Muziekschool uiterlijk 1 augustus '87 naar pand aan Zwarteweg 14 erkeer tussen Leusden n Amersfoort afgenomen ockeyclub en gemeente praten erder over aanleg kunststofveld 'ffli Forse korting op uitgaven van bijzonder onderwijs n i UU Hakenkruis en leus op woning geklad hul^ut Vechtpartij tussen bus chauffeur en passagier KELDER GEMEENTEHUIS: NIET VOOR TIJDELIJK RAPPORT PROVINCIALE WATERSTAAT BLIJKT: Vandaag in de Leusder Krant BDU i i i !eJ J Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Forse buit na inbraak Talenpraktikum Amersfoort Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaklle en administratie: Rozendaallaan 9 "'Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. r krant; DINSDAG 7 FEBRUARI 1984 - 15e JAARGANG NO. 81 USDEN - De Leusdense ekschool voelt er niets om een deel van de ol onder te brengen in elder va het gemeente- I in afwachting van een litief onderkomen. De ekschool wacht liever het gebouwencomplex ■de Zwarteweg vrijkomt. Vlijk 1 augustus 1987 zal Muziekschool de ruimte [de Zwarteweg kunnen Ikken", aldus wethouder Woudenberg maandag- lid in de vergadering van ommissie welzijn en on tijs. [huisvesting van de mu- fechool en de invulling [de kelder van het ge- Intehuis zijn ter sprake geweest tijdens informele bij eenkomsten. Alhoewel de ge meenteraad het laatste woord heeft waar het gaat om de bestemming van gemeen telijke gebouwen, lijkt het wel zeker dat de kaarten nu defi nitief geschud zijn. Zoals be kend lag het aanvankelijk in de bedoeling om de muziek school in haar geheel onder te brengen in de kelder van het gemeentehuis. Geluid- sproeven wezen echter uit dat werkende ambtenaren mogelijk overlast zouden on dervinden van het geluid dat uit de kelder zou doorklinken. Daarop stelde de VVD-fractie voor om te overwegen een geheel nieuw sociaal- cultureel centrum te stichten, waarin de muziekschool ge- de baan. Om uit de proble- gegaan om een deel van de huisvest zou kunnen worden, men te komen is er naar de kelder in het gemeentehuis te Dat plan is nu definitief van muziekschool een voorstel gebruiken. De muziekschool heeft dit voorstel, zo bleek maandagavond, afgewezen. Op dit ogenblik is een deel van de muziekschool met de administratie gevestigd in het pand Zwarteweg 16a. In hetzelfde gebouw wordt er gebiljart door de biljartver eniging Leusden. Deze ver eniging verhuist echter naar de kelder van het gemeente huis. De muziekschool wil nu graag de ruimte die vrijkomt gaan gebruiken om er lessen te geven. Men moet echter nog even wachten om het hele gebouwencomplex te kunnen gebruiken. Een deel van de gebouwen is namelijk in gebruik bij de HBOV. De gemeente is niet van plan blijvend ruimte te verhuren aan de verpleegkundigenop leiding. Als per 1 augustus 1987 de huur afloopt krijgt de muziekschool de beschik king over de dan vrijkomende ruimte. Als de raad akkoord gaat met de gevonden oplossing lijken alle partijen tevreden gesteld. In ieder geval stak wethouder Van Woudenberg maandag niet onder stoelen of banken gelukkig te zijn met het resultaat van alle bespre kingen. „Ik ben blij dat de muziekschool gekozen heeft voor de definitieve oplossing per 1 augustus 1987," aldus de wethouder. léén onzer verslaggevers) iDEN/UTRECHT - Het I motorvoertuigen tus- Leusden en Amersfoort 1982 afgenomen. Op de igrijkste verbinding tus- ze twee plaatsen, de jenbergerweg, werden n de Lockhorsterweg !t viaduct over de rijks- 28 bijna 600 motorvoer- n per werkdag minder lid dan in 1981. In totaal en 8730 auto's en moto- geregistreerd. Het ver- Lockhorsterweg en ne Zoom/Noorderinslag terug in aantal van 80 naar 11.640 per werk- Een en ander blijkt uit apport "Intensiteitsstel- van het verkeer 1982" dat in opdracht van de Pro vinciale Waterstaat is ge maakt. Twee |aar geleden is het verkeer op de secundiare en tertiaire we gen in de provincie Utrecht op twintig permanente punten dagelijks geleld. In totaal betrof fen de lellingen een wegennet met een lengte van 392,2 kilome ter waarvan