O* ierste nederlaag een feit iloemenkwartier zet loda voet dwars oda (zon.) krijgt te weinig ïjnstige start irfbalcompetitie Green Giants dames op goede weg Hockey-dames hadden te veel ontzag voor Weesp TTCL eervol ten onder Achterveld wederom aan kop Hockeyers buigen voor Hilversum Hockey- uitslagen VVETItAI. 'MM LAYS Schaatsavond week verzet Uitslagen SVA-jeugd Stoutenburgse kaartavond 3e KAARTAVOND RODA '46 jUSDEN - De Roda-zaterdag tegen runner-up menkwartier het spoor vol- lig bijster. Op alle fronten jrden de volgelingen van trai- Richard Beumer afgetroefd, fe hebben verdiend en niet is geflatteerd verloren gaf Roda-trainer na afloop vol- idig toe. „We kwamen er aan te pas. We werden met >n wapens bestreden en gin- dan ook terecht met 0-3 on- litvoegde begeleider Jan loeve er eerlijkheidshalve toe. ,,We kwamen als ploeg fort en konden geen moment fe leidende positie waarma- if het beginsignaal was het ielijk dat de Roda-elf een las- middag tegemoet zou gaan. met de herstelde Coen van weer in de punt van de aanval in de eerste minuten tegen igressief en flitsende aanvals- m Bloemenkwartier weinig in brengen. Knullig balverlies Ie tot enkele zeer gevaarlijke ities voor het Roda-doel. Het was aan keeper Barry Buunk te danken dat de Leusdenaren een snelle achterstand bespaard bleef. Het te laat dichtklappen van de buitenspelval gaf de Hilver- sumse rechtsbuiten de gelegen heid alleen op het Roda-doel af te stormen. Voorstopper Wilfried v.d Pas wist met de moed der wanhoop de bal net op tijd voor de voeten van de spits weg te tikken. Even later was het wederom Barry Buunk die een bal onder lat over zijn doel tikte. Bloemenkwartier bleef komen en beheerste het middenveld. Roda stelde er bitter weinig tegen over. Eenmaal had Ton Kaspers een serieuze kans om uit een verre trap van Henk van Pluuren de bal in te koppen, terwijl even later Fokko van Leijenhorst eveneens een unieke mogelijkheid kreeg om de score te openen. Te mooi wilde hij de bal in de vrije rechter bovenhoek plaatsen Na een halfuur kreeg Bloemenkwartier toch haar zin. Slecht wegwerken van onzeker spelende Rembert Groenman werd de inleiding tot de openings treffer. Geheel onnodig leverde de Roda-verdediger de bal bij zijn tegenstander in die dit buiten kansje niet aan zijn neus voorbij liet gaan en zijn ploeg verdiend aan de leiding bracht: 0-1 Zonder kleerscheuren wist Roda de rust te halen om even op adem te komen. Wie na de pauze een herboren Roda op de grasmat te rugverwacht had, kwam van een koude kermis thuis. Bloemenkwartier ging door alsof er een kampioenschap op het spel stond en werd door het tal rijke meegekomen Hilversumse publiek luidruchtig aangemoe digd. Roda probeerde het wel maar kreeg geen vat op het spel Uit één van de vele corners be sliste Bloemenkwartier de wed strijd. Met een schitterende volley hoog in de kruising liet de blonde Bloemenkwartier-speler keeper Barry Buunk uit een afgesloten corner volstrekt kansloos: 0-2. Trainer Beumer wisselde terstond de onzichtbare Fokko van Leijen horst voor Hans Ruiterberg, ter- eren jon- k noj ande- i maai SDEN - Wat de heren van de lag-formatie al vanaf het van het seizoen erg moei- afgaat is het maken van lunten. Ook in de belang- uitwedstrijd tegen Zuider- ogels werden de mooiste onbenut gelaten en het vizier niet op