Plastic Leusdens tuinvuil Spaanse ontboezemingen tLEUSDEN; Vergadering Commissie 0W/R0 Uitslagen Ons Genoegen ijenog en, bloos mee Van zes ton naar donateurs Vertrouwd beeld Geen namen ■i i i weekindegemeenteA Achterveld c /WM Suurland's Vademecum bv I»/ ie1 lUrland Leusden GRAND CINEMA EURO DUO Praatjes INGEZONDEN FEBRUARI 1984 loep op Leusden 11 je: Caspar van Loo e: Marnlx Kreyns >rp :o benieuwd naar die nlnde Leusdense nkrantdleaan ralle grenzen? Oe partij m Offereins, een atie van GPV en SGP, In leder geval al gezien de opmerkingen van densde afgelopen irgaderlngen. Het meerde raadslid zei toen Vrouwenkrant behalve |oede artikelen ook bevat die „als ze het toch grenzen aan rafle". Hij doelde op het i-nummer van vorig jaar. wuste krant opgezocht gebladerd levert een op waaraan Offereins en terban zich gestoord hebben. Boven dat laat de kop „Kun je nog jbloos dan mee'' en gaat lubbelzinnigheid van iderliedjes. Bij het dat letterlijk Is lomenulthet imesblad Vlva, staat een lening van een aantal en dieren. Eén mevrouw in van haar borsten. Het haal In de Leusdense ikrant meldt dat oude Ijes minder onschuldig Ij als zingende kleuters De kinderliedjes die nu illjk zijn waren namelijk zo leert ons het verhaal, chansons. Zo is „Hop, itje, stroop In 't laat de poppetjes een tekst voor boven de Vlva/de Vrouwenkrant }p het eerste gezicht ii 1 jkdanslledje, maar r, dat kannetje? Dat was fc de '■rwetenschap een van de bolen voor het k geslachtsorgaan en Itoch wel een heel ht op dit schone vers". Het o zo bekende „Witte zwanen, zwarte zwanen" blijkt volgens het artikel alles behalve kuis te zijn. Over het couplet „Engeland is gesloten, de sleutel Is gebroken, Is er dan geen smid in het land, die deze sleutel maken kan?" zegt de schrijfster Hannl Leenen: „Gaat het hier om een kuisheidsgordel? Aan het vervolg te zien zou je het haast denken: Kruip doren, kruip doren, van achteren en van voren. Dat Is geen half werk!" De redaktie van Loep op Leusden breekt zich momenteel het hoofd over de pornografische kanten In het schone lied „tien kleine kleutertjes die zaten op een hek". (Zie ook rubriek „Ingezonden"). In Leusden bestaat Stichting Lokale Omroep Leusden die zich tot doel stelt uitzendingen via de centrale antenne (televisie) en via de ether (radio) te gaan verzorgen. Deze omroep kwam een tijd geleden in het nieuws, u weet dat vast nog wel, toen ze een startsubsidie van zes ton en een jaarlijkse gemeentelijke bijdrage van 100 duizend gulden vroeg. Dat vond Leusden in het licht van de alsmaar krapper wordende financiën een beetje te veel van het goede. Uiteindelijk ging de gemeenteraad vooralsnog akkoord met een bijdrage van ruim 4000 gulden waarmee de OL een beginkapitaaltje kan vormen. Uiteraard is er meer geld nodig om een lokale omroep het leven te doen zien (een referentie Is de afgewezen subsidie-aanvraag). Daarom is het bestuur van de omroepstichting een aktie begonnen om donateurs te krijgen. On die te Interesseren is er een fraaie folder gemaakt waarin het hoe en waarom van de Leusdense lokale omroep Is vermeld, en waarin tevens een uitknipkaart zit waarmee men zich kan aanmelden als donateur (minimaal 15 gulden per half jaar) of als eenmalige storter van een gift. Jammer voor de OL is dat ze geen inkomsten uit reklame kan verwerven. Als de Medianota van de heer Brinkman zo goed als ongeschonden door het parlement komt - en daar ziet het er naar uit- dan zal reklame