Latent Talent presenteert nieuw voorjaarsprogramma Burgemeester verrichte opening De Vingerhoed Overvolle Blijhof op eerste carrouselmiddag Open dag op zondag 15 januari DWS zoekt opslagruimte Oud papier aktie DWS Nieuwjaarsreceptie in Huize St. Joseph Lezing Alex Luigjes Sportieve recreatie (VIDE gespreksgroep Voetbalteam zoekt meisjes Assertiviteits- groep voor jongeren Aktiviteiten in 't Claeverenblad DONDERDAG 5 JANUARI 1984 plaatselijk nieuws (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Van de in totaal 65 kursussen die Latent Talent aan biedt zijn er een tiental voor het eerst in het programma opgeno men. De werkgroep Latent Ta lent blijft daarom voor veel Leus- denaren erg aantrekkelijk, wat ook uit de deelnemersaantallen blijkt. Elke keer weer blijkt dat mensen teleurgesteld moeten worden als ze zich te laat aan melden. Het is geen uitzondering dat al op de „open dag" duidelijk is dat een kursus „volgeboekt" is. Het kursusprogramma. zoals dat deze week huis-aan-huis bezorgd wordt, is ingedeeld in een aantal rubrieken De rubriek „kreatief" neemt verreweg de belangrijkste plaats in Opvallend is echter dat Latent Talent steeds meer kursus sen aanbiedt voor jongeren Naast de geeigende rubrieken als ..talen' en ..sport en spel" is er ook dit jaar een bescheiden plaats ingeruimd voor de rubriek ..techniek COMPUTERS In het hoofdstukje,.techniek zijn twee kursussen opgenomen die allebei voor het eerst voorkomen in het kursusaanbod van Latent Ta lent. Een van de kursussen is Computer-introductie Deze kur sus is bestemd voor mensen die nog nooit met een computer zijn omgegaan en toch weieens wat meer willen weten van het feno meen computer Aan de techni sche kant van het apparaat zal weinig aandacht worden besteed Kursisten zullen tijdens de kursus wel een indruk krijgen van wat men zoal met een computer kan doen Ook zal een aanzet worden gege ven tot het leren van een eenvoudi ge programmeertaal Een micro computer staat tijdens de kursus ter beschikking van de deelne mers De kursus „computer introductie" wordt gegeven in boer derij De Hakhorst Een tweede technische kursus wordt gegeven in Achterveld In de Moespot kunnen zij die dat willen vijf maandagavonden in de weer zijn voor de kursus ..Elektriciteit" Het gaat hier om een typische „doe-het-zelf-kursus Onder lei ding van een ervaren vakman wordt de deelnemers aan de kur sus geleerd hoe ze op een veilige manier zelf eenvoudige reparaties in huis kunnen uitvoeren Het wordt geen saaie theoretische kursus in Achterveld Per les zal men onge veer anderhalf uur zelf praktisch bezigzijn met het in de praktijk brengen van het geleerde JEUGD Het komende voorjaar staan er een tiental kursussen op het pro gramma voor de jeugd Jongeren tussen de twaalf en zestien jaar kunnen de techniek van het breién leren via een nieuwe kursus. Ook deze kursus zal geen saaie bedoe ning worden Het ligt in de bedoe ling dat de jeugdige deelnemers tijdens de kursus zelf een trui breien. In het programma van La tent Talent wordt niet vermeld of deze kursus uitsluitend bestemd is voor meisjes. Men doet dat wel voor een andere (nieuwe) kursus: .Zelf je kleding naaien Deze kur sus is bedoeld voor meisjes van veertien tot achttien jaar die zelf de kleding van hun keuze willen ma ken. Een derde nieuwe kursus voor de jeugd heeft niets te maken met handvaardigheid. Het gaat hier om een kursus „Jazzgymnastiek" Het gaat hier eigenlijk meer om een vorm van konditietraining op het ritme van moderne muziek. De kursus wordt al geruime tijd voor ouderen gegeven De kursus die nieuw in het programma is opgeno men is bedoeld voor jongeren van twaalf tot achttien jaar ESPERANTO U kunt in vijf avonden de „taal van de toekomst", Esperanto, le ren Zo is te lezen in de brochure van Latent Talent. Er wordt voor de cursus „Esperanto" wel van de deelnemers verwacht dat ze al „iets" aan vreemde talen hebben gedaan. Voor mensen met een mavo- of vergelijkbare opleiding is er in het voorjaar een kursus „Duit se conversatie" Bedoeld voor die mensen die nog voor de zomer vakantie de kennis van de Duitse taal