scherp, erdediging onder aanvoe- van gelegenheidslibero 'eters gaf geen krimp. De nduitslag is dan ook gauw lard. Vanaf het begin dic- Roda het spel en drukte iderzeevogels in de verde- De Roda-voorhoede be de uit John Janssen, Peter en Eef van Dongen wist iel nog niet te vinden. m een kwartier spelen leek lassen op weg om de ope- effer op zijn naam te zet- en laatste noodgreep van ecte opponent in het strat en wd Jebied was voor de gehele lanhang een penalty waard. Tot verbazing van ieder een legde de arbiter de bal buiten de beruchte lijnen. Bas Peters stelde zich achter de bal op. Snoeihard haalde hij uit en schoot Roda naar 1-0. De scheidsrechter dacht hier anders over en liet de vrije trap overnemen. De tweede keer wist de keeper de bal uit de hoek te ranselen. Bert Staubach en John Janssen hadden pech met hun schoten Te gehaast schieten deed de bal net over of net naast het vijandelijke doel be landen. Na de thee ging Roda onvermin derd voort. Diverse malen moes ten de Zuiderzeevogels aan de noodrem trekken om de Roda voorwaartsen aan banden te leg gen Eef van Dongen was zijn op ponent vaak te slim af terwijl Peter Knijff op karakter veel duels in zijn voordeel besliste. Doelpunten ble ven vooralsnog uit. In het laatste kwartier gooide Roda alle rem men los. Tot tweemaal toe zag de Roda-elf een inzet van Eef van Dongen en Dick van 't Klooster op de doellijn gekeerd worden. Zui derzeevogels had weinig meer in te brengen. De schaarse tegen stoten brachten de Roda-verdedi- gers nauwelijks in verlegenheid. In de laatste minuut leek John Janssen alsnog de verdiende overwinning binnen te halen. Al leen op de keeper afgaand had hij een unieke mogelijkheid het von nis te vellen. Tot ontzetting van de met bus en auto's meegereisde Roda-supporters sprong de bal iets te ver van zijn schoen het geen de Zuiderzeevogels-keeper in staat stelde het gevaar te keren en de stand dubbel blank te hou den. De overige uitslagen zondag-af deling. Roda 2 - Ruc 3 5-3 Soesterberg 3 - Roda 3 1-2 Maluka Muda 2 - Roda 4 2-1 Roda 5 - Maluka Muda 3 17-1!! WZA 6-Roda 6 1-0 Veensche Boys 6 - Roda 8 0-1 bul- iet ge- Ze zijl 'nutter jze ven bezig, ken e rage. nog zeker al zien, st voor IEN - De wedstrijd tussen ?en en ZKC is in de Korf oehalve hoogstaand ge- Vele reële scoringskan- ierden vooral aan ZKC- nbenut gelaten en speel- Leusdenaren gunstig in rt. Na het voorstellen van earns probeerde het eer- nvalsvak van Antilopen nde uit Nancy Lahey, Jo- 'ersteeg, Frans ter Maten ry Urbach de score te hetgeen mislukte. Met gevarieerd spel kreeg de overgangsklasse ge- eerde Zaanse ploeg uit- Ide kansen. Te mooi wilde de heren van ZKC het kar wei afronden zodat Antilopen een vroege achterstand be spaard bleef. Via afstandschoten van Nancy La hey en Frans ter Maten wist Anti lopen een 2-0 voorsprong te ne men ZKC had het antwoord snel klaar en hervond de aansluiting: 2-1 Een feilloos benutte strafworp van Bob Leydes bracht de stand op 3-1 Na een schitterende aan val waaraan het hele vak haar aandeel betekende via Nancy La hey: 4-1. Kort voor het rustsignaal tekende ZKC nog 4-2 aan. Na de veldenwissel aina het soel aedu- rende 10 minuten over en weer Onzorgvuldigheid en onkunde, vooral aan ZKC-zijde, boden het publiek weinig spektakel Gert Graafland was de eerste die de korf wist te vinden: 5-2. Even