Diamanten huwelijkspaar Ouderen vierden kerst Treecksangh zong cantate „Bethlehem" kerstvieringen in Achterveld Ravage na aanrijding Doornseweg Rommel markt voor Handel in wapens in Bieshaar kinderen Sociaal cultureel programma ter inzage leusdEr krant Receptie burgemeester en wethouders Mishandeling in de Klaveet Nieuwjaarswens KWAKMAfTS KIBBELING MOSSELEN Zaterdag bij Blijhof KWAKMAN* 5.- WOENSDAG 28 DECEMBER 1983 plaatselijk nieuws landse reis wordt georgani seerd Beiden zijn zeer dankbaar dat ze vrijdag 30 december hun 60-jarig huwelijksfeest met kinderen, klem- en achter kleinkinderen mogen vieren. Gezien de hedendaagse tijd is 60 jaar met elkaar gehuwd zijn een hele prestatie. „Wij zijn gelukkig met elkaar en zouden elkaar niet graag missen, hoewel we inmiddels een leeftijd hebben bereikt dat we daar toch rekening mee moeten gaan houden. Doch we hopen toch nog een aantal jaren gelukkig bij el kaar te kunnen blijven", al dus de heer Van Soeren Zijn vrouw is het hier roerend mee eens Het feest wordt vrijdag ge vierd in café Buitenlust bij Rien Coenders Allen die hen met dit heuglijke feit willen gelukwensen zijn van harte welkom tijdens de receptie welke zal worden gehouden van 16.30 tot 17.30 uur LEUSDEN - Ter gelegenheid van de jaarwisseling houden burge meester en wethouders van Leusden op maandag 2 januari a.s. van 19.30 tot 21.30 uur een receptie in het gemeentehuis, 't Erf 1. j Inwoners van Leusden, hetzij individueel of als vertegen- I woordigers van plaatselijke ver- j enigingen en instellingen, zijn I op deze receptie van harte wel- kom. Scene uit ..Engel Racha Mevrouw N van Burgsteden (I) speelde de zakenman die geen tijd had om aan kerstmis te denken Naast haar Engel Racha gespeeld door mevrouw T. Kooiman LEUSDEN - Een 19-jarige in woner van Woudenberg heeft bij de rijkspolitie aangifte gedaan van mishandeling in de disco van De Klaveet in Achterveld. Hij verklaarde rake klappen te heb ben gekregen van enkele jon gens. Over de aanleiding is niets bekend. tiende op komst Na een druk en arbeidzaam leven genieten ze nu samen van een welverdiende rust Ze kunnen zich goed aan de hedendaagse tijd aanpassen, hoewel ze het niet met alles eens zijn. ,,Als we onze jeugd vergelijken met de jeugd van heden heeft deze het op ve lerlei gebied beter dan wij. Doch er is een aantal dingen waar we beslist niet mee had den willen ruilen", aldus het echtpaar Heel gezellig kunnen ze sa men vertellen over de tijd dat ze bij elkaar zijn. Hun leven ging niet altijd over rozen. Als grondwerker heeft de heer Van Soeren altijd hard moe ten werken De kost te verdie nen voor zijn groot gezin viel niet altijd mee Bij de bouw van huizen en de aanleg van ACHTERVELD - Vrijdag 30 december hoopt het echtpaar J. van Soeren-Wallet het heuglijk feit te herdenken dat zij 60 jaar geleden in het hu welijk zijn getreden. De heer Van Soeren werd 90 jaar geleden in Hoevelaken geboren terwijl zijn echtge note 79 jaar geleden in Nijker- kerveen werd geboren. Na hun huwelijk streken zij neer in Stoutenburg Daar hebben zij echter maar een half jaar gewoond, waarna zij naar Hooglanderveen ver trokken. Daar bleven zij tot 1927 toen zij een huisje aan de Klettersteeg wisten te be machtigen. Zij wonen nu 56 jaar in hetzelfde huis. In de woning is wel het een en an der veranderd doch het uiter lijk van het huis is nog het zelfde als in 1927. Uit hun huwelijk zijn acht