Ontwerp-structuur- plan is verschenen leslaagde bazar van Tryfosa ILBO'83: manifestatie ager beroepsonderwijs t) Tweede jazzconcert van de Lionsclub Concert folkgroep Sarfath in De Korf Duiventen- toonstelling Sinterklaasfeest bij Blijhof V oorlic htingsavond consulentschap voor rundveehouderij De Geut ook 's middags geopend d cordopbrengst llecte sport handicapten Harry Belinda band in Moespot 465 gulden voor Blijf van Mijn Lijfhuis Lezing over psycho-synthese JJVN'fl'EK 7 'BEURS, Zondag in De Hakhorst f 25 I 26 27 Van Heteren Makelaardij.... Uw huis is 't waard. van heteren makelaardij na Gedicht van Jan aan Sint DONDERDAG 24 NOVEMBER 1983 plaatselijk nieuws bazar van Tryfosa trok heel wat belangstellenden. EUSDEN - De Nederlandse rvormde Vrouwenvereniging fosa organiseerde afgelopen dag een bazar in de Dorps in Leusden-Zuid. 's Mid- js en 's avonds bestond de gelijkheid een gokje te wagen Je verschillende stands waar- Ier zich onder andere een ouderwets knikkerspel en een lollybord bevonden. Op handwerkgebied was er heel wat te koop en ook van de speelgoed- en boekenstand werd gretig gebruik gemaakt zo dicht bij het Sinterklaasgebeuren De op brengst van deze jaarlijks terugke rende bazar was ƒ8 294.25 bruto. Na aftrek van de zo laag mogelijk gehouden kosten zal dit bedrag worden verdeeld over vier doelen, t.w. Gereformeerde Zendings- bond, Inwendige Zendingsbond. Stichting Gehandicapten en de re novatie van de Dorpskerk (Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het ontwerp- structuurplan is dezer dagen verschenen. Deze vijfde nota op weg naar de vaststelling van een structuurplan voor Leusden is de gedrukte versie van het voor ontwerp met de daarin aange brachte tekstwijzigingen door de raadsfracties. Het voorontwerp verscheen begin augustus. Het is de bedoeling om precies over een jaar het structuurplan door de gemeenteraad te laten vast stellen. Voor die tijd mogen pro vinciale instanties op het ont werp reageren en zal het van 1 september tot 1 november 1984 ter inzage liggen voor de inwo ners van Leusden, die eventueel bezwaarschriften kunnen indie nen. Het structuurplan voor Leusden moet een stuk worden waarin met woorden, cijfers en kaarten wordt aangegeven hoe de ruimtelijke ont wikkeling van deze gemeente is na 1985, dus na de afronding van het bestemmingsplan Tweede Fase waar de nieuwe wijken onder val len In het structuurplan worden de „groeizaken" in samenhang met elkaar beoordeeld en bekeken wel ke effecten die in de toekomst geven. Leusden heeft bepaald dat na 1985 slechts voor de eigen bevolking zal worden gebouwd rheid jrtERSFOORT/LEUSDEN - In eek van 28 november tot en december zal het Lager >epsonderwijs in de regio land de manifestatie ALBO ouden. Voor de derde maal n de scholen voor LHNO, LTO, LEO en LAO in de ikerk aan de Schuilenbur- eg in Amersfoort laten zien :ij in huis hebben. „Het is een uniek voorlich- tingsgebeuren dat de mensen bereikt vanuit het lager beroeps onderwijs en hen informeert wat dat onderwijs hun zoon of doch ter biedt", zegt de heer J. van der Venne van het Regionaal orgaan van het Leerlingwezen. Vijftien scholen voor lager be roepsonderwijs uit Amersfoort. Leusden (Don Bosco), Soest. Bun schoten en Maarsbergen (hoort niet tot de regio maar is enige school in omgeving die opleiding installatietechniek heeft), het Re gionaal orgaan van het Leerlingwe zen. het arbeidsbureau en het Bu reau voor School- en Beroepskeu zevoorlichting zullen zich volgende week presenteren in de Brugkerk en vragen beantwoorden van be langstellende ouders en hun kinde ren. „Het lager beroepsonderwijs, daarover mag geen twijfel be staan." zegt de heer Van der Ven ne. „is een volwaardige vorm van onderwijs, die zeker niet lager mag worden ingeschat dan bijvoorbeeld Mavo' Het LBO is echter vooral bestemd voor hen, die minder theo retische capaciteiten hebben De officiële opening van de ALBO-manifestatie vindt maan dag 28 