Antilopen en TTCL worden eigenaar opgeknapt clubgebouw Verrassend BC Leusden sneuvelt wederom tegen koploper nti's stellen teleur Schaakvereniging moet maar naar café of zaaltje" Winst en verlies rtavond Resultaten Leusden Troef VOETBAL 'Mtill.AXS Uitslag kaartavond Stoutenburg Geslaagde ABTB-KPJ kaartavond Resultaten damesschietclub kans om de Antilopen weer terug in de wedstrijd te brengen Op simpele wijze gooide hij geheel vrijstaand de bal over de korf heen SMS profiteerde dankbaar en kwam via een strafworp op 3-5 Nancy Lahey bracht de hoop in Leusdense harten even terug door een doorloopbal fraai af te ronden: 4-5. Coach Herman Bruins stuurde Anita van Buuren naar de frontlinie Het maakte echter weinig meer uit. SMS scoorde 4-6 voordat Antilopen aan een slotoffensief kon gaan denken In de laatste minuten wis selde de Antilopen-trainer nog twee maal. Meer dan een wan hoopspoging was het niet alhoe wel de laatste invaller van ver ui terst precies de bal door het mandje gooide (5-6) en daar had het nou juist de hele wedstrijd aan ontbroken. LEUSDEN - De uitslag van de klaver- jaswedstrijd bij Leusden Troef op 1 de cember luidt als volgt: I.Hrv.d. Berg 6338punten 2 Hr Knol 5780 punten 3 Mevr Bührer 5223 punten 4. Mevr v. Egdom 4870 punten 5 Mevr. Knol Stand per 1 december Hr v d Berg Hr Mulder Hr Bolt Hr Nijhuis Hr Plattel Mevr De Ridder Mevr. Bührer Hr Moor Hr v Waterschoot 10. Hr. Hondorp 4815 punten 45680 punten 42201 punten 41722 punten 41604 punten 41439 punten 41359 punten 41150 punten 41110 punten 40564 punten 40375 punten DINSDAG 6 DECEMBER 1983 in één onzer medewer kers) USDEN - Als het aan me luw Van Amerom van de D ligt verleent de ge- lente geen medewerking n de schaakvereniging als tgaat om het zoeken naar behoorlijke accommo- lie. De schaakvereniging zich niet vinden in de ge- entelijke plannen om het neentelijk clubgebouw op Buiningpark over te dra- aan de korfbalclub en de eltennissers. "Als de laakvereniging geen en- e zelfwerkzaamheid kan irengen hoeft de ge- ente ook niet te hulp te lieten" zo meent het VVD- dslid. "Misschien kunnen wel schaken in een café of i in een zaaltje. Dat is boven dien ook goed voor de Leus dense horeca", zo sugge reerde mevrouw Van Ame rom. Vorige week kwam het voorstel tot renovatie van het clubgebouw op het Buiningpark ter sprake tijdens de vergadering van de raadscom missie voor welzijn en onderwijs. "De betrokken verenigingen zijn het onderling eens over de ge splitste eigendomsoverdracht en het verbouwingsplan van het clubgebouw" zo stond te lezen in het raadsvoorstel. Tijdens de ver gadering bleek dat burgemeester en wethouders in dit geval wel erg voorbarig te werk waren gegaan. Toen het betreffende raadsvoor stel al geschreven was, zaten de betrokkenen nog rond de tafel. De heer Bloemhof van de Leus dense tafeltennisvereniging maakte dat tijdens de commissie vergadering duidelijk. "Pas op 28 november jl. hebben we in prin cipe overeenstemming bereikt De schaakvereniging is daarbij helaas afgevallen", aldus de heer Bloemhof. De overeenstemming die bereikt is heeft betrekking op de toekomstige verdeling van het gebouw. Over de verdeling van de financiële lasten is men het nog niet eens. Garantie In een brief, die de leden van de commissie welzijn donderdag door de heer Bloemhof kregen uit gereikt, staat zelfs te lezen dat in ieder geval de TTCL niet tot ver bouwing overgaat als er geen ge meentegarantie komt voor het te investeren bedrag. Ook zullen de leden van de tennisvereniging nog hun fiat moeten geven aan de principeovereenkomst. Boven dien zal duidelijk gemaakt moeten worden hoe de financiële lasten verdeeld worden tussen ge meente en sportverenigingen, zo meent de tafeltennisclub. "In ie der geval rekenen we er op dat de gemeente de kleed- en