voorlopig niet toegestaan worden. Waarom is de stalling van caravans aan of op de openbare weg zo moeilijk te bewijzen? „Omdat een caravan zo'n vertrouwd beeld is geworden dat ze gewoon niet meer opvalt". (Burgemeester J.W. M. Rademaker in de commissievergadering Algemene Bestuurszaken). Vandaag, 2 februari 1984, hadden we zullen weten, wie er in Leusden een warenhuis wil vestigen. Dat had wethouder Jan Wagenaar de nieuwe inwoners van Leusden veertien dagen geleden op een bijeenkomst in De Kort nog zo toegezegd: op uiterlijk 1 februari zou hij namen noemen. Aan die toezegging hebben we de wethouder via de gemeentelijke voorlichtingsafdeling begin deze week herinnerd. Maar het heeft niet mogen baten. Wagenaar doet zijn toezegging niet gestand, hij wil nog niet zeggen of het nu een HEMA wordt of een Torro of een Weten Wij Veel. Voorlichter Hans Hermans: „Gezien de stand van zaken kunnen we op dit moment echt nog geen nadere mededelingen doen. Er worden goede vorderingen gemaakt." Dat zei je de vorige keer ook. Dat zeggen jullie al maanden. Hermans: „Dat weet ik. Ik heb ook echt nagedacht, of ik nu iets anders zou kunnen zeggen. Het verkeert nu allemaal in een vergevorderd stadium. Er wordt keihard aan gewerkt en het gaat echt de goede kant uit." We helpen het hopen. In ieder geval staat op de agenda van de raadscommissie van Wagenaar, die van openbare werken en Ruimtelijke Ordening, dat er mededelingen over het warenhuis worden gedaan. Kruiswerk Wat goed om hier een afdeling te stichten U bent nog eerder dan het Warenhuis. Van harte welkom, heilzaam Rode Kruis U kunt in Leusden heel veel leed verlichten Een onderzoek zou ons aan u verplichten, Begint u maar centraal, want in 't Raadhuis Zit veel hoofdzeer. Al is er ook geen luis, Toch zijn er neten, die elkaar betichten Mag Reyer soms terstond in quarantaine Als drager van de grote-bek bacil7 Ook zijn er lijders aan Schoolraadmigraine. En Jantje brult om de ontsluitingspil. Let ook op Fons, zijn vel is niet gezond. Die loopt met uitslag van de Inslag rond. Joost LEUSDEN - In Leusden is een tijdelijke tuinvuilstorlplaats langs de Randweg, in de buurt van het Valleisportpark. Blijkbaar zijn er nog sleeds mensen die Ie beroerd zijn om hun huisvuil mee te geven aan de gemeentereiniging of desnoods te dumpen op de gemeentewert aan de Hamersveldseweg Ze vervuilen liever de tuinvuilstorlplaats die toch een heel andere functie heeft dan een vuilnisbelt. VERLOREN EN GEVONDEN GEVONDEN: Kinderhorloge met metalen band (Cresta), doublé kwartshe- renhorloge, grijs ribfluweel tasje met inhoud, blauwe regenbroek, bankbiljetten van 10 en 25 gul den, Saab-autosleutel nr. AH007, sleutelbos met vier sleutels aan lederen hanger, twee sleutels in leren etuitje met daarin geld, zwarte kinderschoenen maat 32, Renault-sleutels, zilveren ket ting met hanger, biljet van 5 gulden, sleutelbos, kinder- en herenbril, suéde handschoenen, dameshandschoenen, dames horloge en Batavus-vouwfiets. VERLOREN: Witte kindershawl, bruin leren tasje met protemonnee, porte feuille, 100 gulden, cheques, be- taalpasje en rijbewijs, gele ken tekenplaat KF-06-JP, wollen kin dermutsje, bromfietsplaatje TRB 825, sleutelbos met vier sleutels, sleutelbos met plastic hanger, giropasje, rode beurs met in houd, linnen tas met schoolboe ken, Peugeot-crossfiets, Ford sleutels, rood regenpak, bruine portefeuille, groene PTT-bus, sleutelbos, rekeningenboekje. Weggelopen: