c Kantongerecht Amersfoort Kleine, maar mooie expositi in Kreatief Centrum De Hoi Honorah Karsten- van Geel in Rusthuis De Lichtenberg Luisterplezier bij concert Otten-Hoogenberk Voorlichtingsavond over hyperventilatie Opnieuw bijeenkomst voor nieuwe inwoners Bijeenkomst Rooie Vrouwen Notenkraker plaatselijk nieuws DINSDAG 24 JANUARI 1984 AMERSFOORT - "U kunt zelf kiezen of u straf wilt of niet'' kreeg een verbaasde verdachte uit Woudenberg van de kan tonrechter te horen toen hij op 19 januari voor hem verscheen. De heer G. had op de parallel weg gereden van de Wou- denbergseweg, die echter op dat moment tijdelijk gesloten was, behalve voor bestem mingsverkeer. Hij voerde twee verweren. In de eerste plaats stelde hij dat de situatie op de parallelweg dan toch wel zeer kort voordat hij een boete kreeg, gewijzigd moest zijn, want hij had de verbodsborden daar nooit eerder gezien. De of ficier gaf toe dat hij hetzelfde idee had gekregen, gezien het grote aantal mensen dat die dag voor hetzelfde feit beboet werd en eensgezind verklaarde de bewuste borden nooit gezien te hebben. Daarom was de officier bereid om er een schuldigverklaring zonder straf van te maken Maar dan werd niet uitgezocht wat nu eigen lijk bestemmingsverkeer was en dat was het tweede verweer van verdachte. ..Ik moest daar rijden om een pakje shag te kunnen ko pen en dan ben ik toch bestem mingsverkeer?" Nee, oordeelde de kantonrechter Bestemmingsverkeer móet daar rijden, zoals de bakker die brood brengt, maar verdachte kon zijn shag wel ergens anders kopen. "Dat is tenminste mijn mening, maar misschien denkt een andere rechter er wel anders over Als u dat uitgezocht wilt hebben, moet ik u veroordelen tot f 51,-, want anders is geen hoger beroep mo gelijk. Aan u de keus". Na enige aarzeling besloot verdachte de veilige weg te kiezen en zich schuldig te laten verklaren zonder dat er een straf aan te pas kwam De heer V. had in Terschuur, ge meente Barneveld, op het terrein van een ander gelopen ondanks het bekende bordje: "Verboden Toegang voor onbevoegden, art 461 Wetboek van Strafrecht". "Geen halsmisdaad" oordeelde de officier toen hij hoorde dat ver dachte een buurt uit zijn kinderja ren had willen bekijken en daarom achteruit reed en het hoog in de bomen opgehangen bordje niet zag Dat bovendien wit geschil- Dit is de tekening van een notenkraker die vorige week dinsdag geplaatst had moeten worden bij onze rubriek „Miniatuur tjes". De notenkraker is iets kleiner dan een kauw, maar door het bruin ver enkleed met de lichte druppelvlekken niet te verwarren. Vleugels en staart zijn donkerbruin, bij zwart af en de staart heeft een witte eindzoom. De vogel schijnt in Leus den te zijn waargenomen. Mocht u de vogel ook hebben gezien, dan graag een berichtje naar de redaktie. derd was i.p.v. het bekende blauw "Er zijn ook landgoederen waar ik graag in zou gaan" bekende de kantonrechter. ,,Maar of ik het ook doe, vertel ik niet". Verdachte kwam er met een tientje af, de helft van wat de politie gevraagd had. GELUIDSHINDER De heer H uit Amersfoort had in zijn woning zoveel lawaai ge maakt met zijn radio-cassettere corder, dat de omgeving er last van had gehad. "Het was tot in de wijde omgeving hoorbaar, de bu ren stonden op straat te luiste ren" las de kantonrechter voor uit de stukken. "Dat klopt, het was mooie muziek". "Maar zo mooi vinden de buren het toch niet. Waarom zo hard?" "Ik was in slaap gevallen "Na een borreltje zeker". "Het was thuis hoor" "Daarom kun je toch wel een borreltje drinken. Het was ook niet de eerste keer hè. Ik heb hier 10 rapporten met klachten liggen" "Het is maar twee keer gebeurd" protesteerde verdachte "En ze hebben alles in beslag genomen De cassetterecorder. En twee koevoeten uit het berghok en m'n antieke toestel dat onder m'n pronkstuk stond!" Van koevoeten en een pronkstuk was de kantonrechter niets be kend, maar de radiocassettere corder werd verbeurd verklaard. Een boete vond de officier niet zo nodig, de financiële strop van de in beslag genomen apparatuur was voldoende "En m'n koevoe ten dan?" Daarvoor