wasac- commodatie voor haar rekening neemt. Alle andere sportver enigingen hebben ook dat deel van de gemeente gekregen", zo meent de heer Bloemhof. Of de heer Bloemhof en zijn ten nisvereniging hun zin krijgen is nog maar de vraag. In het raads voorstel staat te lezen dat het ge bouw vóór de eigendomsover dracht gerenoveerd moet worden. Hierbij wordt gedacht aan het aanbrengen van isolatie, het aan passen van de C V. installatie en het plegen van achterstallig on derhoud. De vernieuwing van het dak behoort ook tot de voorgeno men renovatie B en W stellen de raad voor om f 125.000 uit te trekken voor de grote opknap beurt De verenigingen kunnen dan zelf de gewenste verbouwing uitvoeren Over dit laatste maakte de heer Oudenaarde van de Antilopen zich donderdagavond zorgen. "U gaat het toch niet zo doen dat er eerst gerenoveerd wordt, waarna wij weer gaan bereken om de zaak te verbouwen?" vroeg de Antilopenvoorzitter zich bezorgd af. Wat dit betreft kon de heer Van Woudenberg de betrokkenen ge ruststellen. De hele renovatie en verbouwing wordt een zaak van overleg tussen gemeente en ver enigingen. Impala Ook de handbalafdeling van "IM PALA" maakte tot nog toe ge bruik van de accommodatie op het Buiningpark Het bestuur van Impala streeft er echter niet naar om een eigen accommodatie te verkrijgen. Men vindt het vol doende als men gebruik kan ma ken van de kleedruimte van Anti lopen Ook wil men, net zoals dat nu het geval is. af en toe de kan tine gebruiken. Donderdagavond werd duidelijk dat het voorstel van B en W ei genlijk wat vroegtijdig is ge maakt. Tal van zaken dienen nog opgelost te worden alvo rens met de renovatie en ver bouw van de clubaccommoda tie begonnen kan worden. Over één zaak waren alle raadsfrac ties het donderdag wel eens: Het gevraagde bedrag van f 125.000,- is men bereid uit te geven. ACHTERVELD - Ondanks de nogal harde grasmat werd er zondag nog gevoetbald in de af deling Utrecht. Wel op beschei den schaal. Koploper VVZA speelde op eigen terrein gelijk tegen hekkesluiter Veensche Boys. Het doelpuntloos gelijk spel dat de zeehelden bereikten is toch wel verrassend te noe men. De ploegen die aan de kop staan en niet in actie kwamen hebben zonder te spelen een belangrijk punt verdiend Amsvorde won thuis nipt van Actif. De winst bracht Amsvorde op de ranglijst langszij De overige wedstrijden in deze klasse vonden geen door gang De uitslagen waren: VVZA - Veensche Boys 0-0 Amsvorde-Actif 1-0 Naarden - Roda '46 afgelast Hooglanderveen - Barneveld afgelast Zuiderzeevogels - APWC afgelast Laren - Gooische Boys afgelas De ranglijst ziet er als volgt uit: VVZA 12 18 (25-10) Barneveld 11 16 (21-10) Gooische Boys 11 16 (20-11) Züiderzeevogels 11 12 (16-13) Hooglanderveen 11 12 (21-23) Laren 11 n (13-12) Roda'46 11 11 (13-12) APWC 11 11 (18-18) Actif 12 10 (16-19)Amsvorde 12 10 (13-23) Naarden 11 6 (16-25) Veensche Boys 12 4 (5-23) Voor zover onze inlichtingen juist zijn werd in de 2e klasse afdeling zondag niet gespeeld zodat Ach terveld nog immer boven aan de ranglijst prijkt evenals de Roda- zaterdag, dat eveneens de com petitiewedstrijd geen doorgang zag vinden. LEUSDEN - Het kampioenschap kunnen de dames en heren van het eerste van B.C. Leusden na de tweede nederlaag tegen kop loper Eist wel uit hun hoofd zet ten. Wederom bleek het derde team van B.C. Eist net iets meer - De thuiswedstrijd SMS is voor de Anti's op uitgelopen. In wedstrijd waarin beide meer tegen zichzelf dan tegen elkaar kreeg geen waar voor het Slecht schieten en knul- afspeelfouten waren aan de van de dag. SMS was de slechte van de twee en de volle winst. ópen met de gebroeders Ur en Bert Brandsen in de ba- ek binnen vijf minuten al te gen een 0-3 achterstand aan. Een flitsende actie bracht SMS binnen zestig seconden met 0-1 aan de leiding