Pachter geeft tennisbal niet zo maar uit handen Onderwijsmarkt in De Korf Kerstvakantie- aktiviteiten in De Geut lS Kerstboomverbrandingen Kerstconcert Studio Laren Weer meer inwoners RAAD OP VALREEP SCHRIFTELIJK BENADERD Vandaag in de Leusder Krant Leusder Krant volgende week op woensdag en vrijdag Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant 3S Geen krant ontvangen? PANNEKOEKEN- RESTAURANT ,,'T JAGERSHUYS" krant DONDERDAG 22 DECEMBER 1983 15e JAARGANG NO. 68 Hocf'Jredakteur: MAI'NIX KREIJNS Redaktie en administratie: Rozendaaliaan 9 Postbus 11 3630 AA Leuaden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U. B.V. /an één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De pachter an tennis- en squashcen- um De Inslag heeft in een ■|rief aan de Leusdense aadsleden zijn persoonlij- e visie gegeven over de Ontwikkelingen sinds 1981 ond deze gemeentelijke nnishal. Volgens exploi- fent mr E. Wage is een van e conclusies dat het hem iet gemakkelijk is ge taakt om De Inslag be- oorlijk te runnen. Verder oncludeert Wage dat de 3s ouding van de gemeente eusden zeer negatie is en at ze uitsluitend oog eeft voor haar eigen be ngen en niet voor die van jn TeHa Leusden BV. In de elf pagina's tellende brief in de raadsleden wordt verder elding gemaakt van het bod it de exploitant heeft uitge- racht op de nu te koop aange- >den tennishal. Over de hoogte in het bod wordt niet gerept, aar uit het geschrevene blijkt it het in ieder geval lager is dan Ie miljoen gulden. De brief aakt voorts gewag van het feit it per 1 januari ontslag is aan- vraagd voor het voltallige per- ineel, dat inmiddels hiertegen rmeel en inhoudelijk heeft ge- otesteerd. De exploitant is er melijk van overtuigd dat De In- ag voor het eind van dit jaar in een ander wordt verkocht, aardoor hij volgens een over- inkomst met de gemeente per 1 '^nuari 1984 geen pachter meer van de ruim twee jaar oude commodatie. Vanavond worden de raadsle den na hun vergadering tijdens een besloten bijeenkomst ingelicht over de toekomst van de tennishal. Er zijn dertien biedingen bij de ge meente binnengekomen op De In slag. Vermoedelijk wordt de raad op de hoogte gesteld van het beste bod Volgens pachter Wage heeft Leusden al een tijdje een goed bod op zak en is de landelijke adverten tiecampagne, waarin de hal te koop werd aangeboden, bedoeld ge weest „om een zo n groot mogelij ke zekerheid aan de raad te kun nen bieden dat de beste prijs is be haald" Het is Wage niet gelukt om met Heineken Nederland NV en de bank de hal voor drie miljoen gul den te kopen Volgens de pachtovereenkomst had Wage's TeHa Leusden BV het voorkeursrecht om De Inslag voor dat bedrag in eigendom te verwer ven. Wij hebben de gemeente op 22 september 1983 moeten laten we ten op basis van een aankoopsom van 3 000 000 k k geen financie ringsmogelijkheden tot aankoop te hebben Wel hebben wij bij die ge legenheid een bod, dat wij eerder dit jaar hebben gedaan, verhoogd De gemeente heeft dit bod afgewe zen", aldus Wage in zijn notitie aan de raadsleden Daarin geeft hij een chronolo gisch overzicht vanaf het moment van de totstandkoming van het pachtcontract tot aan het te koop aanbieden van de tennis- en squashaccommodatie. Volgens de pachter, die de eerste vijftien maanden 350 duizend gulden aan de gemeente moest overmaken, waren enia de oplevering van de tennishaf nogal wat onvolkomen heden aan het gebouw en de bui tenbanen Daarbij kwam dat twee Leusdense tennisclubs er in 1982 samen vijf nieuwe banen bijkregen, waardoor het aantrkken van tennis sers voor de buitenbanen van De Inslag ernstig bemoeilijkt werd. al dus pachter Wage ..Samenvat tend kan gesteld worden dat gedu rende de periode van oktober 