Oud op de weegschaal en nieuw in 't vat I ZIJ HADDEN IN 1983 MET HET PLAATSELIJK NIEUWS TE MAKEN leusder krimt Het jaar loopt af en dan wordt er op alle mogelijke manieren beschouwd wat er gebeurd is tijdens zo'n periode van twaalf maanden. Het presenteren van een jaaroverzicht (zie elders in deze krant) is één manier. Mensen, die het afgelopen jaar met het nieuws te maken hebben gehad, laten vertellen over 1983 is een tweede. Onze verslaggevers Marnix Kreyns en Caspar van Loo belden met tien mannen en vrouwen die op enigerlei wijze met het plaatselijk nieuws van doen hebben gehad. Hun selectie bestaat uit: Hans Hermans, voorlichter en woordvoerder gemeente; Kees Vial, eigenaar van werkplaats voor kreatievelingen in 't Claeverenblad; R. van Doorn, groepscommandant rijkspolitie; J. Upperman, brandweercommandant; Loes van den Akker, oprichtster blokfluitschool; Wolter van der Hoek, voorzitter stichting Omroep Leusden; Roy Robbemond, beheerder van De Geut; Anneke van Hasselt, voorzitter Vrouwen Raad; mr. E. Wage, pachter/exploitant tennishal en Gerrit van Tiel, manager aktiviteitencentrum De Korf. Behalve wat zij van 1983 vonden, werd bij de meesten van hen ook geïnformeerd naar „de grote wens" voor 1984. Zodoende: oud op de weegschaal en nieuw in 't vat. „Opening gemeente huis was hoogtepunt" „Korf nog meer 't middelpunt" „Hetzelfde aantal uren" „Niet somber gestemd" „Akties geen goede zaak" „Frustraties begrijpelijk" „Enorme impuls in 1984" „Het was vermoeiend" terugblik VRIJDAG 30 DECEMBER 1983 Voorlichter Hermans: Er zullen dit jaar weinig weken voorbij gegaan zijn, waarin Hans Hermans niet aan het woord is geweest in de Leusder Krant. Nagenoeg iedere week belt de redaktie van deze krant met de chef van het gemeentelijk Buro Voorlichting en worden hem de nodige vragen voorgelegd. Soms kan de voorlichter meteen op onze vragen antwoord geven; of omdat de kwestie hem per soonlijk niet onbekend is, óf omdat hij op dat moment geen commentaar kan of wil geven op de aan de orde gestelde affaire. Vaker kost het Hermans enige tijd om onze vragen te beant woorden, waarbij hij ongetwij feld wel eens zal verzuchten, dat één gek inderdaad veel meer kan vragen dan tien wijzen kunnen beantwoorden. Zelfs de voor de hand liggende vraag, welk deel van zijn tijd hij nu eigenlijk besteedt aan pers voorlichting, blijkt een niet zo simpele. Hermans: ,,Dat is moei lijk te beantwoorden, want ik heb dat nooit zo precies bijgehou den. Hoeveel tijd zou dat nou in beslag nemen? Dat hangt na tuurlijk ook sterk van jullie vra gen af". En dan na enig naden ken: „Ik denk dat ik er tussen tien en twintig procent van mijn tijd aan besteed". En de direkte publieksvoorlich ting7 Hermans „Die wordt in eerste instantie gedaan door de twee an dere medewerkers van deze afde ling Daar heb ik persoonlijk minder mee te maken Waar houd je je dan verder mee bezig7 Hermans ..Mijn eerste taak is de beleidsvoorbereiding op het gebied van de voorlichting. Wanneer on derwerpen als CAI en structuurplan aan de orde komen, dan moet er een plan voor de voorlichting daar over worden opgesteld. Met derge lijke zaken houd ik mij bezig.'' Met het onderwerp „CAI" zitten we meteen bij een van de voor naamste punten op het werkterrein van Hermans in het achterliggende laar. Op de vraag, wat binnen zijn werk de hoogtepunten zijn geweest in 1983, antwoordt de voor' '"ter: Hét hoogtepunt was natui ,k de opening van het geme' ehuis hier Eerst de inrichting an de