terwijl even later van af stand al 0-2 op het scorebord af gedrukt stond Een strafworp in de 5e minuut bracht de stand op 0-3 in het voordeel van SMS. Even leek het erop dat Antilopen onder de voet gelopen zou wor den en reeds een verloren wed strijd speelde. Karin Osnabrugge dacht hier anders over en ver kleinde van afstand de achter stand tot 1-3. Het spel werd rom meliger. Ongeveer 10 minuten golfde het spel op en neer zonder dat er gescoord werd. Te gehaast en geforceerd aanval len aan Antilopen-zijde leidde tot veelvuldig balverlies. In de 15e minuut kroop Antilopen na één van de weinige snelle aanvalsac- ties via Yolanda Versteeg een stapje dichterbij (2-3). In de 22e minuut had Nancy Lahey een unieke mogelijkheid om de stand gelijk te trekken. De toegekende strafworp wist ze echter met te be nutten. Even later nam de Antilo pen-dame revanche door van ver raak te schieten en de ploegen alsnog op gelijke hoogte te bren gen. 3-3. In de resterende zeven minuten werd er met gescoord Na de rust werd het spel nauwe lijks beter en attractiever Antilo pen bleef volharden in te gehaast schieten Het gebrek aan lengte was eveneens duidelijk merkbaar. SMS kwam na zes minuten op nieuw aan de leiding 3-4 Gert Graafland kreeg daarna een reële Nancy Lahey opent de aanval voor De Antilopen in huis te hebben en kon het een nipte 5-3 zege uit het vuur slepen. Met een beetje meer ge luk had Leusden een gelijkspel afgedwongen maar het zat evenals in de eerste ontmoeting niet mee. Eerste heer Glenn Gill begon met een 2 sets nederlaag Met twee maal 10-15 stapte hij een illussie armer van de baan Bob van Leeuwaarden stelde weer orde op zaken door vrij gemakkelijk met 15-10 en 15-7 zijn opponent te verslaan. De dames moesten de punten in hun enkelspel aan hun tegenstanders laten Anneke Zuer had weinig geluk en trok in twee sets aan het kortste eind De 1e set ging met 11-8 verloren terwijl ze in de 2e set na verlenging met 12-9 het loodje moest leggen Ti neke van Leeuwaarden kwam dui delijk tekort. In twee sets 11-5, 11- 6 moest ze de eer aan de dame van Eist laten. De dubbelpartijen moesten de doorslag gaan geven of er voor de Leusdenaren nog kansen op suc ces waren De mixed-dubbel van Bob en Tineke van Leeuwaarden had nieuwe perspectieven kun nen openen Na een bijzonder enerverende wedstrijd waarin de Leusdenaren in drie sets 15-7, 6- 15 en 14-17 tenonder gingen zat er niet meer dan een gelijkspel in Glenn en Anneke wonnen met 15- 2, 6-15 en 15-8 hun dubbel en brachten de stand terug naar 4-2. De herendubbel werd eveneens een Leusdense zege. (15-11, 15- 4). De dames zouden bij winst het gelijkspel alsnog afdwingen Zo ver lieten de b.c. Eist-dames het niet komen Met tweemaal 8-15 lieten de dames er geen twijfel over bestaan wie aan het einde van het seizoen de titel in de wacht zal slepen. Nauwelijks twee dagen later moesten de Leusdenaren in de Korf tegen het vierde team van Veenendaal aantreden. Enigszins gehandicapt door het niet mee spelen van de geblesseerde Ti neke van Leeuwaarden begonnen de Leusdenaren aan de wedstrijd Invalster Janny Buunk deed wat van haar verwacht werd en wist al haar partijen in winst om te zet ten. Eerste heer Glenn Gill was de enige die met een nederlaag ge noegen moest nemen De uitein delijke 7-1 overwinning was dan ook dik verdiend en een goede re vanche op het verlies van een paar dagen eerder. De overige uitslagen waren: senioren: Leusden 2-Putten 2 4-£ Leusden 3 - Badso 5 6-2 Eagles 3 - Leusden 4 6-2 Leusden 5-Eemnes 7 4-4 Vollenhoven 5 - Leusden 5 3-5 Leusden 6 - Eemnes 9 6-2 jeugd: Leusden 1 - ABCA 1 Inside 2 - Leusden 2 KBVA 5 - Leusden 3 Leusden 4 - Selby 6 LEUSDEN - Ondanks het feit dat het officiële fietscross seizoen al weer enige weken geleden ten einde liep, zitten de mensen van de Fiets