ethouder Wagenaar sen van de zeventien bieders op tennisbal Massaal protest tegen waterwinningsplannen 'ernielingen op de bouw ,Hamersveld"-woningen veranderen straatbeeld hultut j „Klepel-prijs" voor I VVD'ers Jan en Lily Opbrengst collecten 1983 Snoeibeurt meidoorn haag Kerkdijk J Vandaag in de Leusder Krant Schoorsteen brandje FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant GRATIS TIJDPEN" Geen krant ontvangen? Inbraak in woning en clubhuis Auto total loss Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Ruim 240 bezwaarschriften ingediend Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 16.15 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. LEUSDEN - Zo zal een gedeelte van de Hamersveldseweg er in de toekomst tan uitzien Dit is een tekening van het kleine woningbouwplan dat Amersfoortse chitektenburo Atelier 3 heeft gemaakt voor de omgeving van het voormalige 1meentehuis (helemaal rechts op de tekening). Wat nu nog de tuin is van dit gebouw worden straks acht ,,Hamersveld"-wonmgen neergezet plus vijf kleinere en twee bijzondere woningen. De uitvoering zal gebeuren door bouwbedrijf Van Buuren uit Leusden, dat het vroegere gemeentehuis en de bijbehorende grond heeft gekocht. Het wachten is op de goedkeuring van de provincie. LEUSDEN - Aan de bijna op- 6leverde woningen van BOHAN de wijk Munnikhove hebben ibekenden het afgelopen lekend zware vernielingen Bngericht. Bij een woning die onderdag zou worden opgele- srd ontstond grote waterscha de doordat kranen werden afge broken en afvoerbuizen ver nield. Bij drie andere woningen waren de waterkranen openge zet. Spiegels die al waren aange bracht, werden gedemonteerd en tegen de grond kapot ge gooid. Het houtwerk van vijf wo ningen werd met leuzen beklad. De uitvoerder hoopt de wo ning die donderdag wordt opge leverd op tijd droog te krijgen en de vernielingen gerepareerd te hebben. ZIE OOK PAGINA 5 Orufhanheli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden Venchljnt dinsdag an donderdag In de gemeente Leuaden. Familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. BU kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. TE HUUR: G*r«edachapp«n - materialen en nog veel meer AMERSFOORT Industrieterrein de Issell Vanadlumweg 19 Tel. (033) 633182 HILVERSUM Tel (035)41375 LEUSDEN - Een houten wandje achter een voorzethaard. dat in brand vloog door oververhitting. was er de oorzaak van dat de brandweer zondag uit moest ruk ken naar de Snoekbaars De bewo ners wisten zelf voor het grootste gedeelte het vuur te blussen. De brandweer demonteerde de hou ten wand en klaarde verder het bluswerk. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Zie bon elders in dn bind Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wethouder Jan Wagenaar en raadslid Lily van Amerom (beiden VVD) zijn vrijdagavond door hun plaatselijke partijvoorzitter Joost de Jongh onderscheiden. Het liberale duo mocht een belletje met een klepel in ontvangst nemen, omdat het in 1983 er blijk van heeft gegeven te weten waar in de politiek de klepel hangt. Het is de bedoeling dat Joost de Jongh volgend jaar wederom deze „klepel-prijs" uitreikt. „De kandidaten hoeven zeker niet altijd VVD'ers zijn," verduidelijkte De Jongh. De ludieke onderscheiding vond vrijdagavond plaats tijdens de nieuwjaarsbijeen komst van de Leusdense VVD in 't Ros Beyaart. Het is een traditie geworden dat de liberale afdelingsvoorzitter tijdens de bijeenkomst met iets op de proppen komt dat verband houdt met een bel, teneinde het nieuwe jaar in te luiden. Dit keer had Joost de Jongh de ingeving van de onderscheiding met „het belletje en de klepel" gekregen. VVD-afdelingsvoorzitter Joost de Jongh reikt voor de eerste keer deklepel-prijsuit. De gelukkigen zijn wethouder Jan Wagenaar en raadslid Lily van Amerom „Urbibouw is nu verplicht de woningen perlekt op te leveren", zegt projektleider J. Matthijs in een interview naar aanleiding van de mis kleunen van Urbibouw in Leusdenpag. 