Schoolkorfbaltoernooi weer 'n geweldig succes De Mos wint zaaivoet- baltoernooi De Meent SIHNCT De Heerd werd winnaar Uitslagen- dames- schietclub Zaterdag in Bavoort Plons-uit festival 1983 zwembad Kersttoernooi Lockhorst- tennisjeugd Uitslagen judo-examens WUlOTlU Clubrecordregen bij De Haaien Zaalvoetbal programma rumn de vesting de Vesting sterkt uw zekerheid Met/Zonder LEUSDEN - De Korf deed afge lopen dinsdag zijn naam wel eer aan tijdens het schoolkorfbal toernooi dat door korfbalclub Antilopen georganiseerd was. Op de vier velden was het een gekrioel van jewelste terwijl de ouders en klasgenootjes op de tribune luidruchtig meeleefden, 's Morgens bonden 16 teams onderverdeeld in vier poules de strijd in de B-klasse (3e en 4e klas) aan terwijl 's middags 20 ploegen om de hoogste eer in de A-klasse (5e en 6e klas) streden. In vergelijking met voorgaande edities troffen we een paar scholen niet meer op de deelnemerslijst aan terwijl ook Achterveld bij ge brek aan deelnemertjes niet verte genwoordigd was Daarentegen kwam voor het eerst basisschool 't Ronde met maar liefst 5 teams in actie. De scholen maken aan het begin van het jaar een keuze aan welke sportieve schoolevenemen- ten ze zullen deelnemen, lichtte een van de organisatoren desge vraagd toe. Daarom wisselt het aantal deelnemende ploegen (scholen) nog wel eens ,,Met in het totaal 32 ploegen zijn we zeer tevreden. We waren nu in staat om evengrote poules samen te stellen en een goed wedstrijdschema in elkaar te draaien De kinderen zal het overigens een zorg zijn hoe de organisatie de zaak rond krijgt. Als zij maar kun nen korfballen en een plezierige dag beleven vinden ze het allang best In de B-klasse vlogen de vonken er af Opvallend was het feit dat de kinderen die nog maar amper de eerste beginselen van het korfballen onder de knie had den er toch een serieuse korfbal wedstrijd van wilden maken Voor de grote finale plaatsten zich de Hobbit B1 en De Holm B1De klein finale bij de 3e en 4e klassen gingen tussen De Heerd B1 en De Holm B2. De Hobbit kon na de 2-0 winst de hoofdprijs uit de handen van de kerstman in ontvangst ne men. De Holm moest met een 2e prijs genoegen nemen. De Heerd B1 versloeg in de kleine finale De Holm B2 met 3-2 en legden daar mee op de 3e plaats beslag De strijd bij de 5e en 6e klassen gaf nog meer vuurwerk te zien en wordt het een doelpunt?. ACHTERVELD - Na enkele we ken van rust waren er woensdag avond weer negen dames aan wezig om in een onderlinge wed strijd uit te maken wie ditmaal de eerste plaats zou behalen. Het was Anneke Oudshoorn die met 88 punten eerste werd. De overi ge uitslagen waren: 2. Annelies Huurdeman 79; 3. Thea van Ruitenbeek 78, 4 Mien van de Burgwal 76; 4. Iny Kok 76; 6 Ria Vos 72; 7 Tiny Tolboom, 8. Anja van Rossum 66 en 9 Linda Smink 63 punten LEUSDEN - Op de laatste dag van 1983 vindt er in zwembad Bavoort het inmiddels traditio neel geworden „Plons-uit- festival" plaats. Tussen 10.00 en 13.00 uur is er voor groot en klein van alles te beleven. In drie zwembaden zullen de nodige at tributen aanwezig zijn waar vooral de kinderen zich uiterma te goed mee kunnen vermaken. In de vorm van een estafette zal er ieder uur een ander spel te doen zijn. Hoe het allemaal eruit gaat zien blijft nog een verras sing. Tegen de normale entree-prijzen kan een ieder zich a s. zaterdag tijdens het Plons-uit-festival naar hartelust uitleven. Iedere deelne mer ontvangt een aardigheidje ter wijl bij de spelletjes