Rechter verklaart eisen Nico Smit ongegrond Muziekschool in gemeentepand aan Zwartewcg 14 eronica kwam ook Drie ton van gemeente voor hockeykunstveld Gezinsvervangendtehuis in Claverenblad/Wiidenburg Oud papier voor DWS „Play backen" voor tieners in De Til Vandaag in de Leusder Krant GEEN SOCIAAL-CULTUREELCENTRUM IN LEUSDEN Biljarters en VOC in kelder van gemeentehuis Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden ADSV00RSTEL IN VOORBEREIDING OTO-KOPIE FOTOKOPIE NODIG? Leusder Krant Geen krant ontvangen? ffi GRATIS T1JDPEN PLAATS IN MUNNIKH0VE AFGEVALLEN Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaaliaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. r krant DONDERDAG 2 FEBRUARI 1984 15e JAARGANG NO. 80 n een onzer verslaggevers) EUSDEN - We meldden hel u vorige week in ,.Loep op sden": door een vergissing werd de éénjarige Veronica gmund ook uilgenodigd voorde gemeentelijke informatieavond r nieuwe inwoners, gisteravond in De Korf nat dacht je Veronica kwam ook. Met haar moeder Ria en de odiging van het gemeentebestuur in de hand. Tot vermaak van genodigden en van de gastheren, die van achter de tafel ilachend toezien, hoe Janus Visser Veronica's verrassende viezigheid vereeuwigde. een onzer verslaggevers) EUSDEN - Burgemeester wethouders hebben be en de gemeenteraad voor lellen een bedrag van 300 end gulden uit te trekken subsidie in de aanlegkos- van een kunstgrasveld r de Leusdense hockey- Dit zandkunststofveld circa 600 duizend gul- Het resterende bedrag loor de hockeyclub opge- ht moeten worden, ordat de nood- keyvelden aan de Mid- weg medio dit jaar moe- verdwijnen, zouden er natuurgrasvelden ter inging op het Vallei- rtpark worden aange- De Mixed Hockeyclub It echter voorgesteld, ge- het groeiende ledental Ie ruimtelijke mogelijkhe den op hun sportpark, dat een kunstgrasveld eerder in aanmerking komt. Zo'n veld neemt minder ruimte in dan twee natuurgrasvelden en Is intensiever bespeelbaarder. Als de gemeenteraad ak koord gaat met de bijdrage van drie ton voor het kunst grasveld dan neemt de Leus dense hockeyclub het beheer en de exploitatie van het veld op zich. Een ambtelijke werk groep bereidt dit inmiddels voor. Rozendaaliaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU V*»chijnt dinsdag an donderdag in da gamaanta Leusdan. familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. JU kontrakten belangrijke korting, ILeusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm), oase nummers: 75 cent per stuk. 'PENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: nt kantoor, Rozendaaliaan 9 te Lausdan-Cantrum ia dage- kt van 9.00 tot 12.00 uur en v*n 14.00 tot 17.00 uur Popand. Zaterdags gesloten. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT - Mr. H.J.S. Spaas, voorzitter van het ambtenarengerecht in Utrecht, heeft de eisen die de Leusdenaar Nico Smit tegen de gemeente Leusden had ingediend, ongegrond ver klaard. Dat hebben de advo- katen van de partijen in het geding gisteren telefonisch van de griffie te horen gekre gen. Een schriftelijke motiva tie van het vonnis volgt bin nenkort. Het geding dat Smit tegen de gemeente Leusden aan spande, diende drie weken geleden. Nico Smit werkte van maart 1979 tot april 1982 bij de gemeente Leusden als personeelsfunctionaris, laat stelijk als chef personeelsza ken. In die functie was ge meentesecretaris Reijer van Gooi zijn directe chef. Tus sen beide heren boterde het allengs minder. In maart 1982 kwam het tijdens een ge sprek tussen Van Gooi en Smit tot een explosie. Van Gooi verschilde met Smit van mening over een aantal maat regelen, die door de chef per soneelszaken tijdens de af wezigheid van Van Gooi wa ren getroffen. In de emotione le sfeer van het gesprek advi seerde Van Gooi aan Smit om maar naar een andere betrek king om te zien. Dat gesprek met Van Gooi en de reactie daarop van burgemeester Rademaker waren voor Smit de directe aanleiding om ont slag te vragen bij de gemeen te Leusden. Dat ontslag werd hem eind april 1982 verleend. Smit vertrok naar de gemeen te Driebergen, waar hij de lager dan in Leusden geho noreerde baan van chef per soneelszaken aanvaardde. In verband met dat verschil in salaris vroeg Smit aan het college van B. en W. van de gemeente Leusden een scha devergoeding in de vorm van een uitkering op grond van de wachtgeldregeling. Het college zal daar echter geen aanleiding toe en wees het verzoek van Smit van de hand. De voormalige werkne mer van de gemeenten ging vervolgens bij de gemeente raad in beroep. Toen ook