lTV Leusden nam afscheid van voorzitter Jos van Marissing Afeinig belangstelling voor edenvergadering Lockhorst O* Trim- en Toerclub trapte er lustig op los Ledenvergadering keurt beleidsplan goed Schoolkorf- baltoernooi Roda-zondag contra SVA Geslaagd Avanti tafeltennistoernooi Sportstichting start ABO-cursus me! EUSDEN - Op de 12e Alge- lene Ledenvergadering, op de op af acht jaar na de oprichting 13 december 1975), heeft voor- itter Jos van Marissing de ha- ler neergelegd. „Met veel ple- ier denk ik terug aan al die ja- en (6 jaar) dat ik als voorzitter an LTV Leusden de kar heb logen trekkenliet de prae- n zijn slotwoord weten. Het was me een groot genoe- en. Toch had ik het zonder de leun van al die bestuursleden ie de afgelopen jaren mij ter ijde stonden en al die commis- ies die onnoemelijk veel jn)dankbaar werk verrichten iet kunnen klaarspelen om van ie kleine tennisvereniging een olwaardige tennisclub te ma- en. eel is er de afgelopen jaren tot land gebracht", zei de schel ende voorzitter ..We hebben al- op de verlichting na, wat ons artje begeert. Maar ook die wens al als de cijfers niet bedriegen mnenkort in vervulling gaan laarom acht ik nu de tijd rijp om hamer over te dragen We aan voor een nieuwe periode aarin nieuwe ideeën noodzake- k zijn. Met het overhandigen van voorzittershamer aan Ton oortman werd het tijdperk Van larissing afgesloten. Swagerman kreeg Jos van Maris sing enkele kado's overhandigd. „Je bent de juiste man op de juiste plaats en in de juiste tijd ge weest waaraan de LTV Leusden veel te danken heeft", waren en kele van zijn lovende woorden „Zonder jou zouden we het nog niet zover geschopt hebben. Je laat voor je opvolger een opge maakt bed achter" Voordat deze bestuurswisseling plaats vond had Jos van Maris sing de vergadering geopend met de mededeling dat de 12e alge mene ledenvergadering in het te ken van de toekomst zou staan door het ter sprake brengen van een beleidsplan Tevens deelde de vooiman mede dat aan de Leusdense tennisverenigingen was gevraagd om mee te helpen aan de wederopbouw van De In slag. We hebben hier positief op gereageerd indien we als se rieuze gesprekspartners aan de discussie mogen deelnemen On der die voorwaarde zijn we bereid ons steentje hiertoe bij te dragen De notulen en de diverse jaarver slagen konden de goedkeuring van de leden wegdragen Het financiële jaarverslag zag er eveneens goed uit „Door het grote verloop van leden (200) heb ben we veel meer inschrijfgelden binnen gekregen dan verwacht terwijl ook de kantine-opbreng sten hoger uitvielen", lichtte pen ningmeester Theo Wijntjes toe .Met nog enkele kleine inciden tele baten daarbij opgeteld, zijn we in staat f 20.000 aan het fonds voor de lichtinstallatie toe te voegen Als alles meezit kunnen we in het jubileumjaar (1985) bij de aanvang van het seizoen de installatie in gebruik nemen. Zon- RELID e eerste daad die de nieuwbak- »n voorzitter Ton Voortman ver- :htte was het voorstel lanceren m Jos van Marissing tot erelid in LTV Leusden te bombarderen itgeen uiteraard de goedkeuring in de leden kon wegdragen In vorm van een prachtige oor- inde kreeg de ex-voorzitter het elidmaatschap uitgereikt Uit inden van de vice-voorzitter Ben De nieuwe voorzitter van LTV Leusden, Ton Voortman (r) overhandigt Jos van Marissing de oorkonde. vol- g 24 3Ü0- aan iSlO' inche 5 Ulexo nngif lijker» >idoo< qulme USDEN - De L.T.V. Lockhorst as de tweede Leusdense ten- svereniging die de afgelopen ïek haar jaarlijkse Algemene idenvergadering hield. Na het 'kende