Leusden krijgt afdeling van het Ned. Rode Kruis Cine Leusden" reikte prijzen wedstrijd uit Nieuwe presidente voor Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Zelf musiceren in De Hakhorst KPO dames maakten brooddeegfiguren eusden weer in de ether Aantal Leusdense werklozen stijgt LEUSDEN, Lezing Geref. Bond Jaar vergadering Oranje vereniging OP 2 FEBRUARI OPRICHTINGSVERGADERING O.O.K. startte gebedsweek voür eenheid Jaarvergadering consulentschap rundveehouderij Inbraak in auto 99 :0T0-K0PIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant DINSDAG 24 JANUARI 1984 plaatselijk nieuws brengst van de kollektes de in komsten geregeld worden VOORLOPIG BESTUUR Het voorlopig bestuur van de af deling Leusden van het Rode Kruis i.o. bestaat uit elf personen. Dat zijn de heer W.J. Buijtendorp uit Leusden-Z., de heer B. Gans uit Achterveld, de heer E.J ten Hoeve uit Leusden, mevrouw G.A.G. van der Laan-Kruse uit Leusden, de heer G.W.E. van Lot- tum uit Leusden, de heer J.T.W van Opijnen uit Leusden, me vrouw S.J. van de Pijpekamp-van de Kamp uit Leusden, de heer mr. J.W.M. Rademaker uit Leusden, mevrouw V. Scherpenhuizen Rom-Kaufmann uit Leusden, de heer E H. Verhagen uit Leusden en de heer P M H Vromen uit Leusden Deze mensen worden voorlopig, zo lang de oprichting duurt, gesteund door de voorzitter van de afdeling Amersfoort, de heer. G. Keyser, en de Kringsec retaresse van het Rode Kruis, me vrouw G. Beelaerts van Blokland- Kalff De oprichtingsvergadering be gint donderdag 2 februari om 20.00 uur. De agenda vermeldt toespraakjes van de burge meester en de Utrechtse Kring commissaris P. Scholten, de vaststelling van de statuten en het huishoudelijk reglement, de verkiezing van het afdelingsbe stuur en een praatje over de te ontplooien aktiviteiten. Na af loop van de vergadering wordt het Rode Kruisjournaal ver toond. LEUSDEN - Uit een geparkeer de wagen bij het AC-restaurant in Leusden werd in het weekend een tas met daarin 600 gulden gestolen. Om in de auto te ko men was een raam geforceerd. Bij de politie werden ook inbra ken gemeld in het clubgebouw van de plaatselijke duivenver- eniging en in een bouwkeet aan de Dodeweg. In beide gevallen werd niets noemenswaardigs gestolen. Beeld van de vertoningsavond van Cine Leusden, vrijdag in Groot Krakhorst (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De amateurfilm club „Cine Leusden" heeft jongstleden vrijdagavond de prijzen van de filmwedstrijd rond het thema „Water" uitgereikt. Ten overstaan van zo'n vijftig belangstellenden reikte Fred Raadman namens de jury de eerste prijs uit aan de Amers- foorter Niek Morelisse, die daar mee zijn inzending „Smeltwa ter" bekroond zag. Met „Smelt water" sleepte Morelisse ook de publieksprijs in de wacht. Zoals wij al eerder meldden don gen 22 films mee naar de prijzen. De jury, die naast Raadman werd gevormd door Chris Spönhoff en Marnix Kreyns, wees vier prijswin naars aan. De tweede prijs ging naar P. de Gend uit Veenendaal voor zijn film „Zomer aan het wa ter". De derde prijs was voor Leus- denaar Piet Rijswijk met „Tiny de waterdame", terwijl „Reilen en Zei len" van de heer Terlingen goed voor een vierde plaats werd bevon den Naast de vier prijswinnende films werden ook nog vier andere, door de jury geselecteerde films ver toond tijdens de bijeenkomst op de deel van Groot Krakhorst. Uit deze acht kon het publiek de beste film kiezen, vóórdat de jury zijn bevin dingen bekend