iohan verkocht 41 woningen lan inwoners van Leusden Kantongerecht Amersfoort Sint bezocht St. Joseph ABTB-avond over milieuwetgeving Extra voorstelling Cinemaclub; Dr. Zhivago" op 29 dec 1941", slapstick-spektakel van Steven Spielberg :ERSTE VAN 86 HUIZEN OFFICIEEL OPGELEVERD Bijeenkomst over kosmische wetten Gespreks groep voor a.s. ouders Lotwinnaars UVV-soos Broekhuis CINEMACLUB DE KORF, DONDERDAG 15 DECEMBER: Fietser gewond Autodiefstal en drie pogingen Bij de specialist natuurlijk! Wij heb ben een uitgebreide kollektie winterjassen waaronder het topmerk Kynoch. DINSDAG 6 DECEMBER 1983 plaatselijk nieuws (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Bijna de helft van de 86 premiewoningen van Bohan in de wijk Munnikhove is ge kocht door Leusdenaren. Van die 41 kopers maken 29 een wo ningwetwoning in Leusden vrij. Dit deelde wethouder Jan Wa genaar vrijdagmiddag mee na afloop van de officiële sleuteluitreiking aan de bewo ners van de eerste opgeleverde woning. „Dit project van Bohan geeft een overtuigend antwoord op de twijfels van het CDA, dat zich in de algemene begrotings beschouwing afvroeg of de wo ningbouw in Leusden wel voor ziet in de plaatselijke be hoefte", aldus de wethouder in zijn toespraak. Tot zijn gehoor behoorde wethouder Gijs van Woudenberg (CDA) van volks huisvesting die door Wagenaar werd gefeliciteerd naar aanlei ding van de genoemde cijfers. Wethouder Wagenaar zei verder, dat goedkope premiewoningen, zoals die van Bohan, een reëel al ternatief zijn voor woningwetwo ningen. Hij merkte op in woorden van deze strekking, dat door het ontbreken van voldoende rijks subsidies voor woningwetbouw het gemeentebestuur voor de keuze staat om dan maar niet te bouwen of het woningbouwpro gramma aan de gewijzigde om standigheden aan te passen. Wa genaar: Leusden heeft voor het laatste gekozen en dat is een ver standige keuze geweest". Zeven maanden geleden werd de langste paal geslagen van de Boha-woningen. nadat eerder dit jaar in een vrij snel tempo de pre miekoopwoningen waren ver kocht. Opdrachtgever voor dit project was Bohan Bouwgemeen- schap uit Utrecht. De huizen zijn ontworpen door architect Spijkers en gebouwd door Hurks Bouwbe drijf uit Eindhoven. De laatste van de 86 woningen zal naar verwach ting in april 1984 worden opgele verd LEUSDEN - Vrijdagavond 9 de cember is er een introduktie- avond van een studiegroep die zich bezighoudt met het be studeren van kosmische wet ten, de leringen daarover door de meesters van oost en west, als Gautama, Buddha, Zarathu- stra, Lao Tse, Confucius, Kwam Yin, Kuthumi, Siant Germain, Jezus Christus, moeder Maria en vele anderen. De studiegroep houdt zich bezig met ritme en geluid, de kosmi sche klok en bespreekt meditatie technieken van diverse culturen. De leden proberen zich bewust te worden hoe ze werkelijk zijn, welke oneindige kracht ze in zich hebben en hoe ze door middel van hun aura's invloed kunnen hebben op hun omgeving en zich zelf en ieder om hen heen op een hoger bewustzijnsniveau kunnen brengen Een ieder die geïnteresseerd is, is 9 december van harte welkom bij L.M.J. Krijnen, Waterhoen 15. Telefoon 944447. De avond begint om 20.00 uur. LEUSDEN - Op de volgende num mers van de loten voor de UVV- seniorensoos in Centrum zijn prij zen gevallen kleur roze no. 707; no. 744; no. 779 en no. 781 kleur blauw no 470 Winnaars kunnen hun prijs opha len bij mevrouw R. Geomini. Dal- matië 28. Telefoonnummer 942339 heer en mevrouw Van Elsland zijn de bewoners van de eerste opgeleverde Bohan-woning Namens de ieente kregen zij van wethouder Wagenaar een jonge boom en een kandelaar kado ACHTERVELD-L. H uit Achter veld werd licht gewond na een aanrijding met een auto op de kruising Asschatterweg/Postweg De wagen, bestuurd door F. D. uit Scherpenzeel. sloeg komende uit de richting Achterveld vanaf de Asschatterweg de Postweg in. D nam echter de binnenbocht en kwam vervolgens in botsing met H.. die op de fiets reed ERSFOORT - "Eén van de voorkomende misvattin- bij