X cE CAI-kunst. Urbibouw verscherpt de controle in uitvoering Geen aannemerspapieren: toch huizen mogen bouwen TussenTijds zoekt andere huisvesting Itó LEUSDENSE VEROORDEELD TOT BOETE Politie constateert Wadloop- informatie verbeterd fietsgedrag JJL bi Vandaag in de Leusder Krant BOUWDE LEUSDENSE WONING MET 70 GEBREKEN Jaarvergadering NCVB-centrum hui Vut Noodlokaal moet wijken Schillenboer mogelijk weer terug in Leusden Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Brand in keet Auto's opengebroken Geen krant ontvangen? GRATIS TIJDPEN" Hoofdredacteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaaliaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 16.15 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. f, p Ann1 r~<5> O O 7 •M Hür i* krant DINSDAG 10 JANUARI 1984 15e JAARGANG NO. 73 Commissie in grote lijnen eens met nieuwste subsidie- voorstellen3 Mininatuurtjes: de muskusrat, aflevering twee3 Nieuwjaarsreceptie in Leusden en Achterveld 3 Medisch Adviescentrum en de betekenis daarvan voor de sporter5 „Antilopen", sportclub van 1983. De Jaro van Rootselaar- trofee mag daarom een jaar lang in de prijzenkast van de korfbalclub7 LEUSDEN - Als we het over de Centrale Antenne Inrichting heb ben, spreken we vaak gemakshalve van de kabel. Op bijgaande foto van Janus Visser blijkt dat het om heel wat meer kabeltjes gaal In Leusden-Zuid is Siemens nu zover met de aanleg van de CAI dat de aansluitkasten geïnstalleerd kunnen worden. Voor de nog onbekabelde wijken in Leusden: de kabeltjes komen eraan. LEUSDEN - Tijdens de open dag van Latent Talent op zondag 15 januari van 14.00 tot 16.00 uur in Groot Krakhorst zal ook infor matie te verkrijgen zijn over wad lopen. De tochten die deze zo mer gelopen kunnen worden zijn inmiddels bekehd en inschrijvin gen zijn al mogelijk. Wie meer inlichtingen wil, kan kontakt op nemen met Ria Abels, telefoon 941886 of Sjoerd Etten, telefoon 940303. In juni van het vorig jaar werd de officiële oplevering van de Traehus-woningen gevierd De Deense handelsattache in Nederland, die op de foto een naambordje bevestigt, was voor die gelegenheid uitgenodigd LEUSDEN - Zowel aan de Buurtweg als op de parkeer plaats van het AC-restaurant werd een auto opengebroken. Uit de ene wagen werd 'n pols tas met kentekenbewijzen en andere papieren gestolen, uit de andere verdween een tas met kleding. LEUSDEN - Het interieur van het houten verkoopkantoor van Urbibouw/Bredero aan de Zuiderinslag is het afgelopen weekend door brand verwoest. Aan de achterzijde van het kan toor was een ruitje ingeslagen. Brandstichting wordt dan ook niet uitgesloten. LEUSDEN - De rijkspolitie Leusden heeft vanochtend vroeg weer een gerichte aktie uitgevoerd onder de fietsende schooljeugd. Bij achttien fiet sers bleek de verlichting niet in orde te zijn. Het gedrag in het verkeer is echter stukken verbe terd. Ze gedragen zich netjes, aldus een woordvoerder van de politie. Dat de gerichte akties inderdaad succes hebben blijkt uit het afgenemend aantal over tredingen. Bij de allereerste con trole werden er nog 65 overtre ders bekeurd, vanochtend wa ren dat er 18. LEUSDEN - De Nederlandse Christen Vrouwenbond, afde ling centrum houdt maandag 16 januari zijn jaarvergadering. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in het Dienstencentrumg aan de Burg. de Beaufortweg. Na de pauze zullen enkele leden de musical "Poesje mauw, katje klauw" opvoeren, een humoris tisch kritische blik van vrouwen op vrouwen. Belangstellenden zijn van harte welkom. LEUSDEN/UTRECHT - "De controle bij de uitvoering is verscherpt en we hebben zelfs een stel werklieden weggestuurd die niet volde den". Dit zegt projectleider J. Matthijs van bouwmaat schappij Urbibouw/Bredero BV uit Nieuwegein naar aan leiding van een onderzoek van de "Vereniging eigen huis". Daarin werd de kwali teit van 369 pas opgeleverde woningen bekeken en was het slechtste huis in dat on- 3derzoek van Urbibouw/Bre dero. Het staat in de wijk Claeverenblad in Leusden. Aan de betreffende premiewoning "erden zeventig gebreken gecon- lateerd. Daaronder waren drie [rnstige bouwfouten Het metsel- 'erk over de totale lengte van de •orgevel was scheef. De keuken- men waren scheef gesteld. De rtikale delen (penanten) in de voorgevel liepen uit het lood. De totale herstelkosten bedragen cjrca 14.500 gulden. Dat is bijna tien procent van de verkoopprijs \^n de woning. ojectleider Matthijs van Urbi- >uw meldt desgevraagd, dat ize nieuwe woning inmiddels volledig hersteld is. De voorgevel s in haar geheel nieuw opgemet seld. "Dit geval was ons al voor het onderzoek van de "Ver eniging eigen