E3 Wagenaar showt plan voor een motel plus sportaccommodatie Tankstation in aantocht Kandidaten weer in de rij voor een warenhuisje V* V „OM DE ONTSTANE GEHEIMZINNIGHEID WEG TE NEMEN" Meerderheid an B&W egen weg- ersmalling Commissie financiën vergadert Leusden: 236 woningen met subsidie voor 1984 -avond in De Til Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden IBDU lm "J I 1 L" "J ZWARTEWEG KERSTBOMEN DONDERDAG 8 DECEMBER 1983 - 15e JAARGANG NO. 64 Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS I 1 Redaktle en administratie t Rozendaallaan 9 Poatbua 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een motel, vergaderzalen, een sporthal, en overdekt zwembad, een benzinepomp en een heli- opterlandingsplaats. Dat vormen de belangrijkste on- erdelen van een plan dat mogelijk werkelijkheid wordt anneer Leusden haar gewilde aansluiting op rijksweg krijgt. Wethouder Jan Wagenaar showde het plan nsdagavond in de raadscommissie voor openbare arken en ruimtelijke ordening. Hij wilde daarmee de eheimzinnigheid rond het project in spe wegnemen, ie geheimzinnigheid, waar de wethouder over sprak, is de hand gewerkt door een publicatie in deze krant, aarin reeds melding werd gemaakt van het plan voor >t motel en de sportaccommodatie. Leusden had ierover informeel gesproken met Gedeputeerde Sta lt. In de commissievergadering msdagavond werd duidelijk at het project alleen dan wordt itgevoerd wanneer Leusden en directe verbinding krijgt iet rijksweg 28 Het motel, de Dortaccommodatie en de rest xjden namelijk gebouwd loeten worden in de buurt van eze aansluiting. Wagenaar: Het is natuurlijk wel duidelijk at geen enkele financier be id is geld in het plan te steken die verbinding met de rijks- eg er niet is." Wat verder uit woorden van de wethouder proeven was, wao net feit dat usden met dit mogelijke pro- ct zich nog sterker wil maken n de aansluiting op de A28 af dwingen bij het Rijk en pro- ncie. In dit verband zei Wage- aar, dat uit provinciale rappor- n blijkt dat er nog wel vraag is lar en ruimte is voor een mo- laccommodatie plus andere xjrzieningen in Utrecht. Als usden dat kan leveren, moet hogere overheid die aanslui- ig maar voor elkaar krijgen, lus redeneert de gemeente innelijk. Het struikelblok voor aanleg van die verbinding st de rijksweg vormt het geld. jk en provincie hebben eigen lijk niet genoeg middelen om het zaakje te realiseren. Leus den, dat ook een bijdrage moet leveren, is daarom bereid die inbreng te vergroten als daar mee de aansluiting verwezen lijkt kan worden De op- en afritten naar en van de A28 zouden in de buurt van de ten- nishal aan de Groene Zoom moe ten komen. Deze weg dient daar voor doorgetrokken te worden Het motel plus de sportaccommodatie zijn in één gebouw gedacht aan de andere kant van de doorgetrokken Groene Zoom De geplande plek ligt in het toekomstige werkgele- genheidsgebied De Horst, dat door het project voor meer dan een kwart opgeslokt zoii worden. Ont werper van het plan is architect Timmler, die eerder Leusden warm probeerde te krijgen voor een zo geheten Huis van de Sport (een grote sporthal met daaromheen een schil van woningen) in de toe komstige wijk 't Ruige Veld. 60 MILJOEN Architect Timmler somde in de commissievergadering een aantal zaken uit het project op: motelka mers en -appartementen (voor lan ger verblijf), vergaderzalen en een sporthal van 60 bij 110 meter Het gebouw heeft in zijn tekeningen De tekening van architect Timmler zoals die dinsdagavond in de commissievergadering werd getoond Links de verlangde op- en afritten van de rijksweg en in het midden het gebouw waar het om gaat De weg waar het aan ligt is de nog niet doorgetrokken Groene Zoom. Onder op de tekening zijn links de tennishal en rechts de bankgirocentrale te zien. een pyramide-achtige opbouw Het hoogste punt ligt ongeveer op twin tig meter. Timmler schat de kosten van dit project