Leos dames naar de vierde plaats Antilopen geven voorsprong uit handen irus prestatieloop ok 550 deelnemers port in Leusden moet bezuinigen tntilopen Sportclub 1983 Anno van de Berg wint biljarttoernooi BV '75 Uitslagen Leusden Troef DINSDAG 10 JANUARI 1984 7 LEUSDEN - In een nog geen uur durende wedstrijd, won LEOS (d) met opmerkelijk gemak van haar opponente Cito uit Zeist. Met de setstanden 15-1, 15-8 en 15-8 werd Cito verslagen en deze ploeg zakte aldus af naar een gedeelde 6e plaats. LEOS klom op de ranglijst naar een 4e plaats. De Leusdense ploeg liet zien weinig last te hebben ge had van de winterstop en scoorde vooral veel direkte punten met moeilijke services, waardoor Cito niet aan een ei gen aanvalsopbouw toe kwam. In de 1e set kon LEOS vrij-uit spe len, want Cito werd op geen enkel tijdstip echt gevaarlijk. LEOS kreeg alle gelegenheid om te va riëren en wisselde harde smashes af met pushballen. De pass ver liep, net als in de overige 2 sets, erg goed en kwam op maat bij de spelverdeelsters terecht; 15-1 was aldus de stand na een kwar tier spelen. Ook de 2e set leverde al snel een 7-2 voorsprong op. Cito kon echter terugkomen tot 7- 6, daar LEOS te voorzichtig ging volleyballen. Na een time-out werd met meer nadruk het achter veld van Cito bestookt en dit had direkt resultaat. De verdediging had nauwelijks een antwoord op diep geslagen ballen en ook de harde topspin serviceballen van Marja de Wild (2) werden niet goed verwerkt. Via een gave mid- denaanval werd de set beslist in een 15-8 setwinst voor LEOS. De 3e set leek even spannend te worden toen Cito met 1-4 voor kwam, maar dit was maar van korte duur en al gauw liep LEOS uit naar 8-4. Ook via de blokkering kon LEOS nu regelmatig punten maken en de dames uit Leusden wonnen dan ook verdiend met 15- 8. HEREN De heren van LEOS verloren op nieuw en wel met 1-3 van Hellas uit Nunspeet. Net als bij de dames vertrok ook hier een speler en moest dus zonder eigen reserve speler gevolleybald worden. Via de setstanden 3-15 en 4-15 kwa men de heren op een 0-2 achter stand. In de 3e set ging de stand tot 9-9 gelijk op De scheidsrech ter konstateerde verschillende malen aan beide zijden (terecht of onterecht) opstellingsfouten, wat leidde tot oeverloze discussies en veel hilariteit, daar de scheids re gelmatig zijn stoel op-en af moest klimmen. Dit leidde tot concentra tieverlies bij beide ploegen, maar LEOS was uiteindelijk degene die het eerst zijn team weer onder kontrole had en de set won met 15-12. In de 4e set ontstonden veel mis verstanden, doordat het achter veld niet goed aansloot bij de net- spelers en men zijn eigen aan- valsdekking verwaarloosde. Hel las maakte hier direkt gebruik van en won de laatste set met 5-15. Het 2e damesteam van LEOS (di- striktklasse) verloor met 0-3 van SVH uit Hoogland. LEUSDEN - De uitslag van de kaartavond van klaverjasclub Leusden Troef op 5 januari luidt als volgt: 1 Mevr. Buhrer 5586 punten 2. Mevr. E. Egdom 5544 punten 3. Hr. Hondorp 5154 punten 4 Hr. Mulder 4984 punten 5. Hr. Moor 4912 punten De eindresultaten over 1983 wa ren als volgt: Onbetwist kampioen werd de heer v.d. Berg. Hij be haalde het periode-kampioen schap (4de kwartaal) met 65240 pnt. alsmede de marsenprijs (24 marsen) en werd algemeen kam pioen 1983 met 243687 pnt. De heer Mulder eindigde als 2de over de 4de periode met 60661 pnt. en 23 marsen. Als derde eindigde de heer Moor met 60611 pnt. De derde marsenprijs ging naar me vrouw De Ridder met 20 marsen. heer