slechts 78 procent in beschouwing kon worden geno men, omdat sommige oude gege vens niet voorhanden waren Op de autosnelwegen werden in 1982 ook tellingen verricht. In het rapport worden uitvoerig de telresultaten weergegeven. Zo blijkt dat tussen de Hogeweg in Amersfoort en de Horstera/eg in Stoutenburg 6050 motorvoertui gen werden geregistreerd. Dat zijn er 340 minder dan in 1981. Tussen Horsterweg en Stouten- burgerlaan nam het verkeer ech ter iets toe: 3720 tegen 3590 Ook tussen Stoutenburgerlaan en Jan van Arkelweg in Achterveld reden meer auto's en motoren. In 1982 waren dat er 3380 tegen 3260 een jaar daarvoor ONVOLDOENDE Uiteraard werd er ook geteld op de S9 tussen Maarn en Amers foort waarvan de Doornseweg in Leusden deel uitmaakt. Het ge middeld aantal motorvoertuigen per werkdag lag op 26.000. Er is geen vergelijking met 1981 maar in het rapport wordt gesproken van een onvoldoende verkeersaf wikkeling op dit gedeelte van de S9 die pas zal verbeteren na het gereedkomen van de verlenging van de A28 richting Utrecht. De drukst bereden verbinding van het Utrechtse secundaire en ter tiaire wegennet blijft in 1982 de S7 tussen Utrecht en Amersfoort. De gemeten verkeersintensiteit op deze weg varieert per wegvak van 24.000 tot 43.000 motorvoer tuigen per werkdag-etmaal. Uit het provinciale rapport blijkt verder, dat de gemiddelde ver keersintensiteit op het in be schouwing genomen secun daire en tertiaire wegennet (in totaal 306 kilometer) met 0,8 procent is toegenomen. On danks de geringe gemiddelde groei van de verkeersintensi teit, aldus het rapport, is er een aantal verbindingen of gedeel ten daarvan waar het verkeer is afgenomen of toegenomen. „Veelal is een en ander, naast de invloed van onder andere de economische recessie, veroor zaakt door verschuivingen van verkeersrelaties door de open stelling van nieuwe wegen", meldt het rapport. één onzer medewerkers) :USDEN - Binnen de ge ren van de Mixed Hockey Leusden is enige onrust itaan na berichten in de over een aan te leggen itgrasveld voor de hoc- irs. De indruk was ont- in dat één en ander al in 'en en kruiken was. Dit betekenen, aldus de be ien, dat de vereniging op- fdeld zou worden met |last van driehonderddui- gulden, en gelijk bedrag foor rekening komen van lemeente. De berichten fn gebaseerd op een noti- an de raad, waarin een en er krachtiger was gefor muleerd dan kennelijk be doeld. Maandagavond werden alle za ken tijdens de vergadering van de commissie welzijn en onderwijs nog eens op een rijtje gezet. Al snel werd duidelijk dat de gemeente en de hockeyclub nog lang niet tot overeenstemming zijn gekomen. Integendeel, er blijkt tot op heden slechts één oriënterend gesprek geweest te zijn Hel gevolg van het gesprek is wel geweest dat er een ambtelijke werkgroep is gevormd die het hele project bestudeerd en voorbereid. Voor wat betreft de hockeyclub is het nog helemaal niet duidelijk of er uiteindelijk een kunstgrasveld komt of Wellicht één of meerder.norma le" grasvelden. Wel staat één ding vast: de hockeyers kunnen binnen kort niet meer beschikken over On«ftiank«<i|k ni«uwsW»d voor cto gemeente Leusden DUU Verschijnt dinsdag en donderdag. in da gamsanta Leuadan. Familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke kortlna. ILeusderheltjes 1,29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur 9«opend. Zaterdags gesloten. twee noodvelden aan de Midden weg. De gemeente heeft de ruimte nodig voor de ontwikkeling van het plan Ruige Velt. De hockeyers willen in plaats van de twee gras velden die men nu moet opgeven, graag een kunstgrasveld, als dat tenminste financieel haalbaar is Een kunstgrasveld waarnaar de voorkeur uitgaat is in principe een kunststof mat metgrasachtige uit steeksels" Deze mat moet gelegd worden op een vlakke zandbodem. Later wordt er op de kunststof nog een dun laagje zand gestrooid. In de officiële stukken is de naam van een dergelijk veld dan ook „zand- kunststofveld". Maandagavond deed de heer R