afdeling, vervolgens de openings dag zelf en dan het mensen kennis laten nemen van het nieuwe ge meentehuis. We hebben dit jaar heel wat rondleidingen verzorgd Daarnaast heeft de voorlichting rond het CAI-gebeuren veel van onze tijd gevraagd En misschien iets minder spectaculair, maar wel heel leuk. in samenwerking met de WOL(Welzijn Ouderen Leusden) hebben we een informatieboekje samengesteld voor de oudere in woners van Leusden Dat boekje is zeer goed ontvangen Het ver scheen alleen later dan gepland, omdat er meer werk aan vast bleek 'e zitten, dan we hadden gedacht. Je moet niet vergeten: dat boekje werd voor de eerste keer gemaakt en dan moet overal allerlei informa tie worden gehaald Waren er dit jaar ook dingen, die met goed gingen? Hermans. „Tsja, we zitten dus oog steeds met de plattegrond. hè. 't Is helaas niet gelukt om die voor 1 oktober, zoals de bedoeling was, te laten verschijnen. Nee. ik noem geen nieuwe datum. Maar als je straks nog gaat vragen naar goede voornemens voor 1984, dan zal ik antwoorden: die plattegrond zo snel mogelijk laten verschijnen Eerst nog wat anders Hoe loopt het met de publieksvoorlichting in het nieuwe gemeentehuis7 Hermans „Er is duidelijk veel meer belangstelling van de bur gers. Er komen veel meer mensen aan de balie en de verwijsfunctie van de receptie is ook duidelijk toegenomen Helaas loopt het raadplegen van het documentatie centrum, dat we hier op de afdeling hebben, nog niet geheel naar te vredenheid. Maar door voor zijn we aan het zoeken naar een betere oplossing 1983 is bij de gemeente Leusden vooral ook weer een jaar van bezui nigingen geweest Heeft jouw afde ling daar ook veel van te lijden gehad? Hermans: „Het was merkbaar. We hebben bijvoorbeeld het ge bruik van vierkleurendruk in onze info's terug moeten brengen. En de informatiegids „Wegwijsdie zich zelf moet betalen uit de opbrengst van de advertenties er in. zien we ook moeilijker totstand komen. Dat laatste is dan overigens meer een gevolg van de algemene economi sche recessie Maar binnen het gemeentelijk apparaat, moet ik eer lijk zeggen, is deze afdeling aardig gespaard gebleven De marges zijn wat smaller geworden, maar er is nog steeds goed te werken. Het zal in 1984 allemaal wat moeilijker worden 7 Hermans. „Dat vrees ik ook, ja." Wat zijn de prioriteiten voor het volgend jaar7 Hermans „Die plattegrond dus De voorlichting rond het CAI- gebeuren blijft doorlopen en er staat dus een aantal exposities daarover op het programma. Het komend jaar gaat de vaststelling van het structuurplan plaatsvinden en komen we steeds dichter bij de afronding van de Tweede Fase. En niet te vergeten de invulling van Hamershof-Noord, het warenhuis. Nee, daar zeg ik nu verder niets over. Maandag zal wethouder Wa genaar de eerste aanzet geven en dan volgt er meer informatie Gerrit van Tiel Aktiviteitencentrum De Korf aan de Smidse stond aan het begin van dit jaar in de belang stelling vanwege de problemen met het geluid vanuit de grote zaal. Een vier ton kostende isola tie maakte uiteindelijk een einde aan de overlast voor de buurt. Gevraagd naar wat voor hem, als Korf-manager, het meest positieve is geweest in het afgelopen jaar, moet hij terugvallen op wat hij eerder zei de bewezen waarde van De Korf Maar zijn er misschien voor Gerrit van Tiel evenementen in het aktiviteitencentrum geweest, die hij als positief kan kwalificeren? „Vanuit die invalshoek zou ik zeg gen dat de radio-uitzending van Los Vast zeer positief