Bestrating, vliegtuigen en parkeerplaatsen j luder- en kindzwemmen 'n zwembad Bavoort NCVB-dames brachten musical op de planken Inentingen DTP, rode hond en mazelen Eetavond Vrouwenkafé leusder ki inderen leren vrij te bewegen in water INFORMATIEBIJEENKOMST DOOR 350 BEWONERS NIEUWE WIJKEN BEZOCHT i INGEZONDEN I Niet alle kinderen liggen schaterend in het water „Het doel is kinderen vanaf an derhalf jaar te leren drijven en de hondjesslag bij te brengen zodat zij zich vrij kunnen bewegen, ook in het diepe water. Daar komt nog bij dat ouders leren hoe zij met hun kind in het water kunnen spelen Tijdens het vrijzwemmen merk ik vaak dat ouders niet weten hoe zij met hun kinderen kunnen spelen Op een ongedwongen manier pro beer ik dat bij te brengen. Het bad ziet er ook heel uitnodigend uit Allerlei beesten en ander speel goed liggen in het water Aan de muren hangen posters en poppen zodat het kind zich niet alleen met het water hoeft bezig te houden Zo n hele grote bak met water is vaak een grote schok voor kinde ren omdat zij thuis hun kleine badje gewend zijn Hoe is de eerste les gegaan „De eerste keer was het één grote bruipartij. Ik had wel verwacht dat er kinderen zouden huilen maar dit had ik niet verwacht De ouders zijn toen toch met hun kinderen het water ingegaan De kinderen kre gen vleugeltjes (zwembandies om de armen) om en samen met diege ne die mij opgeleid heeft zijn wij heel zachtjes „Alle eendjes zwem men in het water gaan zingen Het grootste deel van de kinderen stop te met huilen Als je nu ziet hoe vrij kinderen zich in het water bewe gen, er zijn kinderen bij die schate rend in het water liggen." Hoe is het programma samenge steld? „Eerst laat ik de kinderen alle elementen van het zwembad ont dekken. De douche, waar warm water uitkomt, de grond die glad kan zijn, het trappetje, enzovoorts. Hierna gaan de kinderen het water in De eerste vijf minuten kunnen zij spelen met alles wat er in het water ligt en daarna zingen wij een liedje. Wi| beginnen-altijd met het'zêlfde liedje.- Stapje voor stapje leer ik de kinderen watje allemaal met water kunt doen en hoe je je erin kunt bewegen. Het grote voordeel van deze cursus is dat er geen diploma behaald hoeft te worden. Tijdens de les improviseer ik veel. Ik bereid de les heel goed voor. maar ik ben gek wanneer ik een leuk speels element tijdens de les ontdek en daar geen gebruik van maak Soms moet ik ook een stapje terug omdat ik tijdens de voorbereiding toch iets te hoog gegrepen heb." Anne Ma rie is vreselijk enthousiast. Voor de twee cursussen zet zij zich ontzet tend in. In haar vrije tijd maakt zij leuke wandversieringen om het bad zo gezellig mogelijk aan te kleden. Maar ook het gevaar van water komt tijdens de cursus aan de orde. Kinderen leren dat water diep kan zijn en dat je niet overal zo maar in kunt springen „Het prettig samenzijn van de moeder en het kind vind ik heel belangrijk Door het vertrouwen dat het kind in de moeder heeft kunnen wij via de moeder het kind iets bijbrengen Voor de moeders is het ook heel leuk Ik merk dat er een band ontstaat tussen de moeders onderling." KLEUTERZWEMMEN Het kleuterzwemmen is ter voor bereiding op de zwemles. Is dat nu echt nodig Anne Marie. „Waarom zou je kinderen die grote sprong van het leren zwemmen laten maken terwijl zij ook ontspannend kunnen begin nen? Met kleuterzwemmen kun je de kinderen een keer per week op een prettige manier leren kennis maken met het water, zonder de druk van een diploma Daarbij is zwemmen erg gezond. Het komt alle spieren en de ademhaling ten goede, dus hoe eerder hoe beter Een tweede reden is dat ouders in verband met al die