leusder krant ,,Ik doe niks, wat niet mag" Kantongerecht Amersfoort inder slachtof- 3 lernieuws Krachtvoer-Bertje was gisteravond weer in Leusden Laatste kikkernieuws De Weerdt rijdt er wel 26 Duizend gulden Ophalen glas en oud papier Broedende kip niet storen Broedende kip (2) INGEZONDEN ONDERDAG 1 DECEMBER 1983 loep op Leusden 11 iktie: Caspar van Loo. agen: Marnix Kreyns. ML heeft als geheel dan wel n geweldig jaar achter de op eén punt is sprake van duidelijk succes en daar wij dan ook onverwijld ling van te maken. Dankzij spanningen van het CML, name dan van de leden de werkgroep ieueducatie" van dit aakorgaan, is het aantal htoffers onder de padden en ie kikkers dit jaar aanzienlijk underd. Moesten er in 1982 119 dodelijke slachtoffers len geteld, dit jaar waren het jchts 26. En het aantal len dat door mensen van het veilig werd overgeklaard van 406 vorig jaar naar 532 Zonder meer een mooi Itaat. tzal u niet onbekend zijn, adden en bruine kikkers na nterinaktie komen, nkelijk van het weer is het deze reptielen zo reeks maart ieder jaar ijd. Het helejaardoor ijven padden en bruine bij voorkeur op drogere men, maar in de paartijd en ze het water nodig. Daar ;r en ze dan in grote ft eelheden naartoe. Als het I is om wegen over te dan doen ze dat en s kijken ze daarbij niet aal even goed uit. Jaarlijks velen duizenden padden en in Nederland tijdens de d^entrek. is al weer enkele jaren n dat organisaties van ibeschermerszich nnen in te spannen om de ng van deze jaarlijkse ide terug te dringen. Op lige plaatsen in ons land tijdens de paddentrek Ide wegen enkele nachten ille verkeer afgesloten, is ook nog een andere )nfcde, en die in Leusden toegepast. In de berm van it)9 wordt op de plaats, waar w en oversteekplaats van en kikkers bevindt, over g6|e tientallen meters een kgaas aangebracht. ju ibeschermers kennen die teekplaatsen, omdat de len er jaarlijks gebruik van Bij het gaas worden irs in de grond geplaatst. die zijn weg versperd lor het gaas, gaat op zoek en doorgang en tuimelt op sgeven moment in één van mers. Daarin wordt hij de nde ochtend aangetroffen n vriendelijke bibeschermer, die hem de fide hand biedt bij het 1 teken. jusden bevindt zich zo n noversteekplaats in de a latterweg tussen Leusden A iterveld.Voorde ijdenter hoogte van de is, van welke zanderige ede padden en bruine s in de paartijd naar een zuidzijde van de atterweg gelegen poel n. Het aantal dodelijke allen met padden was nkelijk groot tot de 'oepMilieueducatie" van IL zich hun lot aantrok, werd bij de preventieve iten in 1982 gebruik kt vaneen iets te izig gaas, waardoor toch el wat bronstige padden sse dood tegemoet Dit jaargingen deCML- tbeter materiaal aan de ihet resultaat was er dan ar. 2.i IX ilt meer kikkernieuws te uit de q mersraad vergadering ICML. Toen de ,(q ntrekaandeorde was st, vroeg de heer Spaans CML-werkgroep lelijke Ordening" of zijn i s van de werkgroep educatie" hem wellicht lelijkheid konden affen inde volgende s: hoe komt het toch, dat ■el minder kikkers in de inse vijvers voorkomen, twees met name op de inhet parkRozendaal 3 leNoorderinslagende C weg. Daarin krioelde het l 'tal jaren geleden nog van |VJ ers, terwijl je oordig in ieder geval niet %r kikkergekwaak uit je tordt gehouden in to-centrum. door Marnix Kreyns LEUSDEN - ,,Je moet goed begrijpen ik speel een rol in dat programma. Ik treed daar op als de jongste verslagge ver, die door de presentator op pad gestuurd wordt. Met een onmogelijke opdracht Want wie zou er een wethouder nou zo gek krijgen, dat hij gaat staan zingen in de kelder van een gemeentehuisDat lukt toch niemand?" De man, die de rol speelt heet Bert Visser, van zijn vak free-lance journalist te Amers foort De rol die hij speelt is die van Bedje, de verslaggever van het KRO- jongerenprogramma Kracht voer", dat wekelijks van zeven tot negen op woensdagavono via Hilversum III te beluisteren valt. In zijn rol van Bertje wordt Visser er