1981 tot de zomer 1982 door de ge meente als verhuurder een zeer in compleet object werd geleverd Daarnaast heeft zij bovendien door een aantal politieke beslissingen het optimaal funktioneren van het bedrijf als zodanig bemoeilijkt en in een aantal gevallen onmogelijk ge maakt". concludeert Wage Hij ver klaart formeel destijds geen stelling te hebben genomen tegen de on volkomenheden in de oplevering noch de gemeente aansprakelijk te hebben gesteld voor de ontstane schade, omdat hij vertrouwen had in het feit dat ..een en ander wel recht zou komen". VERLIES Vervolgens schrijft Wage in de brief aan de raadsleden een ver handeling over de problemen met de overeengekomen jaarlijkse pachtsom van 580 duizend gulden .Hoewel wij de berekeningen voor de vaststelling van de hoogte van de pacht bepaald niet over éen nacht ijs zijn gegaan en ons ook door terzakekundige derden heb ben laten adviseren, bleek ons reeds na twee tot drie maanden dat de aannames waarop de hoogte van de pacht gebaseerd q a. door ons in de toekomst niet gehaald zouden kunnen worden", aldus Wage die deze mededeling in fe bruari 1982 zegt gedaan te hebben aan twee ambtenaren ..Wij heb ben daarbij met name gezegd dat een pachtsom van 580 000 zoals door ons was gecontracteerd, niet op te brengen zou zijn en dat. tenzij de gemeente bereid was over ver laging van pacht te praten, wij met onmiddellijke ingang met de exploi tatie wilden stoppen Het verlies voor TeHa Leusden BV zou op de ze wijze beperkt blijven Wage schrijft aan de raadsleden dat in gezamenlijk overleg echter werd geconcludeerd dat zowel de ge meente als de pachter voelde voor een verdere samenwerking. Gezocht zou worden naar voor waarden die voor beide partijen aanvaardbaar zouden zijn Nader hand overlegde de TeHa een rap port van haar accountant waaruit bleek dat de exploitatie van de hal slechts een pacht van 217 duizend gulden toeliet De in het rapport verwerkte cijfers waren gebaseerd op de door de accountant gecon troleerde cijfers over de eerste elf maanden van 1982 en de progno ses voor december Volgens Wage wilde de gemeente de officiële ac countantsverklaring afwachten die in maart 1983 verscheen Daaruit^ concludeerde Leusden dat aan de genoemde cijfers geen waarde kon worden gehecht, omdat de accoun tant een zogenaamde „non-opi- nion-verklaring" had biigesloten voor de financiële situatie van Te- Ha BV ..Van de zijde van de gemeente werd steeds betoogd dat slecht management en gebrekkige finan ciële vastlegging van de cijfers en bewaking van debiteuren de oor zaak zou zijn dat het overeengeko men pachtbedrag niet betaald zou kunnen worden", aldus de pachter van de tennishal. TeHa Leusden BV wil niet verha len dat er ten aanzien van het ma nagement en de financiële admini stratie duidelijk een aantal fouten is gemaakt en er enkele kinderziek tes overwonnen moesten worden Maar naar de mening van Wage liet dit onverlet dat de pacht structureel te hoog was gesteld. De exploitatie van de tennishal is. zo schrijft Wa ge, uitsluitend uit loyaliteit aan de gebruiken voortgezet GOODWILL Tenslotte vraagt de pachter van De Inslag een „stuk immate riële goodwill van de gemeente Leusden" nu alle verwikkelingen in de afgelopen tijd. De immate riële goodwill zou getoond kun nen worden door de TeHa op nieuw aan de onderhandelings tafel uit te nodigen om haar bod op de hal hard te kunnen maken. De gemeente zou de exploitant in ieder geval in de gelegenheid moeten stellen De Inslag te ko pen voor een bedrag, gelijk aan het reële hoogste bod. TeHa Leusden BV heeft be loofd aan de gemeente haar ma nagement ingrijpend te zullen wijzigen. Tot op heden is de pachtsom over 1983 nog niet binnen bij de gemeente. )e