Beker met/zonder deksel weer naar „de Eemelaar" Green Giants heren kregen pak slaag Schooldamkampioenschap /oor Leusdense scholen Veel spanning bij finale 1 e klas libre Kantongerecht Amersfoort is Vergadering Schoolraad SPECIAL DAM GENOOTSCHAP A.D.G. r Ptimngfj Resultaten Leusden Troef SVA-meisjes wonnen van Markelo: 6-2 Schooldamtoernooi eXótooXlS DINSDAG 13 DECEMBER 1983 Nadere informatie over deze suggesties en mogelijkheden kunnen de scholen krijgen bij P. Bottenhelft (tel: 722532), C. v. Rooij (tel: 805031) en C. v.d. Ruit (tel: 721934). De jeugdcom missie van het ADG hoopt dat zeer veel scholen op het ver zoek zullen reageren en op 4 fe bruari in De Flint de strijd om het schooldamkampioenschap van Leu&dftn zullen gaan aan binden. reiken en bekend te maken welke clubs in aanmerking kwamen om de volgende editie van de beker met/zonder deksel te mogen orga niseren. Een tipje van de sluier werd opgelicht toen de heer Boehle verklapte dat de .gelukkige" uit de top drie afkomsti zou zijn. Nummer één was volgens hem niet in staat om enerzijds de beker met verve te verdedigen en anderzijds de orga nisatie op zich te nemen. Dit gaat met samen zodat de winnaar van avnavond niet deze last op de schouders zal krijgen, liet de be stuurder allereerst weten. De derde prijswinnaar kwam ook niet in het geding. Nummer twee zal dus in 1984 de spelletjes en vragen mo gen bedenken. Roda'46 viel met de neus in de boter Hoogstwaar schijnlijk zal begin volgend jaar wederom in de Roda-kantine de strijd losbarsten. Hopelijk zullen dan meer clubs hun sluimerende talenten ten toon spreiden De aanwezigen bleven nog lang nakaarten in de sfeervolle kantine van de Leusdense voet balclub. De muzikale tonen van het louter uit ambtenaren be staande orkest Hammer and Field verhoogde de sfeer. De organisatie die in goede handen was van de mensen van de ijs- club kon op een geslaagde avond terugzien. LEUSDEN - De heren van bas ketbalclub Green Giants heb ben voor de tweede achtereen volgende maal een fikse neder laag moeten incasseren. In de eerste helft konden de heren aanvankelijk het tempo nog bij benen en de schade beperkt houden. In de tweede helft wa ren de Leusdense heren tegen het ontketende Quidam niet meer opgewassen. De uiteinde lijke 106-60 nederlaag was hier het duidelijkste bewijs van. In de beginfase bleven de Leus dense heren nog keurig op de been en konden dank zij enkele snelle breaks een kleine voor sprong nemen. De strijd ging ge lijk op en gaf een wisselend spel- beeld te zien. Door aanvallend uit gekiend te spelen bleven de he ren dicht bij hun tegenstander. Na een klein kwartier verhoogden de Odijkers het tempo en namen in een mum van tijd een voorsprong De Green Giants moesten het ant woord schuldig blijven en konden niet voorkomen dat Quidam met de rust een 47-29 voorsprong ge noot. De tweede helft gaf een zelfde spelbeeld te zien. Een fel spelend Quidam gaf de Green Giants geen kans om terug in de wed strijd te komen. Integendeel zelfs. Met de agressieve full court press wisten de Leusdenaren geen raad en het bood de heren nauwelijks ruimte om aan aanvallen te den ken. De betere conditie van Qui dam ging eveneens een rol van betekenis spelen. Wat de Leusde naren ook nog probeerden, aan de ruime nederlaag viel niet te ontkomen. Ruud Neure was met 17 punten de Leusdense topsco rer. Overige uitslagen Green Giants: Welpen - Dunckers 14-55 Meisjes Kadetten - Sparta 42-15 Dames 2-Woudenberg 11-18 Jongens Aspiranten - BVH 