uw Woningen voor 55-plussers op voormalig terrein Van de Berg 16e kerst zangavond cholen worden ook 's nachts verlicht li Begrotingsinfo 1984 verschenen T Inschrijving werkzoekenden via postkantoor Sint in Stoutenburg oging om schade door vandalisme te voorkomen HUUR- EN KOOPAPPARTEMENTEN; START SEPTEMBER '84 Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Auto's total loss Nog geen vuurwerk Geen krant ontvangen? ffi Proef duurt één jaar krant DINSDAG 6 DECEMBER 1983 - 15e JAARGANG NO. 63 Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaklle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 94149S b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement ƒ15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. in één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Er ligt een in klaar voor de bouw n 85 gestapelde wonin- n en 65 terrasflats op de n plek tussen Noorde slag en Landweg. Op dit ein stond vroeger de elhandel van Van de rg. De honderdvijftig ningen zullen bestemd n voor oudere mensen plussers). Naar ver- ihting kan begin sep- nber volgend jaar ge- irt worden met de bouw. rtien a zestien maanden r kunnen de eerste wo gen worden opgele- d. listermiddag werd onder ling van wethouder Jan genaar het plan gepresen- d door de initiatiefne- s Stichting Bejaarden- Leusden en Stichting iwteam Leusden. Van- nd zal het worden beoor- Id door de raadscommis- openbare werken en ruim- jke ordening, nadat de dsleden al eerder infor- il op de hoogte waren leid van het project. De woningen zijn verdeeld ir vijf gebouwen. Drie er- met een hoogte van 13,5 Ier, zijn parallel aan de orderinslag gesitueerd, te drie gebouwen bevat- 85 huurwoningen met een Ie |niddelde oppervlakte van vierkante meters en een De maquette van het project van 150 woningen voor ouderen. De weg rechts is de Noorderinslag Op de voorgrond is de getekend en links de Landweg Hamersvetdseweg geschatte huurprijs van tus sen de 500 en 600 gulden per maand. Het is de bedoeling deze flats onder te brengen bij een institutionele beleg ger. De twee andere gebou wen herbergen 45 zogeheten terrasappartementen, die tussen de 145.000 en 150.000 gulden moeten gaan kosten, en 20 woningen met tuin op de begane grond met een gemiddelde prijs van 145.000 gulden, (oppervlakte tussen 70 en 100 vierkante meters). Verder is een gemeenschap pelijke ruimte voor de bewo ners gepland en een woning voor de huismeester. Er ko men drie toegangswegen naar het woningencomplex, wandelpaden tussen de ge bouwen en parkeerplaatsen die gedeeltelijk overdekt zijn. Voorzitter M. Holl van Stichting Bejaardenzorg Leusden lichtte maandagmiddag toe, dat de bewo ners van de 150 te bouwen wonin gen gebruik kunnen maken van een zogenaamd fakultatief service pakket. Dat kan inhouden een ver goeding betalen voor de gebruike lijke servicekosten als onderhoud lift. schoonmaken trapportalen en dergelijke Maar de service kan desgewenst ook worden uitgebreid naar onder meer een aansluiting op het bevolkingsalarm en de verzor ging van maaltijden. Deze laatste dienst zal dan vanuit bejaardente huis 't Hamersveld worden ver zorgd. Volgens de heer Holl is het de bedoeling ook de bewoners van de nabij gelegen bestaande bejaar denwoningen aan Klaverland naar keuze gebruik te laten maken van het fakultatief servicepakket. De heer Holl deelde verder mee. dat de bewoners van deze woningen in de wijk Groenhouten zich kunnen vinden in het bouwplan voor de 150 woningen. Deze mensen zijn reeds ingelicht omdat in sommige geval len de hoge nieuwbouw tot circa twaalf meier van de achterkant van de betreffende woningen zal opruk ken. Op dit moment is het uitzicht daar nagenoeg vrij. UITGEKOCHT Op het terrein waar het project van het bouwteam en de Stichting Bejaardenzorg is gepland stond tot voor een jaar of twee geleden de veevoederfabriek van de familie Van de Berg Vanwege de overlast voor de omgeving is na enig gehar rewar de fabriek door de gemeen te, gesteund door het Rijk, uitge kocht. Van de Berg kon met het geld een nieuwe handel opzetten in Renswoude Door het uitkopen, waarmee veel geld was gemoeid. is de vrijgekomen grond erg duur geworden Een koper van dit ter rein moet daarom zonder meer zijn toevlucht