is geweest Daarmee is aangetoond dat De Korf zeer positief is geweest Daar mee is aangetoond dat De Korf dergelijke grootschalige aktivitei- ten aankan", zegt Van Tiel De uitzending van NCRV's Los Vast trok destijds zo'n tweeduizend be langstellende jongeren. Hoe zit het met de negatieve, beroerde zaken Zijn die er ook geweest in 1983? Gerrit van Tiel moet even nadenken „Tja, echt beroerde zaken zijn er volgens mij niet geweest Nee, die affaire met de geluidsoverlast wil ik niet be roerd noemen. Die zaak is afge daan Weet je wat ik niet leuk vind7 Dat is dat de jeugd geen eerbied meer heeft voor andermans eigen dommen. Hier in De Korf verdwij nen nogal eens spullen zoals porte monnees en kleren Vernielingen worden er ook aangericht Dat is niet leuk. Ik hoop dat dat beter wordt". Na een jaar in vogelvlucht be schouwd te hebben, is het natuur lijk logisch alvast met een scheef oog te kijken naar het komende jaar, 1984 Heeft Korf-manager Van Tiel een grote wens voor de komende twaalf maanden? Vlot antwoordt hij. „Dat we met het aktiviteitencentrum op dezelfde voet kunnen doorgaan, voor wat het sportieve en recreatieve karak ter betreft De drankomzet zal er niet beter op worden Die is het afgelopen jaar duidelijk teruggelo pen ofschoon de prijzen van con sumpties gelijk zijn als bij het begin in oktober 1981 Die kentering is ontstaan doordat de mensen min der aan drank willen uitgeven Maar als De Korf nog meer het middelpunt van Leusden kan wor den dan nu het geval is, ben ik volgend jaar dik tevreden" Loes van den Akker: Vlak voor de zomer van dit jaar was Loes van den Akker in het nieuws. In het vorig schooljaar was zij nog blokfluitlerares bij de muziekschool Leusden. Maar zij was één van de docenten, die ten gevolge van de bezuinigingen bij de muziekschool het veld moest ruimen. Loes besloot niet bij de pakken neer te gaan zitten; zij begon zelf een blokfluitschool. De vraag is uiteraard, hoe het daar mee gelopen is. Loes van den Akker: „Het gaat heel goed Ik zit nu op hetzelfde aantal uren als ik had bij de muziek school. Ik heb nu 55 leerlingen en ik geef 15 uur per week les. Er zou den er nog wel wat bij kunnen en vandaar dat ik af en toe ook nog wel adverteer Maar ik vind dit resultaat toch al heel redelijk." Het aantal uren mag dan weer op het nivo van vorig jaar zitten, de eigen blokfluitschool is toch wel een beetje anders Loes: „Opmer kelijk is, dat nu veel meer volwas senen onder mijn leerlingen heb dan ik bij de muziekschool ooit gehad heb Hoe dat komt? Nou. bij Aanleiding om Gerrit van Tiel, manager van De Korf, eens te vragen hoe hij op de rest van 1983 terugkijkt. „Met tevreden heid", antoordt hij. „Ik ben blij dat De Korf geworden is tot het middelpunt van het Leusdense gebeuren. En dan met name voor de sporters en de bowlers, de recreatievelingen bedoel ik dan", stelt Gerrit van Tiel vast. Als hij terugblikt op 1983 is deze manager van mening dat het Leus- dens aktiviteitencentrum zijn waar de inmiddels heeft bewezen Aan een behoefte voldoet, zogezegd mij is het voor volwassenen nu goedkoper. Maar ik denk. dat het vooral komt doordat volwassenen iets tegen muziekscholen hebben. Die denken dan meteen aan exa mentjes en voorspeelavonden en daar hebben ze dan geen zin in." Ik begrijp, dat je er geen spijt van hebt. dat je met die eigen school bent begonnen? Loes „Oh nee, helemaal niet. Ik ben blij, dat ik het zo gedaan heb En als ik dan in de krant lees, dat de muziekschool volgend jaar weer