„Testament" Schoolraad wordt donderdag openbaar gemaakt Volop belangstelling voor Latent Talent Kantongerecht Amersfoort Gratis Valleiconcert op vrijdag 20 januari voor „Vrije Kwasten" Ruime belangstelling dviesorgaan ruimt veld voor medezeggenschapsraad Clubblad KPJ elke maand Uitslagen dames- schietclub KPO bijeenkomst DINSDAG 17 JANUARI 1984 plaatselijk nieuws kte bij de inschrijvingstafel Omroep Leusden maakte op de °Pen da9 van Latent Talent opnamen. ft één onzer medewerkers) SDEN - De schoolraad komt donderdag voor het laatst Het zal geen gewone ladering worden. Het ad- rgaan gaat plaatsmaken een medezeggenschaps- Als laatste handeling wil ,,oude" schoolraad zijn én, zoals deze zijn vastge- d in een nota, aan het col- e van burgemeester en wet- Jders aanbieden. Deze aan- ding zal een enigszins offi- karakter hebben. Vandaar (openbare) bijeenkomst in gemeentehuis die donder- om 20.15 uur begint. „Gemeenschappelijke oolraad voor het Openbaar lerwijs in de Gemeente Leus- zoals de schoolraad offi- heet, adviseerde de ge ënte in alle zaken die betrek hebben op het openbaar on wijs in Leusden. De school- 1 was een adviescollege dat van opzet was. In de oolraad hadden ouders, leer- hten, een ambtenaar, de wet- üder van onderwijs, een verte- woordiger van de vereniging >enbaar Onderwijs" en een fondsbestuurder zitting. Als olg van de invoering van de wet op de Medezeggenschapsra den gaat deze situatie verande ren. Elke school krijgt, wettelijk voorgeschreven, een medezeg genschapsraad die bestaat uit een gelijk aantal ouders en onder wijsgevenden. Bij scholen voor voortgezet onderwijs maken ook leerlingen deel uit van een derge lijke medezeggenschapsraad. Af gevaardigden van de diverse me- zeggenschapsraden van open bare scholen kunnen straks een „gemeenschappelijke medezeg genschapsraad" gaan vormen die dan in de plaats komt van de oude schoolraad. Directe aanleiding tot het schrij ven van een alternatieve onder wijsnota was het uitbrengen van een gemeentelijke onderwijsnota in het najaar van 1979. In deze gemeentelijke nota legde de ge meente haar visie neer met be trekking tot het totale onderwijs in Leusden. De schoolraad verweet het gemeentebestuur dat er nau welijks sprake was van enige be leidsvisie in het gemeentelijk do cument. In de loop van de jaren heeft de schoolraad een flink aan tal adviezen uitgebracht in de richting van de gemeente. De ideeën die daar aan ten grondslag lagen zijn op een rijtje gezet en leiden nu tot een compleet nieuwe onderwijsnota. TOEKOMSTIG BELEID De schoolraad hoopt met zijn „testament" een aanzet te geven tot een vernieuwd toekomstig on derwijsbeleid in de gemeente. Een aantal zaken zijn nog niet he lemaal uitgewerkt De vertrek kende schoolraad zal dan ook het „nieuwe" adviesorgaan, de ge meenschappelijke medezeggen schapsraad. vragen het werk van de schoolraad voort te zetten. In de alternatieve onderwijsnota, zoals die donderdag openbaar ge maakt zal worden, zijn adviezen gegeven met betrekking tot basis onderwijs, buitengewoon onder wijs. voortgezet onderwijs, vol wasseneneducatie. medezeggen- I schap, onderwijsbegeleiding en personeelsbeleid Het „testa ment" van de schoolraad is ge- schreven door leden van de I schoolraad al of niet samen met een deskundige die van buitenaf j voor dat doel was aangetrokken De hele onderwijsnota van de schoolraad is zestig pagina's dik. Opvallend is dat ook van ambte lijke zijde is meegewerkt aan het advies dat nu donderdag naar het college gaat. De eindredactie van de alternatieve nota berustte bij de voorzitter van de schoolraad Jaëp Brandligt, en de chef van de afdeling welzijn en onderwijs. Siem Lakeman. De bijeenkomst van a.s. don derdag is openbaar. Behalve de leden van het college en de raadsleden zijn ook ouderra den, medezeggenschapsraden, leerkrachten, schoolraadleden en oud-schoolraadleden voor de bijeenkomst uitgenodigd. Om het