november om 14.00 uur plaats door de heer J. H. S. van Ruiten, lid van de commissie Wagner. Voor ouders, eventueel samen met hun kind, is de ALBO geopend op dinsdag 29 en woensdag 30 november van 13.30 tot 21.00 uur. USDEN - Een record aantal ctanten, plusminus 175, den vorige week voor een rd opbrengst van de collec te voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. De totale opbrengst in de gemeente Leus den bedroeg 8.077,70 gulden. In Leusden-Centrum werd voor 5818,90 gecollecteerd, in Achter veld bedroeg de opbrengst 1.219 gulden en in Leusden-Zuid werd voor 1 039.80 gulden opgehaald. Alle gevers en geefsters worden hartelijk dank gezegd voor hun bijdrage lafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. rschijnt elke dinsdag en donderdag. ofdredakteur: rnix Kreyns Jaktie: 1ien Engelkens spar van Loo vering kopij en advertenties: het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur laktie en administratie: loor Leusder Krant. Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op idagen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 Telefoon: 033-941495. nnementsgeld: 40 per jaar; .20 per half jaar; .35 per kwartaal. hten bezorging: ibonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan ikt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag n 18.30 en 19.30 uur), tel 033-940691Bij geen gehoor kunt u kt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- toestel 44. 3. istellen foto's: leeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u >tellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij itbetaling van ƒ5.- per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro 11 t.n.v BDU b v. te Barneveld. met duidelijke vermelding van iste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. KJaallaan 9. Leusden-Centrum 'eer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste thuis. USDER KRANT is een uitgave van de BDU- nkombinatie te Barneveld. ACHTERVELD - Het consulent schap voor de rundveehouderij in Utrecht organiseert op dinsdag 29 november een voorlichtingsavond voor haar leden. De avond wordt gehouden in Ons Gebouw aan de Hessenweg 214 in Achterveld. De aanvang is om 20.00 uur. De heer C. H. J. Kalis, dierenarts bij de Gezond heidsdienst voor Dieren zal een inlei ding houden over „Drachtigheids- problemen bij het rundvee en wat men kan doen t.a.v. een goede kal- verfok". Op veel bedrijven blijkt de tussenkalf- tijd nog vrij ongunstig te zijn. onder andere ten gevolge van problemen met drachtigheid Hierdoor zal de totale jaarproduktie lager zijn. met als gevolg dat het bedrijfsinkomen daalt. Ook te veel kalversterfte of een slechte jong- veefok heeft een negatieve invloed op de bedrijfsresultaten Zowel de oorza ken als de bestrijding van deze twee problemen zal door de heer Kalis wor den besproken ACHTERVELD - Op zaterdag 26 november zal na een lange tijd LEUSDEN - De speelgoed- en kledingbazar, die afgelopen maandag in het Vrouwenkafé werd gehouden, heeft een be drag van 465 gulden opgeleverd. De opbrengst is bestemd voor het pas opgerichte Blijf van Mijn Lijfhuis in Amersfoort. Ook het niet verkochte speelgoed zal daar zijn bestemming vinden. De avond werd bezocht door een groot aantal vrouwen. weer een band optreden in De Moespot. Het is de Harry Belin- daband die blues en rock and roll speelt. De band, die in 1972 werd opgericht, bestaat uit Piet, bas en zang; Carel, gitaar en zang; René, drums en Henk, gitaar. Het optreden begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 5 piek. In de pauze wordt de muziek ver zorgd door Black Power. Eerst in het gebied 't Ruige Veld ten noorden van Leusden-centrum en op open lokaties in de gemeente Gepland waren 285 nieuwe wonin gen per jaar maar door de huidige economische tijd is dat gemiddeld aantal bijgesteld op 180 woningen per jaar Als die voorspelling uit komt zal er pas na 1990 woning bouw plaatsvinden in het gebied Langesteeg. ten zuiden van