Raad aarzelend akkoord met renovatie clubaccommodatie irus organiseert 13e prestatieloop J Jeugdvolleybal Interland tegen België in de Korf Korfbaltoernooi wederom een succes T.V !ondag 8 januari leusder kronti oor Antilopen, Impala, TTCL en SVL Uitslagen SVA kaart- toernooi Dropping KWAKMAffS PALING-FILET I WOENSDAG 28 DECEMBER 1983 7 an een onzer erslaggevers) EUSDEN - De gemeente- lad is donderdagavond tigszins aarzelend akkoord egaan met de door het col- ge van B en W voorge- elde renovatie van een ubaccommodatie op het urg. Buiningsportpark. Met ame de verwarrend overge- omen discussie tussen de ier gebruikers van het ge bouw zorgde er voor dat de erschillende raadsfracties iet meteen volmondig met et plan konden instemmen. e betreffende accommodatie wordt gebruikt door de korfbal club 'De Antilopen', handbalclub 'Impala', tafeltennisclub 'Leus den' en de schaakvereniging 'Leusden'. Het gebouw is nu nog eigendom van de gemeente en wordt beheerd door de sportstich ting De sportstichting besloot in 1982 echter er naar te streven om na afloop van de geldende ge- bruiksvergoedingsregeling in 1984 het gebouw in eigendom over te dragen aan één of meer dere van de gebruikers. Dit in het kader van het door de gemeente gevoerde privatiseringsbeleid ten aanzien van clubhuizen en kleed/ wasaccommodaties van sportver enigingen. Voordat de clubac commodatie echter kan worden overgedragen moet het gebouw tje worden gerenoveerd. Het gaat om het aanbrengen van isolatie materiaal, aanpassing van de cv- installatie en het plegen van ach terstallig onderhoud In totaal is daar een bedrag van f 125.000, - mee gemoeid In de achterliggende maanden is er door de vier gebruikers van de accommodatie uitvoerig van ge dachten gewisseld over de wijze waarop eigendom en gebruik na overdracht geregeld zouden moe ten zijn. Daar is men nog steeds niet helemaal uit. Vandaar dat één van de voorwaarden, waar onder het college voorstelde het benodigde bedrag ter beschikking te stellen, luidt: .Alvorens over te gaan tot uitvoering van de werk zaamheden zal er schriftelijk moe ten worden aangetoond, dat volle dige overeenstemming is bereikt omtrent de juiste verdeling en ge bruik van het gebouw door de be treffende verenigingen". Alvorens hun mening over het voorstel kenbaar te maken, wil den alle fracties van wethouder Gijs van Woudenberg (CDA, Wel zijn) weten, of er op dat punt al resultaten te melden waren. Dat kon de wethouder niet. Van Wou denberg: ,,De betrokkenen zijn het nog steeds niet helemaal eens. Maar het voorstel is om het bedrag pas uit te keren, wanneer men aan kan tonen, dat overeen stemming is bereikt. Ik heb de hoop. dat het bereiken van over eenstemming kan worden be spoedigd, wanneer wij nu beslui ten om het bedrag ter beschikking te stellen. Overigens is de schaakvereniging nu weer een volwaardige partner in de onder handelingen. Ik stel mij voor u in de commissie Welzijn van de ont wikkelingen op de hoogte te hou den". Alrich Parson (VVD) stelde vast. dat het antwoord van de wethou der weinig duidelijkheid bracht Parson sprak van 'een verwar rende discussie en competentie strijd", die zijn fractie er echter niet van zou weerhouden om voor het voorstel te stemmen. Hij deelde de hoop van de wethou der, dat dit raadsbesluit enige druk op de ketel zou brengen. De overige fracties bleken daar weinig anders over te denken Jan Jacobs (PvdA) zei dat zijn fractie eveneens met het voorstel akkoord kon gaan, maar dat de wethouder de raad dan wel goed