later bracht Margret Versteeg de stand op 6-2 ZKC scoorde tweemaal te gen voordat invaller Richard Ur bach met een afstandschot aan alle onzekerheid een eind maakte, en de eindstand op 7-4 bepaalde. De eerste zege in de zaalkorfbalcompetitie was een feit. Overige korfbaluitslagen Antilo pen: Antilopen 2 - ZKC 2 13-4 De Vinken 6-Antilopen 3 1-8 MIA 5 - Antilopen 5 5-10 Antilopen 11 - B E P 11 7-11 Spirit 11 - Antilopen 12 6-2 Antilopen A 1 - Telstar A 1 10-2 KVO A 1 - Antilopen A 2 1-3 Antilopen B 1-SKF B 2 4-1 Spirit C 1 - Antilopen C 1 0-8 Sparta C 3 - Antilopen C 2 1-2 Victum M 1 - Antilopen M 1 0-0 MIA P2-Antilopen P2 0-8 KVO G 3 - Antilopen G 2 1-2 Kesteren Q 1 - Antilopen Q 3 1-0 Spelbeeld in de wedstrijd van Roda-zaterdag tegen Bloemenkwartier wijl Henk van Pluuren even later geblesseerd het veld moest verla ten en vervangen werd door Teus Heemsbergen In de slotfase ging Wilfred v.d. Pas als extra aanval ler mee naar voren. Veel maakte het niet meer uit. Een fraaie solo bracht Bloemenkwartier in de slot fase op 0-3 nadat de gehele Roda- defensie zoek gespeeld was. ,,We staan weer met beide benen op de grond", merkte de Roda- trainer tenslotte nog op ,,De voor sprong bedraagt nog vijf punten. Volgende week pakken we de draad weer od. We beqinnen ge woon weer van voren af aan." De overige uitslagen Roda-zater dag: Roda 2-Bloemenkwartier 2 3-3 Roda4-Stroe5 15-0! NSC 5 - Roda 5 0-4 Roda 6 - Veensche Boys 6 4-4 Roda 7 - DVS 14 0-3 Vet C - Maarssen A Heren V - B'veld IV Heren IV -SCHC VIII Vet. E - Doorn B Dames II - Kameleon IV Weesp- Dames I A'foort V - Dames III H'sum- Heren I Culemborg2- Heren II Laren D - Vet A S'weyde XI - Heren lil LEUSDEN - De wedstrijd tegen Quidam is voor de basketbalhe ren van Green Giants op een 56- 66 nederlaag uitgelopen. De da mes deden het beter en wonnen overtuigend met 56-32. De eeste minuten gaven bij de he ren een gelijk opgaande strijd te zien. Over en weer golfde het spel en vlogen de ballen doel treffend door de basket. Tegen het einde van de eerste speel- helft verloor Green Giants de greep op de wedstrijd hetgeen in een 24-33 achterstand bij rust resulteerde. De 2e helft trokken de Leusdense heren het spel naar zich toe en liepen in een mum van tijd de achterstand in. Op het moment dat de Leusdena ren de strijd in hun voordeel leken te gaan beslissen moesten twee basisspelers met vijf persoonlijke fouten op de bank plaats nemen. Even was de Leusdense ploeg aangeslagen maar met nog een vijftal minuten te spelen bedroeg de achterstand nog slechts 2 pun ten. In de slotfase moest het ge beuren. Om ongebrijpelijke rede nen slaagden de heren er niet in het gat te dichten en moesten lijd zaam toezien hoe de mannen uit Bunnik de marge alsnog tot 10 punten wisten te vergroten en met 56-66 winnend van het veld stap ten. De Leusdenaar Bert Weber was met 20 punten de topscorer en werd op de voet gevolgd door Ruud Neure die 18 punten voor zijn rekening nam. Dames De dames moesten eveneens te gen Quidam aan de bak Op pa pier geen ongevaarlijke tegen stander. In de praktijk was de Bunnikse formatie geen partij voor de zeer goed en geconcen treerd spelende Leusdense da mes. Onder de basket werden de Quidam-dames keer op keer afge troefd. Enkele preciese afstands schoten van een Quidam-speel ster voorkwamen dat Green Giants