Weer of geen weer ala vloert Amersfoort sitMrr ockeyclub Leusden oudt prestatieloop Returns Nimmerdor jeugd dressuurproef admintonclub ehoudt 2e plaats Nuttige zege van BVO'75 Junior schutters bij Ons Genoegen RSG ploeg Impala boekt successen VOETBAL VOORSPEL Curtffcf terdag 21 januari: KORPItAL v VOORSPEL b.C. Btro Schaak- uitslagen Winterstop la in de aanval. LEUSDEN - Zowel de dames 'leren van Impala moesten in keistad tegen Amersfoort ireden. De dames lieten in de irlinge confrontatie er geen over groeien. Met 11-3 isten de Amersfoort-dames m geloven. De heren deden in hun wedstrijd even dun- s over en bleven met 14-13 de positieve kant van de e. t duurde lang voordat de bij de dames geopend maar na ongeveer tien mi- n doorbrak Impala met twee iffers de ban (2-0). Amersfoort IS wakker geschud en ver linde de achterstand tot 2-1. "lirna was het Impala wat de sloeg en de ruststand op bepaalde. In[ de tweede helft ging Impala door en liet zich niet van de brengen. Zowel verdedigend, n het doel een prima keepen- el Rijnders, als aanvallend Impala het heft in handen en. Via snel uitgevoerde -outs en uitgespeelde aan- vergrootte de Leusdense s met speels gemak de voor- g (2-10). Amersfoort was nergens. Een toegewezen straf- worp wisten ze eveneens niet te benutten In de slotfase scoorden beide teams nog eén keer waar door de eindstand op 11-3 in het voordeel van Impala bepaald werd. De Leusdense treffers kwamen op naam van Hetty Tessels, Ria Meyerink, Gien Greefhorst, Wil v. d. Burgwal. Ada Groenestijn, Petra Wethly en Annemieke v. d. Gun. HEREN Tegen rode lantaarndrager Amersfoort kreeg Impala het moei lijker dan verwacht De Impala- formatie aangevuld met Willem v d. Heijden en Hans Binkhorst moest alle zeilen bijzetten om de Keistedelingen van het lijf te hou den Amersfoort opende de score maar Ron Hartogsveld schoot Im pala weer langszij (1-1) en bracht kort daarop zijn ploeg met 2-1 aan de leiding Theo Prinsen liet door twee treffers, één vanaf de cirkel en een strafworp, de voorsprong tot 4-1 oplopen, voordat Amersfoort via een doelpunt weer dichterbij kroop (4-2). Gerard Voskuilen en wederom Theo Prinsen schoten Impala naar 6-2 Een unieke kans om via een strafworp nog verder uit te lopen lieten de heren liggen Hieruit putte de tegenstander moed want binnen enkele minuten ston den de Amersfoorters op gelijke hoogte (6-6). Verder lieten de Leusdenaren het niet komen. Paul Lindeboom (2x) en Arjan Schnei ders lieten in de slotfase van de eerste helft hun specifieke talenten zien en bepaalden de ruststand op 9-7 Na de pauze wilde Impala met een doordrukken. Het niet benutten van strafworpen en het laten liggen van enkele opgelegde kansen wa ren er debet aan dat het verschil op een of twee doelpunten bleef ste ken Theo Prinsen en Jos van de Valk doorbraken uiteindelijk de im passe met ieder twee treffers (13— 10). Een fraaie lob van Willem Rademakers in de laatste fase van de wedstrijd leek het vonnis over Amersfoort definitief te vellen (14- 11). Toch kwam Amersfoort nog gevaarlijk dichtbij en kon tot 14-13 terugkomen. De laatste minuut speelde Impala keurig op balbezit om tenslotte de fel bevochten pun ten in deze derby niet meer uit handen te geven LEUSDEN/ACHTERVELD - Als de voetballoze periode nog lang stand zal houden, komen de programmamakers van de afde ling Utrecht evenals de andere afdelingen in grote problemen. Zo voortvarend de eerste helft van de competitie verliep zo traag is het vervolg. Sporadisch wordt er hier en daar een balletje getrapt als de hoge heren het programma in de afdeling