Knipperproef beëindigd op kruispunt Noorderinslag/Groene Zoom lontrole-akties politie jken sukses te hebben de wereld uit" Tennisbal te koop VERDER GEEN WIJZIGINGEN IN WERKINGSDUUR STOPLICHTEN Werkingstijden verkeerslichten Resultaten snelheids metingen Noorderinslag 'SB A Jeugddienst Dorpskerk 1*1 Zie pag. 14 Vandaag in de Leusder Krant Lezing Geref. Bond I 1.2 Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden tol MëetititoM- DECORETTE I GULDIE I Geen krant ontvangen? PANNEKOEKEN- RESTAURANT ,,'T JAGERSHUYS" Van Heteren Makelaardij.... Uw huis is 't waard. van heteren makelaardij M krant DONDERDAG 1 DECEMBER 1983 - 15e JAARGANG NO. 62 (Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - Op het kruispunt Noorderinslag/Groene Zoom lordt de zogenaamde knipperproef met de verkeerslichten eéindigd. De werkingstijden van de stoplichten op de verige kruisingen in Leusden blijven hetzelfde als de Igelopen maanden. Dat betekent dat op vier kruispunten de verkeerslichten knipperen op de rustige uren, terwijl de splitsing van de Noorderinslag met de Hamersveldseweg en die met de Burgemeester Van der Postlaan van 's ochtends tot 's avonds beveiligd blijft met verkeerslichten. In januari 1985 wordt bekeken of de werkingstijden bevallen. Mochten zich tussentijds ernstige problemen voordoen dan worden die in overleg opgelost. Eind september startte de rijkspolitie de gerichte controte-akhes onder jeugdige hetsers Ook de komende landen zullen er regelmatig controles worden uitgevoerd. Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. an een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gerichte mtrole-akties van de Leusden- Rijkspolitie onder met name ugdige fietsers lijken sukses te bben. Bij een controle-aktie nsdagmorgen kon de politie ststellen, dat aan nogal wat tsen recentelijk reparaties wa- n uitgevoerd. Ook het gedrag nde fietsers lijkt zich te verbe ren. Er hadden bijvoorbeeld nsdagmorgen zeer veel fiet- nde jongens en meisjes de mp op hun fiets aan. Niettemin deelde de politie aan 28 jeugdige fietsers een bekeuring uit, omdat er toch iets aan hun rijwiel of verkeersgedrag schortte. Vanaf het begin van dit school jaar houdt de Rijkspolitie regel matig controles onder fietsende scholieren. Gelet wordt onder meer op het verkeersgedrag en de technische staat van de fiet sen. Dinsdagmorgen ging de aandacht van de controlerende agenten vooral uit naar de ver lichting op de fietsen. Opperwachtmeester Klappe van het buro in Leusden- centrum meldt, dat de controle- akties zullen worden voortgezet, gezien het kennelijke sukses dat ze hebben. Men richt zich op die plaatsen, waar regelmatig grote concentraties fietsers langsko men. zo worden de fietsroutes van en naar Amersfoort in de gaten gehouden. Maar ook bij sportcomplexen zullen binnen kort controles worden gehou den. De politie wijst er op, dat men de fietsroutes van en naar Amersfoort niet alleen tijdens de ochtendspits in de gaten houdt, maar ook na schooltijd. Tot één en ander is besloten in een extra vergadering van de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening. De commissie, onder voorzitter schap van wethouder Jan Wage naar, was bijeen gekomen naar aanleiding van de verschenen notitie van burgemeester en wet houders over de proef met de beperkte werkingstijden van de Leusdense verkeerslichten. Een proef die 15 augustus werd ge start en waarvan in de notitie de resultaten waren opgesomd. B&W spraken zich niet uit voor of tegen de knipperproef, zoals het experiment in de volksmond wordt genoemd. Ze gaven in de notitie meer een aantal voorzet ten waaruit een voorkeur bleek voor het niet onmiddellijk weer inschakelen van de verkeers lichten zoals in de oude situatie. Dinsdagavond in de vergadering van de raadscommissie was het college echter veel concreter Het dagelijks bestuur presenteerde in aanvulling op zijn notitie een voor stel over de werkingstijden van de verkeerslichten en een werkplan voor 1984 Bovendien werden aan de wand van de commissiekamer