Korfbal derby eindigt in remise Wisselend succes voor Green Giants De Eemelaar heft ledenstop op Kerstconcert Treecksangh Kerstconcert SECRETARESSE f Veteranen indoor springwedstrijden Dames halen fors uit Continental Vakantie- handwerk- hobbyclub f Weinig animo voor ledenvergadering In St. Josefkerk in Achterveld FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant „Golden- House" KERST- SPECIAAL DINSDAG 20 DECEMBER 1983 LEUSDER KRANT - Beeld uil de wedstrijd ODIK - Antilopen LEUSDEN - ,,lk ben niet eens zo ontevreden over dit gelijke spel," zei coach Herman Bruins van Antilopen na de wedstrijd. ,,Odik is vooral in eigen huis een lastige tegenstander. Ik denk dat meer ploegen hier punten laten liggen. Je moet niet vergeten dat we steeds te gen een achterstand aangeke ken hebben. Dat we toch nog een punt pakken is een verdien ste van de gehele ploeg. Binnen drie minuten keek Anti lopen al tegen een 0-1 achter stand aan, nadat Gert Graafland een strafworp veroorzaakte. Jerry Urbach bracht na een vrije bal Antilopen binnen een mi nuut langszij (1-1). Een tweede strafworp stelde de Barnevel ders in staat opnieuw aan de lei ding te komen terwijl even later een onderschepping in het Leusdense aanvalsvak de inlei ding van de derde Odik-treffer betekende. Zeer snel werd de bal vanuit het verdedigingsvak naar een geheel vrijstaande Odik-speler afge speeld die met het buitenkansje wel raad wist. 3-1 Wederom was het Jerry Urbach die een door loopbal perfect afrondde. 3-2 Twee fraaie afstandschoten van Odik op het moment dat Antilopen steeds beter in haar spel kwam en de wedstrijd onder controle leek te krijgen deed Odik naar 5-2 uit lopen Antilopen had het ant woord klaar en kwam via treffers van Margaret Versteeg en Nancy Lahey terug in de wedstrijd 5-4 In de slotfase van de eerste helft ging het spel over en weer. Eerst scoorde Odik nog 6-4 voordat Joyce Osnabrugge een strafworp feilloos benutte 6-5. De eerste beste Odik aanval werd doeltref fend afgerond wat 7-5 betekende De unieke gelegenheid om de achterstand voor de rust nog weg te werken werd door Nancy Lahey (miste strafworp) en Bert Brand- sen (vrije kans) onbenut gelaten "Zulke kansen mag men niet mis sen", stelde trainer Bruins vast" Maar je ze dan kom je gelijk en is de wedstrijd weer open Als deze kansen benut waren dan breng je de tegenstander een ge voelige tik toe en kan je in de tweede helft met bekeken aan- valsspel de wedstrijd naar je hand zetten Nu moesten we eerst zien de achterstand weer in te lopen. Binnen vijf minuten na de hervat ting stonden de Anti's naast Odik Eerst had Jerry Urbach weer suc ces terwijl even later good-old Bert Brandsen. die een ongeluk kige wedstrijd speelde, een straf worp benutte en de gelijkmaker op het scorebord bracht 7-7. Met nog ruim twintig minuten te spe len ging het publiek er eens goed voor zitten. Het spel golfde op en neer maar vooral het gebrek aan lengte aan Antilopen-zijde leverde nogal eens balverlies op Odik bakte er aanvallend eveneens weinig meer van zodat de 7-7 stand tevens de eindstand bete kende Overige uitslagen: Vlug en Vaardig 2- Antilopen 2 5-6 Antilopen 3 - O V V.O 4 8-7 Reflex 3 - Antilopen 4 3-3 Antilopen 6-K.V.0 5 5-3 R.O.H.D.A 1.1 - Antilopen 1.1 9-9 Antilopen I 2 - Hellas 1.1 3-3 De Meeuwen I 4 - Antilopen I 3 5-3 Excelsior A. 1 - Antilopen A 1 4-5 Antilopen A.2 - K.V O A. 1 3-2 Antilopen B 1 - Spirit B.2 3-2 Antilopen P.2 - Soesterkwartier P 1 2-3 Antilopen P.3- De Meeuwen P.3 1-0 Woudenberg Q.2- AntilopenQ.1 2-1 Doorn Q 1 - Antilopen Q.3 3-0 LEUSDEN - Zowel de dames als de heren van basketbalclub Green Giants kunnen voorlopig even op adem komen om te her stellen van de vermoeienissen