niet in zijn totaliteit afgelasten hetgeen de onduidelijkheid alleen maar vergroot. Het veld kan dan wel in een redelijke staat verkeren en het spelen van een wedstrijd toestaan maar of het publiek erbij gebaat is om in regen en storm hun favorieten gade te slaan lijkt ons onwaarschijnlijk. Het doorgaan heeft alleen maar zin als ruim de helft van het programma afgewerkt kan wor den en het publiek en de spelers onder redelijke omstandigheden op het sportpark kunnen verke ren. Voor komend weekend staat een inhaalprogramma gepland. Een restant van de eerste returnronde Het kan zijn dat de bond derhalve nog wedstrijden inlast maar tot op heden is daar niets over bekend De zaterdag-heren hebben daar om vooralsnog vrij een vervolgen hoogst waarschijnlijk hun oefen wedstrijdenreeks tegen een nog onbekende tegenstander Toch valt er voor de Leusdenaren wat te verdienen als de diverse ploegen een beetje mee willen werken. Hulshorst een van Roda's naaste achtervolgers kon in de derby te gen F C Horst wel eens één of meer punten laten liggen. De meest gevreesde concurrent Bloe- menkwartier kan tegen Unicum de achtervolging inzetten als beide punten in de Radiostad achterblij ven. Een verrassing is zeker na een winterstop niet uitgesloten. TOV zal op eigen bodem tegen rodelan taarn SEC geen enkele moeite hebben. Het programma in de 1e klasse A is: Hulshorst - Horst (2-0) Bloemenkwartier - Unicum (1-3) TOV - SEC (5-2) ZONDAG In de zondagafdeling staan er meer wedstrijden geprogram meerd. Veensche Boys speelt te gen Naarden en heeft ondanks de nog netelige positie zeker kansen. De remise tegen VVZA en de winst op actief geeft de mannen uit Nij- kerkerveen nieuwe impulsen Bar- neveld contra Zuiderzeevogels ein digde destijds in remise De uitslag zal ook nu niet ver van een punten- deling afliggen. In het Gooi vindt de wedstrijd tussen Laren en Gooi- sche Boys plaats Als Laren zich zelf nog kansen toeeigent zal de derby in winst moeten worden om gezet Roda-zondag treedt op het Burgemeester Buiningpark tegen de geel-blauwen uit Hooglander veen aan dat met 1 punt meer op de 4e plaats van de ranglijst prijkt Reden genoeg om op volle oor logssterkte Hooglanderveen eens warm te onthalen. Winst in deze fase kan bijzonder nuttig zijn en ogenschijnlijk dichtgeslagen deu ren weer op een kier zetten. Het programma 1e klasse A luidt Veensche Boys - Naarden 1-1 Barneveld - Zuiderzeevogels 2-2 Laren - Gooische Boys 1 -3 Roda'46 - Hooglanderveen 0-1 In de 2e klasse A komen de meeste ploegen in actie Ook Achterveld mag weer binnen de krijtlijnen tre den als de weergoden gunstig ge zind zijn In Hilversum tegen de Boys van die naam staat het eerste klusje op wg naar de felbegeerde promotie te wachten. Onderschat ting van de tegenstander zou ge heel misplaatst zijn. Een agressief Achterveld mag echter met deze opponent geen enkel probleem hebben Koploper Stator rekent met het onderstaande BW af ter-1 wijl KVVA hetzelfde met Neder- j horst doet ASV en Sparta Loenen vechten in de Vechtstreek hun onderling vete uit. Een gelijkspel ligt hier voor de hand Olympia contra PVC is de topper van de middag. Een gelijkspel zou Achter veld en Stator goed van pas ko men Toch bezit de thuisclub de beste papieren en zal er alles aan gelegen zijn de schandelijke neder laag (0-6) van de eerste ontmoe ting uit te wissen. Het programma 2e klasse A Stator-BW i-0 KVVA-Nederhorst 2-2 ASV - Sparta (L) 3-0 Hilversumse Boys - Achterveld 0-2 Olympia - PVC 0-6 USDEN - In het kader van i-jarig bestaan organiseert ustrumcommissie van de Hockeyclub Leusden