op de hoogte moest houden van de verdere ontwikkelingen Na mens het CDA sloot mevrouw Blom zich daarbij aan Daarop zegde wethouder Van Woudenberg toe dat hij de raads leden 'tijdig het plaatje zou laten zien'. ampolmespringster Marjo van Diemen gaf vorig jaar het startschot EUSDEN - Wat in 1972 als een ardigheidje door de KPJ-afde- ng Leusden werd georgani- eerd, is in de achter ons lig- ende jaren tot een van de rootste sportieve evenemen- !n binnen de gemeente Leus- en uitgegroeid. Tien jaar lang eeft de KPJ onder aanvoering Cees Leyenaar het heft in anden gehad. Toen in 1982 de PJ ter ziele ging en overging in irus leek de traditie geen lang ven meer beschoren. Niets as echter minder waar. Met nthousiasme stortte Virus zich deze sportieve onderne- ling: de prestatieloop, die aan et begin van het nieuwe jaar nds jaar en dag vele Leusde- aren op de been brengt. de beginjaren lag het vertrek- int bij de jeugdsoos aan de oiervaarshorsterweg in Leus- en-Zuid. Vanaf 1975 vindt het or- inisatiecomité zijn domicilie op internaat van Don Bosco waar met al die sportievelingen veel eter uit de voeten kan Het aan deelnemers groeide vanaf het egin en vooral na de verhuizing istaag. Koning Winter gooide bij laatste edities nog wel eens wat roet in het eten maar het res pectabele aantal van ongeveer 700 lopers (van jong tot oud) kon de laatste jaren met het grootste gemak door de organisatie op het parcours van landgoed Den Treek worden weggeschoten. Het abso lute record dateert uit 1977 tot 1047 deelnemers de trimschoe- nen hadden aangetrokken. Het startschot laat de organisatie tra ditioneel qraag aan een ander over Elk jaar opnieuw slaagt de prestatieloopcomissie erin om een bekende Nederlander naar Leusden te krijgen om tenslotte met een daverende knal de lopers het bos in te sturen. In 1972 beet de toenmalige Leusdense carna valsprins Janus 1 de spits af. Stan Haag, van Radio Veronica schoot in 1973 de horde weg. Abdoel Omar (in de persoon van Piet Val- kenet) verrichtte de start in 1974. In 1975 werd wielrenner Gerard van Vianen voor deze klus ge charterd. Leusdenaar Ab Hofstee wees in 1976 de trimmers de weg. terwijl in 1977 zijn dorpsgenoot en zanger John Russel het startpis tool hanteerde. Jan Terlouw (D'66) kwam in 1979 in actie. Sportverslaggever Heinze Bakker en de visueel gehandicapte atleet Rein van der Louw lieten in 1979 en 1980 onder erbarmelijke om standigheden ruim 700 lopers op de piste los. In 1981 kwam motor coureur Jack Middelburg naar Leusden toe en zorgde ervoor dat de tiende prestatieloop een enorm succes werd. Met 1020 deelnemers werd het recordaan tal lopers bijna geëvenaard. In de laatste twee edities zakte het aan tal weer terug naar ruim 700 De weersomstandigheden waren hier debet aan. Aan Jan de Graaf (Te levisie) en de eerste vrouw die in deze serie het startschot mocht geven, trampolinespringster van Marjo van Diemen, heeft het ze ker niet gelegen Toch hoopt de organisatie erop dat het magische getal van 1050 in 1984 gehaald zal worden. Men doet er alles aan om dit te verwe zenlijken. Wie de bekende Neder lander zal zijn die het startschot mag lossen, blijft nog even in het ongewisse Wel is bekend waar en wanneer de 13e editie van de prestatieloop gehouden zal wor den. Op zondag 8 januari 1984 vindt de 13e Virus-prestatieloop. wederom op het internaat Don Bosco aan de Dodeweg in Leus den, plaats Uit de volgende af standen kan gekozen worden 1500m (starttijd 14.00 uur), 3000m (14 15 uur). 