nog wat willen opfrissen Voor de liefhebbers start Latent Talent dit seizoen met een kursus Latijn voor beginners' Tijdens de kursus die tien donderdagavonden in beslag zal nemen wordt ook aandacht besteed aan het dage lijks leven van de Romeinen in de oudheid VEGETARISCH KOKEN Kookkursussen staan al langer op het programma van Latent Ta lent Zelfs voor de jeugd worden er kookkursussen gegeven. Voor het eerst staat er op het programma van Latent Talent een kursus „ve getarisch kokenDocente Olda van den Burg zal aantonen dat het mogelijk is om ook smakelijke vleesloze maaltijden klaar te ma ken. De kursus wordt gegeven in de zogenaamde varkensschuur van boerderij Groot Krakhorst op vijf woensdagochtenden In de rubriek kreatief van het Latent Talent programma zijn be halve de kookkursus nog veel an dere kursussen opgenomen De meeste van deze kursussen staan al langer op het programma van de werkgroep. Toch ook dit jaar weer een nieuwe kursus Tijdens de kursus ..kleipoppen' gaan de kur sisten aan de slag met klei Men gaat dat op een vrij simpele wijze doen. zonder gebruik te maken van een oven Het gaat hier om pop petjes die later als wandversiering gebruikt kunnen worden CLAEVERENBLAD In het voorjaar zal Latent Talent voor het eerst ook gebruik gaan maken van de kreatieve ruimte in boerderii ,,'t Claeverenblad" In de ze antieke boerderij die over een ruimte beschikt waar men tot krea tieve prestaties kan komen wordt de kursus „schilderen met olieverf gegeven Ook een vervolgkursus wordt met ingang van het nieuwe seizoen in deze ruimte gegeven De overige kursussen van Latent Talent worden verspreid door de hele gemeente gegeven Om te weten waar een kursus wordt ge geven, hoelang hij duurt en welke kosten ermee gemoeid zijn zal men het kursusprogramma moeten raadplegen AANMELDEN Anders dan in het huis-aan-huis verspreide boekje vermeld staat, dienen aanmelding en betaling ui terlijk voor het eind van de maand bij Latent Talent binnen te zijn Hoe men zich .precies moet aanmelden voor een of meer van de 65 kursus sen is eveneens te lezen in het programmaboekje Telefonisch aanmelden voor een kursus is niet mogelijk Voor mensen die vragen heb ben, iets meer willen weten of zich persoonlijk willen aanmel den voor een kursus bestaat de mogelijkheid om de „open dag" van Latent Talent te bezoeken. De „open dag" wordt gehouden op zondagmiddag 15 januari a.s. Van twee tot vier uur zal een aantal docenten met eigen werk of werk van kursisten aanwezig zijn in boerderij Groot Krakhorst om aanstaande deelnemers te tonen wat zij kunnen verwachten tijdens de kursus die zij hebben uitgekozen. Ook is het mogelijk zich op te geven voor een kur sus, als deze tenminste nog niet „volgeboekt" is. Voorwaarde is vrel dat de aanmelding vergezeld ?aat van kontante betaling. ACHTERVELD - Muziekvereni ging D.W.S. organiseert op dinsdag 10 januari weer een kaartavond in D'Ouwe Peerde- stal van hotel De Roskam. Er kan zowel geklaverjast als ge- schutjast worden. Het inschrijf geld bedraagt t 3,50. De tweede kaartavond zal worden gehouden eind maart of begin april. De aanvang is om 20.00 uur. Door verhuizing van de eigenaar van de opslagruimte waar DWS de goederen opslaat bestemd Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Hoofdredakteur: Marnix Kreyns Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur Telefoon. 033-941495 Abonnementsgeld: 62,60 per jaar. 31.80 per half jaar; 16.15 per kwartaal Kfachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 16141, toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling van 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. voor de rommelmarkt, zit men nu zonder ruimte Door de vereniging wordt nu opslagruimte gezocht waar men van begin maart tot eind augustus gebruik van kan maken Heeft iemand een ruimte van ongeveer 15 m bij 15 m, dan zou de vereniging hiermee goed geholpen zijn Woensdag 18 januari start DWS weer met een opleiding van een groep nieuwe jeugdleden Zij krij gen les van dirigent H. van Loo De groep wordt opgeleid tot drum mer bij de drumband of blazer bij het muziekkorps. Hierbij kan uit vele instrumenten worden geko zen. Uniform en instrument wor den door de vereniging verstrekt Eigen instrument mag ook, doch dit moet dan wel in het korps pas sen. De contributie voor jeugdle den bedraagt momenteel f 50.