Kreijne, secretaris van Antilopen, (I) neemt de Jaro van Rootselaarirofee in ontvangst. ;DEN - De 13e editie van de tleloop die sinds het ter gaan van de KPJ nu door georganiseerd wordt, trok ;leine 550 trimmers. ,,We iet dit aantal echt niet on- len", liet organisator Ri- Schoonderbeek na afloop iet spektakel weten. ,,Als weer van de laatste dagen iht neemt, vinden we het slecht resultaat. Wat wel :ins tegenviel was de iame van de Leusdense jclubs. Er vielen niet zo gek voetballers, korfballers, yers, tennissers e.d. op rcours te bespeuren. Gek lijk", concludeerde de Vi- woordvoerder. „Als je ziet mensen van heinde en verre ierrydlt evenement afkomen dan ckerig je je af wat je nog meer irieyit doen om de mensen uit Leusden warm te krijgen voor dit toch wel unieke en sfeer volle sportevenement". Om 14 00 uur kon Henk van Hoorn ongeveer 60 deelnemers op de 1500 m het bos inschieten. De snelste kwam na 5.53 min. weer bij de finish aan. Daarna was het de beurt aan de 3000 m lo pers, 120 in getal. In 12.10 min. had de rapste loper dit karwei ge klaard. De grootste belangstelling bestond er voor de grotere af standen de 5 en 10 km. „Steeds meer kinderen gaan ook de lan gere afstanden lopen zodat we op deze afstanden ieder jaar meer trimmers kunnen inschrijven", verklaarde Richard Schoonder- beek desgevraagd. Op de 5000 m vertrokken 160 lopers terwijl de 10.000 m 210 deelnemers op de been bracht. In 17.30 min. kwam de eerste loper van de 5 km weer bij de streep aan. De 10 km ging bijzonder hard en kende in Paul Vos 33.16 min. een uitstekende winnaar. Het winnen is overigens niet belangrijk en komt pas op de tweede plaats. Het lopen van je eigen race is voor het gros der deelnemers de drijfveer om aan de presta tieloop mee te doen. ledereen kwam na het voltooien van zijn wedstrijd in het bezit van het vaantje. In de kantine op het Don Bosco-complex heerste weer de overbekende sfeer en deed de pijnlijke voeten en de vermoeienissen bij de deelne mers snel vergeten. De organi satie van Virus, ongeveer 30 man sterk, kon op een geslaagd evenement terugzien. Henk van Hoorn loste het startschot. In de eerste ronde speelden de clubgenoten, 4 verenigingen met 2 deelnemers, eerst tegen elkaar. Na 2 ronden hadden Erik en Marco de leiding en waren Bart en Anno nog puntloos. In de derde ronde kwamen vier deelnemers met vier punten aan de leiding en na de vierde ronde stond Erwin met 6 punten alleen aan de lei ding. Hij werd gevolgd door zes deelnemers met 4 punten. Bart stond met twee punten eenzaam onderaan. De vijfde ronde bracht vijf deelnemers met 6 punten aan de leiding onder wie Jolanda. In de zesde ronde wisten vier jon gens acht punten te behalen en zo de leiding te nemen. De ze vende en laatste ronde moest uit eindelijk de beslissing brengen. Drie deelnemers eindigden op 10 1. Anno van de Berg, B V.'75. 10 punten, hoogste serie 6, moyenne 0,95, 96% 2.Robert Nijhoff, Kompas, 10 pun ten, hoogste serie 7, moyenne 0,- 92, 94%. 3. Marco Huibrechts, 't Gooi, 10 punten, hoogste serie 7, moyenne 0.90, 83%. 4. Eswin Vlaanderen, Kompas, 8 punten, hoogste serie 7, moyenne 0,71,85%. 5. Jolanda vn de Pol, 't Gooi, 6 punten, hoogste serie 6, moyenne 0,61,770/0. 6. Bart Vos, O.G.B 4 punten, hoogste serie 4, moyenne 0,53, 76.8% 7. Erik Tolboom, B V. '75, 4 pun ten, hoogste serie 7, moyenne 0,- 72. 