40-22 Jongens Kadetten 2 - Irene 18-41 Jongens Kadetten 1 - EEM78 48-24 Jongens Junioren - Woudenberg 55-48 Heren 2 - EEM78 48-43 volgende clubontmoeting belast zou worden. Zou het wederom de winnaar van de poedelprijs worden zag je de bestuurders hardop den ken? De in totaal 21 spelletjes en vragen werden na het korte ope ningswoord van de heer van Leeu wen zeer serieus genomen en le verden voor de bestuurders de nodige hoofdbrekens op. Na onge veer anderhalf uur intensief bezig zijn liep het sportieve gedeelte ten einde. Het duurde nog even voordt de top drie aan de ruim zestig aanwezigen, die 12 clubs van de 30 bij de sportstichting aangesloten verenigingen vertegenwoordigen, bekend gemaakt kon worden. Na enig rekenwerk bleek weder om de Eemelaar de minste straf- punten opgelopen te hebben. De v.v. Roda'46 werd op eigen terrein tweede terwijl de sportstichting Leusden de derde plaats opeiste. De volledige eindstand zag er als volgt uit: strafpunten 1. de Eemelaar 41 2. Roda'46 47 41 3. De Sportstichting Leusden 55 4 Trim en Toerclub Leusden 60 5./6 LTVLockhorstenTTCL 61 7. LTV Leusden 64 8. MHC Leusden 69 9 S V. Achterveld 70 10/11. Avanti en BC Leusden 80 12. De Haaien 81 Nieuwbakken sportstichtings voorzitter Boehlé had de eer om de beker aan ,,de Eemelaar" uit te Van Grieken op de laatste plaats. Gerritse kon na de nederlaag te gen Voskuilen eveneens de titel wel vergeten. De enige overgebleven titelkandi daat Jan Waterman kreeg het in zijn partij tegen Van Engelenho ven zwaar te verduren en moest alles uit de kast halen om de 40 caramboles achterstand die hij halverwege de wedstrijd nog opliep ongedaan te maken. Toch slaagde de biljarter van het Soes- terkwartier er nog in de wedstrijd naar zijn hand te zetten en een kleine overwinning uit het vuur te slepen, en de distriktstitel in de eerste klas van het librespel op zijn naam te brengen. Eindstand: pnt. HS 1. J. Waterman Soesterkwartier 10 54 2 G. Gerritse KOT. 8 29 3 H Voskuilen B. '67 8 34 4. E Brink Buitenlust 8 30 5 A. Verrijp B.V.Leusden 7 35 6. E. Engelenhoven De Lindeboom 6 38 7 H. Hover B '67 5 44 8. C. v. Grieken De Valk 4 69 Moy. 4,85 4,91 4,38 4.13 5,13 4.40 4,40 4,74 In de 2e ronde een knap herstel van Waterman die Brink in 16 beurten versloeg. Gerritse en Voskuilen bleven aan de win nende hand terwijl Engelenhoven wederom remise speelde, nu te gen Verrijp. In de derde ronde liep Voskuilen tegen de eerste neder laag op Verrijp was hier verant woordelijk voor In de vierde ronde overkwam Gerritse het zelfde en bracht hij de spanning terug. Na vijf ronden stonden maar liefst vijf spelers met 6 pun ten boven aan de ranglijst. Verrijp stond 6e met 1 punt achterstand terwijl Van Grieken op 2 punten achter het leidende zestal volgde Invaller Hover sloot de rij met slechts 1 punt af In de zesde ronde was Verrijp kansloos tegen Gerritse evenals Van Grieken tegen Brink. Water- De finalisten. LEUSDEN - Wederom ging de „eeuwig durende zwaar verzil verde licht metalen wisselbeker met/zonder deksel op marmeren voet" naar de bestuurders van tennisvereniging de Eemelaar. Sinds de uitvinding van het min of meer felbegeerde kleinood (1976) komt de wisselbeker voor de 4e keer in de prijzenkast van de Eemelaar terecht, terwijl de balans tussen Achterveld en Leusden met zeven tegen één in het voordeel van de Achterveld- se sportclubs doorslaat. Slechts éénmaal wist in 1980 BC Leus den de beker in Leusden te hou den en de Achterveldse bestuur ders te slim af te zijn. Ook