Clubkampioenschap TTCL vol verrassingen Green Giants laten het afweten ««-dames falen igen Olympia Verenigingen hielden gymnastiekwedstrijden Antilopen even uit de problemen Clubs in principe akkoord ABO-cursus nog niet volgeboekt led Jan Unkraut pakt titel aner Roos vertrekt 13 februari van start pEN - De clubkampioen- pen die Tafel Tennis Club jen afgelopen weekend in ptine op het Burgemeester Ingsportpark organiseerde, en enorm succes gewor- Zaterdags streed de jeugd i hoogste eer terwijl zon de senioren de strijd aan- n. De 16 welpen (tot 12 116 junioren (t/m 17 jaar) ich voor dit clubkampioen- I aangemeld hadden wa door toernooileider en Gainer Jan Vogel in di- poules onderverdeeld. Bij tlpen wisten Frank Meyer pder van der Schoot tot de door te dringen. Frank In 2 sets (21-18 en 21-19) pponent terug. Roeland legde na de winst op Rob l op de 3e plaats beslag. 0ks het feit dat de kinde- or het eerst een "echte" ^ijd speelden viel er bij wijle van leuke sla- selingen te genieten. de junioren ging tus- Boer en Frank Kooy- pakte de laatste mo id om de juniorentitel op (volgend jaar is hij senior) ide handen aan. In drie 3-2121-16 en 21-18) bleef zijn clubgenoot de baas. om de 3e plaats werd cqueline Harlaar ondanks kke 1e set (12-21) in haar I beslist, door in de 2e en van den Burg met dui delijke cijfers (21-14, 21-12) terug te wijzen. Het dubbelkampioen- schap ging naar het koppel Frank Kooyman/Matthijs de Graaf dat het duo Erwin de Boer/Ellen Tet- teroo net iets te slim af was. De toernooileiding bestaande uit Jan Vogel en Laurens Boschman kon op een geslaagd jeugdclubkam pioenschap terugzien. SENIOREN Nauwelijks 24 uur later kwamen de senioren in actie. Maar liefst 30 leden hadden zich voor dit evenement ingeschreven, en bon den vanaf 10 uur 's morgens ver van het jeugdkampioenschap van TTCL sten deeld over 8 poules de strijd in de voorronde aan. Echte grote ver rassingen vielen er nog niet te no teren alhoewel het duidelijk werd dat de jongere lichting (Gert van Eijden, Laurens Boschman en Ja- ques van der Louw) met aantrek kelijk en gevarieerd aanvalsspel in opmars is. Dit jaar bleef de jonge garde bij de halve finale ste ken, maar het zal niet lang meer duren of de gedoodverfde kandi daten voor de clubtitel zullen het loodje moeten leggen Nu bleef alles nog bij het oude en drongen de routiniers, Piet van den Bree, Robert Jan Unkraut, Jan Vogel en Arie de Kluyver (als outsider) tot de halve finales door. Robert Jan Unkraut versloeg Jan Vogel terwijl Piet van den Bree (meervoudig clubkampioen) zich van Arie de Kluyver ontdeed De finale om het clubkampioen schap gaf vooral in de 3e en be slissende set veel spanning en sensatie te zien Nadat beide spe lers éen set op hun naam hadden geschreven en bij de stand 5-10 in het voordeel van Piet van den Bree van tafelzijde wisselden, leek niets een nieuwe titel van laatstgenoemde in de weg te staan. Niets was echter minder waar. Tot grote verrassing van het goed gevulde clubhuis trok Un kraut de reputatie van zijn tegen stander omver en kon na afloop uit handen van ex-clubkampioen Ad van den Broek de kampioens beker in ontvangst nemen. Robert Jan Unkraut, de nieuwe clubkampioen LEUSDEN - De uitwedstrijd te gen de naaste belager De Vin ken hebben de korfballers van Antilopen twee belangrijke pun ten opgeleverd zodat de Leus- denaren met meer vertrouwen en minder zorgen de tweede helft van de zaalkorfbalcompeti- tie kunnen aanvangen. De eer ste helft gaf een wisselend spel- beeld te zien waarbij aan beide zijden de ballen door de korf gingen. De ploegen waren te gen elkaar opgewassen en ga ven elkaar weinig toe. Antilopen nam vla Nancy Lahey (Ö-1) de leiding maar al snel kwamen de Vinken terug (2-1) voordat Mar- gret Versteeg de stand weer ge lijk trok (2-2). Gert Graafland en Bert Brandsen wisten een straf- worp te benutten hetgeen 3-4 betekende. Wederom kwamen de