76,7o/o. 8. Peppino Grappuzzi, O.G B., 4 punten, hoogste serie 5, moyenne 0,51,70%. LEUSDEN - De belangrijke wed strijd tegen Thor uit Harmeien is voor de korfballers van Antilo pen op een 7-9 nederlaag uitge lopen. Door dit resultaat haken de Anti's af in de race om de bovenste plaatsen en zagen de unieke kans om de aansluiting te hervinden in rook opgaan. Aanvankelijk zag het er nog goed uit. In een hoog tempo dicteerde Antilopen in de eerste helft het spel. De korf wist men helaas te weinig te vinden een probleem waarmee de ploeg de hele competitie al worstelt - om het overwicht in de doelpunten uit te drukken. Bert Brandsen en Jerry Urbach brachten van afstand Antilopen met 2-0 aan de leiding. Gert Graafland maakte er via een strafworp 3-0 van voordat Thor de ruststand op 3-1 bepaalde. De tweede helft gaf in een ditmaal goed gevulde en sfeervolle korf- hal een schotvaardiger en aggres- siever Thor te zien Via Margret Versteeg liep Antilopen nog naar 4-1 uit. Een doorloopbal en een afstandschot bracht Thor terug in de wedstrijd: 4-3. Antilopen liet het er niet bij zitten en gooide er een schepje boven op hetgeen via Gert Graafland in 5-3 resulteerde In dezelfde minuut kwam Thor via 2 treffers voor het eerst in de wed strijd langszij: 5-5 Een doorloop- bal van Nancy Lahey na goed aangeven van Gert Graafland be tekende nog wel 6-5 maar toen was al te merken dat Antilopen meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstander vocht. Een opleving tussen de 15e en 20e minuut stelde Thor in staat via loepzuivere afstandschoten tot 6-8 uit te lopen Antilopen vocht verbeten terug maar kon de wedstrijd niet meer naar hun hand zetten. Te gehaast werd er ge schoten terwijl ook de aanval te gecompliceerd werd opgezet. Nancy Lahey bracht de spanning nog even terug: (7-8) hetgeen voor coach Herman Bruins het sein was om Anita van Buren naar de frontlinie te sturen Bijna had deze wissel succes. Maar tot ont zetting van de gehele Leusdense aanhang ging het afstandschot van de Antilopen-dame net naast de korf. Aan de andere zijde was het wel raak: (7-9). Deze tik kwam Antilopen in de slotfase niet meer Spanning bij de korf te boven. Zelfs Koos Meinsma kon zijn faam als afstandschutter niet waarmaken zodat na het laat ste fluitsignaal van de goed lei dende arbiter Antilopen een illusie armer was. Overige uitslagen Antilopen- Antilopen 2 - Kameo 2 9-8 K.V.O 6 Antilopen 5 3-7 Telstar 6 - Antilopen 6 5-7 S.V.A. uitslagen Uitslagen van zondag 8 januari Achterveld 1 - vrij Achterveld 2 - V.V.O.G.3 1-1 Achterveld 3 - Amsvorde 3 9-3 Antilopen J1 - Blauw Wit J1 6-7 Dalto A4 - Antilopen A2 1-14 Antilopen C1 - ODIK C1 7-1 Antilopen M1 - S.G.V. M1 2-1 Antilopen P1 - K.V.O. P1 3-0 Antilopen P3 - Sparta P2 4-0 Soesterkwartier Q1 - Antilopen Q1 0-2 Antilopen Q3 - SKF Q1 1-1 Veensche Boys 4 - Achterveld 4 afgelast Achterveld 5 - Hoogl veen 4 6-4 H V.C. 5 - Achterveld 6 3-3 Hoogl. veen 7-Achterveld 7 2-3 aan550 trimmers gingen op pad. leelij JSDEN - De uitreiking van de 0 van Rootselaartrofee aan heer H. Kreijne secretaris de korfbalclub Antilopen »r voorzitter Boehlé van de irtstichting Leusden vormde elopen donderdag het hoog- unt op de nieuwjaarsrecep- die de voluit geheten stich- 1 voor lichamelijke opvoe- 9 en sport Leusden hield. In clubgebouw van de LTV ikhorst zei de voorzitter dat bestuur van de sportstich- tot de keuze van Antilopen l gekomen omdat de korfbal- oniging jaarlijks de jeugd en leden aangenaam verpoost •r het organiseren van toer- •len. Het schoolkorfbaltoer- J, het familietoernooi en het te toernooi in augustus rigt heel veel mensen op de n „ook het feit dat de korf- ïlub