X Leusden op vingers getikt di Dor provincie B&W zullen beslissing nemen over tuincentrum aan Hamersveldseweg Nog geen zekerheid over meubeltoonzaal van Kela M hr Daders brandbom aangehouden Kerstversieringen maken bij Blijhof Vier plaatsen voor onaangelijnde honden WERKGROEP ECW KOMT ER NIET UIT JL PROCEDURE MANEGE BUURTWEG ONZORGVULDIG Vandaag in de Leusder Krant 4 Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Auto beschadigd Geen zicht: aanrijding te Van Heteren Makelaardij.... Uw huis is 't waard. van heteren makelaardij Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redcktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U. B.V. krant DONDERDAG 15 DECEMBER 1983 15e JAARGANG NO. 66 (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Gedeputeerde Staten zijn teleurgesteld over de onzorgvuldige handelwij ze van de gemeente Leusden rond de illegale verbouwing van een schuur aan de Buurt weg tot een manege. GS schrijven dat in een brief aan het Leusdens gemeentebe stuur. De provincie zegt ook teleurgesteld te zijn in de weigering van B W om te bewerkstelligen dat het on wettig gebruik als manege, hangende de artikel 19- procedure, niet is gestaakt. Om deze redenen hebben GS besloten de verklaring van geen bezwaar voor de inmiddels vol tooide verbouwing niet af te ge ven. In de brief aan het gemeen tebestuur van Leusden staat: „Wij zijn van oordeel dat in dit geval legalisering van de illegale situatie zal moeten plaats heb ben via de bestemmingsplan procedure. De provinciale plano logische commissie heeft u om trent het ontwerpbestemmings- plan Den Treek (waarin de Buurt weg valt, red.), tweede partiële herziening waarin de bestem ming „ruitersportdoeleinden'' is opgenomen, reeds op 2 maart 1983 van advies gediend." GS vinden dus dat de manege de bestemming van ruitersport doeleinden moet krijgen waar door afwijkingen als een horeca- onderneming, discobar en der gelijke op die plaats voorkomen worden. „De gang van zaken rond de voormalige manege De Klaveet in Achterveld is voor ons in dezen een baken in zee", aldus Gedeputeerde Staten. De gemeente Leusden vroeg in mei van dit jaar aan de provincie een verklaring van geen bezwaar volgens artikel 19 op de wet van de ruimtelijke ordening voor de ver bouwing van een schuur tot mane ge voor de heer A van Heugten aan de Buurtweg 5 in Leusden Het bouwplan had meer dan een jaar eerder ter inzage gelegen Tegen de verbouwing werden bezwaren ingediend door mevrouw A C van de Biezenbos-Brok die aan de Buurtweg 4a woont. Haar bezwa ren richtten zich met name tegen het gebruik, destijds al van de schuur als manege De verbouwing was al begonnen voordat er toe stemming voor was gegeven. In maart van dit jaar, zo resumeren GS in hun brief aan Leusden. bracht het college van B&W tot uiting het te betreuren dat Van Heugten al met de verbouwing was begonne. „Desalniettemin", schrij ven GS. ,,zag u geen aanleiding om tegen de voortijdige realisering van de manege op te treden omdat de manege naar uw mening geen planologische bezwaren opriep' Het provinciaal bestuur stuurde daarom een briefje richting Leus den waarin werd gemeld dat het achterwege laten van maatregelen tegen de verbouwing niet onrede lijk werd gevonden, maar dat het gebruik van de manege in strijd met het geldende bestemmingsplan was B&W van Leusben lieten daarop weten dat bekeken was wat „in het licht van hetgeen zich inmid dels in de richting van de aanvrager heeft voorgedaan op grond van loyaal overheidsbestuur mogelijk en wenselijk kan zijn Vervolgens besloot het college het gebruik van de schuur als manege niet tegen te gaan. Mocht de gemeente Leusden bezwaar hebben tegen het niet verlenen van de verklaring van geen bezwaar door GS dan kan volgens de wet AROB (admini stratieve rechtspraak overheids beschikkingen) beroep worden aangetekend. Naar verwacht zal dat niet gebeuren. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De werkgroep Economische Zaken, Consu mentenbelangen en Werkgele genheid kan niet tot een eenslui dend advies komen over de aan vraag voor de vestiging van een tuincentrum aan de Hamersveld seweg, nabij winkelcentrum De Hamershof. De gemeente zal daarom nu zelf de knoop door hakken, nadat de belangenver eniging van winkeliers in De Ha mershof is geraadpleegd. Kweker Ton Hilhorst uit Leusden vroeg enkele maanden geleden toestemming aan de gemeente voor de vestiging van een tuincen trum in het pand van zijn schoon moeder aan de Hamersveldseweg 78 Die aanvraag werd destijds negatief ontvangen door de werk groep ECW. die een adviesorgaan van de gemeente is. Ze had toen onvoldoende inzicht in het assorti ment artikelen dat het tuincentrum wilde verkopen. Gedacht werd zo doende aan concurrentie voor ver gelijkbare winkels in het centrum Ton Hilhorst kreeg daarom de gele genheid zijn assortiment nader toe te lichten. Hij wil vanuit zi|n tweede zaak hoofdzakelijk tuin- en kamer planten en een klein beetje snij bloemen gaan verkopen Verder wil de kweker meststoffen, bollen, zaden en dergelijke te koop aan bieden. De aanvraag van Hilhorst werd vorige maand opnieuw behandeld, maar dit keer door de subgroep ruimtelijke ordening, die een onder deel is van de werkgroep ECW De subgroep reageerde verdeeld op de aanvraag, bleek dinsdagavond in de vergadering van de werk groep Aan de ene kant heerst de opvatting moet je iedereen voor tuin- en kamerplanten maar naar de kwekerijen aan de Ursulineweg sturen? Aan de andere kant is men bang dat een tuincentrum aan def Hamersveldseweg uitgroeit tot een regelrechte concurrent van de be staande bloemenzaken en de tuin- toko in Leusden-centrum Daar naast is er nog een juridisch pro bleem omdat het bestemmingsplan Groenhouten-oost. waaronder het pand Hamersveldseweg 78 valt. geen tuincentrum toestaat Er zou dus eerst een wijziging van het bestemmingsplan moeten volgen Wethouder Jan Wagenaar. voor zitter van de werkgroep ECW. toonde zich dinsdagavond in ieder geval geen tegenstander van de komst van Hilhorst zijn tuincen trum. „Ik denk dat zo'n zaak dichtbij De Hamershof extra publiek aan zuigt, dat ook ten voordele van het winkelcentrum is," aldus Wage naar. Hij benadrukte in één adem het al lang levende plan om aan de kant van de Hamersveldseweg, recht tegenover de plaats waar het tuincentrum moet komen, een be tere toegang tot De Hamershof te maken. Daarvoor zou de sloot die nu het winkelcentrum van de Ha mersveldseweg scheidt geheel of gedeeltelijk gedempt moeten wor den Harm Offereins, één van de raadsleden in de werkgroep, plaat ste een vraagteken achter de op merking van de wethouder dat een tuincentrum een positieve uitstra ling heeft op het winkelcentrum „Je kunt praten over een zoge naamde trekker, maar ook over een concurrent voor De Hamers hof", stelde Offereins Volgens hem kan ook geredeneerd worden dat er veel publiek in het winkelcen trum komt waarvan Hilhorst een graantje mee wil pikken Vanaf de publieke tribune in de vergadering maakte Henk Hen driks (Eurofleur) enkele opmer kingen over de aanvraag van zijn collega Hilhorst. De kweker en eigenaar van een bloemenzaak in De Hamershof vroeg zich af of bij de komst van het tuincentrum er geen sprake wordt van over- bewinkeling in deze branche in Leusden. Hij stelde verder dat slechts in het voor- en najaar tuinplanten verkocht kunnen worden, afgezien van wat contai nercultuur. „De resterende maanden zullen er dus andere tuinartikelen verkocht moeten worden. Die worden voor negen tig procent al aangeboden in De Hamershof." aldus Hendriks. Werkgroeplid Lieshout roerde tenslotte nog even een ander punt aan. Hij vreest