Vinken weer op gelijke hoogte (4-4). Nu vonden de An ti's net welletjes en namen via enkele perfecte afstandschoten van Richard Urbach, Yolanda en Margret kort voor rust ruimer af stand: 5-7. In de tweede helft verscheen een geconcentreerd Antilopen binnen de lijnen dat geenszins van plan was de voorsprong nog uit han den te geven. Nancy Lahey on derstreepte dit door tweemaal achtereen een treffer aan te teke nen en de stand op 5-9 te bren gen. Zonder problemen bleven de Antilopen de Vinken onder druk houden. Alles liep gesmeerd zo dat de marge alsmaar groter werd Jerry Urbach, Nancy Lahey en Margret Versteeg wisten de korf te vinden: 7-12 In de laatste fase van de strijd gingen de Anti's op balbezit spelen en lieten de bal rond gaan wat niet helemaal vlek keloos verliep. Coach Herman Bruins paste wederom zijn be kende wissel toe en bracht Anita van Buren (voor Margret Ver steeg) en Jan Costa (voor Jenny Urbach) in het veld De zege kon de Leusdenaren in deze vierpun tenwedstrijd niet meer ontgaan zodat de Antilopen (voorlopig) rui mer kunnen ademhalen. De overige uitslagen Antilopen 3-Animo 2 6-4 Antilopen 4 - Vinken 7 9-5 Eemvogels 3 - Antilopen 5 2-8 Eemvogels 4 - Antilopen 6 2-8 Antilopen 7-RDZ 6 2-15 Thor J1 - Antilopen J1 6-11 Sparta J2-Antilopen J2 11-4 OdikJ3-Antilopen J3 1-0 Woudenberg A1 - Antilopen A1 9-11 Antilopen A2-Eemvogels A1 5-1 Antilopen B1 - Soesterkwartier B1 3-2 Telstar C1 - Antilopen C1 2-9 Eemvogels C1 - Antilopen C2 4-2 Antilopen M1 - Victum M1 2-3 Telstar P2- Antilopen P3 1-0 K.V.O.Q1-Antilopen Q1 1-3 Antilopen Q2-K.V.O.Q3 2-0 Antilopen Q3 - Woudenberg Q4 0-1 DINSDAG 17 JANUARI 1984 LEUSDEN - In een gezamenlijke brief aan het college van Burge meester en Wethouders hebben de voorzitters van de Schaakvereniging Leusden, korfbalclub Antilopen, tafelten nisclub Leusden en handbalver eniging Impala laten weten on derling tot overeenstemming gekomen te zijn over het in ei gendom nemen van de gemeen telijke kantine op het Burge meester Buiningsportpark. In het principe-akkoord staat dat de k.c. Antilopen en T.T.C.L. ieder een deel van de accommodatie in eigendom ne men. Impala en S.V. Leusden worden huurders als de beide clubs zich kunnen vinden in de huurovereenkomst die de eige naren aan hen voorleggen. Te vens kwamen de vier clubs overeen dat alle stappen die nog genomen moeten worden met betrekking tot de her nieuwde indeling en de wijze van uitvoeren, voortdurend bij het overleg betrokken worden. De Leusdense aannemer Van Buuren is gevraagd tekeningen te maken van ae nieuwe inae- ling en een kostenplaatje op te stellen voor de (mogelijke) eige naren voor wat betreft de in terne verbouwing, zodat de be sturen van de clubs op de bin nenkort te houden ledenverga deringen met gedegen cijfers voor de dag kunnen komen en de financiële voorstelling van zaken goed onderbouwd aan de leden voor kunnen leggen. De renovatie die de gemeente be kostigt, mag niet los gezien worden van de interne verbou wing, aldus de briefschrijvers. Daarom hebben wij tevens aan de aannnemer gevraagd hier een offerte voor op te stellen. We stellen dan ook voor de re novatie (aanpassing c.v., isola tie, dak vernieuwen en achter stallig onderhoud) door de Leusdense aannemer te laten uitvoeren. Met de woorden, „we hopen dat een en ander voor u aanleiding zal zijn om het bedrag voor de renovatie vrij te geven f 125.000,-) zodat we weten waar we aan toe zijn", sluiten de voorzitters de brief af. LEUSDEN - Met veel goede voornemens begon het eerste herenteam van basketbalvere niging Green Giants aan de thuiswedstrijd tegen Irene uit Bilthoven. Optimisme alom over de winstkansen die de Leusde naren zich vooraf toedachten. De punten, om de plaats in de 1e klasse veilig te stellen, kon men goed gebruiken. In de aan vangsfase van de wedstrijd le ken de Leusdenaren op weg hun belofte waar te maken. Door enkele goede akties van