ZITTEN - SLAPEN - ETEN Kursusprogramma Blijhof BoekennieuWs De horror van John Saul Van de specialist in spookverhalen: Hard, luguber en macaber Beter Advies, Service Garanties. ,intermeubel_ LEUSDEN, Inbraak in woning Nieuwjaars bijeenkomst De Eemelaar KPO bijeenkomst BIJ INTERMEUBEL VAN RHEENEN 10% KORTING \fr VOOR PORTEMONNEE VRIENDELIJKE PRIJZEN PLUSPUNTEN BIJ INTERMEUBEL VAN RHEENEN Showrooms: Moderne meubelen slaapkamers, Langstraat 77, Barneveld, Tel. (03420) -141 00. Eiken meubelen: Amersfoortsestraat 35, Barneveld, Tel. (03420) -130 75; Ede, Grotestraat 60, Tel. (08380) -1 04 51. DINSDAG 10 JANUARI 1984 IEÜSIIEF* ItFtMllï plaatselijk nieuws 6 LEUSOEN - Deze week starten weer diverse cursussen bij de speel- en recreatievereniging Blijhof aan de Ansfriduslaan 49. In principe kan iedereen zich voor deze cursussen opgeven, maar het is wel zo dat de leden van de vereniging een korting genieten op het cursusgeld. Men kan voor een gering bedrag lid worden en het lidmaatschap geldt voor het hele gezin. Voor meer informatie tel. 945121 of 942015. De liefhebbers van volksdansen kunnen als vanouds weer iedere woensdag komen dansen o.l.v. Nona v.d. Burg (942252). Nieuwe lingen zijn van harte welkom, vooral in de beginnersgroep. De cursustijden zijn als volgt: 10 00 - 11.30 uur voor volwasse nen; 13 30 - 14.30 uur voor kinderen van 6 en 7 jaar; 14.30 - 15.30 uur voor kinderen van 8 en 9 jaar; 15.30 - 16.30 uur voor de jeugd van 10 jaar en ouder; 19.00 - 20.30 uur voor beginners, óok jongelui en 20.30 - 22.00 uur voor de gevor derden. Als u er nog aan twijfelt of volks dansen wel wat voor u is, vooral de heren hebben daar nogal moeite mee, aarzel niet maar kom gerust eerst eens kijken. Ook de tekencursus o.I v Anneke den Duik (941947) draait vanaf dinsdag 10 januari weer. Er wordt hoofdzakelijk aan portret- en fi guurtekenen gedaan. Er zijn twee hoofdmogelijkheden, 's ochtends van 9.30 tot 11.30 uur en 's mid dags van 13.30 tot 15.30 uur Bloemschikken staat ook weer op het programma, dit keer een korte cursus van 4 lessen droogbloe men schikken. Op donderdag 26 januari wordt er gestart. Marion v.d. Kamp leidt de cursus die om 9.30 uur begint en duurt tot 11.00 uur. Haar telefoonnummer is 942706. Dat yoga momenteel heel gewild is. blijkt wel uit het feit dat Ineke Kiesling 's maandags steeds met een flinke groep mensen deze ontspanningstechniek beoefent. Op maandag 20 februari start zij weer met een nieuwe serie van 10 lessen, die 's avonds van 7 tot 8 uur gegeven worden Bij voldoende belangstelling kan er zelfs een tweede groep ge vormd worden van 20 15 tot 2115 uur Voor inlichtingen en opgave telefoon 943663. Nieuw is de cursus naaien voor volwassenen, die op woensdag 25 januari van start gaat om 21.00 uur en duurt tot 22.30 uur. Wil Meijer leidt deze cursus van 10 lessen, tel. 722136. NAAICURSUS VOOR JONGELUI Eerder op de woensdagavond, van 7 tot 9 uur, kunnen meisjes èn jongens tussen de 14 en 18 jaar met zelf meegenomen stofjes hun eigen kleding leren maken. Als in troductie op deze cursus, die ook door Wil Meijer wordt gegeven, is er op zaterdagavond 21 januari een "zwart-wit" bal voor jongelui, aanvang 20 00 uur. Om toegela ten te worden tot deze avond