herdershond, la brador en zwart-witte kater. Vrijdag 3 februari, 20.00 uur: Filmavond De Moespol. Zaterdag 4 februari, 20.00 uur: Disco Show De Klaveel. Zaterdag 4 februari 20.00 uur: Gehuwden bal cafe Buitenlust Uitgeversmaatschappij Postbus 9510 5602 LM Eindhoven Teleloon 040-421755" 8aitesaKker 17 5625 TC Eindhoven Postgiro 1431383 AK/ht 5 januari 1984. Geachte Directie, I Zoals uit bijgaande brief van de gemeente Leusden blijkt zijn wij gestart met de voorbereidingen aan de nieuwe kleurenplattegrond en zeven verlichte platte- I grondkasten voor Leusden. [De kasten worden eind maart, begin april geplaatst: Kruizing Pr. Irenelaan Pr. Margrietlaan. 12. Maanweg, nabij de kruizing van Dlepenheim. I3- Heilieerbergweg. nabij de ijsbaan. [4. Horsterweg, nabij kruizing Zwartweg. [S- .Asschalterweg, nabij het verzorgingstehuis. |6. Asschalterweg. nabij de kruizing 't Sluisje. Hamersveldseweg, nabij de kruizing Ambachtsweg. Voor wat betreft de reklame-mogelijkheden op deze plattegrondkastenzal onze Iheer Hes binnenkort met U telefonisch kontakt opnemen, teneinde met U een af- te maken om in een persoonlijk gesprek de mogelijkheden voor Uw zaak te ,Bbespreken. ■Vertrouwende U hiermede in eerste instantie voldoende geïnformeerd ■verblijven wij, hoogachtend, "Suurland's Vademecum" B.V., UITGEVERSMIJ. n hebben, indl Mevr. A.J. Kant. 'iM I9.«ijla8e: 6emsentebrief J.eusen. wl )°k| lag wfr9eruime tijd zien wij met spanning uit naar de plattegrond, die de firma Suurland's Vademecum e I W°r de gemeente Leusden aan het vervaardigen is. Die spanning is enigszins toegenomen na Ist van het bijgaande briefje van Suurland, of is het wellicht Zuurland? Al on2e oftertcs, overeenkomsten diensten on leveringen ge schieden uisluitend op de door ons b'i de gnffio vun de Arrondis sementsrechtbank te 's-Herlogenbosch dd 13 augustus 1973 gedeponeerde algemene voorwaarden weikc op ons kantoor :er inzage 'iggen en waarvan door ons desgevraagd een oxemptaar zal worden verstrekt Zondag 5 februari 14.00 uur: Disco De Klaveet. Zondag 5 februari 14.30 en 20.00 uur: Soos De Moespot. Maandag 6~ februari 20.00 uur: Volksdansen inl. tel. 1567. Dinsdag 7 februari 9.00 uur: Wel fareclub Zonnebloem Ons Ge bouw Dinsdag TL februari 20.00 uur: tekenen De Moespot. Woensdag 8 februari 9.00 uur: handwerk-hobbyclub de Moespot Donderdag 9 februari 13.30 uur: bejaardensoos Ons Gebouw. Donderdag 9 februari 20.00 uur: Soos De Moespot. Vrijdag 10 februari 20.00 uur: Soos De Moespot. Donderdag 2 februari 20.00 uur: Oprichtingsvergadering Rode Kruis, afdeling Leusden, De Korf, Smidse. Vrijdag 3 februari 19.00 uur: „Play-backen" voor tieners, De Til, Hamersveldseweg 30. Maandag 6 februari 14.00 uur: Jaarvergadering De Zonnebloem, De Kom, Hamersveldseweg. Maandag 6 februari 20.00 uur: Commissie Welzijn en Ouderen, Commissiekamer, gemeentehuis. Dinsdag 7 februari 20.00 uur: Commissie OW/RO, commissieka mer, gemeentehuis. Woensdag 8 februari 20.00 uur: Reli-concert Ingemar Olsson, de Korf, Smidse. Donderdag 9 februari 20.00 uur: Commissie Algemene Bestuursza ken, gemeentehuis Zaterdag 11 februari: Boerenkie lenbal. Maandag 13 februari 20.00 uur: Commissie Financiën, gemeente huis. Maandag 13 februari 19.45 uur: Bijeenkomst NCVB-centrum, Dien stencentrum, Burg. de Beaufort- weg. Dinsdag 14 februari 20.00 uur: Commissie Economische Zaken, Consumentenbelangen en Werk gelegenheid, Gemeentehuis. LEUSDEN - De raadscommis sie openbare werken en ruimte lijke ordening vergadert dinsdag 7 januari in de commissiekamer van het gemeentehuis. Aanvang 20.00 uur. Behalve een toelich ting op de ruimtelijke ordenings plannen voor het gebied 't Ruige Veld vermeldt de agenda verder: 1. Opening. 