wekelijks op uit ge stuurd om ergens in den lande een raar nieuwtje uit te spitten. Om onderwerpen voordat pro gramma te vinden leest de redaktie vanKrachtvoer" we kelijks een aantal regionale dagbladen Toen die door de poststaking niet meer ter redaktie arriveerden, werd er hier en daar eens een telefoon tje gepleegd naar de redaktie van die dagbladen. Daarbij kwam men al snel terecht bij de Amersfoortse Courant, omdat Bed Visser bevriend is met een van de redaktrices van het concurrerend dagblad. Daar was het vervolgens Chris Spönhoff, bij de AC belast met de verslaggeving in onder meer Leusden, die ..Kracht voer" aan een aardig item hielp de kelder onder het nieu we Leusdense gemeentehuis Bedje dook daar vorige week in en inmiddels mag ge noegzaam bekend zijn, dat hij niet alleen wethouder Wage naar niet te spreken, laat staan aan het zingen kreeg, maar hij ook het Leusdense gemeente huis niet in kwam. Verontwaar digd - althans in zijn rol van Bedje - sloot Bed Visser vori ge week zijn repodage vanuit Leusden af. Vermoedelijk was het daar allemaal bij gebleven, ware het niet dat twee zeer verschillen de aangelegenheden Leusden en Krachtvoer weer tot elkaar brachten de ontknoping van de Heineken-affaire en een brief van het Leusdens college van Burgemeester en Wethou ders. Het college was namelijk niet erg gecharmeerd van het optreden van Bedje vorige week en uitte zijn ongenoegen bij de KRO-direktie. Op zich niet voldoende om Bedje weer een tocht naar Leusden te laten maken, ware het niet dat Bed Visser vandaag als ver slaggeverbetrokken was bij de Heineken-ontvoering Die werkzaamheden duurden lan ger dan hij had verwacht en daardoor kon hij niet tijdig meer aanwezig zijn in de plaats, waar hij eigenlijk giste ren heen zou gaan Lierop Dan maar weer naar het dich terbij gelegen Leusden, waar van de Krachtvoer-presentator immers kon melden dat er bij het gemeentebestuur grote commotie was ontstaan over de uitzending van één week eerder Akkefietjes En zo hoorden de Krachtvoer-luisteraars Bedje gisteravond weer vanuit Leus den Hij kreeg de opdracht om nu wel met wethouder Wage naar te spreken. Maar eerst zou hij maar eens bij een PvdA-raadslid langs moeten gaan. Dat werd fraktie- voorzitter Corri verduin. Bij haar arriveerde Bedje tegen half acht gisteravond. Gese condeerd door AC- verslaggever Spönhoff - die Bedje vorige week ook al in Leusden de weg had gewezen - en gewapend met een noti tieblok vol Leusdense akke fietjes Hoe dat ook al weer precies zat met die Martijn Jansen, die niet voorKruisra ketten Nee" mocht werken? En of mevrouw Verduin ook nog even de kavelkwestie Lan- nenbeek kon toelichten En of er ook niet eens een vriendin van wethouder Wagenaar zich plots had opgeworpen als bouwster van kleine houten woninkjes? Uit de door Spönhoff aange reikte en door Verduin becom mentarieerde onderwerpen dichtte Bedje vervolgens een geheel eigen verhaal, dat hij in twee sessies voor de radio bracht Daarbij schuwde Vis ser het gebruik van enige de magogische taal en een nogal ongenuanceerde interpretatie van de feiten in het geheel niet. Visser, daarop door een der aanwezigen gewezen ,,lk weet dat ik grenzen nader, maar ik overschreid ze niet. Ik doe niks, wat niet mag. Boven dien kan Wagenaar straks zijn weerwoord geven Dat nu liep enigzins anders dan de jongste verslaggever had gedacht Wethouder Wa genaar bleek niet thuis en zijn vrouw wist niet, waar hij wel was. Het zelfde verhaal hoorde Visser van mevrouw Radema ker. de vrouw van de burge meester De echtgenote van wethouder Ummels kon de tongste verslaggever evenmin veel verder helpen Dat kon de vrouw van gemeentesecreta ris Van Gooi wel een beetje. Zij wist dat het voltallige college van B en W. gisteravond op bezoek was bij de Amersfoort se Kamer van Koophandel Volgde druk getelefoneer met de Kamer van Koophandel - waar de telefoon niet werd opgenomen - en twee horeca gelegenheden in de naaste omgeving van de