verdachten is dat hun rtreding opzettelijk gebeurd zijn" merkte de officier, Bergkotte, op toen hij op de van het kantongerecht ersfoort van 1 december rtdurend geconfronteerd met verdachten wier ge- gen hén in de steek liet. weet er niets van dat ik in >ber verleden jaar door rood gereden zou zijn" protes- de heer S. uit Scher- zeel. "Wel in september, dat heb ik betaald. Ik ben aangehouden, heb geen thuis gekregen en dan zo opeens een dagvaar- Hoe onbevredigend het voor het eigen gevoel, nnering aan het gebeurde is nodig. Er was overigens een telefoontje van de poli- leweest, maar als er kort te- iets anders gebeurd is, men dat makkelijk verwar- Een boete van f 130,— de heerS. eer H. was aangehouden in jemeente Barneveld, op de van Ede naar Arnhem, omdat km gereden zou hebben. in Or ade te plan de van en plan ft de latie i wer ligt mor- ie- twik ka Ook hij herinnerde zich niets van te hard rijden, hij wist zich inte gendeel nog te herinneren dat hij het laatste stuk voor hij aange houden werd juist niet meer dan 70 gereden had, omdat hij achter andere auto's zat Maar hij was 4 km lang gevolgd en de documen tatie van zijn eerdere overtredin gen pleitte niet in zijn voordeel. Hij had de laatste keer een voor waardelijke ontzetting uit de rijbe voegdheid gekregen en was net een jaar van zijn proeftijd af "Ik rijd sindsdien geen grote we gen meer om niet in de verleiding te komen" aldus verdachte, die onmiddellijk van de officier te ho ren kreeg dat hij de binnenwegen zeker uitzocht om harder te kun nen jakkeren. "De herinnering van verdachte is minder belang rijk dan een ambtsedig proces verbaal. Ik eis f 1000,— boete, o nee dat kan helaas op het ogen blik niet. Dan het maximum: f 500,— en 6 maanden onvoor waardelijke intrekking van het rij bewijs" Toen verdachte om cle mentie vroeg omdat hij nog nooit een ongeval veroorzaakt had en in zijn positie - medisch hoogle raar - niet zonder rijbewijs kon, wees de kantonrechter hem er op dat hij zich dat van te voren maar had moeten realiseren. "Behalve dat ik u tot f 500,— boete veroor deel, trek ik uw rijbewijs voor 4 maanden in, dan moet u maar ie mand anders vinden die u rijdt". Verwaarlozing De heer v.G. uit Bunschoten werd verweten dat hij zijn 15 koeien zo slecht behandeld had. dat ze in een zeer slechte conditie waren geraakt. Huiduitslag, inge groeide horens, het koptouw te strak en geen droge plaats om te liggen, hoorden bij de opsomming in het proces-verbaal Een kreu pele koe was op een mesthoop aangetroffen en de dierenarts die één en ander bevestigde, voegde er nog aan toe dat 2 kalveren zo'n kleine kist hadden, dat de één over de ander heen stond Kortom, een schandalige situatie stelde de kantonrechter vast. Wat had verdachte bewogen om zijn eigen beesten zo slecht te verzor gen? "Overspannenheid" was het antwoord. "U doet dit bedrijf samen met uw vrouw Was die ook overspannen?" wilde de offi cier weten Nee, dat was ze niet "En waarom die overspannen heid dan niet tegenover de politie vermeld? Daar staat niets van in het proces-verbaal Bovendien, als je je beroerd voelt, dan neem je toch maatregelen dat een an der ze verzorgt. Een fietsenmaker kan zijn fietsen wel een poosje verwaarlozen, maar een boer zijn beesten niet. Die zijn weerloos". Natuurlijk werd verdachte geen opzet verweten, dan zou het trou wens een misdrijf geweest zijn, wat door de rechtbank berecht had moeten worden. Maar voor verwaarlozing als overtreding kreeg hij de maximum boete: f 500,—. Wild-west Overspannenheid was ook de re den dat een inwoonster uit Soest een soort wild-west jacht ontke tend had Toen ze door rood licht reed, was ze achtervolgd door de politie, maar verdachte had zich van het blauwe zwaailicht en van de sirene niets aangetrokken en half Soest doorgecrosst met de politie achter zich aan. "Ik was I onder behandeling en gebruikte medicijnen" gaf verdachte als i verklaring van het merkwaardige feit dat ze niet eens een sirene I gehoord had. "Uw psychische si tuatie is kennelijk nog even