SBBO heeft anderhalf jaar nodig „Zekere markt voor woningen 55-plussers" WSL heeft eigen „huis" „Slinger" in Dodeweg onveilig Wenskaarten in postkantoor Verlichting in winkel passage is niet goed Vrouwenkafé gesloten Vergadering Schoolraad Conferentie over vrede Herhaling reanimatie- cursus PvdA jaar vergadering STICHTING BOUWTEAM LEUSDEN ZEGT: MORGEN WORDT KANTOOR GEOPEND Geen krant ontvangen? DONDERDAG 8 DECEMBER 1983 plaatselijk nieuws Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Hoofdredakteur: Marnix Kreyns Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant Rozendaallaan 9 Leusden-C. i (lachten bezorging: Is abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond B 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan itakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag ;en 18.30en 19.30uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u intakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 16141toestel 44 labestellen foto's: Ie meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u abestellen (met uitzondering van archiet- en historische foto's). bi| ooruitbetaling van 5.- per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro y 71441 t n.v BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding van ewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto erd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, lozendaallaan 9, Leusden-Centrum Ingeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste Ho('s) thuis. rv e' ^|o; E LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- rantenkombinatie te Barneveld. Tekening van de voorkant va de nieuwbouw van de SBBO in Leusden LEUSDEN - De Streekschool voor Beroepsbegeleidend Onderwijs (SBBO) zal over anderhalf jaar de nieuwbouw in Leusden in gebruik nemen. Met de bouw van de school, die nog in Amersfoort is gehuisvest, zal begin volgend jaar worden gestart. De stichtingskosten worden geraamd op tien miljoen gulden. Een en ander blijkt uit een persbericht dat de SBBO heeft uitgegeven. De streekschool zal zoals bekend verrijzen op de hoek Clarenburg'Van der Postlaan in de wijk Zwanenburg. Het terrein beslaat circa 14.400 vierkante meters. Een gedeelte van het gebouw zal in twee bouwlagen worden gerealiseerd. Door een compacte indeling is het de architect gelukt om de SBBO 37 lokalen te geven De totate lengte van de school is 130 meter, terwijl de maximale breedte 52 meter is. ue abBu is een aueeixsuiuoi voor de regio Eemland, het Gooi, de Gelderse Vallei en de West-Veluwe De school geeft les aan 2100 leerlingen, van wie 1600 dag-cursisten, in de leeftijd van zestien tot circa vijftig jaar. Het SBBO-onderwijs wordt in parttime verband gegeven zowel 's avonds als overdag Het gaat om beroepsgerichte vakken waarnaast les wordt gegeven in steun- en algemene vakken. Bij de beroepsgerichte onderdelen gaat het bijvoorbeeld om banketbakken, schilderen, timmeren, installatie technieken, schoonheidsverzorging, kantoor- en winkelpraktijk Behalve een schoolgebouw zal er ook een sporthal ten behoeve van de SBBO worden gebouwdHet gaat om een grote zaal van 22 bij 24 meter die door een scheidingswand in twee kleinere ruimten verdeeld kan worden. Na het gereedkomen van de school zuller rondom het gebouw voldoende parkeerplaatsen voor de SBBO leerlingen worden aangelegd. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. LEUSDEN - De verlichting in winkelpassage De Brou werij in De Hamershof is niet goed genoeg. Dat heeft de Vereniging van Eigenaars van Bedrijfsruimten in het Hoofdcentrum Leusden in augustus aan de gemeente geschreven. „In verband met het totale aanzien van winkelcentrum Hamershof, verzoeken wij u ernstig in overweging te willen nemen de verlichting in de winkel passage van een doelmatige verlichting te voorzien", al dus de Vereniging aan het college van B&W. Ze stelt dat de passage met name in de wintermaanden duister is. „Dat geeft deze doorloop een onplezierig aanzicht", vindt de vereniging. Voorge steld wordt het aantal ver- lichtingspunten uit te brei den. Dinsdagavond zal dit ver zoek aan de orde komen in de vergadering van de werk groep Economische Zaken, Consumentenbelangen en Werkgelegenheid (ECW). (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Stichting Bouw team Leusden denkt zeker dat er een markt is voor de woningen voor ouderen die zij wil bouwen op het terrein van de voormalige veevoederfabriek Van de Berg. Voorzitter W. Schoeman van het bouwteam leidt dat af uit het rela tief kleine aantal woningen voor ouderen in Leusden. Hij zei dit dinsdagavond in vragen vanuit de vergadering van de raads commissie openbare werken en ruimtelijke ordening. Schoeman had provinciale ge gevens tot zijn beschikking over het aantal bejaarden, bedden in ver- zorgjngstehuizen en bejaardenwo ningen in diverse plaatsen. Voor Leusden waren die cijfers bepaald op het moment dat de gemeente 21 duizend inwoners telde De heer Schoeman las op dat er toen, zo'n anderhalf jaar geleden, 1429 be jaarden waren. 182 bedden in ver zorgingstehuizen en 64 bejaarden woningen. „Vergeleken met ande re plaatsen heeft Leusden relatief weinig woningen voor ouderen en daarom is er volgens ons een markt om nieuwe huisvesting voor deze groep te bouwen", zei Schoeman in woorden van deze strekking. Zo als wij dinsdag meldden is Stichting Bouwteam Leusden samen met Stichting Bejaardenzorg Leusden van plan volgend jaar september te starten met de bouw van 85 huur- flats en 65 terraskoopappartemen- ten voor ouderen, de zogeheten 55-plussers De heer Schoeman zei in de vergadering van de raads commissie verder, dat zijn bouw- i team het risico zal dragen van de koopappartementen. Hij maakte melding van het feit dat het risico j zal worden „afgedekt door een be langrijke partner", een belegger dus. Voorzitter M. Holl van de plaatse lijke Stichting Bejaardenzorg liet de commissieleden weten, dat de wo ningen gebouwd zullen worden omdat het tegenwoordige beleid is om ouderen zo lang mogelijk in een eigen woning te laten wonen. De bewoners van de geplande flats en appartementen zullen op initiatief I van Stichting Bejaardenzorg ge- I bruik kunnen maken van een servi cepakket, bestaande uit onder meer een bewakingsalarm, de ver zorging van maaltijden door bejaar dentehuis 't Hamersveld en medi sche bijstand. De bedoeling is de prijs hiervan erg laag te houden. Overigens is de kans niet uit gesloten dat bij leegstand van sommige koopappartementen geprobeerd zal worden deze aan niet-ouderen te verkopen. LEUSDEN - Het Vrouwenkafé I is maandag 12 december geslo ten. De geplande open huisver gadering, die voor iedere vrouw openbaar is, wordt nu gehouden bij Barbara Bastiaanssen. Haar adres is Esdoornhof 22. De vergadering begint om 21.00 uur. LEUSDEN - Op donderdag 15 december komt de gemeen schappelijke schoolraad voor het openbaar onderwijs voor een vergadering bijeen. De vergade ring wordt gehouden in het ge meentehuis en begint om 20.00 uur. De agenda is als volgt samen gesteld: 1 Opening 2. Verslag vorige vergadering 3 Mededelingen 4 Ingekomen en uitgegane stuk ken 5. Onderwijs „nota" -hoofdstuk basisonderwijs 6. Voorbereiding bijeenkomst 19 januari 1984 7. Medezeggenschapsraden 8. Wat verder ter tafel