3 l/agenaar gaat met DHV-bureau /arenhuis uit de grond trekken indercarrousel gaat draaien Sportstichting bezorgd en wil meer informatie mm m ETHOUDER GAF MAANDAG EERSTE AANZET TOT BOUW jhof, Til en Claeverenblad werken samen hutf^ut OVER PLANNEN SPORTHAL/MOTEL Voor 15 mille r vernield op bouwplaats nieuwbouw 13 El Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant GRATIS TIJDPEN Geen krant ontvangen? Ballast Nedam wil sporthal langs rijksweg te Amersfoort ~ebkundiTe""*FRANS V.d. werf_ R' DAM architekt: "CHRIS SMIT leus DEN p.m. O O -O Hyh'Ó" i* krant DINSDAG 3 JANUARI 1984 15e JAARGANG NO. 71 Hoofdredakteur MARNIX KREUNS Rftdafctle administratie: Rozendaallaan 9 Pottbua 11 3830 AA LBUBdBIvComrum Telefoon (033) 941495 b a g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 imaave B.D.U. B.V. AANNEMtK Goede wensen en ironie voor burgemeester en wethouders tijdens nieuwjaarsreceptie pag. 3 Oud- en nieuw-markt van Blijhof sloeg aan pag. 3 Miniatuurtjes: muskusratpag. 3 Interview met Jaap Buursma. Hij is lid van de Tuchtcommissie afdeling Utrecht die amateurvoetballers in overtreding bestraft. Buursma is zogezegd koning Voetbal's kantonrechter pag. 4 Sport: Nederlandse volleybaljeugd wint interland tegen België; uitbundige plons-uit. Vereer een verhaal over het Sport Medisch Advies centrum in Amersfoort pag. 5 Autonieuws pag. 9 één onzer verslaggevers) 5DEN - Raadgevend ingenieursbureau DHV uit rsfoort heeft de plan- en bouwontwikkeling van toekomstig warenhuis op zich genomen. Samen architectenbureau Chris Smit BV uit Leusden zal op basis van "no cure no pay" plantekeningen bij emeente indienen. Daarnaast zal het ingenieurs- au de financiële verantwoordelijkheid dragen voor rondexploitatie van het gebiedje waar het waren- moet komen. Door het in de arm nemen van DHV t Leusden zoveel mogelijk het (financiële) risico in eginfase van de daadwerkelijke ontwikkeling van varenhuisplan afgewenteld. De naam van de ex- ant van het winkelbedrijf is nog niet bekend. Een en ander werd maandag morgen duidelijk nadat wethou der Jan Wagenaar symbolisch had aangegeven hij nog steeds een warenhuis in Leusden uit de grond aan het trekken is. Men had bedacht dat de wet houder een groot bouwbord uit een hoop zand te laten trekken met behulp van een kraanma chine. Op het bord werd de tekst zichtbaar dat de gemeente bezig is met een warenhuispro ject dat behalve de bouw van zo n grootwinkelbedrijf ook de realisatie omvat van een super markt, kantoren, bedrijfsruim ten, showroom, winkels, een PTT-kantoor en woningen. Op het bouwbord staan verder de namen van DHV, Chris Smit en stedebouwkundige Frans van der Werff. Achter het woord "aannemer" was ingevuld "p.m." (pro memoria, waarmee in dit geval "nog onbekend" wordt bedoeld). De symboli sche eerste aanzet voor de bouw van een warenhuis in de Leusdense Hamershof door wethouder Wagenaar vond plaats onder het toeziend oog van enkele raadsleden, ambte naren en genodigden. BLOKKENDOOS JSDEN - 1 ag, woensdag en donder- ;an de jeugd van Leusden terecht in drie verschillen- jgdcentra voor de traditio- „kindercarrousel". Elke ag is er voor de jeugd vanaf ar en in een enkel geval al vier jaar, een aktiviteit janiseerd. kindercarrousel, een serie agen voor de jongere be- ig van Leusden, wordt al e jaren achtereen georga- rd. Voor dit doel slaan me rkers van ,,'t Claeveren- ,,De Til" en Blijhof" de en ineen. Omdat het formeerd/Hervormd jeugd- nog niet beschikt over een i gebouw wordt gebruik ge- ,t van een noodonderko- men voor 't Claeverenblad. Dit noodonderkomen is een (nood- bokaal van de voormalige Kin- derlandschool. Dit lokaal staat aan de Stijgbeugel, een straatje achter boerderij 't Claeveren blad. De aktiviteiten beginnen op 3. 4 en 5 januari elke middag om 14 00 uur. Om 16.30 uur wordt de spel- middag elke keer beëindigd Tot nog toe waren de ..Carrousels' goed bezocht. Gelet op de reacties van de deelnemers kunnen de middagen zeker een succes ge noemd worden. De kosten voor deelname zijn ook dit jaar zo laag mogelijk gehouden Voor ƒ2.