zoeken in gestapelde wo ningen of een ander grootschalig project om de zaak rendabel te houden. Aanvankelijk had de Stich ting Bejaardenzorg Leusden sa men met architektenbureau Van Gent Mühlstaff een plan gemaakt voor de bouw van 112 gesubsi dieerde bejaardenwoningen. Door het gebrek aan rijkssubsidie op de bouw van de woningen was het plan echter onuitvoerbaar. Begin september van dit jaar volgde het contact met de plaatselijke archi tect Chris Smit een nieuw plan ging uitwerken Dat kon na een aantal wijzigingen al op 22 november aan het gemeentebestuur worden ge presenteerd. LEUSDEN - Bij een aanrijding op het kruispunt Noorderinslag Hamersveldseweg raakten vrijdag avond twee auto's total loss. Het ongeluk gebeurde om half negen In verband met de koopavond wa ren de verkeerslichten in werking J. H uit Leusden kwam in zijn auto vanuit de richting Amersfoort over de Noorderinslag en versnelde hoen hij het verkeerslicht op oranje zag springen. Toen H de kruising naderde, sloeg de naderende W P net af richting Hamersveldseweg omdat volgens deze automobilist het licht op groen stond H kon vervolgens de afslaande wagen niet meer ontwijken Niemand raakte gewond LEUSDEN - Voor de zestiende maal viert Leusden op maandag 19 december haar Volkskersl- zang. Deze bijeenkomst, zoals in voorgaande jaren georgani seerd door de gezamenlijke ker ken van Leusden, begint om 19.30 uur in de RK Kerk St.-Jo zef aan de Hamersveldseweg. Medewerking aan deze zangsa menkomst verlenen burgemees ter J W M. Rademaker, pastor A Goes; het kerkkoor Hamersveld onder leiding van de heer D Broe- kema, het christelijk gemengd zangkoor Kunst Veredelt onder leiding van de heer G Brinks, Gerrit Vaarkamp, trompet en Steef van 't Slot. orgel. Een werkgroep zet zich in voor een nieuwe sportzaal in Achterveld 3 SOHA blijft zoeken naar tijdelijk onderkomen3 Leusden subsidieert aanleg motorcrossterrein op de Leusderheide3 Mininatuurtjes 3 Bohan verkocht 41 woningen aan inwoners van Leusden 5 Kantongerecht5 Antilopen en TTCL worden eigenaar van opgeknapt club gebouw op het Buiningsport- park7 In een slechte wedstrijd verloor korfbalclub Antilopen van SMS7 Overig sportnieuws 7 LEUSDEN - In verband met overlast door knallend vuurwerk laat de rijkspolitie weten dat het alleen op oudejaarsdag, 31 decem ber, toegestaan is rotjes en ander vuurwerk af te steken Wanneer u voor dlnsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. een onzer verslaggevers) (SDEN - De technische ist van de gemeente isden werkt momenteel aan een voorstel om scholen en gymzalen in sden ook 's nachts te ulle ichten. aanbrengen van een htverlichtingsinstallatie odig geworden omdat er ral in de nachtelijke uren ielingen in en om scho- ilaatsvinden. stuur van de Stichting Ka- 'k Onderwijs in Leusden op 7 september j.l. een for- verzoek ingediend bij de ge- ite om bij de Rossenberg- 3l een nachtverlichtmgsin- Hie aan te kunnen brengen Men heeft juist voor deze school een verzoek ingediend omdat het gebouw aan drie zijden geheel in duisternis is gehuld De kans op vandalisme is om deze reden erg groot, zo meent het schoolbe stuur. De gemeente had liever dat het schoolbestuur nog even had gewacht met haar aanvraag. Men wilde het verzoek liever inpassen in een groot voorstel om voor alle scholen te komen tot een nach telijke verlichting. Het schoolbe stuur heeft de aanvraag toch doorgezet. Volgens de geldende regels moet een dergelijke aan vraag dan ook behandeld worden Komt een dergelijke aanvraag binnen de gestelde termijn van drie maanden niet in behandeling dan wordt het verzoek automa tisch ingewilligd, zo luiden de re gels. De commissie welzijn en onder wijs die de aanvraag vorige week donderdag kreeg voorgelegd toonde zich niet erg gelukkig met de gang van zaken "We moeten de aanvraag van het Katholiek Schoolbestuur om organisatori sche gronden afwijzen" zo begon mevrouw Van Amerom (VVD) haar korte betoog De overige raadsleden in de com missie dachten er net zo over. le dereen was het met dit standpunt eens. Of de zaken inderdaad zo verlopen als de commissie zich voorstelt is nog maar de vraag Het zou wel eens kunnen zijn dat de door de commissie aange voerde reden om het verzoek van de school niet in