3 Volop belangstelling voor cursusprogramma Latent Talent pag. 5 Op de bouwplaatsen in Leusden wordt voor tonnen schade aangericht. Een rondje langs de velden. „Geen verschil meer tussen wat van wie is"pag. 6 Clubkampioenschappen TTCL vol verrassingen pag. 7 Leos-dames falen tegen Olympiapag. 7 Overig sportnieuws pag. 7 LEUSDEN - De totale op brengst van de in 1983 gehou den collecten in Leusden be droeg f 105.966,95. Dit komt neer op een gemiddelde op brengst van f 5298,34 per collecte. De hoogste op brengst van de twintig gehou den collecten was f 15.661,70, de laagste 20 gulden. Van de collecten die in 1984 worden gehouden, wordt in de maand waarin deze worden gehouden mel ding gemaakt in de Leusder Krant. LEUSDEN - Tijdens afwezig heid van de bewoners is er in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken in een woning aan de Landweg. Ontvreemd werden een kleurentelevisie, stereo installatie en sieraden. De totale waarde van de buit bedraagt ongeveer 10.000 gulden. In het weekend werd er ook ingebroken in het clubhuis van de LTV Lockhorst. Uit de kantine verdwenen twee luidsprekerbo xen. LEUSDEN - Op de kruising Doornseweg/Kolonel van Rooyen- weg deed zich zaterdagmiddag een aanrijding voor waarbij de auto van een inwoner uit Elburg bijna total loss raakte. P N uit Elburg stopte nog net voor het op oranje gesprongen verkeerslicht. Een achter hem rijdende automobilist uit Zwijndrecht merkte dit te laat op waardoor een botsing niet te voor komen was. LEUSDEN - Langs het ge deelte van de Kerkdijk dat door het uitbreidingsplan van Achterveld loopt, staat aan weerszijden een zeer oude Meidoornhaag. Het is de be doeling van de gemeente dit karakteristieke stukje wegbe- planting te herstellen. De haag zal hiertoe een drastische snoeibeurt ondergaan en er zullen enkele nieuwe stukken worden bijgeplant. Naar ver wachting zal de opknapbeurt, mits de weersomstandighe den het toelaten, in januari/fe bruari plaatsvinden. iïl DINSDAG 17 JANUARI 1984 - 15e JAARGANG NO. 75 ei •be an één onzer verslaggevers) "J LEUSDEN - Wethouder a. in Wagenaar heeft een bod tgebracht op het door de ?d imeente te koop aangebo- i in tennis- en squashcen- jm aan de Groene Zoom. :ni wethouder biedt iets meer 31 in 2,5 miljoen gulden voor Inslag. In totaal zijn er j"e lals bekend zeventien bie- 10 ngen op de Leusdense ten- E, shal uitgebracht. Daaron- ak ir behoort ook die van de U lormalige pachter, mr. E. age. Het is in dit stadium niet kend of Wagenaar het bod eft uitgebracht met in zijn hterhoofd het plan de ten- saccommodatie zelf te ex- Diteren of dat over te laten n anderen. De wethouder I overigens niet ontkennen ich bevestigen dat hij tot de ventien bieders op De In- ag behoort. Van gemeente- de worden geen medede gen gedaan over de biedin- n op de tennishal, zolang tijdelijke commissie uit gemeenteraad deze be en gesprekken voert met belangstellenden. Tennishal De Inslag in Leusden TENNISCLUBS Vorige week had deze com missie ad hoe een tien man sterke delegatie op bezoek van de Vier Leusdense ten nisverenigingen en de plaat selijke squashclub. Het ge sprek vond plaats op aan drang van de raadsfracties. De tennis- en squashdelega- tie had eerder bij burgemees ter en wethouders om een onderhoud gevraagd, maar werd niet in de gelegenheid gesteld. De vier Leusdense