de Vries van de hockeyclub uit de doeken waar het bedrag van 600.000,- vandaan komt dat is genoemd als bedrag voor de aanleg van een kunstgras veld. De mat zelf blijkt 250.000,- te kosten. Eenzelfde bedrag moet worden uitgetrokken voor het grondwerk. Er blijft dan een ton over voor allerlei bijkomende kos ten zoals aanleg van omheining, tegelpad en verlichting. DRIE NATUURVELDEN Een kunstgrasveld zou in de plaats kunnen komen van drie „na- tuurvelden" Het kunstgras is na melijk onder alle weersomstandig heden te bespelen. Het veld ..spa ren" voor belangrijke wedstrijden is dan ook niet nodig. Men kan een kunststofveld ook intensief gebrui ken voor trainingen Maandagavond werd duidelijk dat de gemeente Leusden zich op dit moment nog nergens aan wil binden wat de financiële bijdrage betreft. Wel heeft het colleg van b. en w. gezegd in principe bereid bereid te zijn een subsidie te willen verlenen ter grootte van het bedrag voor de aanlegkosten van twee ..groene" velden Volgens de ge meente kosten die 300.000 gulden. Of het nu twee of drie normale velden worden of een kunstgras veld blijft nog even een punt van discussie. De Hockeyclub „Leusden'' telt momenteel z'n 730 leden. Het ledental van de vereniging stijgt nog steeds. Men verwacht vol gend jaar een ledenbestand te hebben van 800. Voor 1990 ver wacht men een totaal van ruim 900 leden. Als de noodvelden aan de Middenweg niet meer gebruikt kunnen worden be schikt de vereniging nog over vijf velden aan het Valleikanaal. De veldenbehoefte wordt door de hockeyers echter voor 1985 begroot op acht velden. Het is op dit ogenblik wel mogelijk op het terrein aan het Valleikanaal een kunstgrasveld aan te leggen. Voor de aanleg van twee of drie normale grasvelden heeft men niet voldoende ruimte. LEUSDEN - Uit een woning aan Dashorst is donderdag voor circa 4000 gulden aan spullen gestolen. Na de inbraak waren verdwenen een kleurentelevisie, een zwart-wit tv, geluidsboxen, een cassette-recorder, een tu ner, een versterker, een filmca mera, munten en girobetaalkaar ten. Oranjevereniging heeft draaiboek voor feest- week nu al rond pag. 3 Interview met scheidende marktmeester H. Suvaal: „Ik voelde me altijd een soort gastheer" pag. 5 VOS-kursus: een opstapje voor vrouwen pag. 5 Ambtenarenrechter vindt niet dat Nico Smit gedwongen ontslag heeft genomenpag. 6 Pon kan ook biljartenpag. 6 Bestuur van „Antilopen" kreeg huiswerk mee van leden voor plannen renovatie clubhuis pag. 7 Overig sportnieuws pag. 7 Het verkeer tussen Leusden en Amersfoort nam in 1982 iets af, blijkt uit een provinciaal rapport. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De rijkspolitie Leus den is bezig met een onderzoek naar de dader(s) die vorige week een woning fcekladde(n) met een discriminerende leus en een hakenkruis. De woning ligt in de wijk Groenhouten en wordt bewoond door één per soon. Zij deed vrijdagochtend aangifte bij de politie van het bekladden van de woning. Op een van de ruiten was met verf „dood aan zigeuners" gekalkt, op een ander raam was in rood een hakenkruis geschilderd. Speciale kursussen English in management English in marketing English in computing English in banking English for secretaries Wirtschaftsdeutsch Frangais dans le domaine du management Frangais économique et commercial Inlichtingen 033-729097 MODESHOW dKoóefiuis <JClomp Langstraat 7-9. Barneveld. tel. 03420-13198 Zie onze aankondiging elders in dit blad. TE HUUR: Gereedtcheppen - materialen en nog veel meer AMERSFOORT Industrieterrein de Issell Varudlumweg 19 Tel. (9331633162 HILVERSUM Tel (035141375 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. LEUSDEN - Als de ge meenteraad in zijn vergade ring van februari akkoord gaat met de voorstellen van het college betekent dit dat het bijzonder onderwijs dit jaar bijna 25% minder uitge keerd krijgt. Voor het bijzon der onderwijs betekent een dergelijke korting een forse tegenvaller. Voor de gemeen te betekent eén en ander een extra meevaller van rond