Leusdens kwartiertje lende voorzitter Martin de >er de vergadering met een ntal mededelingen. De eerste ededeling betrof een wijziging het huishoudelijk re- ement. Het aantal leden (10%) volgens de statuten aanwe- j moet zijn om besluiten te ne- in en goed te keuren is terug bracht naar 5%. „Hiervoor ibben we de goedkeuring van diverse instanties reeds ge- egen terwijl ook een dezer gen de wijziging notarieel is stgelegd. n Proflaas moet ik constateren dat. ik de aanwezigen even tel. die t nog niet gehaald wordt zodat zolang er geen leden meer bij- men vanavond geen zaken nnen bekrachtigen hetgeen n droevige zaak zou zijn", al- s de voorzitter Gelukkig kwa- en er in de loop van de avond enkele Lockhorst-leden het ibhuis binnenvallen en werd het nodigde ledental (inclusief tuur) om spijkers met koppen slaan net gehaald (27 leden). Ie hebben als bestuur geen en- e reactie gehad en daarom nog r*T en enkele kijk op hoe de leden ïr het nieuwe tennisblad van de ILTB in spé denken, was het gende punt dat de voorzitter iroerde De tennisbond heeft h hierover ook nog niet uitge- oken zodat we menen eerst te •eten afwachten wat de bond eigenlijk wil In een later sta- m zullen we dit punt - het ver- ht nemen van het blad voor 10.- per jaar per huisadres - jmaals bekijken Het derde il betrof de "ontslagaanvraag de STKA-functionaresse Ma- <e Kolpa die te kennen heeft )even met haar werkzaamhe- ite willen stoppen. Ze vindt dat niet meer optimaal binnen e vereniging kan functioneren, diepgaande gesprekken heb- iwe besloten deze wens te ac- 'teren en haar met ingang van nieuwe seizoen eervol van if plichten te ontdoen. Roos 'de Doe die de afgelopen jaren leugd van de LTV Leusden on- haar hoede heeft gehad staat de nominatie om deze taak over te nemen De gesprekken hierover zijn nog gaande. De laat ste mededelingen lagen in de sportieve sfeer „De KNLTB heeft ons gevraagd om de districtskam pioenschappen te organiseren. We zijn daarmee bijzonder ver eerd en hebben toegezegd de or ganisatie in handen te nemen Van 13 tot 19 augustus vinden deze kampioenschappen op zes banen van ons park plaats Te vens zijn we bereid, na enig aan dringen van de bij de ITA aange sloten tennisverenigingen, het ITA-toernooi (B. C. D-klasse) op onze schouders te nemen Dit heeft wel de nare consequentie dat ons traditionele open toernooi dit jaar niet op de kalender voor komt We zien helaas geen kans om het open toernooi naast de vele activiteiten die er nog ge pland staan te organiseren" Het ITA-toernooi wordt van 3 tot 9 sep- termber gespeeld. SPROEIINSTALLATIE De jaaroverzichten en jaarreke ningen werden in orde bevonden terwijl op de begroting voor 1984 eveneens weinig door de leden werd aangemerkt Over het instel len van een boete-clausule voor leden die hun financiële verplich tingen niet na komen wordt voor lopig nog geen besluit genomen Aangezien het aantal leden dat niet of zeer laat hun contributie voldoet zeer klein is heeft het bestuur besloten deze "dwang maatregel" voorlopig nog voor een jaar in de ijskast te stoppen iber Met de investeringen die Jan Wassink met betrekking tot de ac commodatie toelichtte, konden de leden akkoord gaan Zonder con tributieverhoging kan de LTV Lockhorst het zich permitteren om een moderne sproennstallatie aan te schaffen terwijl ook nog enkele kleinere wensen gerealiseerd kunnen worden Het onderhan den nemen van het clubhuis wordt op de lange baan gescho ven omdat het verkrijgen van een sproennstallatie duidelijk de voor keur geniet In de toekomst moe ten