voor een andere bestemming van het pand aan de Hamersveldseweg in de toekomst. „Als het bestem mingsplan wordt gewijzigd kan j bij wijze van spreken Hilhorst I over een jaar zijn zaak verkopen aan een ondernemer die zonder meer een concurrent voor de bestaande middenstand is," stelde woninginrichter Lieshout. Commentaar: snellere aanpak bij commissie ECW pag. 3 Beginnend uitgever Michiel Kuyper wil groot worden pag. 3 Interview op Donderdag: Ed ten Voorde stapt op als voorzitter van De Geut; „Ze hebben me niet meer nodig"pag. 5 Sportnieuws pag. 7 Loep op Leusden pag. 9 Kreyns pag. 9 Film pag. 11 Servicepagina pag. 15 Scène uit ,,De vier vuisten slaan op hol' met Spencer HUI. DOKTERSDIENST: 03425-1222 KANTLIJN IS TERUG VAN WEGGEWEEST: PAG. 9 LEUSDEN - De rijkspolitie heeft dinsdagmiddag twee Leus- denaren aangehouden die ver antwoordelijk worden geacht voor het gooien van een molo tovcocktail naar een woning aan de Patrijshoeve. In deze woning werd zaterdag een feest gege ven. Rond een uur of drie meld den de twee Leusdenaren zich onuitgenodigd bij de feestgan gers. Ze werden vervolgens met zachte drang buiten de deur ge zet. Naar de politie aanneemt hebben diezelfde heren even la ter de brandbom gegooid waar door de achterdeur vlam vatte. Het vuur kon snel geblust wor den, waardoor de schade be perkt bleef. De twee gearresteer den zijn geen onbekenden van de politie. LEUSDEN - Een bewoonster van de Kuperssingel heeft bij de rijkspolitie aangifte gedaan van beschadiging aan haar auto. Een onbekende heeft dinsdagavond tegen half twaalf haar blauwe Renault aangereden waardoor de rechter achterzijde werd be schadigd. De dader is zonder zich bekend te maken doorgere den. LEUSDEN - Op de Middenweg nabij cafetaria Jacco deed zich dinsdagmiddag een aanrijding voor tussen twee auto's. Be stuurder O. I. stond stil op de Middenweg om een medepassa gier te laten uitstappen. De heer G. v. d. B. uit Leusden zag door een beslagen voorruit de stil staande auto te laat waardoor hij er achterop reed. De politie maakte een proces verbaal op. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Er is nog geen zekerheid over de vestiging van een meubeltoonzaal door Kela Woninkrijk BV aan de Hessen weg in Achterveld. De komst van het bedrijf levert een probleem op met het geldende bestem mingsplan, maar ook met de gevestigde meubelzaak van Van Ravenhorst in Stoutenburg. Een en ander bleek dinsdag avond tijdens de vergadering van de werkgroep Economische Za ken, Consumentenbelangen en Werkgelegenheid Wethouder Jan Wagenaar. voorzitter van dit ad viesorgaan. liet doorschemeren geen tegenstander te zijn van de Kela-vestiging in Achterveld Of schoon hij bewust i svan de eventu eel nadelige gevolgen van deze meubeltoonzaal voor de winkel van Van Ravenhorst, wil hij toch laten uitzoeken of Kela zich niet met een bepaalde ontheffing kan vestigen aan de Hessenweg Daardoor hoeft er geen wijziging van de opgelegde bestemming van het pand (groothandel en opslag) plaats te vinden. In de vergadering van de werkgroep ECW werd na melijk ook duidelijk dat men bang is voor een ongewenste zaak in Ach terveld wanneer Kela na verloop van tijd het pand zou verkopen. Er zou zelfs een supermarkt in geves tigd kunnen worden als het pand de bestemming detailhandel krijgt, re deneerde de werkgroep dinsdag avond. Daarom vonden de leden het zo gek nog niet dat er misschien een ontheffing gegeven kan wor den voor de Kela-vestiging. Het pand aan de Hessenweg waar het om gaat is eigendom van Kela die een winkel heeft in Soes- terberg In Achterveld werd tot voor kort de administratie gevoerd en was er opslag van spullen. Uit praktische overwegingen werd de administratie en ook de opslag overgeheveld naar Soesterberg Vervolgens probeerde Kela tever geefs het pand te