tn: Storm laat sporen na lockers applaudisseerden ia besluit gemeenteraad VBaO: geen subsidie maar voorschot van 1500 gulden erste aanzet voor lingloopcentrum I Computer op 't Ronde „Geen .dorpswei' in De Hamershof' Wenskaarten maken bij TussenTijds Leusden schrijft boze krief aan directie KRO W V IEUW ONDERKOMEN LANGS DE MIDDENWEG Vandaag in de Leusder Krant MEERDERHEID RAAD BESLUIT NA CDA-V00RSTEL BDU »«1 iJ n LIJ tXircj J] /i Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden te FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant Geen krant ontvangen? Hoo/credakreu' MARN1X KREUNS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15.35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. S4^> •ft"A"^ kron DINSDAG 29 NOVEMBER 1983 - 15e JAARGANG NO. 61 storm vermelde een gedeelte van deze bouwkeet langs de Burg. Van der Posttaan (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het noodweer heeft in Leusden, evenals in andere delen van ons land, zijn sporen achtergelaten. Bij politie, brandweer en gemeente kwamen meldingen binnen van omgewaaide bomen, ondergelopen kelders en weggewaaide dakpannen. De bijna orkaan- krachtige wind richtte fikse schade aan aan een bouwkeet van de UBA langs de Burgemeester Van der Postlaan. Een gedeelte van het gebouwtje was investort, terwijl de omheining tegen de vlakte was geslagen. Een loods (nissenhut) op de gemeentewerf aan de Hamersveldseweg liep ook schade op door de storm. Verder kwamen meldingen binnen van omgewaaide bomen aan de Trekerweg, Dodeweg, de Postweg en Helweg. Op Daatselaarhof in de nieuwe wijk Wildenburg moest een caravan gered worden die bijna wegdreef in de enorme plassen. Als gevolg van de harde wind moest ook het kassahokje bij de fietscrossbaan het loodje leggen. Verder sneuvelden ook borden van bouwmaatschappijen en makelaars op de nieuwbouw- plaatsen in Leusden. Ook het al jarenlang opgestelde bord van Siemens langs de Clarenburg overleefde de storm niet en werd voor de helft weggeslagen. Meerderheid raad eens met college van B en W in Kwestie van Kruisraketten Nee". Tijdens een door de burge meester afgedwongen hoof delijke stemming schaarden de fracties van VVD en CDA zich achter het collegepag. 3 Gouden Klomp in de prijzen op jaarlijkse Intrada pag. 3 Dezer dagen verschenen de algemene beschouwingen van de vijf raadsfracties op de gemeentebegroting voor 1984. Daaruit blijkt dat het CDA steun verleent aan het college op bijna alle punten, de PvdA het reserveringbeleid aanvalt, de VVD voorstander is van privatisering, D'66 met tijdelijke ambtenaren wil wer ken en GPV/SGP een niet ge makkelijk begrotingsjaar voorziet pag. 4/5 Sport: er ligt een voorstel van het gemeentebestuur op tafel om een clubgebouw op het Buiningpark in eigendom over te dragen aan korfbal vereniging Antilopen en tafel tennisclub Leusden. Verder een verslag van de overwin ning van Roda zaterdag op Barneveld pag.7 Autonieuws: met een raad test van de nieuwe Golf pag. 8 an één onzer verslaggevers) iUSDEN - Met een spon- in applaus heeft een groot ntal leden van jongeren- Dep De Rockers de ge- enteraad bedankt voor I besluit om 26 gulden uit trekken voor een nieuw derkomen voor de Roc kers. De raad nam donder dagavond het besluit una niem, terwijl sommige frac ties in de betreffende raads commissies nog hun twijfels hadden. Die werden in hoofdzaak veroorzaakt door de onduidelijkheid over de huurovereenkomst tussen de Rockers en stichting SOCCLE, die het nieuwe on derkomen gaat beheren. Door de toezegging van wet houder Van Woudenberg donderdagavond om de huurovereenkomst te be spreken in de raadscommis sie welzijn en onderwijs kon den de twijfelaars in de raad akkoord gaan met het voor- Ês.iy Roc- stel over het nieuwe kers-onderkomen Daarom zal deze Leusdense jon gerengroep binnenkort van de Clarenburg, waar een bouwval lige keet staat die moet verdwij nen in verband met de bouw van een streekschool, verhuizen naar de Middenweg in de wijk de We tering. Daar