Antilopen en TTCL eigen tlubruimte onder één dak ferlies en winst oor Avanti rijzen op post- uivententoonstelling Roda-zaterdag werkte kater weg HMnii Haaien hebben nog maar 150 kaartspelen over Barneveld met 2-1 verslagen Anti's verliezen in slotfase IT VOORSTEL VAN BURGEMEESTER EN WETHOUDERS BLIJKT: FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant DINSDAG 29 NOVEMBER 1983 7 i l 1 1 I 1 1 1 1 De kampioen-duivenhouders Klas 8 jonge duivinnen tot 250 km: 1e Peters-Bransen 2e M Louw en 3e G. Lambrechts Klas 8a jonge duivinnen boven 250 km: 1e H. Bransen, 2e H Lambrechts, 3e T v. Valkengoed, 4e G. Lambrechts en 5e Blom-Tijmensen. Klas 9 late jonge dofiers: 1e H. v/d Hoek en 2e P Lambrechts Klas 10 late jonge duivinnen: 1e M Louw. Schoonste oude doffer: Peters-Bran sen. Schoonste oude duivin: H. Lam brechts. Schoonste jonge doffer J. Pouw Schoonste jonge duivin H. Bransen De meeste punten bij de viertallen: 1e G Lambrechts. 2e Peters-Bransen en 3e H. Lambrechts. LEUSDEN - De uitwedstrijd te gen het Bussumse DSV is voor de standaardformatie van Anti lopen op een kleine teleurstel ling uitgelopen. In de slotfase van het doelpuntrijke duel moesten de Anti's na een gelijk- opgaande wedstrijd het ant woord schuldig blijven en kwa men tijd te kort om de stand weer in evenwicht te brengen. Antilopen kwam met Richard Ur- bach voor Bob Leydes in de basis flitsend uit de startblokken Frans ter Maten opende de score. Nadat DSV met 2-1 de leiding had geno men tekende Margret Versteeg 2-2 aan Het spel ging over en weer en resulteerde in diverse doelpunten aan beide zijden. Na een kwartier spelen was het 4-4 dank zij doelpunten van Jerry Ur- bach en de goed op dreef zijnde Margret Versteeg Antilopen ging stug door en bouwde via de da- (vapeen onzer verslaggevers) LEUSDEN - De verkoopaktie van het Leusdens kaart- en kwartet spel door 'De Haaien' is afgelo- pen weekend een sukses ge- I worden. De leden van de plaat- I selijke zwem- en poloclub heb- I ben nog slechts 150 spelletjes mes Nancy Lahey en Yolanda Versteeg aan een voorsprong. Een strafworp tegen en een af standschot van Joyce Osna- brugge brachten de stand op 5-7 in het voordeel van Antilopen. On oplettendheid in het verdedigings vak stelde DSV kort voor de rust in staat orde op zaken te stellen en de ploegen op gelijke hoogte te brengen: 7-7 De tweede helft gaf een iets fel lere DSV formatie te zien dat met de gelijke stand geen genoegen wilde nemen Coach Herman Bruins wisselde Gert Graafland voor good-old Bert Brandsen. DSV liep naar 8-7 uit voordat Mar gret Versteeg met haar derde tref fer 8-8 op het scorebord bracht. Even leek het erop dat DSV de strijd in een vroeg stadium wilde beslissen. Met 2 doelpunten liep de Bussumse formatie naar 10-8 uit. Twee treffers van Joyce Osna- brugqe brachten de Antilopen te- overgehouden. De totale, een malige oplage van het spel be droeg 2500 exemplaren. Nadat vorige week woensdag een eerste spel was aangeboden aan locoburgemeester Jan Wagenaar, gingen de Haaien vrijdagavond en zaterdag de straat op Het was en nog meer is te winnen bij specialiteiten-restaurant Edda Huzid Kom gezellig bij ons dineren en doe mee met onze restaurant-kwis. met de vele leuke prijzen Reserveer nu reeds uw kerstkeuzemenu f 54,- p c