Film in I 1 eu sd en krun Bi Circus en film De Moespot Bezichtigihg St. Jozefkerk I VRIJDAG 30 DECEMBER 1983 Oud op weegschaal, nieuw in 't vat „Wij zien het zitten" December: waren huis Geen krant ontvangen? „Zeer druk geweest" December terugblik vervolg van pagina 3 Wolter v/d Hoek' „Diep teleurgesteld, nee, dat waren we niet. We hadden er toch min of meer wel een ver moeden van. Toch blijf ik bij wat ik eerder gezegd heb: het waren bedragen, waarbij men even moest slikken, maar ze waren wel reëel. Wij willen gaan werken op een nivo aan de onderkant van de professionaliteit en dan moeten er zulke bedragen geïn vesteerd worden. Van de andere kant is het in de huidige econo mische situatie toch wel een te grote aanvraag geweest." Aan het woord Wolter van der Hoek. voorzitter van de stichting Omroep Leusden. Die club kwam een paar maanden geleden in het nieuws, toen men bij de gemeente Leusden vroeg om een startsubsi die van ruim zes ton Dat had de basis moeten vormen voor de plaatselijke omroepstichting, die zich ten doel stelt om via het CAI-net lokale televisie- en ra diouitzendingen te gaan verzor gen. Een subsidieverzoek, dat het niet haalde, omdat de verschillen de in de gemeenteraad vertegen woordigde politieke partijen het niet zagen zitten Die reaktie vanuit de politiek bezorgde de mensen van de Om roep Leusden dus geen diepe te leurstelling. Enige verwondering was er echter wel. Voorzitter Van der Hoek: ..We hebben namelijk nooit een officiële reaktie van de gemeente gehad. We hebben uit de krant moeten lezen, hoe de verschillende politieke partijen er over dachten en vervolgens heb ben we besloten om dat subsidie verzoek in te trekken Maar een officiële reaktie is er nooit geweest Overigens bleek ons tijdens de laatste vergadering van de raads commissie financiën, dat ook de partijen zelf dat een vreemde gang van zaken vonden De raadsleden toonden toen ook wel enig medele ven met de Omroep Leusden en hebben min of meer hun excuses gemaakt." Door al die ontwikkelingen ty peert Wolter van der Hoek 1983 voor de Omroep Leusden als een jaar van „opgaan, zinken, maar gelukkig niet helemaal vèrzinken" Met dat laatste doelt de OL- voorzitter op het feit, dat de ge meenteraad in zijn laatste vergade ring van dit jaar wel een verzoek om In sporthal van De Korf vond in april een uitzending plaats van het populaire radioprogramma Los Vast. Ruim tweeduizend bezoekers waren enthousiast. vervolg van pagina 5 Deze maand kwam de conti nuing warenhuis-story in een beslissend stadium. Nadat wet houder Jan Wagenaar begin de cember verheugd meedeelde dat diverse concerns stonden te trappelen van ongeduld om een warenhuis in Leusden te vesti gen, maakte hij later kenbaar op 2 januari een symbolische eerste paal voor dit grootwinkelbedrijf te slaan. Daarna zal bekend wor den om welk warenhuis het gaat. Wethouder Wagenaar had nog meer op zijn lever. Hij show de voor de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening een plan voor de reali satie van een gebouw met daarin onder meer een motel en een sportaccommodatie. Dit project zou verwezenlijkt moeten wor den in het noorden van Leusden, zodra een directe aansluiting op rijksweg 28 er is. Tijdens de commissievergadering werd een situatietekening getoond. Opmerkelijk was het feit, dat deze plantekening ooit langer is geweest. Duidelijk was te zien dat iemand met een schaar er een gedeelte van had afgeknipt. Naar alle waarschijnlijkheid toonde het verwijderde gedeelte de wijk voor Amerikanen waar over het gemeentebestuur met de provincie heeft gesproken. Dat gesprek kwam in noverber onbedoeld in de openbaarheid, waardoor er meer bekend is over het plan „Amerikanenwijk" dan goed is voor pers en publiek, vindt de gemeente. Een concreter project werd gepresenteerd door de Stichting Bejaardenzorg Leusden en de Stichting Bouwteam Leusden die 150 woningen voor 55- plussers gaan bouwen op het voormalige terrein van veevoe derfabriek Van de Berg. Deze appartementen worden onder verdeeld in een huur- en koop sector. Het is de bedoeling in september 1984 te beginnen met de bouw. De Woningstichting Leusden opende officieel haar nieuwe kantoor aan de Landweg. Tij dens deze plechtigheid maakte WSL-voorzitter Van der Weijden een aanvullend volkshuisves tingsplan openbaar. De woning stichting wil samen met de ge meente en de