wordt op de plaats van deivoormalige boerderij Mid- den-Krakhorst een nieuwe keet neergezet waaromheen een ge- luidswalletje wordt gelegd om mo gelijke overlast voor de buurt te voorkomen. De Rockers zullen 2000 gulden huur per jaar aan stichting SOCCLE moeten beta len. De kosten van gas. water en elektra nemen zij voor hun reke ning, in ieder geval een groot ge deelte daarvan. Wethouder Um- mels, die dat meedeelde in de raadsvergadering, had daar alle lof voor, omdat gebruikers van an dere gemeentelijke gebouwen energiekosten niet (hoeven te) be talen Oorspronkelijk hadden burge meester en wethouders voorge steld de Rockers een onderko men aan te bieden op een terrein naast De Hamershof, voor het ge bouw van de Koningskerk Gezien de te verwachten bezwaren van de omwonenden stelde de CDA- fractie voor de jongerengroep te laten verhuizen naar de Midden weg Het bestemmingsplan verzet ^.iCh niet tegen de komst vL*i oe Rockers (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het initiatiefcomité dat ijvert voor de komst van een school voor Voortgezet Basis onderwijs in Leusden krijgt niet een subsidie van 1500 gulden, maar een voorschot ter hoogte van dat bedrag. Dat besloot de gemeenteraad donderdagavond met 11 tegen 7 stemmen. Burgemeester en wethouders hadden de raad voorgesteld het initiatiefcomité de 1500 gulden in de vorm van eenmalige subsidie te geven. Dat geld is nodig om de (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - „Wij maken ernstig bezwaar tegen de handelwij- te van uw medewerker en tegen de door hem gegeven voorstelling van zaken. Wij achten een dergelijk optreden de KRO onwaardig". Zo besluiten burgemeester en wethouders van Leusden een brief aan de Katholieke Radio Omroep die is gestuurd naar aanleiding van het woensdagavond uitgezonden radioprogramma „Krachtvoer". Daarin maakte een verslagge ver, zoals wij donderdag reeds meldden, nogal wat ophef via de ether over het feit dat hij s avonds niet binnengelaten werd In het gemeentehuis. Naar de mening van B en W was die verontwaardiging ten onrechte. Ze schrijven de directie van ie KRO. dal het gemeentehuis van Leusden 's avonds, zoals overal elders in het land, ge woonlijk voor het publiek is gesloten Het is slechts toe gankelijk voor degenen die een afspraak hebben of een openbare commissie- of raadsvergadering willen bijwo nen ,,Uw medewerker had geen afspraak en er vond die avond ook geen openbare ver gadering plaats, dit laatste in tegenstelling tot wat uw mede werker tijdens de uitzending beweerde. Was dit wel het geval geweest, dan had uw medewerker als toehoorder op de publieke tribine plaats kun nen nemen", aldus B en W in hun brief aan de KRO-directie. Het gemeentebestuur wijst verder op de pertinente on waarheid" dat het idee om aandacht aan het gemeente huis te besteden pas tijdens de uitzending was opgekomen. Reeds 's middags was de ge meente op de hoogte van het onderwerp in de KRO- uitzending. B en W vinden daarom dat de omroepverslag- gever best een afspraak had kunnen maken voor een be zoek 's avonds aan het ge meentehuis. EUSDEN - De eerste aanzet te komen tot een kringloop- /clingsprojekt in Leusden is ge week donderdag geno- door zes vrijwilligers en ele mensen die nauw betrok- zijn bij het hele aktiviteiten- gramma van TussenTijds. De ste onderhandelingen om te len tot een ruimte voor zo'n igloopprojekt is door de ge ënte gedaan in de vorm van prekingen met een eigenaar van een leegstaande bedrijfshal op het industrieterrein. Wat het kringloopprojekt precies gaat inhouden, staat nog niet vast. De bespreking van afgelopen don derdag ging over allerlei vormen van kringloop zoals het ophalen van schillen, kranten en groot vuil dat dan gescheiden moet worden en waar mogelijk gerepareerd om zo weer te kunnen verkopen. De meeste ideeën gingen uit naar het groot vuil. Mensen die groot vuil Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUU Verschijnt dinsdag en donderdeg in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur 9*opend. Zaterdags gesloten. kwijt willen (oud huisraad e.d.) kun nen dit doorgeven waarna het kringloopcentrum de boel komt op halen. Deze opzet heeft wel als konsekwentie dat het centrum over een vervoermiddel moet beschik ken. Belangrijk voor vrijwilligers die zich voor dit projekt willen gaan inzetten is de verzekering. Tussen Tijds is hier al mee bezig en voordat het projekt definitief van start gaat, zal deze verzekering worden afge sloten. In principe kan iedereen met behoud van een uitkering kun nen meewerken Voor mensen die een wao-uitkering genieten zal dit echter per geval worden bekeken. De vrijwilligers vakaturebank heeft voor dit projekt afspraken gemaakt met de uitkerende instanties Het kringloopcentrum wil zeker niet een concurrent zijn van de middenstanders in Leusden, Zodra concrete afspraken gemaakt zijn over wat het projekt precies gaat inhouden zullen de middenstan ders worden qeïnformeerd. De groep vrijwilligers voor het kringloopprojekt gaan zich deze week beraden over de precieze invulling van het projekt, de ma terialen, gereedschappen en vervoer waarna volgende week een tweede bijeenkomst plaats vindt. Ook de organisatievorm en begroting zullen nader uitge werkt worden. Mensen die mee willen werken zijn donderdag 1 december om 10.00 uur welkom in het trefcentrum van Tussen Tijds aan de Stijgbeugel 32. kosten te betalen voor het oprich ten van een stichting Deze rechtspersoon moet uiteindelijk een aanvraag voor een school voor Voortgezet Basisonderwijs (samenwerkingsschool) bij het mi nisterie van Onderwijs indienen, Op voorstel van de CDA-fractie besloot de meerderheid van de gemeenteraad niet een subsidie maar een voorschot te geven CDA-raadslid Bram Vroon don derdagavond: "Een samenwer kingsschool is een vorm van bij zonder onderwijs en dat wordt niet dcoi de gemeente gesteund Echter, in het overeengekomen beleidsprogramma van het ge meentebestuur staat, dat aan de komst van enige vorm van voort gezet onderwijs in Leusden grote waarde wordt gehecht. Daarom vinden wij een voorschot van 1500 gulden op zijn plaats" De VVD en GPV/SGP waren de enige fracties die zich hierin, en ook niet in het geven van een sub sidie. konden vinden. Bij monde van Lily van Amerom lieten de li beralen weten, dat de gemeente geen "voorschotbank" is. Zij zei verder, dat in het beleidspro gramma wordt gesproken over voortgezet onderwijs niet over voortgezet basisonderwijs. "Volgens ons is dat een wezenlijk verschil. Onder voortgezet onder wijs wordt bedoeld bijvoorbeeld een mavo of een havo", aldus Van Amerom die er op wees dat het ministerie van plan schijnt te zijn experimenten met samenwer- kings- of middenscholen terug te draaien. Onjuist Harm Offereins (GPV/SGP) merkte op dat een voorschot bete kent dat je later iets definitiefs be taald "En dat is in dit geval toch niet de bedoeling?", zei Offe- reins. Hij vond de uitleg die het CDA aan de zin over het voortge zet onderwijs in het beleidspro gramma geeft onjuist "Met die zin wordt volgens mij bedoeld dat de geméente ambtelijke en bestuurlijke medewerking wil ver lenen aan de komst van enige vorm van voortgezet onderwijs Maar dus geen financiële steun", aldus het gereformeerde raadslid. Wethouder Fons Ummels (fi nanciën) maakte ten slotte dui delijk welke waarde aan het ge meentelijk voorschot moet wor den gehecht. Hij zei, dat het heel goed mogelijk is dat die 1500 gulden aan het initiatiefco mité worden kwijtgescholden "als het niet in staat is het voor schot terug te betalen". Een samenwerkingsschool is een school die drie leerjaren kent en open staat voor kinderen die van de lagere school komen De be doeling is hen uitstel van studie- en beroepskeuze te je n tofdat ze 15, 16 jaar zijn, hei onderwijs te laten aansluiten op dé teiten en de belangstellino vat de leerlingen en om de individuele ontplooiiing en sociale bewust wording van hen te stimuleren LEUSDEN - Montessorischool 't Ronde is de eerste school in