slechts als aan het begin van dit jaar" constateerde Mr Bergkotte snijdend, toen verdachte haar ver klaring fluisterend aflegde "U heeft zeker meteen uw rijbewijs ingeleverd?" Nee, dat had ze niet. "En rijdt u nog steeds?" Om de kinderen even naar school te brengen "Terwijl u nog steeds die medicijnen gebruikt?! Wat voor achtergrond er ook is, dit is levensgevaarlijk weggedrag". Boete f 600,— en 4 maanden on voorwaardelijk inleveren van het rijbewijs. - Het werd weer een gezellig feest in Huize St Jozef wist er de spanning in te hou den. Onder het genot van een kopje koffie en met het spelen van een bingo werd de tijd aange naam doorgebracht. Omstreeks negen uur was het zover dat de Sint in de zaal verscheen. Hij werd door de heer Hilhorst na mens allen hartelijk verwel komd. De Sint dankte voor dit hartelijk onthaal, was blij ook dit jaar weer bij de bewoners van St -Joseph te kunnen zijn en hoopte dat het nog een gezellige avond zou worden. Tijdens zijn verblijf in het huis werd een aantal bewoners bij hem ontboden. Het bleek dat de Sint goed op de hoogte was van hun doen en laten. Na geruime tijd zich met de bewo ners te hebben bezig gehouden vertrok de Sint. Plotseling kwam hij weer hard lopend binnen, want volgens hem was hij vergeten de bewoners hun St.-Nicolaasge- schenk uit te reiken. Alle bewo ners kregen een badhanddoek waarop de voorzijde van het huis was afgebeeld alsmede een cho coladeletter ACHTERVELD - Vrijdagavond werd door Sint Nicolaas met zijn knechten een bezoek gebracht aan de bewoners van Huize St.- Joseph, Sine Cura en Wagen berg. Om half acht had zich een groot aantal bewoners verza meld in de recreatiezaal van het huis. Vol spanning werd het mo ment afgewacht dat de Sint zou arriveren. Directeur Hilhorst verwelkomde de aanwezigen en LEUSDEN - Op de Esdoornhof is in de nacht van zondag op maandag een VW kever gestolen die later op de dag werd terugge vonden langs de Zwarteweg De rijkspolitie vermoedt dat het een kwestie van joyriding is geweest Bij een andere Kever op de Es doornhof werd een poging tot dief stal gedaan Omdat volgens de politie de accu het niet deed, kon de wagen niet in gang worden gezet. Poging tot diefstal van auto's werd ook gemeld door twee bewoners van de Wilgenlaan. Een VW-busje en een Fiat Ritmo werden openge broken, maar het lukte de dader(s) niet de wagens te starten. Jan van 44-46 Barneveld IVVVNIMl ACHTERVELD - Donderdag avond om 20.00 uur zal in Ons Gebouw door de A.B.T.B. een discussieavond worden georga niseerd. Het discussiepunt voor deze avond is de Landbouw en Milieuwetgeving. Een onder werp dat momenteel in de be langstelling staat in verband met de op stapel staande wet ten. Op de laatst gehouden le denvergadering werd hierover reeds enige uitleg gegeven. De uitslagen van de discussieavon den zullen worden verzameld waarna de betreffende land bouworganisaties deze gege vens onder de aandacht van de regering zullen brengen. Als ge spreksleider zal deze avond fungeren G. Tijmensen. De heer G. Hilhorst zal van deze avond verslag uitbrengen naar de Kring Utrecht. Na de laatst gehouden bestuurs verkiezingen is het bestuur van de plaatselijke A B T B. als volgt sa mengesteld Voorzitter J. Rutte. secretaris G.MC. van Burg steden, penningmeester P. van Dijk, vice-voorzitter G. Tijmensen, 2e secretaris W.J.J. van den Hen gel en leden J.W. v d. Tweel en G.J. Wouters. De heer J.W. v.d. Tweel zal in het vervolg de taak van het ziekenbezoek op zich ne men terwijl W.J.J. van den Hengel als notulant zal optreden en de ledenadministratie zal bijhouden. Voor de leden woonachtig in de gemeente Barneveld is er tot 16 december gelegenheid het be stemmingsplan Buitengebied te bezichtigen in het gemeentehuis te Barneveld. Indien er problemen zijn t.a.v. het bestemmingsplan voor het bedrijf van de betref fende leden kan men zich in ver binding stellen met de standsor ganisatie. Sint en Pieten in huize Sint Jozef LEUSDEN - Op donderdag 29 december 1983 brengt de Cine maclub De Korf een