kin deren geboren die allen nog in leven zijn. De familie is goed uitgebreid daar er 23 kleinkinderen zijn en 13 ach terkleinkinderen en een veer- wegen in de omgeving heeft hij wel zijn steentje met het grondwerk bijgedragen. Vooral in de crisisjaren kwam het wel voor dat er geen werk was Het viel dan niet altijd mee om het hoofd boven wa ter te houden. Doch we heb ben het samen steeds kun nen redden", aldus het echt paar. ,,Er was altijd eten en we hebben nooit met een lege maag naar bed behoeven te gaan" Een stukje vlees schoot er dan wel dikwijls bij in, doch vader Van Soeren wist dan nog altijd een stukje vel of iets dergelijks op te scharrelen. Het was met het huishoudgeld wel eens schip peren. Als hij eens bood schappen deed voor zijn vrouw m die tijd kwam het wel eens uit dat er meer geld uit gegeven was dan zijn echtge note had begroot. Mijn vrouw was dan wel eens kwaad als ik weer niet goed opgelet had en dat was te recht" Nu kunnen beiden daar wel om lachen als en kele van die dingen weer wor den opgehaald ,,Wij hadden een heel gezellig gezin en zien met plezier terug op de achter ons liggende jaren De heer en mevrouw Van Soeren zijn trouwe bezoekers van de bejaardensoos en gaan ook nog eenmaal in de maand naar de soos in Barne- veld die georganiseerd wordt door de kerk Ze zijn nog steeds van de partij als door de bejaardensoos een buiten- lendammer vishandel /ev©r»*4r>gel 17 - Tel. 720519 Gebakken LEUSDEN - Door een aanrij ding op de Doornseweg ont- stond er donderdagavond een I enorme ravage op deze provin ciale weg en werden twee vracht wagenchauffeurs licht gewond. Het ongeluk zorgde ervoor dat de Doornseweg urenlang was gestremd. Rond half vijf botste een vierwie lige vrachtwagen, bestuurd door JV uit Apeldoorn, op een tankauto die uit de richting Amersfoort kwam. De botsing was het gevolg van de uitwijkmanoeuvre die V. moest maken voor een stilstaande bus. De chauffeur van deze tou ringcar liet volgens de politie een passagier op de Doornseweg. voorbij de kruising met de Kolonel van Rooyenweg. uitstappen. De uitgeweken vrachtauto boorde zich in de tankauto van L G uit Naald wijk Deze wagen vloog in de brand. Omdat er nog restanten kunsthars in de opslagtank zaten, kwam er rook vrij waarvan twee motorrijders onwel werden De tankauto brandde geheel uit. De chauffeur uit Apeldoorn kwam er goed van af Hij liep slechts een gebroken voet op en werd opgenomen in een zieken huis in zijn woonplaats. De bestuur der van de tankauto moest zich laten behandelen, omdat hij glass plinters in zijn lichaam had gekre gen. Leden van Treecksangh met hun dirigent Steef van 't Slot ACHTERVELD - Onder leiding van dirigent Steef van 't Slot gaf het groot gemengd toonkunstkoor Treecksanghvorige week donderdag een kerstconcert in de St Jozefkerk in Achterveld. Met solistische medewerking van de sopranen Riet Wijnands en Wilma Huurdeman, Jeanne Kok, alt, Jan Huurdeman, tenor, Henk Huurdeman. bas en Henk Beckers, bas werd de kerstcantate ..Bethlehem" van de Engelsman J H Maunder uitgevoerd. Deze cantate geeft een muzikaal commentaar op het kerstgebeuren. Het was de tweede keer dat Treecksangh ..Bethlehemten gehore bracht Vorig jaar in dezelfde maand vond de eerste uitvoering plaats in Leusden Het koor werd begeleiding door oroanist Pieter Leebeek 'dingen van de St.