moest hij maar naar de politie gaan en eventueel kon hij een klacht indie nen bij de officier KORTINGSKAART Het reizen per trein zonder kaartje is een veelvuldig voorkomend misbruik Een jongen uit Lelystad stond toch echter ten onrechte hiervoor terecht. Hij maakte ge bruik van een kortingskaart voor het gezin, waarbij maar twee kaartjes gekocht hoeven te wor den en de rest van de familie gra tis mag reizen. Hij reisde met een paar pleegbroers en een pleeg- zusje, die een andere naam had den dan hij En daar zat 'm de kneep, want de conducteur ge loofde niet dat hij ook bij het ge- zelschèp hoorde. "Zo jaag je ie mand de trein uit" meende de offi cier, die opmerkte dat hetzelfde probleem zich voordoet bij sa menwonenden, die ook van een dergelijke kortingskaart gebruik mogen maken Hij uitte verder kri tiek op de processen verbaal die hij van conducteurs onder ogen krijgt en die meestal zo summier zijn dat hij er niets uit kan halen. Aan de begeleidende vader, die vertelde dat hen dit al meerdere malen was overkomen, werd het advies gegeven om zich bijvoor beeld met de Consumentenbond in verbinding te stellen (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente orga niseert op woensdag 1 februari wederom een informatiebijeen komst voor nieuwe Leusdena- ren. Ging het vorige week om een bijeenkomst voor de bewo ners van de nieuwe wijken Mun- nikhove. Bosveld, Claverenblad en Wildenburg, voor 1 februari zijn de overige nieuwe inwoners uitgenodigd. De gemeente heeft 700 adressen aangeschre- ven. Op deze bijeenkomst zijn ook de mensen welkom die vorige week geen plaatsje konden bemachti gen. Achteraf bleek dat ongeveer dertig mensen naar huis moesten worden gestuurd De eerste bij eenkomst werd bezocht door ruim 350 bewoners van de vier nieuwe wijken. Het programma voor 1 februari vermeldt een kennismaking met de leden van het college van B W, de vertoning van de diapre sentatie "Van Lisiduna tot Leus den" en een vragenronde. De bij eenkomst wordt gehouden in akti- viteitencentrum De Korf en begint om 20 00 uur AMERSFOORT - De grafica Julia van Raamsdonk heeft het initiatief ge nomen om in de corridor van Kreatief Centrum De Hof regelmatig terugkeren de exposities van drie weken te organi seren Op het gebied van grafiek, schilder- en beeldhouwkunst De twee de expositie is zojuist van start gegaan, en is te zien tot 27 januari tijdens de openingsuren van De Hof Er werden af en toe tentoonstellingen in De Hof georganiseerd, maar die lagen meer op educatief terrein Julia van Raamsdonk vond het een must dat mensen in een centrum als De Hof waar ze met van alles op kunstzinnig gebied bezig zijn, met kunst geconfron teerd zouden worden Ook de mensen in de omgeving van De Hof. de buren in de omtrek, zouden dagelijks in De Hof binnen moeten kunnen lopen om wat mooie en boeiende dingen te komen zien. Julia maakte zich sterk om haar idee tot uitvoering te brengen, en ten slotte kreeg ze haar zin. En natuurlijk hoopt ze nu ook, dat mensen elders uit Amersfoort hun weg naar de exposities in De Hof zullen vinden „Cultuur moet een onderdeel van ieders bestaan kunnen zijn", stelt ze, „net als eten en drinken. Aan cultuur goed beleef je heel gelukkige momen ten Kunst kan je een heel warm gevoel geven van binnen. Op het ogenblik is de tendens aanwezig dat cultuurgoed een grotere verspreiding krijgt De drempels naar de galeries toe worden lager En aan de andere kant willen kunstenaars hun werk best op andere plaatsen laten zien dan in galeries De mensen vinden het prettig om op aangename wijze met kunst geconfronteerd te worden Zij willen het werk dat kunstenaars maken graag zien, zeker als ze zo maar ergens even binnen kunnen wippen, zoals hier in de corridor van De Hof. Voonngeno- men standpunten over kunst moeten de wereld uit1 De Hof wil de rol spelen van doorgee fluik voor beeldende kunst. We hopen daarmee een stimulans, een prikkel aan mensen te geven, die zullen inha ken van hè, kunnen wij dat hier zelf ook beoefenen1' Ik ben verrast als ik de nieuwe corri dorgalerie zie Met een witte panele nachterwand