ESI CAI-doorgifte vanuit Amersfoort naar Leusden uiterlijk 20 februari „Tennisbal niet geschikt voor gemeentewerf en brandweergarage Wagenaar maakt de |amen arenhuis- andidaten penbaar Afschrijving gemeente lasten alleen bij minder dan minima Vrijdagavond prijsuitreiking filmwedstrijd „Cine Leusden" 10 maanden geëist voor 25 inbraken Vandaag in de Leusder Krant B&W BERICHTEN OFFICIEEL RAADSLID DE WEERDT: Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IN FEBRUARI FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Nieuw onderkomen voor S0HA NAAIMACHINES GRATIS TIJDPEN" De Geut gesloten O O •fr'fr'A' krant DONDERDAG 19 JANUARI 1984 15e JAARGANG NO. 76 Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaklle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. an één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De namen van bedrijven die in Leusden n warenhuis willen vesti- n, worden volgende aand openbaar gemaakt, at zal wethouder Jan Wage- lar doen in de vergadering n de raadscommissie )enbare werken en ruimte- ;e ordening. De wethouder telde dit woensdagavond e op een door de gemeen- georganiseerde bijeen- mst met de bewoners van nieuwe wijken Munnikho- Bosveld, Claverenblad en Idenburg. ?oals bekend is Leusden al jaren lan het proberen een warenhuis nen haar grenzen te krijgen. Nu de gemeente zover dat er vijf drijven zijn die zo'n grootwinkel- dnjf in De Hamershof willen ope- n Onder die vijf zitten twee hele rieuze Raadgevend ingenieurs- reau DHV uit Amersfoort is sinds rt belast met het contracteren eén van de vijf bedrijven. Tijdens de bijeenkomst met de uwe Leusdenaren in de grote al van De Korf werd tevens delïjk dat het geplande gezins- vangend tehuis in de wijk Mun- hove daar niet zal komen. Welis- ar zijn alle benodigde vergun- gen afgegeven, maar er is geen d beschikbaar bij het Rijk dat de uw van zo'n tehuis voor geeste gehandicapten financiert Vol- ns de gemeente is er wel een ns dat het Rijk geld over heeft Dr een veel bescheidener opzet n een gezinsvervangend tehuis Leusden. Waar dat dan moet nen is niet bekend, in ieder val niet op de plaats die ervoor s gereserveerd. Die plek in de k Munnikhove zal zo goed als <er voor het leeuwendeel be- imd worden voor woningbouw Rozendaallaan 9 Leusden-C. PANNEKOEKEN- RESTAURANT ,,'T JAGERSHUYS" voorde lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist-Tel. 03404-13013 Geopend: di. t/m zo„ van 12.00-20.00 uur. LEUSDEN - „Criteria voor het vaststellen of iemand wel of niet in aanmerking komt voor af schrijving van gemeentelasten zijn moeilijk te maken.'' Dat zei wethouder Fons Ummels maan dagavond tijdens de commissie vergadering voor Financiële en Economische Zaken. Van de honderddertig aanvragen over 1983 voor afschrijving zijn er zestien toegewezen. Een van de richtlijnen die de wethouder han teert is dat je onder het minimum loon moet zitten om in aanmer king te komen. Corn Verduin (PvdA) had een brief gehad van een 23-jange „al- leenwoner" met een inkomen van 840- per maand en vroeg zich af waarom deze man was afgewezen Ummels antwoordde hierop dat de betreffende jongeman thuis had kunnen wonen Te meer omdat zijn ouders ook in Leusden woonachtig zijn Harm Offereins (GPV/SGP) be aamde dit:.Iemand die vrijwillig uit huis gaat, moet ook de lasten dragen. We zitten nu nog met de rekening van een overheid die de achttienjarige leeftijd als maatstaf hanteerde voor het alleenwoon- recht Alrich Parson (VVD) stelde dat het bovenstaande een politieke keus is. Volgens hem kiest de PvdA voor een zeer dure rechtszeker heid door bij een aanvraag voor afschrijving het minimuminkomen als norm te hanteren. Ummels tenslotte; ,,lk bekijk ge val per geval, met name ook om wildgroei te voorkomen. Wanneer er nadere richtlijnen van de VNG, dan komt