nog steeds geen eigen ommodatie bezit was voor reden genoeg Antilopen tot rtclub 1983 uit te verkoren." rdat de overhandiging van de bokaal plaatsvond, blikte de voor zitter in zijn nieuwjaarstoespraak terug in het afgelopen jaar. „Er is in 1983 behoorlijk wat tot stand gekomen" zei de heer Boehlé. De tennisparken van Lockhorst en Leusden werden uitgebreid terwijl de postduivenhouders in samen werking met de IJsclub een eigen accommodatie realiseerden. Het parkeerplaatsenbestand bij de di verse sportaccommodaties werd eveneens op peil gebracht. Het aantal bij de Sportstichting aange sloten verenigingen kwam op 31 en tellen samen ongeveer 7000 leden Jan de Boulesclub De Hak- horst, Ponyclub Nieuw Hage- nauwe, tennisvereniging De In slag en de zaalvoetballers van Li- siduna stonden hier borg voor. De sportnota die in juni 1983 gepre senteerd werd, kwam met de op merkelijke cijfers dat in de afgelo pen vier jaar het aantal sporters met 26% toenam terwijl Leusden slechts 13% meer inwoners er bij kreeg", merkte de voorzitter op. Een succes werd de collecte voor de gehandicapte sporters die ruim f 8000,- opleverde. Met is niet te hopen dat het nodig is dat de voorzitter moet aftreden om een dergelijk resultaat te berei ken, voegde de heer Boehlé er aan toe. BEZUINIGEN IN 1984 zal het bezuinigen een belangrijk onderwerp van gesprek worden. „De6%(± f 28000) die we moesten inleveren konden we met enige kortingen op de indi recte kosten, energiekosten en al gemene kosten gemakkelijk reali seren. Ook voor de jaren daarna zal de sport in Leusden met een bezuinigingsoperatie rekening moeten houden. Een werkgroep onderhoud sport velden is druk bezig om te onder zoeken hoe het behoud van de velden overgeheveld kan worden naar de betreffende verenigingen. Heet van de naald was de mede deling dat de clubs die te zamen van de accommodatie op het Bui- ningpark gebruik maken het on derling eens zijn geworden. Over de verdeling van kosten moeten de clubs nog nader overleg ple gen. „Mijn voorganger de heer Peddemors zal als bouwkundig adviseur optreden", aldus de voorzitter. Dit jaar zal de renovatie ter hand genomen worden als de betreffende gelden worden vrijge geven. Ook zullen de gebruiksver- goedingen weer nader onder de loep genomen worden omdat de laatste fase van het vorige ak koord is ingetreden. Een werk groep zal de oude uitgangspunten bekijken en beoordelen en even tuele nieuwe punten toevoegen. Op de eerste volgende raad van advies vergadering zullen de be vindingen van de werkgroep mo gelijk ter tafel kunnen komen. De ABO-cursus die van start gaat is volgeboekt. De regiekamer in de Korf en het 3e basketbalveld zul len eveneens in 198h worden ge realiseerd. Tenslotte hoop ik dat de gemeente Leusden, de sport clubs en de Sportstichting Leus den in een goede harmonie zullen blijven samenwerken en in goed overleg de sport in Leusden mo gelijk blijven maken". LEUSDEN - Het jeugdbiljarttoer- nooi dat afgelopen weekend bij BV'75 is gespeeld, is een bij zonder spannend evenement geworden waarbij sportief om de caramboles gestreden werd. Eén meisje, Jolanda van de Pol, moest het opnemen tegen ze ven jongens, hetgeen zij zeer goed heeft gedaan. punten waarbij bleek dat Anno procentueel het hoogst had ge scoord. De beste partij kwam op naam van Robert. Bart die zes ronden onderaan had gestaan wist in de laatste ronde toch nog de zesde Dlaats te bereiken. De uitslag ziet er als volgt uit:

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7