5000m (14 45 uur) en 10.000m (14.45 uur). Het inschrijfgeld is ook dit jaar weer zo laag mogelijk gehouden om iedereen in de gelegenheid te Stellen aan dit sportevenement mee te doen. Kinderen t/m 14 jaar moeten f 2,- betalen terwijl per sonen vanaf 15 jaar f 4,- moe ten neertellen. Op zaterdag 7 ja nuari is (voor)inschnjving mogelijk in het jongerencentrum de Til op de hoek van de Hamersveldse- weg en de Lisidunalaan tussen 18.30 en 19 30 uur terwijl op zon dag vanaf 12.00 uur op het Don Bosco terrein nog ingeschreven kan worden De prestatieloop is voor iedereen, zowel deelnemers als toeschou wers, een geweldige happening Ook de befaamde erwtensoep en drankje en hapje zullen dit jaar niet ontbreken. Tevens valt er voor alle lopers die de afstanden binnen de daarvoor gestelde li mieten weten te volbrengen een fraai herinneringsvaantje te ver dienen De prachtige omgeving van landgoed Den Treek-Henk- schoten, de sfeer, het parcours, de soep en de herinnering geven de prestatieloop een extra-dimen- sie Voor zowel deelnemers als toeschouwers valt er veel te ge nieten. Trouwens ook hier geldt dat meedoen belangrijker is dan winnen' Het te renoveren gebouwtje op het Buiningpark. LEUSDEN - Volleybalvereniging LEOS is het wederom gelukt om de organisatie rond te krijgen voor een jeugd interland. Ge zien de prima ervaringen, die de NeVoBo vorige jaren had met LEOS wat betreft het organise ren van belangrijke wedstrijden, (denk aan die met de teams van Moskou en Japan) krijgt het vol- leybalpubliek op maandag 2 ja nuari de Nederlandse B-jeugd tegen België te zien. De wed strijd wordt gehouden in de Korf en begint om 19.30; de toe gang is gratis. De dag erop. dinsdag 3 januari, wordt opnieuw een wedstrijd te gen België gespeeld Plaats van handeling is dan sporthal Hee- renmaten in Zevenaar. Deze 2 wedstrijden vormen de afsluiting voor de meisjes B-selektie, vol gend op een 4-daagse trainings stage in West-Duitsland (27 t/m 30 dec Gedurende deze stage worden ook een aantal wedstrij den tegen het Westduitse B-team gespeeld De huidige B-selektie bestaat mo menteel uit 15 meisjes van 16 jaar, die getraind worden door Jan Bargeman Einddoel van deze groep zijn de Europese Jeugd kampioenschappen van 1986, welke in Bulgarije zullen worden gehouden Na de EJK '84, waar het Jong Oranje (A) team aan meedoet, volgt het B-team in zijn geheel (een enkele spelerswisse ling uitgezonderd) deze groep op en heet dan op haar beurt Jong Oranje. Via trainingsstages, inter lands, enzovoorts wordt deze ploeg dan klaar gestoomd om in Bulgarije te proberen zo hoog mo gelijk te eindigen. Jolanda de Wild. speelster in het 1e damesteam van LEOS. heeft ook een plaatsje in deze B-groep veroverd en zal zeker op 2 januari in het team te zien zijn Zij is één van de jongsten van deze groep, maar behoort ook tot een van de langste van deze meisjes (1.82) en heeft als middenaanvalster een belangrijke funktie binnen haar ploeg De verder B-selektie bestaat uit Miranda Veenbergen (1.76) - Dy namo Carin v.d. Starre (1.76) - DOS Miriam Muermans (1.74) - Pan- cratiusbank/VCH Marieke Clardeij (1.75) - Starlift/ Voorburg Karin van Baaren (1.77) - Jupiter Ver- SVV The Heieen Crielaard (1.78) buntA/VC Angela Manders (1.78) (Soest) Yvon Rozemeijer (1 78) Smash Wendy Kroon (1.79) - DOS Vera Koenen (1.90) - ATC'65 Jettie Zwanepol (1.83) - Hill hout/Reflex Karen van Rij (1.81)- The Smash Christine Maas (1.79) - Thornax Ingrid de Lange (1 80) - Allides ACHTERVELD - Aan de derde ronde van het S.V.A. kaarttoer- nooi werd door 68 deelnemers deelgenomen waaronder 48 kla ver- en 20 schutjassers. De prij zen die deze avond te winnen waren stonden alle in het teken van de kerst. Toen de uitslag van deze avond bekend werd gemaakt bleek dat er bij de schutjassers voor het eerst tij dens dit toernooi het hoogst aantal te behalen punten was gespeeld. Schutjassen: C Hilhorst 100, 2 mevr Smink 97. 