had gemaakt Bij een eerste ronde kregen „Smelt water" en „Reilen en Zeilen" even veel stemmen. Toen het publiek vervolgens tussen deze twee films moest kiezen won „Smeltwater" met overduidelijke meerderheid. Het sukses van deze tweede filmwedstrijd heeft het bestuur van de filmclub doen besluiten ook dit jaar weer een wedstrijd te houden Wanneer deze wordt gehouden is nog niet helemaal duidelijk, wel dat het thema „Feest" zal zijn En dat is dan omdat de amateurfilmclub „Ci ne Leusden" dit jaar vijf jaar be staat LEUSDEN - Donderdagavond kwamen de leden van de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen, afd. Leusden, bijeen voor de jaarvergadering en om hun presidente, mevrouw An neke van Hasselt, die haar func tie deze avond overdroeg aan mevrouw I. Bakker, te be danken voor haar inzet. Me vrouw Van Hasselt zag in haar afscheidstoespraak niet alleen terug op haar presidentiele werk van de afgelopen 5 jaren, maar bracht ook de doelstelling en het functioneren van de Bond zelf ter sprake. ,,De bond heeft zich in haar hele bestaan gericht op de dingen om haar heen. Om aan haar doelstelling, waarin vorming en ontwikkeling van de vrouw opgenomen is, te bantwoorden is het noodzake lijk bij de tijd te blijven. De sma kelijke vorm waarin de discus sie-avonden gebracht worden heb ik altijd als gezellig en leer zaam ervarenaldus Anneke van Hasselt. Mevrouw Van Hasselt is al 35 jaar lid van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, waarvan de laatste jaren als presidente en voorlopig zal ze de bijeenkomsten enkel als lid bezoeken. Dat de Bond bezig is op velerlei gebied bleek even later uit het jaarver slag waarin melding werd ae- maakt van de in hpt afgelopen jaar verrichtte activiteiten. Milieu, gezondheid, creativiteit, kringcur sussen en sportieve bijeenkom sten vormden o.a. onderdeel van het programma. Een belangrijk ogenblik was de opening van het nieuwe gemeentehuis, waarbij le den van de handwerkciub van de Bond getuige waren om het door hen gemaakte wandkleed te zien hangen in de trouwzaal. Een foto van het kunstwerk waar heel wat uurtjes werk inzitten en waar de leden terecht trots op zijn, deed op de jaarvergadering de ronde. Jaarverslag en financieel verslag konden de volledige goedkeuring van alle leden dragen en de hierop volgende bestuursverkie zing bracht, naast de wisseling van presidente, twee nieuwe be stuursleden naar voren. Mevrouw R. van Kooten en mevrouw A. van de Koll werden met een applausje verwelkomd en mevrouw Van Hasselt voegde hieraan toe dat aan de wens om tot een zeven hoofdig bestuur te komen nog niet kon worden voldaan omdat „de blije mare van een nieuwe kandi daat nog niet was ontvangen". Nadat alle zaken die bij een jaar vergadering behoren waren af gehandeld zoals het benoemen van een nieuwe kascommissie, het dankbrengen aan ziekenbe- zoeksters en anderen die be paalde taken op zich hadden ge nomen en voordat aan tafel werd gegaan om de avond ver der door te brengen met gour metten werd mevrouw Van Has selt door haar opvolgster, me vrouw Bakker, in het zonnetje en in de bloemen gezet. LEUSDEN - De Muziekschool Leusden organiseert zondag 29 januari weer een middag „Mu ziek voor u, door u" in De Hak horst voor iedereen die een paar uurtjes onbezorgd passief en aktief wil genieten van mu ziek. Om 12.00 uur verzorgen docenten van de Muziekschool een concert. Van 13.00 tot 15.00 uur kan iedereen die daar zin in heeft zelf musiceren