- per middag kan men terecht in een van de jeugdhonken. Voor de twee gulden krijgt elk kind bovendien nog een ..natje en een droogje'' Om mee te kunnen doen aan de spelmiddagen is het niet nodig dat men lid is van een van de organise rende clubs ledereen is dus van harte welkom om een of meerdere middagen bij te wonen Het volledige programma ziet er als volgt uit Dinsdag 3 januari in de .Blij hof". Ansfriduslaan 49 Op deze dag zijn kinderen vanaf vier jaar al welkom De kinderen worden in twee groepen gesplitst, waarna men om de beurt kan kijken naar een poppenkastvoorstelling met een goochelshow. De voorstelling wordt gegeven door ,,De Post Rozendaallaan 9 Leusden-C. hoorn" uit Amersfoort. In de tijd dat niet naar de show gekeken wordt kunnen de kinderen zelf eenvoudi ge poppenkastpopjes maken Woensdag 4 januari in ,,De Til", Hamersveldseweg 30. De woens dagmiddag is gereserveerd voor de jeugd van 5 I'm 12 jaar Er wordt een complete. Nederlandstalige speelfilm gedraaid. In het voorpro gramma enkele leuke tekenfilms Welke hoofdfilm er gedraaid gaat worden is voor de bezoekertjes nog een verrassing. Donderdag 5 januari in ,,'t Clae verenblad noodlokaal. Stijgbeu gel Ook deze middag is bedoeld voor de jeugd van vijf tot en met twaalf jaar In de oude noodschool van de R K. Kinderlandschool kan iedereen zich helemaal uitleven met tal van spelletjes die voorhan den zijn. Men kan er onder meer sjoelen, tafeltennissen en dam men. Ook de wat meer creatief ingestelde kinderen komen don- j derdagmiddag aan hun trekken Handenarbeid is namenlijk ook een van de vele aktiviteiten die er op het programma staan De „Kindercarrousel 84" wijkt j in een aantal opzichten af van voorgaande „Carrousels". Werd I de aktiviteit voorheen tussen Kerst en Oud en Nieuw gehou den, nu heeft men gekozen voor de vakantieweek na Nieuwjaars dag. Ook worden de middagen niet meer in alle drie de clubhui zen tegelijk gehouden. Dit jaar is gekozen voor een systeem waar bij de drie clubhuizen om de beurt aan bod komen. bon elders in dit blad. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag sn donderdag in de gemeente Leusdsn. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. BIJ kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leu9den-Centrum is dage- Ijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur jeopend. Zaterdags gesloten. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. TE HUUR: g«rMdBchopp«n - materialen en nog veel meer AMERSFOORT Industrieterrein de Issell Vanadlumweg 19 Tel (033)633182 HILVERSUM Tel (035141375 (Van één onzer verslagge vers) LEUSDEN - De Sportstich ting Leusden zal bij de ge meente haar bezorgdheid ui ten over de plannen die er bestaan om in het noorden van Leusden een overdekte sportaccommodatie te reali seren. Deze sporthal van 60 bij 110 meter zou in combina tie met een motel en verga derzalen gebouwd kunnen worden, zodra Leusden een directe aansluiting heeft op rijksweg 28. De Sportstich ting is bevreesd voor de con currerende werking die de nieuwe sporthal zou kunnen hebben op vergelijkbare be staande voorzieningen. In een notitie die aan burge meester en wethouders van Leus den wordt gestuurd zal de Sport stichting om meer informatie over de plannen vragen. De grote vraag is hoe de gemeente zich voorstelt de sporthal te „vullen" „Als daarin hoofdzakelijk landelijke en regiona le sportaktiviteiten plaatsvinden is dat niet concurrerend voor de plaatselijke sportzalen. Is er een zuigkracht op het Leusdense sport leven dan zal het ten koste gaan van de bestaande voorzieningen aldus een woordvoerder van de Sportstichting Hij zegt verder dat de stichting voornamelijk via de krant op de hoogte is gesteld van de plannen die er leven met betrek king tot een nieuwe sporthal in combinatie met een motel, verga derzalen en een zwembad Van deze plannen werd de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening begin de cember op de hoogte gebracht door wethouder Jan Wagenaar Hij showde een ontwerp van architect Timmler. die eerder bij de gemeen te Leusden had aangeklopt met een plan voor de bouw van een Hljö van de Sport, dat uit een grote sporthal met een schil van wonin gen daaromheen bestond. Het nieuwe idee van Timmler zal alleen, volgens wethouder Wage naar, dan uitgevoerd kunnen wor den wanneer de directe aansluiting met rijksweg 28 er ligt De komst van deze op- en afritten is echter nog onzeker, omdat er voorlopig nog niet genoeg geld voorhanden is om tot aanleg