de Leusdense tennisclubs voor het onderhoud van de banen zelf opdraaien Deze investering zal in de komende jaren de no dige besparingen gaan opleve ren, verklaarde de technische man Na een korte onderbreking kwa men de bestuursmutaties aan de orde. Op zijn voorgenomen be sluit om geheel in overeenstem ming met het rooster van aftreden de hamer over te dragen, kwam voorzitter Martin de Boer terug Om de continuïteit te waarborgen enerzijds en het feit dat er nog geen geschikte persoon zich aan gediend heeft anderzijds, deed mijn besluit om er een punt achter te zetten herroepen. We gaan wel naarstig op zoek naar een opvol ger zodat deze persoon het ko mende jaar als het ware ingewerkt kan worden en volgend jaar de zaak kan overnemen Een ander facet is het feit dat secretaresse mevrouw Kreikamp te kennen heeft gegeven te willen stoppen Voor deze functie hebben we ae- lukkig in de persoon van mevrouw Lempke een opvolgster kunnen vinden Ook Jan Wassink stopt met zijn werkzaamheden Ook voor zijn functie heeft zich iemand aangediend Aangezien Piet van Veldhuizen nog volop met zijn stu die bezig is kan hij volgend jaar het roer pas echt overnemen Ge lukkig hebben we Jan Wassink bereid gevonden ad interim aan te blijven om zijn opvolger wegwijs te maken in het gebeuren van de accommodatiecommissie, waar voor we hem zeer erkentelijk zijn, memoreerde Martin de Boer. Met het overhandigen van een zo genaamde Lockhorstbalpen als blijk van waardering voor het werk dat beide bestuursleden voor de club gedaan hebben bedankte de praeses de scheidende bestuurs leden Eén opmerking moest de voor zitter voor het sluiten van de vergadering nog van het hart. "Er is ons van gemeentezijde gevraagd om mee te denken over de toekomst van de Leus dense tennishal. Er schijnt zich een potentiële belegger bij de gemeente aangemeld te hebben maar zekerheid hier omtrent hebben we niet. We verwachten dat toekomstige kopers bij de plaatselijke tennisclubs zullen informeren zodat ze weten wat ze van ons te verwachten heb ben. Zo gauw er meer informa tie komt brengen we u op de hoogte. We zullen de ontwikke lingen met argusogen volgen, aldus Martin de Boer. LEUSDEN - Voor de derde maal in successie organiseert korf balvereniging 'Antilopen' uit Leusden in de kerstvakantie een groots korfbaltoernooi voor leerlingen van de basisscholen. Een 35-tal teams hebben zich aangemeld en zijn inmiddels, onder de deskundige leiding Van eiltliuuMdaic icuen Vdii ue vereniging, begonnen aan een intensieve training voor dit grote gebeuren. Deze training dient er toe bij te dragen dat het team op dinsdag 27 december a.s. in de sportzaal 'De Korf", zo goed mogelijk voor de dag komt. Misschien zelfs wel zorgt voor een ere-plaatsje op het 'schavot", en een nieuwe tro fee verovert voor de prijzenkast op school. Het bestuur van Antilopen re kent erop dat ook veel mede leerlingen, leerkrachten en ou ders deze sportieve dag komen meebeleven. LEUSDEN - Op het Burgemees ter Buiningpark zal a.s. donder dagavond de oude tijden weer herleven als de standaardfor maties van de Roda-zondag en Achterveld met elkaar de strijd zullen aanbinden. Om 20.15 uur zal deze lichtwedstrijd begin nen. Het belooft een spannend duel te worden tussen de man nen van trainer Rob Ton en de koploper van de 2e klasse Ach terveld. der extra kosten kunnen we deze vurige wens in vervulling laten gaan" In het totaal staat nu 1 30.000,van de benodigde veertig mille gereserveerd De voorbereidende werkzaamheden mochten van de leden na het ver nemen van de