plaatselijke politie ke partijen tot de opstelling van dat plan komen. Basis zal een onderzoek zijn dat deskundigen moeten doen en waarvoor de tien jaar bestaande WSL 25 dui zend gulden heeft uitgetrokken. Tragisch was de brand in de stal van de boerderij van Cees Tolboom. Zeker zeventien koeien kwamen daarbij om het leven waarvan twee drachtige vaarzen. Dankzij de brandweer kon het woongedeelte van de boerderij behouden blijven. En zo komen we aan het eind van dit jaaroverzicht dat niet de pretentie heeft volledig te zijn. Een nieuw jaar vol nieuws, feiten en ontwikke lingen staat ons te wachten. De Leusder Krant houdt u op de hoogte. Caspar van Loo Een Betere geluidswering zorgde er dit jaar voor dat muziekevenementen vanuit de grote zaal van aktiviteitencentrum de Korf geen overlast meer voor de buurt waren. ACHTERVELD - In het afgelo pen weekeinde hebben ruim honderd mensen dê Achterveld- se St. Jozefkerk beiichtigd. Vra genstellers werd alles uitgelegd door koster Heinreis v.d. Hengel. Voor belangstellenden is de kerk geopend op Nieuwjaarsdag en verder op 7 en 8 janilari van 17.00 tot 18.00 uur. De toegang is gratis. ACHTERVELD - Ddor Stichting De Moespot wordeh weer twee ontspanningsavonden georga niseerd in De Moeépot. De eer ste avond is op woensdagmid dag 4 januari. Dan zal om 14.00 uur het Circus Jopie optreden. Het programma, dat ongeveer anderhalf uur zal duren, omvat jongleren, vuurspuwen, clowns, mime en poppenspel. Een vakantieproghamma met ook nog koek en limonade. De middag is voor alle leeftijden en de toegang bedraagt f 2,50. Vrijdagavond 6 jarluari zal de tweede ontspanningsavond zijn. Om 19 30 uur wordt er een komi sche film vertoond over een Volkswagentje dat harder kan rij den dan een Ferrdri. Toegang: alle leeftijden, entreé f 4,-. vervolg van pagina 6 Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. kampioenschap hadden op geëist in de bloemetjes zet ten. Na de competitie hiel den we voor het eerst het open Korftoernooi. Het werd een groot succes en staat ook in 1984 weer op de toer- nooikalender. Het lustrum feest aan het einde van het jaar werd een geweldige happening en voor mij het absolute hoogtepunt van het afgelopen jaar. Wat 1984 betreft zal er wat B.C. Leusden betreft weinig spectaculairs te verwachten zijn. Als alles zo verloopt zoals nu in de lijn der ver wachting ligt dan een aantal competitie-teams de kam- pioensvlag uithangen. Wel is het zo dat we onze aan dacht gaan richten op de jeugd die in de toekomst de plaatsen van de „oudere garde" moeten gaan overne men. Als vereniging maken we een pas op de plaats. Een uitbreiding van leden zit van wege het gebrek aan zaal ruimte er niet in, zodat ik denk dat B.C. Leusden een „stabiel" jaar tegemoet zal gaan waarin de jeugd de voorkeur zal krijgen alhoe wel de andere groepen bin nen onze vereniging zeker niet vergeten zullen wor den." Richard Beumer. „Niet meer de kaas van ons brood laten eten" Richard Beumer, trainer van de Roda-zaterdag denkt met weinig plezier aan de eerste maanden van het jaar 1983 terug. „Het was voor mij persoonlijk een bijzonder grote tegenvaller dat we het kampioenschap niet wisten te behalen. In eerste instan tie lieten we de kampioensti tel in de competitie aan ons neus voorbij gaan. Zelfs de tweede mogelijkheid om te promoveren lieten we in het beslissingsduel tegen Her cules op onverklaarbare wij ze liggen. Gelukkig zijn we niet bij de pakken neer gaan zitten. Met vereende krach ten ben ik met de selectie, die met een paar ervaren spelers werd verstrekt, aan de nieuwe competitie be gonnen. Het resultaat mag er zijn. Met slechts 3 verlies- punten gaan we met 5 pun ten voorsprong fier aan de leiding. Als er geen gekke dingen gebeuren dan zie ik de Roda- zaterdag rechtstreeks op de titel afstevenen en naar de hoofdklasse van de afdeling Richard Beumer. Utrecht promovererl We zijn er nog lang niet rriaar met deze ploeg waarin (och een behoorlijk aantal ervaren spelers loopt moët dit te realiseren zijn. We rrtogen de kaas niet meer Van ons brood laten eten vVant een ding staat vast als tVe (nog) de pretentie hebben, en die hebben we, om zo f;nel mo gelijk in de KNVB (1985) te geraken dan mogen We zoals ook vastgelegd in het be leidsplan van de Selëctie Be- geleidings Commissie, geen jaar meer verloren laten gaan." Ruud Zuer „We gaan stabiel jaar tegemoet" Voorzitter