tennishal, die TeHa niet zonder meer uit handen wil geven Rozendaallaan 9 LeusdenC. LEUSDEN - Kerstmis 1983 staal voor de deur. In huiska mers, winkels en tuincentra is dat reeds Ie merken. Ook scho len doen iets aan het Kerstfeest ende sfeer daaromheen In de Kinderlandschool bijvoorbeeld is een fraaie kerststal te zien die het resultaat is van een stukje huisvlijt van drie dames. Nicoti ne Witlox, Riet Huurdeman en Joke Monleiro, van wie kinde ren op de Kinderlandschool zit ten, maakten gedurende twee schoolse/zoenen de figuren Maria. Jozef en hun kind. de drie koningen en de herders. Verder kwamen uit de handen van de dames de dieren die in of rond een kerststal horen. Bij gaande foto 's tonen het resul taat. LEUSDEN - Op 25 januari a.s. zal de jaarlijkse „onderwijs markt" worden gehouden in de grote zaal van activiteitencen trum ,,De Korf". Ouders van leerlingen die de vijfde of zesde klas van de la gere school bezoeken kunnen zich tijdens de onderwijsmarkt oriënteren op hetgeen Amers foort en omstreken te bieden heeft op het gebied van voort gezet onderwijs. Vorig jaar de den vrijwel alle scholen voor voortgezet onderwijs in Amers foort aan de Leusdense onder wijsmarkt mee. Ook was er tij dens de onderwijsmarkt infor matie te verkrijgen over scholen die wat verder weg liggen zoals het Jordanlyceum in Zeist en de landbouwschool uit Nijkerk. De onderwijsmarkt zoals die vorig jaar gehouden werd. was bedoeld voor alle ..onderwijszuilen" Of dit jaar het Protestants-Christelijk voortgezet onderwijs aan de Leusdense onderwijsmarkt mee doet is nog de vraag. ..Het P C voortgezet onderwijs vindt het moeilijk om haar eigen identiteit naar voren te brengen tijdens een algemene markt" aldus één van de organisatoren donderdag tij dens de vergadering van de schoolraad voor het openbaar on derwijs Wel staat vast dat het P C. basisonderwijs in Leusden medewerking verleent aan de Leusdense onderwijsmarkt LEUSDEN-Met de kerstvakantie in het verschiet heeft De Geut een programma opgezet met voor elk wat wils. Op vrijdag 23 en zaterdag 24 december is het zoals gewoonlijk disco-avond. Deze avonden zijn alleen toegankelijk voor pasjeshouders. Dinsdag 27 december wordt er vanaf 14.00 uur een video-marathon gehouden onder andere met thriller, griezel en aktie. De toegang voor dit evenement bedraagt 2 gulden. Op woensdag 28 december wordt een begin gemaakt met de tafeltennisladdercompetitie. 's Avonds is er weer rock 'n roll. Donderdag 29 december wordt er een dropping georganiseerd waarvoor de inschrijving 2 gulden bedraagt De start is om 20 00 uur bij De Geurt aan de Zwarteweg. Na afloop is er voor iedere deelnemer een heerlijk bord erwtensoep en een drankje om bij te komen Disco is er weer op 30 december en op zondag 1 januari is er vanaf 10.00 uur een nieuwjaarsreceptie. De tweede video-marathon (2 gulden) vindt plaats op dinsdag 3 januari vanaf 14.00 uur Woensdag 4 januari hebben de deelnemers aan de tafeltennisladdercompetitie weer een kans om wat hogerte klimmen. De avond staat uiteraard weer in het teken van de rock and roll De donderdag en vrijdag hierop volgend is De Geut weer gewoon open voor iedereen die gezellig wil langskomen vooreen praatje en een drankje. De Geut organiseert op zaterdag 7 januari een bowlingtoernooi in De Korf waarbij de beste bowler zal worden beloond. Onjftiankeh|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOUl Varschljnt dinsdag sn dondsrdsg In ds gemeente Leusdon. sg 41 svel >3 Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. BIJ kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Ook aan het begin van het komende jaar zal de ge meente Leusden in samenwer king met de brandweer weer de traditionele