verbruikskosten (12 gulden per branduur voor de vier lichtmasten) gestart worden BELEID Het beleidsplan op de korte en lange termijn leverde nogal wat gespreksstof op Het onderschei den van rekreatie-niveau, wed strijdniveau en topniveau (top- jeugd), die allemaal evenveel be staansrecht en aandacht toebe deeld krijgen, is de uitgangsfiloso- fie voor de toekomst „Uitgaande van deze groepen zullen we ons beleid voeren" Geen van de le den reageerde en onder het mom van "wie zwijgt stemt toe" ha merde Ton Voortman dit beleids stuk door de vergadering Meer moeilijkheden ontstonden er bij de diverse plannen op korte ter mijn. Zo ontstond er enige discus sie over het voorstel van de jeugd commissie om de banen na 1 juli '84 volledig voor de jeugd open te stellen Het voorstel van enkele leden om een leeftijdsgrens te stellen werd niet gehonoreerd om dat het voorstel van bestuur na stemming (31 voor en 24 tegen) de eindstreep haalde. Het plan om in de toekomst een trainer voor een half jaar in vaste dienst te nemen leverde een warrige dis cussie op Meer duidelijkheid werd er gewenst over de financiële gevolgen Penning meester Wijntjes verzekerde dat het eventuele tekort op de huidige begroting niet groter zou zijn dan f 7000.—. Gezien het feit dat en kele andere posten zouden ko men te vervallen en enkele mee vallers zich wederom aandienen kan ervan worden uitgegaan dat het geheel kostendekkend zal zijn Er hebben reeds 14 trainers op de sollicitatie gereageerd De begroting kreeg desondanks toch het fiat van de leden. Op de vraag of de wachtlijst lang genoeg was om de (te verwach ten) opzeggingen weer aan te vul len kon positief worden ge antwoord Er staan 74 senioren en 69 junioren op de wachtlijst Het ledental. 560 senioren en 280 junioren, kunnen we met het grootste gemak op peil houden' Over de naaste toekomst hoeft de LTV Leusden zich niet al te veel zorgen te maken LEUSDEN - Met het aftreden van LTV Leusden voorzitter Jos van Marissing heeft de Leusdense tenniswereld een markante figuur verloren Maar liefst zeven jaar zette hij zich in als bestuurder van de LTV Leusden waarvan hij zes jaar als voorzitter fungeerde Op de ontwikkeling van de LTV Leusden heeft Jos van Marissing duidelijk zijn stem pel gedrukt. In januari 1978 nam hij de voorzittershamer van zijn voorganger Bert Spij kerman over die vanaf de oprichting (december 1975) de vereniging door de eerste beginjaren loodste. In het be gin beschikte de LTV Leus den over 4 banen. Eind 1977 werd de legertent die als kleedruimte diende door een houten keet vervangen. In 1978 werd het park met twee all-weather banen uitge breid Het ledental kon daar door drastisch opgevoerd worden In 1979 kwam het bestuur o.l.v. Jos van Maris- sirig met het plan om een riant clubhuis te bouwen. In de eerste volgende ledenver gadering (januari '80) gingen de leden met de plannen ak koord en kon men met de bouw aanvangen. Op 5 sep tember 1981 opende Leus dens eerste burger het club huis van de LTV Leusden. Het park werd tenslotte met twee banen en een oefenkooi Jos van Marissing voltooid Kortom, onder de bezielende leiding van de in middels ex-voorzitter is de LTV Leusden van een piep klein tennisclubje tot een grote tennisvereniging uitge groeid De eerste aanzet tot de verlichting heeft de prae ses nog kunnen geven. Dit zal echter onder het voorzit terschap van zijn opvolger Ton Voortman gestalte krij gen Terecht werd de praeses door de leden van de LTV Leusden tot ere-lid benoemd Ere wie ere toekomt ACHTERVELD - Voor de eerste