dit punt weer op tafel." De andere punten die maandag avond op tafel kwamen werden met een sneltreinvaartje afgewerkt. Al leen bij de eindwijziging begroting 1982 en de jaarrekening 1982 van de Stichting voor Lichamelijke Op voeding en Sport ..Leusden" werd iets uitvoeriger stilgestaan Corri Verduin vond de 17,5% begro tingsoverschrijding zeer ernstig en vreesde dat het in 1983 nog erger zou zijn. De wethouder zei dat met ingang van 1 januari 1984 er een stringenter kredietbewaking in wer king is getreden zodat er tijdens de rit bekeken kan worden hoe de zaken ervoor staan. Wat de eindaf rekening van het nieuwe ge meentehuis betrof waren de partij en het erover eens. dat alles mooi binnen de raming is gebleven, die volgens PvdA-woordvoerder Ver duin ook wel erg ruim was geweest. Ouder- en kindzwemmen in Bavoort pag. 3 Bestrating, vliegtuigen en parkeerplaatsen pag. 3 Interview op Donderdag: Jaap Brandligt pag. S Sport pag. Loep op Leusden met Joost, Kantlijn en Kreyns pag. 8 Films in Amersfoort pag. 8 Servicepagina pag. 9 DOKTERSDIENST: 033-943300 Een speciale kraan kwam er aan woensdag aan te pas om de ruim 70 meter hoge mast op te richten. Voor de fundering van het circa 20 ton wegende gevaarte was 42 kubieke meter beton nodig. De 117 antennes aan de mast steken meer dan 110 meter boven Normaal Amsterdams Peil uit. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De doorgifte van de tv- en radiosignalen door de CAI in LEUSDEN - De Stichting Op vang en Herstel Alcoholici (SO MA) is met ingang van heden verhuisd van Arnhemseweg 77 naar Heggerank 4, 3831 WP Leusden. Het is voor de derde maal binnen één jaar dat de stichting met haar 20 vrijwilli gers van lokatle moest verande ren. Ook voor gebruikte naaimachines vanaf 11sa- met zigzag (alles met garantie) is uw adres: FA. VAN HUISSTEDEN Utrechtsestr. 32, t.o. V&D, tel. 033-634555, Amersfoort en Langstraat 82, tel. 03420- 91591 Barnevefcf. Zie bon elders in dit blad Ort«fhank«li|k mtuwsbl»<3 voor gomooote Lousdoo V«r«chijnt dinsdag sn donderdag in ds gsmssnts Lsusdsn. Familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. Bil kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). Losae nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR. Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur gsopsnd. Zaterdags gasloten. Amersfoort naar de gemeente Leusden gebeurt uiterlijk op 20 februari aanstaande. Die dag zal er in ieder geval een feestelijk gebeu ren zijn om deze CAI-koppeling tussen beide plaatsen te accentue ren. De eerste beelden zullen te ontvangen zijn in de wijken Akker hoeve, Noordwijk, Langenbeek, Bosveld. Munnikhove, Zwanen burg, de Hamershof, Claverenblad, Wildenburg en Leusden-Zuid De mogelijkheid bestaat dus dat de tv- en radiosignalen vanaf de Amersfoortse Centrale Antenne in richting eerder dan 20 februari te ontvangen zijn in genoemde wij ken. Een en ander houdt verband met de voortgang in de technische realisatie. Wanneer de CAI- koppeling tussen Amersfoort en Leusden plaatsvindt, kunnen de kabelabonnees in genoemde wij ken. en later die in de rest van de gemeente, vanaf dat moment ook de Belgische tv- en radiozenders zien en beluisteren Omdat de zendmast van RTB 2 in België is omgewaaid zal het voorlopig om drie zenders gaan: BRT 1 en 2 plus RTB 1Het aantal Duitse tv- zenders wordt uitgebreid met de NDR 3. Wat de radio betreft kunnen de luisteraars bij voorbeeld afstem men op de zogenaamde Tweede- Kamerlijn, waarop rechtstreeks vanuit het parlement debatten te horen zijn. Op De Berg in Amersfoort is woensdag begonnen met de op richting van de mast die de signa len moet gaan doorgeven Het gevaarte zal in drie delen worden opgebouwd. Zoals bekend besloot de gemeente Leusden eind vorig jaar om niet zelf een CAI-mast aan te