geheel een wat fees telijk karakter te geven zal de bijeenkomst muzikaal worden opgeluisterd door een gelegen heidsorkestje. Het aanbieden van het „testament" zal don derdag de laatste handeling zijn van één van de langst be staande adviesorganen in de gemeente. Wel zal het dagelijks bestuur van de schoolraad hel pen bij het opstarten van de Ge meenschappelijke Medezeg genschapsraad, die de taak van de schoolraad gaat overnemen. LEUSDEN - In het kader van het tienjarig bestaan van de Valleiconcerten zullen vrijdag 20 januari Daniel Otten. viool, en Steven Hoogenberk, piano, een concert verzorgen in de Dorpskerk in Leusden-Zuid. Het concert, dat gratis toegan kelijk is, begint om 20.15 uur. Uitgevoerd worden werken van Beethoven, Prokotieff, Satie, Milhaud en Poulenc. Daniel Otten voltooide in 1959 zijn vioolstudie aan het Muziek- lyceum in Amsterdam Spoedig daarna begon hij een solisten carrière waarbii hij met vele Nederlandse orkesten optrad Na enig jaren begon hij voorna melijk kamermuziek uit te voe ren, richtte diverse ensembles op en van enige daarvan is hij tevens primarius. Met Steven Hoogenberk vormt Daniel Otten sinds 1978 een pianoduo Ste ven Hoogenberk studeerde aan de Conservatoria te Amsterdam en Den Haag, vervolgens bij Eduardo del Pueyo te Brussel Hij heeft een speciale voorkeur voor kamermuziek en beheerst dan ook het grootste deel van het repertoire voor trio met viool en cello. ACHTERVELD - Vrijdagavond hield de KPJ haar jaarvergade ring. Tijdens de vergadering kwam er nog een aantal leden binnen zodat uiteindelijk toch nog van een goede opkomst kan worden gesproken. De voorzitter gaf een kort overzicht van de activiteiten in het afgelo pen jaar. Hierbij mag de oud ij zer actie zeker weer als een van de hoogtepunten gerekend wor den. Verder deelde de voorzit ter mede dat het clubblad in het vervolg elke maand zal verschij- Het lid Peter van Middelaar zal de functie van 2e voorzitter krijgen. Wat de statuten betreft is men nu zover dat deze geheel klaar zijn Uit het verslag van de penning meester bleek dat men het afgelo pen jaar goed gedraaid heeft en dat men uit de rode cijfers is kun nen blijven. Uit het jaarverslag blijkt dat er weer een zeer actief jaar achter de rug is. Er zijn veel activiteiten georganiseerd die alle naar wens zijn verlopen. Over het sportgebeuren van het afgelopen jaar en voor het ko mende seizoen kon niets worden medegedeeld daar de betreffende persoon niet op de vergadering aanwezig was. Voor dit jaar heeft de KPJ een groot aantal aktivitei- ten gepland. Van de rondvraag werd door enkele leden gebruik gemaakt. Naar aanleiding van de gestelde vragen volgden enkele kleine discussies. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering met dank voor de aan wezigheid en de goede inbreng ACHTERVELD - Vorige week werd door de amateurschilders- vereniging De Vrije Kwasten een expositie gehouden in d'Ouwe Peerdestal. De exposi tie had zeker aan belangstelling niet te klagen. De bezoekers werden geboeid door de varia tie in techniek en onderwerp keuze. Het winterlandschap van S. Lin deboom is zeer geslaagd Het weglaten van details bevordert de spanning in het schilderij. Dit ont breekt in zijn andere doeken. Th. Bergen Henegouwen blinkt uit met zijn portretten. De pastelteke ningen zijn impressionistisch van karakter, waardoor ze blijven boeien. De abstracte olieverfschil derijen van K. v d. Kar zijn door de geheimzinnigheid boeiend. Vooral door de wisseling van tech nieken die hij in een schilderij toe past. De aquarellen van H. Heilij- gers zijn zacht van atmosfeer. Hij is wel zoekend naar de juiste techniek Zijn abstracte doeken waarin hij felle kleuren gebruikt ziin evenwichtig te noemen De tentoongestelde aquarellen van E. Meijer waren geschilderd met een trefzekere spontane hand. Dit is iets dat de aquarel ook vraagt. Ze waren het bezichti gen zeker de moeite waard. J. Visser