onder andere Ruud Neure onder het bord kwam Green Giants met 16-9 aan de leiding. Daarna was het Irene dat de toon aan gaf en de Leusdenaren niet meer in de gelegenheid stelde om de score verder uit te bouwen In een mum van tijd hadden de Bilt- hovenaren de achterstand niet al leen weggewerkt maar tevens omgebogen tot een 16-22 voor sprong. Green Giants probeerde het wel en wist voor het rustsig- naal nog enkele punten te scoren Irene voegde eveneens nog pun ten aan haar totaal toe zodat de rust met 26-31 in het voordeel van de gasten in ging. Na de pauze ging de strijd in eer ste instantie gelijk op maar in het verdere verloop van de wedstrijd werd duidelijk dat Irene over een toch wat betere ploeg dan de Green Giants beschikte en daarom gemakkelijk de voor sprong kon handhaven. Het vizier stond bij de Leusdenaren niet op scherp. Het verdedigen rondom de basket liet af en toe te wensen over keer op keer kwamen Irene- spelers in scoringspositie terwijl Green Giantsspelers aan de an dere zijde het bord steeds minder wisten te vinden. Ook Bert Weber en Ruud Neure deelde in de ma laise en konden niet voorkomen dat Irene de wedstrijd met 50-61 winnend wist af te sluiten. De jeugd van de Green Giants doet het aanmerkelijk beter. Het eerste jongens kadettenteam o.l.v. Rob de Bruin bleef wederom ongeslagen en lijkt op weg het kampioenschap te behalen Overige uitslagen Green Giants Red Stars - Jongenskadetten 48-70 Welpen - Crackerjacks 36-41 Heren 2 - Bourgondië 54-58 iu Hl DEN - Onverwacht hebben uwnes van Leos afgelopen ;ker|ig verloren van Olympia ijst, een ploeg die onraan ngiijst van de 3e divisie en nog geen enkele lieeft weten te verzamelen, miste weliswaar drie ba- eelsters, maar dit mocht Igeen excuus zijn voor de tarnende vertoning die opgevoerd. Met ongecon- «I en nerveus spel werd Izonder knullige wijze ver- Ivan Olympia, dat haar tn rook en op alle momen larker was en meer inzet li dan haar tegenstand nummer 4 in de 3e div. D etltie. ©rste set begon meteen al 6n 5-0 achterstand. Door |ke services van Caroline .kon Leos weer terugkomen Weinig beweging in het achterveld en gemis aan aanvals- kracht bij het net waren er echter de oorzaak van dat de set toch verloren ging, al bleef Leos goed bij tot 14-14 Twee domme fouten op dit be langrijke moment en de set ging met 16-14 naar Olympia. Ook in de 2e set gaf Leos het ini tiatief volledig uit handen en daar werd door de thuisploeg gretig ge bruik van gemaakt. Deze begon zowaar aan een overwinning te denken Slechte passes aan Leoszijde en goede blokkering van de thuisploeg was de indruk die deze set bij het publiek achter liet. 15-9 en een 0-2 achterstand voor Leos. De 3e set liet een ge schrokken Leos zien, dat zich be ter op haar spel concentreerde en met meer inzet haar eigen sterke kanten probeerde te benutten. Veel fouten aan de andere kant van het net en een voorsprong van 14-8 waren voldoende voor de dames uit Leusden om ook een set te pakken en wel met 12- 15. In de 4e set ging de stand gelijk op tot 6-6. Foute services aan beide kanten kenmerkten de ner vositeit van beide ploegen. Op het midden lukte het de nieuwe speel ster van Leos, Femmy van Enk (ex-NVC), regelmatig om de op slag weer terug te krijgen, maar de service-pass van Olympia liep nu zo goed, dat de bekende ge vaarlijke opslag van de Leosda- mes weinig dreiging meer kon omvatten. Fouten op de beslissende mo menten aan Leoszijde zorgden er voor dat via 10-10 Olympia de set met 15-11 en de wedstrijd met 3-1 won. Vertrek trainer Voor trainer coach Bram Roos is dit zijn laatste seizoen bij Leos. Na afloop van de competitie treedt hij in dienst bij het Amers- foortse Vollkei, waar hij zijn krach ten mag beproeven op de dames selectie welke 1e divisie speelt. Op de vraag hoe hij het seizoen denkt af te maken, antwoordt hij: ,,lk zal me blijven inzetten om het team zo hoog mogelijk te laten eindigen