„De vier vuisten slaan op hol": was het maar waar. Nieuwe ongecensureerde versie van „Die freudlose Gasse" Liefde en anarchie in filmhuis Appelmarkt KPJ viert kerstfeest Nachtfilm in filmhuis: Films in het kort INGEZONDEN i EXPOSITIESIN AMERSFOORT Leusden- Centrum Leusden-Zuid Achterveld DONDERDAG 15 DECEMBER 1983 kijk op de film 11 KERKDIENSTEN )E ZONNEHOF onnehof 8. Werk van Emil Nolde. Tol nmet 15 januari 1984 Open dinsdag )l en met zaterdag van 10 00 tot 17 00 ur Op zon- en feestdagen van 13.00- 7 00 uur. Maandag en Nieuwjaarsdag «sloten 24 en 31 december gesloten a 15.00 uur 1USEUM FLEHITE /estsingel 50 Vaste collectie ge- chiedenis en archeologie van mersfoort. Tekeningen en schilderijen van de vee Amersfoorters, Martin Brink en 'ax Keuris. Tot en met 8 januari 1984 Open dinsdag tot en met vri|dag van 000 tot 17 00 uur. Zaterdag en zon- ag van 14 00 tot 17 00 uur Op de eide kerstdagen en nieuwjaarsdag ge- oien IET KAPELHUIS •ankeledenstraat 11 Nieuwe multi- les en gietvormen van Jan van der 'aart. reliëfs van Corrie de Boer. Tot nmet 24 december. Open dinsdag tot en met zaterdag an 11 00 tot 17 00 uur (De laatste eek van december zal het Kapelhuis esloten zijn) IET PLOEGHHUIS irote Spui 13 Kerstverkooptentoon- lelling. Tot 6 januari 1984 Open woensdag it en met zaterdag van 11.00 tot 18 00 ur ïALERIE CONINCK oninckstraat 20. Schilderijen van oon Tleland en Tonet Timmermans. Tot en met 22 januari 1984 Open onderdag tot en met zondag van 13.00 17.00 uur GALERIE ROSART P J Troelstralaan 2. Sieraden van Asnat. gouaches van Philip Boas en beelden van Henk de Vis. Tot en met 18 december Open Op donderdag en vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur Op zondag van 14.00 tot 17 00 uur ZIEKENHUIS DE LICHTENBERG Utrechtseweg 160 Archeologische kijk op een oude artsenpraktijk. Tot en met 15 december Open dagelijks van 8 00 tot 20.00 uur. RUSTHUIS DE LICHTENBERG Utrechtseweg 279 Aquarellen van Anneke van Steenbergen Sr. Tot en met 15 december Open dage lijks van 14 00 tot 17 00 uur VERPLEEGHUIS DE LICHTENBERG Utrechtseweg 293. Tekeningen van Theo van den Nahmer. Tot en met 15 december. Open dagelijks van 14.00 tot 17 00 uur SINT ELISABETH ZIEKENHUIS Ringweg Randenbroek 110 Objekten van Annelies Pont en schilderijen van Sietse Goverts. Tot 15 december Open dagelijks van 8 00 tot 20 00 uur. 'T EZELSOOR Arnhemseweg 5 Werk van Jaap Het- tinga. Tot 31 december. Open maandag van 13 00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag 10.00 tot 18 00 uur. donderdag avond van 19 00 tot 21.00 uur. zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur ABN bank Leusderweg 144 Werk van Nicolette Theunisse. Tot 16 december Open: tijdens de bankuren GALERIE DE MUUR Muurhuizen 159. Werk van Aletta He lena Zijlmans. Tot en met 7 januari 1984 Open dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. donderdag van 19 00 tot 21 00 uur. zaterdag van 11.00 tot 16 00 uur. BURGERLIJKE STAND Periode van 8 november 1983 tot en met 12 december 1983. GEBOREN 11nov Casper, z v. G. J M. Strous en G. Bravenboer; 14 nov Pirn, z.v. H. J. Groeneveld en L. E. Linse; 15 nov Gezina Erica Natascha d.v W. Visscheren H. van Veluw, 16 nov Petronella Maria, d.v J F Hoefkensen P B J Huppelschoten; 17 nov Danny Jeroen, z.v. P Kuipers en W J. Aalten. 20nov Tineke.d.v F.J Tilmaen C. van Egdom; 22 nov Cynthia, d.v J.H.vande Belt en H G. Roest 29 nov Rowan Emanuel, z v R OvergoorenC J Tremour. 28 nov Jan. z.v D de Lange en W van Beek: 30 nov Linda, d.v J. W M Ossendrijver en J. M B. Smink; 2 dec.Eelco, z.v. J. Bergsma en J A de Boer; 1 dec. Michiel.z.v. A J M WeghsenJ M Oostrik; 2 dec Melanie.d v N van ElleswijkenM Koopman. 