de Schoolsteegbosjes. Behalve de ruimtelijke ontwikke lingen wordt in het ontwerp- structuurplan ook ingegaan op het daarmee samenhangende voor- zieningenpeil (scholen, winkels), de beroepsbevolking en de werk gelegenheid en de financiële kon- sekwenties van de uitbreiding van Leusden Wanneer volgend jaar novem ber het structuurplan wordt vast gesteld heeft de gemeente er vier jaar overgedaan om met behulp van een adviesburo dit plan te maken, dat ruim 1,3 mil joen gulden heeft gekost. LEUSDEN - Na het eerste suc cesvolle optreden in oktober van de Leusdense combinatie „De Swing Profs" volgt zondagmid dag 27 november vanaf 14.30 uur het tweede concert, dat georga niseerd wordt door de Lions club. Deze keer zal het eetkafee De Hakhorst aan de Waarden te Leusden-Centrum opnieuw wor den omgetoverd tot een gezellig jazzkafee. Zondagmiddag ontvangt het onder leiding van Pardy Leopold staande „huis 'orkest met de Goodmann-sound als gast Cees Beekman. Cees Beekman zal als solist te beluisteren zijn op zijn tenorsaxofoon en op - wat hem vooral bekend maakte - zijn hot- viool. De toegang tot het gebeuren is 7,50 per persoon, terwijl kinderen onder leiding van hun ouders gratis toegang hebben Zoals bekend zal de opbrengst bestemd zijn voor de Landdag voor patiënten met spier ziekten in Crailoo De 3de jazzmeeting zal - in tegenstelling met eerdere berich ten - worden gehouden op vrijdag avond 16 december a s. wederom in de Hakhorst. Musici die graag eens een keer willen meespelen met het orkest nodigt de Lionsclub uit om zondagmiddag alvast een kijkje te komen nemen In januari zal er namelijk getracht worden een jamsession te organiseren waar aan in principe alle individuele Leusdense - maar ook die uit de omgeving - jazzmusici mee kun nen doen. Voor nadere informatie kan men kontakt opnemen met de heer S. Lakeman, telefoon 033- 942009 Folkgroep Sarfath LEUSDEN - Vrijdag 25 en za terdag 26 november organiseert de postduivenvereniging Leus den voor de negende achtereen volgende keer haar jaarlijkse duivententoonstelling. Het eve nement wordt gehouden in het nieuwe clubgebouw bij de Ijs baan. Vrijdag zal keurmeester Brandt uit Deventer de 204 duiven, welke onderverdeeld zijn in tien klassen, keuren op schoonheid en conditie De tentoonstelling wordt vrijdag avond om 20.00 uur officieel ge opend door de heer G Th v.d. Hengel Vrijdagavond kan men de expositie tot 23.30 uur bezichtigen Zaterdag kan men er van 09 00 tot 13.00 uur terecht. De toegang is gratis. Om de kosten enigszins te drukken worden er vrijdagavond een bonnenverkoop en een loterij georganiseerd. Tevens wordt de gelegenheid geboden het nieuwe clublokaal te bezichtigen LEUSDEN - Zondag 27 no vember zal folkgroep Sarfath op treden in De Korf. De groep bestaat uit vier muzikanten en een technicus. Vanaf 1977 treedt Sarfath gemiddeld driemaal per maand op in sozen, koffiebars en op straat. Naast stokoude tradi tionals en instrumentale num mers proberen ze ook hun eigen ideeën te verwerken in de mu ziek, waarbij ze geïnspireerd worden door hun eigen christe lijke geloofsovertuiging. Sarfath speelt Ierse en Neder landse volksmuziek en enkele mu ziekinstrumenten die daarbij ge bruikt worden zijn banjo, gitaar, fluit, mandolien, bouzouki. trom en viool. Het optreden van Sarfath begint om 12.00 uur. De entree bedraagt 3 gulden per persoon; gezinnen met jonge kinderen ge nieten reduktie LEUSDEN - Op donderdag 15 december en op dinsdag 10 ja nuari houdt Karima de Groot- Tichelman een lezing over psycho-synthese. Psycho- synthese wil de kreatieve krach ten in de mens mobiliseren om het bijzondere van zijn persoon lijkheid te ontwikkelen. De lezing duurt van 20 00 tot 21 30 uur en zal worden gegeven bij mevrouw De Groot aan huis, Henegouwen 27. Op deze avond en kan men tevens kennisnemen van het voorjaarsprogramma psycho-synthese dat in Leusden van start zal gaan Wie deze avonden wil bijwo nen, kan zich telefonisch