huis" bekend. Pu blicitair treffen we het niet zo dat deze slechte woning in het onder zoek is voorgekomen. Omdat zo'n elementaire fout als die met de voorgevel was geconstateerd, is meteen een controle op de an dere woningen doorgevoerd. Ook is de algehele controle in de uit voering verscherpt, omdat dit soort dingen natuurlijk niet meer mag gebeuren", aldus projectlei der Matthijs. Desgevraagd zegt hij dat zijn bedrijf niet is overstelpt met telefoontjes van kopers die met waslijsten van gebreken aan komen zetten ZESTIEN GEBREKEN Uit het onderzoek van de "Ver eniging eigen huis" uit Amers foort is gebleken dat bij de opleve ring van een nieuwe koopwoning gemiddeld zestien gebreken wor den geconstateerd. Bij één op de vijf woningen is er zelfs sprake van ernstige bouwtechnische fou ten of aanzienlijke beschadiging van de verwerkte materialen. Het herstellen van deze gebreken kost gemiddeld 1200 gulden. "De aanbieders zien kennelijk geen kans om hun koophuizen in onbe rispelijke staat op te leveren Wo ningen van projektontwikkelaars Onjfhjnk®li|h nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag #n donderdag In da gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaaliaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. blijken de beste opleveringskwali- teit te hebben. De prijs blijkt geen garantie voor kwaliteit te zijn: bij vrije-sektorwoningen worden an derhalf maal meer gebreken aan getroffen dan bij premie-A-wonin- gen. In 1983 werd de "Vereniging ei gen huis" bij 3500 opleveringen gevraagd bouwkundige bijstand te verlenen. In de periode van 1 oktober tot en met 14 november van het vorig jaar werd het on derzoek gehouden naar de staat van de nieuwe woningen. Er werden 369 huizen bekeken. Volgens de "Vereniging eigen huis" blijken deze een redelijk nauwkeurige afspiegeling te vormen van de totale landelijke produktie van koopwoningen. De onderzochte woningen wa ren hoofdzakelijk premie-A-rij- tjeshuizen. TE HUUR: OerMdachcppen - matcrialan an nog vaal maar AMERSFOORT Industrieterrein de lasett Vanadlumweg 19 Tel. (033) 633182 HILVERSUM Tel (035) 41375 Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. LEUSDEN - Door de onver wachte groei van aktiviteiten die TussenTijds organiseert is er in het toekomstige jeugd honk van de Hervormd Gerefor meerde Kerken, zoals het zich nu laat aanzien, geen ruimte. TussenTijds wil namelijk zoveel mogelijk aktiviteiten, maar vooral de vrijwilligersvakatu- rebank en de ontmoetings ruimte, in hetzelfde gebouw on derbrengen. Tot nu toe maakt TussenTijds gebruik van een noodlokaal aan de Stijgbeugel. Per 1 februari is echter de huur opgezegd. Tijdens de bijeenkomst van de planadviesgroep vorige week woensdag gaf mevrouw Borg man, een van de initiatiefneem sters, op zeer enthousiaste wijze een inleiding over het ontstaan, de aktiviteiten en de toekomst plannen van TussenTijds. Tus senTijds is een initiatiefgroep die, in samenwerking met de ge meente, een ontmoetingsmoge lijkheid biedt aan mensen met veel vrije tijd overdag Diverse ak tiviteiten vinden plaats zoals ko ken, boetseren, tekenen, sport, enzovoorts. Sinds kort is bovendien de vrijwil- ligersvakaturebank gestart die in formatie geeft over vrijwiligers- werk, dit begeleidt en beoordeelt Voor de direkte toekomst denkt TussenTijds aan projekten zoals kringloop en stencilservice Bo vendien denkt TussenTijds aan diverse andere projekten zoals bijvoorbeeld een mobiele fietsenstalling die bij grote evenementen in Leusden ge plaatst kan worden. Het is de be doeling dat alle projekten zich op den duur zelf kunnen bekostigen en zo mogelijk vaste arbeidsplaat sen opleveren Nogmaals benadrukte mevrouw Borgman de noodzaak om zoveel mogelijk aktiviteiten in hetzelfde gebouw onder te brengen. Het jeugdhonk zou aan deze eis niet voldoen Diverse leden van de planadvies groep waren zeer verbaasd over deze mededeling. Te meer daar de planadviesgroep vorige maand nog positief heeft geadviseerd ten aanzien van de subsidieaanvraag van het jeugdhonk. Tot op heden is het steeds de bedoeling ge weest dat TussenTijds ook in het jeugdhonk gesitueerd zou wor den. De goedkeuring aan subsi die werd onder meer gegeven na toezegging dat het bestuur van het jeugdhonk zo breed mogelijk geformeerd zou worden. Als voor beeld werd toen gegeven een af gevaardigde van TussenTijds in het toekomstige bestuur op te ne men. Of TussenTijds tenslotte niet of gedeeltelijk in het jeugdhonk zal komen is nog onduidelijk. In ieder geval is voor het noodlokaal aan de Stijgbeugel, waar TussenTijds nu gehuisvest is, officieel de huur per 1 februari opgezegd. Dit in verband