:0S verdeelt de inten tegen Vollkei ndbalafdeling uit VvLOS Impala Antilopen bleef op 10-10 steken Puntverlies voor TTCL ien Giants dames ide aan kop Open badminton- toernooi in maart itter Rene Kuilboer zet er een punt achter ren fors onderuit oma imen ivoort INSPRAAKBIJEENKOMSTEN STREEKPLANNEN Hoe denkt u erover? Uitslagen damesschietclub Uitslagen Leusden Troef jeugdprogramma EN - Voor een overvolle hebben de dames van Jvanche genomen tegen |De laatste uitwedstrijd Amersfoortse dames i^een verlies op en thuis len nu beslist winnen. De bingen het veld in met écht om hard aan te val- fzo snel mogelijk een ong op te bouwen. Voor t dit jaar weer blessure- vrij en kompleet, ging het team vol vertrouwen van start. Met de bekende Leos-serve werd inderdaad al snel een voorsprong opgebouwd. Ook liet Leos zien dat het niet voor niks zo hard op de verdediging had getraind Goede service- en rallypasses vanuit het achterveld kwamen haarzuiver bij de spelverdeelsters aan, die hun aanvalsters op maat met gave set-ups bedienden Na de stand 9-4 werden toch vrij veel net- en lijnfouten gemaakt (aan beide zijden) en Vollkei kon terug komen tot 10-10. Dank zij de opti maal draaiende middenaanval kwamen. Leos weer op voor sprong en won zo met 15-12 Ook in de 2e set kon Vollkei geen antwoord vinden op het wisse- HEREN De wedstrijd tussen Leos en Vollkei trok veel belangstelling lende aanvalspatroon van de thuisploeg. Zeker de diep gesla gen ballen van Caroline Slomp le verden punt na punt op. Soepel werd deze set met 15-9 gewon nen In de 3e set werd niet de fout van vorige week gemaakt door te ver slappen (0-2 vóór tegen de Wa terlanders en met 3-2 verliezen Zeer geconcentreerd gingen de dames de laatste set in en ook nu keek Vollkei al snel tegen een achterstand aan. Halverwege verloor Leos echter de scherpte uit haar spel en pro beerde met pushballen Vollkei te verschalken Deze had echter al les en er was een time-out aan Leoszijde nodig om de dames weer op hun sterkste punt te wij zen, nl. de aanval. Bekwaam werd toen de set met 15-10 uitgemaakt en aldus de wedstrijd met 3-0 ge wonnen De heren van Leos hebben on danks goed spel en een grote in zet toch de streekderby tegen Vollkei 3 verloren. Zeker in het eerste gedeelte van de wedstrijd leek het erop dat er zich een om mekeer binnen het team had vol trokken. Met hard werken en enthousiast volleybal werd keer op keer een voorsprong genomen en uitgebouwd. Zenuwen aan het eind van de eerste set, zorgden ervoor dat Vollkei terug kon ko men tot 14-14. Dit leidde tot ver krampt spel en onnodige fouten bij de Leosheren en zo ging de setwinst met 14-16 naar de Amersfoorters Ook in de 2e set behield Leos een voorsprong tot 8-5. Veel service wisselingen en lange rally's hiel den de spanning er geruime tijd iii. Ze begingen echter een serie fouten achter elkaar op het mid den en de verdediging verslapte dermate, dat Vollkei kon uitlopen tot 9-11. Drie stopfouten en een aantal uitgeblokte ballen gaven het concentratieverlies bij de thuisploeg aan en ze verloren dan ook met 9-15. In de laatste set kwam Leos er niet meer aan te pas en het verloor jammerlijk met 0-3 Stand 1e klasse B heren. 