Leusden waar de computer zijn intrede doel. Op de foto ziet u Dick v. d. Engel achter een Commodore 64 kleurencomputer waarvan 't Ronde twee exemplaren heeft aangeschaft. Het is de bedoeling dat de drie hoogste groepen er mee gaan werken. In de Leusder Krant van donderdag komen wij terug op het experiment met computeronderwiis dat op de Montessorischool van stad gaat LEUSDEN - De komende don derdagmiddagen wordt de Leusdense bevolking in de ge legenheid gesteld om advents tijd, kerst en jaarwisseling ak- tief voor te bereiden. Men heeft bij TussenTijds daarvoor een aantal aktiviteiten op het pro gramma staan. Aanstaande donderdag (1 december) van 14.00 - 16.00 uur kan men zelf wenskaarten komen maken. Rita Vos is daarbij behulpzaam en voor materiaal wordt ge zorgd. Volgende week donder dag om dezelfde tijd worden on der leiding van Hannie van Peursen kerstkransen van brooddeeg gemaakt. Op don derdag 15 december zal een diaserie over Israël worden ver toond. Juist de adventstijd leent zich er voor om stil te staan bij de hoop en de verwachting die wij van en voor de toekomst hebben. Men vindt bij TussenTijds dan ook een map met toekomstplannen, waarin tevens uitgebreide infor matie staat over de hierboven ge noemde aktiviteiten. Men leest daarin, dat gedurende de maand december een komplete kerststal van brooddeeg tentoongesteld wordt, gemaakt door Hannie van Peursen. Bovendien komt men tot de ontdekking dat iedere dinsdag middag kerstliedjes behandeld worden door Aad Zevenbergen In deze map, die zojuist tot stand gekomen is, wordt informatie ge geven over het "honderd banen plan" van TussenTijds dat vorige week van start gegaan is. Men treft er echter ook volkomen nieuwe initiatieven aan die van belang zijn voor de gehele Leus dense bevolking. Een groot aantal toekomstge richte Initiatieven van Tussen Tijds wordt alleen gerealiseerd als er tevoren voldoende men sen belangstelling voor ge toond hebben. Men kan dus in schrijven op die onderwerpen, waarvoor men belangstelling heeft. Wekelijks wordt de map aangevuld met nieuwe informa tie, nieuwe ideeën en nieuwe plannen. Momenteel staan er al ruim veertig onderwerpen in die via een overzichtelijke inhouds opgave toegankelijk zijn. Het trefcentrum van Tussen Tijds staat aan de Stijgbeugel 32. Rozendaallaan 9 Leusden-C. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - In De Hamershof zal geen aktiviteitenterrein worden aangelegd. De gemeenteraad, die donderdag zich opnieuw moest uitspreken over de aan leg nadat in de vorige vergade ring de stemmen hierover staakten, kwam nu weer op een gelijk aantal stemmen voor en tegen. De gemeentewet schrijft in een dergelijke situatie voor dat het voorstel dan is afgewe zen. Burgemeester en wethouders hadden de gemeenteraad zoals bekend gevraagd een krediet van 40 duizend gulden uit te trekken voor het egaliseren en met gras inzaaien van een braakliggend terrein in De Hamershof. Op deze dorpswei, zoals burgemeester Rademaker het beoogde aktivitei tenterrein noemde, zouden ker missen, braderieën en andere manifestaties gehouden kunnen worden. In de betreffende com missievergaderingen en in de vo rige raadsbijeenkomst werd dui delijk dat de gemeenteraad zich niet unaniem achter het voorstel kon scharen. Het CDA stemde uit eindelijk verdeeld tegen de aan leg van de dorpswei. Tegen wa ren ook PvdA. D'66 en GPV/SGP. Zij vonden een aktiviteitenterrein te duur en overbodig of niet pas sen in de toekomstige plannen die worden voor' ereid voor het oe- biedje in De Hamershof waarin het terrein ligt. Als de gemeenteraad vorige keer of anders in de vergadering van donderdag compleet was ge weest had het voorstel zonder meer schipbreuk geleden Vorige maand was echter tegenstemmer Jan Jacobs (PvdA) afwezig, terwijl donderdagavond CDA'er Henk van der Sloot zich had afgemeld, die ook niet voor een aktiviteiten terrein was. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur}. Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1