die zijn aanspraken niet wenste te honoreren, stapte Smit naar de rechter. Daar verzocht hij het rech terlijk college om het verleen de ontslag nietig te verklaren, de nietigheid te dekken en een schadevergoeding vast te stellen. Smit beriep zich daarbij op een wilsgebrek. Hij zou niet uit vrije wil bij de gemeente Leusden ontslag hebben genomen. Maar daar toe in feite gedwongen zijn. Mocht de rechter echter het ontslag wel rechtsgeldig ach ten, dan eiste Smit een scha devergoeding, hetzij op grond van de wachtgeldrege ling, hetzij anderszins. Tijdens de zitting, drie we ken geleden in Utrecht, wa ren Reijer van Gooi (door de rechter) en het gemeente raadslid Harm Offereins en de arts De Kok (door Smit) als getuigen opgeroepen. Met name de verklaring van getuige-deskundige De Kok deed nogal wat stof opwaai en. Deze voormalige bedrijfs arts van de gemeente deed onder ede een aantal ver gaande uitspraken over het slechte werkklimaat bij de ge meente Leusden. Een aantal ambtenaren zou met psychi sche en fysieke klachten rondlopen, waaraan niet in de laatste plaats de werkwijze van gemeentesecretaris Van Gooi debet zou zijn. De Kok zei dat zich bij hem in de loop der jaren tenminste zes amb tenaren met dergelijke klach ten hadden gemeld. - G.S. waarschuwen voor ongelukken in jeugdhulp verlening 3 - Feest voor meester Van Aken 3 - Drieënhalve carnavalsprins in huize Hofland3 - Bestemmingsplan 't Ruige Velt: 700 woningen en twee hectare werkgelegenheid 5 - Interviews op Donderdag: machinist Frank Willers en voetballer Paul van Seumeren 7 -Sport 9 - Boekennieuws. 10 - Loep op Leusden met Joost en Spaans11 - Films in Amersfoort12 -Servicepagina13 DOKTERSDIENST: 03425-1222 (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Er komt geen nieuwe sociaal-culturele ac commodatie in Leusden. De biljartclub BVL en het Vrou wenontmoetingscentrum zullen een plaatsje krijgen in de kelder onder het ge meentehuis aan 't Erf 1Het is de bedoeling, dat de Muziek school Leusden uiteindelijk zal worden ondergebracht in het pand Zwarteweg 14. Aan gezien dit gemeentelijke ge bouw voorlopig nog in ge bruik is bij de Hogere Be roepsopleiding voor Ver pleegkundigen (HBOV) zal er voor de accommodatiepro blemen van de muziekschool op korte termijn nog een tij delijke oplossing moeten worden gezocht. Dat is de strekking van een nog niet openbaar voorstel van het college van B. en W.. dat onlangs onderwerp van gesprek is geweest in een besloten raadsvergadering en dat op maandag 13 februari aanstaande aan de orde komt tij dens een gecombineerde vergade ring van de raadscommissies Fi nanciën en Ruimtelijke Ordening. Zoals bekend is het lange tijd de bedoeling geweest om de biljart vereniging, het vrouwenontmoe tingscentrum én de muziekschool onder te brengen in de kelder onder Het pand Zwarteweg 14 Eerst was het een kippenfokkerij, toen werd het een dependance van het gemeentehuis, nu is er een deel van de HBOV in ondergebracht. Uiteindelijk zou het het definitieve onderkomen van de muziekschool moeten worden. PANNEKOEKEN- RESTAURANT ,,'T JAGERSHUYS" voor de lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist-Tel. 03404-13013 Geopend: di. t/m zo., van 12.00-20.00 uur. het nieuwe gemeentehuis. In feite is de kelder speciaal voor deze doeleinden tijdens de bouw onder het gemeentehuis aangebracht Later kwam echter de vraag op, of met name de aanwezigheid van de muziekschool niet zou leiden tot geluidsoverlast in het gemeente huis. Geluidsproeven wezen uit, dat er inderdaad bouwkundige voorzieningen zouden moeten worden getroffen om overlast te voorkomen. Maar tegelijkertijd kwam vast te staan, dat deze dure voorzieningen er nooit toe zouden kunnen leiden dat de kelder volko men geluiddicht zou worden. De VVD-fractie kwam toen met de vraag, of het dan niet beter zou zijn om maar een geheel nieuwe sociaa-cultureie accommodatie te bouwen, waarin naast muziek school. vrouwen en biljarters ook andere aktiviteiten ondergebracht zouden _kunnen worden Een on derzoek naar de mogelijkheden daartoe is de afgelopen maanden verricht en heeft kennelijk niet tot een gewenst resultaat geleid. Er komt namelijk geen voorstel van het college om een nieuwe accom modatie te bouwen Naar de ge meentelijke voorlichtingsafdeling desgevraagd bevestigt wil het ge meentebestuur nu wel BVL en Vrouwenontmoetingscentrum in de kelder onderbrengen, maar niet de muziekschool Althans niet definitief. De muziek school zou tezijndertijd de beschik king kunnen krijgen over het pand Zwartweg 14, dat lange