Kamer, waar niemand van de gezochten aanwezig bleek. Restte uitein delijk alleen nog gemeente- voorlichter Hermans, die toe zegde te zullen proberen het college van B en W te berei ken Ook hij ving echter bot en daarmee ging de tweede re portage van bertje vanuit Leus den redelijk de mist in Hij kon om tien over half negen niet meer doen dan nog een kort resumé geven van .al die gek ke verhalen hier' en dat was dan dat. Onschuld Het resultaat een weinig geslaagde tweede uitzending vanuit Leusden, met daarin een hoopje met de hark bijeen gebrachte, minder geslaagde onderwerpen uit de Leusden se politiek van de afgelopen jaren. Reden voor weer een boze brief naar de KRO? Ge- meentevoorlichter Hermans ,,Nee Voor zover ik het alle maal gehoord heb. althans. Maar ik heb de radio pas aan gezet toen die Bertje me belde Het enige, waar ik het niet mee eens ben, is dat Bertje zich voortdurend zit voor te stellen als de onschuld zelve, terwijl dat hele programma natuurlijk éen doorgestoken kaart is. Misschien dat die verslagge ver wel zo de straat op wordt gestuurd, maar zo n redaktie bereidt dat programma natuur lijk wel degelijk voor En die had mij dus vorige week ook best kunnen melden, dat er s avonds iemand bij het ge meentehuis langs zou ko men - Je hebt nog wel serieus geprobeert om het college van B en W. te bereiken gister avond? Hermans ..Zeker, maar de telefoon werd bij de Kamer van Koophandel niet opgenomen - Wat deden ze daar trou wens? Hermanc ,,Niks bijzonders. Ze waren daar voor periodiek overleg op bezoek CML-voorzitter Jan Boerma en de mensen van „Milieu educatie" konden de heer Spaans inderdaad een antwoord geven. Het is vooral de vervuiling van de vijvers, die de kikkerstand heeft gedecimeerd. Jan Boerma: „De putjes voor het hemelwater komen uit op die vijvers. Als mensen nu vaak hun auto's gaan staan wassen, komt dat zeepwater via de putjes in de vijvers terecht. Om nog maar niet te spreken van het gooien van afgewerkte motorolie in het riool. De hoeveelheid olie uitéén motor is voldoende om vele honderden vierkante meters water te bedekken met een flinterdun laagje olie, dat het leven in dat water onmogelijk maakt. Dus als mensen dat in hun inderdaad domme hoofd halen, richten ze wel iets aan." Jannie Wicherts van de werkgroep „Milieu-educatie" voegde daar aan toe, dat het niet alleen in de vijvers bij de Eurowoningen een vieze boel aan het worden is. Mevrouw Wicherts: „We doen met de scholen ook altijd een buitenles, waarbij we gaan bekijken, wat er zoal in sloten leeft. Jarenlang hebben we dat gedaan in de sloten langs de Smoussesteeg. Toen we dit jaar de lessen voorbereidden en gingen „voorvissen" langs de Smoussesteeg hebben we moeten constateren, dat er niks meer in die sloten zit. Allemaal hardstikke dood. Ten gevolge van de woningbouw waarschijnlijk." En dan nog wat laatste kikkernieuws. We weten nu dus, hoe het komt. dat er nu weinig kikkers meer voorkomen in de vijvers in Leusden Maar hoe komt LEUSDEN - Bij het gemeentehuis was deze week een hoog werker met een kleine antenne te bewonderen. In verband met de plaatsing van een noodmast voor de CAT op het dak van het gemeentehuis moesten er technische proefmetingen worden ge daan. De plaats op het dak en de hoogte van de mast konden op die manier worden bepaald. Binnenkort zal de noodmast voor de Centrale Antenne Inrichting worden gemonteerd op het ge meentehuis. Zoals bekend heeft Leusden besloten de tv- en radio signalen per medio februari af te nemen van de mast in Amers foort. Voor noodgevallen kan Leusden gebruik maken van een eigen mastje. het nou. dat er eerst zoveel inzaten Wie daar op had willen antwoorden, dat dat gewoon een natuurlijke ontwikkeling is geweest, heeft buiten Frans Vlugt gerekend Vlugt - niet alleen van de Gouden Klomp en de IJsclub, maar evenzeer van het CML - kwam tijdens de deelnemersraadvergadering met een onthulling Frans Vlugt: ,,Een vroegere buurman van me