in koor of orkest. Voor muziek die niet moeilijk is, wordt gezorgd. Pianisten en orga nisten kunnen in het koor meezin gen of slaginstrumenten be spelen. Voor koorleden is noten kunnen lezen niet noodzakelijk. Iedereen die graag zingt is wel kom. Orkestleden worden ge vraagd hun instrument en een (gemerkte) standaard mee te ne men. Twee drie jaar les zal vol doende zijn om zondag mee te kunnen spelen Wie een transpo nerend instrument, anders dan in bes-stemming bespeelt, wordt verzocht van tevoren even kon- takt op te nemen, telefoonnum mer 944310. ACHTERVELD - Tijdens een ge zellige bijeenkomst van de K.P.O. hielden de dames zich bezig met het maken van brood deegfiguren. Nadat de voorzit ster de bijeenkomst had ge opend werden door haar eerst enkele mededelingen gedaan. Hierna gaf zij het woord aan Ank de Jong onder wiens leiding de dames zich deze avond zouden bezig houden. Na eerste enige voorlichting en toelichtingen te hebben gegeven konden de da mes aan de slag. Een aantal dames maakte gebruik van hun eigen fantasie terwijl an deren hun werk volgens een voor beeld maakten. Aan het eind van de avond bleken er heel wat leuke figuren te zijn gemaakt Allen mochten hun eigen gemaakt voor werp mee naar huis nemen De voorzitster dankte Ank de Jong voor haar inzet van deze avond en ook de dames werd dank ge bracht voor hun medewerking waardoor het een zeer geslaagde creatieve avond was geworden. In de maand februari komt de heer Brulleman uit Terschuur weer een avond verzorgen Na eerst een le zing over bijen te hebben gehou den zullen er nu onder zijn leiding kaarsen worden gemaakt. Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN/AMERSFOORT - Het aantal werklozen in Leusden is vorige maand licht gestegen met 22. In totaal zijn 868 men sen uit deze gemeente inge schreven bij het gewestelijk ar beidsbureau. Onder hen zijn 522 mannen en 346 vrouwen. Uit het maandelijks overzicht van het arbeidsbureau blijkt dat er in december 9983 werkzoekenden waren in het rayon Amersfoort, bestaande uit de gemeenten Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leusden, Soest en Wou denberg. Van hen zijn er ruim 2200 in de leeftijd tussen 19 en 23 jaar. LEUSDEN Dinsdag 24 januari 20.00 uur: Informatieavond over hyper ventilatie, De Hakhorst, Waarden 25a. Woensdag 25 januari om 13.30 en 15.30 uur: Film „Als m'n wa gentje eens kon praten", Blijhof, Ansfriduslaan 49. Woensdag 25 januari 20.15 uur: Bijeenkomst Rooie Vrou wen, De Til, Hamersveldseweg 30. Woensdag 25 januari 20.00 uur: Onderwijsmarkt, De Korf, Smidse. Donderdag 26 januari 19.30 uur: Raadsvergadering, raads zaal gemeentehuis. Zondag 29 januari 12.00 uur: Docentenconcert Muziek school Leusden, De Hakhorst, Waarden 25a. Zondag 29 januari 13.00-15.00 uur: Zelf musiceren in koor of or kest, De Hakhorst, Waarden 25a. Zondag 29 januari 14.30-17.00 uur: Kindertdisco Blijhof, Ansfri duslaan 49. LEUSDEN - Ds. S. P. van As senberg uit Nijkerk houdt op donderdag 26 januari een lezing voor de Gereformeerde Bond. Het onderwerp is „Sara", naar aanleiding van Hebreeën 11 11 De lezing begint om 20.00 uur in 't Trefpunt aan de Arnhemseweg in Leusden-Zuid. LEUSDEN - "Waarom zijn we vanavond hier bij elkaar?" Met deze vraag stootte emeritus pastoor G. van Leer, voorzitter van de Amersfoortse Raad van Kerken, door tot de kern. Hij was op uitnodiging van het Oe cumenisch Orgaan Kerken naar de Marcuskerk in Leusden ge komen om de nationale week