vellen geprikt waarop de resultaten van de snelheidsmetingen op de Noorderinslag tijdens de knipper proef waren vermeld plus de wachttijden voor voetgangers en fietsers bij een kruispunt met knip perende lichten Voor de volledig heid werd er door wethouder Jan Wagenaar bij gezegd dat de snel- heidsmetingen op de Middenweg waardeloos waren, omdat de appa ratuur achteraf defect bleek te zijn In het voorstel van B&W over de werkingstijden van de stoplichten was het kruispunt Noorderinslag Van der Postlaan toegevoegd aan het rijtje van vier waarop de lichten slechts op de drukke tijden brand den Op aandrang van de raads commissie en aktiegroep ..Stop de knipperlichten" werd dat voorne men van het college doorkruist Wethouder Jan Wagenaar toonde zich tot verrassing opgelucht met deze ontwikkeling, omdat de ge meente daardoor 7 duizend gulden in de zak kan houden Er hoeft technisch niets veranderd te wor den aan de regelinstallatie van de lichten op die kruising. De ver keerslichten op de kruispunten Noorderinslag/Hamersveldseweg 9° Noorderinslag'Burg van der Postlaan zijn namelijk ..gescha keld" zoals dat heet Een ontkop peling, die B&W voor ogen stond, zou 7 duizend gulden kosten WERKPLAN Het werkplan dat de gemeente voor 1984 heeft gemaakt, bestaat uit een evaluatie van de nieuwe werkingstijden in januari 1985. het eventueel tussentijds oplossen van problemen en het aanleggen van vluchtheuvels op brede kruisingen om voetgangers en fietsers veiliger te kunnen laten oversteken. Verder zal volgend jaar bekeken worden welke maatregelen genomen moe ten worden om het oversteken van fietsers en voetgangers te beveili gen op de punten Smoussesteeg Van der Postlaan, Hertenhoeve Van der Postlaan en Zwarteweg Randweg. Ook zal een inventarisatie worden gemaakt van de schooltijden, de leeftijden van de overstekende kin deren en de wi|ze van vervoer Tijdens de vergadering van de raadscommissie kregen woord voerders van aktiegroep ..Stop de Knipperlichten", die de proef onvei lig vindt voor kinderen, de gelegen heid hun zegje te doen over de notitie van B&W Ze stelden dat de snelheid van auto's tijdens het bui ten werking zijn van sommige ver keerslichten hoger is dan wanneer de lichten branden De aktiegroep vindt daarom dat ..het inschatten van de verkeerssituatie" een ris kante zaak is geworden, met name voor jonge kinderen. De woord voerders pleitten in de vergadering voor meer veiligheid door een bete re afstelling van de stoplichten, roodlicht-camera's. elektronische snelheidscontroles op auto's en middengeleiders op brede kruisin gen. Door de gemeente was ook de heer Van Dijk van raadgevend ingenieursbureau DHV uitgeno digd. Het bureau heeft de gemeen te geholpen bij het maken van het Verkeersplan Leusden De aanwe zigheid van Van Dijk was enigszins amusant, omdat hij zich niet geheel kon vinden in het voorstel over de werkingstijden van de verkeerslich ten Openlijk betwijfelde de man van DHV het beperkt branden van de lichten op de kruising Noorderinslag Rossenberglaan Groenhouten-noord. Op een be paald gedeelte van dit kruispunt is de oversteek-afstand voor lang zaam verkeer circa twaalf meter Volgens Van Dijk kan het erg ris kant zijn om daar over te steken wanneer de verkeerslichter, niet in werking zijn ,,Bij de afstand die overbrugd moet worden en de ge middelde snelheid van de auto's over de Noorderinslag vind ik het bezwaarlijk om de lichten te laten knipperen tijdens de rustige uren", aldus was de strekking van de woorden van de DHV-adviseur Wethouder Jan Wagenaar wees enigszins geprikkeld op het feit dat de autostroom op de Noorderinslag regelmatig wordt onderbroken door de in werking zijnde lichten op de overige kruispunten op de Noorde rinslag ..Dan vallen er gaten in die verkeersstroom waardoor het lang zaam verkeer kan oversteken meende de wethouder Bij monde van Gert de Weerdt pleitte de PvdA tevergeefs voor het herstellen van de oude wer kingsduur van de stoplichten. De PvdA heeft zich steeds tegen de knipperproef