Restaurant-Ruitercentrum Hunnenweg 16, Voorthulzen Tel. 03429-1661 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het ziet er naar uit dat korfbalvereniging itilopen en tafeltennisclub Leusden onder één dak ieder een ;en clubruimte krijgen. De gemeente heeft namelijk het orstel gelanceerd om de accommodatie op het Buining- rk, waarvan beide verenigingen nu gebruik maken, over te en aan Antilopen en TTCL. Na een opknapbeurt en een rbouwing zouden de korfballers en tafeltennissers ieder de Ift van het clubgebouw in bezit kunnen nemen. De gemeen- komt met het voorstel op advies van de Sportstichting. Het gebouwtje waar het om gaat rdt momenteel beheerd door de ortstichting en verhuurd aan An- oen, TTCL, handbalclub Impala schaakvereniging Leusden De jrtstichting besloot in 1982 er- ;r te streven om na het verlopen de contracten in 1984 het ouw in eigendom over te dra- i aan één of meerdere gebrui- Dit in het kader van het ;enaamde privatiseringsbeleid voor clubhuizen en kleed/ wassaccommodaties van sportver enigingen. In het voorstel staat dat het gebouwtje op het Buiningsporlpark voor de eigendomsoverdracht eerst gerenoveerd moet worden. Die opknapbeurt bestaat uit het aanbrengen van isolatie, het ver nieuwen van het dak, het aanpas sen van centrale verwarming en het plegen van achterstallig onder houd. De kosten van deze werk zaamheden worden geschat op 125 duizend gulden die door de gemeente betaald zouden moeten worden. Door het clubgebouwtje te verbouwen (twee aparte ruimten maken) is eveneens een bedrag van 125 duizend gulden nodig. Antilopen en TTCL zullen deze kosten voor hun rekening moeten nemen. De korfbalvereniging heeft zich bereid verklaard kleedkamers aan Impala te verhuren en mede gebruik van de kantine toe te staan. Deze samenwerking gebeurt nu ook. De Leusdense schaakvereni ging zal na de verbouwing niet meer in het clubgebouwtje te vinden zijn. De vereniging heeft kenbaar gemaakt liever een an dere accommodatie te huren. De schakers hebben namelijk grote moeite ermee om van twee „ei genaren" zaalruimte te huren. De gemeente zal daarom zoeken naar een nieuwe ruimte voor de schaakvereniging. Volgens het voorstel gaan de gedachten uit naar de voormalige boerderij Groot Krakhorst. Rozendaallaan 9 Leusden-C. ken. Ook deze set was met 4-15 voor LEOS In de 3e set ging LEOS wat slordi ger spelen en maakte een aantal onnodige fouten, waardoor Avanti dichterbij kon komen. Na een time-out aan LEOS-zijde werd echter orde op zaken gesteld en via goede passes en knap spel- verdelen van Ans Tijmensen, werd weer een voorsprong opge bouwd. LEOS-hoofdaanvalster Carla v.d. Heyden-v.d. Vliet was de absolute uitblinkster in deze wedstrijd en scoorde keer op keer in het Avanti-achterveld. De ver dediging zowel aan het net als achterin, kon deze sublieme bal len niet stoppen Zo was ook de laatste set met 8-15 voor LEOS. Stand 2e klasse C: 1. LEOS 3 9-15 2. SVH 2 8-13 3. SH 71 6-12 4. Surf 2 9-11 5. Avanti 8-10 6. LEOS 4 5-7 7. Avanti 2 8- 7 8 Vollkei 5 5-6 9. Spirit 2 7- 3 10. SSS4 5- 0 11 SVH 3 7-0 12. Vollkei 7 8- 0 IJSDEN - De damesteams van anti, beide uitkomend in de klasse C, hadden afgelopen erdag in De Meent een zwaar gramma af te werken. Het 1e m kwam uit tegen Surf 2 uit velaken, dat een vierde ats in de