a.s. dag de zogeheten strum-prestatieloop" voor inwoners van Leusden en ïving. De lustrumcommis- an de hockeyclub die gedu- het lopende seizoen het m op allerlei manieren ex- ister probeert bij te zetten, t de prestatieloop een uitste le mogelijkheid om de Leus- ren die nog nimmer op de van de hockeyclub aan Valleikanaal geweest zijn. eens nader met de hockeyclub te laten kennis maken. ,.We zitten als club met dit hoc- keycomplex aan de buitenkant van Leusden. Menige Leusdenaar weet niet eens waar we onze domi cilie houden,'' voegt een woord voerder van de commissie eraan toe ,,Een prestatieloop voor jong en oud leek ons een unieke gele genheid om daar eens verandering in te brengen Prestatielopen zijn in en trekken ontzettend veel mensen aan," aldus een organisator. Het parcours is op en rond het fraaie landschappelijke gebied gelegen aan het Valleikanaal uitgezet De start is dij het riante ciuohuis gesi tueerd. Uit vier afstanden kunnen de deelnemers kiezen. De 1500 m (starttijd 13 00 uur), de 3000 m (13.30 uur), de 5000 (14 15 uur) en de 10.000 m die om 15.00 uur van start gaat Het inschrijfgeld is bij zonder laag gehouden en bedraagt voor de jeugd t/m 16 jaar 1.50 en voor ouderen 2,50 per persoon. Vanaf 12 30 kunnen de trimmers in het clubhuis zich laten inschrijven. Er is voor zowel dames en heren ruime kleed- en douchegelegen heid aanwezig. Na afloop van de prestatieloop wordt een ieder op erwtensoep getrakteerd, terwijl te vens iedere loper een fraaie ..Leustrum-sticker" ontvangt. In de kantine kunnen de trimmers, jog gers of hoe je deze doordouwers ook maar noemen wilt, van de vermoeienissen bijkomen. In verband met de te verwachten drukte adviseert de organisatie Leusdenaren met de fiets of lopend naar het Valleicomplex te komen Voor degenen die toch per auto komen is ruime parkeergelegen heid aanwezig (voor de brug over het Valleikanaal links af, bordje MHC Leusden volgen of in de Wetering of Valleilaan). Alles is tot in de puntjes gere geld. Ook EHBO is aanwezig om eventuele pechvogels onmiddel lijke bijstand te verlenen. Een bekende Leusdenaar die het startpistool mag hanteren zal ook niet ontbreken. Kortom: de lustrumcommissie doet er alles aan om het voor iedereen zo prettig mogelijk te maken en de Leusdenaren naar het Vallei sportpark te krijgen. Want één ding staat vast of het nu mooi weer is, regent, vriest of sneeuwt, de prestatieloop gaat door. Laat daarom alleen al de hockevr' ib niet in de kou staan. LEUSDEN - Voor de goede orde, geven we nogmaals de uitslag van de wedstrijd tussen de Vinken en Antilopen die afge lopen zaterdag in Wilnis ge speeld werd. Antilopen won nipt met 12-11 en voegde 2 belangrij ke punten aan haar totaal toe en steeg van de 6e naar de 4e plaats op de ranglijst. Voorlopig zijn de Anti's uit de problemen en kun nen nu enigszins opgelucht en met frisse moed aan de tweede helft van de zaalkorfbalcompeti- tie beginnen. Met een beetje meer durf moeten de Leusdense korfballers toch in staat zijn om in het verdere verloop van het seizoen voor enige successen te zorgen. Komende zaterdag reizen de An tilopen naar Zaandam om tegen ZKC de strijd aan te binden De opstelling van de laatste weken verschilt op diverse plaatsen waar mee coach Herman Bruins destijds op de proppen kwam. Toen werd er met o a een topfitte Frans ter Maten in de basis vrij simpel ge wonnen Nu moet de Antilopen- coach de lengte van de Antilopen- speler (blessure) ontberen en noodgedwongen op een ander spelsysteem overgaan waar van snelheid en gevarieerd aanvals- spel de belangrijkste