schaffen, maar de tv- en radio signalen te betrekken van Amers foort die op dat moment vergevor derd was met de plannen voor een stadscai. De verbinding tussen de mast in de buurgemeente en het ontvangststation in het Leusdense gemeentehuis gebeurt door een kabel. In september van dit jaar moet volgens plan de oplevering van de Centrale Antenne Inrichting in Leusden plaatsvinden Dat ge schiedt in Achterveld waar de laat ste abonnees dan een aansluiting krijgen (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Leusdense amateurfilmclub „Cine Leus- den'' houdt morgen (vrijdag 20 januari) een bijeenkomst, waar op de prijswinnaars van de film wedstrijd zullen worden bekend gemaakt. De bijeenkomst, waar op tevens een aantal van de ingezonden films zal worden vertoond, wordt gehouden op de deel van de voormalige boerderij Groot Krakhorst, Bolderikhof 18. Het begint om 20.00 uur en be langstellenden zijn welkom. LEUSDEN - In verband met isolatiewerkzaamheden is het open jeugd- en jongeren centrum De Geut aan de Zwarteweg tot 1 februari ge sloten. De amateurfilmclub „Cine Leus- den" organiseerde vorig jaar voor de tweede maal in haar bestaan een wedsirijd voor leden o?n niet- leden Iedere amateurfilmer mocht een filmpje van zo'n drie tot tien minuten lengte inzenden, dat op de een of andere manier over water moest gaan. Dat was namelijk het thema, dat het wedstrijdcomité had uitgekozen Na een wat aarzelend begin kreeg ,,Cine Leusden" niet minder dan 22 inzendingen Die zijn jongstleden vrijdag bekeken door de jury, die deze keer wordt ge vormd door de journalisten Fred Raadman (Gooi- en Eemlander). Chns Spönhoff (Amersfoortse Courant) en Marnix Kreyns (Leus der Krant) Uit de inzendingen heb ben zij een viertal pnjswinnaars aangewezen. De winnende films zullen morgenavond worden ver toond. Daarnaast worden nog eens vier andere prijswinnaars aange wezen De winnende films zullen morgenavond worden vertoond Daarnaast worden nog eens vier (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - PvdA-raadslid Gert de Weerdt heeft van burgemeester en wethouders een officiële reaktie gekre gen op zijn voorstel de Leusdense tennishal te maken tot een gemeentewerf en brandweergarage, waarbij nog een klein gedeelte van de hal over zou kunnen blijven voor tennisaktiviteiten. Het raadslid diende dit voorstel vorig jaar april in bij wethouder Jan Wagenaar en de raadscom missie openbare werken en ruimtelijke ordening. eventuele vestiging in/bij De Inslag nu niet in beeld komen Voor dat argument somt het college een aantal zaken op de tennishal heeft een andere bestemming, de huidige werf is In de brief van het college van B en W. aan De Weerdt staat, dat in eerste instantie zijn suggesties terzijde zijn ge legd omdat er toen nog geen aanleiding was er nader op in te gaan. Wethouder Wagenaar deed het voorstel van de Fh/dA'er zelfs af met „kleuter- praat. eigenlijk nog erger". Waarom het college later toch op het voorstel van De Weerdt is ingegaan, wordt in de brief als volgt verklaard „Toen inde tweede helft van het afgelopen jaar duidelijker werd dat er inderdaad sprake zou kunnen zijn van voorstellen met be trekking tot de tennishal, heb ben wij toegezegd nader op deze notitie te zullen ingaan.' B en W van Leusden laten weten, dat het niet in de opvat tingen van het provinciaal streekplan en de gemeente past de bestemming van ten nishal De Inslag, die de ge meente te koop heeft aange boden, te wijzigen. „Er is grote behoefte aan een voorziening als deze," aldus burgemeester en wethouders. De vestiging van de gemeentewerf, die nu tijdelijk aan de Hamersveldse- weg is. zien zij sowieso niet zitten. „De huidige vestiging lijkt erg goed gekozen," aldus B. en W „in elk geval kan een Raadslid Gert de Weerdt nieuw en voldoet en rond de