5 dec Esther, d.v A. Veenendaal en M W Osnabrugge, 7dec. Elisabeth Petronella. d v M van der Ploeg en I Sparrenboom 11 dec Peter. z.v. H J. Kattenberg en W M Eijk, 11 dec Jozef Jonathan David, z.v. F A M OverbeekenB H.van Oostveen. GEHUWD 8 nov J M Schut en A M F G Buijs. 10nov. P T L deLaakenD E A M Hessels; 18 nov R. W van Ruitenbeek en PHM van Westerlaak. 23 nov B G Rikkerink en A G van Middelaar; 24 nov :G J NielandenG Bijl. 30 nov,P van Zanten en M W J Jansen; 2 dec. G Hagendoorn en W J Kuijt; 7dec.:G M Laseur en P. Storm, 9 dec J A G ElingsenE R.van Voorst; 12dec J C. H Macquinéen D B Hageman. OVERLEDEN 9 nov I C Eggenkamp,oud70 jaar.geh m C G Prinsen; 13 nov G Rampen, oud80jaar. geh.gew m.J C.vanlngen; 14 nov.G. van der Oord. oud 74 jaar.geh m A.B C.vanVelsen, 13 nov. J A Koppenhol.oud79 jaar, geh m J A A M. Kneppers; 18 nov M P. Richardson, oud 81 jaar.geh m J J. Koster van Groos; 25 nov A Heij, oud 75jaar; 4 dec M. Buisman, oud 78 jaar, geh. m. E. vanlElburg; 2 dec E J Adelaar, oud 87jaar; 8 dec W. van Batenburg, oud 58 jaar. geh M. J B Ham VERLOREN EN GEVONDEN om draaide Wel is bekend, dat de opname-periode voor „Last Tango in Paris" door de beide hoofdrolspelers als zeer zwaar werd beschouwd, door dat er psychisch het uiterste van hen werd gevergd. Maria Schneider moest zich na afloop van de opnamen enige tijd onder behandeling stellen van een psychiater, zo wil het verhaal. „Last Tango in Paris" wordt de laatste jaren nog maar zelden vertoond en wie in naslagwerken snuffelt, komt tot de ont dekking. dat er erg weinig over deze film is gepubliceerd in de loop der jaren. Misschien is dat wel de reden, dat deze film als een soort „mythe" in gedachten is gebleven Wie nieuwsgierig is. doet er goed aan „Last Tango in Paris" in de Dinsdag Movie Cyclus van het Grand Theater te gaan bekijken Het is de laatste voorsteling van dit jaar in de reeks cyclus-films Aanradertjes. Voordat het bioscoop programma straks helemaal door kerst- premieres in beslag wordt genomen, doet u er goed aan om - als u ze nog met hebt gezien - te gaan kijken naar „Return of the Jedi", het fabuleuze derde deel in de Star Wars Cyclus Door het Amersfoortse publiek kennelijk on derschat. gezien het feit dat deze film momenteel als kindervoorstelling wordt geprogrammeerd Toch is het een vol wassen film in dezelfde klasse als Ja mes Bond. (Grand). „Monty Python en de heilige graal". Er zijn mensen die stapel gek zijn op alles wat het Monty Python-team produ ceert en anderen haten alles wat van hen op film wordt gezet. Blijkbaar is er geen tussenweg Liefhebbers van Py thon en de zijnen die deze film nog met hebben gezien, kunnen nu nog terecht in Cinema 2 Doen „The Blues Brothers". Een heel aardi ge reprise is „The Blues Brothers" van regisseur Johan Landis met Dan Ay- kroyd en wijlen John Belushi in de hoofdrollen als twee muzikale broers die. om een kindertehuis van de onder gang te redden, hun fameuze muziek band weer bij elkaar halen voor een toernee Dat gaat niet op de meest eenvoudige wijze en het veroorzaakt hier en daar regelmatig fikse opschud ding. Een muzikale komedie of een komische muziekfilm Vul het zelf maar in. maar het is wel een film om met erg veel plezier naar te kijken. Lachen en meeswingen (Euro) V AMERSFOORT - In de nachtvoor- IKelling van filmhuis Appelmarkt op iterdag 17 december om 23.00 uur raait de tweede cineast van Georg filhelm Pabst „Die freudlose Gas- I (straat zonder vreugde, met in de F oofdrol Greta Garbo. Deze uit 1925 I aterende film is in het verleden in .erk gecensureerde versie ver- lond geweest. Nu is de film in een itaal nieuwe montage en met spe- aal opnieuw