Ruud Zuer van de badmintonclub Leusden is een tevreden man. Met genoegen laat hij het jaar nog eens de revue passeren. „In 1983 konden we een groot aantal competitie teams die in het district het De heer A. Boehlé werd de nieuwe voorzitter van de Leusdense sport stichting. Wethouder Gijs van Woudenberg mocht een nieuwe attraktie, een mini-golfbaan, bij zwembad Bavoort openen. Wolter van der Hoek. een kleinere subsidie voor de Om roep Leusden bleek te willen hono reren. Met een bedrag van iets meer dan 4000 gulden gaat de lokale omroep zich volgend jaar presenteren op de tentoonstellin gen over het nieuwe CAI-net, die door de gemeente en de firma Siemens op verschillende plaatsen in Leusden ingericht zullen worden. Van der Hoek: „Toen bleek dat dat eerste subsidieverzoek geen haal bare kaart was, zaten we nog wel met het feit, dat er over de Omroep Leusden bepaalde mededelingen waren gedaan in het gemeentelijk informatieboekje over de CAI Daarom hebben wij, nadat we het eerste subsidieverzoek hadden in getrokken, gevraagd om dat be drag voor die presentaties. Dat staat overigens geheel los van elkaar Gelukkig heeft de gemeen teraad daar wel positief, zij het niet unaniem, op gereageerd. Waar- Brandweercommandant „Wat de uitrukfrequentie be treft was het een topjaar voor ons", meldt Leusdens brand weercommandant J. Upperman. „Er kwamen bijna honderd brandmeldingen binnen het af gelopen jaar en dat is in onze historie nog niet voorgekomen." Behalve diverse brandjes op bouwplaatsen in de wijken Claeve- renblad en Wildenburg trokken ook de brand in een zeilmakerij en die in een veestal in 1983 de aandacht Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor, hoewel er zeker zeventien koeien door het vuur in de stal werden gedood. De Leusdense brandweer moest ook een paar keer in aktie komen na alarm op de tankwerkplaats waar het giftige blauwzuurgas zou zijn vrijgekomen. De meldingen bleken door 1984 een mooi jaar kan wor den voor de Omroep Leusden." In de laatste raadsvergadering werd er door verschillende raadsle den opgemerkt dat u op zoek zou zijn naar een sponsor. Wat moet ik me daar bij voorstellen? Van der Hoek „Ik denk dat dat woord „sponsor" in de gemeente raad een beetje verkeerd gebruikt is Niet dat we het niet zouden willen, maar wij hebben dat woord in een ander verband gebruikt. We dachten, dat wanneer we een com plete studio door een bepaalde grote firma zouden kunnen laten leveren, dat dan wel op een bepaal de leuke wijze zou kunnen gebeu ren. Nu is dat dus niet aan de orde. Nu gaan we de presentaties ge bruiken om burgerij en midden stand te interesseren. Op de info- dagen willen we er achter zien te komen, hoe de Leusdenaren over lokale omroep denken. Dat doen we via een informatiefolder, waarbij men zich op een strookje aan kan melden als donateur, lid of mede werker". Hoe gaan die presentatiepro gramma 's er uit zien Van der Hoek „Laat dat nu maar even een verrassing voor 1984 blijven. In februari krijgt Leusden- centrum de primeur van de vele werkzaamheden, die de medewer kers van de Omroep Leusden de afgelopen tijd hebben verricht. Ik heb persoonlijk een heel hoge dunk van al die mensen en ik weet zeker dat het een goede presentatie gaat worden." En Omroep Leusden in 1984? Van der Hoek: „Doorgaan. Hoe de presentaties ook verlopen, we gaan door. We gaan niet bij de pakken neer zitten We hebben een ploeg medewerkers, die het hele maal ziet zitten Schrijft u dat maar op. „Wij zien het zitten"; dat lijkt me een prima start voor 1984.' steeds loos te zijn Maar volgens commandant Upperman typeren deze voorvallen het toenemend optreden van de brandweer bij (bijna-)calamiteiten met gevaarlijke stoffen Upperman stelt verder vast dat de verhoogde uitrukfrequentie in 1983 de druk op het plaatselijke korps vergroot. „Wezenlijke uit breiding is niet mogelijk, omdat er geen geld is. Vandaar zal in re gioverband meer moeten worden opgevangen", aldus de Leusdense brandweercommandant. Hij con stateert tevreden dat het korps in het afgelopen jaar steeds beter is gaan functioneren, niet in de laat ste plaats door de vaste samenstel ling van de brandweerploeg. „Er is weinig verloop geweest We moes ten zelfs een wachtlijstje opmaken In het komende jaar zullen er ech ter een paar mensen het korps verlaten. Het is de bedoeling niet meteen de wachtlijst