over te gaan Een tekening van het ontwerp van het project sporthal motel zoals het begin december in de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening werd getoond LEUSDEN - In het afgelopen weekend werd er voor naar schatting 15 duizend gulden schade aangericht in aanbouw zijnde woningen in de wijk Wil denburg. Een zolder van een huis in een rijtje van acht werd geblakerd na brandstichting. Eén van de naastgelegen wonin gen liep eveneens door het vuur schade op. In andere woningen in aanbouw werd het sanitair gesloopt. (Van één onzer verslaggevers) AMERSFOORT/ LEUSDEN - Projectont wikkelaar Ballast Nedam doet momenteel een on derzoek naar de haalbaar heid van de realisatie van een grote sporthal, in combinatie met kantoor ruimte, in het toekomsti ge werkgelegenheidsge- bied De Hoef in Amers foort. Dit heeft een woord- 1. voerder van de gemeente Amersfoort desgevraagd bevestigd. Ballast Nedam zal naar ver wachting eind februari, begin maart de resultaten van het onderzoek meedelen aan het Amersfoorts gemeentebe stuur. De projectontwikkelaar is volgens de gemeentelijke woordvoerder zelf met het plan komen aandragen De vorm geving van de sporthal, ge combineerd met kantoorruim te. zou verwantschap moeten krijgen met stadion Nieuw- Galgenwaard in Utrecht, dat door Ballast Nedam is ge bouwd Om dit stadion zit een schil van winkels en bedrijfs ruimten De enige voorwaarde die het gemeentebestuur van de Keistad heeft gesteld is dat de beoogde sportaccommoda tie past binnen het bestem- mm mm tm mm mm ammm mm mm rrnnyspian De Hoef. Overigens staat dit bestemmingsplan een dergelijk project toe „Als het onderzoek positief uitvalt voor Ballast, en het college van B W ziet wat in het plan, dan zal de politiek er zich over moeten uitspreken", aldus de woordvoerder van de gemeen te Amersfoort Werkgelegenheidsterrein De Hoef ligt in het noorden van de Keistad, in de buurt van rijksweg 28. De sporthal die Leusden in combinatie met een motel zou willen bouwen, moet eveneens langs rijksweg 28 komen te liggen zodra de aansluiting met Leusden er is. „Mijn boerenverstand zegt, dat er nooit twee van dergelijke sportaccommodaties naast elkaar kunnen bestaan", al dus de woordvoerder van de gemeente Amersioort. De wethouder zei later tijdens een korte bijeenkomst in de raadszaal van het gemeente huis, dat de werkwijze die nu uitgevoerd wordt in feite "ach terstevoren" is. „Normaal ge sproken leg je eerst een bedrijf vast dat zo'n warenhuis wil ves tigen en dan ga je het bouwplan en alles daaromheen uitwerken. Nu gaat het omgekeerd", ver klaarde Wagenaar. Volgens hem is deze werkwijze noodza kelijk omdat het tegenwoordig niet zo gemakkelijk is om een warenhuisconcern ook te inte resseren voor de aankleding van het project. Met het aankleden wordt be doeld het warenhuis inpakken met woningen, kantoren, win kels en dergelijke. Op dit mo ment zijn er twee bedrijven die serieus belangsteling hebb. i voor de vestiging van een wa renhuis in Leusden, maar die willen uitsluitend een pand in de vorm van een blokkendoos in De Hamershof zetten en meer niet. Omdat de gemeente veel waarde hecht aan een stede bouwkundig verantwoorde af bouw van het winkelcentrum moet het totale bouwproject qua vormgeving passen bij De Hamershof. Om zomaar wonin gen, kantoren en enkele win kels te bouwen voelt de ge meente weinig. Daarom zal DHV eerst die markt moeten aftasten en vooral ondernemers moeten interesseren om in dat project een kantoor, winkel of bedrijfs ruimte te kopen of te huren. Over het feit dat raadgevend in genieursbureau DHV zich heeft opgeworpen als projectontwik kelaar zei wethouder Wagenaar, dat dit onder invloed is gebeurd van de moeilijke tijden die DHV doormaakt. Er is veel minder werk voor dit ingenieursbureau, waardoor er nu andere wege worden ingeslagen. Wethoudc Wagenaar toonde zich gelukkig dat DHV bereid is de plan- en bouwontwikkeling op zich te nemen. Wethouder Jan Wagenaar op de bok van de kraan Vanavond komt het waren huis project ter sprake in de raads commissie openbare werken en ruimtelijke ordening. De verga dering begint om 20.00 uur in de commissiekamer van het ge meentehuis. sSijP ord dat wethouder Wagen aar uit de grond trok

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1