erg ver zou uitlopen. Kort voor de rust speelden de dames op de ..break" wat de 35-18 rust stand opleverde. De 2e helft viel de concentratie door het gebrek aan tegenstand enigszins weg. De rebounds werden niet meer gepakt terwijl het vizier bij het schieten van afstand ook niet meer op scherp stond De break was het enige wapen wat de no dige punten opleverde. Quidam moest het hebben van afstands schoten maar kon niet verhinde ren dat de Green Giants met een 55-32 overwinning de punten in eigen huis hielden. Els van Dijk en Joke de Goede hadden met 14 resp. 12 punten een groot aan deel in de zege terwijl het debuut van Marijke Papeveld (7 pt) opval lend was. Overige uitslagen Welpen - Keizer Otto 22-47 Heren 2-Dunckers4 55-46 LEUSDEN - De met veel span ning tegemoet geziene wed strijd tussen koploper Weesp en het op de 2e plaats staande Leusden is voor de hockey-da mes op een kleine teleurstelling uitgelopen. In Weesp moesten de dames de kleinst mogelijke nederlaag incasseren in een wedstrijd die het predikaat 'top per' volledig waarmaakte. Beide ploegen kwamen voorzich tig uit de startblokken en keken de kat uit de boom. Leusden, mis schien iets te voorzichtig gestart, had in eerste instantie te veel ont zag voor de koploper In de prille aanvangsfase mocht Weesp een strafcorner nemen. De perfect aangeslagen bal werd buiten het bereik van de Leusdense doel- vrouwe in de verste hoek gescho ten: 1-0. Leusden ging niet bij de pakken neerzitten en pakte de draad weer op Verder dan enkele strafcorners wisten de dames niet te komen. Een incident ontsierde de wedstrijd. Een duidelijk geval van naslaan op Welmoed Fok- kema werd door de arbiters door de vingers gezien. In de 2e helft moest Leusden te rug zonder daarbij in al te grote problemen te geraken. Keepster Simone Fokkema wist van geen wijken en behoedde haar ploeg voor een grotere achterstand. Leusden wist zich aan de druk te ontworstelen en ging weer aan aanvallen denken Het niet benutten en afmaken van de kansjes die er in het laatste kwartier nog ontstonden liet Leus den met lege handen. ,,We mis ten een echte afmaakster", liet trainer Peter Kipp weten. Een ge lijkspel was volgens de verhou ding geweest. We gaan ons na de winterstop volledig op de strijd om de 2e plaats concentreren die recht geeft op deelname aan een extra competitie om de nog reste rende promotieplaatsen" LEUSDEN - Tegen kampioen Rega uit Nijkerk hebben de ta feltennissers van TTCL hun huid zo duur mogelijk verkocht en gevochten voor wat ze waard waren. Het geluk zat niet mee. Strijdend gingen de heren ten slotte met 7-3 ten onder. Vele partijen moesten in 3 sets beslist worden Vrouwe Fortuna was op de hand van de Nijkerkers en deed de balans in het voordeel van Rega overslaan Jan Vogel wist desondanks nog twee par tijen op zijn naam te schrijven ter wijl teamgenoot Piet van de Bree eenmaal winnend uit de strijd kwam. Rob Unkraut bleef met lege handen. Het dubbelspel ging tenslotte ook naar de kampioe nen. De uitwedstrijd tegen Paushui zen wordt nu belangrijk. Willen de heren niet in moeilijkheden geraken dan is het behalen van een of meer punten bittere noodzaak. Be Fair B-Vet B 1-7 Maarn D1 - Meisjes D2 1-2 Nieuwe Gein A- Vet D 3-2 Woerden D1 - Meisjes D3 3-1 Jongens A1 - SCHC A2 2-3 Laren A3 - Jongens A2 2-1 Jongens A4 - Holestick