competitie bezette, een spannende wedstrijd d hiervan met 3-1 gewon- LEOS 3 (gedeelde 1e ats in de competitie) was de enstandster van Avanti 2 en team bleek te sterk voor de ies uit Achterveld ep la^tf^,, oemden verloren met Ó-3. eerste set in de wedstrijd tus- Avanti en Surf gaf een sterk (erend Surf te zien, dat al snel sen 1-7 voorsprong kwam De nti-dames, bekend om hun htlust, gaven het zo snel ech- O! ter niet op en wisten punj^mpr punt terug te komen. Handrg'ge- bruik makend van het feit d|l®6rf achterin erg traag verdedigde, werd deze set verdiend met 15-10 gewonnen. De 2e set gaf min of meer een zelfde beeld te zien, al kwam Surf nu beter in haar eigen spelritme Ook deze set werd om gezet in winst voor Avanti. Er op gebrand om niet helemaal zonder punten naar huis te gaan, zette Surf in de derde set alles op alles. Dit nog jonge team met één ...Qudereispelverdeelster zette een-. linksharidige aanvalster in en .de^ achterhoede kwam tot beter ver dedigen. Dit resulteerde in een gelijkopgaande strijd tot 12-12. Door de wedstrijddruk maakte Avanti op dit belangrijke moment een aantal fouten en was de set winst voor Surf. In de laatste set gingen beide ploegen fanatiek van start. Een speelster van Surf moest echter al snel naar de kant, vanwege een enkelblessure. Hierdoor toch wat aangeslagen ontstond er verwar ring in het veld van Surf. Avanti profiteerde hiervan en trok uitein delijk aan het langste eind en won zo niet alleen de set, maar ook de wedstrijd met 3-1 Avanti 2 - LEOS 3: Avanti 2, die dit seizoen verster king heeft gekregen en een sterke start heeft gemaakt, moest het op nemen tegen LEOS 3. LEOS 3, vorig seizoen geëindigd op een gedeelde tweede plaats te zamen met Avanti, staat nu op een geza menlijke eerste plaats en speelt met nagenoeg hetzelfde team. De 1e set liet een vrij-uit volleybal lend LEOS zien, die de gelegen- Meid kreeg haar eigen geva- riëërde Spelletje te spelen. Avanti kon slechts bij vlagen de ballen afblokken en werd in het achter veld knap onder druk gehouden. De 1e set was met 6-15 voor LEOS. Ook in de 2e set waren de dames uit Achterveld niet in staat om het LEOS echt moeilijk te ma- rug in de wedstrijd (10-10). De spanning was volledig terug. In de laatste minuten forceerde DSV een strafworp die feilloos benut werd (11-10) en liep via een af standschot tot 12-10 uit. Trainer Herman Bruins probeerde door Anita van Buren in te zetten i.p.v. de moegestreden Margret Ver steeg het tij nog te keren Het mocht niet meer baten. Verder dan een afstandschot van Ri chard Urbach kwamen de Leus- denaren niet: 12-11. Volgende week moet in de thuis wedstrijd tegen SMS blijken of dit ongelukkige maar toch wel ver rassende verlies niet meer dan een schoonheidsfoutje was. Overige uitslagen: DSV 2 - Antilopen 2 7-12 Antilopen 3 - SKF 3 7-4 Antilopen 4 - DVS 6 7-3 MIA 6-Antilopen 6 1-7 Antilopen 7-Midlandia 4 0-4 ZKV J1 - Antilopen J1 10-7 Antilopen J2-Sparta J2 4-8 Antilopen C2 - Woudenberg C2 2-1 Antilopen M1 - Biko M1 0-3 MIA P1-Antilopen P1 0-7 Antilopen P3 - Telstar P2 0-0 KVO Q2 - Antilopen Q3 2-1 de bedoeling om huis-aan-huis te gaan in alle straten van Leusden- centrum, Leusden-Zuid, Achter veld en Stoutenburg. Haaien- voorzitter Alex Fieseler meldt ech ter, dat men in het genoemde