijkspolitie usden heeft in samenwer- 5 ig met de collega's in Er- Blo eind vorige week de jarige Leusdenaar K. aan- houden, die samen met ee Amersfoorters voor on- veer 250.000 gulden aan ederen had gestolen. K. en zijn medeplichtigen hadden vijf inbraken in Leusden op hun naam. Voor het overige opereerden zij in plaatsen op de Veluwe. De gestolen waar bestond uit twee dure Merce- dessen, een speedboot, een caravan, diverse aanhangwa gens, bouwmaterialen, waar onder 150 meter tegels, en professioneel gereedschap. De politie kwam begin november de dievenbende op het spoor na een tip van iemand. Die had bij een opslagloods in Hoevelaken drie nieuwe fietsen van een verhuurbe drijf uit de buurt ezien en vertrouw de dat niet helemaal. Toen de gewaarschuwde politie een kijkje nam in de loods, ontwaarde ze een hoop goederen die na onderzoek gestolen bleken te zijn. De loods was gehuurd door K. Na verhoor bleek er in een garagebox iq Amersfoort nog een gestolen Mer cedes van naar schatting 70 000 gulden te staan, waarvan het de bedoeling was die, voorzien van een ander chassisnummer te ver kopen. De politie kon toen ook overgaan tot de aanhouding van de twee Amersfoorters, die ook nog een groot aantal auto-inbraken op hun naam hadden staan Het drie tal zal verder oplichting van een verzekeringsmaatschappij ten las te worden gelegd. In Zandvoort hadden de mannen bij de politie aangifte gedaan van diefstal van hun auto die echter niet gestolen was, maar veilig in een schuur in Leusden was opgeborgen. De ver zekeringsmaatschappij keerde niettemin uit Met het geld plus een aanvulling werd een Mercedes aangeschaft. De met-gestolen auto is overgedragen aan de verzeke ringsmaatschappij De Mercedes is in beslag genomen De rijkspolitie van Leusden en Ermelo heeft een groot gedeelte van de gestolen waar kunnen achterhalen via de helers van wie het drietal gebruik maakte. De rest van de spullen is ver kocht aan onbekenden. 9' Het voltallige college van 9i deputeerde Staten is be- i vorige week in Leusden bezoek geweest voor wat 9' irdt aangeduid als „infor- 91 iel overleg". Daarbij is on- gi rmeer gesproken over een ntal onderwerpen betref- tde de ruimtelijke orde- ig, met name aan de noord- de van Leusden-centrum, als bekend is het al jaren- ig de bedoeling om daar - het verlengde van de Rand- g- een aansluiting op de A te realiseren. Volgens de ngste gegevens zou een rgelijke aansluiting 21 mil- tn gulden moeten kosten dat geld wil Rijkswater- at er op dit moment niet ir uitgeven. Niettemin is er in het overleg tussen provin cie en gemeente begin vorige week over gesproken. Vol gens wethouder Jan Wage naar (VVD, Ruimtelijke Orde ning) zal In een overleg tus sen provincie, gemeente, Rijkswaterstaat en de betrok ken ministeries alsnog ge probeerd worden om het be nodigde geld op tafel te krij gen. De wethouder meldde dat vorige week donderdag in Amersfoort, waar hij een le zing hield voor het plaatselij ke departement van de Ne derlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Leusden is bereid om ook een financiële bijdrage te leveren, maar onbekend is van welke omvang die zou kunnen zijn. De gemeentelijke Hel gebied 'I Vliet (op de voorgrond) kom! in aanmerking voor eenAmerikanenwiik Rechtsboven een deel van De Horst waar wellicht een motel en een sportaccommodatie verri/zen

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1