-Jozefschool voerden in Ons Gebouw een kerstmusical op ITERVELD - Donderdagmid- vierde een groot aantal ou- n van Achterveld en Stou- iurg hun kerstfeest in Ons ouw. De bijeenkomst werd r de heer G. Blom geopend, eerste al spoedig een gezel sfeer. Tijdens het koffie- ken stond pastor Van Hat- een ogenblik stil bij het itgebeuren en wenste alle wezigen een zalig kerstfeest Hierna werd door de leerlin- van de St.-Jozefschool een itmusical opgevoerd. Ook zangkoor ontbrak deze mid- niet. Onder leiding van zijn jent werd een aantal liede gezongen. Vervolgens werd en heerlijke broodmaaltijd rveerd. gebak gezellig bijeen gezeten. Rond tien uur konden de aanwezi gen gebruik maken van een koud buffet Alles ging schoon op Hierna bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen waarbij een loterij werd gehouden. KERSTMUSICAL In Ons Gebouw was donderdag avond een zeer groot aantal ou ders van de leerlingen van de St - Jozefschool bijeen. Ook de leer lingen waren aanwezig Deze avond werd door een aantal leer lingen een musical opgevoerd met als titel ..Drie rovers en een Ster". Drie rovers zijn in een bos en kunnen de weg niet meer vin den. Tijdens een gesprek rakelen ze een aantal overvallen op die zij hebben gepleegd Plotseling horen zij iets Het is net of de bomen spreken en zingen Ze zien de angstige gezichten voor zich van de mensen die zij hebben overvallen Dit begint hen wel aan te spreken. Kerstmis komt ter sprake Plotseling zien zij een lichtje in het bos. Dit blijkt een kerstster te zijn die door een al daar wonende bomenkapper voor het raam van zijn woning is ge hangen. De rovers gaan er heen en worden zo gastvrij ontvangen dat ze besluiten een ander leven te gaan leiden De boomkapper biedt hen werk aan in het bos dat door hen graag wordt geaccep teerd. In verband met de poststakingen was het stuk dat werd gespeeld zeer laat ontvangen. De leerlin gen hebben maar veertien dagen tijd gehad om het stuk in te stude ren Dit is geweldig goed gelukt Het stuk werd zeer vlot gespeeld. In de Regenboogschool waren eveneens ouders en leerlingen samen gekomen voor de kerstvie ring. Ook hier werd door leerlingen een kerstspel opgevoerd. Dit spel was gemaakt door de beide leerkrach ten, juffrouw Van Middendorp en meester Broekhuizen. In dit stuk was ook de kerstgedachte ver werkt. Een oude man was in een dorp komen wonen en zat altijd voor zijn raam Hierdoor kreeg hij al vlug de bijnaam opa Loer. Daar hij altijd voor het raam zat kende hij veel dorpelingen doch had geen contact.met hen. Op kerst avond neemt hij het besluit om het dorp eens in te wandelen. In een woning hoort hij samenzang. Hij vindt dit zo mooi dat hij blijft staan luisteren. Als de bewoners dit merken wordt hij binnen gevraagd en in de familiekring opgenomen Het wordt de kerstavond van zijn leven waarop hij veel meemaakt Zowel de goede als de slechte kanten van de mens Na deze bijzondere avond krijgt hij ook een veel beter kontakt met de andere dorpsgenoten. De kin deren speelden met veel enthousiasme en overgave (PJ vierde zijn kerstfeest in de spot Ook hier was een groot al leden aanwezig. Na de ling door de voorzitter werd nder het genot van koffie met pure gezondheid en fantastisch lekker! - Veel ouderen kwamen voor de gezamenlijke kerstviering bijeen. LEUSDEN - De UW en De Zonnebloem hebben er weer voor gezorgd dat vele oudere inwoners een bijzonder gezellig kerstfeest hebben gevierd. In De Korf genoten vorige week donderdag 230 ouderen van de