2. Inventarisatie vragenstellers/ woordvoerders. 3 Verslag van de vergadering van 3 januari jl. 4. Mededelingen warenhuis Ha mershof. 5. Claeverenblad-Wildenburg. 6 Onderkeldering gemeentehuis (vervallen). 7 Zoekroute Biezenkamp. 8. Overdracht grond/schoollo kaal gereformeerde lagere school 9. Rondvraag. 10. Sluiting. FILMAGENDA AMERSFOORT Never say never again 12 Do. vr. ma. di. wo. 1.30-6.30-9.15 Za. 1.30-6.30-9.30 Zo. 1.30-4.00- 6.45-930. An officer and a gentleman 12 Do. vr. ma. di. 1 30-6.45-9.15. Za. 6 30-9.15. Zo 4.00-6.45-9.30 Wo 6 45-9.15. De vier vuisten.slaan op hol al. Za. zo wo 1.30 Sudden impact 12 (H) Do vr ma. di. wo. 1.30-6 45-9 15 Za. 1 30-7 00-9.45 Zo 2.00-4 30- 7 00-945 Curse of the pink panther a l Do. vr ma. wo 1.30-6.45-9.15. Za. 1 30-6.45-9.15. Zo 1.45-4.15- 6.30-9 15. Di geen voorst. Tootsie a l Do. vr. ma. di 1.30-6 45-9.15. Za 6 45. Zo. 4.15-6.30-9.15. Wo. 6.45- 9.15. Robin Hood a I Ned gespr Za. wo. 1.30. Zo. 1.45. MOVIE-CYCLUS OP DINSDAG Ordinary people Di. 1 30-6 45-9.15. The day after 12 Do. vr. ma di 6.45-9.15. Za. 1.30- 6.45-9.30 Zo 1.45-4 15-6.45- 9.30 Wo 1 45-6 45-9.15. Jaws III 12 Do. vr. ma. di. 6.45-9.15. Za. 1.30- 6.30-9 15 Zo 1 30-4 00-6.30- 9 15. Wo. 1.45-6 45-9 15. Zelig a I Do vr. za. ma di wo 6.45-9.15 Zo. 1 30-4.00-6 45-9 15 KINDERVOORSTELLINGEN De Muppet Movie a I. Ned gespr Za. wo. 1.45. The seduction of Cindy 18 Do. vr ma. di. wo 2 15-8.15. Za. zo. 2.15-715-9.30 The Beastmaster Do vr 2.00-8.00 Za 2 00-7 00- 9 15 The Entity (het onding) Zo 2 00-7 00-9 15 Ma. di wo 2 00-8 00 Nog maar enkele dagen terug prijkten er nog tientallen made liefjes in m'n grasveldje, en zelfs stak hier en daar een sneeuwklokje het bescheiden hoofdje omhoog 't Was 'n ver heugend gezicht in deze don kere dagen na Kerstmis De vogeltjes hadden weinig be langstelling voorde voerplank. een enkele keer een mees die kritisch de pinda's probeerde, er was kennelijk ander voedsel genoeg. Altijd hongerige hout duiven ontfermden zich ten slotte over de rest Maar in korte tijd is het uizicht veran derd, een wit dekbed is over het dorp gekomen en verzacht de harde lijnen van takken en struiken. Sneeuw en storm no digden niet uit tot 'n ommetje, dus ging ik wat lezen. En wel, in ,,Het verdriet van België", die dikke pil van Hugo Claus 't Viel me niet mee, 't had met de helft minder woorden gekund. Louis Paul Boon's Kapelle- kensbaan is veel en veel beier als beeld van België in de bezettmgtijd. Die wijdde er minder maar steviger zinnen aan. Ondanks het, verdriet en het barre weer komt de lente alweer aangeslopen, bi/na on zichtbare groene knopjes aan dunne twijgen duiden dat het voorjaar alweer in zicht is. En nu maar hopen dat zure regen en andere troep die we zelf maken de natuur niet al te zeer verstoren. In die tussentijd zit ik maar te wachten op een opiniepeiler. Telkens zijn er in de media - dat zijn kranten radio en t.v. - resultaten van opiniepeilingen, maar er is nog nooit iemand geweest die me gevraagd heeft hoe ik over de maat schappij denk. 