met woningbouw op deze plaats. Voor TussenTijds zal in ieder geval een tussenoplos sing gezocht moeten worden. Zie bon eltlers in dn bhul. gunning om In een aantal wijken huls-aan-huls schil len op te mogen halen. Een plaatselijke boer zou al te kennen hebben gegeven dat hij de opgehaalde schillen wel wil afnemen. Het verle nen van een vergunning ligt echter niet zo simpel als het lijkt. „Veertig jaar geleden was het toch heel normaal dat er een schillenboer langs de deur ging, waarom zou er nu dan iets tegen in te bren gen zijn" zo vroeg raadslid Harm Offereins (SGP/GPV) zich maandagavond af. Het antwoord was duidelijk. Er is in de loop van de tijd wel wat veranderd met betrekking tot de kennis op veterinair gebied. Het gevaar van besmet ting van mens en dier door het verwerken van schillen is wel degelijk aanwezig. Verder Is er een landelijke verordening en een E.E.G.- richtiijn die het de ophaler van schillen verplicht om de schillen te koken alvorens ze aan de boer te verkopen. Juist dat koken van schillen kan nog ai wat milieuover- last veroorzaken. Toch staan B. en W. niet direct afwijzend tegenover mensen die schillen willen ophalen in Leusden. Wel zal van tevoren duidelijk moe ten zijn dat een eventuele verschuiving In het huis- vuilaanbod geen kostenver hoging met zich meebrengt voor het ophalen van het „normale huisvuil". Ook de werkgroep „Tus senTijds" is hard aan het studeren op een „recyc- llngsproject". De gemeente wil de initiatieven van de werkgroep niet dwarsbo men. Mochten de plannen van „TussenTijds" en de particulieren die schillen wil len ophalen elkaar niet over lappen dan bestaat er een goede kans dat binnen niet al te lange tijd een schlllen- man weer een vertrouwd beeld wordt in de Leusdense wijken. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Omdat ze niet de vereiste papieren bezat maar toch aannemerswerk zaamheden verrichtte, is me vrouw F. uit Leusden veroor deeld tot een boete van 750 gulden. Economisch politie rechter mr. P. van de Vijfer legde vorige week haar deze straf op. De Leusdense was niet op de zitting aanwezig. De economische controledienst had ontdekt dat mevrouw F. onder de naam bouwbedrijf Traehus 21 houten woningen in Leusden had laten bouwen zonder dat ze in bezit was van een vakdiploma en andere vereiste papieren. Ze had wel een bouwvergunning gekregen. In feite had de Leusdense, die wel inge schreven stond in het handelsre gister, als een zogenaamde koude aannemer de houten huisjes ge bouwd. Dal wil zeggen dat zij het project uitbesteedde aan onder aannemers die wel over de vereiste papieren beschikten. Economisch politierechter Vah de Vijver had enige moeite met de veroordeling, bleek tijdens de zit ting. Wat moet je met een zaak waarbij de gemeente een grote rol heeft gespeeld, vroeg hij zich af. Hij veroordeelde mevrouw F. uiteinde lijk conform de eis van officier van justitie mr. F. Vugs. Twee jaar geleden nam de ge meente Leusden bouwbedrijf Trae- hus in de arm om een project van 60 houten woningen in de wijk Munnikhove te redden. Het was de bedoeling om drie bedrijven de in typen verschillende kleine wonin gen te laten bouwen Toen de plannen in een vergevorderd sta dium waren bleek dat één van de bedrijven. Vikinghus Nederland, niet meer acceptabel voor de ge meente was gezien de financiële problemen van het bedrijf Me vrouw F was destijds vertegen woordigster van Vikinghus, maar kreeg uiteindelijk van de gemeente de kans om onder de naam Trae hus Deense houten woningen Ie bouwen in Munnikhove VERKOOPSTER Een woordvoerder van de ge meente Leusden liet gisteren desgevraagd weten dat me vrouw F. destijds als verkoop ster van de firma Traehus werd beschouwd en dus niet als de feitelijke aannemer. „Zij regelde de doorlevering van de wonin gen die als paketten vanuit De nemarken kwamen en vervol gens door Denen In elkaar wer den gezet", aldus de gemeente lijke woordvoerder. Desge vraagd verklaarde hij verder dat elke aannemer, zover onbekend, waarmee de gemeente in zee gaat getoetst wordt. i jAmersfoort is reeds een schillenboer (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Een aantal particulieren heeft de ge meente laten weten belang stelling te hebben voor het vak van schillenboer. De ge meente onderzoekt op dit moment of het mogelijk is de aanvrager een vergunning te geven om schillen op te ha len. Wethouder van Wouden berg sprak maandagavond, tijdens de vergadering van de commissie welzijn en on derwijs over een paar brie ven die zijn binnengekomen. In deze brieven vragen een aantal Leusdenaren een ver-

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1