tennisverenigingen en het Squash Rackets Genoot schap brachten vorige week in het gesprek met de com missie naar voren, dat ze wa terdichte garanties van de gemeente willen hebben dat de tennishal na verkoop haar huidige bestemming be houdt. Zij willen voorkomen dat de hal in de toekomst voor een ander doel dan ten nissen en squashen wordt gebruikt. De delegatie pre senteerde vorige week aan de commissie tevens een plan om De Inslag in eigen beheer te gaan exploiteren. De tennisverenigingen en de squashclub willen de ge meente een jaarlijkse pacht som bieden die tenminste even groot is als de jaarlijkse renteopbrengsten bij eenma lige verkoop van de tennis hal. In dit plan wordt uitge gaan van de huidige markt waarde van het complex, dat destijds ruim vier miljoen heeft gekost. Mocht het tot een pacht overeenkomst met de ge meente komen dan zullen de tennisverenigingen en de squashclub „een stukje ziel en zaligheid in de hal moeten steken", om de onderneming te laten slagen. Het manage ment zal dus grotendeels door vrijwilligers gedaan die nen te worden ofschoon hulp door professionele krachten niet geschuwd zal worden. De verenigingen, die de ten nishal in Leusden onmisbaar vinden, denken door allerlei aktiviteiten een intensiever gebruik van de hal te kunnen bewerkstelligen. Volgens de clubs zal dat een positieve invloed hebben op het exploi tatieresultaat. VERKOOP-SPOOR Mocht de gemeente niet bereid zijn op het voorstel in te gaan, dan dienen volgens de vertegenwoordigers van de 2600 tennissers en squas hers in Leusden in het koop contract met de nieuwe eige naar van de tennishal voor waarden te worden opgeno men, die een ander gebruik dan ais tennis- en squashhal verbieden. Op dat moment zijn de verenigingen te allen tijde bereid met de gemeente en de nieuwe eigenaar over de exploitatie van gedachten te wisselen. De clubs ver wachten overigens dat het op verkoop zal aankomen. De commissie ad hoe waarmee de delegatie gesproken heeft, gaf de indruk te kennen dat de gemeente duidelijk op het verkoop-spoor zit. BARNEVELD/DE GLIND - Tegen de plannen van de Waterleidingsmaatschap pij Gelderland voor water winning nabij De Glind is massaal protest aangete kend. Bij de gemeente Barneveld, Leusden, Scherpenzeei, Rens woude en Woudenberg zijn in totaal 240 bezwaarschriften in gediend, met name door agra riërs in het geplande waterwin gebied en de omgeving ervan. Daarnaast hebben ook belan genorganisaties als het Land bouwschap en milieuwerkgroe- yjer. en waterschappen hun be zwaren tegen waterwinning ken baar gemaakt. De gemeente Barneveld heeft de meeste bezwaarschriften te ver werken gekregen: zo'n 1200 De specificatie per gemeente is ver der: Leusden: 24; Scherpenzeei ruim 60, Woudenberg ruim 30. Renswoude. ruim 10 De gemeen te Ede heeft slechts een afschrift ontvangen van een elders inge diend bezwaarschrift van het Land bouwschap De meeste agrariërs onder de bezwaarden hebben bij het opstel len van hun bezwaarschrift in grote lijnen het concept gevolgd dat het Landbouwschap hun heeft aange reikt Zij vrezen dat waterwinning leidt tot daling van de grondwater stand. waardoor eigen drinkwater voorzieningen in gevaar kunnen komen. Gewassenschade door onttrekking van grondwater wordt niet uitgesloten. Verder worden de (financiële) consequenties van noodzakelijk beregenen, waarvoor extra arbeid moet worden verzet, aangedragen als argumenten te gen waterwinning. De bezwaarden kunnen hun pro test woensdag 29 februari nader toelichten op een hoorzitting die Gedeputeerde Staten van Gelder land houden in het gemeentehuis in Barneveld.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1