opgesteld, om dat ze er geen aanleiding in zag. Harm Offereins (GPV/SGP) kon zich wel verenigen met het voor stel van het college maar was in één ding een beetje teleurge steld. Offereins: „In de notitie, en ook vanavond, mis ik het feit dat het gevoel van verkeersonveilig heid, dat een heleboel mensen kennelijk heeft door de knippe rende lichten, nergens tot uit drukking komt. Met dat gevoel moeten we toch rekening hou den". Tienjarig CML kampt met gebrek aan belangstelling pag. 3 Sportnieuws pag. 7 Loep op Leusden met onder meer Krachtvoer- Bertje pag. 11 Films in Amersfoort pag. 12 •Servicepagina pag. 13 DOKTERSDIENST: vrijdag en zaterdag: 944541 zondag:944223 (Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente Leusden biedt tennis- en squashcentrum De Inslag te koop aan. Na een lange periode waarin overwogen is de tennis- hal van de hand te doen is nu definitief een besluit gevallen. De ruim twee jaar oude accom modatie, die vijf miljoen gulden heeft gekost, zal bij inschrijving worden verkocht. Op het com plex. bestaande uit zes tennisba nen. vier squashbanen, een bar en vier buitenbanen, zijn in het naaste verleden al biedingen uit gebracht. Naar verluidt is het hoogste bod drie miljoen gulden geweest. Momenteel wordt De Inslag verpacht door de gemeen te aan een particulier. LEUSDEN - In onderstaand overzicht staat hoe de werkingsduur van de verkeerslichten op welke kruispunten is. Heiligenbergerweg/Lockhorsterweg Noorderinslag/Groene Zoom Ma. t/m do.: 7.00 tot 20.00 u. Vrij.: 7.00 tot 22.00 u. Za en zo.: 9.00 tot 20.00 u. Noorderinslag/Rossenberglaan Groene Zoom/Burg. de Beaufortweg Asschatterweg/Middenweg Hessenweg/Horsterweg Ma t/m vrij.: 7.30 tot 9.00 u. 11.30 tot 13.30 u. 15.00 tot 18.00 u. Za en zo.: knipperen. Noorderinslag/Hamersveldseweg Noorderinslag/Van der Postlaan Ma: 7.00 tot 19.00 u. Di: 7.00 tot 21.00 u. Wo: 7.00 tot 19.00 u. Do: 7.00 tot 21.00 u. Vrij: 7.00 tot 22.00 u. Za: 8.00 tot 20.00 u. Zo: knipperen. LEUSDEN - Tijdens de proef met de beperkte werkingsduur van de verkeerslichten in Leusden zijn onopvallende snel heidsmetingen uitgevoerd op de Noorderinslag. De resultaten laten het volgende zien: tussen 8.00 en 9.00 uur met de verkeerslichten aan werden 517 auto's geregistreerd die gemiddeld 47 km per uur reden; tussen 9.00 en 9.30 uur met knipperende lichten kwamen 110 auto's voorbij met een gemiddelde snelheid van 57,7 km per uur; tussen 9.30 en 10.00 uur met knipperende lichten reden 97 voertuigen met gemiddeld 58 km per uur op de teller; tussen 11.30 en 12.30 uur met brandende verkeerslichten werden 179 automobielen waargenomen die 52 km per uur reden. Van die 179 presteerden vier het om tussen de 65 en 70 km per uur te halen en zes tussen de 70 en 75 km. Onjfhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU V»f»chl)nt dinsdag en donderdag in da gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- HJks van 9.00 tot 12M uur en van 14.00 tot 17.00 uui Deopend. Zaterdags gesloten. Langeslraat 83 - Amersfoort TelJD33-633006 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. voor de lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist-Tel. 03404-13013 Geopend: di. t/m zo., van 12.00-20.00 uur. LEUSDEN - Op donderdag 8 december houdt ds. W. West- land uit Putten een lezing voor de afdeling Leusden van de Ge reformeerde Bond. De lezing heeft als thema „Abraham", naar aanleiding van Hebreeén 11:8-10. De bijeenkomst wordt gehouden in 't Trefpunt aan de Arnhemse- weg in Leusden zuid. De aan vang is orn 20.00 uur. LEUSDEN - Zondag 4 decem ber wordt er in de Dorpskerk in Leusden-Zuid weer een jeugd dienst gehouden. In deze dienst zal de moeilijke vraag „Is er leven na dit leven" aan de orde komen. Ds. E.J. Baljet uit Leus den zal de dienst leiden en de groep Pamphanos verleent mu zikale medewerking. De aanvang van de dienst is om 10.30 uur. Makelaar o.g./Beédigd taxateur Hamersveldseweg 7, 3833 GK LEUSDEN Telefoon (033) 94 34 36

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1