1.SSS2 13-25 2. NVC 13-24 3. SVH 13-18 4. Vollkei 3 14-17 5. Harderwijk 3 12-15 6 BG&SV 13-13 7 Hellas 13-13 8. Wilhelmina 12-11 9. ESV 12- 8 10. SSS3 13- 7 11. Surf 13- 2 12 LEOS 13- 1 ee - Twee opmerkelijke ilen er op de Algemene H« ia« rgadering van de Ver- ilie ?voor Lichamelijke Op en Sport Impala afgelo- nsdag te noteren. Het en van de voorzitters an Joost de Bruyn, na I voorzitterschap van ilboer, was de eerste ke gebeurtenis. Het i van de handbalafde- e VvLos Impala was het pmerkelijke feit. Met ongeveer drie kwartier vertra ging opende voorzitter Rene Kuil boer de vergadering in een goed gevulde vergaderzaal in sportzaal de Meent. Het jaarverslag van de afdeling gymnastiek kon de goed keuring van de leden wegdragen Ook de gymnastiekafdelmg heeft in 1983 de weerslag van de eco nomische recessie ondervonden, viel er in het jaarverslag te lezen. Het ledenbestand zakte afgelo pen jaar van 520 naar 458 terug Inmiddels hebben we weer 30 nieuwe leden kunnen inschrijven, zodat we de 500 weer benaderen, liet een optimistisch bestuurslid weten. Het plan bestaat om via gerichte acties komend jaar het ledental nog verder op te vijzelen en op het oude peil te brengen De show rond het 15-jarig be staan, de organisatie van de halve finale Moderne Ritmische Gym nastiek Klasse I en de Minikamp Turnen waren de sportieve hoog tepunten van het afgelopen jaar Het verslag van de penningmees ter had door de afwezigheid van de persoon in kwestie nogal wat voeten in aarde. Toch drong het bestuur erop aan om de penning meester decharge te verlenen, aangezien de kascommissie de boeken in orde had bevonden. Dat er vreemde vergissingen wa ren gemaakt en er een aantal on duidelijke pasten op het financieel verslag voorkwam, moesten de le den op de koop toenemen. De le den gingen morrend akkoord HANDBAL Het voorstel tot het uittreden van de afdeling handbal stuitte op geen enkel bezwaar Om een aan tal redenen hebben de handbal lers te kennen gegeven om voort aan op eigen benen verder te wil len gaan, verklaarde voorzitter Rene Kuilboer. Na het afsplitsen, van de volleybalafdeling enige ja ren geleden, verlaat nu de hand balsectie de VvLos Impala Met ingang van het seizoen '84-'85 zullen de handballers zich onder een nieuwe naam presenteren. Goed overleg is er gaande over de verdeling van de liquide mid- dellen en goederen Het is hun eij_ gen bewuste keus, aldus de prae- ses. Hierna lastte de voorzitter een korte pauze in om de hand ballers in de gelegenheid te stel len de vergadering te verlaten. Ongeveer 10 mensen bleven in het zaaltje achter om het vervolg bij te wonen. De reglementswijzigingen die de scheiding met zich meebracht werden in orde bevonden, voordat de voorzitter de scheidende pen ningmeesters bedankte voor de bewezen diensten. In zijn slot- LEUSDEN - Op het scherp van de snede vochten de Antilopen en DSV uit Bussum verbeten om de punten. In het spijkerharde duel waarin de scheidsrechter de hoofdrol vertolkte gaven de ploegen elkaar weinig toe. In de laatste minuut had Antilopen de winst voor het grijpen maar tot ontzetting van het fel meele vende Leusdense publiek miste Gert Graafland de toegekende strafworp en bleef de 10-10 stand op het scorebord gehand haafd. In de 3e minuut van de wedstrijd opende Gert Graafland de score maar nog geen minuut later kwam DSV door het benutten van een strafworp langszij Antilopen pakte de draad weer op en nam via treffers van Bert Brandsen en Joyce Osnabrugge met 3-1 de lei ding. Het spel ging over en weer zonder dat er doelpunten vielen. Na ruim een kwartier was het een DVS-dame die via afstand de korf weer vond (3-2) terwijl Gert Graaf land door het benutten van een strafworp 4-2 aantekende. Een doelpunt van Joyce Osnabrugge werd afgekeurd omdat de scheidsrechter net voor een over treding van een DSV-speler geflo- ten had. Het duel werd grimmiger