ziet zijn onderwerpen in hoekige lijnen en felle kleuren. Hij drukt dit uit in zijn etsen en aqua rel Het doet denken aan Emil Nolde, de Duitse expressionist. De kleine aquarellen van M. Sik- kens zijn zeer goed geschilderd waarbij het detail niet vergeten is. Bijzonder geslaagd is het vogel nestje Bijzonder karakteristiek waren de portretten van G. Raat. Met zijn harde kleuren en markante lijn- voering doet zijn manier van wer ken denken aan Charley Toorop. De portretten en landschappen in olieverf van B. Grünberger blon ken uit door de fotografische weergave. Hierdoor verliezen ze wel enige spanning. De aanwe zige olieverflandschappen van T. Kwinkelenberg hadden de ver frissende wind van de Haagse School. Zijn ets blonk uit door de gedetailleerde weergave. Opval lend waren de emailles van G. v.d. Coterlet. Zij waren niet alleen opvallend te midden van de schil derijen doch ze waren ook bijzon der mooi. H Cornelissen was present met winterlandschappen in olieverf. Ze waren treffend van sfeer. Ze moet echter wel oppassen dat het geen vaste manier wordt waar ze niet meer los van kan komen. De aanwezige landschappen in bruin - wit tegenstellingen van G. Merkus waren zeer goed geko zen. Ze doen denken aan de schil derstijl van de jaren dertig. Vooral zijn schilderij „de branding" was zeer levendig. Bij de aquarellen van J Jehee wa ren de sterke argumenten aanwe zig om een aquarel te laten sla gen: sfeer, trefzekere vormaan- duiding en spontaniteit. ACHTERVELD - Door 10 le den van de damesschiet- club werd deelgenomen aan de onderlinge schietwed strijd. Het waren Ria Vos en Anneke Oudhoorn die een gedeelde eerste plaats be haalden met elk 83 punten. De overige uitslagen waren. 3. Tiny Tolboom 80 4. Mien v.d. Burgwal 78 4. An Voskuilen 78 6 Annelies Huurdeman 77 7. InyKok 72 8 Liesbeth Suermondt 71 9 Kitty van Hamersveld 64 en 10 JeannetVos 55 punten AMERSFOORT - De heer Van E. uit Woudenberg was zo over tuigd van het feit dat hij door oranje was gereden i.p.v. door rood dat hij veronderstelde dat de politie, die verdekt opgesteld stond bij de ingang van een res taurant, hem een etentje wilde laten betalen. Hij weigerde dan ook de aangeboden transactie van f 85,- te voldoen en dat kwam hem duur te staan, want op de zitting van 12 januari werd hij veroordeeld tot een boete van 1 130, - Mevrouw M. uit Barneveld werd een jaar geleden door de politie aangehouden omdat haar auto op drie punten niet in beste conditie was De uitlaat was niet goed, de banden versleten en de remmen werkten niet best. De auto werd niet in beslag genomen, maar wel zo lang op het politieterrein neer gezet, omdat het gevaarlijk ge acht werd er mee te rijden. Daar staat hij echter nu nog, vertelde mevrouw M. Ze wist niet hoe ze de auto weg moest krijgen als ze er niet mee rijden mocht. Een poli tieterrein is echter geen parkeer plaats. meende de officier. Ze moest maar een garage inschake len en kreeg een lage boete i.v.m. haar inkomen: f 60. - ONDERMAATSE PALING De heer H. uit Bunschoten zou 200 pond ondermaatse paling te koop hebben aangeboden, sa men met zijn zwager die niet op de zitting was verschenen. De heer H. had wel eerdere veroorde lingen voor hetzelfde feit op zijn naam staan, maar ontkende in alle toonaarden dat hij nu iets met deze zaak te maken had. „Ik heb niks gedaan, makkelijk zat". De officier overwoog dat hij van de Hoge Raad eerdere veroorde lingen voor hetzelfde feit een rol mag laten spelen. „Zeker eens een dief, altijd een dief. Maar ik heb niks gedaan, makkelijk zat. Potverdomme!" brieste verdachte dwars door het requisitor van de officier heen. „U moet uw mond houden" ver maande de kantonrechter hem voor de derde keer. „Je praat toch thuis ook niet allemaal door mekaar heen. We hebben hier vaste regels. Zo meteen krijgt u het laatste woord. Nu is de officier aan de beurt". „Ik acht het tenlastegelegde be wezen en eis