verkopen, waar- Onjftiankehik nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDUi Verschijnt dinsdag an donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. na het plan rees om er een filiaal in te vestigen. Eigenaar P. van Heug ten liet de werkgroep desgevraagd dinsdagavond weten, dat een meu beltoonzaal in Achterveld een pub liekstrekker voor de overige mid denstand in dit kerkdorp kan zijn. In de werkgroep ECW werd die opvat ting bestreden, omdat Achterveld niet zo gunstig ligt voor mensen buiten Leusden, waardoor het pu bliek zeker niet in grote getale naar Kela en de bestaande midden stand zal trekken De heer Van Ravenhorst, eige naar van een meubelzaak in Stou tenburg. was als toehoorder aan wezig bij de vergadering en kreeg de gelegenheid enkele opmerkin gen te maken. Hij verklaarde des tijds. voordat Kela kwam. geïnte resseerd te zijn in het pand als winkel .Ik kon er toen niet in omdat detailhandel niet mocht van de gemeente. Dan weet u meteen hoe ik me voel als meneer Van Heugten Het pand aan de Hessenweg waarin Kela Woninkrijk BV een meubeltoonzaal wil vestigen wel een toonzaal daarin mag vesti gen Dat gaat mij klanten kosten, ze worden er zeker niet door ge bracht". aldus Van Ravenhorst Makelaar o.g./Beedigd taxateur Hamersveldseweg 7, 3833 GK LEUSDEN Telefoon (033) 94 34 36 M Wethouder Wagenaar antwoordde hem dat niets onherroepelijk is „Destijds", zoe zei Wagenaar. „is zo n tien jaar geleden als het niet langer is geweest Toen mocht u er geen winkel in beginnen, maar nu ligt het anders We moeten ook andere belangen laten afwegen Hij bedoelde daarmee dat het on- PANNEKOEKEN- RESTAURANT ,,'T JAGERSHUYS" voor de lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist-Tel. 03404-13013 Geopend: di.t/m zo., van 12.00-20.00 uur. 1 verkoopbare pand aan de Hessen weg nu leeg staat en daardoor Kela geld kost. Van Heugten had tenslotte een oplossing voor zijn collega Van Ravenhorst in petto: „Waarom koop jij mijn pand in Achterveld dan niet?" Het voorstel bleef verder onbesproken. LEUSDEN - Zaterdag 17 de cember tussen 10.00 en 12.00 uur kunnen de kinderen van 4 tot en met 12 jaar kerststukjes en kerstversieringen komen maken bij Blijhof aan de Ansfriduslaan 49. Er is weer allerlei „groen" dat ter beschikking is gesteld door de plantsoenendienst van de ge meente. Behalve een mooi kerst stukje worden er ook lantaarns, engeltjes, sterren en een place- mat gemaakt. Inclusief een bekertje chocola demelk kost deze knutselochtend 1.50 voor leden, kinderen die geen lid zijn van Blijhof betalen 2.50 Op deze zaterdag kunnen kinde ren vanaf zes jaar zich tevens opgeven voor de kinderrommel markt die op vrijdag 30 december wordt gehouden Voor meer infor matie hierover worden leden ver wezen naar het infoboekje van de vereniging en niet-leden kunnen kontakt opnemen met Karin Os kamp. telefoon 942015 LEUSDEN - Burgemeester en wethouders van Leusden hebben vier plaatsen aangewezen waar honden onaangelijnd uitgelaten mogen worden, mits deze onder behoorlijk toezicht staan. Deze vier plaatsen zijn: - het terrein begrensd door de Groene Zoom, Burgemeester van der Postlaan, Bavoortseweg en Noorderinslag; - het ruige terrein ten noordwesten van het kruispunt van de Groene Zoom en de Heiligenbergerweg; - het terrein begrensd door de Noorderinslag, Groene Zoom, het verlengde van het voetpad tussen Ruiterhorst en Terberghorst en de westelijke rij woningen van Terberghorst; - het terrein begrensd door de Walstro, Valleilaan tot de Hamersveldse Wetering en de lijn loodrecht op de Liniedijk, Zuidzijde Liniedijk. Voor het overige is het op grond van het eerste lid van art. 33 van de A.P.V. verboden een hond onaangelijnd of aan een lijn van meer dan 2.50 m in het openbaar uit te laten.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1