nu weer had de organisatie die in handen was van de ijsclub verrassingen in petto. Zo bleef de hele avond de grote vraag welke club met de organisatie van de r werd druk gedacht en gespeeld tijdens de strijd om de ..beker met/zonder deksel [USDEN - Voor de 5e maal ordt in 1984 het Bondsspaar- ink schooldamkampioen- hap van Amersfoort gehou- m. Vanwege het grote succes /orig jaar deden maar liefst 51 jltallen mee - heeft het Amers- orts Dam Genootschap (ADG) >t plan opgevat om in het ka- srvan het eerste lustrum naast ;t Amersfoortse damkam- oenschap bij voldoende be- ngstelling ook een Leusdens hooldamkampioen te organi- ren. Het schooldamkam- oenschap dat tot een van de ootste van zijn soort in Neder- nd behoort, zal daarmee nog ïer inhoud krijgen. it evenement zal op 4 februari 84 in de Flint in Amersfoort jeten plaatsvinden. De uitein- lijke kampioen van Leusden eveneens gerechtigd deel te tien aan de provinciale kam- >enschappen. jeugdcommissie van het Amersfoorts Dam Genootschap, die de organisatie van het school- damtoernooL in handen heeft, wil zo snel mogelijk weten hoe groot de interesse op de Leusdense scholen is zodat het ADG vroeg kan besluiten dat het schooldam kampioenschap van Leusden doorgang zal vinden. De scholen hebben dan nog tijd om onder linge trainingswedstrijden te spe len om tot een definitieve selectie te komen Alle scholen kunnen met een of meer vijftallen aan het damevenement deelnemen. De organisatie houdt zich echter het recht voor bij een te groot aantal inschrijvingen het aantal per school te beperken. Het inschrij ven dient middels het reeds toe gezonden inschrijfformulier voor 24 december te geschieden. Evenals voorgaande jaren is de organisatie bereid om de scholen te helpen bij de voorbereidingen van het kampioenschap. Bijvoor beeld door het geven van een si- multaanséance of het geven van een eenmalige damles door een ervaren speler of het geven van advies bij het opzetten van een schoolcompetitie. LEUSDEN - De finale van het di- strikt Eemland die afgelopen weekend in het clublokaal van B.V. '75 haar climax vond is een bijzonder spannende aangele genheid geworden ondanks de afwezigheid van titelverdediger Cees Claassen die om persoon lijke redenen op het appel ont brak. H. Hover van B'67 nam de opengevallen plaats In. Al met een in de eerste ronde eindigde de wedstrijd tussen Van Grie ken en Engelenhoven in man won nipt van Voskuilen. En gelenhoven leed een verrassende nederlaag tegen Hover zodat de laatste ronde de beslissing moest gaan brengen. Van de Brink zag na de nederlaag tegen de steeds beter in vorm rakende Hover zijn kans op de titel als sneeuw voor de zon verdwijnen. Verrijp drukte SPOHTSPLINTSiRS TSCROSS: De openfietsc- iwedstrijd die j.l. zaterdag op 'ietscrossbaan van de Heuvel- 5sers gehouden zou worden is ivege de slechte (weers)om- EEN AANBIEDING IN STIJL... Fraaie salontafel in noten iond of ovaal f 590.- Jolang de voorraad strekt Buningl) Sntcncttr aimoisso Verlengde Vtaanderweg 63 Ede Tel. 08380-12610 standigheden niet doorgegaan. Het ligt echter in de bedoeling om dit evenement begin volgend jaar weer op de kalender te zetten. VOETBAL: Alle wedstrijden in het amateurvoetbal werden afgelast zodat ook de Leusdense voetbal clubs wederom niet voor de com petitie in actie kwamen TENNIS: Vanavond houdt de LTV Leusden in het clubhuis op het tennispark haar jaarlijkse verga dering. Voorzitter Jos van Maris- sing die 6 jaar lang de voorzitters hamer hanteerde zal