zoveel in moet gaan leveren, dan denk ik: dan kun je maar beter als eerste dan als laatste ontslagen worden." Loes van den Akker. Mr. E. Wage Mr E Wage De toekomst van tennis- en squashcentrum De Inslag in Leusden beheerste de afgelopen tijd het nieuws. Na het te koop aanbieden van deze gemeentelij ke tennisaccommodatie aan de Groene Zoom waren de specula ties over de naam van de koper en de hoogte van de koopprijs niet van de lucht. De zeventien biedingen die zijn uitgebracht worden momenteel bekeken door een tijdelijke commissie van raadsleden. De pachter/ exploitant van De Inslag, mr E. Wage, is het lijdend voorwerp in dit geheel, omdat hij plaats zal moeten maken wanneer de ten nishal wordt verkocht door de gemeente. Of de accommodatie zou aan hem moeten worden overgedaan als de commissie zijn bod het beste vindt. Mr Wage deed vorige week van zich spreken door de verzending van een persoonlijke notitie over de ontwikkelingen rond de Leusdense tennishal. Alle raadsleden kregen zo'n notitie van hem Het stuk kwam er op neer dat Wage vindt dat De Inslag aan hem verkocht zou moeten worden Hoe ziet pachter/exploitant Wage vanuit die invalshoek 19847 „Ik ben niet al te somber gesteld Mijn grote wens voor het volgend jaar is doorgaan met de exploitatie van de tennis hal", meldt mr. Wage. Hoe kijkt u terug op 1983? Wage: „Als een moeizaam en onzeker jaar ten aanzien van de exploitatie van de tennishal. Dat mag duidelijk zijn' Waren er toch ook nog positieve punten te ontdekken Wage „Ja, de houding van de gebruikers van de tennishal heb ik voor mezelf als positief ervaren. Ze hebben meegeleefd met alle onze kerheid en hun waardering ge toond voor ons werk. Zo n houding geeft mij en de medewerkers moed en een basis om eventueel door te gaan Ik hoef niet te vragen wat het beroerdste is geweest in 19837 Wage „Die onzekerheid over het lot van de tennishal En natuur lijk het te koop aanbieden door de gemeente van De Inslag Daar mee werd een basis onder mijn werk weggeslagen' Laatste vraagis er deze week nog geld van uw bankrekening naar die van de gemeente getranspor teerd? De indruk bestaat dat u geen cent van de pachtsom over dit jaar zult betalen? Wage „Ik kan u dit zeggen dat ik met de gemeente een regeling heb getroffen over een betalingswijze. Ik zal zeker een bedrag betalen, maar niet ter hoogte van de pacht som van 580 duizend gulden Hoe veel het wel is kan ik niet zeggen. Aan de hoogte van dat bedrag ligt een ingewikkelde berekening ten grondslag Groepscommandant: „Het beroerdste van 1983 vond ik de periode van stakingen door bepaalde ambtenaren in het algemeen en de dreigende langzaamaan-akties door de po litie in het bijzonder. Ik ben van mening dat die stakingen en akties destijds geen goede zaak waren. De politie moet zich hier mee zeer zeker niet bezighou den, omdat er altijd nog iets als een ambtseed bestaat. Aan de andere kant begrijp ik best dat de jongens de aanhoudende kortin gen op hun salarissen beu wa ren. Ik hoop dan ook dat de overheid de lasten in 1984 eerlijk zal verdelen, zodat akties niet meer nodig zijn. De overheid zal gerechtigheid moeten tonen aan haar dienaren". Groepscommandanf R van Doorn van de rijkspolitie groep Leusden aan het woord op de vraag wat voor hem het „beroerd ste" was in het afgelopen jaar Voor de politie in het algemeen was 1983 onmiskenbaar het jaar van de akties tegen de 3 procent korting op de salarissen van ambtenaren. De politiebonden besloten over te gaan tot