waterpartijen in Leusden, de kinderen liefst zo jong mogelijk vertrouwd willen maken met het water. Zijn kinderen water- vrij dan mogen zij doorgaan met zwemles. Ik pas ze dan in bij de groepjes die ik zelf les geef Zwembad Bavoort is voor de allerkleinsten van alle gemakken voorzien Voor de twee cursussen kunnen de ouders via de zijingang binnenkomen zodat zij direkt bij het warme bad zijn. Speciale kleed hokjes en aankleedtafels bevinden zich in diezelfde ruimte Bovendien komt er binnenkort ook een kinder box De cursussen worden iedere vrijdag gehouden. Het kleuter zwemmen is van negen tot half tien. Van half tien tot tien uur is het eerste groepje ouder- en kindzwemmen aan de beurt en van tien uur tot half elf is het de beurt aan de kinderen die zich al wat vrijer in het water bewegen. TEA MIDDELKOOP Zingen in de kring. LEUSDEN - Volgende week vinden in Leusden-zuid, Leus- den-centrum en Achterveld inentingen plaats tegen difte rie, tetanus, polio (DTP), rode hond en eventueel mazelen plaats. De rode hond inenting is uitsluitend voor meisjes, ge boren in 1973. De DTP-maze- len is voor jongens en meisjes geboren in 1975 en 1980. De inentingen vinden plaats op 23 januari in het Wijkgebouw de Roo van Aldewereldlaan 13 te Leusden-zuid, van 13.30 tot 15.00 uur. LEUSDEN - Maandag 25 ja nuari organiseert het Vrouwen kafé een eetavond. De bijeen komst begint om 20.00 uur en op het menu staat Nasi Goreng. Kaarten a 7.50, voor vegeta riërs 6 gulden, kunnen tot en met zondag bij de volgende adres sen worden afgehaald. Ans van Bergen. Akkerwinde 23, tel. 944394; Cato Esseboom. Vlas- land 15; Marjolein Groos. Albast 17, tel. 943078. Het Vrouwenkafé is iedere maandag open van 20.00 tot 24.00 uur in de schuur van boer derij De Hakhorst. Waarden 25a 24 januari, in het wijkgebouw Rozengaarde 33 te Leusden- centrum, van 13 15 tot 15.45 uur. 26 januari in het Wit/Gele kruis- gebouw, Walter van Amersfoort- straat 36 te Achterveld van 13.30 tot 15.00 uur. Indien u geen oproep heeft ontvangen, dan kunt u kontakt opnemen met de afdeling Bur gerzaken van de gemeente Leusden, telefoon 841247 tst. 121 of 141. Ongeval In en in verdrietig ben ik van wege het tragische verongeluk ken van mijn vriendin Dorothé Schnürch, een lieve, vrolijke vrouw van 38 jaar jong. Diep geschokt ben ik over de berichtgeving hiervan door de Leusder Krant. Een sensatiefoto met een al even „fraaie" tekst eronder. Had het u niet beter geleken een foto te maken van de oor zaak van haar dood? Zijnde de slechte toestand van de berm c q. weg c.q. situatie aldaar. Ik vraag me af hoeveel men senlevens dit nog meer moet gaan kosten, voordat de ge meente Leusden zich meer in gaat zetten voor een goede veili ge aansluiting op de rijksweg. I.p.v. een slechte provinciale weg waar dagelijks duizenden automobilisten over heen moe ten. Had het u „Leusder Krant" niet beter geleken daarover te schrijven en dan de volgende publikatie: Mevr. D. Srhnürch was een bekwame automobiliste en de Horsterweg was haar bekend. Haar dood is niet haar schuld, maar de schuld van de situatie aldaar. Mevr. J. Bunttinger, Leusden. NASCHRIFT REDAKTIE: De redaktie van de Leusder Krant krijgt de gegevens over de toedracht van ongevallen van de Rijkspolitie. Het is niet onze ge woonte om deze. op welke wijze dan ook, van commentaar te voor zien. Overigens lijkt het ons, dat je het gemeentebestuur van Leusden veel kan verwijten, maar nu juist niet een gebrek aan inzet, wanneer het gaat om de realisering van een aansluiting op de Rijksweg 28 Wat het plaatsen van de foto betreft de redaktie van de Leusder Krant stelt zich in dergelijke geval len altijd zeer