f 500,-" besloot de officier zijn verhaal. „Nu mag u wat zeggen" „Ik heb niks gedaan. Makkelijk zat!" „Dan zal ik uitspraak doen. Ik heb niet de wettige overtuiging uit de stukken gekregen dat u het deze keer gedaan heeft en kom dus tot vrijspraak". Verbouwereerd en schoorvoetend verdween verdachte. Mevrouw v. S. uit Leusden had haar auto in Amersfoort gepar keerd op het trottoir, volgens het proces-verbaal. „Op een schattig pleintje" vol gens haarzelf. Maar dat schattige pleintje was nu juist niet bedoeld voor auto's en dat had mevrouw kunnen zien aan het feit dat er een verhoging met stoeprand rond een boom was aangebracht, meende de offi cier. „Ik vond het zo'n goeie oplossing, ik hinderde niemand en onder die boom was het lekker koel. Ik had dan ook helemaal geen zin om die boete te betalen. Nu nog niet Ze was echter niet in staat het ge recht te vermurwen, f 35, - boete. DRONKENSCHAP De heer v. O. uit Biddinghuizen was 's nachts in Amersfoort op straat opgepakt wegens dronken schap en ter ontnuchtering opge sloten Hij had „nogal taal uitge slagen" „Ik weet er niets meer van". „Dat hoort bij dronkenschap, Maar u weet zeker wel dat u In een politiebureau wakker werd", „Nee, ook niet" „Dan moet het wel heel erg ge weest zijn. Maar een feit is dat u in het politiebureau geslapen hebt en u zult er wel niet geboekt heb ben als in een hotel. Dus bewezen is het" In de tijd dat het delict gebeurd© was de maximumstraf f 30, - In middels is dat f 500,- gewor* den De officier vond echter dat hij de voor verdachte voordeligste re. geling moest volgen en zo werd het f 30,- ACHTERVELD - Donderdag- avond om 20.00 uur is er weer een bijeenkomst voor de le den van de K.P.O. Deze zal worden gehouden in D'Ouwe Peerdestal. De dames zullen zich deze avond onder leiding van Ank de Jong bezig hou den met het vervaardigen van brooddeeg-figuren. Vee! belangstelling voor de lent dat de kursussen "voor en door Leusdenaren" zijn. Toch wordt van deze regel ook wel af geweken Een aantal docenten is afkomstig van buiten Leusden Dit komt omdat de werkgroep ook ge bruik maakt van het kursusaan- bod van andere instanties. Zo wordt bijvoorbeeld een kursus "Doe-het-zelf Electriciteit" gege ven door een inspecteur van de PUEM. Deze inspecteur geeft overal in de provincie Utrecht voorlichting als hem daar om wordt gevraagd. Hetzelfde geldt voor de kursus "Reparaties in huis" Deze kursus wordt gege ven door een mevrouw die ver bonden is aan de "Stichting Huis houdelijke en Consumentenvoor lichting", een landelijke stichting die zich bezighoudt met volwas seneneducatie Tijdens de open dag van Latent Talent werd ook aandacht ge vraagd voor de werkplaats van Kees Vial in boerderij 't Claeve- renblad. Leusdenaren kunnen ze ven dagen per week, van 's och tends tot 's avonds in de werk plaats terecht om hun hobby uit te computercursus oefenen. Twee kursussen die in het kader van Latent Talent gege ven worden, zullen plaatsvinden in de daarvoor ingerichte werk plaats. Zondag had ook de stichting "Midden Nederland" die is aan gesloten bij het wadloopcentrum Pieterburen een plaatsje gekre gen tussen de docenten van La tent Talent. De stichting, die is op gericht door de Woudenbergse gemeentesecretaris, de heer Mar- ringa, organiseert wadlooptoch ten naar verschillende eilanden en zandplaten. Voor dit jaar heeft de stichting een viertal wadloop tochten op het programma staan. Deze tochten staan onder leiding van de heer Marringa die zichzelf wadloopgids mag noemen. KINDEREN Niet alleen voor de volwassenen viel er jl. zondag iets te beleven in en om Groot-Krakhorst. In het pro gramma van Latent Talent zijn ook speciale kursussen opgeno men voor de jeugd. Jeugd van twaalf tot zestien kan bij Latent Talent leren hoe ze een trui moe ten breien. Meisjes van 14 tot 18 jaar kunnen onder leiding van Christine Boersen aan de slag om zelf kleding te naaien. In tien les