G Balken in huizen blijken niet goed Subsidiëring emancipatie aktiviteiten voor 1984 Ondergelopen... Lockhorsterbrug opnieuw afgesloten 'Nieuwjaarsbijeenkomst voor tieners in De Til ULG bijeenkomst Vergadering Commissie Welzijn en Onderwijs Open avond Vrouwenkafé Opera- en operettekoor zoekt leden IEUWB0UW IN WILDENBURG DEZE KEER VOOR TWEE WEKEN Uliiü'HilM EtRST IN COMMISSIE OAN IN RAAD Vandaag in de Leusder Krant Lezing Geref. Bond RESTANTEN TAPIJT EN MEUBELEN Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant PANNEKOEKEN- RESTAURANT ,,'T JAGERSHUYS" GRATIS T1JDPEN rs krant DONDERDAG 5 JANUARI 1984 - 15e JAARGANG NO. 72 Hoofdredakteur. MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3930 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.O.U. 40261 Giro 071441 Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN/NIEUWEGEIN - tan 64 woningen in de Wil- Jenburgstraat en Hilhorst- joort in de nieuwe wijk Wil- Jenburg is iets mis met het Jak. De gordingen (dakbal ken) zijn te dun waardoor ze onder invloed van het ge- .ivicht van het dak doorbui gen. Eén en ander werd be kend na een opmerking van PvdA-raadslid Gert de Weerdt in de vergadering van de commissie openbare werken en ruimtelijke orde ning. Hij informeerde bij wet houder Jan Wagenaar of de gemeente op de hoogte is van het geconstateerde ge brek aan het dak van de wo ningen. Via de afdeling bouw- en woningtoezicht is de ge meente bekend met de gordingen-kwestie. Meege deeld werd dat Urbibouw/ Bredero, de bouwer van de bewuste 64 koopwoningen, inmiddels is begonnen met het verhelpen van het gebrek. In overleg met de bewoners, Stichting Waarborgfonds Koopwoningen en de ge meente worden de te dunne gordingen „opgediktDe balken zijn 46 bij 146 millime ter maar moeten 59 bij 146 millimeter dik zijn. Het is technisch niet mogelijk om ze werkelijk zo dik te maken, maar door een bepaalde con structie kan de sterkte van de gordingen optimaal worden gemaakt. De projectleider van Urbibouw/Bredero erkent dat zijn bedrijf een fout heeft ge maakt door de 64 premiewo ningen met te dunne gordin gen uit te rusten. Er wordt gesproken van een „foutje bij de projectvoorbereiding die waarschijnlijk de berekenin gen in het bestek van de woningen verkeerd heeft geïnterpreteerd Daarmee geeft de projectleider tevens aan dat de berekeningen die de gemeentelijke bouw- en woningtoezicht onder ogen heeft gehad goed waren. „Wij hebben zelf het gebrek tij dens de bouw opgemerkt. Daarom wordt het nu gewoon verholpen aldus de man van Urbibouw die honderden koopwoningen bouwt en heeft gebouwd in de wijken Claeverenblad en Wilden burg. Voor de overige wonin gen is gebruik gemaakt van de juiste gordingen. De pro jectleider kan niet zeggen hoeveel het Urbibouw kost om de balken in het dak op te dikken, maar hij spreekt van een „flinke fout die ons geld kost". De afdeling bouw- en wo ningtoezicht heeft de repara tiemethode van Urbibouw als „safe" omschreven. (Van éen onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeenteraad zal worden voorgesteld een be drag van 12.153 gulden uit te trekken voor subsidiëring van ^mancipatie-aktiviteiten in 1984. ■teusden hoopt nagenoeg het totale bedrag weer terug te krij gen van het rijk. Deze rijksbijdra ge wordt maximaal geraamd op 11.750 gulden. Bij de gemeente waren subsidies aangevraagd tot een hoogte van 22.478 gul- |den. Evenals vorige jaren waren door de gemeente organisaties en groe pen die zich met aktiviteiten voor vrouwen bezighouden, in de gele genheid gesteld subsidie aan te vragen in het kader van de Tijdelij ke Rijksbijdrageregeling ter stimu lering van het emancipatiewerk In totaal werden veertien projekten aangemeld, die vervolgens werden beoordeeld Sommige aanvragers hadden ook graag de kinderop vang