terughoudend op. Wij proberen het publiceren van sen satiefoto's ten allen tijde te vermij den Overigens blijft de beoorde ling van een dergelijke foto natuur lijk een zeer persoonlijke aangele genheid. Redaktie Leusder Krant. -r" DONDERDAG 19 JANUARI 1984 plaatselijk nieuws fan één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Even werd er acht een tweede avond beleggen, maar uiteinde- Ik kon toch iedereen een atsje vinden in de grote I van aktiviteitencen- m De Korf. De opkomst «d de gemeente bijna ver ast. Ruim 350 bewoners «n de nieuwe wijken Mun- ikhove, Bosveld, Clave- enblad en Wildenburg den gehoor gegeven de uitnodiging van de leente om een informa- ijeenkomst bij te wo nen. Informatie zou er wor den gegeven over de vier nieuwe Leusdense wijken, en de bewoners zouden te vens kennis kunnen maken met de leden van het colle ge van burgemeester en wethouders. Na een welkomstwoord door de burgemeester, nadat met passen en meten bijna iedereen een stoel had gevonden, moch ten de collegeleden zich in een kort praatje voorstellen. Wethou der Gijs van Woudenberg (wel zijn en onderwijs) veroorzaakte de nodige hilariteit in de zaal. Eerst kon hij maar niet op de naam van de wijk Bosveld ko men; hij kwam niet verder dan „Bos... Bos Even later klonk er gelach van de aanwezi gen op toen Van Woudenberg een reeks aardige voorzieningen noemde die Leusden rijk is: sportvelden, ijsbaan, zwembad, tennisbal. Op dat moment leek het of de wethouder een goede mop had verteld. Aan plv-directeur- gemeentewerken. J. Roggen- kamp, was het vervolgens de beurt om een praatje te houden over Leusden in het algemeen en de vier nieuwe wijken in het bijzonder. Hij deed dat nadat de zaal de fraaie diapresentatie van Henk van Leest had gezien over „Lisiduna tot Leusden", waarin het Leusden van vroeger en nu wordt uitgebeeld. De heer Rog- genkamp hield een gedegen praatje ofschoon hij nogal erg zeker was van de aanleg van de aansluiting met de rijksweg 28 Hij noemde de financiering nog wel een probleem, maar daar zit 'm nou net de kneep. Na de pauze, waarin schriftelij ke vragen mochten worden inge diend („we maken er géén klaagavond van vanavond", waarschuwde de burgemeester grappig, maar wel gemeend), gingen de leden van het college plus de heer Roggenkamp op de vragen in. Ze varieerden van „hoe zit het met de bestrating" tot „waarom moet ik me te bar sten fietsen naar de middelbare school in Amersfoort". De vraag om opheldering over de aanvliegroute boven Leusden en de hinder van de straaljagers deed wethouder J Wagenaar koeltjes af met: I „Daar is niets aan te doen. Willen we het uitbannen dan J moet u zich een totalitaire I staat voorstellen. Daarnaast ben ik zelf dertien jaar bij de luchtmacht geweest en daar ben ik trots op". Ook parkeer- J plaatsen - volgens de een te I weinig en volgens de ander te veel in aantal - kwamen in de vraagstelling voor. Tegen elf uur werd de bijeenkomst J beëindigd. De reacties, zo I bleek, waren over het alge- meen positief. EUSDEN - „Het kind staat het kontakt van moeder en kind zodat wij met hen kunnen itraal tijdens de cursus kunnen wij het vertrouwen van werken." Anne Marie Ridderhof |r- en kindzwemmen. Door het kind via de moeder winnen geeft de cursus ouder- en kind- Enkele speelsters uit de musicalPoesje mauw, katje krauw' LEUSDEN - „Poesje mauw, katje krauw", de musical die door verschillende leden van de NCVB tijdens de jaarvergadering opgevoerd werd, was een groot succes. Maandenlang hebben 11 dames, de pianiste en de regis seuse intensief geoefend op dit stuk en het resultaat was dan ook duidelijk zichtbaar. De musi cal bestaat uit diverse