Ingeborg" hield open dag om inbekendheid weg te nemen loerenkielenbal luidt arnavalsseizoen in ïncerten Muziekschool in Hakhorst groot succes Kantongerecht Amersfoort Doorrijden na aanrijding FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant plaatselijk nieuws DINSDAG 31 JANUARI 1984 en een onzer verslaggevers) iUSDEN - „Onlangs stonden op de Vakantiebeurs in echt. Daar kwamen nogal it mensen uit Amersfoort en (usden en steevast hoorden de opmerking: „Hé. dat is t gebouw in Den Treek. Nooit weten, wat dat nou precies Ja, veel onbekendheid rond geborg'. Vandaar dat we ze dag hebben georgeni- erd." twee jaar is het beheer in handen van het echtpaar Holst Sinds enige tijd pachten Els en Philip Holst het gebouw van het Jonge Vrouwen Gilde. Zij propageren het gebouw als vakantie- en con ferentieoord. Sinds kort doet men dat via Amfi Holland, een samen werkingsverband van groepsva- kantiecentra in Nederland. Me vrouw Holst. ..Vorig jaar is het ge bruik van dit gebouw door allerlei groepen sterk gestegen in verge lijk met 1982. We hebben groepen geestelijk gehandicapten gehad. Is Holst, samen met haar man hilip, de beheerders van 'Inge- rg', legt uit. waarom er jongstle- en vrijdag in het gebouw aan de radijsweg een open dag werd bhouden. Een opendag, waarop iel alleen belangstellenden kon en zien wat 'Ingeborg' nu eigen- jk is, maar waarop ook burge- jéester mr. J.W M Rademaker reid bleek om met een >echje het vakantieseizoen in luiden LEUSDEN 100 gram gebouw heerste een gezellige carnavalsstemming een onzer verslaggevers) IUSDEN - Zeker twee- derd mensen hebben fagmiddag plezier be- I aan de door de Muzlek- bol Leusden georgani- de concerten in De Hak- it. Met name het zelf mu ren in koor en orkest vele enthousiaste deel- ers. muziekmiddagje werd om uur geopend met een con- Joor docenten van de mu- :hool. Daaraan werd deelge- door Hanneke Landa Anne Marie van de Berg sfluit), José Kerremans en Kroese (piano) en Marijke Juez-Mell (gitaar) l9ens was het de beurt aan ubliek. In de schuur van de Jrst verzamelde zich rond di- Gert Mannée een bont ge- In de schuur werd onder leiding van Gert Mannée gemusiceerd Het beheerdersechtpaar van huize "Ingeborg", Philip en Eist Holst. bejaarden, sportverenigingen, een stoeltjeslift. Op de begane studentenclubs, werkweken van grond bevinden zich een hal. de scholen, familiereünies enzo- conferentiezaal, een eetzaal (die voort. Altijd maar één groep tege- ook als werkruimte gebruikt kan lijkertijd. Maar we hebben voor dit worden) en een barretje. De eet- jaar, met name buiten de zomer- zaal en conferentiezaal kunnen maanden, nog enige ruimte. Van- als één ruimte gebruikt worden en daar dat we 'Ingeborg' wat meer als dagaccomodatie is er dan bekendheid willen geven." ruimte voor tachtig personen. Vol gens mevrouw Holst, die eerder 'Ingeborg' ligt aan de Paradijsweg samen met haar man een confe- vlakbij Bavoort Het huis telt 22 rentieoord in Groesbeek runde, is slaapkamers, die overnachtings- in principe iedere groep welkom mogelijkheden bieden voor groe- im 'Ingeborg', pen van maximaal 56 personen. Alle slaapkamers bevinden zich Tot de activiteiten die het voorma- op de eerste verdieping, die voor 'ige clubhuis dit jaar meer in de slechtlopenden bereikbaar is met belangstelling moeten brengen, Hij wenste iedereen een gezellige avond toe en een geweldig Carna valsfeest 1983/1984 Vervolgens bood hij Prins Dorus een van hem geschilderd portret aan dat na af loop van het seizoen bij de collec tie van zijn voorgangers