gesubsidieerd willen zien, maar daar doet de gemeente niet aan De Werkgroep Volwassene- ducatie krijgt, als de raad daarmee instemt, minder subsidie dan ge vraagd. omdat behalve de kinde ropvang enkele cursussen niet worden gesubsidieerd. Voor de werkgroep Vrouwenontmoetings centrum wordt voorgesteld niet een bedrag van 4750 gulden, zoals gewild, maar 1500 gulden uit te trekken De subsidiëring van de emancipatie-aktiviteiten in 1984 wordt maandag 9 januari be sproken in de raadscommissie welzijn en onderwijs, waarna de gemeenteraad aan het eind van deze maand het een en ander vaststelt. L/ LEUSDEN-Op vrijdagavond 6 (Sjanuari staat de maandelijkse [tleneravond in het jongerencen- Jtrum „De Til" geheel in het teken van het pas begonnen jaar. Er L bestaat een goede kans dat vrij- f dagavond de laatste oliebollen door de jeugd van tien tot veer tien jaar in het jongerencentrum f-^genuttigd gaan worden. De orga nisatoren hebben namelijk nog beslag weten te leggen op een partijtje. Verder staat tijdens de tieneravond de disco centraal. Als het handenschudden en uit wisselen van nieuwjaarswensen achter de rug is kan de jeugd zich ook vrijdagavond weer wij den aan het dansen. De tieneravonden in de Til vin den elke eerste vrijdagavond van de maand plaats De avond begint ook a s vrijdag om zeven uur 's avonds Anderhalf uur later is het met de avond voor de jongere jeugd weer afgelopen De toe gangsprijs is ook in het nieuwe |aar nog steeds een gulden. Prettige bijkomstigheid voor de jeugd is dat de prijzen van de konsumpties aan het zakgeld zijn aangepast. Een glaasje vocht kost tijdens de tiener avond in de Til slechts drie kwar tjes Om deel te nemen aan de tieneravonden in de Til behoeft men geen lid te zijn van een organi satie ledereen is welkom, broer tjes. zusjes, vriendinnentjes en vriendjes van vaste bezoekers zijn ook vrijdagavond weer van harte welkom OnjfhjnkeJi|k nieuwsblad voof de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-16141. •ai,.. ■■-i- --" -v - Tb" - u, LEUSDEN - Een bekend beeld na zware regenval Beekjes, kanalen en rivieren die het vele hemelwater niet kunnen verwerken en buiten hun oevers treden. Op deze foto van Janus Visser ziet u hoe de Barneveidse Beek de naastgelegen weilanden gedeeltelijk onder water heeft gezet Latent Talent presenteert nieuw programma pag. 3 Burgemeester opende De Vingerhoed pag. 3 Voor de vierde maal zagen de Leusdenaren Bijkerk en Rhebergen een besparend idee voor Defensie beloond Een Interview op Donderdag derhalve pag. 5 Jong Oranje B wint eerste interland Overig sportnieuws Loep op Leusden Kantlijn Kreyns Film Servicepagina DOKTERSDIENST: 03425-1222 pag. 7 pag. 7 pag. 8 pag. 8 pag. 8 pag. 8 pag. 9 Kindercaroussel pag. 3 LEUSDEN - Het Utrechts Land bouw Genootschap houdt op donderdag 12 januari zijn alge mene vergadering. De bijeen komst wordt gehouden in De Til, Hamersveldseweg 30, en begint om 20.09 uur. De agenda luidt als volgt: 1 Opening door de voorzitter 2. Notulen en jaarverslagen penningmeester en secretaris 3 Benoeming kascommissie 4 Bestuursverkiezing Aftre dend en herkiesbaar W.G van Ginkel en J v Raven horst 5 Vertoning diaserie "Werk zat", verzorgd door twee PJ- GU'ers Hans de Graaf uit Haastrecht en Jaap v.d. Fliert uit Woudenberg Deze serie geeft een beeld van de moge lijkheden die er nog in de land- en tuinbouw zijn om agrarische jongeren aan werk ,v te helpen Pauze 7 Uitslag kascommissie 8. Discussie in groepjes naar aanleiding van diaserie 9 Verloting 10 Rondvraag 11. Sluiting LEUSDEN - De raadscommis sie welzijn en onderwijs verga dert maandag 9 januari vanaf 20.00 uur in de commissiekamer van het gemeentehuis. Het Lockhorsterbruggetje dat bi nenkort opnieuw, ditmaal voor twee weken, dichtgaat (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het