B&W vóór subsidie aan Lokale Omroep en kalveren vinden e dood bij brand in stal lertien inschrijvingen ip tennishal De Inslag SO Nieuwjaars receptie in gemeentehuis Vergadering CML huitajt 100K- EN WATERSCHADE WOONGEDEELTE Insluiper maakte 3 mille buit Veroordeeld wegens het oplichten sociale dienst Vandaag in de Leusder Krant Brand door rookbommetje êjp 444 44 4 Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant 4 kranls DINSDAG 20 DECEMBER 1983 - 15e JAARGANG NO. 67 Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Post bot 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.O.U. 40261 Giro 871441 imgsve B.O.U. B.V. kleuter-en lagereschool De Wegwijzer eindelijk onder één dak pag. 3 De Schoolraad is bijna klaar met zijn „testament": de alternatieve onderwijs nota pag. 5 Aktueel toneel tijdens kerstviering Virus pag. 5 LTV Leusden nam afscheid van voorzitter Jos Marissing pag. 7 „Lockhorst" had te klagen over belangstelling j tijdens leden- J vergaderingpag. 7 LEUSDEN - Een door jongens gemaakt rookbommetje was er de oorzaak van dat van het week end een aantal coniferen en een pergola van een woning aan Ro- zengaarde vlam vatten. Een van de bewoners van de woning wist snel het vuur met water uit de tuinslang te doven. De makers van de rookbom hadden zich inmiddels uit de voeten ge maakt. LEUSDEN - Ter gelegenheid van de jaarwisseling houden burge meester en wethouders van Leusden op maandag 2 januari a.s. van 19.30 tot 21.30 uur een receptie in het gemeentehuis, 't Erf 1. Inwoners van Leusden, hetzij individueel of als verte genwoordigers van plaatselijke verenigingen en instellingen, zijn op deze receptie van harte welkom. Volgens het college moeten er aan de subsidieverlening vier voor waarden worden verbonden: de subsidie mag alleen worden gebruikt voor de opgegeven te maken kosten; op geen enkele wijze mag blij ken dat lokale omroep onderdeel uitmaakt van het programmapak ket van de CAI; door het toekennen van de sub sidie mag de stichting niet zonder meer verwachten dat een eventu eel volgend verzoek positief wordt ontvangen, van de resultaten van de pre sentatie door de stichting moet het gemeentebestuur schriftelijk op de hoogte worden gebracht. De VVD heeft zich inmiddels vóór de subsidieverlening aan de Lokale Omroep uitgesproken. Hoe de andere fracties erover denken zal donderdag tijdens de raadsvergadering blijken Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-16141. (Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeenteraad zal komende donderdag moeten beslissen of de Stichting Lokale Omroep Leusden een éénmalige subsidie van 4.225 gulden tege moet kan zien. De stichting heeft om dat geld gevraagd om zich te kunnen presenteren tijdens de informatiedagen over de centra le antenne inrichting (CAI). Met de subsidie zullen de kosten betaald worden van het maken van een informatiefolder en van LEUSDEN - Het Comité Milieu zorg Leusden komt donderdag voor een bestuursvergadering bijeen. De vergadering wordt gehouden in de huiskamer van Groot Krakhorst en begint om 20.00 uur: De agenda luidt als volgt: uc cniumontage van audio- en video-demonstratiebanden. In het voorstel aan de gemeente raad schrijven burgemeester en wethouders voor de subsidieverle ning te zijn „zonder nu reeds de vraag te beantwoorden of lokale omroep in Leusden een gewenste aanvulling is op het programma pakket van de CAI Mocht die vraag met ja worden beantwoord, dan realiseren B&W zich dat die aanvulling betaald moet worden uit de algemene middelen van de ge meente óf door de abonnees van de CAI „Het voornemen van de 1 Opening en