hetgeen in de eerste boeking voor een van de gebroeders Urbach re sulteerde. Tot tweemaal toe mocht een DSV-speler geheel vrij staand onder de korf aanleggen hetgeen 4-3 betekende. Aan het slot van de eerste helft kende de scheidsrechter tot ergernis van de DSV-aanhang Antilopen wederom een strafworp toe. Routinier Bert Brandsen bleef zijn zenuwen de baas en benutte koelbloedig dit buitenkansje (5-3) Na de pauze verscheen Anita van woord memoreerde de voorzitter dat 10 jaar eigenlijk te lang is ge weest. Ik hoop dat het rooster van aftreden in de toekomst als lei draad van de bestuursmutaties gehanteerd zal worden. Kenmer kend voor Impala was de goede sfeer Van de vindingrijkheid en inzet van bestuur en leiding zal in de toekomst veel afhangen, voor spelt Rene Kuilboer Het teruglo pende ledental noopt tot een nog betere kostenbeheersing. Mijn opvolger wens ik dan ook veel sterkte en succes toe Naast de nieuwe voorzitter in de persoon van Joost de Bruyn gingen de le den met de benoeming van de nieuwe penningmeester akkoord. De heer P. Brok kreeg deze func tie op zijn schouders. De begro ting '84 met daarin een contribu tieverhoging kwam ongeschon den door de vergadering. De ver hoging van de huurprijzen van de diverse zalen, noodzaakte de penningmeester tot impopulaire maatregelen. Buren voor Margret Versteeg in de basis. Nauwelijks had het fluit signaal geklonken toen bij een DSV-dame alle stoppen doorsloe gen: haar naam verdween in het boekje bij de arbiter. DSV raakte steeds meer geïrriteerd hetgeen Antilopen aanvankelijk in de kaart speelde Via Gert Graafland (strafworp), en Anita van Buren liep Antilopen naar 7-4 uit Een doorloopbal en een strafworp bracht DSV terug in de strijd (7-6). Richard Urbach vergrootte de voorsprong tot 8-6, maar toen was de koek aan Anti lopen-zijde even op want in een mum van tijd stonden de Bussu- mers voor het eerst in de wed strijd met 8-9 voor. Gert Graafland en Bert Brandsen pakten de toe gekende strafworpen met beide handen aan en zorgden ervoor dat Antilopen met 10-9 aan de laatste minuten van de wedstrijd kon beginnen. Onoplettendheid bij Antilopen bracht DSV op ge lijke hoogte 10-10. Coach Herman Bruins wisselde om de volle winst alsnog binnen te halen. Bijna had zijn wissel succes. De strafworp die Antilopen in de laatste secon den nog toegewezen kreeg, kon Gert Graafland helaas niet verzil veren. OVERIGE UITSLAGEN: Antilopen 2 - DSV 2 10-9 OWO 4 - Antilopen 3 6-8 Antilopen 6 - MIA 6 10-5 Antilopen J1 - ZKV J1 8-7 Spirit J3 - Antilopen J3 12-1 Woudenberg B1 - Antilopen B1 1-2 K.V.O.C. 1 - Antilopen C1 0-6 Biko M1 - Antilopen M1 6-0 SVMM P1 - Antilopen P2 1-8 Antilopen Q2 - Viking Q1 0-2 LEUSDEN - De eerste wedstrijd in de voorjaarscompetitie is voor de tafeltennissers van TTCL minder vlot verlopen dan men aanvankelijk verwacht had. Met pijn en moeite sleepte TTCL tegn Barneveld nog een puntje in de wacht maar voor hetzelfde geld waren de heren met lege handen gebleven. De afwezigheid van clubkam pioen Robert Jan Unkraut, die we gens ziekte verstek moest laten gaan, was voor de Leusdense ta feltennissers een fikse aderlating alhoewel zijn vervanger Laurens Boschman alles m het werk stelde om een goédéTndrülij achter te la ten Het niveau waarop de jeug dige invaller moest debuteren was toch iets te hoog gegrepen. Geen enkele overwinning kon de TTCL-speler op zijn naam schrij ven Routiniers Jan Vogel en Piet van de Bree deden wat van hen verwacht mocht worden en scoor den elk twee punten Het dubbel spel