sen kunnen de jeugdige deelne mers leren hoe ze voor weinig geld zelf leuke kleding kunnen maken. De nog jongere jeugd vanaf zeven jaar kan het komende seizoen bij Latent Talent aan het werk met brooddeeg. Zondag was te zien hoe één en ander in zijn werk gaat omdat iedereen die daar voor voelde zelf iets kon fabriceren met brooddeeg. Eén man toonde zich zondagmid dag erg gelukkig. Het was de be heerder van "Groot-Krakhorst", zoals bekend een gemeentelijk gebouw voor sociaal-culturele doeleinden. "Ik ben erg blij met Latent Talent", aldus beheerder Ben van Plateringen "Voorlopig weet ik nu al dat er in Groot Krak- horst veertig verschillende kur sussen gegeven worden" Dank zij de werkgroep Latent Talent is de bezettingsgraad van het cen trum heel behoorlijk te noemen en één onzer medewerkers) USDEN - Noog voordat de >en dag van Latent Talent zon- ig begon hadden zich ruim iehonderd Leusdenaren zich voor een kursus aangemeld, t betekende dat er een flink ntal mensen tijdens de open g in boerderij "Groot-Krak- rst" teleurgesteld moest >rden. Het aantal deelnemers n een kursus is namelijk be- rkt. Ondanks alles kon de •rkgroep Latent Talent zon- g toch een groot aantal men- n inschrijven voor de kursus nzljn of haar keuze. werkgroep Latent Talent gaat haar veertiende seizoen tege- iet. Nog altijd taant de belang- illmg voor het programma van tent Talent niet. Ook het aan- d van kursusssen blijft erg ge leerd Van de in totaal 65 kur- >sen in het voorjaarspro- imma waren er dit keer tien voor het eerst in het programma opgenomen. PROBLEMEN De werkgroep Latent Talent heeft wel met enige problemen te kam pen Nadat het volledige pro gramma gedrukt was, moesten enkele docenten op het laatste moment afzeggen. Voor de uit vrijwilligers bestaande werkgroep een erg vervelende zaak omdat het niet altijd mogelijk is een nieuwe docent te vinden. In het geval van de kursus "Computer introductie" is het de werkgroep gelukt een vervanger te vinden voor de docent die zich eerder aangemeld had en het toch moest laten afweten. De werkgroep is erg blij dat Rob Bontekoe de "computercursus" gaat leiden want er blijkt een grote belang stelling te bestaan voor de kursus die dit jaar voor het eerst wordt gegeven. De belangstelling voor het computervak is zo groot dat de informatiestand over wadlopen had over belangstel- f te klagen de aangekondigde cursus al snel volgeboekt was. Het blijkt echter mogelijk de kursus tweemaal in de week te geven zodat er nog een enkel plaatsje vrij is op de za- terdagmorgenkursus. Ook de kursus "vegetarisch ko ken" mag zich verheugen in een grote belangstelling. De kursus is geheel volgeboekt De werkgroep zit echter met het probleem dat de docente het op het laatste mo ment heeft laten afweten. De werkgroep is nu naarstig op zoek naar een docente die in staat en bereid is om belangstellenden in vijf lessen iets bij te brengen over- het onderwerp "vegetarisch ko ken". Heeft de werkgroep op het ogen blik te maken met enkele pro bleempjes, over het algemeen kan gesteld worden dat de Latent Talent zich mag verheugen in een niet aflatende belangstelling. De kursussen in de rubriek "Sport en Spel" zijn elk seizoen al vaak voor de open dag volgeboekt. Betty Zevenboom, die een tweetal kursussen "Bridge" verzorgt, heeft over belangstelling zeker niet te klagen. De plaatselijke bridgeclub is Betty Zevenboom dan ook erg dankbaar omdat zij inmiddels al enkele honderden Leusdenaren het edele kaartspel heeft bijgebracht. DEMONSTRATIE Tijdens de open dag die zondag in en om boerderij Groot-Krak horst werd gehouden waren veel aanstaande docenten aanwezig om te tonen welke zaken zij tij dens de kursus behandelden. Het publiek, dat in grote getale was gekomen, maakte zondag druk gebruik van de mogelijkheid om zich nader te oriënteren In prin cipe is het motto van Latent Ta-

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5