moeten ze zelf hun consumptie en een hapje meenemen. Zwart wit kledij is gewenst, maar niet verplicht Inlichtingen tel 722136 of 942015. Op de dinsdagmiddag van 4 tot 5.15 uur is er vanaf 17 januari weer kinderclub voor meisjes en jongens van 6 en 7 jaar De club duurt tot en met 8 mei en wordt geleid door Anne Rood. Er wordt geknutseld en enkele een voudige handenarbeidtechnieken komen ook aan bod Voor inlich tingen en opgave tel. 942015. Blijhof geeft ook een handenar- beidcursus voor kinderen vanaf 8 jaar. Deze wordt gehouden op de donderdag en start op 19 ja nuari en loopt tot en met 10 mei, van 16.00 tot 17.30 uur. Er worden drie technieken be handeld: batikken, macramé en kleitechnieken. De cursus wordt gegeven door Wil Meijer en Hennie ten Donkelaar. Voor aanmeldingen en informatie tel. 722136 of 942015. LEUSDEN Dinsdag 10 januari 19.30 uur: kerstboomverbranding, ter rein achter De Koningshof, Cen- trumweg. Dinsdag 10 januari 20.00 uur: jaarvergadering NCVB-zuid, 't Trefpunt, Arnhemseweg Dinsdag 10 januari 20.00 uur: Bijeenkomst KPO, De Kom, Hamersveldseweg. Donderdag 12 januari 20.00 uur: vergadering Utrechts Land bouw Genootschap, De Til, Ha mersveldseweg 30. Donderdag 12 januari 20.00 uur: commissie ABZ, commissie kamer gemeentehuis. Zondag 15 januari 14.00-16.00 uur: Open dag Latent Talent, Groot Krakhorst, Bolderikhof. Maandag 16 januari 19.45 uur: Jaarvergadering NCVB-cen- trum, Dienstencentrum, Burg. De Beaufortweg. Maandag 16 januari 20.00 uur: Commissie Financiën, ge meentehuis. Dinsdag 17 januari 20.15 uur: Lezing Alex Luigjes, boerde rij 't Claeverenblad. De Brink 16 ACHTERVELD - Vrijdagavond kwam de familie B., wonende aaicGUe Hessenweg* tot de on aangename ontdekking dat er ongewenst bezoek in hun wo ning was geweest. Door het for ceren van de achterdeur was men de woning binnengeko men. Zowel beneden als boven werden de kamers doorzocht. Een potje waarin f 175,- was geborgen bleek te zijn ver dwenen. Uit het door de politie ingestelde onderzoek is geble ken dat in de voormiddag ter hoogte van de woning een blauwkleurige personenauto, waarin enkele jongelui, enige tijd had stilgestaan. ACHTERVELD - Zaterdag 14 ja nuari zal in het clubgebouw van tennisvereniging De Eemelaar een gezellige nieuwjaarsbijeen komst worden gehouden. Tij dens deze instuif zal de jeugd zorgen voor de traditionele olie bollen en appelflappen. De aan vang is om 16.00 uur. Niet al leen de leden zijn van harte wel kom doch ook vertegenwoordi gers van de Achterveldse ver enigingen en verenigingen uit de omgeving alsmede andere belangstellenden. HET EERSTE GEÏLLUSTREERDE (door Bert Vos) Uitgever Peter Loeb zou je zo langza merhand kunnen beschouwen als de horror-specialist, zoals Meulenhoff dat is op het gebied van science fiction Het verbaast me dan ook, dat Loeb nog steeds niet gestart is met een reguliere reeks, speciaal voor horror. Misschien dat Loeb daarmee met twee vertaalde romans van John Saul een begin maakt. Ze verschenen als ,,WL-boek"\ wat daarmee dan ook bedoeld mag worden. „De vloek der vaderen" en „De doem der doden" behoren wat mij betreft tot het genre, waarmee ook schrijvers als Stephen King groot zijn geworden. Horror-story's, waarin het demonische, het