gecomponeerde mu- ek weer in roulatie gebracht. Het erhaal speelt in Wenen in 1920. De erste Wereldoorlog is net beëin- igd en de sociale, economische risis die gepaard ging met moreel erval en losgeslagenheid vormen et gegeven van de film. De „Straat zonder vreugde" is de lelchior Strasse in Wenen In deze (raat wonen onder meer drie vrouwen ie bordeelhoudster (Valeska Gert), die in haar etablissement vooral de profi teurs van de crisis ontvangt, en twee jonge vrouwen. Marie (Asta Nielsen) en Greta (Greta Garbo) De twee laatsten proberen ieder op haar manier zich tegen de destruktie om hen heen te verzetten Marie gaat daarin zover, dat ze tenslotte de vrouw om het leven brengt, die haar liefde bedreigt. Greta, dochter van een door de knsis volledig geruïneerde overheidsambtenaar is de vrouw die de opstand leidt tegen de man. die het meest gehaat wordt in de Melchior Strasse. namelijk de slager Joseph Geiringer Hij belichaamt de uitbuiter, de man die zijn vooral vrouwelijke klanten geen waren verkoopt, indien ze zich niet aan hem prostitueren, wanneer hij dat wil. In Greta vooral wordt de kracht van vrou wen belichaamd in haar verzet tegen uitbuiting en machtsmisbruik. CENSUUR Deze wereldberoemde film van de regisseur G W Pabst werd in 1925 gemaakt, naar een scenario van Willi Haas In tegenstelling tot de gewoonte in die tijd, heeft de regisseur de intentie gehad, vooral een realistisch tijdsbeeld te geven Hij is daarbij in de eerste plaats fotografisch te werk gegaan, en niet zoals vele anderen, uitgegaan van esthetische richtlijnen De beelden die in de film te zien zijn doen daardoor eerder echt. dan mooi of romantisch aan. De grote kracht van deze film wordt vooral ontleend aan het zeer intensieve spel van de hoofdrolspeel sters Asta Nielsen, Greta Garbo en Valeska Gert. Het is de eerste grote speelfilm van Greta Garbo Door de onthulling van de schrijnen de tegenstelling tussen grote armoede AMERSFOORT - In het Amers foortse filmhuis wordt van zaterdag 17 tot en met dinsdag 20 december de film „Liefde en anarchie" van Lina Wertmüller gedraaid. Het is het ver haal van aspirant politiek moorde naar Tunin (Giancarlo Giannini) die twijfelt tussen zijn liefde voor de hoer (Lina Polito) en zijn patriotti sche gedrevenheid. De sympathieke onwetende idealist Tunin wil naar Rome om Mussolini te vermoorden en Italië te redden Als het hoertje besluit hem op de beslissende ochtend niet te wekken, ondervindt hij hoe onaangenaam de politiek, de liefde en het leven kunnen zijn voor een mislukte held. die van het leven nooit veel meer verwachtte dan te overleven. Zoals Salomé (Mariangela Melato) de politieke hoer. al had voorspeld „Alle idealisten maken een rotzooitje van de wereld als t erop aan komt De film zit vol met sexuele eigenaar digheden. de bombast en de buitenspo- nge ironie die ook de latere films van Wertmüller karakteriseren De kracht van Wertmüller als regisseur van come dies ligt niet zozeer in haar verhaal als wel in de bijkomende details Haar meest doeltreffende humor komt voort uit de tegenstelling tussen de hopeloos heid van de underdog en diens geweldi ge veerkracht Zaterdag tot en met dinsdag in film huis Appelmarkt aan de Groenmarkt. Aanvang 20 00 uur Entree 6 gulden, voor houders van een CJP of Pas 65 bedraagt de toegang 5 gulden ClA-agenten als stomme robots die helemaa niet zelf meer nadenken, politie-agenten die zo stom zijn om in een buiksprekersslem te trappen (een gimmick die in het verdere verloop van de film tegen alle verwachtingen in niet meer wordt gebruikt), het is allemaal te gezocht om echt leuk te zijn Dat zou op zich allemaal nog niet zo erg zijn, omdat de