'k Zou het wel leuk vinden, bijvoorbeeld: Wat denkt u van een warenhuis in Leusden, zo het ooit komen mocht, wat denkt u van de te dunne balken in de woning bouw, en over de slordige af werking in die bouwerij. Waar komen denkt u de paar miljoen vandaan die bij de tennishal moéten en hoe denkt u over het gemeentelijk beleidVer wacht u in de toekomst een Concertgebouw en een sta dion gezien de ambitie van sommige bestuurders? Bent u niet vereerd dat, door sommi ge wat vreemd aandoende za ken, uw dorp zelfs de Neder landse dagbladpers halen? Nou zit ik al dagen te wachten op zo'n onderzoek-persoon, maar niks hoor, 't geeft niet want het is nog slecht weer. Intussen gaat er gezorgd wor den voor de minderheden het woonwagenkamp en een dorpje voor Amerikanen Zo zijn onze bestuurders maar zorgzaam voor een ieder be zig. Omdat er toch geen mens kwam om mijn opinie te horen over een en ander, ben ik maar even het dorp ingegaan en kwam terecht in de wijk waar bekende Leusdense namen aan straten zijn gegeven Toen we jaren geleden in 't dorp kwamen wonen, viel het me op dat er nog zoveel mooie en karakteristieke namen voor kwamen, namen die in een buurtje van het dorp niet zou den misstaan 'k hoop dat de eigenaars van die namen me het niet euvel zullen duiden, maar bijvoorbeeld Stalenhoef. Valkengoed. Ravensloot, Burghstede. Vrijhoef en Greef- horst, en nog enkele andere zouden heel goed klinken in zo'n wijkje. Perslot van zaken bestaat er in Rotterdam de Spaanse bocht, daar ligt het Sparlastadion aan, De Spaan se polder en de Spaanse kade, ik voel me zeer gevleid. En toen kwam ik ondanks het slechte weer in gesprek met een boer, een agrariër zo gezegd. Hoewel wat laat be gon ie over de trubbels met het varkensvlees en de Franse grenzen. ,,Man, dat is toch opgelost" zei ik, maar hij was nog kwaad ,,dat kostelijke eten zomaar onbruikbaar maken' Hij had met varkensfokken te maken dus kon ik het me voorstellen. ,,Als we nu eens die miljoenen flessen Franse wijn kapot sloegen, waar het verboden sulfiet in zit, jij weet ook nog van de heksenjacht op sulfiet, toen in de vleeshandel? Die troep zit ook in die potten en glazen met vruchten en groenten, begrijp jij dat nou", 'k Heb eerlijk bekend dat ik van veel dingen niks begrijp. Nog mopperend over die varkens stapte hij maar op En toen kwam ie nog even terug. ,,Heb jij nou ook het gevoel dat er naar de ouderen niet meer geluisterd wordt, we zijn zo'n beetje even oud en ik heb in 't verleden ook veel meegepraat over allerlei zaken vooral op landbouwgebied, maar tegen woordig denk ik weieens dat er alleen maar de jongeren ge luisterd wordt,.Die ouwe ver staan deze tijd niet, en als ik dan begin over mijn ervaringen en die zijn niet gering dan wordt er een beetje meewarig geglimlacht. Maar ze zullen er wel achterkomen, d'r komt nu weer een tijd waarin de bomen niet meer tot in de hemel groeien, en dan zou het kun nen dat er veel stappen terug gedaan moeten worden en dan wordt er misschien nog eens gevraagd; zeg, hoe de den jullie dat vroeger. ,,Het klonk een beetje wraakzuchtig, maar ongelijk kon ik hem niet geven. Het schijnt dat de ma gische grens van 65 plus in veel bestuurscolleges de ui terste is, daarboven klinken die stemmen niet meer. Toen maakte een harde wind en een sneeuwbui een eind aan ons praatje. En nu een paar dagen verder is de sneeuw weer weg, zijn de hof- les en pleintjes waar geen sneeuwschuiver kwam en de bewoners niet zonder gevaar rondkrabbelden weer schoon De madeliefjes in m'n tuintje steken nog steeds hun hoofd jes op. en heel schuchter ko men er tulpenpuntjes uit