ook nog kleine prijsjes te verdienen zijn. Redenen genoeg om het jaar 1983 eens lekker uit te plonsen in het Leusden- se zwembad Bavoort op het Burg. Buiningpark De zwembadstichting rekent op een grote opkomst. LEUSDEN - De jeugd van LTV Lockhorst is ook buiten het ten- nisseizoen aktief. Werd voor de lagere schooljeugd een St. Nico- laasfeest georganiseerd, woens dag waren de jeugdleden in het voortgezet onderwijs aan de beurt. In De Inslag organiseerde de jeugdcommissie een kerst tennistoernooi, waaraan 48 kin deren konden meedoen. Tussen half twaalf en drie uur speelden zij in drie poules elk drie dubbelpartijen. In de hoogste poule werd Madeion Schoemaker tweede met 22 ga mes en won Remon van Beek met 27 games. In de middenpoule zag Ralph Gerber kans de meeste ga mes (21) te winnen. Tweede werd Wencke Punter met 19 games. Eerste in de derde poule werd Patrick Simmerman, die één game meer scoorde dan Murielle Reine- man (18). In het feestelijk aange klede eigen clubhuis werden ten slotte de prijzen uitgereikt en bingo gespeeld. VOETBAL - De vriendschappelij ke dorpsderby tussen Roda- zondag en Achterveld is vorige week donderdag op het Burg Bui ningpark in de tweede helft vroegtij dig beëindigd. Het veld en de ge staag neervallende regen maakte het verder spelen onmogelijk De stand was 1-2 in het voordeel van de Achtervelders. WATERPOLO - Van 13 t/m 15 januari 1984 vindt in het Sportfond- senbad van Amersfoort het 28ste Internationale Van Haselen Water- polotoernooi plaats. CN Barcelona (kampioen Spanje), Eger SE (Hon garije), Pireus (Griekenland), AZC Microlife (kampioen Nederland en onlangs finalist in de Europacup 1 HZC de Robben (Nederland) en de - Groot enthousiasme bij de jonge spelers. deed het rumoer in de Korf tot ongekende hoogte stijgen. De scheidsrechters waren nog nauwe- lijk te horen maar dat mocht de pret niet drukken. Gewillig telde het veelkoppige publiek de laatste 10 seconden van de speeltijd mee zodat er bij het gaan van de zoemer een enthousiast dan wel teleurge steld gejoel van de menigte klonk De wedstrijden in de voorrondes waren bijzonder spannend zodat de organisatoren achter de tafel na enig gereken de finalisten bekend konden maken De grote finale ging tussen de Heerd A1 en de Gerefor meerde Basisschool A1 dat via strafworpen Kinderland naar de kleine finale verwees. Terwijl de Hobbit A1 tegen De Heerd het onderspit had moeten delven De finale werd een ruime 5-2 overwin ning voor de jongens en meisjes van De Heerd en mag Leusden op de provinciale schoolkorfbalkam- pioenschappen in 1984 vertegen woordigen. De Hobbit A1 versloeg Kinderland met 3-0 en eiste daar mee de 3e plaats voor zich op voor de jongens en meisjes van Kinder land die met de 4e prijs ook zeer in hun nopjes waren. Antilopenvoorzitter Kees van Bu ren had de eer om de prijzen uit te reiken De nummers 1 t/m 4 ontvin gen een leuk standaardje terwijl alle deelnemende ploegen een fraai vaantje voor de prijzenkast in ontvangst mochten nemen De Spar maakte het sporifeest com pleet door appels en chocomel beschikbaar te stellen Om onge veer 17.00 uur liep het spektakel ten einde en stroomden de school kinderen moegestreden de Korf uit. Voor de organisatie van Antilopen zat het er nog niet helemaal op. Zij moesten de sporthal weer netjes achter laten maar toen ook dit karwei door de ongeveer veertig vrijwilligers van de korfbalclub ge klaard was konden zij ook moe maar voldaan de Korf(bal)hal weer verlaten. LEUSDEN - Het zaalvoetbal toernooi dat op Tweede Kerst dag In sportzaal Groenhouten voor de tweede keer georgani seerd werd, is wederom een (kas)succes geworden. Vanaf de poulewedstrijden tot en met de finale was er volop sfeer in de sporthal. Acht ploegen verdeeld over twee poules werden door het fel meelevende publiek luid aangemoedigd. „Ik kon dit jaar wel 15 ploegen krijgen maar he laas de zaal en de tijd laat dit niet toe", liet Henk Post de sponsor van het toernooi weten. Wel viel op dat de ploegen die dit jaar ten tonele verschenen over het algemeen meer voetbalcapacitei- ten in huis hadden dan de teams die meededen aan het eerste toer nooi. De Mos, een afgeslankte Roda-zondag o.l.v. Cees Leyenaar in cognito, pakte in de voorronde Meent 2 met 12-2 in. De overige ontmoetingen resulteerden in wat kleinere uitslagen. De strijd was er echter niet minder om De scheids rechters Andries Veenendaal en Herman van Roomen hadden de touwtjes strak in handen maar lie ten beduidend meer toe dan in het „echte'' zaalvoetbal toegestaan wordt De strijd in poule 1 ging tussen De Mos en De Boom die in de voorronde in het voordeel van de uit aanverwanten van de familie De Boom bestaande formatie be slist werd. Virus, bekend van de prestatieloop, en Meent 2 speelden geen rol van betekenis. In de ande re poule staken de Meent 1 en de Vrije Vogels (selectie Roda A1met de kop en schouders boven de rest uit. De Positivoos en de Meent 3 kwamen er in deze poule niet aan te pas Na de poulewedstrijden moest de nummer 1 tegen de nummer 2 van de andere poule en omgekeerd om een plaats in de finale strijden. Het geroutineerde De Boom won van het jeugdige de Vrije Vogels (o l.v. Rob Tolhuizen) met 2-1 terwijl de Mos de stan daardformatie van De Meent op een 4-0 nederlaag trakteerde De finale tussen De Boom en De Mos werd een kopie van de eerste wedstrijd uit de voorronde. De Mos had zijn lesje geleerd en stuurde zijn manschappen met de nodige instructies de zaal in. Cees Leye naar kreeg zijn fel begeerde revan che en zag zijn „vedetten" met maar liefst 5-1 het moegestreden De Boom oprollen en wist daarmee voor de tweede keer in successie het Kersttoernooi in de Meent op zijn naam te schrijven. De hoofdprijs, een groot aan tal consumpties vond bij de win naars en ook bij de andere aan wezigen gretig aftrek zodat de heren zaalvoetballers onder het genot van een natje en een droogje het spektakel nogeens uitvoerig in de Meentbar de re vue lieten passeren. Henk Post kon eveneens op een geslaagde middag terugzien. gastheer AZ&PC uit Amersfoort versterkt met enige gastspelers zorgen voor een sterk bezet deel nemersveld. Op vrijdag 13 januari worden er 's avonds vanaf 19.00 uur een drietal wedstrijden gespeeld. Za terdag 14 januari vangen de wed strijden om 08 30 en 19 00 uur aan terwijl op de slotdag, zondag 15 januari, de wedstrijden om 08.00 en 14 00 uur beginnen. De entree prijzen zijn; Passe-partout 17,50 (tot 16 j 9.-). avond of middag f 7,- (tot 16 j. 3,75) en ochtend 4,- (tot 16 j. 1.