werkte in een laboratorium, waar gebruik gemaakt werd van kikkers en kikkervisjes Op een gegeven dag hadden ze daar een heleboel kikkervisjes over, en die heeft die man toen in de vijvers bij de Eurowoningen hun vrijheid terug gegeven Vandaar die explosieve groei van het kikkerbestand daar Als het niet waar is, is het mooi verzonnen In de extra commissievergadering dinsdagavon dover de werkingsduur van de verkeerslichten in Leusden (zie elders in deze krant) viel gelukkig nog wat te lachen. Wethouder Jan Wagenaar beweerde namelijk bij hoog en laag dat op het kruispunt Asschatterweg/Middenweg tijdens de rustige uren geen verkeer te zien is, bij wijze van spreken. PvdA'er Gert de Weerdt, nooit te beroerd om de wethouder van repliek te dienen, stak droog zijn vinger op en zei „Dan heeft u mij daar nooitzien rijden". Het ophalen van oud pa pier en afvalglas door Spit- man gebeurt maandag 5 de cember in de wijken Rossen berg, Princenhof. Hamers- veld, Rozenboom, Rozen- daal, Alandsbeek, de Wete ring en in Stoutenburg plus Achterveld. Grof vuil kan worden gestort in contai ners op de gemeentewerf aan de Hamersveldseweg 105. Voor nadere inlichtin gen of informatie bellen naar 941594. Wellicht heeft u bij het lezen bij bijgaand bericht uit de Leusder Krant van dinsdag even gedacht een kinderhand is toch nog steeds gauw gevuld Dan zullen we u moeten teleurstellen. Er had 26 DUIZEND gulden moeten staan Vandaar dat applaus van De Rockers. „Ik denk dat we voortaan maar buiten Leusden informeel moeten vergaderen". In woorden van deze strekking besloot wethouder Jan Wagenaar vorige week een mini- debat in de gemeenteraad naar aanleiding van het exclusieve nieuws in deze krant over een informeel overleg tussen Leusden en Gedeputeerde Staten. CDA-fractievoorzitter Evelien Blom informeerde bij het college van B&W naar het feit hoe de krant op de hoogte was gekomen van het besloten overleg. De gemeenteraad was namelijk ingelicht over de plannen (Amerikanenwijk, aansluiting op rijksweg 28) die met GS waren besproken, maar onder strikte geheimhouding. Vandaar was de verwondering van Evelien Blom zeer groot toen zij in deze krant gedetailleerde informatie las over de plannen, die bovendien werden „toegelicht" door gemeentevoorlichter Hans Hermans. Wethouder Jan Wagenaar verklaarde in de raad dat het zeer spijtig was dat het overleg met GS in de publiciteit is gekomen. „Je kunt het vergelijken meteen broedende kip. Die moet je ook niet storen. Niet dat men het college moet vergelijken met een broedende kip, maar zo n situatie is het". Wagenaar bedoelde dat het Wagenaar broedende kip. vroegtijdig uitlekken van de plannen ongunstig voor die plannen kan zijn. Wagenaar: ..Het college wilde het een en ander eerst goed kortsluiten met de provincie". De wethouder was zo aardig om te erkennen dat de journalist „gelijk heeft als hij de informatie haalten vervolgens publiceert". Wagenaar zei dat de journalist ook brood op de plank moet krijgen, met deze uitleg had de liberale wethouder nog iet helemaal de vraag van Evelien Blom beantwoord hoe de Leusder Krant aan de informele inlichtingen was gekomen. Aan de krant hoef je zoiets niet te vragen, heeft ze terecht gedacht. Wethouder Wagenaar verklaarde dat de gemeente geprobeerd had uit te zoeken wie of wat het lek is geweest, maar dat ze daar niet achter is gekomen. „In ieder geval zit het lek niet in de Leusdense hoek", stelde Jan Wagenaar vast. Hij wilde er niet aan om te beweren dat de provincie haar mond heeft voorbij gepraat. Zijn opmerking over het vergaderen buiten Leusden had uiteraard betrekking Op de goede speurzin van de plaatselijke verslaggevers. Burgemeester Rademaker baarde in het mini-debat opzien door te zeggen dat het bewuste artikel ind eze krant weinig nieuws bevatte dan alleen maar het feit dat burgemeester en wethouders van Leusden met Gedeputeerde Staten hebben gesproken. Wethouder Wagenaar moest die opmerking toch wel wat