stiptheidsakties en andere demonstraties van ongenoegen over het regeringsbeleid. In het groepsbureau van Leusden werd daarover vergaderd door de bon den met hun leden uit Leusden, Bunschoten en Scherpenzeel. Niet veel later oordeelde de rechter in de uitspraak van een kort geding dat de politiemensen in het land zich niet mochten bezondigen aan akties en dus gewoon aan het werk moesten gaan Voor de rijkspolitie Leusden was 83 een bijzonder jaar voor wat het Groepscommandant Van Doom oplossen van misdrijven betreft. „Ik weet niet precies hoeveel er tot een goed einde zijn gebracht, dat zou ik de administrateur moeten vragen, maar het zijn er wel heel wat geweest", zegt groepscomman dant Van Doorn. Hij kwalificeert deze ophelderingszaken als het „meest positieve" in het afgelopen jaar „Dat hebben we te danken aan een goede samenwerking bin nen het korps Maar ook dankzij de goede en oplettende medewerking van de burgers zijn er zaken opge lost. Zo werden heel wat o d.'tjes, onbekende daders, b d 'tjes. be kende daders". Als de heer Van Doorn in het algemeen terugkijkt op 1983 zegt hij. „Dan kijk ik terug met grote dankbaarheid jegens mijn Schepper voor ai het goede dat wij hebben genoten in alle opzichten" Wat is uw grote wens voor 1984? Groepscommandant Van Doorn heeft er meerdere blijkens zijn ant woord Hij zegt. „A. een goede gezondheid. B drastisch terug dringen van de werkloosheid en de jeugdwerkloosheid in het bijzonder en c meer verdraagzaamheid on derling en alles wat daarmee sa menhangt" En vanuit pohtie-oogpunt? Van Doorn. „Het terugdringen van de werkloosheid heeft met her politiewerk te maken. Dit verschijn sel schept een soort leegheid waar door er van alles kan gebeuren, waarmee wij geconfronteerd wor den". Anneke van Hasselt. Anneke van Hasselt Het jaar 1983 heeft de Vrouwen Raad Leusden niet gebracht wat er van verwacht werd. De komst van een vrouwenontmoetings centrum (VOC) leek namelijk zo dichtbij toen het nieuwe ge meentehuis werd opgeleverd en de kelder van dat gebouw open leek te staan voor de vestiging van de muziekschool, een biljart vereniging én een vrouwenont moetingscentrum. De slechte geluidsisolatie van de kelder gooide echter roet in het eten en tot op heden staat de kelder dan ook nog steeds leeg. Deze maand diende zich een lichtpun tje aan voor de Vrouwen Raad toen het gemeentebestuur mee deelde dat zo n VOC voorlopig in de kelder gehuisvest zou mogen worden in afwachting van de eventuele komst van een sociaal-cultureelcentrum in Leusden. Mocht een dergelijk centrum niet gebouwd worden, dan kan het VOC in de gemeente lijke kelder blijven. Aan Anneke van Hasselt, voor zitter van de plaatselijke Vrouwen Raad, de vraag of een vrouwont moetingscentrum in 1984 haar gro te wens is? „Zonder meer", ant woordt zij. „Ik denk ook dat wat het VOC betreft 84 positief zal uitval len", voorspelt mevrouw Van Has selt. Terugkijkend op het afgelopen jaar vallen haar niet alleen de perikelen rond het vrouwenont moetingscentrum op „Als voorzit ter van de Vrouwen Raad kan ik tevreden terugkijken op de georga niseerde aktiviteiten. Met name de thema-ochtenden werden een suc ces gezien de ruime belangstelling daarvoor", aldus Anneke van Has selt Wat heeft u in 1983 als erg positief ervaren? Van Hasselt: „Dat de onderlinge verstandhouding tussen de diverse vrouwengroepen in Leusden er niet slechter op is geworden In de Vrouwen Raad ontmoeten verte genwoordigers van die groeperin gen elkaar en ik