ingrediënten zijn Of een Leusdense zege we derom tot de mogelijkheden be hoort, valt moeilijk te voorspellen Als we de werklust en de inspiratie van de nog jonge formatie van Bruins als uitgangspunt nemen dan ligt een tweede zege in het ver schiet. Het is wel zaak niet te hard van stapel te lopen! De Vinken komen er thuis tegen Thor niet aan te pas Koploper SMS kon het in Bussum tegen DSV wel eens erg moeilijk gaan krijgen. Voorde Bus- sumse formatie de laatste kans om de spanning aan de kop te laten terugkeren. HekkesluiterBFC komt thuis tegen het Barneveldse Odik binnen de lijnen en zal er alles aan moeten doen om de fikse achter- LEUSDEN - Vorige week zater dag organiseerde het jeugdbe- stuur van ponyclub Nimmerdor een onderlinge wedstrijd, waar bij de ruitertjes hun eigen res- suurproef moesten ontwerpen. Voor de origineelste proef was een extra prijs. Tevens was er verkleed springen waarvoor ook een aparte prijs viel te verdienen. De uitslag luidt als volgt: Duo-dressuur. klasse N.B.L.: 1e prijs Annemiek v.d. Burg, met Donar en Rehnilda Mandersloot, met Sherry; 2e prijs Betty Steen beek, met Brigitte en Ankie Steen beek, met Bonny; 3e prijs Erik Smink, met Misty en Niels Volbeda, met Cindy Duo-dressuur. klasse M.Z.: 1e prijs: Annebeth Pries, met Skinny, Marianne v Daatselaar, met Silver De prijs voor de origineelste proef was voor Annebeth en Marianne Hierna waren de ponyspelen aan de beurt wat bijzonder geslaagd was. Alle ponyruitertjes hebben hieraan deelgenomen en werden op toepasselijke wijze beloond. Springen klasse N.B.: 1e prijs Annemiek vd Burg, met Donar, 2e prijs Rehnilda Mandersloot, met Sherry, 3e prijs Marian v. Deuve- ren, met Silver, 4e prijs Majo Hei wegen, met Donar, 5e prijs Veroni- que Hoogendoorn, met Esmir. Springen klasse L.M.Z.: 1 Mar- tine Kempkes, met Carolien; 2 Igna Heiwegen, met Rascal; 3 Erik Smink, met Misty. 4 Joan Kemp kes, met Roski. Diegene die het leukst verkleed was en een 1 e pnjs behaalde was Martine Kempkes, en Marlies v d Pol Tot slot was er nog een pechprijs die toebedeelo werd aan Betty Steenbeek. Zaterdag 14 januari zijn er nog enkele ruitertjes naar een Indoor- springwedstrijd te Bunschoten, zij waren zeer succesvol o a. B. Springen: 1e pnjs voor Igna Heiwegen met Rascal; 2e prijs voor Annemiek v d Burg, met Donar L. springen progressief- parcours: 1 e prijs voor Erik Smink, met Misty. JSDEN - Het eerste team Badmintonclub Leusden afgelopen zondag op be- bij Reehorst 4 uit Ede dat achter Leusden op de 3e s van de ranglijst genesteld Wederom bleek dat het ttsverschil tussen beide ien erg gering was. De he ieken oppermatig en troef- ie Edenaren op alle fronten ijl de Leusdense dames meerdere moesten erken- in de Reehorst-ladies. De l-dubbels bleven in Leus- handen zodat de 5-3 zege 'it werd. in Gill moest de 1e set van jnkelspel uit handen geven maar kwam in de 2e set lend terug met 15-3. In de 3e ikte hij het karwei met 15-9 van Leeuwaarden speelde terk en gaf zijn tegenstander enkele kans op succes. In ïum van tijd had hij de partij- ibinnen (15-2, 15-1). Eerste Anneke Zuer had het geluk niet aan haar zijde en moest twee maal over in de verlenging recapi tuleren (9-12, 10-12). Haar team genote Tineke van Leeuwaarden moest evenals in de thuiswedstrijd het antwoord schuldig blijven. In 2 sets (6-11 en 7-11) ging de B.C. Leusden-dame onderuit. De 2-2 tussenstand was dan ook geheel volgens de verhoudingen en hield alle mogelijke eindresultaten nog open. In de eerste gemengddubbel legde het duo van Leeuwaarden de basis voor de eindzete door in 2 sets (15-7, 