reprise van de uit 1965 daterende speelfilm „doctor Zhivago" van regisseur David Lean, gebaseerd op de roman van Nobelprijswinnaar Boris Pasternak. De film werd bekroond met maar liefst zes Oscars. Het verhaal speelt zich ar in het Rusland aan het begin van de 20e eeuw Yuri Zhivago studeert medicijnen maar zijn hart gaat uit naar poëzie. Hij trouwt, maar ont moet korte tijd daarna een vrouw, Lara, die een onvergetelijke in druk op hem maakt. Na de Okto- ber-Revolutie van 1918 verlaat hij Moskou en vertrekt met zijn gezin naar een buitenverblijf. Hij wordt gevangen genomen door Partiza- nen en vindt - na een jaar voor hen als arts te hebben gewerkt, zijn huis leeg en zijn familie ver trokken Yuri en Lara vinden el kaar weer, hoewel slechts voor i korte tijd. dan maakt de wrede loop der gebeurtenissen een einde aan hun idylle. ,,Dr. Zhi- vago" is een overrompelend epos met een keur aan internationale sterren. Met schitterende fotogra fie en muziek, zoals het bekende j ,,Lara-theme". Een film om niet te j ,.1941" de dag dat Hollywood op z'n kop stond Gigantisch lachfilmspektakel van Ste ven Spielberg voor een avond kramp in de lachspieren ..1941", USA. 1979 Regie Steven Spielberg Produktie: Buzz Feitshans. Scenario Robert Zemickis Bob Gale naar een verhaal van Robert Zemic- kes. Bob Gale John Mtlius Camera William Fraker Frank Stanley. Mu ziek' John Williams, montage: Michael Kahn. Met Dan Aykroyd. Ned Beatty, Jonn óeiuani, Lorraine Gary. Murray Hamilton, Christopher Lee. Robert Stack. Warren Oates e v a Genre spektakel-komedie; keuring: alle leef tijden Lengte: 118 minuten Te zien op donderdag 15 dec 1983 in de Cinemaclub De Korf. activiteiten centrum De Korf, Smidse 1, telefoon 946731 Toegang leden f 2.50. Niet- leden f 7,50 Voorverkoop voor le den Kantoor Leusder Krant (óp werk dagen) Rozendaallaan 9. Leusden- Centrum of na 14 uur activiteitencen trum De Korf (alle dagen) In ,.1941" wordt Hollywood letter lijk op z'n kop gezet. Er is geen sprake meer van enige redelijk heid en alle logica is zoek. Het filmverhaal speelt zich af in de cember 1941de periode na Pearl Harbor. In en rond Los Angeles heeft de geruchtenmachine er voor gezorgd, dat de chaos steeds groter wordt er is een Ja panse invasie op komst en ieder een is in de weer om zich gereed te maken voor de verdediging. De komst van een Japanse onder zeeboot, met een knotsgekke ka pitein die de Verenigde Staten in het hart (Hollywood!) wil treffen, versterkt de chaos. Spielberg beperkt zich niet tot één verhaal Verschillende mensen spelen een hoofdrol in dit krank zinnige verhaal en verschillende lijnen raken elkaar. Knappe type tjes, boeiende karikaturen, gek ken, waanzinnigen, losbollen en sexbommen daveren over het scherm in een overdonderende melange van dwaze regie-inval len. Uitermate knap werk, waarbij Spielberg niet schuwt tussen de regels door onderwerpen als ra cisme en patriottisme aan de kaak I te stellen ..1941" is een ware aanslag op het concentratie- en lachvermogen van de toeschou- wers en voor de liefhebbers van de bevrijdende lach dan ook een i must! missen! (keuring 12 jaar, lengte 200 minuten). Aanvang 20 uur - zaal open 19.30 uur LEUSDEN - Dinsdag 10 januari starten de wijkverpleegkundi gen Greet van Oosterom en Aagje Methorst weer met een gespreksgroep voor echtparen die hun eerste baby verwach ten. Er zijn vijf bijeenkomsten die worden gehouden in het wijkgebouw aan de Rozen- gaarde 33. De avond duurt van 19.45 tot 21.30 uur. Tijdens deze avonden kunnen in overleg verschillende onderwer pen aan de orde komen. Zo kan er bijvoorbeeld ingegaan worden op de baby-uitzet, de zwangerschap en borst- en flesvoeding Ook is het mogelijk een film over een be valling te vertonen. Voor inlichtingen en opgave kan men, van maandag tot en met vrij dag. bellen tussen 8 30 en 9 00 uur naar telefoonnumer 941218 De kosten voor deze gespreks groep bedragen 15 gulden per echtpaar en 10 gulden voor men sen alleen. M

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5