tijdsbestek vermoedelijk niet alle straten heeft kunnen aandoen. Het kan zijn, dat hier en daar een straat niet bezocht is door Haaien- leden. Voor mensen, die daardoor niet in de gelegenheid zijn ge wéést om een exemplaar van het kaart- en kwartetspel te kopen, zijn de heren Borgman (941716) en Dokter (940915) telefonisch bereikbaar. Bij hen kan men als nog een stok kaarten bestellen. Eén spel kost f 7,50 3e H Bransen en 4e G. Lambrechts. Klas 7a jonge doffers boven 250 km: 1e Blom-Tijmensen 2e Comb. Vrij-Bra, 3e A. v Dusschoten en 4e Blom-Tijmensen Haas onschadelijk te maken. Toch was hij het die Roda een paar minuten later na een zeer vlotte aanval Roda op 0-2 bracht en de wedstrijd zo goed als be sliste. Snel ging de bal van voet naar voet. Laatste man Andre van Meeteren speelde de bal naar de goed vrij gelopen Ruud Huygens die Fokko van Leijenhorst keurig in de diepte stuurde. Op volle snelheid naar de achterlijn door gaand liet de grillige Roda-rechts- buiten een strakke en lage voor zet los die in eerste instantie door de aanstormende Coen van Dijk in een opeenhoping gemist werd maar door de geheel vrijstaande Ronald de Haas meedogenloos in de hoek gejaagd werd: 0-2. Bar- neveld was aangeslagen maar probeerde met twee verse krach ten de stand een beter aanzien te geven. De mooiste kansen bleven echter voor Roda. Snel uitge voerde counters brachten de ge hele Roda-voorhoede in stelling. Het te mooi willen afmaken ener zijds en prima keeperswerk an derzijds hield Barneveld nog enigszins in de race. Nog geen minuut in het veld wist de Barne- veld-invaller een verdwaalde voor zet langs de verbouwereerde Berry Buunk te koppen en de stand op 1-2 te brengen. In de slotfase had Roda wederom de mooiste kansen. Een volley van Fokko van Leyenhorst uit een af geslagen corner werd door een verdediger van de doellijn ge haald terwijl een fraaie lob van Coen van Dijk met een vuist door de keeper over het doel werd ge werkt Barneveld wilde met "kick and rush"-voetbal de gelijkmaker forceren. De tijd was echter tekort om dat te verwezenlijken. LEUSDEN - Weliswaar op een van de bijvelden van het nieuwe complex van de voetbalver eniging Barneveld maar zeker niet in de anonimiteit speelde de Roda-zaterdag de belang rijke en altijd lastige wedstrijd tegen "angstgegner" Barne veld. De omstandigheden wa ren verre van ideaal voor een hoogstaande en aantrekkelijke streekderby. Beide ploegen hadden even veel hinder van het glibberige veld en de af en toe harde windstoten. Roda had de technisch betere formatie en kon zonder overdreven goed te spelen de volle winst mee naar Leusden nemen. Hard werkend en sober spelend dicteerden de Leusdenaren het spel en be haalden op het technisch zwakke Barneveld een kleine maar uiterst belangrijke 1-2 zege. Roda, met Teus Heemsbergen op de rechtsback-plaats voor de ge blesseerde Henk van Pluuren opererend, had met de wind in de rug het beste van het spel. Elkaar de bal toeschuivend probeerde de Roda-elf het spel naar zich toe te trekken en de defensie van de gastheren te ontregelen. In de 5e minuut moest de Barneveld-voor- stopper tegen de doorgebroken Coen van Dijk al flink aan de noodrem trekken. Zonder pardon noteerde scheidsrechter Blanke- stein de Barnevelder in zijn noti tieboekje. De