X „Wat u zegt is onwaar, onjuist en onrechtvaardig Zaterdag drie uur geen TV geweest Schoonheid en pret door sneeuw Burgemeester reageert fel op uitspraken schoolraadvoorcitter t" Opnieuw wethouder ambtenaar burgerlijke stand Kat en zebra- vinken door brand gedood Boete van f 500 voor inbreker huftoit ^7 444 44 4 JL nr Vandaag in de Leusder Krant /lEjrnJi Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden STORING AAN MAST BERKELWIJK LGRATIS TIJDPEN" FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administrate: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal intgave B.D.U. B.W rVo y DINSDAG 24 JANUARI 1984 - 15e JAARGANG NO. 77 (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Dat heb ik in mijn hele leven nog niet meege- naakt", verzuchtte onderwijswethouder Gijs van Wou denberg na afloop van de laatste bijeenkomst van de school- Taad voor het openbaar onderwijs. De reactie van de wet houder volgde op een emotionele bijeenkomst waarin Jaap 'Brandligt als scheidende voorzitter van de schoolraad en burgemeester mr. J. W. M. Rademaker fel tegenover elkaar Btonden. De burgemeester was het volstrekt oneens met de toespraak die de heer Brandligt hield voordat hij de door de schoolraad geschreven onderwijsnota officieel aanbood. ,ln een wat minder idealistisch moment denk ik wel eens dat Ele nota niet eens gelezen wordt door de verantwoordelijke nensen in de gemeente", aldus Jaap Brandligt in zijn pessi mistische rede. De burgemeester reageerde daarop door te zeggen dat hij ,,in een minst idealistisch moment erover ge dacht had om de bijeenkomst te verlaten". De schoolraad voor het openbaar [nderwijs kwam vorige week don- Ierdag voor het laatst bijeen. Het lemeentelijk adviesorgaan maakt jeijpiaats voor de .gemeenschappe lijke medezeggenschapsraad", een raad die gaat bestaan uit af gevaardigden van leerkrachten en ouders van alle openbare scholen in de gemeente Leusden. Omdat het de laatste keer was dat de raad in zijn tienjarig bestaan bijeen kwam lag het in de bedoe ling de bijeenkomst een feestelijk tje te geven. Voor de bijeen- imst waren behalve de leden van de schoolraad ook gemeente raadsleden, schoolteams, school- vertegenwoordigers en oud-leden van de schoolraad uitgenodigd. De bijeenkomst die plaatsvond in de raadzaal werd muzikaal opge luisterd door het Leusdens salon orkest Tempi Passati. Hoogtepunt van de bijeenkomst moest worden het aanbieden van een "alternatieve onderwijsnota" aan het college van burgemeester en wethouders. In, wat ook wel genoemd wordt, het testament van de schoolraad geeft het ad viesorgaan haar mening over tal Jaap Brandligt overhandigt de burgemeester "het testament" van de schoolraad. van zaken die betrekking hebben op het openbaar onderwijs in Leusden. Voorzitter Jaap Brand ligt maakte, tot verbazing van veel aanwezigen, van de gelegenheid gebruik om nog zijn men,R,'><jr.^&,*TIEK te geven over het gemeentelijk onderwijsbeleid. ,,De groei van het openbaar on derwijs en de kwaliteit van het on derwijs zijn er niet gekomen dank zij de verantwoordelijke mensen in Leusden. Het is jammer dat er vanuit ons adviesorgaan zo hard geduwd moest worden in de rich ting van het college als we iets tot stand wilden brengen", aldus Jaap Brandligt ,,lk sluit nu vier jaar voorzitter schap af Het waren vier jaren met soms hoog oplopende emoties. Het waren ook vier jaren waarin ik me zorgen heb gemaakt over de ontwikkelingen op onderwijsge bied in Leusden. Ik heb nog steeds zorgen over de toekomst," zei de schoolraadvoorzitter. Na drukkelijk was de kwaliteit van het onderwijs hierbij niet in het ge ding Het ging Jaap Brandligt er vooral om dat er zo slecht naar de adviezen van de schoolraad was geluisterd. ,,Een aantal zaken zijn nu op een redelijke manier gere geld". aldus de heer Brandligt, die hierbij doelde op een doorge voerde overblijfregeling en aan passing van de schooltijden