komt 9 Rondvraag 10. Sluiting LEUSDEN - Op zaterdag 17 en zondag 18 december wordt er op de Internationale School voor Wijsbegeerte een kerstconferen tie gehouden over „Vrede- een kwestie van bewustzijn?" leder een verklaart zich hartstochtelijk voorstander van de vrede, maar er zijn grondige meningsver schillen over wat een toestand van duurzame vrede precies in houdt en over de voorwaarden om die toestand te bereiken. In het bijzonder over de rol die het aspect bewustzijn speelt in heel die problematiek, bestaat een le vendige controverse. Het onder werp is zeer actueel en zal tijdens deze kerstconferentie, georgani seerd in samenwerking met Civis Mundi, grondig behandeld worden. Het programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 10 30 uur Drs. P Ransijn - Collec tieve bewustzijnsontwikkeling en vrede 11 30 uur: Drs. P van der Molen Angst, plezier en persoonlijke groei, een ethologische benade ring. 14.00 uur: Prof. dr J K. de Vree Vrede als machtspolitiek probleem. 16.00 uur; Dr H de Lange Waan den en houdingen van politieke leiders ten opzichte van militaire macht 19.30 uur: Dr L. Vriens Vredesop- voeding als bewustwording van structuren. Zondag: 10 00 uur Paneldiscussie. Het pa nel bestaat uit inleiders van de zaterdag, aangevuld met de heren H von Meyenfeldt en J ter Laak (IKV). Prof dr S W. Couwenberg zal het panel voorzitten. Afsluiting ca 12 00 uur. daarna is er nog een lunch. Deelname aan de conferentie kost 44 gulden; studenten en werklozen betalen 24 gulden. Voor inlichtingen en opgave kan men terecht bij de Internationale School voor Wijsbegeerte, Do- I deweg 8. Telefoon 15020. Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur Telefoon 033-941495 Abonnementsgeld: 59,40 per jaar, 30,20 per half jaar; f 15,35 per kwartaal (Van één onzer verslagge vers) LEUSDEN-Na een ver blijf van bijna tien jaar in een aangepaste woning aan Hooiland kan de wo ningstichting Leusden (WSL) morgen een echt nieuw eigen kantoor offi cieel in gebruik nemen. Algemeen secretaris mr. J. Stassen van het NCIV (een koepel van woning bouwcorporaties) zal om streeks half drie 's mid dags de openingshande ling verrichten. Het nieuwe kantoor van de WSL ligt aan de Landweg 235 in de wijk Groenhouten Vol gens voorzitter J van der Wey- den biedt het „huis", zoals hij het gebouw noemt, meer ruim te dan de woningstichting op dit moment nodig heeft ,,Het WSL-huis is duidelijk op de toekomst gebouwd omdat ons woningbestand nog iets zal toenemen en er ook een tijd komt dat' het onderhoud veel van onze aandacht zal vragen Daardoor zijn meer perso neelsleden nodig, die we ruim te kunnen geven in het nieuwe kantoor", zegt voorzitter Van der Weyden. Hij wijst in dit verband op de plannen om te komen tot een eigen techni sche dienst. Momenteel heeft de 10-jarige WSL een onderhouds-opzichter in dienst. Gezien de overcapaci teit van het gebouw zal naar het idee van Van der Weyden het kantoor tot 1988 onrenda bel zijn. Na die tijd hoeft er geen geld meer bij. Het nieuwe WSL-huis heeft circa 950 dui zend gulden gekost. BRANDTRAP LEUSDEN - De gemeente gaat er bij Rijkswaterstaat op aan dringen om een nood-fietspad aan te leggen langs het bochtige gedeelte in de Dodeweg. Deze „slinger" is tijdelijk aangelegd in verband met de bouw van een viadukt ter plaatse voor het nieu we tracé van Rijksweg 28 tussen Utrechten Leusden. Het zal nog wel anderhalf tot twee jaar duren voordat het viadukt klaar is en er definitief een nieuw stuk Dode weg, zonder „slinger", kan wor den verwezenlijkt. Juist omdat die periode zo lang is zal Leusden aan Rijkswaterstaat vragen een