viering die speciaal voor hen was georganiseerd Tien dames van de KPO en drie kinderen brachten voor dit talrijke publiek het toneelstuk „Engel Racha Het was een eigentijds stuk waarin mensen van diverse pluimage vertolkten hoe zij hun eigen kerstfeest beleven. De heer Waal had voor deze speciale bijeenkomst een lied gemaakt over ouderen in Leusden waarbij het refrein kon worden meegezongen door de aanwezigen. Een aangeklede broodmaaltijd moest tenslotte het einde betekenen van deze sfeervolle kerstviering (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - In winkelcen trum De Bieshaar in Leus den-zuid wordt zo goed als zeker een winkel in vuurwa pens en munitie gevestigd. De heer R. Philips uit Den Haag wil zich met deze zaak richten op de beoefenaars van de schietsport. Hij heeft voor de vestiging in Leus den gekozen vanwege de centrale ligging in het land. Ook vindt hij het een voor deel dat Leusden op een steenworp afstand ligt van de schietbanen op de Leus- derhei, waar mensen uit binnen- en buitenland ko men. Voor de vestiging van de wa penwinkel in Leusden-zuid heeft de Hagenaar een hin derwetvergunning bij de ge meente aangevraagd De aanvraag, de ontwerp-be- schikking en andere stukken liggen gedurende een maand ter inzage in het gemeente huis Binnen deze termijn kunnen er bezwaarschriften worden ingediend bij burge meester en wethouders. LEUSDEN - Bij Blijhof aan de Ansfriduslaan wordt vrijdag 30 december een "oud en nieuw" rommelmarkt gehouden. Om hier aan mee te kunnen doen moeten de kinderen - vanaf 6 jaar - zich van te voren opgeven bij Karin Oskamp, tele foon 942015. Ze worden om 11 uur met hun spulletjes verwacht en kunnen dan met materiaal van Blijhof hun kraampje inrichten. Om 13.30 uur start dan de verkoop die tot 16.00 uur duurt. Deel name kost f 1,- voor de leden van Blijhof en niet-leden beta len f 2,—. De kinderen kunnen ook plaatjes komen ruilen van het "Voetbal; 84" album, ledereen kan komen j; kijken en kopen Aan de bar wordt koffie en dergelijke verkocht, met een heerlijke oliebol erbij. Deze worden die middag door de mede werkers van Blijhof zelf gebakken votendammer vishandel W©v«r**jr>g»1 17 - Tel. 720519 Amersfoort HARING 4 voor 3 voor6.' Ook haringschotels vanat 10 stuks. 230 ouderen waren op de kerstviering aanwezig LEUSDEN Het Sociaal Cultu- reel Programma van de Ge meente Leusden ligt tot 22 ja nuari 1984 ter inzage op de vol gende plaatsen. - de afdeling Welzijnszaken (Ge meentehuis, 't Erf 1Kamer 115) ACHTERVELD - De Achter- veldse medewerkster van de Leusder Krant wenst allen een voorspoedig 1984 toe. Zij dankt een ieder voor de medewerking in het afgelo pen jaar ondervonden en hoopt ook in het komende jaar weer op dezelfde mede werking te mogen rekenen. - bureau Voorlichting (Gemeente huis, 't Erf 1Kamer 2) - de bibliotheek (Hamersveldse- weg 77) Het Sociaal Cultureel Programma geeft aan welke verenigingen en activiteiten door de gemeente Leusden worden gesubsidieerd in het komende jaar. Het betreft hier een ontwerp-programma, dat nog door de raad moet worden vastge steld Een ieder kan tegen het al dan niet opnemen van bepaalde activiteiten in het sociaal cultureel programma en de hoogte van de voorgestelde bedragen bezwaar maken bij Burgemeester en Wet houders van Leusden. Bezwaar schriften moeten vóór 22 januari a.s. zijn ingediend

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5