liefhebber van dit genre toch voornamelijk om het soms supe rieure knokwerk is gekomen. Maar ook hierin faalt Clucher volkomen. Toege geven. het is meer dan Corbucci in z'n laatste film „Thieves and robbers" (met Bud Spencer) liet zien. maar toch in verhouding tol de meest bekende vier- vuisten-films ver beneden de maat Het doet allemaal een beetje routine-matig aan Bovendien moeten we er veel te lang op wachten en zijn de adempau- ze's. omdat ze traag en vervelend zijn. gewoon te lang De regelmatige bioscoopbezoeker heeft daarbij dan nog de pech. dat hij of zij de trailer van deze film heeft gezien Die was uitermate veelbelovend. Maar helaas juist de redelijk geslaagde grap pen kwamen allemaal in deze trailer voor. zodat „De vier vuisten slaan op hol' daarna nog maar bitter weinig verrassingen meer te bieden heeft Kortom zo langzamerhand beginnen dit soort films een belediging voor het publiek te worden, ook al is het mis schien publiek (zoals exploitanten nog wel eens willen beweren) dat snel tevreden gesteld kan worden. Mensen, die inderdaad snel tevreden zijn en vlug lachen om allerlei non sens, komen misschien nog aan hun trekken bij het bekijken van deze niei/we „Vier vuisten-film", maar te vrezen valt, dat dit wat te optimis tisch gedacht zal zijn. De legendari sche vier vuisten zijn verworden tot vier slappe handjes zonder echte pit. En dat mag best eens hardop gezegd worden. Voor dergelijke gefilmde ge makzucht is elke neergetelde gulden gewoon teveel. Bert Vos. Nieuw deze week op het programma van de Amersfoortse bioscopen is de remake van de fameuze Steven Spielberg-film „Jaws", maar nu in 3D Hoewel het brengen van drie dimensionale film tot nu toe niet veel succes heeft opgeleverd doordat dat roodgroene brilletje wat lastig en irritant is in de bios, maar ook omdat filmma kers nog te weinig ervaring met dit medium hebben, wordt toch telkens weer geprobeerd om meer „diepte" in de film te brengen Ze zouden wat mij betreft beter kunnen beginnen om wat meer „diepte" in hun scenario's te brengen, want de techniek van 3D is nu niet bepaald opzienbarend genoeg om daarmee slecht gemaakte films als meesterwerken te kunnen presenteren Zo'n voorbeeld is „Jaws deel lil", nu opnieuw van wat Steven Spielberg in eerste versie maakte, dit derde deel is niet veel beter, alle 3D-stunts ten spijt Want die zijn al even mager als het filmverhaal zelf. Maar voor wie de kick van „diepte" graag eens een keer wil meemaken, is deze 3D-film even goed als elke andere met dit procédé ge maakt. Over de film zelf kunnen we beter zwijgen, ledereen kent het ver haal zo langzamerhand wel en wie het nog niet kent. doet er goed aan dan maar eens naar „Jaws" van Spielberg te kijken De enige echte (Cinema 1. Amersfoort, première Nederland). „Last Tango in Paris", zo langza merhand een legendarische film. werd door de Italiaanse regisseur Bernardo Bertolucci in 1973 gemaakt met Marlon Brando en Maria Schneider in de hoofd rollen Een geruchtmakende film ook. waarin Bertolucci onverbloemd de ver terende liefde weergeeft tussen een oudere man (Brando) en een jong meisje (de toen 19-jarige Maria Schnei der). Brando speelt schitterend en doet niet onder voor zijn spelprestatie in „On the waterfront" en ook Maria Schneider weet zich uitstekend te handhaven in dit soms zwaar onderschatte en ook over schatte van Bertolucci In een interview vertelde Brando ooit eens. dat een groot deel van deze film werd geïmpro viseerd. maar dat hij er eigenlijk nooit achter is gekomen, waar de film nu echt zonder enig flitsend vuistenwerk zo als we dat vroeger gewend waren. Nu is er dan eindelijk weer een film met Hill Spencer samen onder