brug getje in de Lockhorster- weg zal binnenkort op nieuw voor autoverkeer worden afgesloten. Naar verwachting gaat deze af sluiting veertien dagen duren. Eén en ander is het gevolg van de werkzaam heden die aan het brug getje uit 1920 moeten worden verricht. In de zo mer van vorig jaar zijn de brug en de Lockhorster- weg ook maanden dicht geweest door reconstruc tiewed aan het oude bruggetje. De werkzaamheden die nu zullen worden uitgevoerd had den in feite vorig jaar zomer moeten gebeuren Toen had de gemeente aan Emiss Injek- teerbedrijf de opdracht gege ven het Lockhorsterbruggetje op te knappen, zodat alle ver keer, dus ook zware vrachtwa gens, er weer overheen kun nen Eerder hadden bereke ningen aangetoond dat het bouwsel zeer ondeugdelijk was Het was zwaar verkeer daarom verboden er overheen te rijden Na de werkzaamhe den van Emiss constateerde de gemeente dat bepaalde za ken niet waren uitgevoerd, of schoon die wel tussen het be drijf en de gemeente waren afgesproken. Emiss zal nu als nog het bruggetje in orde ma ken. Wanneer begonnen wordt met het werk is nog niet be kend. maar volgens de afde ling voorlichting gebeurt het binnenkort Op de agenda staan de volgende zaken 1 Opening 2. Notulen Vaststelling van het verslag van de vergadering gehou den op 1 december 1983 3 Mededelingen. 4 Werken met behoud van uitke ring, behandeling van notitie .Werkloosheid in Leusden. wat wordt daaraan gedaan?" 5 Werkverenigingen 6 Garantie voor schuldregeling particuliere huishoudens 7. Sociaal Cultureel Programma 1 1984 8 Bibhotheekplan 1986-1988 9 Subsidies voor emancipatie- aktiviteiten 1964 10. Beveilingsverlichting in scho len en sportakkommodaties. 11 Overdracht Kinderlandschool 12. Rondvraag 13. Sluiting LEUSDEN - In Leusden zijn het afgelopen jaar veel nieuwe mensen komen wonen. Nu de huizen zijn ingericht en de ver- huistoestanden achter de rug zijn, is het voor vrouwen die nieuw in Leusden zijn, mis schien tijd om eens te kijken wat er voor hen zoal te doen is. Het vrouwenkafe nodigt alle vrou wen uit de nieuwe wijken uit om maandag 9 janauri eens naar het kafé te komen. Men kan informatie krijgen over het Vrouwenkafé, de aktiviteiten die de komende maanden plaats vinden en kennis maken met ande re vrouwen uit Leusden. Het Vrou wenkafe heeft zijn onderkomen in de schuur van eetcafé De Hak- horst. Waarden 25a. en is open vanaf 20.15 uur LEUSDEN - Het opera- en ope rettekoor De Lijster uit Wouden berg zoekt Leusdenaren die zin hebben om bij het gezelschap te •iüiTien zingen. Kei koor ieli mo menteel 45 leden en zoekt vooral versterking van de bassen en tenoren. Maar ook sopranen en alten zijn welkom. Onder leiding van dirigent Ruud Hoogendoorn wordt er elke maan dagavond van 20.00 tot 22 15 uur gerepeteerd in het Verenigingsge bouw aan De Schans in Wouden berg Daarnaast worden er regel matig optredens verzorgd in o a bejaardenhuizen en verpleeghui zen. In 1986 wanneer het koor 75 jaar bestaat staat er een grote jubileumuitvoering op het program ma. Wie meer informatie wenst, kan kontakt opnemen met de heer Wijnsouw, Eremietenhove 2. Leus den Telefoon 945043 LEUSDEN - Donderdag 12 ja nuari houdt de Gereformeerde Bond. afdeling Leusden zijn jaar vergadering in 't Trefpunt aan de Arnhemseweg. Op deze verga dering, die om 20.00 uur begint, zal ds. W. Vroegindewey uit Eemnes spreken over het onder werp „Wat betekent de aandui ding Hervormd op Gereformeer de grondslag' Rozendaallaan 9 Leusden-C. voor de lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist-Tel. 03404-13013 Geopend: di. t/m zo., van 12.00-20.00 uur. Kleine advertentie met kleine prijzen. Zie aanbiedingen in de winkel. Hum Hamorsnol btezenkjmp hou elders in du Mud.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1