geloof dat ze veel meer dan vroeger beter op de hoogte zijn van eikaars aktiviteiten en zaken". Het beroerdste van het afgelopen jaar was voor haar na tuurlijk het uitblijven van een VOC „De frustraties die dat opriep, wa ren heel begrijpelijk meent de Vrouwenraad-voorzitter. renblad aan de Hamersveldseweg ontvouwde. Het loopt in de open werkplaats, die kort na de zomer vakantie op de deel en de zolder van de boerderij werd geopend, dan misschien wat minder storm dan Vial aanvankelijk verwachtte, reden om bij de pakken neer te gaan zitten is er geenszins Idealist Kees Vial, op de vraag of het nu een beetje rendabel begint te wor den „Nee, rendabel inde commer ciële betekenis van dat woord is het niet En zal het ook nooit worden Het is een hobby van mij, zo moet je dat beschouwen. Er zijn nogal wat kosten voor de verbouwing ge maakt. er is heel wat geïnvesteerd in de apparatuur hier, dus tot een commercieel rendabel iets komt het in deze opzet niet gauw Als je weet dat ik er veertig gulden per dag verstook, dan zou ik dus alleen al voor de stookkosten permanent een man of acht in huis moeten hebben." Aan dat aantal komt Kees Vial zeker niet permanent. De open werkplaats in 't Claeverenblad staat 21 dagdelen per week open voor de liefhebbers. Gezien het aantal vaste gebruikers van 38 komt het ook nog wel eens voor, dat er helemaal niemand in de werkplaats te vinden is. Opmerkelijk is dat de belangstel ling voor de verschillende technie ken, die in 't Claeverenblad beoe fend kunnen worden, zeer verschil lend is. Tussen keramiek, etsen, tekenen, schilderen enzovoorts is het vooral fotografie dat er uit springt. Kees Vial „Aanvankelijk is het heel rus tig van start gegaan. Nu begint de loop er een beetje in te ko men. Er zijn nu 38 vaste deelne mers, die hier regelmatig zijn. Een aantal losse aktiviteiten, zo als het maken van Sinterklaas surprises en het maken van wenskaarten, heeft hier deze maand ook nogal wat mensen over de vloer gebracht. En voor het volgend jaar hebben we een aantal leuke contacten." Kees Vial klinkt nog even en thousiast als aan het begin van dit jaar. toen hij zijn plannen voor de gerestaureerde boerderij 't Claeve- Kees Vial Vial: „Onder die 38 vaste klanten zijn er veertien, die zich met foto grafie bezighouden. Kennelijk is dat een geliefde hobby, waarvoor echter niet iedereen thuis de moge lijkheden heeft Zijn het vooral Leusdenaren. die van de open werkplaats gebruik maken? Kees Vial: „Ja, in hoofdzaak wel. Maar er komen hier ook regelmatig twee mensen uit Amersfoort, twee uit Hoevelaken, één uit Bunscho ten en zelfs één uit Katwijk. Ja, die heeft er kennelijk een hele rit voor over om hier eens in de week wat aan zijn hobby te kunnen doen Hoe zijn uw verwachtingen voor 19847 Kees Vial: „Ik verwacht volgend jaar een enorme impuls. Er zijn interessante contacten met Latent Talent, die hier een aantal cursus sen wil onderbrengen Ook zijn er contacten met de werkgroep Tus sen Tijds, die hier het éen en ander wil gaan doen Cees de Munnik gaat vanaf januari een cursus et sen geven. Alex Luigjes komt een lezing houden. Daardoor komen hier allerlei mensen binnen In eer ste instantie dan wel voor wat meer cursusachtige aktiviteiten, maar er is natuurlijk een goede kans, dat die mensen ook blijven hangen. Ik zie het echt wel zitten voor het komend jaar De aanloopperiode hebben we nu achter de rug Roy Robbemond „Het was een druk half jaar", zegt Roy Robbemond die sinds 1 juli tijdelijk