en een stel glanzend witte sokkels is een lekker sfeertje gescha pen, dat heel prettig over komt. Een heerlijke hoek om tot rust te komen als je het allemaal zat bent, en weer even bij wilt tanken Eg Sneek uit Zeist laat beelden. Hans Laban uit Utrecht laat grafiek zien Er is een grote eenheid in beider werk. dat uit figuurstudies en interacties tussen mensen bestaat In eenvoudige groot gehouden vormen worden houdingen en bewegingen van mensen uitge beeld Ze staan met elkaar te praten, één van Eg Sneeks liggende figuren harmoniëren zeer fraai met de vernis mou ets van Hans Laban, „Om mijn luisteren, zitten, liggen, reageren op elkaar Van beelden en prenten gaat een intense straling uit, juist omdat ze niet anecdotisch zijn, maar verstild en globaal essenties weergeven. Eenvou dige vormen geven karakteristieken aan Zowel bij de beelden als in de etsen. Ook hun kleurstelling heeft veel met elkaar gemeen De oranje getinte aders van het Portugese marmer van hoofd" Een mahonie houten paar, een groep van dne mannen gehakt uit lindehout, warm menselijk staan ze daar. Prachtig compact is een klein beeldje dat een zittende figuur uitbeeldt, die de handen om de knieën houdt gevouwen De wachter uit een grijs getinte marmer soort gehouwen is een streng beeld, zowel in zijn verticale lijn als in zijn kleurstelling 189 Wat opvalt aan de etsen pl w Laban is, dat ze niet valselijk sionaliteit suggereren, niet '"er ruimte en perspectief proberM™ ren met picturale middelen wordt wel uitgedrukt, maat vlak wordt nergens geweld Een kleine, heel mooie lingi Open van maandag i®Pn vrijdag van 9.00 tot 12.00k Ul 17.30 en 19.30 tot 22.00 (- r?S LEUSDEN-ZUID - Het optre den van het viool-piano duo Daniël Otten en Steven Hoo- genberk, afgelopen vrijdag in de Dorpskerk, was er het le vende bewijs van dat men bij zogeheten klassiekeof „se rieuze" muziek lang niet altijd zijn gelaat in de plooi hoeft te houden Het programma van dit Valleiconcert bevatte een aantal stuken van de generatie Franse componisten né De bussy, die de muziek wilden bevrijden van de banden die haar tot dan toe hadden ekluis- terd; die de muziek van haar etherische verheven positie wilden terugbrengen tot een menselijk, alledaags niveau. Dit streven resulteerde onder meer in Milhauds orkeststuk „Le boeuf sur Ie tolt (the no thing doing bar)", in de versie voor viool en piano ondertiteld alsCinéma Fantaisie". Dit ka kelbonte stuk is een compilatie an allerlei populaire deuntjes, met veel zwier en schrille, bru tale dissnanten aan elkaar ge regen tot één van de aardigste produkten van de zogenaam de „Groupe de six", waartoe Milhaud behoorde. De geeste lijke vader van deze groep van zes was de excentrieke ERik Satie Van zijn hand klonk vrij dag Ghoses vues a drolte et a gauche (sans lunettes)Muzi kale invallen en parodiën als de segmenten van een kalei- doscoop: even oplichtend om onmiddellijk weer van vorm te veranderen Een andere disci pel van Satie, Frangis Poulenc, was vertegenwoordigd met Bagatelle door Daniël Otten kordaat in de snaren tastend gespeeld. Even zelfbewust en krachtig vertolkte Otten ook de Sonate nr. 1 van Prokofieff, daarin op gelijkwaardige wijze bijge staan door Steven Hoogen- berk. Dat beide musici ook an dere kleuren op hun palet heb ben bewees hun interpretatie van Beethovens sonate in a kleine terts opus 23. Hierin lie ten ze een onbevangen speel vreugde en een moeiteloze ly riek horen die weldadig aan deed Datzelfde was het geval LEUSDEN - De patiëntenbe- igenvereniging Leusden orga- ert dinsdag 24 januari een -htings- en discussie- .id over hyperventilatie. De enkomst begint om 20.00 uur Oe Hakhorst aan de Waarden, an deze avond werken mee nevrouw Tine van Leersum, maatschappelijk werkster bij de MDE en de Leusdense huisarts E. v.d. Berg. Volgens schattingen krijgt een van de tien patiënten die hun huis arts bezoeken te horen dat de klachten die men heeft iets te maken hebben met hyperventilatie (letterlijk overademen) Mensen die hyperventilatie hebben, hebben met elkaar gemeen dat ze een onrustige en versnelde ademhaling hebben