opge ven bij Karima de Groot, telefoon 940112. LEUSDEN - Omdat het open jeugd- en jongerencentrum De Geut aan de Zwarteweg nu ook 's middags tussen half drie en half zes is geopend, is het jongeren centrum meer dan een uitgaans gelegenheid of soos. Onder lei ding van beheerder Roy Robbe- mond zal er onder meer een boetseer- en fotografeerclub worden ogpezet, terwijl er con crete plannen bestaan om een eigen krant uit te geven. De bestaande aktiviteiten zoals de disco-avonden op vrijdag en zaterdag, het rock roll-dansen op woensdagavond en filmvoorstel ling op zondagmiddag genieten een redelijk goede belangstelling CL l.T. Ch.STRLU I LDE DRIETAND'I I MERSFOORT I I vrijdaK I Z.aterdatj Zondag "«••■mhcrjnmmhrlnovrmhrrl 11-17,, I LEUSDEN - Er zijn nog plaat sen vrij op het Sinterklaasfeest van Blijhof, dat a.s. zaterdag voor kinderen van 4 tot en met 12 Makelaar o.g./Beëdigd taxateur Hamersveldseweg 7, 3833 GK LEUSDEN Telefoon (033) 94 34 36 jaar georganiseerd wordt. Voor de leden is de toegang gratis, niet-leden betalen ƒ3,- per kind. De kinderen kunnen kijken naar een vrolijk toneelspel dat de titel „Ik krijg er een staart van!" heeft meegekregen. Daarna komt de Sint een bezoekje brengen en doet dan meteen de prijsuitrei king van de kleurwedstrijd die voor de leden van Blijhof aan dit feest verbonden is. Omdat er meestal erg veel kinde ren komen, wordt het programma op die dag tweemaal afgedraaid, 's ochtends van half 11 tot 12 uur en 's middags van 2 tot half 4. Bij de middagvoorstelling is overigens nog het meeste plaats Om er zeker van te zijn dat uw kind(eren) er zaterdag nog bij kan, wordt u gead viseerd om vrijdag, morgen dus, tussen 16 00 en 17 00 uur op Blijhof aan de Ansfriduslaan een toegangskaartje af te halen Voor inlichtingen kunt u bellen naar Ka rin Oskamp, tel. 942015 of 941627 De Sint zaterdag tijdens de intocht in Leusden Tijdens de welkomsceremonie voor Sinterklaas in Leusden heeft locoburgemeester Jan Wagenaar (hij verving de afwezige burgemeester Rademaker) aan de Goedheiligman een gedicht voorgedragen. Vele kinderen en ouders die de intocht bij het gemeentehuis bijwoonden, hebben waarschijnlijk er niet veel van verstaan door het rumoer. Voor hen, en andere geïnteresseerden, de tekst van het gedicht dat overigens niet zelf door Wagenaar maar door een ambtenaar op papier is gezet: Welkom in Leusden voorde zoveelste keer Hoe vaak u hier reeds kwam, dat weet ik niet meer Misschien kunt u uw geheugen opfrissen Door mij hiervan te vergewissen Nogmaals welkom in Leusdens Hamershof Voor ons allemaal een reuze bof U komt hier voor groot en klein En dat vinden wij geweldig fijn Ondanks het feit dat sommige ambtenaren staken Maakt uw bezorgtocht over de daken U bent wat dat betreft wel wat verwend Uw Pieten zeuren niet over 3 Vz procent Ondanks de overal stijgende prijzen Wil ik u op Hamershof wijzen Ik graag me wel eens af waar doet u het van Hoe is het mogelijk dat dit in 1983 opnieuw allemaal kan Misschien vraag ik nu wel teveel En krijgt toch iedereen zijn deel 1983 uw eerste ontvangst op ons nieuwe gemeentehuis Hierin voelt u zich vast goed thuis Misschien iets dat u verrast De kleuren hebben wij aan uw kleding aangepast Een ding zit in dit centrum echter nog niet pluis Dat is het vorig daar door u beloofde warenhuis Naast mij mijn collega wethouders Torsten met mij de begroting 1984 op de schouders Het was een hele toer om dat ding sluitend te krijgen Om van subsidies en andere voorzieningen nog maar te zwijgen Ondanks recessies en tekorten Blijft er in Leusden nog maar weinig te schorten Sinterklaas ik wens u heel veel sterkte de komende dagen Op uw tocht naar lieve kindertjes, die maar blijven vragen Als ik uw werk moest doen, was dit een ramp U gaat straks ook nog naar de Biezenkamp Ook daar kunt u terecht voor al uw inkopen mijn advies, u moest doorbelde centra maar eens heen lopen.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3