beheerder/ begeleider is van open jeugd- en jongerencentrum De Geut aan de Zwarteweg. „Jongerenwerk vraagt ontzettend veel energie. Ik moet eerlijk bekennen dat ik me duidelijk verkeken heb op de aard van het werk". Roy Robbemond vertelt het openhartig op de vraag hoe hem 1983 in het algemeen is bevallen. Kennelijk zijn de laatste zes maan den van dat jaar voor hem het meest belangrijkst geweest. Hij kwam in het nieuws bij zijn aanstel ling als beheerder van De Geut, die op dat moment een moeilijke be stuurlijke periode achter de rug had. Van de zomer vormde zich een nieuwe groep enthousiaste jongeren die onder leiding van Robbemond opnieuw uit de start blokken ging Het jongerencentrum aan de Zwarteweg werd van bin nen eigenhandig gerenoveerd en er werden nieuwe aktiviteiten op gezet. Bovendien werd een pasjes systeem voor de bezoekers inge voerd om trammelant in De Geut te voorkomen. Beheerder Robbe mond wordt voor het leeuwendeel betaald door het Rijk in het kader van de Werkverruimende Maatre gel voor werklozen. Hij heeft nog een half jaar te gaan en dan is het afwachten wat er gebeurt. Terugkijkend op de afgelopen zes maanden zegt Roy Robbe mond dat het werk behalve ener- gievretend ook geestelijk ver moeiend is Hij bedoelt daarmee dat hij tijdens zijn werk steeds op zijn qui-vive moet zijn en tactvol tegen de groep van vrijwilligers „Kijk", legt de Geut-beheerder uit, „als je een bedrijf runt kun je mensen ontslaan als ze hun werk niet goed doen. Dan kun je zonder pardon beslissingen nemen Het begeleiden van vrijwilligers die akti viteiten in een jongerencentrum op willen zetten, vergt een heel andere aanpak. Je moet voorzichtig zijn met deze mensen, die het stuk voor stuk goed bedoelen. Antwoorden geven en handelen dient tactvol te gebeuren. Op een dergelijke ma nier werken vind ik geestelijk ver moeiend." Robbemond zegt dat hij de eer ste twee maanden freewheelend in De Geut heeft rondgelopen. Maar langzamerhand ontstond er een organisatie die haar probleempjes opriep. „En toen keek iedereen naar mij met een idee van: die moet jij maar oplossen. Jij wordt er voor betaald" Toch wil hij de groep van zeker vijftien vaste vrijwilligers en tientallen losse krachten niet afval len. Hun enthousiasme en inzet, maar ook dat van het stichtingsbe stuur van De Geut, noemt Roy Robbemond het meest positieve van '83. Wat vond je het beroerdste dit laar7 Robbemond „Dat ik ben aange steld voor slechts één jaar. Zo'n periode is namelijk veel te kort om je werk goed te doen in het jonge rencentrum". Je zou dus nog wel langer be heerder willen blijven ofschoon het werk dodelijk vermoeiend is? Robbemond: „Jazeker, omdat zo'n functie die ik nu vervul niet mag ontbreken in De Geut". Daar mee bedoelt hij op de leidende hand die vrijwilligers nodig hebben. Op de vraag of de tijdelijke Geut beheerder nog een grote wens voor het komende jaar heeft, ant woordt hij dat het jongerencentrum op dezelfde goede voet kan door gaan met de nieuwe voorzitter van het bestuur. Frits Ringers Laatste vraag: hoe werkt het pasjessysteem? Robbemond: „Goed. Aanvanke lijk was er enig verzet tegen in de trant van. alweer een pasje. Maar dat is weggeëbd De pasjes van De Geut bieden een aantal voordelen, maar bovenal zijn ze bedoeld om vervelende mensen in het centrum te weren Wie rotzooi trapt, moet zijn pasje inleveren en komt er niet meer in". vervolg op pagina 7 Hans Hermans. Gerrit van Tiel

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3