-). Voorverkoop Sportfondsenbad Amersfoort, groepen van minimaal 10 personen krijgen 15% korting. VOETBAL - In het weekblad voor de voetbalsport van de afdeling Utrecht, Voetbal, konden we in het laatste nummer lezen dat twee Leusdenaren met glans de cursus veldvoetbalscheidsrechter door staan hebben De heren A. bos en P v. Nimwe- gen kunnen we in 1984 in het zwarte pak op de voetbalvelden bewonderen. BADMINTON - De badmintonclub Leusden organiseert op 3 januari 1984 een gezelligheidstoernooi. De dubbels worden via loting naar sterkte gekoppeld. Om 19.30 uur zal de strijd losbranden. De wed strijden duren ongeveer 10 minu ten Om 22.30 uur loopt het toer nooi ten einde VOETBAL - De dames senioren- ploeg van SVA had de Valleivogels uit Scherpenzeel op bezoek Ach terveld had vier junioren opgesteld aanvalster Bertha Blotenburg, ach terhoedespeelsters Ellen Smit en Carola Hoogland en doelvrouwe Connie v d. Brink Achterveld won met 2-1 Achterveld A1 met als uitblinkers Maarten Keja en Eric de Jong won met 5-1 van Terschuurse Boys A1 Terschuurse Boys F1 - Achterveld F1.6-1 LEUSDEN - De maand decem ber heeft voor veel Leusdense judoka s een extra feestelijk tin tje gekregen, daar zij in deze maand hebben bewezen vorde ringen te hebben gemaakt en weer één of meerdere sporten van de judoladder hebben be klommen. Deze ladder begint bij de witte band, d.w.z. „Ik ben blanco en moet nog heel wat leren". Maar na ongeveer een half jaar volgt een eerste examé.o en bijna alle judoka's hebben er een gele slip bij en sommige slaan er zelfs een over en verdie nen direkt de oranje slip. Zo gaat dat verder met de groene, blau we en bruine slip, waarna de hele gele band kan worden verdiend. Hierbij ontvangt de judoka zijn eerste diploma. Vervolgens kun nen de volgende slippen en ban den worden behaald. Ook de banden hebben de kleuren: geel, oranje, groen, blauw en bruin. Als je de bruine band hebt dan ben je al heel ver en nog maar één stap van de zwarte band af. Deze kan worden behaald door eerst een wedstrijdexamen en daarna een zgn. technisch exa men af te leggen. JU SEI DO heeft inmiddels al veel judoka's die naar zo n zwarte-band-examen toe werken en het zal niet lang meer duren of de eerste Leus dense zwarte banden zullen zich gaan aandienen. In het nieuwe jaar start JU SEI DO met lessen in Aikido en bok sen. Hieronder volgen de uitslagen van de afgelopen maand: Witte band, gele slip: Laurien Bouw Björn Spijker, Matthuis Smal. Chris van Atten, Rogier Reimus. Bram v. d. Kolk. Bas Hoksbergen. Jan Henk Dragl, Roald Scholten en Edwin v. d. Berg. Witte band, oranje slip: Jons Pette, Mark de la Rambelje. Frodo Bouw, Vincent Nieuwenburg. Raymond v d Hengel. Sander Nieuwenhuis, Eric Jan v. Ingen, Michiel van Breemen en Mar cel Heiwig. Witte band, groene slip: Menno Hoffs, Leon van Doornik. Martijn Hak- stege, Niels Wildervanck, Richard Nieuwhof. Ronald de Kluijver, Eric ten Hoeve. Claartje de Ridder. Tom Groot. Joost den Otter. Ruud van Schaick, Bob van Schaick. Patrick Geitenbeek, Joris Kleintjes en Tasja van Rhee Witte band, blauwe slip: Martijn v d Broek. James Robbert Hobbs. Mar tijn v. d. Wedde. Jarno v d Bunt, Merijn Jansma, Marike Schutter, Edward Kuij- per, Rick van Ginkel. Eric Langens, Jeroen Overbosch. Barbara van Loe- nen en Mittro van Lissa. Witte band, bruine slip: Jasper Smits, Sjoerd Stoelinga. Sander van Winterswijk, Dennis Zuidema, Olaf Rei- mus, Yunv d Meel. Jasper v. d Kemp, Katrijn van Dalen. Quirijn Steven Kem- mink, Marjoke Heneweer, Matty Spaink, Diederik van Gorp en Remco Hollander. Gele band: Rogier v. d Span, San- der van Ginkel, Martijn Goudkamp, Edward Hidding, Teder Lucas, Jeroen Vluggen. Jeroen Hilwig. Remko van Ziel. Robbert Kraan, Michaela du Pon, Martijn Boer. Renzo van Duyl, Frank Egberts, Kitty Egberts, Dimitry de Rooij, Martin Timmer. Jan Dotinga en Reijan v d. Jagt Gele band, oranje slip: Dick Tierne- go, Sybrand Boschma. Teus van Gar deren. Ramon