De oorzaken kunnen op verschillende terreinen liggen, soms lichamelijk maar bijvoorbeeld ook door de wijze van leven die spanningen oproept. Op deze bijeenkomst van de Patiëntenbelangenvereniging zal uitleg worden gegeven over dit verschijnsel en zal tevens worden ingegaan op de vraag wat je er aan zou kunnen doen ledereen is van harte welkom. in MilhaudsLe Printemps en in de stukken, die als .aperi tief" en als „digestif" werden gespeeld, waaronder een an dantino van Schubert, een Mé lodie van Tsjaikofski, wat be werkingen en bravourstukjes. overal die makkelijke, pro bleemloos-muzikale aanpak, die alleen maar het gevolg kan zijn van véél routine en een on gebroken enthousiasme voor de muziek Spijtig, heel spijtig, dat dit ver kwikkende concert zo matig bezocht werd. Hoe zou het toch komen dat Leusden zich tegenover deze kwaliteitsbe wuste, oorstrelende concerten zo onverschillig gedraagt Aan de toegangsprijs kan het niet liggen, want die was er niet. Het eerstvolgende Valleicon- cert is vrijdag 9 maart in de Dorpskerk Het Lions-ensem- ble met muziek van Roussel, Ibert en Jolivet luisterplezier gegarandeerd door onderge tekende R. de l/V. LEUSDEN - Woensdag 25 ja nuari vindt in De Til de maan delijkse bijeenkomst van de Rooie Vrouwen in de PvdA plaats. Op deze avond zal er ge praat worden over het gemeen telijk emancipatiebeleid in Leusden en tevens zal het Vrou wenontmoetingscentrum weer aan de orde komen. De Rooie Vrouwen is onlangs uitgebreid met een aantal nieuwe vrou- AMERSFOORT - Ook m het Rust huis van de Lichtenberg, Utrechtseweg 299 en in het Verpleeghuis De Lichten berg. Utrechtseweg 293, zijn nieuwe exposities ingencht. In de binnentuin van het Rusthuis, waar de plantengroei steeds mooier wordt en de vogeltjes vrolijk kwinkele ren, laat Honorah Karsten-van Geel haar gouaches zien. Haar gouaches ontstaan uit onderwerpen voor wandk leden Het zijn gezellige fantasiewerk jes, waarin Honorah Karsten alledagon- derwerpen in een aantrekkelijk sfeertje plaatst. Haar taferelen zijn bijzonder kleurig Ze werkt veel met aardbeien, bloesem, blokgordijntjes. Zet de figuren die ze wil uitbeelden in vrolijk gekleurde omgevingen. Een man en zijn kat in een blauwe kamer Meisjes met paarse laarzen in een aardbeiveld. Vaak zitten haar mensen aan tafels, geeft ze uitkijkjes op sprookjeskastelen, wen. Ook andere belangstellen den zijn welkom op de maan delijkse bijeenkomst van a.s. woensdag die om 20.15 uur be gint. Voor meer inlichtingen kan men kontakt opnemen met He- leen v.d. Heide, telefoon 942249. past ze dieren toe. laat ze a la Chagall figuren in de lucht zweven. Er zijn ook veel sfeerstukjes te zien in de trant van de stemming op zondagmorgen, de voorouderportretten in de salon. „Eens op een dag hoef ik zo nodig niet meer", geeft ze als onderschrift één van haar genrestukjes mee. Geestig is haar zwart-wit prentje van de ijspret. Schaatsenrijders zwieren over het ijs. en ze bedt ze in met een ijsbeer, een ijscoupe en een prijslijst van lekkere soorten consumptie-ijs. In de gang op de begane grond van het Verpleeghuis exposeren de twee exposanten, die ook werk laten zien in het ziekenhuis De Lichtenberg Jeanne Marie Bodewes toont in het Verpleeg huis echter twee wandkleden van for maat Het is interessant om haar hier in groter afmetingen bezig te zien. Boeiend is het kleed dat bestaat uit reliëfstiksels in nuancen van gebroken wit naar beige en grijs toe Het is als vlakversiering een mooie lijnenspel ge worden, dat zijn kracht put uit de tere kleuren en stoffen waaruit het is opge bouwd Jeanne Mane Bodewes laat hier ook een groot wandkleed in een blauw rode vlakverdeling zien. Van Theo Bodewes zijn er akwarel len in zachte genuanceerde kleuren, met hier en daar een lijnaanzetting in zwart Hij houdt het op figuui jonge vrouwen, een stoere jon witte pet en kostuum en zwarte hier van hem een romantis schets in kleurig warm pastel een hoekje in de tuin met witte t len De tentoonstellingen duren maart, en zijn dagelijks in de n ren te bezichtigen.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 8