zou wor den gevoegd. Een showoptreden van de dans mariekes oogste een geweldig succes en werd met een dave rend applaus beloond. De activiteiten van deze avond werden afgesloten met een bier estafette tussen de beide Prinsen en hun gevolg. Tweemaal achter een moest een glas bier worden geledigd. Wie hier het eerst mee klaar was, werd winnaar Het wa ren de Doordouwers die met de eer gingen strijken Door Prins Dorus werd aan de Nijkerkse deelnemers een "Hijs Bewijs" uit gereikt waarin vermeld dat zij Cum Laude waren geslaagd als Carnavalsvierders. Hierna bleef men nog tot in de kleine uurtjes gezellig bijeen waarbij het Marimba Combo er voor zorgde dat de stemming er steeds goed in bleef AMERSFOORT - „Mijn naam is Haas, ik woon in Nergenshuizen en ik ben verzekerd bij het Waarborgfonds". Met deze woorden typeerde de Officier van Justitie de houding van de onverzekerde auto-eigenaren, die op de strafzitting van het kantongerecht Amersfoort van 26 januari de revue passeerden. Het waarborgfonds keert uit aan slachtoffers van auto-gngeval- len, waarbij de schade is toege bracht door iemand die niet.WA verzekerd was. Hiermee zou volgens de officier het laatste jaar een bedrag van 42 miljoen gulden gemoeid geweest zijn. Alle reden om weinig clementie te hebben met de veel gehoorde excuses „ik wist niet dat-ie niet verzekerd was, ik had 'm net een paar dagen" enzovoorts. Het zijn dan ook meestal boetes van f 500, - die worden opge legd, waarvan soms de helft voorwaardelijk als stok achter de deur. Toch ontsprong één verdachte de dans, omdat het feit in de dagvaarding niet goed om schreven was, waardoor vrij spraak moest volgen. De heer J. had binnen de be bouwde kom van Barneveld 80 km gereden met zijn motor, zon der rijbewijs en had bovendien een onnodige hoeveelheid lawaai geproduceerd. „Een hoog jan kend geluid was het. Vond u da mooi?" informeerde kantonrech ter Van Eek. „Of maakte u zo in druk op de meisjes?" „Ik hoorde het zelf niet", verdedigde ver dachte zich. „O juist. Bij een ze kere snelheid hoor je het zeker niet meer hè!" Enfin, te hard rij den zonder rijbewijs en dan nog de aandacht trekken via lawaai was vragen om moeilijkheden en leverde bij elkaar een boete van f 350,- of 7 dagen hechtenis Dat laatste is overigens niet ter keuze van de verdachte, zoals vaak ten onrechte gemeend wordt. „Of 7 dagen hechtenis" betekent „bij gebrek aan betaling of ver haal" en het is aan de officier van justitie om uit te maken of dat toe gepast wordt Het veel gehoorde „dan ga ik wel een dagje zitten" gaat dus niet op. KOORTSTHERMOMETERS De heer B. uit Soest moest terecht staan vanwege net in de nandel brengen van koortsthermometers die niet geijkt waren of in ieder geval niet voldeden aan de in de wet gestelde eisen. Uit de voorge lezen toelichting bleek dat de heer B in medische instrumenten handelt, o.a. in koortsthermome- ters, iets wat in Nederland niet ge maakt wordt. Hij koopt ze voorde lig in, vooral in Tsjechoslowakije en biedt ze hier ter ijking aan, wat f 1, - per stuk kost. Een partij uit West-Duitsland had hij echter niet laten ijken, omdat die al voorzien was van het Duitse ijkmerk en hij leefde in de veron derstelling dat dat hier geldig was Zijn raadsvrouwe schilderde de voor hem importeurs onduidelijke voorschriften op dit punt De Duitse maatstaven betreffende ij- king zouden identiek zijn aan die van de EEG en haar cliënt had dan ook van het Ministerie van Economische Zaken begrepen dat hij de Duitse thermometers hier vrij mocht