SS .eusden telt zeker tien ot vijftien drugsgebruikers Artikelen Vrouwenkrant trenzen aan pornografie" Vijftien bekeuringen voor slechte verlichting Administrateur nam afscheid van bedrijf hui%.ut Kameiiid Voorhoeve spreekt in Leusden Oprichtings vergadering Rode Kruis afd. Leusden Commissie Welzijn vergadert a.s. maandag RM 0FFEREINS TEGEN EMANCIPATIESUBSIDIES ICHERCHEUR AMERSFOORTSE NARCOTICABRIGADE ZEGT: Vandaag in de Leusder Krant Burgemeester nam het op voor gemeente secretaris Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden dinsdag 31 januari 1984 15e jaargang no. 79 te r krant Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V- (van één onzer verslaggevers) SDEN - In Leusden wonen zeker tien tot vijftien mensen verdovende middelen gebruiken. Ze variëren in leeftijd 14 tot 25 jaar. Drugs die gebruikt worden zijn hasj, co- ine en heroïne. Dit zegt G.J. Valkhof, rechercheur bij de tcoticabrigade van de Amersfoortse gemeentepolitie. Hij iseert zijn gegevens op ervaringen uit zijn werk in Amers- K>rt. igens rechercheur Valkhof zijn de Leusdense drugsgebruikers gjfdzakelijk scholieren, die in Amersfoortse kroegen in contact komen verdovende middelen. Valkhof: "Wij weten de adressen waar - zo <d als zeker - het spul wordt verkocht. Er is geen aanleiding te ver fden dat op de middelbare scholen drugs gedealed worden". De jhercheur zegt dat de jeugd heel gemakkelijk in de speciale kroegen anrakmg komt met de verdovende middelen Vaak begint er één in groep te roken, te snuiven of te spuiten waarna anderen volgen om •bij" te blijven horen. Valkhof heeft vorig jaar meerdere Leusdenaren aan het politiebureau Amersfoort gehad, die opgepakt waren voor het gebruik van verdo lde middelen Hij heeft daarom enkele kanttekeningen geplaatst bij onderzoek in de regio naar het aantal drugsgebruikers waaruit ek, dat er slechts één hasj-roker in Leusden zou zijn. "Afgaande op n eigen kartotheek is die constatering niet geheel juist", aldus Valk- Op de vraag hoe de scholieren de vaak dure verdovende middelen nnen betalen, zegt de narcotica-rechercheur dat zij geld vangen door Êverkoop van gestolen spullen. Ook ruilen de gebruikers goederen Igen hasj, heroine en andere drugs. "Kleurentelevisies, stereoappa ratuur, autoradio's zijn het meest gangbaar bij diefstal, omdat ze die heel gemakkelijk kunnen afzetten", meldt Valkhof. Of de terugkerende diefstallen en inbraken in een gedeelte van Leusden-centrum soms gepleegd worden door verdovende middelen-klanten kan hij niet beves tigen, omdat hij als Amersfoortse rechercheur daar geen informatie over heeft. HULP Valkhof zegt desgevraagd, dat gebruikers die opgepakt worden altijd worden doorverwezen naar organisaties, die hen hulp kunnen geven bij het proberen van de drugs af te komen. Eén van die instanties is bij voorbeeld het Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs. "Tijdens het verhoor in het politiebureau zijn de drugsgebruikrs, met name de zwaardere gevallen, tot alles bereid. Ook tot een poging tot afkicken. Maar als ze later weer in de maatschappij terugkomen, vervallen de meesten weer in hun oude patroon. Dat weet ik, omdat sommigen meerdere keren per jaar worden opgepakt", aldus rechercheur Valk hof. Een woordvoerder van de rijkspolitie Leusden bevestigt dat er een relatie is tussen inbraken en diefstallen in Leusden en de aanwe zigheid van drugsgebruikers. "We hebben mensen aangehouden voor diefstal die duidelijk aan de verdovende middelen waren. Of het er veel zijn? Valt mee, ze zijn op de vingers van één hand te tellen". De woordvoerder vindt het door Valkhof genoemde aantal van drugsgebruikers in Leusden zeker niet overdreven. "Mis schien is het nog wel aan de voorzichtige kant", meldt de zegsman van de rijkspolitie. Het is niet zijn ervaring dat in Leusden verdo vende middelen worden verhandeld. jan één onzer verslaggevers) •USDEN - Raadslid Harm jfereins (GPV/SGP) heeft uitgehaald naar de in- iud van de Leusdense juwenkrant. Naast de be st goede artikelen vindt fereins dat de lezers ook rgast worden op artikelen lie ,,als ze het niet zijn, toch ïnzen aan pornografie", lij doelt met name op de immers van mei en juni 1983. raadslid zei dit donderdag- £>nd in de raad bij de behande- van de subsidievoorstellen jor plaatselijke emancipatie-akti- piten Offereins, die al vaker j onbehagen over deze subsi ding kenbaar heeft gemaakt, Idat als de inhoud van de Vrou- pkrant met emancipatie te ma- l heeft ,,dat we er dan nü mee leten stoppen. Met alles", fervoor verklaarde het fV/SGP-raadslid ,,Aan de ene pt leefde de overtuiging dat er wwen zijn die het moeilijk heb- 1 en hulp voor ontplooiing no- j) hebben. Aan de andere kant is 1de overtuiging dat veel dat zich j hulp aanbiedt, dat in feite niet !