van de eerste helft van het sei zoen. Voordat het zover was moesten de basketballers nog in actie komen. De heren gin gen in Soest geheel volgens verwachting tegen het sterke Papilion onderuit: 42-122. De dames daarentegen speelden een voortreffelijke wedstrijd. In Zeist speelden de Leusdense dames BZ met 62-8 volkomen zoek. De heren hadden in sportzaal De Meent tegen de kampioenskandi daat nummer 1. Papilion uit Soest, weinig in de melk te brok kelen Geheel volgens verwach ting overigens Met de we tenschap dat de heren uit Soest al ruim 2 seizoenen geen nederlaag meer hebben geleden en het feit dat ze zich dit seizoen ook nog eens aanmerkelijk versterkt had den, gaf weinig reden tot opti misme Toch werden de Leusdense heren niet echt overspeeld Het scoren wilde in eerste instantie nog niet zo goed lukken Papillon speelde in een veel hoger tempo en scoorde er lustig op los. Met flit send en gevarieerd aanvalspel werd de Leusdense defensie ont regeld De 14-55 ruststand was geheel volgens de krachtsverhou dingen. Na de pauze wisten ook de Green Giants de basket vaker te vinden zodat de uiteindelijk 42- 122 eindstand nog niet eens zo tegenviel. DAMES De dames moesten afgelopen za terdag in Zeist de strijd tegen BZ aanbinden Doordat 'de Green Giants vanaf het beginsignaal zeer alert speelden, kregen de Zeistenaren geen greep op de wedstrijd. Het storen van de Leus dense dames leverde aan BZ- zijde nogal eens balverlies op zo dat de gastvrouwen nauwelijks aanvallen of doelpogingen toe kwamen De spaarzame aanvals- acties die wel een schotpoging opleverden, werden door de Green Giants-ladies keurig onder het bord afgevangen De snelle uitvallen werden door de Green Giants keurig afgerond en bracht een 4-30 ruststand op het score bord De tweede helft gaf een zelfde spelbeeld te zien Een agressief spelend Green Giants liet er geen gras over groeien, het geen in een verdubbeling van het aantal treffers resulteerde. Op de 8-62 overwinning viel dan ook niets aan te merken. Coach Bert Weber was na afloop een tevre den man .Ik ben niet alleen bij zonder blij met deze overwinning maar vooral content over de ma nier waarop de ploeg zich de laat ste weken manifesteert. De ploeg vertoont nog steeds een stijgende vorm Niet alleen technisch maar vooral tactisch zijn de dames erg vooruitgegaan Ik ben benieuwd hoe dit in de tweede helft van de competitie zich verder gaat ont wikkelen". Overige uitslagen: Meisjes aspiranten - Crackerjacks 16-25 Meisjes Junioren - Flux 36-48 Heren 2-Papillon 2 55-58 ACHTERVELD - Door de L.T.V. de Eemelaar werd de jaarlijkse ledenvergadering gehouden. De voorzitter opende de verga dering en verwelkomde de aan wezigen. Hij vond het jammer dat er zo een geringe ledenop komst was, doch hoopte dat het toch een goede vergadering zou worden. De notulen van de vorige ledenvergadering wer den zonder op- of aanmerkin gen goedgekeurd. De uitgave van een tweemaandelijks ten- nismagazine, uit te geven door de K.N.L.T.B., is van de baan. De tennisbanen zijn niet meer in een 100% goede staat. De ge vraagde kredietstelling aan de gemeente om de banen weer in goede staat te brengen werd af gewezen wegens gebrek aan geld. Er is een bezwaarschrift ingediend en tevens is er een onderzoek door de NSF naar de banen ingesteld. Dit rapport is echter nog niet klaar. De banen zijn het gehele seizoen goed bezet geweest. De voorzitter dankte de redactie van het club blad voor de goede verzorging van het blad Ook dankte hij de betreffende commissies. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat er een actief jaar achter de rug is Er werd deelgenomen aan diverse toernooien en ook on derling waren er een aantal goed bezochte activiteiten geweest. Het onderhoud van de banen en de gebouwen is mede dank zij de enthousiaste inzet van de jeugd heel goed geweast Uit het financieel verslag bleek dat men het afgelopen jaar juist rond had kunnen komen en de kascommis- sie had alle geheel in orde bevon den De verhoging van de contributie bleek geen bezwaren te ontmoe ten Na enige uitleg hierover werd dit met algemene stemmen goed gekeurd De contributie gaat voor seniorleden met f 10,- omhoog en voor juniorleden met f 5.-. Na enige discussie en uitleg werd de begroting van het seizoen 1983/1984 goedgekeurd. Na de pauze vond de betuursver- kiezing plaats. Aftredend waren Riki van Boheemen en Cees Duits Zij stelden zich niet herkies baar. Door het bestuur werd in de ontstane vacatures kandidaat gesteld Leo Wormgoor. Een tweede kandidaat was nog niet gevonden Daar geen tegenkandi daten waren ingebracht werd de heer Wormgoor gekozen. De aftredende bestuursleden kre gen als dank van de voorzitter een kadobon en bloemen aangebo den. De verschuiving van de algemene ledenvergadering tot uiterlijk 1 fe bruari 1985 werd goedgekeurd Deze verschuiving is mogelijk in verband met een artikel van de statuten. In de kascommissie werden be noemd B. Voskuilen, B. Vons, A Slotboom en als reserve C. Duits Bij de rondvraag kwam het punt deelname aan de Carnavalsop tocht aan de orde. De Eemelaar zal ook dit jaar weer van de partij zijn. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering die in een zeer vlot tempo was verlopen. De ledenstop bij de tennisver eniging is inmiddels opgeheven Momenteel is er weer gelegen heid om zich als lid van deze ver eniging te laten inschrijven. Dege nen die zich tot de tennissport voelen aangetrokken zijn van harte welkom. Het ledenaantal kan zeker met 75 personen wor den opgevoerd. ACHTERVELD - Het groot gemengd toonkunstkoor „Treecksangh" zal op vrij dag 23 december een kerst concert geven in de Jozef kerk aan de Jan van Arkel- weg in Achterveld. De aan vang van het concert is om 20.30 uur; de kerk is om 20.00 uur open. Uitgevoerd zal worden de kerstcantate ..Bethlehemvan J. H Maunder, met solistische moHoiiirvrl/inn O - 4 \A/'| nands, sopraan. Wilma Huur- deman. sopraan. Jeanne Kok, alt, Jan Huurdeman. tenor; Henk Huurdeman, bas en Henk Beckers, bas. Pieter Leebeek begeleidt het koor op het orgel en het geheel staat onder leiding van dirigent Steef van 't Slot De toegangsprijs voor dit kerstconcert bedraagt 7,50 en kaarten zijn verkrijgbaar aan de kerk. LEUSDEN - In de Dorpskerk aan de Arnhemseweg in Leusden- Zuid zal op vrijdag 23 december een kerstconcert worden ver zorgd door studio Laren, onder auspiciën van de Werkgroep voor Oude Muziek .Joannes Door overplaatsing van de huidige secretaresse ontstaat bij onze Sales Manager de vacature van Secretaresse. Buiten de kennis van en ervaring met de gebruikelijke secretaresse werkzaamheden zal zij over een behoorlijk vermogen moeten be schikken haar werkzaamheden te organiseren en te anticiperen op aktiviteiten van haar manager. Van haar wordt verwacht, dat zij naast haar werk voor de manager tevens ten behoeve van de Sales- organisatie werkzaamheden verricht. Zij moet bij voorkeur aan de vol gende eisen voldoen: - een opleiding op HAV0/V.W.0.