maal in het bestaan van sport vereniging Avanti werd er een dubbeltoernooi georganiseerd voor senioren. Dit toernooi werd georganiseerd door de sectie tafeltennis. De opzet van dit toernooi was om zoveel mo gelijk gelijkwaardige dubbels te krijgen. Door middel van loting is deze opzet goed geslaagd. De winnaars van dit toernooi wer den Wil Baaiman en Erik van Ha- mersveld met zeven gewonnen partijen. Er werden door hen 14 sets gewonnen en 5 verloren. De overige uitslagen waren: Erik de Jong - Gerard de Bruin, 7 punten, gewonnen sets 15, verlo ren 7. Bad van den Hengel - Ed win Snijders 5 punten, gewonnen 12 - verloren 7; Ben Heideveld - Jan Grotenhuis 5 punten, gewon nen 11 - verloren 8; Herman Baai man - Paul Leermakers 4 punten, gewonnen 11 - verloren 8. Ronald van Donkersgoed - Mark Leerma kers 4 punten, gewonnen 10 - ver loren 9, Jan Kleefman - Gerard Valkengoed 2 punten, gewonnen 8 verloren 12, Ans van Roonen - John Baaiman 2 punten, gewon nen 5 verloren 14, Fred van der Pol - Ben van Zandbrink geen punten, gewonnen 1 - verloren 16 Alle deelnemers kregen na afloop nog een aansteker aangeboden die beschikbaar was gesteld door Ruitenbeeks Technisch Installa tiebureau B V. Een geste die zeer op prijs werd gesteld LEUSDEN - De Sportstichting Leusden, voluit de Stichting voor Lichamelijk Opvoeding en Sport "Leusden", start in fe bruari 1984 met een ABO-cur sus. Deze Algemene Basis Opleiding is gericht op het lei ding geven in de sport en is bestemd voor iedereen, die iets aan leiding, begeleiding, trai ning en coaching doet. Zoals de naam van de cursus al min of meer impliceert is de opleiding niet gebonden aan een be paalde tak van sport en gericht op aspecten die in alle vormen van leiding geven in alle takken van sport voorkomen. Het vormt een noodzakelijke onder grond voor elke trainers- of re- kreatiesportleidersopleiding. De opleiding omvat twee onderde len leiding geven en sportge- zondheidsleer Bij het onderdeel leiding geven komen er verschil lende onderwerpen ter sprake Bijvoorbeeld, wat kan sport voor mensen betekenen of moet je in de sponde jeugd anders benade ren dan volwassenen en hoe kun nen ouders bij de begeleiding be trokken worden? Hoe kunnen sportblessures voorkomen wor den of kan een sporter een war- ming-up overslaan zijn enkele van de vragen die bij het onderdeel "sportgezondheidsleer" aan de orde komen De duur van de cursus is 30 uur, verdeeld over 12. avonden van 21/2 uur, één avond in de week De Sportstichting stelt de ruimte hier voor beschikbaar (de vergader ruimte in sportzaal Groenhouten). De deelnemers moeten minimaal 16 jaar oud zijn De cursuskosten bedragen f 75.- met inbegrip van het cursusboek Om in aanmerking te komen voor het ABO-bewijs moet ie dere deelnemer praktijkop drachten hebben uitgevoerd en naar het oordeel van de docen ten aktief aan de cursus hebben deelgenomen. Op grond van het ABO-bewijs heeft iedere cursist die de cursus volbracht heeft, toegang tot vervolgopleidingen in alle takken van sport en tot de cursus rekreatiesportleider A. Leden van de bij de Sportstich ting aangesloten verenigingen krijgen voorrang bij de toelating tot de cursus. Er kunnen maximaal 21 cursisten ge plaatst worden. Inlichtingen en inschrijving bij het secretariaat van de Sportstichting Leusden, E. Slager p/a gemeentehuis, tel. 941247. RODA'46 Vanavond kunnen de senioren en A-junioren van de v.v Roda'46 hun hart ophalen en hun conditie testen tijdens de snert- loop Tussen 19.00 en 19.30 uur kunnen de leden zich inschrijven Om 20 00 uur