verhandelen. De overheidsinstanties zouden el kaar op dit punt echter tegenspre ken en dat maakte de situatie voor de importeurs zeer ondoorzichtig. Ze verwees naar een vonnis van een kantonrechter uit Almelo, waarin een andere importeur was vrijgesproken. Hoewel de heer B geen mede werking had verleend aan inzage in zijn boekhouding, veronder stelde de officier dat het om grote bedragen en grote verdiensten ging, gezien het feit dat hij in 1983 150.000 thermometers uit West- Duitsland had ingevoerd. Aange zien de officier de wet verder dui delijk vond wat betreft de eis van een Nederlands ijkmerk, eiste zij een hoge boete f 3000, - plus verbeurdverklaring van de in be slag genomen goederen. De kan tonrechter wilde zich juist bij deze eis aansluiten, toen de raads vrouw hem wees op een artikel uit de ijkwet waaruit geconcludeerd zou moeten worden dat de maxi mum boete f 500, - mag bedra gen. De kantonrechter besloot hierop tot schorsing van de zitting om de wet te kunnen raadplegen Na de schorsing gaf hij toe dat er twijfel bestond over de hoogte van de boete, waarop hij veroordeelde tot f 500, - Tientallen mensen zongen mee in hel groot gemengd Hakhorst-Koor tientallen enthousiastelingen lie ten zich verleiden tot het meezin gen van een partijtje als sopraan, alt. tenor of bas Daarbij werd niet meteen het allerhoogste nivo be reikt, maar beleefden de deelne mers er wel veel plezier aan en daar ging het zondagmiddag in De Hakhorst in de allereerste plaats om. Een geslaagde aktivi- teit van de Muziekschool Leus den. LEUSDEN - Op de parkeer plaats bij De Blezenkamp werd donderdagmorgen omstreeks half elf een deuk gereden in de rechter voorzijde van de auto van mevrouw V. De dader van deze aanrijding ging er vandoor. icieel is 'Ingeborg' nog steeds clubhuis van het Jonge Vrou- n Gilde Die club van adelijke nes richtte het gebouw zo'n ;tig jaar geleden op met als irnaamste bedoeling er hun jnstbodes zo af en toe op adem aten komen. Die funktie heeft 4i t gebouw nu niet meer Sinds )Q Burgemeester Rademaker brengt een toost uit op de heropening van het vakantieoord "Ingeborg". behoort ook de organisatie van vakantieweken voor ouderen in woners van de grote steden Am sterdam, Rotterdam en Den Haag. Tegen een redelijk tarief kunnen die een week met allerlei activiteiten doorbrengen in 'Inge borg' Het vakantieoord zorgt daarbij ook voor de busreis tussen de genoemde steden en 'Inge borg'. Wie informatie wil hebben over de verschillende gebruiksmogelijk heden voor groepen, voor één dag of langere tijd, kan zich wen den tot het echtpaar Holst in ge bouw 'Ingeborg', Paradijsweg 15, telefoon 940509 Woensdag 1 februari 9.30 uur: Jaarvergadering KPO, De Kom, Hamersveldseweg Woensdag 1 februari 19.00- 21.00 uur: Receptie Van Aken, hoofd 't Palet, Willem de Zwijger laan 1, Leusden-Zuid. Woensdag 1 februari 20.00 uur: Bijeenkomst nieuwe bewoners. De Korf, Smidse Donderdag 2 februari 20.00 uur: Oprichtingsvergadering Rode Kruis, afdeling Leusden, De Korf, Smidse 1. Maandag 6 februari 20.00 uur: Welzijn en Onderwijs, commissie kamer gemeentehuis Dinsdag 7 februari 20.00 uur: Commissie OW/RO, commissie kamer gemeentehuis. Rozendaallaan 9 Leusden-C. De dansmariekes gingen voorop in de polonaise zellige muziek al de dansliefheb bers op de vloer bracht Om ongeveer 22.00 uur ver scheen Prins Pier de 3e met zijn gevolg in de zaal Prins Pier van de Nijkerkse Carnavalsvereniging De Doordouwers was deze avond als gast uitgenodigd door de Puu- penkoppen. Zij werden door Prins