de zwarte aarde kruipen. Sp. ACHTERVELD - Aan de onderlin ge schietwedstrijd van schietvereni ging Ons Genoegen werd door 17 leden deelgenomen. Het was P. van Nimwegen die met 98 punten de eerste plaats wist te behalen. De overige uitslagen werden: 2. B. Voskuilen 97; 2. W. Voskuilen 97; 4. J. Blom 90; 5. J. van Nimwegen 89; 5. H. J. van Ruitenbeek 89; 7. G. Tol boom 88; 8. W. Wittebrood 86: 8. A. Vlug 86; 8. J. van Rossum 86; 8. W. J. Lagerweij 86; 12. J. Voskuilen 83; 13. A. van Daatselaar 82: 14. G. van Hamersveld 80; 15. J. E. van Hamers- veld 72; 16. W. v.d. Kletersteeg 71; 17. J. Krall60. Bij de junioren schutters worden hele goede vorderingen gemaakt. Na een aantal weken schietopleldlng liegen de resultaten er niet om. Rolf van Druten wist de eerste plaats te behalen met maar liefst 67 punten. De overigen behaalden de volgen de punten: 2. Loutens v.d. Ven 60; 3. Jerry van Nimwegen 58; 4. Tlno Valkengoed 51; 5. Gert Daatselaar 50; 6. Arnoud Vlug 49; 7. Freddie Steenbeek 38; 8. Willem Jan Jansen 318. Bertie Schimmel 3110. Mlchlel Peters 25; 11. Rudy van Daatselaar 21; 12. Richard Voskuilen 0. {Carnavalsoptocht Eerst een stukje historie. Sinds 1973 is er in Leusden sprake van een karnavalsoptocht. In de begin jaren lukte het nog niet zo best en werd het ook slechts „rondnt door Leusden" genoemd. De laatste jaren begon het echter op een echte optocht te lijken en het afgelopen jaar was het hele maal een mooie en grote optocht voor Leusdense begrippen. Wij, een vriendengroep, doen sinds 1981 mee aan de optocht in Leus den. Wij hebben er in die jaren veel plezier aan beleefd. Het bouwen van de kar was al heel gezellig op zich Voor ons geldt dan ook het motto „zonder optocht geen volle dig karnaval" We zijn ervan overtuigd dat dat voor meerdere mensen geldt. We moeten er alles aan doen om de optocht 'n jaarlijks terugkerend groots evenement te laten blijven Gezien de deelname van vong jaar hebben we daarin vele medestre vers. Daarnaast willen we de mensen die nog nooit hebben meegedaan of niet meer meedoen aansporen zich dit jaar toch (nog) eens een keer extra in te spannen. De mensen die daarvoor in aanmerking komen zijn niet een speciale groe Leusdena- ren maar iedereen in Leusden. Zoals verenigingen, winkeliers, een beetje reclame is niet verbo den, buurtverenigingen, maar ook vriendengroepjes, families etc Het belooft dit jaar een enerverend gebeuren te worden, ook na afloop in De Korf. Onthou een ding: echt volledig karnaval begint met een goede optocht. U zult waarschijnlijk, hier door aangespoord, wel zin krijgen aan dit gebeuren mee te doen. Hebt u moeilijkheden met het regelen van een geschikte kar. dan kunt u één van ons bellen. We zullen dan trachten om met elkaar voor een geschikte oplossing te zorgen. Martin van Klooster, 940305 Marcel Wendel, 941367 Harm, bedankt „Artikelen Vrouwenkrant grenzen aan pornografie" stond in de Leus der Krant van 31 januari. Dat sloeg in als een bom. De kranten vlogen de deur uit De abonnementen ook. Misschien kunnen we in de toekomst wel zonder subsidie De belangstelling van mannelijke zijde is overweldi gend Komt het toch nog goed met de emancipatie in Leusden. Heren, er zijn slechts drie telefoonnummers. Jammer, jammer, maar nog even geduld. We drukken kranten bij! Lieve Harm, onze dank is groot Namens de redaktie van de Vrou wenkrant Noortje Klinkenberg, Leusden.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 11