- In 1982 heb ik al eens gezegd p lijkt wel of men ons op wil drin- 1 dat dè man en dè vrouw als roepen tegenover elkaar staan, en dat de zwakste partij, de vrouw, zich nu sterk moet gaan maken. Het bezwaar van dit laat ste is nog eens versterkt door het lezen van enkele nummers van de Vrouwenkrant". Harm Offereins heeft de indruk, wat de subsidiëring van de eman- cipatie-aktiviteiten betreft, dat ook collega-raadsleden daarover ken nelijk niet zo enthousiast zijn. ..Dat blijkt steeds maar weer als nadrukkelijk wordt gesteld, dat we alleen subsidiëren overeenkom stig het geldbedrag dat Den Haag voor emancipatie beschikbaar stelt", aldus Offerems. Leusden krijgt dit jaar een rijksbijdrage van ongeveer 11.750 gulden ter sti mulering van het emancipatie werk De gehonoreerde aanvra gen belopen een bedrag dat er zo'n vierhonderd gulden boven ligt. In totaal waren er verzoeken ingediend voor een bedrag van ruim 21 duizend gylden. SLIMMIGHEID Het raadslid stelde donderdag avond tenslotte vast, dat een aan tal emancipatiesubsidies alleen bij het Rijk door de beugel kan. omdat Leusden ambtenaren heeft die ..een, overigens prijzenswaar dige, vindingrijkheid hebben in het formuleren van aanvragen" Harm Offereins stemde uiteinde lijk als enige tegen de voorge stelde emancipatiesubsidies. Het OORDEEL Harm Offereins: pornografische vrouwenkrant" GPV/SGP-raadslid ,,Een beleid dat deels tot gevolg heeft dat ont wrichtende aktiviteiten worden gesteund en deels door slimmig heid wordt bepaalt, verdient het niet om gesteund te worden Ook niet als er goede dingen mee ge daan kunnen worden" PvdA'er Jan Jacobs reageerde met de woorden, dat de inhoud van de emancipatie-aktiviteiten een kant kunnen opgaan die soms niet iedereen eigen is ,,Maar wij moeten geen oordeel vellen over de goede wet der ze den", aldus Jacobs. Raadslid Bram Vroon (CDA) merkte nog op, dat er helderheid over het subsi diebeleid geschapen moet wor den als volgend jaar blijkt dat de rijksbijdrage voor emancipatie-ak- tiviteiten niet meer apart wordt uit gekeerd, maar wordt opgenomen in de uitkering uit het gemeente fonds ,,Dan moet de raad bepa len hoeveel hij over heeft voor de emancipatie Je zou kunnen af spreken twee kwartjes per inwo ner". Wethouder Van Woudenberg (welzijn) toonde zich tenslotte niet helemaal op de hoogte van het emancipatie-subsidiebeleid. Hij zei te geloven dat de Leus dense Vrouwenkrant geen ge meentelijke bijdrage ontvangt. Harm Offereins wees hem te recht dat via de subsidie aan het vrouwencafé de Vrouwenkrant financieel door de gemeente wordt gesteund. LEUSDEN - Vijftien automobilisten zijn donderdagavond bekeurd omdat de verlichting van hun auto l niet in orde was. De Leusdense rijkspolitie waarschuwde zeventien mensen die een wagen hadden met een twijfelachtige verlichting. De controle vond plaats op de Noorderinslag ter hoogte van de kruising I met de Rossenberglaan. De auto's werden in deze straat nagekeken op deugdelijke lampen voor en achter. Door de sneeuwranden in de Rossenberglaan had de politie, die de controle samen met de Verkeersgroep Utrecht uitvoerde, geen plaats om het zogeheten verlichtingsscherm op te zetten Op dit scherm kan aan de hand van lijnen bepaald worden of de verlichting van de auto de juiste stand heeft. De controle donderdagavond moest daarom zonder dit hulpmiddel worden gehouden. Uilleningen bij plaatselijke bibliotheken met 8000 gestegenpag. 3 Kommentaar: tennishalpag. 