moest de doorslag gaan ge ven of de Leusdenaren nog een punt aan het duel zouden over houden Het werd een zeer span nend gevecht tussen de twee kop pels die uiteindelijk met 21-23, 21- 17 en 21-23 door het TTCL-duo gewonnen werd en de eindstand op 5-5 bepaalde. pN - De dames van de jants grepen afgelopen hun kans om mede gkling te komen door in 6 koploper Hoevelaken iederlaag te trakteren, ^daarentegen liepen in Ort een forse nederlaag erden door een opper- "Crackerjacks volledig feeld. wisten wat er op het Verlies zou immers 'Op de titel aanmerkelijk •en. Geconcentreerd ide ploegen uit de start- De verdedigingen van Irtijen zaten goed in el- gaven weinig kansen Het afstandschot was dan ook het gevaarlijkste wapen Vooral de Green Giants-dame Alie van Leu- veren had het vizier op scherp staan door maar liefst vijfmaal perfect raak te schieten. BVH bleef het antwoord schuldig en kon mede door het aan banden leggen van zijn spelverdeelster door Maria Mathey en Henriette Vuyk niet in de wedstrijd komen De 23-14 voorsprong bij de rust voor de Leusdense dames gaf de veldverhouding goed weer. In de tweede helft liep het niet zo vlot meer aan Leusdense zijde. De "man to man" verdediging waarop de BVH-dames waren overgeschakeld bracht de Leus dense formatie enigszins in verle genheid. Via snel opgezette aan vallen moesten de Green Giants de verdediging uitspelen om de voorsprong te behouden. Acties van Marja Mathey, Henny Spaar garen en Alie van Leuveren ver grootten de marge tot 12 punten en leken het vonnis over koploper BVH te vellen BVH liet het er niet bij zitten en gaf zich niet zomaar gewonnen. In een laatste slotof- fensief wisten ze nog wat van hun achterstand goed te maken maar de achterstand was te groot om de dreigende nederlaag te ontlo pen Met 34-27 pakten de Green Giants de volle winst en nestelden zich naast BVH aan de kop van de ranglijst. HEREN In de keistad qinqen de heren bi| Crackerjacks op bezoek. In de thuiswedstrijd destijds waren de Leusdenaren door de Amersfoor ters op hun nummer gezet zodat de verwachtingen niet al te hoog gespannen waren. Al gauw bleek dat ook nu de Leusdenaren wei nig potten zouden breken. In een mum van tijd keken ze tegen een fikse achterstand aan en waren ze niet bij machte om de ontkende Amersfoortse formatie een halt toe te roepen. De 55-24 ruststand verloochende de Amersfoortse overmacht niet. De tweede helft was een kopie van de eerste. Met man en macht probeerde de herenploeg een vol ledige afgang te voorkomen maar moest dit met vele persoonlijke fouten bekopen. Bert Weber, Ruud Neure en Kees Lit konden in de slotfase met 5 persoonlijke fouten voorgoed op de bank plaatsnemen. De 100 haalden de Keistedelingen net niet. Bij de stand 97-37 vonden de scheids rechters het welletjes en maakten een einde aan deze ongelijke strijd. De overige uitslagen Green Giants: Woodpeckers - Heren 2 39-34 Jongens Kadetten 2 - Wou denberg 21-36 Jongens Junioren - Papilion 40-57 Op 28 januari was er Horna zwemmen in Bavoort. Afgezwom- worden voor het di- fi B. De onderstaande kandidaten slaagden voor het A-diploma: Arend Pieter Schümacher. Anouk Stik- kelbroek, Edwin de Ridder. Eelko van de Biezenbos, Esther van Deuveren, Guido Jilderda, Jacco Klappe, Jeroen Snoek, Jasmijn van Hees, Judith La- vrijssen, Linda Voetee, Nicole van Loo, Niels Huurdeman, Petra van Za- nen, Robin Verburg, Saskia Thuys, Si- mone Lasès, Theodoor Moesbergen. Wim van Dijk, Yvonne van den Tweel. Niels Vogelsang. Kees de Kruif. Kla- zina v.d. Rijst-v