vrije trap werd door de Barneveld-keeper onschadelijk gemaakt. Met wilde trappen hoopte Barneveld de bakens te verzetten en aan de toenemende druk te ontkomen. Goed doorzet ten van Fokko van Leyenhorst was de inleiding tot Roda's eerste treffer. De perfecte voorzet die de Roda-rechtsbuiten vanaf de ach terlijn losliet werd door uitblinker Lidus Vaartjes prima langs de ver- geslagen Barneveld-keeper in de touwen geknikt: 0-1. Hierna liet Roda zich ongemerkt terugzak ken hetgeen VVB na een half uur de eerste corner en enkele kleine kansjes opleverde Goed ingrij pen van de attente Roda-defensie hield de nul vast. Roda moest het nu van counters hebben. Te lang treuzelen en te weinig agressie van de Roda-voorhoede brachten enkele serieuze scoringskansen om zeep. Barneveld kreeg wel ge teld nog één reële kans op de ge lijkmaker kort voor de rust. Dicht voor het doel van Barry Buunk staand wist de Barneveld-midvoor vele meters naast de verkeerde kant van de paal te schieten. De tweede helft gaf een door de wind gesteund aanvallend Barne veld te zien. Gebrek aan balcon trole en enig overzicht aan Barne- veld-zijde deed de Roda-achter- hoede onder aanvoering van An dre van Meeteren nauwelijks in verlegenheid brengen. Roda's counters waren van veel meer ge vaar ontbloot. Met een fraaie safe wist de Barneveld-keeper de uit gekookte lob van de toch niet echt overtuigend spelende Ronald de Trainer Richard Beumer was blij te kunnen constateren dat zijn mannen het debêcle van vorige week van zich afgezet hadden en de opgaande lijn weer te pak ken hebben. Het gaat nog niet zoals in het begin van de com petitie. Door keihard te werken hebben we belangrijke punten verdiend. Overige zaterdaguitslagen: EFC 6 - Roda 7 4-3 Klas 4 bevlogen duivinnen tot 300 km: 1e H Lambrechts. 2e G. Lambrechts, 3e Comb. Vrij-Bra, 4e Comb. Peters-Bransen en 5e Blom-Tijmensen. Klas 5 bevlogen doffers boven 300 km: 1e Peters-Bransen. 2e T. v. Valkengoed, 3e Com. Vrij-Bra. 4e H Bransen 5e Blom-Tijmensen en 6e W Kok Zn. Klas 6 bevlogen duivinnen boven 300 km: 1e H. v/d Hoek, 2e T v Valkengoed en 3e W Kok Zn Klas 7 jonge doffers tot 250 km: 1eJ Pouw, 2e Comb. Blom-Tijmensen, <s van de Hengel bekijkt de inzendingen vlogen hadden er wel uit te pikken en goed te waarderen. De prijzen worden binnenkort op de jaar lijkse feestavond aan de win nende postduivenhouders uitge reikt. Uitslag tentoonstelling P.V. Leus den" Klas 1 onbevlogen doffers: 1e H v/d Hoeken 2e Blom-Tijmensen Klas 2 onbevlogen duivinnen: 1e J. Pouw, 2e G Hoefakkeren 3e P. Lambrechts Klas 3 bevlogen doffers tot 300 km: 1e A F Pieters, 2e Blom-Tijmensen en 3e H v/d Hoek. SDEN - Voor de eerste maal iet nieuwe clubgebouw en de negende maal in suc- le vond afgelopen vrijdag aterdag de jaarlijke postdui- entoonstelllng van P.V. den plaats. De heer Van de jel van De Til, die jaren ach- en als uitstekend gastheer :ngeerd had, was de eer ge- om de expositie te ope- n 200 duiven waren in de lo eit, de voormalige gemeente- me die met behulp van de i Schoonhoven naar het stuk d nabij de ijsbaan verplaatst ien door de leden in een riant huis is omgetoverd, onderge- ht. Keurmeester Brandt uit inter wist de duiven die de af- pen zomermaanden goed ge-

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7