Withoff, Marco Gijssen en Jeroen Kleij. Gele band, groene slip:Olan de Valk. Janco Miedema. Franke Tjeerd Jongsma. Willem du Pon. Martine Weststeijn. Mark van Koningsveld en Chris van Zandwijk. Gele band, blauwe slip: Danny Spij ker. Aldo Salomons, Gerda de Lange, Eelco Wicherts, Sander Boehle, Peter Beukelman, Daniel Nijenhuis. Joost LEUSDEN - De zaalvoetbal competitie kent geen winterstop. Dat is de reden waarom de zaal voetballers vanavond normaal in actie komen. Twee Leusdense- teams Pon Voorwaarts en Llsi- dunahof, spelen in de kort hun wedstrijd. Het laatste competitie-programma 1983 in de kort ziet er als volgt uit: 2e klasse B: 19.00 uur: Pon Voor waarts - Kuikhoven 4e klasse A: 20.00 uur: 't Keilt|e - Usidunahof Res. 4e klasse A: 21.00 uur: de Plank 3 - Kamerbeekgroep 2 2e klasse A: 22.00 uur. De Straalja gerboys - Falmer Fliers financiële- en assurantieadviseurs m De Vesting bv Torenstraat 17 Postbus 230, 3760 AE Soest Telefoon (02155) 1 54 51 Als u het niet erg vindt, kom ik nog even terug op de stnjd om de beker met/zonder deksel. Ik heb Frans Vlugt, een van de organise rende schaatsmatadoren, al eerder l verweten, dat IJsclub Zwanenburg n over tijd was met de mini- Olympiade. Volgens de regels van het spel moet vroeg in het voorjaar de eeuwigdurende zwaarverzil- verde lichtmetalen wisselbeker met'zonder deksel op marmeren voet" door de Leusdense sport clubbestuurders worden betwist. Vlugt vond een leuk smoesje: ,,Wij moeten wachten tot ons club huis op het BB-park gereed is'" Wel, dat ijsclub-onderkomen was al maandenlang gereed toen op 9 december op het Buiningpark - ja, dat nog wel - bij Roda '46 de negende editie van het treffen plaatsvond Ik heb er het hele jaar op gewacht en geloofde er al niet meer in. totdat net toen ik tenslotte toch maar met vakantie ben ge gaan, de strijd nog in alle hevigheid ontbrandde. De voetbalclub, in het verleden toch al niet zo tuk op deelname aan het gepingel en gepuzzel, had pech. Er werd danig gesjoemeld met de reglementen en dat deed Roda de das om. L TV de Eemelaar werd officieel winnaar - al voor de vierde keer! - maar de roodzwarte Buinmgparkers werden het kind van de rekening en wonnen" het recht om in het a.s. voorjaar het tweede lustrum te mogen organise ren. Leuk en aardig, maar de belang stelling van slechts twaalf van de dertig aangesloten Leusdense sportclubs voor deelname aan dit sportieve evenement, is er niet groter op geworden. De onzekere afloop is te groot. Gelukkig waren in de jongste editie van het sport- avontuur nog twee nouveautés ingebouwd: een nieuw opperhoofd in de figuur van de heer Boehlé en het succesvolle optreden van het met-stakende ambtenarenorkest Hammer Field. PC LEUSDEN - Aangezien de Ko ninklijke Nederlandse Zwem- bond al haar leden in verschil lende leeftijdscategorieën on derverdeelt en als maatstaf de leeftijd van de jongens en meis jes op 1 januari hanteert, kwam de zwemafdeling van de Haaien op het lumineuse idee om voor het verstrijken van het jaar 1983 de leden nog in de gelegenheid te stellen om clubrecords te zwemmen binnen de leeftijds groep. Op 17,21 en 24 december gingen vele Haaien te water om dit te bewerkstelligen. De grootste progressie werd ge boekt door Chester Marsman die het 9 jaar oude clubrecord van Frank Hurk op de 800 meter vrije slag(J.o 14 j.) met maar liefst 4.20 seconde wist te verbeteren. Slechts 1 4 sec bleef de jeugdige Wiering. Roel den Otter. Robert Boer. Eric Steinmeijer, Bernard