op de openbare scholen in Leusden. ,,Dat er iets tot stand is gekomen komt vooral omdat we zo doorge- dramd hebben", meende de voor zitter in zijn toespraak tot de aan wezigen. De schoolraadvoorzitter verweet de gemeente dat zij ,,de ouders heeft weggemoffeld in het enige overlegorgaan van het onderwijs in Leusden". Brandligt verwees hierbij naar het opheffen van de werkgroep onderwijs waarin alle zuilen plus de schoolraad waren vertegenwoordigd. In een nieuw besturenoverleg doet de school raad echter niet mee. ,,Het open baar onderwijs wordt in Leusden nu niet bepaald bevoordeeld", meende de heer Brandligt. Dat de schoolraad het laatste half jaar weinig in het nieuws is geweest is ook te danken aan het college, zo vindt de schoolraadvoorzitter. ..De besluiten die genomen wor den onttrekken zich op het ogen blik geheel aan het zicht van de schoolraad". TESTAMENT Na zijn felle toespraak kwam don derdagavond het moment dat de schoolraadvoorzitter de onder wijsnota aan de burgemeester aanbood. ,,Het zou alleraardigst zijn als er een open overleg kwam over de onderwerpen die in ons testament staan", aldus Jaap Brandligt tijdens het overhandi gen van de nota. De burgemees ter nam de nota duidelijk met te genzin ter hand. De heer Rade maker maakte er dan ook geen geheim van dat hij diep geraakt was door de woorden van de schoolraadvoorzitter ..Ik geloof er allemaal niets van", aldus de bur gemeester ,,lk kan mij niet voor stellen dat u zo'n pessimistische kijk heeft op het Leusdense on derwijsbeleid. Het is onwaar, on juist en onrechtvaardig wat u nu naar voren brengt", vervolgde de burgemeester ,,We hebben op een goede manier een plezierig klimaat geschapen voor het on derwijs in Leusden. Wij weigeren ons echter op politieke wijze met de inhoud van het openbaar on derwijs te bemoeien." De burge meester haalde ook nog even uit naar de landelijke overheid die volgens de heer Rademaker op "traumatische wijze bezig is met de onderwijswetgeving" Aan het eind van zijn korte doch heftige rede bedankte de burge meester de samenstellers van de nota voor hun werkzaamheden ,,Waar de voorzitter zo emotio neel reageert kan ik niet achter blijven", zo verklaarde de burge meester zijn scherpe betoog. De rest van de bijeenkomst van de schoolraad verliep overigens wel zoals men van een officieel afscheid kan verwachten. Voor alle scheidende schoolraadle den had voorzitter Jaap Brand ligt een persoonlijk woord en een bosje bloemen. Van ge meentezijde kregen alle aanwe zigen een kleine attentie als blijk van waardering voor het werk dat zij verricht hadden. Onderwijswethouder Gijs van Woudenberg toonde zich door de hele gang van zaken niet al te zeer aangeslagen. „Jaap heeft zorgen. Ik niet. Het open baar onderwijs is springlevend. Jaap zegt dat hij een zekere (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De abonnees op de centrale antenne in de ieuwe wijken en Leusden-zuid zijn zaterdagavond drie uur rstoken gebleven van tv-beelden. Door een storing aan de ast, die aan de Berkelwijk staat, was er van kwart over zes it omstreeks negen uur geen televisie te zien. Daardoor misten een hoop kijkers onder meer een gedeelte van de laatste aflevering van de populaire serie „Herenstraat 10". Volgens de afdeling voorlichting van de gemeente was om half zeven een monteur bij de CAI-mast aanwezig. De storing was dermate problematisch, dat pas tegen negen uur het een en ander provisorisch was verholpen. Maandag werd de mast weer in orde gemaakt. Het bedrijf, dat CAi-abonnees kunnen bellen bij storing van Jof radio-ontvangst, kreeg zaterdagavond zo'n vijftig tele- intjes te verwerken. De gesprekken werden opgenomen op nd door het telefonisch antwoordapparaat. Behalve het orgeven van de storing lieten een heleboel mensen zich rleiden tot het spuien van hun ongenoegen over het gebrek aan tv-beelden. Omdat op een gegeven moment het bandje van het