kerstboomverbran dingen organiseren. Evenals vorig jaar wordt een aantal leuke prijzen verloot. Het ge meentebestuur en de brand weer hopen het hiermee extra aantrekkelijk te maken om de kerstbomen voor de „officiële" verbrandingen in te leveren en zo het houden van wilde ver brandingen en het deponeren van kerstbomen op alle moge lijke en onmogelijke plaatsen tegen te gaan. De verbrandingen worden op dinsdag 10 januari op twee plaat sen in de gemeente gehouden Op die dag kunnen de bomen tus sen 15 00 en 19 00 uur op de ver brandingsplaatsen worden ingele verd. Voor iedere boom die wordt ingeleverd ontvangt de brenger een lot dat kans geeft op een prijs In de gehele gemeente worden 20 prijzen beschikbaar gesteld en nog eens 30 extra prijzen, die be staan uit het meemaken van een rit door de gemeente op een brandweerwagen De prijswinnaars worden om 19.15 uur bekend gemaakt De verbrandingen beginnen om 19.30 uur. De kerstboomverbrandingen worden dit jaar op de volgende plaatsen gehouden: Voor Achterveld op het terrein hoek Wijntjesstraat/Ren- tinckstraat. Voor Leusden-Zuid en centrum op het terrein achter de Ko ningshof aan de Centrumweg. LEUSDEN - Ter gelegenheid van hun respectievelijk 10- en 5- jarig jubileum organiseren de Stichting Valleiconcerten en Stichting Joannes Tollius geza menlijk een Kerstconcert in de N.H.-Kerk van Leusden-Zuid. Studio Laren brengt het programma Hildegard Van Bingen. Hildegard von Bingen was een zeer bijzondere vrouw uit de 12e eeuw Ze was abdis van een klooster aan de Rijn en een vrouwelijk genie in velerlei opzichten. Ze was filosofe, theologe, schreef boeken over natuurkunde en genees kunde, onderhield briefwisselingen met wereldlijke en geestelijke leiders uit het Europa van haar tijd. Ze was ook zieneres, ze had visioenen. Maar bovenal dichtte en componeerde ze liederen voor haar eigen klooster of voor bevnende kloosters. Deze, vaak extatisch jubelende liederen, waarin God, Maria, Engelen en Heiligen be zongen worden, brengen ook 20e eeuwse luisteraars nog steeds in ver rukking Uitvoerenden zijn Barbara Boraen, sopraan. Jos Aben, Piet Brummer, Jan Goorrissen, in strumenten. Algehele leiding is in handen van Marijke Ferguson. Dorpskerk van Leusden-Zuid, Arnhemseweg 77. Aanvang 20.15 uur. Toegang 10,-/ƒ7,50. LEUSDEN - De gemeente Leus den heeft er in de maand oktober weer 203 nieuwe inwoners bijge- kregen. Er werden in die maand 24 kinderen geboren en er overleden zeven inwoners. In diezelfde maand vestigden zich 282 perso nen, maar 96 vertrokken naar el ders. Het inwonertal van de ge meente Leusden is per 1 november 1983 23.728. Op 1 januari van dit jaar telde de gemeente nog 22 102 inwoners. Veel belangstelling voor ensemble-avond muziekschool pag. 3 Interview op Donderdag: de Vietnamese priester Tran Van Hoa Pierre pag. 5 Sport pag. 7 Loep op Leusden pag. 9 Kantlijn pag. 9 Kreyns pag. 9 Ingezonden pag. 9 Kerstprijsvraag 1983: Wie zei wat? pag. 12 Films in de Amersfoortse bioscopen pag. 13 •Servicepagina pag. 15/ DOKTERSDIENST: van vrijdagavond tot zondagavond: 941210; van zondagavond tot dinsdagmorgen: 944223. In verband met de Kerstdagen verschijnt de Leusder Krant vol gende week op woens dag en vrijdag. Kopij en advertenties voor het woensdag nummer moeten uiterlijk dinsdagmiddag om twaalf uur in ons bezit zijn. Kopij en advertenties voor de vrijdag-krant kunnen tot uiterlijk don derdagmiddag twaalf uur worden ingeleverd. Redaktie en admini stratie Leusder Krant. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. voor de lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist-Tel. 03404-13013 Geopend: dl. t/m zo., van12.00-20.QOuur.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1