Baron, David Jan de Rijke en Arjan den Dikken Gele band, bruine slip: Michel van Valkenhoef, Robin Blaas. Evert v. d. Woude, Henk Jan Schreurs en Anne- mieke Beukelman Oranje band: Reinier van Beek, Niels Meeuwesen. Percey Douglas, Rens Swarte. Serge Terpstra, Okke Verbart, Jeroen Dirks, Titus Riemers- ma, Jeroen Verbart, Jetta Bijlsma, Men no Fennema en Guido de Gans. Oranje band, groene slip: Frans v d. Rijst. Oranje band, blauwe slip: Anne- mieke Bos. Robert Jan Bijlsma. Reinier van Deele. Wouter Jonkman. Niels Siewers. Remco v. d Berg, Paul Veen- vliet. Marco de Kluijver en Kirsten Vlug gen. Oranje band, bruine slip: Enrico ter Haar en Enje van Staveren. Groene band: Timme van Heijgen, Ivar de Ruijter, Barry Voeten, Niels Houting, Elron Withoff. Yvo de Valk, Sabine Zijlstra, Gaby Vromen. Nathalie Lensink. Kitty Walter, Sander van Val kenhoef en Arjen v. d Belt. Blauwe band: Ugonia Kruseman, Arjan van Valkenhoef. Harold Prophi- tius, Lars Ruitenbeek. Erwin van Beek Pieter Bas Wijne en Erik van Dijk. Blauwe band, bruine slip: Olaf Len sink. Henk Havens, Victor Hoekstra, Laurens Hoekstra, Serge Reumkens, Paul Cirkel en Xander de Gans. Bruine band: Edith Blom. Micha Ploeger, Remco Overdiep Brigitte v. d Wal. Edward Op't Einde, Kees Bontje en Mark Miedema. Haaienzwemmer boven de 10 mi nuten grens steken maar zette desondanks een uitstekende pres tatie neer. Op het nummer 200 m. vlinderslag was het Frank Leusink die zijn clubrecord aan Chester kwijtraakte. Het record uit 1976 stelde de pupil van Haaien-coach Jules Baars met 5.6 sec. scherper op 2 42.2. Ook andere Haaien lie ten zich niet onbetuigd. Adinda Kelder zwom op de 100 m. school slag (m.o. 12 j.) sneller dan ooit en vestigde in 1 29.7 een nieuw re cord. De estafette-ploegen wisten op de valreep van 1983 eveneens nog enige clubrecords scherper te stellen. Het Haaien-kwartet be staande uit Rob v. Wegen, Peter Joes, Karei v.d. Pijpekamp en Ri chard de Smit brachten het record op de 4x 50 m. vrije slag (J. o. 12 j op 2.13.2 hetgeen een verbetering met 16.8 sec. betekende Hetzelf de viertal zwom eveneens het re cord op de 4 x 50 m. wisselslag estafette aan diggelen. In 2.38 8 lieten ze een nieuw record in de boeken bijschrijven. De jongste ploeg werd gevormd door Yolanda v, Doornik, Paula Zondervan, Ma- riele de Smit en Kirsten Ruitenbeek die in 5.27.7 op een nieuw record afstevenden. Arlet den Ouden, Ester Steketee, Ellen Salters, Annemiek Tukker en Lonneke Kat kwamen op de 5 x 50 meter vrije slag (m.o. 16 j.) in actie. Ruim 7 sec. knabbelden de meisjes van het oude clubrecord af en brachten het op 2 35.2 De dames- ploeg, Mariette Leusink, Arlet den Ouden, Maaike Snijders, Juliette Baars en Lonneke Kat gaven op dezelfde afstand eveneens hun visitekaartje af door op 2.26.0 de klokken te laten stilstaan Op de 4 x 100 m. wisselslag estafette (m.o. 12 j kwamen Anneliek Jacobs, Adinda Kelder, Annechien Helsdin- gen en Marjolein van Dijk op een record uit (5.33 6) terwijl bijna de zelfde ploeg (alleen Marjolein ge wisseld voor Kristen Ruitenbeek) op de 4 x 50 m. vrije slag in een solo-race voor een verrassing zorgde op 2.15 2 lieten de meisjes een record afdrukken. De laatste ploeg die voor een record zorgde was de 4 x 100 m. wisselslag estafette (m.o. 14 j.) met een tijd van 5.21.3 sloten Annelieke Jacobs, Adinda Kel der, Esther Hulst en Esther Ste ketee de clubrecord wedstrijden op waardige wijze af.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 8