3 Mininatuurljes: deheggemus pag. 3 Vakantie- en conferentie oord ..Ingeborg" hield open dag om onbekend heid weg te nemen pag. 5 Achterveld begon met carnaval pag. 5 Concerten Muziekschool succes pag.5 Interview met Leen 't Hart, die afscheid nam van de Beiaardschool pag. 7 LEOS-dames deelden de volleybal-punten pag. 9 Overig sportnieuws pag. 9 TE HUUR: Gereed>chapp«n - matorialon en nog vaal maar AMERSFOORT IrxJuttriaterwn da IssaM Vanadiumweg 19 HILVERSUM Tel. (033) 633182 Tel (035) 41375 LEUSDEN - Het VVD Tweede Kamerlid prof. dr. ir. J. J. C. Voorhoeve komt maandag 20 februari naar Leusden. Hij zal een lezing geven die de titel draagt „Liberale vredespoli tiek". Het Kamerlid spreekt van af 20.00 uur in de zaal van 't Ros Beyaart. LEUSDEN - Hel mengvoederbedrijf Van den Berg heeft vrijdag afscheid genomen van zijn administrateur Klaas Uneken. De heer Uneken was 38 jaar werkzaam bij het bedrijf, dat twee jaar geleden Leusden verruilde voor Renswoude In de Pepermolen op de Biezenkamp werd de Leusdenaar uit de Wilgentaan een receptie aangeboden Klaas Uneken maakt gebruik van de VUT-regehng. BOU; On«ft)ankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden Vwtchijnt dinsdag »n donderdag In da gamaenta Leuaden. Familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: I Ona kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- 5 lljka van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur gsopend. Zaterdags gesloten. I (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Burgemeester J.W.M. Rademaker heeft in zeer voorzichtige bewoor dingen toespelingen ge maakt op de personen die zich minder positief hebben uitgelaten over het optre den van gemeentesecre taris R. van Gooi. Aan het begin van de raadsvergade ring zei de burgemeester: ,,Niet iedereen die zich in de krant laat portretteren heeft de hele waarheid en zelfs niet iedere arts vertelt precies hoe het eigenlijk in mekaar zit". Drie weken geleden kwam in een zitting van het ambte narengerecht naar voren dat de werkwijze van de ge meentesecretaris sommige ambtenaren ziek maakt. Deze verklaring werd onder ede gedaan door de arts De Kok. die vroeger bedrijfs arts was bij de gemeente Leusden. De Kok trad als getuige op van een voorma lige werknemer van de ge meente, die een rechtszaak bij het ambtenarengerecht had aangespannen tegen de gemeente. Deze vroe gere chef personeelszaken wil dat het door hem aange vraagde en verleende ont slag nietig wordt verklaard. Hij voelde zich namelijk min of meer gedwongen weg te gaan gezien de verslech terde arbeidsomstandighe den in het gemeentehuis. Met name de relatie met ge meentesecretaris Van Gooi was niet meer wat het ge weest was. Komende woensdag zal de ambtenarenrechter uit spraak doen. LEUSDEN - In De Korf wordt op donderdag 2 februari de oprich tingsvergadering gehouden van de afdeling Leusden van het Nederlandse Rode Kruis. Deze bijeenkomst begint om 20.00 De agenda ziet er als volgt uit 1 Verwelkoming en opening 2 Mededelingen en toelichting 3. Vaststelling statuten en even tueel een huishoudelijk reglement van de afd. Leusden van het Rode Kruis 4. Verkiezing van het afdelingsbe stuur 5. Te ontplooien aktiviteiten 6. Rondvraag en sluiting Na afloop van de vergadering wordt het Rode Kruis-journaal ge draaid waarbij de vele aktiviteiten van deze internationale hulporga nisatie worden getoond Mochten donderdag niet voldoende leden aanwezig zijn, dan vindt aanslui tend een tweede vergadering plaats waarin ongeacht het aantal aanwezigen geldig besloten kan worden De ontwerp-statuten van de nieuwe afdeling liggen ter inzage in het gemeentehuis (afd Burger zaken), en op 2 februari vanaf 19.15 uur in de vergaderzaal in De Korf. LEUSDEN - De raadscommissie Welzijn en Onderwijs komt maandag 6 februari voor haar maandelijkse vergadering bij een. De vergadering begint om 20.00 uur in de commissieka mer van het gemeentehuis aan 't Erf. De agenda is als volgt sa mengesteld: 1Opening 2. Notulen Vaststeling van het verslag van de vergadering gehouden op 9 ja nuari jl 3 Mededelingen 4. Aanvrage ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 t.b.v PC scholen „Groenhorst" en ,,De Holm" (afvalcontainer) 5. a Toepassing artikel 55 qua- ter L.o.-wet 1920; b. Vaststelling bedrag per leerling bedoeld in artikel 55 bis L o-wet 1920 voor 1984; 6. Overdracht schoollokaal- /grond Gereformeerde lagere school 7 Problematiek Hockeyvelden 8 Inrichting kelder gemeente huis ten behoeve van een aantal aktiviteiten 9. Rondvraag 10 Sluiting

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1