zal het starlen be ginnen De activiteiten-commissie rekent op een grote deelname LEUSDEN - Tijdens een gezel lige bijeenkomst in het restau rant van zwembad Bavoort zijn de herinneringen van het toer fietsseizoen 1983 nog eens op gerakeld. Onder het genot van een drankje en een hapje werden de resultaten die de leden in het afgelopen seizoen bijeengefietst hadden, bekend gemaakt. Te vens werd voor de eerste maal de Chris Trentelman wisseltro fee uitgereikt aan degene die zich het meest voor de vereni ging verdienstelijk gemaakt had of een bijzondere prestatie gele verd had. Tot 31 oktober waren de trim- en toerfietsers in de gelegenheid ge weest om de benodigde kilometers voor de diverse herinneringen (goud. zilver, brons) bijeen te ma len De resultaten liegen er niet om Tesamen hebben de leden niet minder dan 155 478 km afgelegd wat een unieke prestatie te noe men is. Als we in ogenschouw nemen dat er 43 leden aan de clubcompetitie deelnamen zou dat betekenen dat per lid gedurende het seizoen 1983 ruim 3600 km zou zijn afgelegd Burger Oskum werd met zijn 15150 km de absolute recordhouder wat hem naast het clubkampioenschap tevens de Chris Trentelman-trofee oplever de. „Deze unieke prestatie wilden we op deze manier belonen", ver klapte een woordvoerder van de actieve fietsclub Het is echter niet de bedoeling dat de clubkampioen ook altijd de wisselbeker verdiend De Chris Trentelman-trofee gaat naar die persoon die zich op een bijzondere wijze voor de club ver dienstelijk heeft gemaakt of een unieke prestatie heeft neergezet. Naast het uitreiken van bovenge noemde beker, werden aan de leden die aan de limieten voldaan hadden de gouden, zilveren of bronzen herinnering overhandigd De dames in de leeftijd van 20 t m 34 jaar moesten voor brons, zilver of goud respectievelijk 2000, 4000 en 6000 km bijeengetrapt hebben terwijl de heren in dezelfde leef tijdscategorie resp 4000, 7000 en 10000 km moesten rijden. De jeugd in de leeftijd van 11 t m 15 jaar moest 1500. 3000 en 4500 km voor de diverse plakken in de benen hebben Veel van de toerrij ders hebben de betreffende afstan den weten te realiseren en zijn terecht in het bezit gekomen van de fraaie herinnering Wie nu denkt dat er gedurende de wintermaan den door de leden van T en T Leusden niets meer gedaan wordt slaat de plank mis Ten eerste wordt iedere dinsdagavond ge schaatst terwijl er op de zondag morgen in de Treek clubleden ac tief zijn om de conditie op peil te houden zodat het nieuwe seizoen met frisse moed en nieuwe energie aangevangen kan worden Het bestuur en de diverse com missies zijn ook alweer begonnen met het voorbereiden van het sei zoen 1984. Een van de nieuwe ideeen is het plan om een jeugdaf deling van de grond te krijgen De jeugd zal op verantwoorde wiize onder begeleiding van de toercommissie-leden wegwijs ge maakt worden over wat nu precies toerfietsen is Race-partijen en lan ge afstanden zijn uit den boze. De commissie rekent erop dat de jeugd uit Leusden en omgeving gehoor zal geven aan deze oproep en de gezellige en actieve Trim en Toerclub Leusden van nieuwe ideeën gaat voorzien want wie de jeugd heeft, heeft de toekomst denken ze bij de Leusdense toer club Voor de volledigheid geven we een overzicht van de gereden kilo meters van de eerste 5 leden 1 Burger Oskum 15150 km G 2 Piet v. Nimwegen 10005 km G;3 Peter v d Boom 7883 km Z; 4 Joop v Opijnen 7805 km Z en 5 Bert Buunk 7325 km. Z. - De prijswinnaars bij de trim- en fietsclub

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7