op zestig miljoen gul den Hij is op zoek naar een beleg ger. Op de plantekening (zie foto) staan behalve de door Timmler ge noemde zaken ook nog een zwem bad, een helikopter-landingsplaats (een 'vurige wens van wethouder Wagenaar) en een benzinever kooppunt Overigens moet gezegd worden dat er altijd al gesproken is over de bouw van (alleen) een mo tel plus tankstation wanneer er een aansluiting op de rijksweg zou ko men. Raadslid Harm Offereins (GPV/SGP) plaatste een vraagte ken achter de woorden van Wet houder Wagenaar toen die het had over de werkgelegenheid die het project met zich mee brengt. Offereins: „De planpen moeten gerealiseerd worden in een toekomstig werkgelegen- heidsgebied (terrein voor scho ne industrie, red.;, ivieer oan een kwart gaat al op aan het project. Hoe zit het dan met de werkgele genheid. Kan er iets concreets worden gezegd?" De wethouder antwoordde, dat Leusden tot en met 1985 nog 1150 arbeidsplaat sen nodig heeft om op de beoog de 50 procent werkgelegenheid voor de bevolking te komen. „Het project zal zeker een bijdra ge leveren in het verkrijgen van arbeidsplaatsen. Het motel met één onzer verslaggevers) USDEN - De meerderheid het college van burgemees- in wethouders is tegen een versmalling in de Zwarte bij de aansluiting met de dweg. Deze voorziening werd vorige maand in de raads commissie van wethouder Jan Wagenaar aangekondigd om vrachtwagens van de Zwarteweg te weren. Het is voor zwaar ver keer verboden over deze weg te rijden, maar in de praktijk wil er nog wel eens een vrachtauto de route door het centrum nemen. In de dinsdagavond gehouden vergadering van de commissie openbare werken en ruimtelijke ordening deelde wethouder Wa genaar mee dat die wegversmal ling er niet komt, omdat de meer derheid van het college tegen deze „afwijkende voorziening" is. Volgens de wethouder willen de meeste stemmen in B&W de politie inschakelen om nadruk kelijker te controleren op vracht wagens in overtreding op de Zwarteweg. VVD'er Alrich Par son merkte naar aanleiding hier van op in de vergadering, dat een ingewikkelde manier wordt toe gepast om controleren door de politie af te dwingen. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. LEUSDEN - De raadscommis sie Financiële en Economische Zaken komt maandag 12 decem ber voor haar maandelijkse ver gadering bijeen. De vergadering vind plaats in de commissieka mer van het gemeentehuis en begint om 20.00 uur. De agenda luidt als volgt: 1 Opening en inventarisatie vragenstellers/ woordvoerders: 2 Mededelingen; 3 Vaststelling verslagen d.d 26 oktober en 14 november 1983 4. Vaststelling krediet in rekening-courant voor 1984; 5 Goedkeuring jaarrekening- 1982 en vaststelling kosten vergoeding 1982 Stichting Fe deratieve Bibliotheekvoorzie ning in Leusden. 6. Wijziging verordening honden belasting, 7 Wijziging verordening onroerend-goedbelasting 8. Extra krediet ten behoeve van o.l.s. „De Weqwiizer"; 9. Subsidie inrichting motorcrosscircuit; 10. Investeringssubsidie bouw Gereformeerd/Hervormd jeugdhonk; 11Renovatie clubaccommodatie op Burg. Buiningpark; regionaal 12. Krediet voorbereidende werk zaamheden bestemmingsplan ..Hamersveld"; Vervanging gereedschappen; Aankoop grond nabij de Hor- sterweg te Leusden, Rondvraag en sluiting 13 14 15. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. 0PENINGSTIJOEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage H|ks van 9.00 tol 12.00 uur en van 14.04 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. uur I Een ruime sortering alle maten 1O.- met kluit 1 5.