15-10) het derde punt binnen te halen. Glenn en Anneke wilden niet achterblijven en pakten met tweemaal 15-7 vrij eenvoudig het vierde punt. De heren brachten Leusden op een beslissende voor sprong nadat ze de dubbel mer 15-13 en 15-9 winnend wisten af te sluiten Hoewel de strijd gestreden was en er in feite niets meer op het spel stond probeerden de dames hun dubbelspel er alles uit te halen wat er inzat Het werd een bijzonder enerverende partij die de nodige slagenwisselingen opleverde Na de 1e set met 15-12 gewonnen te hebben moesten de dames de 2e set in de verlenging prijsgeven (14-17) om tenslotte in de 3e set met 12-15 aan het kortste eind te trekken. De winst en de 2e plaats kwamen echter niet in gevaar Overige uitslagen: Senioren: Leusden 5- BVo3 6-2 BVO 4-Leusden 6 3-5 Jeugd: Eemnes 1 - Leusden 1 5-3 Leusden 2- ABCA3 6-2 Leusden 3 - Kampen 6 8-0 Inside 6-Leusden 4 4-4 LEUSDEN - De standaardfor matie van badmintonclub BVO'79 is er in geslaagd de uitwedstrijd tegen het onderaan de ranglijst bivakkerende Vol- lenhove 3 winnend af te sluiten. Dankzij de 5-3 overwinning brachten de Leusdenaren zich in veiligheid en kunnen nu met een gerust hart de laatste wedstrij den van de competitie '83-'84 tegemoet zien. Eerste heer Joop Paschedag heeft zich van een ACHTERVELD - De schietver eniging Ons Genoegen is van start gegaan met een junioren club. Niet minder dan 15 jonge ren nemen deel aan de schietop- leiding die door twee leden van de vereniging wordt gegeven. Hoewel men nog maar kort gele den van start is gegaan worden er al goede resultaten bereikt. Het was bij de laatste instructie- avond dat Timo van Valkengoed eerste werd met 59 punten. De overige uitslagen waren: 2 Gert Daatselaar 53,3 Lourens v.d Ven 49; 4 Rudie van Daatselaar 46,5. Rolf van Druten 39; 6 Michel Peters35; 7. Fred Steenbeek 34,8 Jerry van Nimwegen 30; 9. Willem Jan Jansen 23; 10. Richard Voskui len 13; 11 Arnoud Vlug 10 en 12 Bert Schimmel 2 punten zwakke eerste competitiehelft volkomen gerevancheerd. Met 15-11 en 15-13 won de BVO-er zijn single en bracht zijn ploeg met 1-0 aan de leiding. Ploegge noot Theo van Meeteren had aanzienlijk minder moeite met zijn opponent gezien de 15-6 en 15-8 zege. De BVO-dames moes ten het antwoord schuldig blij ven en zagen hun partij verloren gaan. Lilian Paschedag kwam er met I -11 en 5-11 niet aan te pas. Dorien Cedee had meer in de melk te brokkelen maar kon toch niet voor komen dat de Zeistenaren op gelij ke hoogte kwamen In 3 sets (7-11 II -6 en 3-11ging ze onderuit. De gemengddubbels moesten de doorslag gaan geven over de eventuele winstkansen De dubbel van Joop en Lilian gaf een bijzon der spannend verloop te zien Het BVO-koppel pakte in de verlenging de 1 e set met 17-14 maar moest de 2e set met 11 -15 uit handen geven In de beslissende 3e set bleken de Paschedags over de langste adem en sterkste zenuwen te bezitten en grepen met 18-15 de overwinning, Theo en Dorien kregen nauwelijks enig verweer en stelden met de 15-3 en 15-8 zege de remise reeds veilg. Maar BVO wilde meer en nam geen genoegen met een punt. Maar BVO wilde meer en nam geen genoegen mtt punt De herendub- bel trok tenslotte de ploeg over de streep dankzij de vlotte 15-4, 15-7 winst op hun tegenstrevers. De dames moesten daarna het hoofd buigen (14-18, 7-15) maar dat kon niemand meer deren. De winst was binnen. De overige uitslagen BVO Senioren: BVO 2 - Sjeve Sjuttel 6 4-4 Leusden 5 - BVO 3 6-2 BVO 4 - Leusden 6 3-5 Selby 7 - BVO 5 3-5 BVO 6 - 't Slot 9 6-2 Jeugd: Doorn 1 - BVO 1 6-2 BVO 2 - Loosdrecht 3 4-4 Smash 4 - BVO 3 3-5 stand nog te dichten. Een kat in het nauw maakt soms rare sprongen! Het programma luidt; ZKC - Antilopen (4-7) De Vinken - Thor (7-11 DSV-SMS (10-12) BFC - Odik (11-11) De uitslagen van de laatste wed strijden van de eerste competitie- helft waren De Vinken - Antilopen 11-12 Thor - Odik 10-9 ZKC-SMS 5-14 BFC - DSV 12-14 De ranglijst ziet er als volgt uit; SMS 7 13(76-49) DSV 7 10(82-74) Thor 7 10 (71-64) Antilopen 7 7 (58-56) Odik 7 6 (62-67) ZKC 7 6 (61-70) de Vinken 7 3 (76-86) BFC 7 1 (66-87) Het botert blijkbaar nog steeds niet tussen de KNVB-afdeling Utrecht en de Weergoden. Al een half jaar geleden maakten de voet balbonzen uit Nieuwegem bekend, dat de winterstop in het seizoen 1983-1984 zou bestaan uit voetbal- loze weekends rond Kerstmis en de Jaarwisseling Geen lange vakantie derhalve, maar zo hoefde ook niet te worden gevreesd voor vormverlies bij de spelers In de praktijk kwam onderlussen vrijwel niets van de goede voorne mens terecht. Al bijna twee maan den lang zit Koning Voetbal nu duimendraaiend in de WW. Vooral Pluvius is daaraan debet en ik zie voor het komende weekeinde nog geen weersverbetering. Althans niet in die mate, dat weer om de puntjes achter de bal aan kan worden gehold. Ondertussen is Roda-zaterdag nog altijd koploper-met-grote- voorsprong, heeft SV Achtervelo alle kansen op de titel in eig i handen en behoeft Roda-zor \0 niet lang te zijn voor degrad.uif Geen voetbal in de slechtste van het jaar is helemaal me maar die toestand mag oc niet te lang duren. Zoiets wen goede klantenbinding bepaal in de hand en is voorts allermalst bevorderend voor een verhoging van de kantine-omzet. Als schrale troost geldt, dat de voetbalbesturen daar ook niets aan kunnen doen. PC Petra Streppel tijdens haar baloefening. LEUSDEN - De Ritmische Sport Groep (RSG) van Impala noteerde afgelopen zaterdag weer een succesje. Van deze ploeg ging Petra Streppel naar Hasselt om daar op de laatste voorronde voor de kwartfinale RSG te proberen de benodigde puntenlimiet te halen. Deze li miet was gesteld op 19 punten over 3 oefeningen; zonder ge reedschap, touwoefening en bal oefening. Petra Streppel werd derde en liet daarbij vele meisjes van de plaatselijke vereniging in Hasselt achter zich. Haar pun tentotaal was 18.40. Angela Bunnik, die op een eer der gehouden voorronde net 0.10 punten te kort kwam voor de kwart finale, heeft dit weekend te horen gekregen dat zij toch met één onderdeel (oefening zonder ge reedschap) mag deelnemen aan de kwartfinale Het aantal meisjes van Impala dat zich geplaatst heeft, is hiermee op zes gekomen. Twee meisjes van Impala heb ben zich via een selectie geplaatst voor de nationale jeugd talenttrai ning. Dit is een training van het KNGV en wordt gegeven door een trainster van de nationale selectie RSG. De training is bedoeld als doorstroming naar de nationale ploeg. Yvonne v. d. Berg, en Anne Christine van Zadelhoff zijn erin geslaagd een plaatsje op deze training te heroveren. LEUSDEN - De winterhuiscompe titie is in volle gang De resultaten van afgelopen dinsdag waren H. v Dalen - J. Boot 0-1; A. Aldenzee - H v Egdom 0-1; A Wisman - J Wuts 1-0. C Veenen- daal- L Buurlage 1-0; N. v.d Meel - J Gerrits 0-1; J v d Tang - Roo- zenburg 0-1; W Schouten - J Agterberg?; W v d. Wetenng - T. Elschot 1-0; G. Froberg - H Mus 1-0; G Kroes - E Moed 0-1; P Sonder - C Kerkhof 1/2-1/2; H. Voskamp - R Berg 0-1A Rietveld - W v d Harst 1-0; D v Ooik - E. Halkes 0-1B Uneken - H Bekius 1/2-1/2; H. Vossebels - C Vos 1/2-1/2.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7