Cross Vereniging "De Heuvelcrossers" niet stil. Het ligt in de bedoeling - ijs en weder dienend - om op zaterdag 10 december "een open fiets crosswedstrijd'' als extra win teractiviteit voor de gehele Leusdense jeugd te organise ren. i-aanvallers proberen in de buurt van de SMS-korf te komen STOUTENBURG - Vrijdag 25 no vember deden veertig enthousiaste Stoutenburqers mee aan de gezellige kaartavond in De Moespot. Bij de schutjassers behaalde Jan van Ruitenberk de eerste prijs. De tweede prijs was voor de heer R Prinsen. Joop Dee ging bij het klaverjas sen met de eerste prijs naar huis. De tweede prijs was voor Joop v.d. Grootevheen; 3e Bob An- driessen en 4e prijs Adrie Eiber gen ACHTERVELD - Voor de georga niseerde kaartavond A.B.T.B. - K.P.J. bestond een grote be langstelling. De uitdager voor deze avond was de A.B.T.B. De leiding was in handen van Ge rard van Ruitenbeek en Jo hanna van Middelaar die de avond tot een succes wisten te maken. De uitslagen waren: schutjassen 1Toos van Burgsteden 95 punten 2 Albert Wouters 83 punten 3 Peter van Dijk 70 punten De poedelprijs was voor Antoon v.d Berg klaverjassen: 1. DorusTraa 5571 punten. 2 Peter Kok 5516 punten 3. Marius Wouters 5387 punten 4. J Ossendrijver 5310 punten 5. R van den Heuvel 5201 punten 6. Annie Hak 4992 punten 7. Jos de Vette 4927 punten Hier was de poedelprijs voor Mar cel Rutte 15. Jos Smink 4656 punten 16. K Hilhorst 4555 punten schutjassen: 1 F. Smit 94 punten 2. E. Heijligers 91 punten 3. P. Smink 90 punten 3 P Hilhorst 90 punten 5. N Blom 85 punten 6 Anita de Vette 83 punten De stand na 3 ronden ziet er als volgt uit: klaverjassen: 1 mevr. Houtveen-Blom 14451 punten 2 mevr. Wouters 14035 punten 3 J Smal 13963 punten 4 Leny Smit 13664 punten 5 W v.d. Horst 13589 punten 6 mevr v d. Burgwal-Lammers 13106 punten 7. K. Jonkman 13018 punten schutjassen: 1. E Heijligers 2 F. Smit 3 Anita de Vette 4. mevr. Blom 5. P Hilhorst 6. J. van Laar 7. J Houtveen De volgende ronde zal speeld op vrijdag 6 januari 267 punten 255 punten 253 punten 241 punten 239 punten 235 punten 227 punten worden ge- ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd voor da mes werd door 10 leden deelge nomen. Ook nu waren het twee leden die de eerste plaats moesten delen. Dit waren Ria Vos en Anneke Oudshoorn, elk met 91 punten. De overige uit slagen waren: 3 Thea van Ruitenbeek 81 punten 4. Iny Kok 79 punten 5 Tiny Tolboom 70 punten 6. An Voskuilen 69 punten 7. Jeannette Vos 67 punten 7 Annelies Huurdeman 67 punten 9 Liesbeth Suermondt 62 punten 10 Linda Smink 54 punten. Alle fietscrossliefhebbers in de leeftijd tot en met 16 jaar uit Leus den en omgeving kunnen zich la ten inschrijven Dus ook niet-le- den van de Leusdense fietscross- club kunnen aan de start verschij nen. De prijzen die er te winnen zijn, worden beschikbaar gesteld door een plaatselijke supermarkt en fietsenhandel Tussen 10.00 en 10.30 uur bestaat de mogelijk heid om je in te laten schrijven voor slechts f 1,-. De wedstrijden op de fietscrossbaan beginnen om 11.30 uur. Bij twijfel over het wel of niet doorgaan van de fiets crosswedstrijd, kan iedere be langstellende a.s. zaterdag tus sen 8.00 en 9 00 uur bellen 033- 947571. Zaterdag organiseren de Heuvelcrossers een aktiviteit voorde Leusdense jeugd tVELD - Vrijdagavond werd Ie ronde gespeeld van het nkar kaarttoernooi. Er was 'ond weer een aantal mooie te winnen. De uitslagen wa- r Houtveen-Blom 5416 punten Sarreveld tan Marwijk k Wouters [ran Hamersveld )ogland Vos-Voskuilen 4908 punten 5269 punten 5235 punten 5122 punten 4936 punten 4929 punten n Druten H Breemer mkman in Wieringen f. Hamersveld-Groenestein 4733 punten lal 4674 punten 4833 punten 4833 punten 4829 punten 4806 punten 4750 punten

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7