tijd in gebruik is geweest bij de gemeente Leusden voor de huisvesting van onder meer de afdeling financiën Sinds enige tijd wordt het gebouw nu gehuurd door de HBOV, die er een dependance heeft onderge bracht. Het huurcontract met de HBOV loopt in eerste instantie tot 1 januari 1985, (paar de school heeft ook nog een optie voor de jaren 1985 en 1986. Het zou dus nog jaren kunnen duren voordat het gebouw ter beschikking van de in acute accommodatie-nood verke rende muziekschool komt. Er zal dus voor de tussenliggende perio de een tijdelijke oplossing gevon den moeten worden Deze zou toch in de kelder van het nieuwe ge meentehuis kunnen liggen Onder de plaats, waar zich op de bega ne grond de ruimte voor de schoolartsendienst bevindt zou een tijdelijke ruimte gevonden kun nen worden. Ook schijnt de mu ziekschool de ruimte aan de Zwar teweg, die nu nog door de biljarters van de BVL wordt gebruikt, te zijn aangeboden Hermans bevestigt, dat voorstellen van dien aard zijn gedaan aan de muziekschool, maar zegt tevens dat het overleg er over een aantal wijzigingen heeft opgeleverd. Welke wijzigingen dat precies zijn, kan hij nu niet zeggen Het voorstel over de Invulling van de kelder en de huisvesting van de muziekschool is dinsdag middag aan de orde geweest in de vergadering van het college van burgemeester en wethou ders. Het was de bedoeling om het voorstel op maandag en dinsdag aanstaande aan de orde te stellen in de raadscommissies „Welzijn" en „Ruimtelijke Orde ning". Gezien de wijzigingen, die nog in het voorstel moeten wor den aangebracht, is het voorstel echter van de agenda's van die vergaderingen afgevoerd. Er wordt nu op 13 februari een gecombineerde commissiever gadering gehouden. Het is de bedoeling om het voorstel eind deze maand in de gemeenteraad te behandelen. Zn' bon elders in dn blad. - - (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De dr Willem de Jonghstlchtlng uit Utrecht heeft het plan om in Claverenblad/Wiidenburg een gezinsvervan gend tehuis te vestigen. Aanvankelijk wilde de stichting een tehuis laten bouwen in de wijk Munnikhove, maar dat plan is afgeketst omdat het Rijk er niet genoeg geld voor over had. In Claverenblad/Wiidenburg zal een gezinsvervangend tehuis van bescheidener omvang gesticht worden. Vermoedelijk wil de dr Willem de Jonghstichting een aantal huizen kopen waarin geestelijk gehandicapten kunnen wonen. Volgens de afdeling voorlichting van de gemeente worden nadere mededelingen gedaan in de komende raadscommissie- vergadering van openbare werken en ruimtelijke ordening. ACHTERVELD - In verband met de oud papieractie van mu ziekvereniging DWS zal zaterdag weer een container worden ge plaatst op het Groot Achterveld plein. Degenen die hun oud pa pier willen opruimen kunnen dit in genoemde container komen deponeren. Zij die in verband met bijzon dere omstandigheden niet in staat zijn het papier zelf te ko men brengen, kunnen dit voor vrijdagavond 19.00 uur telefo nisch mededelen bij de volgende nummers 03425-1688 en 033- 941197. De inwoners van Stou- tenburg en omgeving kunnen hun oud papier eventueel bren gen bij W. Wouters, Hessenweg 95. LEUSDEN - Morgenavond, 3 februari, wordt er voor de Leus dense tieners een heuse „play- back-show" georganiseerd. De avond in de Til is er één van een hele reeks zogenaamde „tiener avonden" die het jongerencen trum éénmaal per maand houdt. De tieneravond begint om 19.00 uur en is anderhalf uur later afgelopen. Jeugd, in de leeftijds groepen van zo n acht tot twaalf jaar is van harte welkom. Het wordt echter op prijs gesteld als men op een geïmproviseerd po dium zijn of haar favoriete artiest nabootst. Men kan er van uitgaan dat de plaat van keuze wel aan wezig is in de uitgebreide platen collectie van het jongerencen trum. Om helemaal zeker te zijn kan natuurlijk een plaat van huis meegenomen worden. Om alles zo echt mogelijk te doen lijken worden er vrijdagavond video-opnamen gemaakt Deze opnamen zullen dan tijdens de tieneravond van maart vertoond worden Het is niet nodig om zich van te voren aan te melden voor deelname aan de „play-back- show" Aan het begin van de tiener avond kan men zich opgeven bij één van de organisatoren. Voor de beste prestaties zijn enkele prijsjes beschikbaar. De toegangsprijs voor het bijwonen van de tiener avond is nog steeds onveranderd laag. Voor de somma van één gulden mag men naar binnen Voor de gelegenheid zijn ook de prijzen van de consumpties tijdens de avond erg laag I

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1