- per jaar. Voor seniorleden, die ook van harte welkom zijn be draagt dit f 100.- per jaar Bij de minirettes en majorettes is ook nog plaats Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij Wout van Ha- mersveld. H van Viandenstraat 21 te Achterveld, tel 03425-1688 ACHTERVELD - In verband met de oud papieractie van mu ziekvereniging DWS zal zaterdag weer een container worden ge plaatst op het Groot Achterveld plein. ledereen die zijn oud pa pier op wil ruimen, kan dit in bedoelde container komen de poneren. Degenen die door bijzondere omstandigheden niet in de gele genheid zijn het oud papier zelf te brengen kunnen dit voor vrijdag avond 19 00 uur mededelen via tel 03425-1688 en 033-941197 Inwo ners van Stoutenburg en omgeving kunnen hun oud papier deponeren bij W. Wouters. Hessenweg 95 te Stoutenburg AMERSFOORT - In januari start het groepsmaatschappelijk werk van MDE (Maatschappe lijke Dienstverlening Eemland) weer met een groep voor men sen met hyperventilatieklach- ten. Veel mensen hebben last van spanningen. Dat kan zich uiten in een ontregelde adem haling: hyperventilatie. Door de hyperventilatie kan men weer andere klachten krij gen, hartkloppingen, duizelig heid, tintelingen in de vingers enz. De angst hiervoor gaat een grote rol spelen. In de groep kan men door herken ning en ondersteuning meer zicht krijgen op de achterliggende oor zaken en met elkaar aan deze problemen werken Verder zal er per bijeenkomst een half uur besteed worden aan het verbete ren van de ademhaling. Er zijn nog enkele plaatsen vrij in deze groep, die in januari van start gaat. Voor nadere informatie en aan meldingen kan men kontakt opne men met het team groepsmaat schappelijk werk van MDE. 033 - 633924, Gwen van Gelder. Tine van Leersum of Anna Kentie. ACHTERVELD - Sinds woens dagmiddag is Achterveld weer een winkel rijker. Om 14.00 uur werd aan de Jan van Arkelweg de zaak in wol. stoffen en fourni turen van Tiny Bontje-Pronk ge opend. De officiële opening vond plaats door burgemeester Rademaker „Men moet wel moed hebben om in deze tijd een winkel te beginnen." aldus de burgemeester Er is hier altijd een winkel geweest zodat het nu ook weer mocht Het is nu wel in een andere vorm dat men verder gaat Ik ben blij dat er nu weer een winkel in Achterveld is bijgekomen Ik vind het fijn dat ik hier mag zijn om deze winkel te openen. Ik doe dit onder het motto „met naald en draad paraat' Ik wens jullie heel veel goed en hoop dat er zegen mag rusten op jullie activiteit Omdat de winkel onder de naam „De vingerhoed" wordt gedreven, stond voor de zaak een grote vin gerhoed opgesteld Nadat de bur gemeester deze vingerhoed had verplaatst kwam hieronder de dochter van het echtpaar Bontje te voorschijn Hierna bood zij samen met haar broer de echtgenote van de burgemeester bloemen aan De opening vond plaats onder een zeer grote belangstelling van genodigden Hieronder waren naast de familie veel dorpsgeno ten. Ook de Achterveldse nering doenden waren met hun echtgeno tes aanwezig. De aanwezigen kon den hierna de zaak bezichtigen. Woensdagavond was er open huis van 18 00-20.00 uur Ook hier werd door veel dorpsgenoten gebruik van gemaakt om de winkel te ko men bezichtigen ACHTERVELD - Dinsdag avond werd door het Stichtings bestuur van Huizen. St. Joseph een nieuwjaarsreceptie gehou den. Dit werd een heel gezellig evenement. Al direct na de aan vang was een groot gedeelte van de bewoners van het huis. Sine Cura en Wagenberg aanwezig om het bestuur, de directie en elkaar de beste wensen over te brengen. Ook door de bewoners van het dorp werd hier gebruik van ge maakt Tot ieders genoegen ver scheen ook Prins Dorus Puup de 9e vergezeld van zijn adjudant Zij moesten heel wat handen schud den en onderhielden zich met alle aanwezige bewoners hetgeen zeer op prijs werd gesteld. LEUSDEN - Schilder/glazenier Alex