afzwakken en bevestigde dat er in het overleg met GS zaken zijn besproken die nog niet in openbare commissievergadering aan de orde zijn geweest. Corri Verduin van de PvdA wakkeerde het een en ander aan door te laten weten dat zij zich geérgerd had aan de uitspraken van wethouder Wagenaar tijdens een bijeenkomst van het departement Amersfoort van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Volgens Verduin, ze had had in de AC gelezen, had de wethouder daar niet mogen spreken, over de aansluiting op de rijksweg, over het verlangde warenhuis, de Amerikanenwijk, een nieuwe sportaccommodatie en andere zaken. „Wij zijn het niet eens met deze persoonlijke invulling van het structuurplan van de wethouder", meldde de PvdA- fractievoorzitter kordaat. Nu moeten er vlug twee zaken worden opgemerkt. In de eerste plaats verklaarde Wagenaar, bijgestaan door collega Ummels die bij de bijeenkomst van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel was geweest, dat de weergave van zijn woorden in de Amersfoortse Courant onjuist was geweest. In de tweede plaats moet gezegd worden dat Corri Verduin zich heeft vergist als ze denkt dat Wagenaar had gesproken over de Amerikanenwijk in Leusden en de nieuwe sportaccommodatie. Dat kunnen wij bevestigen. VERLOREN EN GEVONDEN GEVONDEN Zwarte damesbeurs met 55 gul den, bril met rode etui met op schrift Brill 2000. bankbiljet van 50 gulden, zwart leren etui met elf sleutels, blauw regenpak, twee sleutels waarvan een van een fietsslot, zwarte beurs met giro- en Danxpas, zilveren arm band en 20 gulden, damesbril, bruin/witte handschoen en blauw regenjack in tas. VERLOREN Blauwe regenpakken (3 stuks), drie sleutels waarvan eén gele, rood regenpak in rood tasje, oranje regenpak, bruine beurs met 8 gulden en bankpas. Weg gelopen is een bastaard herders hond. Reinigingsrecht voor boeren en tuinders In de nieuwe afvalstoffenwet, die door de provincie wordt uitge voerd staat, dat de gemeentes de verplichting hebben om het huisvuil, dat wordt aangeboden, op te halen. De prijs daarvoor wordt bepaald door de gemeen teraad. In diezelfde wet staat niet dat voor het huisvuil, dat niet wordt aangeboden, een prijs moet worden betaald. Hierin zijn de gemeentes vrij. Thans wil de gemeente Leus den er toe overgaan om voor niet bewezen diensten - dus geen huisvuil ophalen - toch geld te innen. Vroeger noemde men zoiets oplichting. We mogen toch verwachten van CDA-politici, die binnen het college van B. en W. de meerder heid vormen, dat zij rekening houden met hun CDA-kiezers en op dit punt geen kronkelbeleid gaan voeren. Ons aller hoop gaat dan nog uit naar de fractievoorzitster van het CDA, Evelien Blom. Want er schijnt toch onduide lijkheid te bestaan over wat er in de gemeenteraadsvergadering over de vuilverordening is be slist. G. van Dijk, Hessenweg 137, Stoutenburg. Naschrift redaktie Misschien kan het volgende eni ge duidelijkheid verschaffen. Artikel 62 van de nieuwe afval stoffenwet bepaalt, dat reinigings rechten moeten worden betaald door iedereen, die een huis be woont, dat gelegen is aan de op- haalroute van de reinigingsdienst, ongeacht de vraag of er wel of geen huisvuil wordt aangeboden Met ingang van begin volgend jaar, zo meldt ons de afdeling Voorlichting van de gemeente, zullen de vuilnis wagens van Spitman ook over alle openbare wegen in het buitenge bied komen. Aanwonenden moe ten hun huisvuil aanbieden langs de openbare weg Bewoners van het buitengebied zijn met ingang van volgend jaar dan ook verplicht tot het betalen van reinigingsrech ten. voor het volgend jaar vastge steld op f 192,- Wat betreft de hoop. die de heer Van Dijk vestigt op Evelien Blom de fractie van het CDA heeft vóór het betreffende voorstel van B en W gestemd DEMOCRATIE Het recht op vrije meningsuiting is een democratisch recht en is als zodanig verankerd in de Grond wet. Als men in Leusden echter vrij en onvervaard voor zijn me ning uitkomt, loopt men