voor de eenheid te openen met informatie over de oecumene. In het kort omschreef hij de oe cumene als zoeken wat mensen bindt. Hij benadrukte, dat men oog moet hebben voor het grond vlak en dat men een duidelijk per spectief moet bieden. De inleider meende voorts, dat men niet moet wachten tot de eenheid tot stand komt. Hij ging dan ook uit van het onlangs bij de uitgeverij Kok uit gekomen boekje 'Onze gezamen lijke opdracht in de jaren '80. Na zijn inleiding deelde pastor Van Laar een praatpapier uit, waarop hij een aantal kernproble men aansneed: t.a.v. gemengd gehuwden -hoe benaderen wij hen? -; t.a.v. toerusting -die kan leiden tot een beter verstaan van de oecumenische opdracht -; t.a.v. het maatschappelijk enga gement - waar worden wij in onze samenleving mee geconfronteerd en hoe komen wij tot gezamen lijke activiteiten? -. Zijn nadrukkelijke conclusie was: 'In de huidige maatschappelijke en geestelijke crisis staan de ker ken als bedelaars, die elkaar om brood vragen. Dat is onze geza menlijke opdracht.' LEUSDEN - De vereniging voor bedrijfsvoorlichting „Leus- den-Stoutenburg e.o." van het cnsulentschap voor de rundvee houderij houdt donderdag 26 ja nuari haar jaarvergadering in De Til. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De agenda is als volgt samengesteld: 1 Opening door de voorzitter. 2. Notulen van de jaarvergade ring van 8 februari 1983 3. Mededelingen. 4. Verslag van de activiteiten. 5. Financieel verslag penning meester. 6. Verslag kascontrolecommis sie en benoeming kascommis- sielid. 7.Bestuursverkiezing: aftredend en niet-herkiesbaar: de heer G J. van de Weg. door de CBTB is kandidaat gesteld: de heer F. Ruiter. 8 Pauze 9 Inleiding door de heer J. R. van Poppelen, bedrijfstakdeskun- dige bij het Consulentschap voor de Rundveehouderij in Utrecht, over; „Actuele punten rond de bedrijfsopzet en de bedrijfsvoering" Spreker zal een aantal aspecten van de bedrijfsopzet en de bedrijfs voering bespreken aan de hand van hiertoe gemaakte berekeningen Hierbij zal ook aan de orde komen wat de ge volgen zijn van een superhef fing en welke maatregelen men binnen zijn bedrijf kan menen. Iedere veehouder zal ongetwijfeld iets horen wat voor zijn bedrijf van belang is. 10 Discussie 11. Rondvraag. 12 Sluiting LEUSDEN - De Oranjever eniging Leusden houdt woens dag 1 februari haar jaarvergade ring in De Til. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De agenda is als volgt samengesteld: 1. Opening 2. Notulen 3. Verslag secretaresse, pen ningmeester en kascommissie 4. Benoeming kascommissie 5. Bestuursverkiezing. Periodiek aftredend zijn J.W. Vrijhoef (niet verkiesbaar), P E Tolboom, N A Brouwer, Mevrouw Verschuur, G. Hoogland en G.Th. v d. Hengel (herkiesbaar) Wegens bedanken: mevrouw Klasens. Als kandidaten worden voorge steld de dames v d Burg, Van En gelenhoven en Vrijhoef 6. Vaststelling contributie 1984 Pauze Na de pauze zal het pro gramma van Koninginnedag tot en met 5 mei Bevrijdingsdag en Kermis worden besproken. Als de tijd het toe laat wordt er nog een dia-quiz over Leusden gespeeld. den in deze gemeente aange schreven. Zij zijn nu nog aange sloten bij de afdeling Amersfoort, die circa 5000 leden telt. Volgens burgemeester J W.M. Radema ker, lid van het voorlopig bestuur, is het aantal leden in Leusden ruimschoots voldoende om een eigen afdeling van het Rode Kruis op te richten. Ter vergelijking: er zijn afdelingen die slechts 50 per sonen op