in de competitie. Ik richt me hier volledig op. Vollkei wordt pas aktueel, na het spelen van de laatste competitiewedstrijd" Met de trainer maken ook Marja en Jo- landa de Wild de overstap naar Vollkei. ..Het wegvallen van deze twee zal niet eenvoudig op te van gen zijn", aldus Bram Roos, die vervolgens zegt, ,,t:i is jaien erg veel aandacht besteed aan de jeugd, zodat die over wellicht twee jaar nieuwe impulsen kan geven. Mede met wat versterking van buiten af, geloof ik dat Leos hoopvol aan het nieuwe seizoen kan beginnen". Stand 3e divisie D dames: 1. Vierhout/valbovol 12-29 Thor 12-29 3. Nivoc 12-23 4. LEOS 12-19 Utrecht vc 12-19 Armixtos 12-19 7. Waterlanders 12-18 8. Vollkei 2 12-17 Cito 12-17 10. SVV 12-15 11. SOS/DPC 12-8 12. Olympia 12-3 LEUSDEN - De ABO-cursus die de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport "Leusden" organiseert en op 13 februari a.s. van start gaat, is nog niet geheel volgeboekt. De Alge mene Basis Opleiding die op de maandagavonden van 13 fe bruari 7 mei in de vergader ruimte bij de sportzaal Groen houten, De Meent 4, gehouden wordt, is gericht op het leidirrg geven in de sport en is bestemd voor iedereen, die iets aan lei ding, beleiding, training en coa ching doet. De cursus valt in twee onderdelen uiteen. Het leiding geven en de sportgezondheidsleer zijn de (twee) onderwerpen die uitvoerig aan bod komen en door de cur susleider de heer Koelewijn uit Bunschoten behandeld worden Iedere lesavond duurt 2Vz uur. De minimumleeftijd is 16 jaar. Decur- suskosten bedragen f 75,—(in clusief het cursusboek). Het ABO-bewijs geeft toegang tot vervolgopleidingen in alle takken van sport en tot de cursus rekrea- tiesportleider A. Om in aanmer king te komen voor het ABO-be- wijs moet de cursist minimaal 3 praktijkopdrachten hebben uitge voerd en naar het oordeel van de docent aktief aan de cursus heb ben deelgenomen. Alleen in ge vallen van uiterste noodzaak kun nen cursisten avond(en) verzui men Willen degenen die zich nog voor deze cursus willen laten in schrijven dit zo spoedig moge lijk bij het secretariaat van de sportstichting, postbus 111, 3830 AC Leusden, doen? Er zijn nog maar enkele plaatsen be schikbaar. ACHTERVELD - Zaterdagmid dag werden in de sportzaal on derlinge wedstrijden voor ver enigingen gehouden. De orga nisatie was in handen van de gymnastiekafdeling van sport vereniging Avanti. Deelnemende verenigingen wa ren Avanti, Amersfoort '67, Hel las uit Hoevelaken en de Spring- bokken uit Soest. Door de deelneemsters werden de onderdelen vol enthousiasme afgewerkt. De onderdelen bestonden uit de brug, de balk en het paard of de kast. Ook waren er vrije oefe ningen op de lange mat. Er wa ren prijzen beschikbaar zowel voor individuelen als groepen. De persoonlijke prijswinnaars bij de junioren waren: 1Jessica Boersen, 2. Marian Blom, 3. Iner Schwartz, 5. Femke Rond, 5. Bianca van Burgsteden en 6. Sandra van den Akker. Bij de jeugd waren de persoon lijke prijswinnaars: 1Angelique van den Haard, 2. Donny Kippers, 3. Adriane Kraan, 4 Sandra Wallet en 5. Brenda Karsen. De prijswinnaars juniorengroepen waren: 1Avanti, Achterveld, 2. Amersfoort '67 en 3. Hellas, Hoevelaken. Een fraaie oefening op de balk Bij de jeugdgroepen gingen de prijzen naar: 1de Springbokken, Soest 2. Avanti. Achterveld en 3 Hellas, Hoevelaken. Bij de individuele prijswinnaars kregen de eerste drie een me daille uitgereikt in goud, zilver en brons. Een aandenken voor de prijzenkast werd uitgereikt aan de twee eerste groepen Het succes dat Avanti deze mid dag behaalde is te danken aan de geweldige inzet van de deelneem sters doch zeker ook niet in het minst aan de hieraan vooraf gaande training onder leiding van Bas van Vulpen. Het was voor de organisatoren en deelneemsters jammer dat de pu blieke belangstelling deze middag niet zo groot was

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7