gruwelijke de over hand hebben. Ook John Saul schuwt gruwelijke bloederigheden niet en het zou met dan ook niet verbazen als zijn romans onderwerp zouden worden voor films, die de laatste jaren met steeds grotere regelmaat door onder maatse Amerikaanse regisseurs, be lust op gruwelijk geweld en bloed, worden vervaardigd en door een relatief vrij groot publiek gretig worden beke ken. John Saul kan schrijven Dat is duide lijk als men deze twee vertalingen leest Aan de andere kant heb ik wat moeite met de soms wat al te trage handelin gen, die misschien filmisch gezien wel licht de spanning opvoeren, maar die afbreuk doen aan die spanning als je je daar doorheen moet wurgen. En dat is soms het geval Afgezien nog van het feit, dat lang niet alles wat Saul ons offreert origineel is. Ook hij ontkomt niet aan cliché's en door die clichématige aanpak ontkom je niet aan het déjè-vu- gevoel. In ,,De vloek der vaderen" draait alles om hetgeen honderd jaar gelede ge beurde binnen de familie Conger Een dramatische gebeurtenis, die in het heden een al even dramatisch vervolg krijgt door, wat wordt beschouwd als de vloek der vaderen In ,,De doem der doden" gaat het om een aardig vissersplaatsje, waar een echtpaar zich vestigt. Dat aardige vis sersplaatsje is allesbehalve aardig, zo als al heel snel blijkt Met name de vreemdelingen komen gruwelijk aan hun einde. De vraag is dan waarom? Voor de liefhebbers van horror romans zijn deze twee nieuwe van John Saul ongetwijfeld een must. Persoonlijk heb ik er geen slapelo ze nacht aan overgehouden, maar dat zegt ook niet alles. V. LEUSDEN - De KPO komt van avond (dinsdag) bijeen in De Kom aan de Hamersveldseweg. Een medewerker van de stich ting SOHA (opvang en herstel alcoholici) en iemand van de Anonieme Alcoholisten zullen praten over de problematiek rond alcoholmisbruik. De avond begint om 20.00 uur. (door Bert Vos) Je kunt natuurlijk veel zeggen over het fonds van uitgever Peter Loeb, maar één ding moet je gewoon toe geven: de stroom bundels met lugu bere, macabere en harde verhalen voldoen aan een behoefte. Boven dien zullen de kopers van deze bun dels uiteindelijk een prima verzame ling In de boekenkast hebben staan (als ze tenminste dat niet al hadden). Kortgeleden verblijdde Loeb ons met maar liefst drie nieuwe bundels. waarvan in ieder geval één allemaal verhalen bevat, die nog niet eerder In Nederlandse vertaling verschenen. En dat is op zich al uniek voor Loeb's verzamel-bundels, nietwaar? „Macaber Carnaval" is de titel van deze bundel, waarin griezelverhalen zijn opgenomen van Robert Bloch, Ray Bradbury. Richard Matheson, Joyce Carol Oates, Idaac Bashevis Singer, Clifford D Simak, Theodore Sturgeon en vele anderen. Erg aardig is het feit, dat in deze bundel ook een nieuwe, complete roman van de Amerikaanse ALBUM (en schitterende doet rechsltrrcn op meer djn 500 Unlastische loin s Speiltrende spectaculaire I shows »an de grol* artiesten uit de reekwereld Bij uitgeverij Servire te Katwijk aan Zee verscheen voor nog geen veertig gulden een werkelijk schitterend foto album van fotograag Robert Ellis onder de titel "Het eerste geïllustreerde Rock album". In ruim twee honderd pagina's (groot formaat) brengt Robert