sketches over vrouwen, aaneengepraat door een vertelster. Vrouwen, vooral de vrouwen die andere vrouwen het leven zuur maken, worden in de musical vergeleken met poezen en katers die zo nu en dan een haal uitdelen. Er viel veel te lachen tijdens de opvoe ring van, voor de meeste vrou wen, een vertoning uit het dage lijks leven. Maar ook de liedjes werden op een uitstekende ma nier gebracht en begeleid. De mensen die speciaal voor de musical gekomen waren, en dat waren er zeer veel, konden hun hart ophalen bij dit avondje ont spanning Tijdens het zakelijke gedeelte van de jaarvergadering werd ge woontegetrouw het jaarverslag voorgelezen De NCVB heeft het afgelopen jaar veel aktiviteiten georganiseerd zoals thema avonden, cursussen, enzovoorts. Gemiddeld waren op deze avond en 40 mensen aanwezig. Mevrouw Kuiper, de aftredende presidente, sprak tijdens de bestuurswisseling een dankwoord aan allen die haar de afgelopen zes jaar, onder ande re in haar werk. zo goed hebben gesteund. Mevrouw Kuiper wordt opgevolgd door mevrouw Baljet die in haar openingswoord ook om steun vroeg, zij het om een heel andere reden. „De grootste moei te." aldus mevrouw Baljet. „heb ik in het voorgaan in gezang zodat ik uw hulp hard nodig heb." 3ESTELLEN FOTO'S: meeste In de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij uitbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met ëlijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, ina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per jnplaar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 5 cm). |kunt ook ontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, den-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- lt u de gewenste foto('s) thuis. [LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- 'enkomblnatie te Barneveld. lafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. «schijnt elke dinsdag en donderdag. i lofdredakteur: ftnix Kreyns ■aktie; ettien Engelkens iaispar van Loo llevering kopij en advertenties: j)r het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. itjir het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur daktie en administratie: Hoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum Op Itdagen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 i Telefoon: 033-941495 CL. nnementsgeld: 60 per jaar; 80 per half jaar; .15 per kwartaal. achten bezorging: ibonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag ïn 18.30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u akt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- Htoestel 44 zwemmen in zwembad Bavoort. Bovendien is zij sinds kort ge start met de cursus kleuter zwemmen. Kleuterzwemmen is een voorbereiding op zwemles. Kinderen vanaf drie jaar worden tijdens deze cursus „watervrij" gemaakt. Watervrij wil zeggen, geen angst meer hebben voor het water. Waarom ben je begonnen met deze twee cursussen? Anne Marie: „In het zwembad was de mogelijkheid om het warme bad meer te gaan gebruiken en de vraag naar deze cursussen werd steeds vaker gesteld Ik moet zeg gen het is heel gezellig en beide cursussen lopen goed ofschoon we best nog kinderen kunnen plaat sen. Het zwemmen is echter wel voor de doorzetters Niet zozeer vanwege het programma maar meer om iedere week trouw te komen. Met slecht weer laten moe ders het wel eens afweten, omdat zij op de fiets moeten komen. Dat is erg jammer omdat er toch een zekere opbouw in de lessen zit Wil je tijdens het ouder- en kind zwemmen een bepaald doel berei ken? Roetsjen van de glijbaan. Marie Ridder hof tijdens haar les

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3