A1 2-2 Baarn A2 - Jongens A 3 2-1 Jongens 82 - Culemborg B1 1-2 Doorn B1 - Jongens B1 3-0 Jongens B3 - IJsseloever B1 2-2 S'weyde B4 - Jongens B4 2-4 Jongens C1 - SCHC C1 2-4 1-1 Haaskamp C1 - Jongens C2 2-1 Jongens C3 - Kampong C2 3-1 0-5 Laren C6 - Jongens C4 1-2 Jongens D2 - SCHC D2 1-3 2-7 Kameleon C2 - Jongens C5 2-4 Jongens D3 - Vianen D2 3-0 1-6 Laren D2 - Jongens D1 2-2 Meisjes A1 - Kameleon A1 3-0 0-2 Huizen D3 - Jongens D4 1-0 Meisjes B3 - Huizen B2 2-2 1-0 Haaskamp A1 - Meisjes A2 1-2 Meisjes B4 - Be Fair B2 1-1 1-2 Soest B1 - Meisjes B1 1-0 Meisjes C1 - Be FairCl 2-0 5-1 Kameleon B1 - Meisjes B2 2-0 Meisjes C3 - Fletiomare C1 0-3 2-1 Gelderm. B1 - Meisjes B5 2-0 Meisjes C5 - A'foort C4 4-0 0-2 Laren C3 - Meisjes C2 2-1 Meisjes D1 - H'sum D1 2-5 1-0 Culemb. C1 - Meisjes C4 1-2 Meisjes D4 - Kampong D3 9-0 LEUSDEN/ACHTERVELD - De eerste helft van de competitie zit er op. Koploper Roda-zater dag ging thuis voor het eerst te gen een zeer gemotiveerd Bloemenkwartier met 0-3 onder uit. ,,Er is nog geen man over boord, de leidende positie blijft nog onaangetast. Het is wel de zaak om het hoofd koel te hou den en de aandacht op de vol gende wedstrijden te richten meldde de Roda-trainer. ,,Er is nog geen ploeg geweest die zonder tegenslagen de titel heeft behaald!" De achtervol gers wonnen allen hun wed strijd. F.C. Horst haalde tegen het sterk teruggevallen Hees met 6-0 fors uit. Unicum is even eens van slag en kwam voor de tweede achtereenvolgende maal met 0-1 tekort. SEC heeft zich blijkbaar al bij degradatie neergelegd. Barneveld zege vierde gemakkelijk met (0-3). TOV won nipt (0-1) in Naarden terwijl SMV Boys de Sperwer met 3-0 afdroogde. De uitslagen van de zaterdag 1e klasse waren Roda'46 - Bloemenkwartier 0-3 F.C. Horst - Hees 6-0 Unicum - Hulshorst 0-1 SEC - Barneveld 0-3 Naarden - TOV 0-1 SVM Boys - Sperwer 3-0 De ranglijst op de helft van de competitie is: Roda'46 11 19 (25- 8) TOV 11 14 (24-13) SMV Boys 11 14 (20-11) Bloemenkwartier 11 14 (19-11) Hulshorst 11 14 (13- 8) Barneveld 11 13 (18-15) F.C. Horst 11 10 (19-15) Hees 11 10 (11-19) Unicum 11 9 (13-16) Naarden 11 9 (11-16) Sperwer 11 5 (13-26) SEC 11 1 7-38) Zondag In de zondagafdeling hield de Roda-formatied, .slechts" een punt aan het duel tegen Zuider- zeevogels over De koplopers ble ven aan de winnende hand zodat de aansluiting nog niet hervonden is. WZA won ter nauwernood van Actif (1-0) terwijl Hooglanderveen met dezelfde cijfers over streek genoot Veensche Boys de baas bleef. Naarden en Amsvorde deel den keurig de punten (2-2). Laren pakte met 4-2 Barneveld in terwijl Gooische Boys het Amersfoortse APWC met 3-1 te slim af was De uitslagen van de zondag 1e klasse waren: VVZA-Actif 1-0 Naarden - Amsvorde 2-2 Hooglanderveen - Veensche Boys 1-0 Laren - Barneveld 4-2 Gooische Boys - APWC 3-1 Zuiderzeevogels - Roda'46 0-0 De ranglijst ziet er als volgt uit WZA 11 17 (25-10) Gooische Boys 11 16 (20-11) Barneveld 11 14 (19-12) Laren 11 13 (25-18) Zuiderzeevogels 11 12 (16-13) Hooglanderveen 11 12 (21-23) Roda'46 11 11 (13-12) APWC 11 11 (18-18) Actif 11 10 (16-18) Amsvorde 11 8 (12-23) Naarden 11 6 (16-25) Veensche Boys 11 3 5-23) Achterveld nestelde zich na de belangrijke 4-2 winst tegen koplo per Olympia mede aan de kop van de ranglijst en behoudt uitste kende kansen op een goed