3 mevr. de Ridder 96. 4 F Prinsen 94, 5 G van Burg steden 916. mevr Kok 89. 7 C. Voor burg 88. 8. H Legdeur 87, 8 Th. Wijn tjes 87 en 10 J. van Laar 84 punten De poedelprijs was voor mevr v.d Be- dum-Kuijer met 56 punten Klaverjassen: 1 H de Vette 55012 E de Wijs 5327, 3. Corrie de Vette 5071. 4 mevr Prinsen 5047, 5 mevr v d Hengel-Janmaat 5036. 6 P Kok 4963, 7 mevr De Wijs 4949, 8. R de Vette 4934. 9 mevr Tolboom-Kaas 4915 en 10 C v. 't Klooster 4881 pun ten De poedelprijs was voor A Hilhorst met 3386 punten De stand na drie ronden Schutjassen: mevr de Ridder 276, 2. Th. Wijntjes 273. 3. C Voorburg 267, 4 G va Burgsteden 266 en 5 H Leg deur 260 punten. Klaverjassen: 1 E de Wijs 14905. 2 H de Vette 14781, 3. mevr v d Hen gel-Janmaat 14571. 4 mevr C. de Vette 14461. 5 mevr Tolboom-Kaas 14168. 6. H van Hamersveld 14136. 7 J van Rossum 14083 en 8. mevr Prinsen 14042 punten De volgende ronde zal worden ge speeld op maandag 16 januari 1984~ Door het bestuur van de S V. Achter veld zal op zaterdag 7 januari van 15 00 tot 17 00 uur een nieuwjaarsre ceptie worden gehouden in de kantine op het sportpark Allen die de ver eniging hun beste wensen voor het nieuwe iaar willen aanbieden zijn van harte welkom LEUSDEN - Donderdag 29 de cember organiseert het jonge rencentrum De Geut een drop ping. De aanvang is om 19.00 uur en de inschrijving bedraagt twee piek. Er zijn voor de deelnemers leuke prijzen te winnen. Na af loop worden er gratis warme versnaperingen verstrekt. YOtendammer vishandel WawuingX 17 - T»l. 720519 Amersfoort smal breed FOREL FOREL-FILETS LEUSDEN/CENTRUM - Het derde familiekorfbaltoernooi van de kc Antilopen is op tweede Kerstdag wederom een succes geworden. Niet minder dan 33 "vakken" (6 volledige teams en 21 vakken) hadden zich tot op het laatst toe bij de organisatie aangemeld. Van 12.00 tot 16.00 uur werd er een groot aantal wedstrijden gespeeld, leder vak dat in de meeste gevallen uit familiele den bestond moest viermaal in actie komen. Het winnen of verliezen was deze middag niet aan de orde terwijl ook de vele doelpunten die er ge scoord werden niet in een uitslag verwerkt werden "Het is gewoon de bedoeling om in een gemoede lijke en gezellige sfeer een partij tje te korfballen", aldus Martin Versteeg die verantwoordelijk was voor het in goede banen lei den van dit bonte korfbalqezel- schap Onder de 150 deelnemers troffen we naast de bekende Anti lopen-leden ook lieden van ander pluimage Voetballers, raadsle den, coaches, voorzitters en nog vele anderen die nauwelijks de re gels van het korfbalspel kennen, zagen we verwoede pogingen doen om de bal door het mandje te krijgen. "Ik zoek van te voren uit welke vakken tegen elkaar zijn opgewassen of juist tegen elkaar de strijd willen aanbinden. Op die manier probeer je de mensen die bijvoorbeeld normaal met elkaar spelen of werken tegen elkaar in het strijdperk te brengen zodat er een klein beetje rivaliteit ont staat". licht de organisator toe ..Het blijft puur recreatief en voor de lol want dat is de kracht van dit familiekorfbaltoernooi 'M

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7