Heukelum. Henny Molenaar, Jan Verkuil. Fake Wimmen- hove Diploma B Debby de Waard. Erik Petersen, Es ther Lasès, Gaby Lotgering, Judith Ab- bing, Karin van Essen, Kitty Verhagen. Laurien Bouw, Lisette van Tergouw, Marco Verbeek, Marjolein Hek, Oscar Swagerman, Bob van de Eertwegh, El- mar Wachtmeester, Sandra Prinsen, Anneke van Vessum, Rita van de Beek, Gerrit Willem van Gelder. - '■Q V- LEUSDEN - Voor de tweede ach- teréénvolgende maal organi seert de Badminton Club Leus den een open toernooi. Op za terdag 17 en zondag 18 maart zal het nationale C/D toernooi in de Korf gehouden worden. De organisatie rekent op een sterk bezet deelnemersveld. Leden die lid zijn van de Nederlandse Badminton Bond en niet op de A-«en B-lijsten voorkomen, kun nen in de C-klasse aantreden. De D-klasse is voor degenen die bij de clubs recreatief of lager dan de 3e klasse distrikt spelen. De organisatie is in handen van Gijs Kuil, Ruud Zuer, Rob de Haan en Janny Buunk. Als bondsgedele- geerde is de heer B. de Graaf aangewezen terwijl als hoofd- scheidsrechter Cliff Edwards op treedt. Er kunnen maximaal 280 wedstrijden gespeeld worden. De inschrijving sluit op 3 maart op 18.00 uur De aanmeldingen wor den in volgorde van binnenkomst geaccepteerd en moeten naar Gijs Kuil, Hertenhoeve 11. 3811 TT Leusden (tel 946025) ACHTERVELD - Door slechts negen dames werd deelgeno men aan de onderlinge schiet wedstrijd. Eerste werd An Vos kuilen met 86 punten. De ove rige uitslagen waren: 2. Iny Kok 84, 3. Mien v.d. Burg wal 82, 4. Tiny Tolboom 80, 5. Nel Tijmensen 71, 6. Jeannette Vos 69, 7. Liesbeth Suermondt 62, 8. Anja van Rossum 61 en 9. Linda Smink 39 punten. LEUSDEN - Leden van de klaverjas- club Leusden Troef kwamen vorige week donderdag bijeen voor de competitiewedstrijd eerste periode. De uitslag van de avond luidt als volgt: 1 Hr v.d. Berg 5271, 2 Mevr v Eg- dom 5228. 3 Mevr Bolt 5081, 4 Hr Plattel 4961 en 5 Mevr v.d Berg 4818 punten De stand per 26 januari 1 Mevr Bühren 20263, 2 Hr Hon- SVA Zaterdag 4 februari: Achterveld A1 -APWC A1 a 15.00 CJVV A2 - Achterveld A2 v. 14,00 a 15.00 Achterveld B1 - Limvio B1 I a. 15.00 I Quick C2 - Achterveld C1 v. 12 45 a. 13 45 Achterveld C2 - IJsselmeervogels C5a. 13.45 Hooglanderveen D1 -Achterveld D1 v 12 15a 13 00 Achterveld D2 - Baarn D3 a. 13.00 Achterveld D3 - KVVA D5 a 12 00 KVVA E2 - Achterveld E1 v. 11 15 a 12 00 Damsvorde F1 - Achterveld F1 v 12.15a. 13.00 Amersfoortse Boys F2 - Achter veld F2 v. 10.15 a 11 00 Dames Junioren Achterveld -NSC a. 11 00 Meisjes JSV - Achterveld v 9.00 a. 10.00 dorp 19837. 3 Hr vd Berg 19771. 4 Hr Plattel 19209. 5 Mevr Pouli 19117. 6 Hr Mulder 18890. 7 Mevr De Ridder 18572, 8 Hr Huyskens 18303. 9 Mevr Bolt 17851 en 10 Hr Moor 17819 punten Het provinciaal bestuur gaat de Gelderse streekplannen, gemaakt in de jaren 70, opnieuw bekijken. Moeten ze onverkort gehandhaafd blijven, of aangepast of veranderd worden? Gratis inspraakbrochure en nadere informatie is te verkrijgen btj Afdeling Centrale Inspraak (tel: 085 - 592214). Inspraakbijeenkomsten worden gehouden op: Maandag 13 febr. Nijmegen Cultureel centrum Kolpinghuis, Smetiusstraat 1 Dinsdag 14 febr. Doetinchem Zalencentrum Wildenbeest, Dr. Hubernoodtstraat 63 Donderdag 16 febr. Geldermalsen Café Restaurant "De Gouden Leeuw", Rijksstraatweg 7-9 Woensdag 22 febr. Apeldoorn Hotel Bloemink, Loolaan 56 Donderdag 23 febr. Arnhem Huis der Provincie, Markt 11 De bijeenkomsten beginnen steeds om 20.00 uur.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 9