deze aan Ton Voortman overdragen als de leden daarmee akkoord gaan. Te vens zal er een nieuwe Techni sche Commissie onder aanvoe ring van Hans Woordes aange steld worden. LEUSDEN - De uitslag van 8 decem ber van klaverjasclub Leusden Troef luidt als volgt: 1 Hr. Knol 5348 punten 2 Hr Mulder 5319 punten 3 Hr. Plattel 5050 punten 4 Mevr. Dekker 4971 punten en 5 Hr. Moor 4966 punten De stand komt er na deze avond als volgt uit te zien 1 Hr v.d Berg 50553 punten 2 Hr. Mulder 47520 punten 3 H. Plattel 46489 punten 4 Hr. Moor 46076 punten 5 H. Nijhuis 46024 punten 6 Hr Bolt 45999 punten 7 Mevr. De Ridder 45766 punten 8 Hr. v. Waterschoot 45132 punten 9 Mevr. Buhrer 44650 punten en 10 Hr Hondorp 44586 punten LEUSDEN - Op donderdag 15 december komt de gemeen schappelijke schoolraad voor het openbaar onderwijs voor een vergadering bijeen. De vergade ring wordt gehouden in het ge meentehuis en begint om 20.00 uur. De agenda is als volgt samen gesteld: 1 Opening 2. Verslag vorige vergadering 3 Mededelingen 4. Ingekomen en uitgegane stuk ken 5. Onderwijs ,,nota" -hoofdstuk basisonderwijs 6. Voorbereiding bijeenkomst 19 januari 1984 7. Medezeggenschapsraden 8. Wat verder ter tafel komt 9. Rondvraag 10. Sluiting S.V.A. PROGRAMMA Hilversumse Boys - Achterveld 14 30 uur Barneveld 2 - Achterveld 3 12.00 uur Achterveld 4 - Barneveld 4 12.00 uur V.V Z.A. 5 - Achterveld 5 11.30 uur Achterveld 6 - Limvio 5 12.00 uur Achterveld 7 - Veensche Boys 6 12 00 uur dames Achterveld - B.V.C vr.sch 10.00 uur AMERSFOORT - "Deze kaart was het en nog helemaal dicht gevouwen" verzekerde de heer K. de kantonrechter toen hem op de strafzitting van het kan tongerecht Amersfoort van 8 december verweten werd dat hij zijn auto niet goed onder con trole gehad had, omdat hij al rij dend op een kaart zat te kijken. "U reed op de Geeresteinselaan in Woudenberg" las de kan tonrechter, Mr. Van Eek, uit het proces-verbaal voor "en u stak een kruising over terwijl u met uw rechterhand bladerde in een soort boek dat u op het stuur had liggen". "Nee, ik pakte de kaart vast en wilde stoppen om te gaan kij ken". De officier vond het een ongeloofwaardig verhaal en eiste f 100,—boete. "Maar dit soort handelingen ver richt iedereen toch dagelijks" pro testeerde verdachte, "een sigaret opsteken, een cassetteband er in stoppen of een kaart pakken, daar denk je niet bij". "Doet u vaak dingen waar u niet bij denkt?" informeerde de kan tonrechter ironisch "Het is le vensgevaarlijk. Ik ben oud ge noeg om me te herinneren dat de koningin van België in 1934 bij een auto-ongeluk in Zwitserland om het leven is gekomen omdat haar man een ogenblik op een kaart keek die zij vast had. Het zou u gesierd hebben als u hier verteld had dat dit een ingeslopen fout is en dat u er wat van geleerd heeft. Uw houding getuigt echter van een slechte verkeersopvat ting. Ik geef - ook gelet op de per soon van verdachte - een boete van f 150,—". BOODSCHAPPENWAGENTJE De heer H. uit Nijkerk stond te recht voor een hele waslijst over tredingen, die ontdekt werden toen het linker achterwiel van zijn auto losschoot. Zijn auto was niet verzekerd, de uitlaat deugde niet, de stuurinrichting was niet goed en het achterwiel was niet goed bevestigd. "Het was het boodschappenau tootje van mijn vrouw" verleide de heer H. "Er werd nauwelijks in ge reden en daarom was het onder houd niet zo best. Het ergste ben ik echter geschrokken van het feit dat het onverzekerd was, dat wist ik echt niet" Als verklaring gaf