Luigjes houdt dinsdag 17 januari eenlezing in boerderij 't Claeverenblad aan de Brink 16. De lezing, getiteld „Van aarde tot venster", begint om 20.15 uur. Voor deze avond is een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar bij de boerderij. Cees de Munnik start bij 't Clae verenblad een aantal werkbijeen komsten etsen. De eerste bijeen komst is op zaterdag 21 januari van 13 30 tot 17 00 uur Voor meer informatie en inschrijving kan men terecht bij 't Claeverenblad Bij veel deelnemers bestaat de mogelijk heid dat een tweede groep uitwijkt naar een aantal woensdagavon den LEUSDEN - Vanaf 7 januari tot en met 24 maart zal er weer iedere zaterdagmorgen van 9.00- 10.00 uur in sporthal De Korf de sportieve rekreatie plaatsvin den. Fred Gressie, de organisa tor van het sportieve gebeuren, zorgt ervoor dat alles naar wens verloopt. Voetballen, badmin ton, korfbal, tafeltennis, en ande re takken van sport behoren tot de mogelijkheden om sportief bezig te zijn. Voor degenen die zich niet aan een club willen binden een uitste kende mogelijkheid om de overtolli ge pondjes eraf te trimmen danwel de konditie op een aanvaardbaar peil te brengen De kosten bedra gen voor volwassenen drie gulden per keer. terwijl kinderen onder 14 jaar slechts een piek hoeven neer te tellen Misschien is het leuk om een keertje mee te doen en een kijkje te nemen Wie regelmatig meedoet, krijgt aan het einde van dit sportieve gebeuren een herin nering. ACHTERVELD - Het F- voetbalteam waarin zes meisjes in de leeftijd van 6 tot en met 9 jaar spelen zoekt nog twee meis jes om de ploeg te completeren. Wie interesse heeft kan zich op geven via telefoonnummer 03425-1481. leder meisje van dezelfde leeftijd kan bovendien woensdagmiddag vanaf half twee gratis komen mee- trainen op het Kerstenssportpark SVA kent momenteel een bloeien de damesvoetbalafdeling met een dames seniorenelftal, dames junio renelftal en een meisjeselftal dat bovenaan de competitie staat De Posthoorn verzorgde een poppenkastvoorstelling en goochelshow LEUSDEN- Een aantal enthousiaste medewerkers van de drie jeugdcentra Blijhof. De Til. en 't Claeverenblad <eeft deze week de traditionele Kindercarrousel weer aan het draaien gezet. De eerste aktiviteit vond dinsdagmiddag plaats bij Blijhof De opkomst was, zoals een medewerkster vertelde, grandioos ..De 1osthoorn uit Amersfoort vermaakte de 155 kinderen met poppenkast en een goochelshow waarbij sommige an de ene verbazing in de andere vielen. de tijd dat er niet naar de voorstelling werd gekeken, konden de kinderen vingerpopjes maken van allerlei ïateriaal Weer anderen luisterden naar een voorgelezen verhaal of lazen zelf boekjes Gisteren woensdag) was er in De Til een filmmiddag voor de jeugd Vandaag vond alweer de laatste aktiviteit het kader van de kindercarrousel plaats Vanmiddag waren er in het noodgebouw van t Claeverenblad tal van celletjes te doen en kon er naar hartelust geknutseld worden AMERSFOORT - In januari start voor de derde keer een groep „Opkomen voor jezelf" voor jongeren tussen de 18en 22 jaar. Mensen komen vaak in per soonlijke moeilijkheden omdat ze niet durven opkomen voor zichzelf in verschillende situa ties. Dit kan zich voordoen in allerlei vormen zoals: konflikten uit de weg gaan. omdat je bang bent voor ruzie of de ander te kwetsen, op eigen benen leren te staan, gespannen raken in kon takt met anderen, onzekerheid over wie je bent en wat je kunt en wilt in je leven, niet in staat zijn gevoelens te uiten of gevoelens van anderen te ontvangen. In de groep wordt hierover ge praat Ook worden situaties ge speeld. waarin je kunt zien hoe het uitpakt als je anders reageert dan je gewend bent Vanuit die ervaring kun je proberen in het dagelijkse leven stap voor stap je assertief op te stellen De groep begint op woensdag 25 januari, aan het eind van de mid dag, en komt 10 middagen bij elkaar Je kunt je opgeven tot 16 januari of informatie vragen bij Maatschappelijke Dienstverlening Eemland. tel 633924 en vragen naar Anna Kentie of Tine van Leer sum.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3