aan te spre ken maar een kleine campagne te beginnen voor het aantrekken van vrijwilligers die zowel in Leusden wonen als werken", aldus UoDer- man. Hij legt uit dat het merendeel van de 38 lieden in het huidige korps wel in Leusden woont maar elders werkt. Daardoor is hun inzet baarheid overdag niet optimaal, omdat ze van buiten de gemeente moeten komen bij een brandmel ding. Voor de ploeg in Achterveld geldt hetzelfde. Het is de bedoeling in 1984 het korpsje daar op een sterkte van veertien personen te brengen. „Ook daar zijn mensen die zo bij de brandweer willen, maar niet in Achterveld of Leusden werken," zegt commandant Upper man. Hoe zit het met uw wens voor 1984? Upperman „Ik hoop dat de vei ligheid van de medeburgers een zorg zal zijn van iedereen, met name doel ik dan op de weggebrui kers Want de brandweer moet niet alleen blussen maar ook wel eens mensen uit autowrakken peuteren. En dan denk je ook wel eens Uw grote wens is dus niet een nieuwe brandweergarage9 Upperman: „Die zouden we dol graag willen, omdat de huidige aan de Zwarteweg schril afsteekt tegen de kazernes van andere korpsen in de regio. Een nieuwe garage is wel een wens van me, maar het mate riële komt bij mij altijd op de tweede plaats". J. Upperman. LEUSDEN - In be Til wordt I vrijdag 30 decenfber de film I „Rollerball" vertoónd. De film i speelt zich af in het jaar 2000 i waar men omdat ejf geen oorlo- j gen meer gevoera worden het spel „Rollerball" hééft uitgevon- I den. Een wreed, Woest en hard spel dat het publiek toch de sensatie geeft vah geweld en I agressie. De hoofdrol speelt Ja mes Caan. Hij is de rollerball-held van het kampioensteam, erl leeft alleen I voor het spel. Het énige dat hem I dwars zit is het feit dat zijn vrouw door de leiders is afgenomen. Maar hij speelt door ondanks de weten schap dat de spelregels zodanig worden veranderd dat geen der spelers de wedstrijd zal overleven. De filmavond begint om 20.00 uur en de toegang bedréagt f 3,50. Het zwartkruitschieten op de Leusderheide was een internationaal schuttersfestijn. hij ontving als blijk van waarde ring een paginagroot interview met de nieuwe sportredacteur van deze krant. De voor ons nog on bekende heer A. Boehlé is zijn op volger Half november waren de veld- sporten op de helft van de compe titie. De hockeyheren (nog) met de rode lantaarn, maar de dames keurig op de tweede plaats. De korfballers van Antilopen ook bo venaan op de ranglijst en zowel SV Achterveld als Roda-zaterdag zijn voetbalherfstkampioen Roda-zondag handhaaft zich als middenmootploeg. Tegen Potvis behaalden de waterpolo-heren de eerste overwinning van het sei zoen. De Haaien bleven in the pic ture: op 23 november begon de actie kwartetspel en loco-burge meester J. Wagenaar ontving het „eerste" exemplaar. Op 20 no vember wonnen de SVA-voetbal- dames hun eerste wedstrijd tegen Zwaluwen Vooruit. Handbal-Im pala bleef winnen en verliezen en dat was met de twee badminton clubs ook het geval. De maand werd afgesloten met de postdui- vententoonstelling en de schaat- senbeurs van de PV Leusden, resp. IJsclub Zwanenburg. De laatste maand van het jaar- begon met het te koop aanbie den van tennisbal de Inslag en op nieuw kwam wethouder J. Wa genaar met een soort „Huis van de Sport" op de proppen. Ditmaal met een enorm complex (sporthal, zwembad, motel, heli-haven enz.) aan de Rijksweg 28. Het spul moet circa 60 miljoen gulden kos ten. De Beker met/zonder deksel, dit jaar een winteraangelegen- heid, werd voor de vierde keer ge wonnen door LTV de Eemelaar, maar Roda '46 „won" het recht om de wedstrijd in 1984 te mogen organiseren. Het niet stakende ambtenarenorkest Hammer Field zorgde voor de muzikale be geleiding. Met de aankondiging van het eerste schooldamkam- pioenschap - te organiseren door de Amersfoortse damclub ADG - sluiten wij de maand december en het jaar 1983 af. U en ik staan voor de Kerststollen en -kransen, voor de appelflappen, oliebollen maand vrijwel geheel stil. Het ga u en aanverwant goed en de sport goed in 84! ligt in de tweede helft van de Peter Op den Camp Tennisvereniging Lookhorst nodigde de burgemeester uit tijdens de viering van het 20-jarig bestaan Hockeyclub Leusden bestond tien jaar. Onze voormalige sportmedewer- ker Peter op den Camp kreeg van de hockeyers een presentje.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7