eind resultaat. BW klopte ASV (3-2). Sparta(L) deed Hilversumse Boys met 2-1 de das om. Nederhorst pakte weer eens de volle winst (1- 0) terwijl KVVA verrassend bij PVC (2-1) onderuit ging De uitslagen waren Sparta(L) - Hilversumse Boys 2-1 BW - ASV 3-2 Nederhorst - EMM 1-0 PVC - KVVA 2-1 Achterveld - Olympia 4-2 De ranglijst is Achterveld 10 15 (22-10) Stator 10 15 (17- 7) Olympia 10 15 (18-15) PVC 10 14 (19- 9) KVVA 10 10 (17-16) ASV 10 9 (15-16) Sparta(L) 10 7 (10-18) Nederhorst 9 6 6-12) EMM 10 6 (11-17) Hilversumse Boys 10 6 (10-19) BW 9 5 (11-20) vrijdag 25 november aanvang 20.15 uur LEUSDEN - De hockeyont- moeting tussen Hilversum en Leusden is voor de mannen van Rob Weers op een ruime 5-1 nederlaag uitgelopen. „We heb ben ondanks deze nederlaag goed gespeeld hetgeen de bur ger moed geeft voor de belang rijke wedstrijd tegen HBS in Bloemendaalzei een nog im mer opgewekte Leusden-trainer die het geloof in zijn manschap pen nog niet verloren schijnt te hebben. Met de doelman van A1 tussen de palen trokken de heren op het kunstgras van Hilversun ten strijde. Na de weinig interessante ope ningsminuten, brak Hilversum de score open Op fraaie wijze wist de doorgebroken Hilversum-speler zijn actie met succes af te ronden 1-0. Nog geen minuut later bracht LEusden de stand weer in even wicht, nadat een toegekende straf- bal door Maarten Jonges feilloos benut werd: 1-1 Een strafcorner aan de andere zijde bracht Hilver sum wederom aan de leiding. Te gen het snoeiharde schot had kee per Albert Meyhof geen enkel ver weer: 2-1 De tweede helft werd er aan beide kanten goed gehockeyd zonder dat er doelpunten vielen Leusden rook haar kans op een klein succesje, en loerde op de gelijkmaker Een Hilversummer die de cirkel in kwam en een voorzet losliet die voor het doel langs uitge rold zou zijn. zag zijn voorzet via een Leusden-speler langs de ver bouwereerde keeper in de goal gaan: 3-1Het moreel was geknakt en leusden kwam deze ongelukki ge tegenslag niet meer te boven Hilversum ging rustig door en ver grootte via het benutten van twee strafcorners de voorsprong tot 5-1 Leusden was verslagen en hield het voor gezien. ACHTERVELD - Door de K.P.J. was er voor vrijdag 18 november een schaatsavond in Utrecht georganiseerd. In ver band met onvoorziene omstan digheden kan dit niet doorgaan. Het schaatsen in Utrecht is nu verplaatst naar vrijdag 25 no vember. Er kunnen zowel leden i als niet-leden deelnemen. ACHTERVELD De uitslagen van de jeugd van SV Achterveld wa ren als volgt: TOV A1 - Achterveld A1 0-7 Soest A3 - Achterveld A2 1 -6 Achterveld B1 - WZA B3 3-4 Achterveld C1 - WZA C3 1-0 Achterveld C2 - Baarn C3 3-6 CJW D1 - Achterveld D1 6-1 Achterveld D2 - VVZ'49 D2 0-1 Soest E2 - Achterveld E1 1-3 KVVA F2 - Achterveld F1 0-1 Hoogland F3 - Achterveld F2 0-7 Dames junioren Achterveld - SVMM 4-6 Meisjes Achterveld - Houten 0-1 STOUTENBURG - - Vrijdag avond 25 november organiseert het feestcomité Stoutenburg een kaartconcours in De Moes pot aan de Hessenweg in Ach terveld. Er kan zowel geklaver jast als geschutjast worden. In schrijven kan vanaf 19.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 2 gul den per persoon. Deze kaart avond, die om 20.00 uur begint, is alleen toegankelijk voor inwo ners van Stoutenburg.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7