- tuincentrum ^Ton Hilhorst LEUSDEN - Deze week zijn de werkzaamheden gestad voor de aanleg van een zei/tankstation naast winkelcentrum De Hamershof. Total Nederland zal daar behalve een benzineverkooppunt ook een kleine autoshop en een autowasplaats openen Momenteel worden de ondergrondse opslagtanks op hun plaats gebracht. De verwachting is dat begin vólgend jaar het eerste zei/tankstation in Leusden klaar is. name zal heel wat mensen nodig hebben om te kunnen draaien", zei de wethouder zonder echt concrete cijfers te kunnen noe men. Nu de raadscommissie open bare werken en ruimtelijke orde ning voorlopig zijn zegen aan het plan heeft gegeven zal de ge meente samen met architect Timmler voor een nadere uitwer king zorgen. Het is de bedoeling die begin volgend jaar te presen teren. Woningstichting opent morgen nieuwbouw pag. 3 Slinger in Dodeweg is gevaarlijkpag. 3 Interview op Donderdag: Joost Willemsen, veilingmeester etc pag. 5 Sportnieuws pag. 7 Loep op Leusden pag. 9 Schilderes Jeanne Faure pag. 9 Films In Amersfoort met o.a „Never say never again" en „De Mannetjes maker" pag. 10 en 11 Boekennieuws pag. 12 Servicepagina pag.13 DOKTERSDIENST: 033-944600 (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De ge meente Leusden kan vol gend jaar 126 premie huurwoningen, 54 premie A- en 56 premie B- woningen laten bouwen. Zoals verwacht is er van rijkswege geen geld voor de realisatie van woning wetwoningen. Dit is be kend geworden na de ver deling van de gesubsi dieerde woningbouw in de provincie Utrecht. De voorlopige toewij zing voor de jaren daarna is ook reeds vastgesteld. Leusden mag in de ge subsidieerde sector 142 woningen in 1985, 117 in 1986 en 130 in 1987 bou wen. In een reactie op de verdeling voor volgend jaar zegt de gemeente dat de door de provincie op gelegde versnelling van de woningbouw in be stemmingsplan Tweede Fase „niet onmiddellijk in gevaar komt". Amersfoort en Utrecht mogen in 1984 de meeste gesubsidieerde wonin gen realiseren. De Kei- stad heeft 1289 woningen toegewezen gekregen, een logisch gevolg van de groeistadtaak die Leus- dens buurgemeente moet uitvoeren. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De kandidaten die een warenhuis in Leusden willen openen, maar eerder waren verspeeld door de gemeen te, zijn weer terug in de race. Dat heeft wethouder Jan Wage naar dinsdagavond gemeld in de vergadering van de raads commissie openbare werken en ruimtelijke ordening. Op dit moment heeft Leusden de keus uit vijf combinaties van bedrij ven die een warenhuis plus levensmiddelenafdeling willen realiseren in winkelcentrum De Hamershof. Wagenaar: „Primair gaat het natuurlijk om een warenhuis- je, maar daarbij zal als aanvulling zeker een food-gedeelte (supermarkt, red.) moeten komen. Wij hebben nu vijf kandida ten die daarvoor willen zorgen. Alle concerns die we eerder waren kwijtgeraakt zijn nu weer terug". En dat is onder meer de verdienste van de wethouder en zijn ambtenaren. Overi gens, het enige concern dat eerder belangstelling toonde, maar zich nu niet heeft aangesloten in de rij van kandidaten, is postorderbedrijf/warenhuis Ter Meulen uit Rotterdam. Wagenaar liet de raadscommissie weten in januari of fe bruari de contracten met een van de vijf combinaties te kun nen afsluiten. Op dit moment wordt door Leusden nog over leg gevoerd met de Kamer van Koophandel over de keuze. „Meer kan ik helaas nog niet zeggen", verklaarde de wethou der. LEUSDEN - De stichting jeugd- en jongerenwerk organi seert vrijdag 9 december een bingoavond voor jongeren in De Til. De avond begint om 20.30 uur en wordt gehouden in de vergaderzaal. Hef inleggeld bedraagt vijftig cent per bingobriefje Er zullen vijftien ronden worden gespeeld waarbij leuke prijzen te winnen zijn zoals een radio, autoklokjes, auto lamp, cassettebandjes, platenbon- nen, wijn, glazen en agenda's. Aan het einde van de avond zullen er op de bingobriefjes nog enkele prijsjes worden verloot. De soosruimte is op deze vrij dagavond normaal geopend PANNEKOEKEN- RESTAURANT ,,'T JAGERSHUYS" voor de lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist - Tel. 03404-13013 Geopend: di. t/m zo., van 12.00-20.00 uur.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1