Dorus hartelijk verwelkomd. De Doordouwers treden nooit naar buiten op Ditmaal waren ze toch present Er was een Amersfoortse vereniging uitgenodigd. Deze liet het echter op het laatste moment afweten omdat men liever in Amersfoort bleef in verband met het optreden van een aantal ar tiesten. De Doordouwers werden benaderd en hadden er direct mee ingestemd om naar het Puuppenkoppenland te komen. Prins Pier de 3e werd onderschei den met de orde van de Puupen- koppen terwijl zijn adjudant en de leden van de Raad werden onder scheiden met de orde van de ver eniging. Door de spionagedienst van de Puupenkoppen was men te weten gekomen dat Prins Pier tijdens zijn optreden nimmer een scepter bij zich heeft Hij bleek deze nu wel bij zich te hebben. Ondanks dat werd hem toch een scepter waaraan een aantal na- maak-pieren waren bevestigd overhandigd Prins Pier dankte hartelijk voor de uitnodiging en de geweldige ontvangst die zij had den ondervonden. Prins Dorus en zijn adjudant wer den hierna onderscheiden met de orde van de Doordouwers. Ook de spionagedienst van deze club bleek op pad te zijn geweest Hierbij was men ter ore gekomen dat Prins Dorus. die in Amersfoort woonachtig is, eens gezegd had dat, als hij ooit Prins in Achterveld zou worden hij dan een tent zou opslaan om daar te kunnen sla pen Namens de Doordouwers werd hem een miniatuurtent aan geboden. Deze werd door Prins Dorus in dank aanvaard, hierbij zeggende dat hij dat inderdaad eens gezegd had In een korte pauze verwelkomde de president van de Achterveldse Carnavalsvereniging Prins Dorus met zijn gevolg, de Hofkapel, de dansmariekes, de leden van de Doordouwers en alle aanwezigen. zeischap instrumentalisten. Twee piano's, veel sopraan- en altblok fluiten, dwarsfluiten, violen, celli, gitaren en een enkele basklarinet werden door Mannée tot een ge heel gesmeed. Tegelijkertijd gaf in het eetkafé Piet Hein van der Ven leiding aan een groot gemengd koor. Enkele ■iTERVELD - Zaterdagavond d het eerste carnavalsfeest het nieuwe jaar plaats. Dit het boerenkielenbal, dat d gehouden in het 100 gram ouw. Omstreeks 21.00 uur ►cheen Prins Dorus Puup de toorafgegaan door de Hofka- de dansmariekes en verge- ,yan zijn adjudant en de Ivan Elf in de zaal. is verwelkomde de aan- jen. „De zaal Is nog niet zo gevuld, doch dit is iets men overal mee te kampen Bij dergelijke feesten ko- de bezoekers steeds later, valt mij op, en dat wordt zeer op prijs gesteld dat het wel altijd dezelfden zijn die op tijd aanwezig zijn. In verband met een ongeval is een lid van de Hofkapel niet aanwezig en een lid van de raad is ook door ziekte niet present. We wensen beiden een goed herstel",aldus de Prins. Vervolgens werden de. leden yan de Raad van Elf- onderscheiden met een persoonlijke onderschei ding van de Prins. Deze eer viel ook te beurt aan zijn adjudant, de president van de vereniging en de penningmeester Een bijzonder woord van dank richtte hij tot de leden van de Hofkapel Deze had den in een zeer korte tijd een lijf- lied voor de Prins ingestudeerd. Daar de Prins voor zijn dagelijkse bezigheden bij een Cavalerie regi ment werkzaam is, hadden de le den van de Hofkapel een gedeelte van een cavalerie-mars ingestu deerd Bij al zijn optredens zal dit nu gespeeld worden Als dank hiervoor werden ook zij onder- scheiden. Na dit officiële gedeelte werd on der leiding van de Hofkapel een gezellige polonaise gemaakt. Na deze polonaise was het het Marimba Combo dat met zijn ge

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5