de titel „De vier vuisten slaan op hol". Gere gisseerd door E. B. Clucher, die zijn werk iets serieuzer opvat dan collega-regisseurs als Bruno Cor bucci. „De vier vuisten slaan op hol" is desondanks toch niet geworden wat de rechtgeaarde liefhebber van goed knokwerk mag verwachten van een Spencer Hill-film. De eerste fout die wordt gemaakt door Clucher is, dat hij zijn filmverhaal als een soort „James Bond-imitatie" pre senteert compleet met de bijbehorende muziek en verder alle ingrediënten die normaal gesproken in een Bond-film thuishoren Maar helaas, je moet wel heel wat regie-capaciteiten in je mars hebben om tot een goed. bevredigend einde te kunnen brengen. Clucher doet z'n best, maar het scenario van Marco Barboni biedt te weinig echt satirische aanknopingspunten om die basis-opzet waar te kunnen maken. Het gevolg veel bla-bla maar weinig echt leuke scènes met de impakt van een James Bond-film. De tweede fout die Clucher èn Barboni maken is te denken, dat Bud Spencer en Terence Hill echt leuk zijn als ze niet in aktie zijn Er wordt nogal wat afge praat in deze film en dat maakt het geheel tot een tamelijk trage brei. die pas na een uur lichte verveling wat in beroering komt Maar dan hebben we ook heel uitgebreid kennis kunnen ma ken met de CIA volgens Clucher, com pleet met een imitatie-,.Algy" die trots z'n wapenarsenaal laat zien en ver schillende „verrassingen" aan Spencer Hill meegeeft, waarvan maar de helft echt wordt gebruikt. Een gemiste kans dus en extreme rijkdom heeft de film veel verzet ontmoet bij de censuur uitoefe nende instanties Hij is tot voor deze versie nog nooit in zijn volledigheid vertoond. In Duitsland zijn bijvoorbeeld vooral beelden van het obscene gedrag van de slager verwijderd In Amerika is een groot gedeelte van de scènes waarin Asia Nielsen speelde, verwij derd. om het aandeel van Greta Garbo als heldin van de film meer te benadruk ken Deze eerste volledige versie is pas in 1981 tot stand gekomen dankzij jaren lang speurwerk van Frangoise Gaborit en haar dochter Catherine (Connais- sance du Cinema. Parijs). Zij hebben, aan de hand van het oorspronkelijke scenario, dat wonder boven wonder bewaard is gebleven in de Cinema- theek in Munchen, alle ontbrekende gedeeltes welen Ie vinden in diverse landen Zij hebben een totaal nieuwe RK-kerk: zaterdag 19.00 uur H Mis met dameskoor; zondag 9.00 uur: H Mis met herenkoor; 11.00 uur H Mis met volkszang Alle vieringen voorganger en predikant B ter Bekke Herv./Ger. Marcuskerk: zondag 9 00 uur Hervormde woorddienst ds N J Flink. 10 30 uur H Avond maal. Gereformeerd, ds J. S. Rid derbos 19 00 uur: H Avondmaal. Ger /Herv ds G van Belzen Ger. Kerk Vrijgemaakt: zondag 9 30 uur: ds M Nap. 16 45 uur: ds M Nap Dorpskerk: zondag 9.00 uur: H Avondmaal. Gereformeerd, ds. J S. Ridderbos. 10.30 uur: hervorm de woorddienst, ds J C Greive uit Soest. 18.30 uur hervormde woorddienst (GB) ds A den Har- togh. uit Leusden RK-kerk: zaterdag 19 00 uur: Eu charistie met gemengd koor; zon dag 8 30 uur. Èucharistie, gele zen 10 30 uur Eucharistie met volkszang Alle diensten voorgan ger pastor Goes. Maandag 19.30 uur boeteviering Ger. Kerk De Glind Jeugddorp: zondag 10 00 uur ds G. J van 't Slot uit Amsterdam-Noord. 