de kans financieel te worden gepakt. In een eerder stadium is aldus door het college van Burgemeester en Wethouders beslist Dit besluit is op donderdag 24 november j I. door de fracties van het CDA en de VVD unaniem onderschreven. -De maskers zijn gevallen. - Voort aan gelieve men in Leusden van de vereniging en het appèl te spreken, met kleine letters De termen christelijk, democratisch en vrijheid passen niet meer op de Leusder fracties, en zelfs een hoofdletter zou teveel eer zijn Jan Verduin, Leusden AMERSFOORT Zowel een bruine kiekendief als een eek hoorn mag je niet in geprepa reerde staat in je bezit hebben. De heer v. M. uit Bunschoten protesteerde op de zitting van 24 november van het kantonge recht Amersfoort dat hij de bruine kiekendief al 10 jaar aan de muur had hangen. Daarom kreeg hij geen boete, maar ook geen kiekendief terug, want die werd verbeurd verklaard. De eekhoorn was aan de kant van de weg gevonden door de heer W-, die hem in Barneveld wilde laten opzetten Hij had, naar hij zei, eerst bij het politiebureau geïnformeerd of dat mocht, maar toen lang op zijn beurt moeten wachten en vervolgens geen dui delijk antwoord ontvangen Hoe wel de officier van justitie dit ver haal niet vond uitblinken door ge loofwaardigheid, eiste hij dezelfde staf als voor zijn voorganger wel verbeurdverklaring, maar geen boete. Stroper De heer V. stond terecht omdat hij Kootwijk gestroopt had. Hij had op konijnen geschoten met een luchtdrukpistool, zonder in het be zit te zijn van een jachtakte. Dit was een overtredina van de jachtwet, maar omdat hij de rest van zijn wapenarsenaal in de auto had liggen, stond hij ook nog te recht voor overtreding van de wa penwet Ik kan toch moeilijk met alle windbuksen op mijn rug gaan lo pen" meende verdachte Toch werden zijn vergrijpen als aparte overtredingen gezien en ook apart gestaft, ieder met een boete van f 125,Tevens werd ver nietiging geëist van de in beslag genomen buksen Verkeer geblokkeerd Dat een grote mond opzetten te gen een agent een fikse boete kan opleveren ondervond de heer S. uit Amsterdam. Hij was aan het laden en lossen bij A H in de Lan- gestraat en blokkeerde daarbij het verkeer Niet helemaal zijn schuld, want de laad- en los ha vens waren bezet door personen auto's Een agent wilde hem ach teruit loodsen zodat er passeer- ruimte zou ontstaan. Dat wei gerde verdachte .Ik had nog maar een halve mi nuut nodig Ik had geen zin om alles eerst weer dicht te maken Laten ze die personenauto's weg halen, dan kunnen wij 'm fatsoen lijk neerzetten Wij doen ons werk". De officier merkte op dat ver dachte op de zitting nu wel een keurig verhaal hield, maar dat het uit het proces-verbaal wat anders overkwam ,,ln plaats van die halve minuut heeft u gezegd het kan nog wel een kwartier duren en verder heeft u o a. gezegd: ik heb niets met je te maken, ik doe mijn werk. Misschien ligt het in Amsterdam anders, maar hier in Amersfoort willen we geen vrijpostigheden en heb je gewoon te doen wat een agent zegt". Verdachte gaf de grote mond toe, al vond hij dat het machtsvertoon van de agent die uitgelokt had Boete f 350,—. met het commen taar van de kantonrechter ..Ik heb lager overwogen, maar als ik u zo hoor, dan ben ik het met de eis van de officer eens" De heer v. M uit Hoogland had varkens naar het slachthuis ge bracht zonder daarna zijn wagen te reinigen en te ontsmetten. Het bleek dat verdachte al 30 jaar lang op dezelfde manier zijn var kens had weggebracht, maar dat onlangs de wettelijke regelingen betreffende de schoonmaakpro cedure gewijzigd waren. Hij was wel naar een werkplaats gestuurd voor een schoonmaakbeurt, maar moest daar een half uur op zijn beurt wachten en was daarom weggegaan. Dat kostte hem nu f 150,met ook al de repri mande van de officier dat hij on aangenaam getroffen was door de toon die verdachte had aange slagen blijkens het proces-ver baal.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 11