Ellis de wereld van de rock aan de hand van opnamen, die tijdens talrijke belangrijke popconcerten van vooraanstaande rock- en popgroepen werden gemaakt. Zo'n twee honderd groepen en solisten worden in schitterende, sfeervolle kleu renfotografie gevangen Groepen als Bee Gees, ELO, Led Zeppelin, Free, Genesis, Kinks, Kiss, the Police, Pink Floyd. Queen. Santana, Traffic en vele anderen. Solisten als Chuck Berryj David Bowie, Eric Clapton, Joe Cocker; Bob Dylan, Elton John, Bob Marleyj Dolly Parton, Paul Simon, Rod Stewart Frank Zappa Dit Rock-album is di moeite waard om te bezitten, vooral ooi als je van dit soort voortreffelijke foto grafie houdt. Want- en dat is natuurlij! een belangrijk extraatje elke groep o solist krijgt aandacht via begeleidend! teksten, waarin de belangrijkste muzi kale wapenfeiten staan vermeld. Het wordt aangegeven welke muzikale sb wordt gebracht Het eerste geïllustreer de Roek-album bevat in totaal meer da vijfhonderd kleurenfoto's van tweehon derd pop- en rockgroepen en solisten aktie. En dat is niet niks! horror-specialist Stephen King (o.m de schrijver van Carrie" van Brian de Palma) is opgenomen, „De Mist". De bundel heeft nog een andere pré. elk verhaal is van een korte inleiding voor zien, waarin de schrijver wordt voorge steld. Loeb zou dat in al z'n bundels moeten toepassen Het verhoogt de waarde van de verzameling. „Van lichtelijk luguber tot meedo genloos macaber", is de titel van een verzameling „beste griezelverhalen", waarin weer verschillende bekende, befaamde en minder bekende auteurs aan bod komen. Het betreffen in dit geval wel reeds eerder in vertaling verschenen verhalen, dus voor de ech te liefhebber en verzamelaar is het even oppassen geblazen. Achterin het boek is een duidelijke bronvermelding opge nomen. Voor hen, die zich nog maar kortgeleden op het pad van het griezel - een spookverhaal hebben begeven, is deze bundel zonder meer aan te beve len Tenslotte aandacht voor „De hard ste van Hammett", een bundel van acht verhalen van de befaamde Ameri kaanse detectiveschrijver Dashiell Hammett. Het is een bundel, die wei samengesteld door Lillian Hellmj (1966) en in de Nederlandse vertalii van een nawoord van Ed Schilde werd voorzien In totaal schreef Har matt 28 korte verhalen waarin de Con nental Op de hoofdrol speelt, een an nieme speurder, die de ,,ik"-figuur in c verhalen is Hammett wordt wel eei beschouwd als de vader van de hai boiled detective-literatuur, detectivi verhalen, die zich niet beperken tot h doorgaans ingenieuze, maar soms li melijk saaie speurwerk, maar waan?g ook de aktie een bepalende rol speelt! I De Bistro bij U thuis. EETHOEK compleet lage prijzen maar toch 5 jr. garantie deskundig advies - gratis plaatsen van slaapk. enz. inruilservice (de hoogste prijs voor uw oude meubelen) - royale keuze in alle stijlen - steeds de nieuwste modellen - prijsgarantie (u betaalt nooit te veel) Dromen in blank eiken SLAAPKAMER met bovenbouw en 2 nachtkastjes voor In de opruiming op alle tapijten v.a. f 100.- p/m en gordijnstoffen (uitgezonderd speciale aanbiedingen) intermeubel van rheenen GE JS 3 h ir iri el jt di l 9 i *1 b |t er Ie ir >le ■I, le "S n :li or r< rti het

Leusder Krant | 1984 | | pagina 6