19 00 uur. geen dienst Ned. Herv. Kerk: zondag 9 00 uur ds. F. Luitjes uit Woudenberg. Wanbeleid of onbe hoorlijk bestuur? De enkele jaren geleden ge bouwde tennishal is te koop. De exploitant kon het niet bolwer ken. Niet zo vreemd in de ge meente, die zo ijverig veel ten nisbanen aanlegt. Het aanbod is blijkbaar groter geworden dan de vraag. De bouwkosten bedroegen ca. 5.000.000. Er zou een bod zijn van 3.000.000. De gemeente lijdt dus een verlies van ca. f 2.000.000. te betalen door de gezamenlijke belastingbetalers in deze gemeente. Dat komt neer op ca. 100 per inwoner (kinde ren inbegrepen). Deze debacle kan op rekening worden geschreven van die ge meenteraadsleden, die indertijd dit soort natte-vinger- plannenmakerij hebben ge steund. Diezelfde raadsleden zien er niet tegen op, andere instellingen (bv. bibliotheek, mu ziekschool) bedragen, die maar een paar procent zijn van ge noemde 2.000.000. te weige ren, omdat de gemeente o zo nodig moet bezuinigen. Wie zo lichtzinnig gemeen schapsgelden over de balk gooit, zou daar persoonlijk aan sprakelijk voor moeten worden gesteld. Wie geeft het goede voorbeeld? In elk geval verdienen deze jaknikkende supporters van de geldverslindende ambities van B. en W. (huis der sport, helicop- terlandingplaats, bij de vol gende raadsverkiezingen een flink Oudhollands pak voor de broek. W. Boelhouwer. Scène uit ..Liefde en anarchie GEVONDEN Chrome benzinedop met slot; sleutelbos met 11 sleutels en musketonhaak; bruinsleuteletui met 3 sleutels; bankbiljet. VERLOREN Gouden schakelarmband; bruine schooltas met inhoud; plastic sierwieldop; tas met Haaienzwempak; blauwe hand doek en chloorbril; sleutel van Ford Taunus in zwart etui; porte feuille met 350 gulden (parkeer plaats 't Erf); herenhorloge Sei ko; leverkleurige portemonnee met 50 gulden. WEGGELOPEN Bruine cyperse kater; zwarte labrador „Donald". ACHTERVELD - De plaatselij ke KPJ afdeling zal op zondag 18 december het kerstfeest vieren. Dit feest zal worden gehouden in De Moespot en begint om 19.30 uur. De deelnemers zullen wor den ontvangen met koffie en gebak. Hierna zal een koud buffet wor- den geserveerd Degenen die aan deze kerstvie ring willen deelnemen dienen zich zo spoedig mogelijk op te geven bij Ida Ossendrijver, tel 1297. Opga ve dient te geschieden tot uiterlijk zaterdagmiddag 14 00 uur Heeft men zich niet opgegeven dan loopt men de kans als men toch komt dat aan het koud buffet niet kan worden deelgenomen Scène uit ..Die freudlose Gasse" montage gemaakt van de beste, be waard gebleven, negatieven Ook is voor deze versie speciaal nieuwe mu ziek gecomponeerd De wereldpremière vond plaats op 18 februari 1981 in Parijs Zaterdag 17 december in filmhuis Appelmarkt, Groenmarkt 8, om 23.00 uur. Toegang 6 gulden en 5 gulden voor houders van een CJP of Pas-65. lud Spencer in één van de weinige akties in ..De vier vuisten slaan op hol" bewonderen. Meestal was het Bud Spencer die in z'n eentje een film moest dragen, bijgestaan door een „aangever" die de plaats van Teren ce Hill had ingenomen. De films konden maar matig bekoren door een uitermate slecht scenario en een navenante uitwerking. Het handels merk van Bud Spencer (rake klappen uitdelen op de meest onverwachte momenten) was wat verwaterd en dat resulteerde in tamelijk trage films Het is bijna Kerst en dat betekent zonder meer, dat verschillende film premières op ons afkomen, die al dan niet tot dit tijdstip op de plank hebben gelegen. Tot die speciale kerstpremières behoort in het alge meen een James Bondfilm als die gemaakt is, maar zeker een nieuwe film van het legendarische knokduo Bud Spencer en Terence Hill. De laatste jaren was dit tweetal zelden of nooit samen meer in een film te door Bert Vos) De vier vuisten slaan op hol" (Go for 1983. Regie: E B. Clucher; scena- kd Marco Barboni; Camera Ben ,1cDermott. muziek Franco Micalizzi, nontage Eugene Ballaby; met Teren- e Hill. Bud Spencer, Buffy Dee, David tuddleston, Faith Minton e.a Genre nok-komedie. keuring alle leeftijden, remiere Nederland Theater Grand. Amersfoort

Leusder Krant | 1983 | | pagina 11