mededelingen 2 Vaststelling verslag bestuurs vergadering 21 november 1983 3. Verslag deelnemersraadver gadering 29 november 1983 4 Ingekomen stukken 5. Verslagen en mededelingen werkgroepen 6 Wateronttrekking Glindhorst 7. Vacature secretaris/leden werving 8 Totaalagenda 1984 CML 9 Wat verder ter tafel komt 10 Rondvraag en sluiting stichting om door middel van haar presentatie aan de bevolking meer duidelijkheid over haar doelstellin gen en over lokale omroep te ver schaffen, opent naar ons oordeel de mogelijkheid om meer inzicht te krijgen in de bereidheid van de bevolking om aan lokale omroep deel te nemen en daarvoor bijdra gen te willen betalen", aldus B&W in deze volzin aan de raad TE HUUR: G«re«d»chBppon mntorialon on nog veol meor AMERSFOORT IfxJuslrielerrun de Issefl Vanadiumweg 19 Tel (033) 633182 HILVERSUM Tel. (035) 41375 Rozendaallaan 9 Leusden-C. - Dit resteerde van de boerderij van de familie Tolboom LEUSDEN - Een onbekend persoon heeft vorige week bij een insluiping in het gebouw van Scouting Nederland in Leusden 3000 gulden buitgemaakt. Behal ve dit geld nam hij ook nog een portefeuille met een paspoort mee. De spullen zaten in een tas die eigendom was van een me dewerkster van Scouting. Getui gen zagen later hoe een man gehaast in een wagen stapte, waarin een ander persoon achter het stuur zat. Eerder deze maand werd er ook een insluiping gemeld door het Astmafonds in Leusden. Daar verdwenen, zonder dat ie mand dat bemerkt heeft, een beurs met vijftien gulden en een portefeuille met daarin een rijbe wijs en Nederlands. Duits en Engels geld ter waarde van on geveer 125 gulden. LEUSDEN - De Utrechtse poli tierechter, mr. H. van Doorn, kreeg afgelopen donderdag te maken met een 48-jarige inwo ner van Leusden, die ondanks het feit dat zijn ex-vrouw bij hem de was deed, kookte, sliep en voor hun zoon zorgde, be weerde dat hij niet met haar een huishouden dreef. De Leusde- naar stond terecht omdat hij op een formulier van de sociale dienst niet had vermeld, dat zijn ex-vrouw gedurende een be paalde periode bij hem in woonde. Mr. Van Doorn veroor deelde de verdachte conform de eis van de officier van justi tie, mr. H. Droesen, tot een week gevangenisstraf voor waardelijk. „Ik at zelfs wel eens bij de stich ting waar ik vrijwilligerswerk deed", voerde de man op de zit ting aan Mr Van Doorn vroeg toen of hij eten weigerde als zijn vrouw thuis voor hem kookte De verdachte moest hier ontkennend op antwoorden Maar dat was niet het enige verweer dat de ver dachte aanvoerde, aanvoerde De vragen over al of niet samenwo nen zouden een beetje onder aan het papier hebben gestaan en daarom zou hij ze "een beetje" over het hoofd hebben gezien Er stond als antwoord op de vraag of hij samenwoonde dan wel duide lijk "neen", maar hij zou het er zeker niet expres neer hebben ge zet. Tenslotte vroeg de Leusdenaar zich af wat nu eigenlijk een huis houden was Zijn ex-vrouw woonde van juni tot en met augus tus van het vorig jaar bij hem om voor zijn zoontje te zorgen En om lekker in de tuin te zitten, want dat zou op haar huidige adres niet mogelijk zijn. Daarnaast verrichtte ze wat huishoudelijke werkzaam heden en sliep ze in het huis van hem. De officier van justitie betoogde dat het er niet om ging "of me neer met mevrouw sliep" maar dat er gekeken werd naar de besteding van het huishoudgeld en of dat gedeeld werd Twee sa men maken immers minder op dan twee apart, stelde de officier Hij had berekend dat de ver dachte de gemeenschap voor 3000 gulden had opgelicht deel van boerderij Tolboom. Asschatterweg 46. in lichterlaaie (van een onzer verslaggevers) fUSDEN - Tot gisteren hebben dertien belangstellenden geschreven op het te koop staande tenniscomplex 'De In- ag'. Inschrijven was tot vandaag mogelijk. De gemeente [eusden wil niet zeggen van wie de inschrijvingen afkomstig jn. Joals bekend wil de gemeente Leusden, eigenaar van 'De Islag', het tenniscomplex van de hand doen. Het in eigen- pm houden en verpachten van de twee jaar oude sport- borziening is geen succes geworden. De tennisaccommo- latie, die ruim vijf miljoen gulden heeft gekost, werd on- Ings in advertenties in verschillende dag- en nieuwsbladen l koop aangeboden. Er verschenen advertenties in De Tele- laaf, het Algemeen Dagblad, Amersfoortse Courant en jeusder Krant. Ook werd er door de gemeente een adverten- e geplaatst in het vakblad Tennispark', e advertentiecampagne heeft dus dertien reacties opgele- ferd. Deze inschrijvingen zijn niet geopend, maar gedepo- jeerd bij de plaatselijke notaris. Over de hoogte van de in- bhrijvingen is daarom nog niets te zeggen. Na de gemeen- Iraadsvergadering van aanstaande donderdagavond is er fn besloten raadsvergadering, waarin gepraat zal worden »er de verder te volgen procedure. Jverigens heeft TeHa B.V. - de pachter van de tennishal - tot dit moment de pacht over 1983 nog niet voldaan. TeHa eft daar tot 31 december de tijd voor, maar er wordt al ruime tijd ernstig rekening mee gehouden, dat de pachter 1 verplichtingen niet na zal komen. BOU Onafhankelijk nieuwsblad U voor de gemeente Leusden ULJ Verschijnt dinsdag sn donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur gsopsnd. Zaterdags gesloten. (Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - Bij een uit slaande brand in de stal van een boerderij aan de As schatterweg 46 in Leusden zijn zondagochtend zeven tien koeien en kalveren om gekomen waaronder twee drachtige vaarzen. Slechts zes kalveren wis ten aan de vlammen te ontko men. Het woongedeelte van de boerderij van C. Tolboom liep door de brand rook- en waterschade op. De brand is vermoedelijk tegen half zeven die ochtend ontstaan op de zolder van de veestal. Het vuur werd ontdekt door de vrouw des huizes die op was ge staan om haar baby te voeden. Zij bemerkte een rookontwikke ling vanuit de stal, die aan het woongedeelte van de boerderij grenst. Mevrouw Tolboom alarmeerde haar man die met een poederblusser het vuur te lijf ging. De poging van deze oud-brandweerman was echter tevergeefs. Toen de brandweer, met materieel uit Leusden en Achterveld, kwam, sloegen de vlammen reeds uit de stal. Het hooi was een dankbare prooi van het vuur. De aandacht van de brandweer ging in eerste in stantie uit naar het woonhuis, terwijl diverse brandweerlieden probeerden nog enkele dieren te redden. Volgens brandweercomman dant J. Upperman heeft de zo genaamde brandmuur tussen de stal en het woongedeelte van de boerderij van Tolboom erger voorkomen. ,,Het vuur kon vrijwel niet overslaan naar het woonhuis. Alleen de vliering werd ingebrand, zoals dat heet. Die zal waarschijnlijk vernieuwd moeten worden. Doordat het slaapvertrek onder de vliering goed met schrootjes betimmerd was, kon ook daar het vuur niet verder", aldus de Leusdense brandweercommandant. Over de oorzaak van de brand in de veestal is niets bekend. De technische recherche van de rijkspolitie Leusden heeft een onderzoek ingesteld, dat maan dag nog geen resultaten heeft opgeleverd. De omgekomen koeien en kalveren behoorden tot het jonge vee van Tolboom. Hij is verzekerd tegen brand. Burgemeester Rademaker kijkt samen met Tolboom sr naar de brandende stal i

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1