de negentigduizend gulden, zo heeft de dienst welzijn en onderwijs becijferd. Of het beoogde voordeel voor de gemeente ook werkelijk ge haald zal worden hangt af van de beslissing van de raad en de goedkeuring die de minis ter moet geven. Het voorstel kwam maandag avond voor het eerst ter sprake in de vergadering van de commissie welzijn en onderwijs. Alles draait om het feit dat de wet bepaalt dat het openbaar onderwijs en het bijzonder onderwijs preckes gelijk behandeld moeten worden Alle kosten die gemaakt worden voor het openbaar onderwijs in een be paald jaar worden gedeeld door het aantal leerlingen in het openbaar onderwijs Men krijgt op zo n ma nier een zogenaamd „bedrag per leerling". Het bijzonder onderwijs krijgt automatisch eenzelfde be drag per leerling Voor 1983 werd dat bedrag per leerling vastgesteld op 432,32. Scholen die met dat' bedrag niet toekomen, kunnen een beroep doen op het ministerie van onderwijs. Het ministerie kan in zo'n geval de gemeente verplich ten een hoger bedrag uit te keren. Een dergelijke situatie komt vooral voor bij zeer kleine scholen die toch hoge vaste kosten hebben Enkele bijzondere scholen in Leusden hebben met succes een beroep op de minister kunnen doen in het verleden. Het college vindt nu de tijd geko men om ook voor de openbare scholen gebruik te maken van een mogelijkheid die de wet biedt. Voor de bepaling van het bedrag per leerling werden tot nu toe alle kosten van het openbaar onderwijs gedeeld door het aantal leerlingen. Ook bij het openbaar onderwijs is er echter sprake van een aantal kleine scholen die relatief duurder zijn dan de „normale scholen". Het college wil een beroep doen op de minister om de „kleine, dure scho len" buiten beschouwing te laten waar het gaat om de vaststelling van het „bedrag per leerling". Als alle partijen akkoord gaan zou dit betekenen dat het bedrag dat het bijzonder onderwijs per leerling krijgt van 432,32 in 1984 terug gaat naar 323,75. Naar alle waar schijnlijkheid een forse tegenvaller voor de besturen van de bijzondere scholen, die er al rekening mee moesten houden dat het bedrag per leerling als gevolg van doorge voerde bezuinigingen bij het open baar onderwijs toch al tegen de veertig gulden lager uit zou komen Vooral de CDA-fractie bleek het maandagavond erg moeilijk te heb ben met de voorstellen van het college. De heer Vroon (CDA) ging over om te spreken over „geen behoorlijk bestuur om nu nog aan te komen met kortingen nu via de gemeentebegroting al is aange kondigd wat het bedrag per leerling zou worden" Liever ziet de heer Vroon dat het hele voorstel pas later in het jaar behandeld wordt om dan per 1 januari 1985 inge voerd te kunnen worden. „Al kun nen we misschien nog beter wach ten op de nieuwe wet op het basis onderwijs, die per 1 augustus 1985 van kracht wordt," aldus de CDA- woordvoerder. Ook de heer Offe reins (SGP/GPV) zei liever een uitstel of afstel te zien. De raad zal uiterlijk in de raadsvergadering van februari moeten beslissen over het voorstel De PvdA-fractie lijkt het voorstel van het college te steunen. Bij monde van mevrouw Van Ame- rom liet de VVD weten zich nog te zullen beraden over haar definitie ve standpunt LEUSDEN - In een bus van Centraal Nederland heeft zich zaterdag een handgemeen voor gedaan tussen de chauffeur en een passagier. Het incident vond plaats bij een halte langs de Arnhemseweg, vlak voor het rijkspolitiebureau in Leusden- zuid. De buschauffeur kreeg met een man uit Woudenberg on enigheid over het afstempelen van de strippenkaart. De woor denwisseling ging vervolgens over in een handgemeen. Eén van de passagiers in de bus stapte daarop snel uit en rende naar het politiebureau. Twee mannen van de rijkspolitie Leus den konden daarom vlug tussen beide komen. De verklaringen van de buschauffeur, de Wou denberger en de mensen in de bus zijn op papier gezet. De rechter zal zich nu over het inci dent moeten uitspreken.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1