antwoordapparaat vol was, kregen anderen geen ver blinding meer met het storingsbedrijf. Sommige abonnees ■ftmen toen telefonisch contact op met ambtenaren van de Bjèmeente, dat in principe niet de bedoeling is. Zie bon elders in dit blad. On«fhanH«lijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag an dondardag in da gamaanta Lauadan. Familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. Bil kontrakten belangrijke korting, Leusderheltjes 1,29 per regel (43 cent per mm). Loese nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: One kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur an van 14.00 tot 17.00 uur fieopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Na wethouder Jan Wagenaar zal nu ook zijn collega Fons Ummels benoemd worden tot amb tenaar van de burgerlijke stand. Gelijk als in het geval van Wagenaar is de wethou der van financiën door een aanstaand bruidspaar ver zocht de huwelijksvoltrek king in het gemeentehuis te voltrekken. Om aan dit ver zoek te voldoen is het for meel noodzakelijk dat wet houder Ummels door de ge meenteraad wordt be noemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Behalve Ummels staat ook de heer J. Hak, ambtenaar van de afdeling burgerza ken, op de nominatie om ambtenaar van de burger lijke stand te worden. Aan zijn collega H. Suvaal is per 1 februari 1984 eervol ont slag verleend als gemeente lijk "huwelijksvoltrekker". LEUSDEN - Het interieur van een woning aan de Paradijsweg in Leusden is vrijdagmiddag door brand verwoest. Een kat en twintig zebravinken kwamen in het vuur om. Op het moment dat de brand uitbrak was er niemand aanwezig. Volgens de rijkspolitie is kort sluiting in een oude radio de oor zaak van de brand in de woning geweest. Zaterdag moest de brandweer uitrukken naar een huis aan de Ereprijshof waar een schoorsteen in brand stond. LEUSDEN - Koning Winter heeft toegeslagen. En hoe. Een dik pak sneeuw heeft Leusden. en de rest van ons land. onverwacht verrast. Dat betekende een hoop pret voor de jeugd, f Sommi ge kinderen lieten zich zelfs het buitenkansje niet ontne men om per slee naar school gebracht te worden, zoals onze fotograaf Janus Visser maandagmorgen op de Smoussteeg ontdekte. Be halve plezier kan een dikke laag sneeuw ook schoon heid opleveren. Tussen Leusden en Stoutenburg staat een van de oudste boerderijen van onze ge meente, De Mossel. In het ,,wit" ziet deze boerderij er nog mooier uit dan ze al is. Don Bosco wil volgend Jaar starten met schpol voor voortgezet basis onderwijs pag. 3 Leusdenaren gaan onder protest gasnota voldoen pag. 3 Leusden krijgt afdeling van Rode Kruis pag. 5 Tros-radio was bij Ponpag. 5 Cine Leusden reikte prijzen uitpag. 5 Twee recensies van exposities in Amersfoort pag. 8 150 deelnemers aan MHCL-prestatieloop pag. 9 Overig sportnieuws pag. 9 moeheid heeft overgehouden van zijn strijd voor het openbaar onderwijs in Leusden. Bij mij is geen sprake van moeheid. Ik heb vertrouwen in de toe komst", aldus de strijdvaardige onderwijswethouder. Wel moest de wethouder van het hart dat „Jaap Brandligt tijdens zijn vierjarig voorzitterschap van de schoolraad nog nooit een gesprek aangevraagd had met de verantwoordelijke wet houder". UTRECHT - Vijfhonderd gul den boete en een voorwaardelij ke gevangenisstraf van twee we ken legde de Utrechtse politie rechter mr. H. van Doorn een 20-jarige Leusdenaar op. Deze had op 27 december 1982 Inge broken in het Gereformeerd Dienstencentrum in Leusden. Hij ging er toen onder meer met 22 sloffen sigaretten, snoepgoed en een cassetterecorder van door. Drie dagen later hield de politie van Almere hem aan In een gestolen auto. De Leusde naar bekende beide misdrijven. TE HUUR: Q»re«d*chapp«n - materialen en nog veel meer AMERSFOORT Industrieterrein de Issett Vanedlumweg 19 Tel. (033) 633182 HILVERSUM Tel. (035) 41375 Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1