hij het verhaal dat hij ooit twee auto's en twee verzekeringen gehad had, dat één auto werd weggedaan en dat toen kennelijk de verkeerde ver zekering was opgezegd. Hij kreeg een flinke reprimande van de kan tonrechter over zijn slordigheid, zowel op administratief gebied als op het gebied van het technisch onderhoud. "Ook boodschappen wagentjes horen in orde te zijn. Wie laat er nu een wiel opzetten door een zwager die er kennelijk geen ver stand van heeft. Toen het wiel los schoot, waren er juist een paar fietsers Het is wonderlijk goed af gelopen" Hij kreeg in totaal een boete van f 525,-, plus nog eens f 225,— voorwaardelijk en een voorwaar delijke ontzetting uit de rijbe voegdheid voor 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar WOONBOOT Twee heren uit Amersfoort had den voor hun woonboot een lig plaats in de Eem gezocht zonder hiervoor vergunning te hebben. "Wist u dat het niet mocht?" in formeerde de kantonrechtor. "We hebben bij de andere men sen die daar al een jaar of 10 lig gen gevraagd of ze wel eens moeilijkheden gehad hadden". "O, die verwachtte u dus!" Vervolgens ontstond er een juri disch steekspel tussen de officier en de raadsman van verdachten De raadsman vond het van wille keur getuigen dat twee van de 13 eigenaren gedagvaard werden, terwijl de anderen al 12 jaar onge moeid gebleven waren. f f "De gemeente heeft dit jaren ge doogd en kan nu niets meer on dernemen en probeert daarom het openbaar ministerie voor zijn karretje te spannen" aldus de raadsman, die vroeg om niet-ont- vankelijk verklaren van het o m. "Subsidiair vraag ik vrijspraak, want volgens een arrest van de Hoge Raad blijkt uit de Memorie van Toelichting dat de wetgever uitgegaan is van een bestaand recht. De gemeente mag slechts een plaats aanwijzen en niet we ren". Toen de officier melding maakte van een nieuwe provinciale veror dening, die zo recent was dal noch de kantonrechter noch de raadsman hier van gehoord had den, werd besloten om de zaak aan te houden om partijen de ge legenheid te geven zich op de hoogte te stellen De zaak zal op 23 februari opnieuw voorkomen. ACHTERVELD - De meisjes voetbalploeg van Markelo was het afgelopen weekeinde op be zoek in Achterveld. Terwijl het amateurvoetbal In gans Neder land was afgelast kon de wed strijd tussen belde genoemde ploegen op een meer dan goed bespeelbaar veld gewoon door gang vinden. De Achterveldse kampioensploeg won met 6-2. Dankzij de inzet van de leidsters mevr. J. Hoogland-Wouters en H v.d. Heuvel werd er later een gezel lige avond gehouden in het eigen verenigingsgebouw met o.m. een spannende kleuren dia- raadwedstrijd en andere spellen De volgende ochtend een clubont- bijt, een echte sneeuwvoetbalwed- strijd (uitslag 1 -1en strafschoppen nemen op de leiders, waarbij Mar kelo zegevierde. Op 28 januari 1984 hopen de Achterveldse voet- balmeisjes een tegenbezoek te brengen aan Markelo. Het jeugdvoetbalprogramma voor zaterdag 1 7 december is als volgt. SECA1 - Achterveld A1 v. 12 30 a. 13 30 CJVV A2 - Achterveld A2 v 13 30 a. 14 30 TOV B1 - Achterveld B1 v. 14 0 a. 15 00 Achterveld C1 - Soest C2 a. 13 45 Spakenburg C3 - Achterveld C2 v 9 15 a. 10 00 Achterveld D1 - VVZ '49 D1 a. 13 00 Soest D4-Achterveld D2 v 12 00 a. 13 00 HVC D2-Achterveld D3 v. 11.15a. 12.00 Achterveld E1 -BaarnE2 a. 13.00 Achterveld F1-BaarnF2 a 13 00 Hoevelaken F2-Achterveld F2 v. 10.15 a. 11 00 Dames junioren vrij Meisjes CDW - Achterveld v. 10.00 a 11.00

Leusder Krant | 1983 | | pagina 9