- niveau, aangevuld met "Schoevers", of een Meao secre taresse-opleiding. - beheersing van de Duitse taal in woord en geschrift, - enige jaren ervaring, bij voorkeur in een vergelijkbaar werkveld opgedaan. Nadere informatie over deze funktie kan u worden verstrekt door de afdeling Personeel Organisatie, telefoon 03420 - 97201. Wij zien uw schriftelijke sollicitatie binnen 14 dagen na plaatsing in dit blad tegemoet. Schrijf naar Continental Rubber B.V., Postbus 11, 3770 AA Barneveld, t.a.v. Afd. Personeel Organisatie. Continental Rubber b.v Onder deze naam bedriiven wi| onze handelsaklivileilen uitsluitend op de Nederlandse markt Wij importeren daartoe kwalitatief hoogstaande onderdelen die zi|n bestemd voor de vervangingsmarkt van voornamelijk bedrijfs- en personenwagens, motorlietsen en lietsen Daarnaast handelen wij in brandweermaterialen en lechnisch-rubber-produkten voor de industriële markt Voor alle produkten hebben wij de alleenvertegen woordiging in Nederland Vanuit ons nieuwe hoofdkantoor en distributiecentrum in Barneveld, waar ongeveer 235 mensen werk vinden, werken wi| aan de continuïteit van onze onderneming Kenmerkend is ons voortdurend zoeken naar en realiseren van nieuwe handelsaktiviteiten ^--'het beste contact met de weg Tollius" en de Stichting Vallei concerten" Het concert begint om 20.15 uur. Toegangskaarten f 10,- f 7,50, C.J.P. en 65 Kaart verkoop aan de zaal. ACHTERVELD - In verband mei de komende feestdagen heek de handwerkhobbyclub beslo ten de activiteiten tot 4 januari 1984 te staken. De eerst vol gende bijeenkomst is op dins dag 4 januari in De Moespot Rozendaallaan 9 Leusden-C. U: as !v< LEUSDEN - Bij de landelijke rij- vereniging en ponyclub Nim- merdor vond vrijdagavond de veteranen indoor springwed- strijd plaats van de club 40- plus. De uitslagen luiden als volgt: Ossendrijverprijs (L springen, na barrage) 1e prijs T Franken. Dominant, Nij- kerk 0 fout, tijd 27 34 2e prijs G Kraay, Valco. Apeldoorn 0 fout. tijd 29 97 3e prijs J vd Pol Uriaan. Kootwijker broek 3 fouten ti|d 30 54 4e prijs T Woudenberg. Romeo. Bun schoten 4 fouten, tijd 31 37 5e prijs B C Verbeek. Roland. Hoog land 4 fouten, tijd 31 72. Geurtsenprijs M.springen, na barra ge) 1e prijs A Vermeer. Santana Barne veld 0 fout. tijd 29.32 2e prijs G v d Pol, Enito, Nijkerk 0 fout. tijd 30 99 3e prijs G Kooyman. Urgenta. Zwolle 0 fout, tijd 31 30 4e prijs. E Wiersema. Ostar. Lelystad 0 fout. tijd 31.49 Geurtsenprijs (Z springen na barra ge) 1e prijs Mevr C Schrijvers. Isidoor, Almelo 0 fout, tijd 29 53 2e prijs B de Gooyer, Margonda Bla- ricum 0 fout. tijd 31 07 3e prijs P vd Berg. Odette, Apel doorn Otout, tijd 31 77 Rijndersprijs, (L springen progres sief): 1e prijs A Schimmel. Thora. Leus den 21 punten, tijd 37 07 2e prijs A Wolfswinkel. Rossinant, Doorn 21 punten, tijd 37.41 3e prijs P. ten Koppel. Orlean, Zwolle 21 punten, tijd 37 61 4e prijs Mevr D Rijken. Vanus. Lely stad 21 punten, tijd 39 22 5e prijs J v d Pol, Uriaan, Kootwijker broek 18 punten, tijd 44.73 Verbeekprijs (M springen progres sief) 1e prijs A Vermeer. Santana, Barne veld 21 punten, tijd 31 12 2e prijs J v.d Veen, Pathos. Nijkerk Bibliotheek gesloten LEUSDEN - Op zaterdag 24 en 31 december zal de biblio theek Nieuw Langenbeek aan de Hamersveldseweg geslo ten zijn. Jen brj bb 21 punten, tijd 32 47 3e prijs D v Geugten. Pmanche Voorthuizen 21 punten, tijd 34 25 9 4e prijs H A Ossendrijver. Ulexo Amersfoort 21 punten, tijd 35 37 Hoogendoornprijs (Z springen pro >|a£ gressief) 1e prijs: H Schimmel. Meikoningir Terschuur. 21 punten, tijd 33 48 2e prijs. J v d Veen. Nassar, Nijkerk 21 punten tijd 34 90 3e prijs Mevr C Schrijvers. Isidocx Almelo 21 punten, tijd 37 81 4e prijs H v Ramshorst. Jacqulmi Nijkerk. 18 punten, tijd 45 72 eel ide ike «r ter nt; ede n ?m tv zc me nne n c s c CHINEES-INDISCH RESTAURANT 24-25-26 decembei nu bestellen Biezenkamp 33 3831 JA Leusden-C. Telefoon 033-944499 9 e ibh sla Ie Ie re en i ïr h LTI ger iroe h h okt ete eig m 2 :ht 10, )iïic it bi de te leve ite nie :e vi die we )tere nie P de euc hae de

Leusder Krant | 1983 | | pagina 6