tennishal is niet voldoende bui tenruimte." BRANDWEER B en W. erkennen dat er binnenkort een nieuwe brand weergarage gebouwd moet worden, op een goede plaats, maar niet in De Inslag. „De plaats van de tennishal is en blijft voor een korps van vrijwil lige brandweerlieden te afgele gen de eerste uitruk zal steeds teveel tijd vergen Overigens vindt het college dat er wel plannen gemaakt kunnen wor den om te bekijken of brand weer, politie en gemeentewer ken over gezamenlijke facilitei ten kunnen beschikken. Aan het eind van de brief gaat het dagelijks bestuur van Leusden in op de aktue- le situatie rond de tennishal waarop zeventien biedingen zijn uitgebracht na een ad vertentie in een aantal bla den. Deze biedingen worden momenteel bestudeerd door een tijdelijke commissie van raadsleden onder voorzitter schap van wethouder Um mels. B. en W. schrijven aan De Weerdt: „In het geheel van de onderhandelingen zoals deze worden gevoerd of werden kon uiteraard geen claim op een deel van de hal en/of de grond wor den gelegd voor een ander doel. Het aanbod kan alleen het gehele complex omvat ten.'' Als al deze zaken buiten beschouwing worden gela ten en het voorstel van De Weerdt zuiver financieel wordt bekeken, komen B. en W. tot de conclusie dat het een dure aangelegenheid zou worden om de werf en de brandweer te huisvesten in De Inslag. „Elke aanpassing vergt terstond forse Investe ringen. Bij de boekwaarde en met de thans nog niet afgeschreven waarden van werf en brandweerkazerne komen de lasten zwaar uit," aldus het Leusdens college. andere inzendingen vertoond. Uit deze acht inzendingen kan het publiek dan nog eens een winnaar van de publieksprijs aanwijzen. De vertoning van de films zal ongeveer een uur in beslag nemen. Verder staan ook de voorlezing van het juryrapport en de prijsuitreiking nog op het programma. UTRECHT - „Eerlijk gezegd heb Ik het nog nooit meege maakt dat Iemand die nog nooit eerder met justitie te maken heeft gehad, de eerste keer voor zoveel feiten moet terechtstaan. Een ongebruikelijke zaak!" Met deze woorden begon de Utrecht se officier van justitie mr. E. Wesselius zijn requisitoir in de strafzaak tegen de 25-jarlge M.K. uit Leusden. K. pleegde in 1983 ongeveer 25 diefstallen en bleek bij zijn arrestatie in bezit van twee vuurbuksen plus munitie. Alleen deze overtreding van de vuurwapenwet en drie vermo- gensfelten werden hem officieel telaste gelegd. Mr Wesselius eiste tegen K. een gevangenisstral van 10 maanden waarvan 5 maanden voorwaarde lijk. Grote tinanciële problemen dreven K van het rechte pad at. Zo pikte hij in augustus in Ermelo een speedboot en twee weken later sloeg hij zi|n slag in Putten. Samen met een kennis sleepte hij toen van het parkeerterrein bij motel Nulde een Mercedes weg Verder raakte hij betrokken bij een verzekenngs- Iraude gepleegd door een vriend. Volgens de officier van justitie nam K. van die vriend ongeveer 13.000 gulden aan, terwijl hij wist dat dit geld ten onrechte door de verzeke ring was uitgekeerd nadat zijn vriend net had gedaan alsof zijn auto was gestolen. K. gat dit wel toe, maar benadrukte dat er geen sprake was van „delen in de winst". Zijn vriend was hem dit geld nog schuldig. Het vreemdste vond de officier van justitie dat het merendeel van de gestolen spullen (totale waarde ongeveer 250 000 gulden) bij K. thuis werd teruggevonden. „Soms stond het gewoon voor iedereen zichtbaar voor de deur" meldde mr. Wesselius verbaasd Al deze goe deren konden worden teruggege ven aan de oorspronkelijke eige naars. K. vertelde dat hi) na zijn arrestatie schoon schip heeft ge maakt en hi| vroeg de rechtbank daarmee rekening te houden door hem een zo laag mogelijke straf op te leggen. Uitspraak 31 januari.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1