de ledenlijst hebben staan. De burgemeester beaamt dat een plaatselijke afdeling her kenbaarder is dan aangesloten te zijn bij een grotere in de buurge meente. Voordat besloten werd tot oprich ting is er nog contact geweest met Leusdense organisaties zoals de afdelingen van de UW, de EHBO en de Zonnebloem. Dit vanwege het feite dat sommige aktiviteiten van het Rode Kruis die van ge noemde organisaties wel eens overlappen. „Het was dus zaak", aldus de burgemeester, „om dat van te voren even door te praten" JEUGD Eén van de aktiviteiten die de af deling Leusden graag ter hand wil nemen is het instellen van het Jeugd Rode Kruis, waarmee de jeugd betrokken wordt met het werk van deze internationale hulporganisatie. Het Jeugd Rode Kruis dient gevormd te worden door een groep jongeren die on der auspiciën van het afdelings bestuur hoofdzakelijk op scholen voorlichting gaat geven over het Rode Kruis. Wat de overige aktivi teiten betreft meldt burgemeester Rademaker, dat eerst onder de le den geïnventariseerd zal worden welke tot ontplooiing gebracht kunnen worden, waarna het be stuur de aktiverende, stimule rende rol dient te spelen. Voor de financiën is reeds gezorgd: vanuit de afdeling Amersfoort krijgt Leusden een beginkapitaaltje Vervolgens zullen via het innen van de contributies en de op- (Van één onzer verslaggevers) .EUSDEN - Na een periode ian drie jaren rijpen krijgt iet idee begin volgende naand daadwerkelijk ge halte. Op donderdag 2 fe- >ruari vindt namelijk de op- ichtingsvergadering plaats ran de afdeling Leusden van iet Nederlandse Rode Kruis, n aktiviteitencentrum De (orf moet een begin worden jemaakt met de 35e afdeling ran de Kring Utrecht van leze hulporganisatie. let voorlopig bestuur van de eusdense afdeling in oprichting zJjeeft ongeveer 700 Rode Kruisle- gasten in het programma behoorde burgemeester Rademaker. LEUSDEN - Voor de tweede er binnen korte tijd was pre- ntator Herman Emmink met n radioprogramma te gast in gemeente Leusden. tmaal vond de uitzending aats vanuit de kantine van )n's Automobielhandel aan de jiderinslag. Herman Emmink :roduceerde Leusden als de meente die sinds het ontstaan 777 ten tijde van villa Lisiduna [gegroeid is tot een dorp met ier dan 24.000 inwoners. Burgemeester J W. M. Radema- werd door de TROS- ^sentator daarover nader aan de d gevoeld. Op de vraag of de ntwikkelingen die in 1969 bij de jamenvoeging van Hamersveld, outenburg, Achterveld en Oud- lusden zijn ingezet, nog steeds 3p een Leusden met 40.000 50.000 inwoners wijzen, antwoord je de burgemeester ontkennend. 3ezien de structuur en de ruimte jie we binnen onze gemeentegren zen nog hebben zal Leusden de «ïmende 10 jaar, of sneller, tot een JOrp van zo'n 28.000 29.000 inwoners uitgroeien. De grootste wens is het zo snel mogelijk afron den van „het hart van Leusden" rondom het gemeentehuis. Een warenhuis en een postkantoor moeten het centrum vervolmaken, aldus Leusdens eerste burger in het vraaggesprek. Aan het slot van het programma kwam de 90-jarige schilderes Ina Hooft aan het woord waarmee Herman Emmink uitvoe rig over haar levenswerk babbelde. Voor de muzikale intermezzo's stond het orkest van The Michael Mill Company onder leiding van Peter Bochem borg, terwijl Imca Marina en Jan Simon Minkema om beurten in dit luchtige amuse mentsprogramma hun liedjes de ether in slingerden. Herman Emmink in gesprek met Ina Hooft.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5