te willigen onvol doende is om het in een beroeps zaak te winnen VUILCONTAINERS Als het aan VVD en PvdA ligt krijgt het Katholiek schoolbestuur ook een negatief antwoord op het verzoek om bij een drietal scholen vuilcontainers te plaatsen op kos ten van de gemeenschap Het schoolbestuur heeft een aanvraag ingediend voor de Rossenberg, de Klimrakkers en Kinderland De Kinderlandschool is pas onlangs gereed gekomen De Klimrakker is geheel verbouwd. "Het school bestuur had er best rekening mee kunnen houden dat er bij de nieuwe school en de verbouwde school vuilcontainers moesten ko men". zo meenden mevrouw Van Ameron (VVD) en mevrouw van Kemenade (PvdA) Vooral het feit dat ook voor Kin derlandschool een aanvraag was ingediend viel verkeerd bij me vrouw Van Ameron. "Het gaat hier om één van de meest luxe scholen van Leusden met alles er op en er aan" aldus het VVD-raadslid. Harm Offereins (SGP/GPV) tilde wat minder zwaar aan de hele si tuatie. "De dames weten kenne lijk niet hoe de procedure rond de scholenbouw verloopt" was zijn lakonieke opmerking Het CDA had helemaal geen moeite met het voorstel. Als het aan deze fractie ligt worden er drie contai ners raison van f 2100,- per stuk geplaatst. Alle andere aanvragen van scho len werden donderdagavond wel gehonoreerd. Wel blijft de VVD bij monde van mevrouw Van Ame rom er elke keer op aandringen om eerst te kijken of er niet er gens nog goede te gebruiken spullen liggen LEUSDEN - Het gemeentelijk voorlichtingsblad "INFO LEUS DEN" komt een dezer dagen uit met een speciaal begrotings nummer. Het blad wordt tot 10 december huis-aan-huis be zorgd. Wie op 10 december het blad niet heeft ontvangen, wordt vriendelijk verzocht con tact op te nemen met het BURO VOORLICHTING van de ge meente Leusden, 't Erf 1, tele foon 941247, tst 116. Het blad wordt dan alsnog toegezonden. Op 8 december wordt in het ge meentehuis een speciale begro- tingsraad gehouden. Aanvang 19.30 uur. On«fhank«li|h ni«uwsW*j voof de gemeente Leusden DUU, Vtrschljnt dinsdag »n donderdag in d« gemeente Leueden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Uusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: HOns kantoor. Rozendaallaan 9 ta Leusden-Centrum is dage- H"|f(a van 9.00 tot 12.00 uur en ven 14.00 tot 17.00 uur Htaopend. Zaterdag* gesloten. LEUSDEN - In het werkgebied van het Gewestelijk Arbeidsbu reau Amersfoort hoeven zij die zich als werkzoekende willen la ten inschrijven, vanaf 1 decem ber 1983, niet meer uitsluitend naar het arbeidsbureau toe. Men kan voortaan voor de in schrijving, die ook noodzakelijk is voor een werkloosheidsuitke ring, terecht bij het dichtstbij zijnde postkantoor of -agent schap. Deze zogenaamde voor registratie is een proef in drie gewesten (Amersfoort, Vee- nendaal en Doetinchem). Ze beoogt irritatie over lange wachttijden bij het arbeidsbu reau te vermijden, de inschrij ving sneller en eenvoudiger te maken, kortom de dienstverle ning te verbeteren. Het "voor-registratie-formulier" is op hel postkantoor te verkrijgen en kan (terstond) worden afgege ven aan het loket. De PTT zendt het eerste deel van het formulier door naar het arbeidsbureau Dp werkzoekende stuurt deel twee naar de sociale dienst of de be drijfsvereniging en bewaart ?elf deel drie Binnen veertien dagen zal het arbeidsbureau de nieuw ingeschrevene voor een nader ge sprek uitnodigen De inschrijving via de postkanto ren kan pieken op bepaalde uren op het arbeidsbureau voorkomen De medewerkers kunnen hierdoor ook gesprekken beter voorberei den en inpassen De proef zal een jaar duren. De opgedane ervarin gen zullen uitmaken of dezé vorm van inschrijving ook in andere de len van het land kan worden; inge voerd STOUTENBURG - Na Leusden en Achterveld bracht de Sint zaterdag op uitnodiging van het feestcomité sen bezoek aan Stoutenburg. Sinterklaas en Pedro werden gastvrij onthaald bij de familie Van Dijk aan de Hessenweg waar zeventien kinderen uit Stoutenburg in spanning zaten te wachten. Voor iedereen had de goed Heihgman een persoonlijk woordje Nadat Sint Nicolaas weer was uitgezwaaid werd de gezellige Stoutenburgse middag afgesloten met de vertoning van een film

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1