nood-fietspad langs die bochten te maken De gemeente vindt namelijk de situatie daar op de Dodeweg voor fietsers erg ge vaarlijk, evenals voor automobilis ten. De problemen ontstaan hoofd zakelijk wanneer auto's in de on overzichtelijke „slinger" groepen fietsende scholieren moeten inha len en daardoor vaak in de knoei komen met tegenliggers. In het bochtige gedeelte zal zeker, als Rijkswaterstaat daarmee instemt, een ononderbroken witte streep worden gekalkt, waardoor er niet meer ingehaald mag worden. Het nut van deze maatregel wordt ech ter ernstig betwijfeld, reden waar om gevraagd zal worden om de nood-fietspaden ACHTERVELD - Donderdag avond 15 december zal een herha ling worden gehouden van de rea- nimatiecursus. Deze herhalings cursus wordt gehouden in Ons Gebouw van 20.00 tot 22.00 uur. De deelnemers wordt verzocht voor zover dit mogelijk is zich wel te willen houden aan het aan hen opgegeven tijdstip Op de begane grond telt het nieuwe gebouw vertrekken voor de administratie, haar chef, de opzichter en het toe komstige hoofd van de techni sche dienst Verder is er een ontvangstbalie, een spreekka mer, een kopieer-ruimte en toiletgelegenheid Op de ver dieping zijn vergaderkamers voor het bestuur en afzonderlij ke commissies. Er zijn ook een keuken en een paar vertrek ken, die in de toekomst in gebruik worden genomen. Aardig detail is dat via een raam in de bestuurskamer ge klommen kan worden op de brandtrap Die is normaal niet zichtbaar, omdat het geval is ingeklapt. „Een mooie oplos sing, maar erg duur. Kost ge loof ik 8 duizend gulden", ver klapt voorzitter Van der Wey den Op de zolder van het nieuwe huis heeft de WSL haar archief ondergebracht. Het kantoor is ontworpen door ing. G. Dijk van het NCIV De bou wer was aannemingsmaat schappij Produktiestroom uit Naarden. die eigenaar was van de grond aan de Landweg LEUSDEN - Op maandag 12 december a s. houdt de afdeling Leusden van de Partij van de Ar beid haar jaarvergadering. Op de Vrijwillige medewerkers laten het publiek daar graag een keus doen uit een grote collectie kerst- en nieuwjaarskaarten, gevarieerd naar ontwerpen, formaat en prijs Bij de stand kan men ook terecht voor de kinderspostzegels zelf De opbrengst van de kinderpost zegelactie is als rtjcdo boctnrrid voor het bieden van betere ontwik kelingskansen voor kinderen die achter dreigen te blijven. Het kin derzegelgeld wordt tot dat doel zowel in Nederland als in een groot aantal ontwikkelingslanden be steed Een stand van het plaatselijk comité is opgesteld in het post kantoor aan de Torenakkerweg tot en met vrijdag 23 december. Wie het WSL-kantoor met eigen ogen van binnen wil zien kan zaterdag 10 decem ber terecht tijdens de open dag. agenda staan o a oe jaarverslagen van de afdeling, de gemeente- raadsfraktie en de rooie vrouwen, verkiezing van diverse afgevaar digden en de invulling van de aktivi- teiten uit het op 2 november vast gestelde afdelingswerkplan. De vergadering is openbaar. Naast de leden zijn ook belangstel lenden van harte welkom. De ver gadering vindt plaats in de Schuur van de Hakhorst, Waarden 25a. De aanvang is om 20.15 uur. LEUSDEN - Nu de jaarwisse- I ling in zicht is wordt het tijd om aandacht te gaan besteden aan de verzending van Kerst- en Nieuwjaarswensen. Wie wens kaarten nog vóór de feestdagen bezorgd wil hebben doet er ver standig aan die correspondentie uiterlijk halverwege de maand ter post te bezorgen. In heel wat postkantoren is er inmiddels een speciale verkoop stand van het plaatselijk comité I voor kinderpostzegels ingericht.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3