Kantongerecht Amersfoort Van gedwongen ontslag Nico Smit geen sprake Demonstratie goed bezocht Pon bleef ook Vultink de baas Echtpaar Dietc 55 jaar getrou Leos wint van koploper Thor mauaaD Resultaten- dames- schietclub Ambtenarenrechter: BEJAARDEN WINNEN KAARTWEDSTRIJD Play- backshow EEN GASTGEZIN AUTORIJLES Vrachtwagenles f 42.50 per vol uur; Motorles f 25.- per vol uur; Theoriecursus nieuwe stijl. verkeersinstructiebedrijf: internaat „de h0h0rst", Controle invalide parkeerplaatsen plaatselijk nieuws 6 van het bestreden besluit heeft gereageerd Na deze conclusie komt het gerecht vervolgens tot het oor deel, dat terecht op Smit de wachtgeldregeling niet van toe passing is verklaard, „omdat de ze verordening geen ruimte laat voor het toekennen van een uit kering aan degene die zelf om ontslag verzoekt." Ook voor het toekennen van een andere vorm van schadevergoeding was vol gens het gerecht geen reden. Het rechterlijk college sluit bij het afwijzen van deze eis geheel aan bij hetgeen hierover door mr. L. H. H. van Eijck, raadsman van de gemeente, tijdens de zitting in een pleitnota werd neergelegd. In het vonnis wordt daar aan toegevoegd: „Ook al zou het optreden van de gemeentese cretaris in deze niet steeds even gelukkig zijn geweest en ook al zou een andere opstelling in het conflict van de burgemeester in zijn kwaliteit van portefeuille houder Personeelszaken wel licht gewenst zijn geweest, van een zodanig optreden tot een rechtsplicht voor de gemeente Leusden zou leiden om de door klager gestelde schade te ver goeden kan naar het oordeel van het gerecht niet worden gespro ken." Tegen dit vonnis staat voor Smit binnen dertig dagen hoger beroep open bij de Centrale Raad van Beroep. Gistermorgen wist Smit nog niet of hij van deze mogelijkheid gebruik zou gaan maken. Hij wil daarover eerst nog overleg plegen met zijn raadsman. AMERSFOORT - De 19-jarige S. stapte van de zomer op een Har- ley-Davidson om zijn ouders op te zoeken, die op een camping in de gemeente Barneveld bi vakkeerden, hoewel zijn vader hem het gebruik van de motor fiets uitdrukkelijk verboden had. Terecht, want S. had geen rijbewijs en er was nog geen verzekering afgesloten omdat de Harley, die in België voor f 15.000,- gekocht was, nog geschikt gemaakt moest wor den voor het Nederlandse weg verkeer. Vader en zoon hadden met deze aankoop een jaren lange droom verwezenlijkt en er al hun spaargeld in gestoken. Zoonlief was dan ook in paniek geraakt toen hij politie ontdekte en had geprobeerd te ontkomen door met 100 km over fietspa den te crossen. Dat eindigde niet best Hij stond nu, op de strafzitting van het kan tongerecht Amersfoort van 2 fe bruari, nog op twee krukken voor de kantonrechter en moest over een poosje opnieuw het zieken huis in, vertelde hij. „Boontje komt om zijn loontje" zuchtte de officier, die toch wat moeite had met het idee om de dure, in be slag genomen, motor definitief verbeurd te verklaren, maar het ook riskant vond om 'm terug te geven. Na de verzekering van va der en zoon dat er geen spelletjes meer mee uitgehaald zouden wor den, bleef het bij een boete: f 600, - in totaal. ONVERZEKERD De heer H. uit Barneveld schaarde zich in de grote rij on- verzekerden, die op de zitting ver schijnen moest Hij had wel pech gehad. Hij was met een vriend naar Utrecht ge weest, waar ze allebei een twee dehands auto kochten. Ze regelden telefonisch de verze kering en het kentekenbewijs. Op de terugweg werd zijn vriend, die voor hem reed, naar de kant gedi rigeerd door de rijkspolitie voor controle. Uit solidariteit stopte hij ook, waarop hij eveneens zijn pa pieren moest tonen, die volgens de politie niet klopten. Toen hij protesteerde, werd er telefonisch navraag gedaan, maar volgens de politie bevestigde dat telefoontje dat hij niet verzekerd was. „Waarom bent u achteraf dan niet met bewijsstukken gekomen, er iets mis is gegaan met het t fonisch doorgeven van uw vei kering?" wilde de kantonrecl weten. Omdat verdachte daarop het woord schuldig bleef, volgde toch een boete van f 350, - „Het moet geen lucratieve worden om zonder verzekenrv rijden" vond de officier. AANHANGWAGENS De heer N. uit Rijswijk was baasd dat zijn aanhangwagen 12.50 meter afgekeurd werdi de politie, want hij had des een ontheffing gehad. Hij echter inmiddels aan de aanf ger gesleuteld en hem langer maakt en dus gold de onthef niet meer, legde de officier uit Hij was door de politie aangel den toen hij een surfplank voerde en onmiddellijk was aanhangwagen in beslag men. „Ik ben een kijkje gaan men bij de politie in Soest waa geparkeerd staat, maar ik ben schrokken van de lengte" ai de officier, jdie vervolgens maal een boete eiste omds meer dingen niet deugden, onder de remmen. In to f 325, caRmAvALS"AAmB,EiïInG: A geldig t/m 7 maart a.s. De eerste 10 lessen t 195.- per vol les uur in de nieuwe Ascona's en Honda Civic automaat. f 100.- inclusief examenaanvragen. Chauffeurcursus CCVB f 395.-; Cursus gevaarlijke stoffen f 350.-; Cursus personenvervoer f 200.-; Cursus bederfelijke goederen t 350.-. Bij voldoende deelname dag- en avondopleidingen. Motor- en Autorijschool opleidingsinstituut CCV-B Rijbewijswinkel* Leusderweg 20, 3817 KA Amersfoort. J Telefoon 033-633666; b.g.g. 033-752000. ACHTERVELD - Door veertien leden van de damesschietclub werd deelgenomen aan de on derlinge schietwedstrijd. Het was Anneke Oudshoorn die dit maal weer de eerste plaats be haalde met 91 punten. De ove rige uitslagen waren: 2. Ans Voskuilen 84. 3. Mien v.d. Burgwal 83, 3 Nel Tijmensen 83. 5 Tiny Tolboom 79, 6. Liesbeth Suermondt 77, 6. Iny Kok 77, 8 Ria Vos 74, 8. Annelies Huurde- man 74. 10 Thea van Ruitenbeek 69, 11. Kitty van Hamersveld 67, 12. Jeannet Vos 62, 13. Linda Smink60en14 Anja van Rossum 55 punten OPROEP Heiligenbergerweg 5 zoekt voor één van de in het internaat verblijvende meisjes (bijna 20 jaar) voor 1 2 weekeinden per maand en de vakanties. Opgave gaarne schriftelijk. Inl. tel. 033-942444. DINSDAG 7 FEBRUARI 1984 (van een onzer verslaggevers) UTRECHT - Nico Smit is niet gedwongen ontslag te nemen bij de gemeente Leusden. Het is wel aannemelijk, dat Smit aan een gesprek met gemeentesecreta ris Van Gooi „de indruk heeft overgehouden dat hij er goed aan zou doen naar een betrek king elders uit te kijken". Maar aan Smits later gedaan verzoek om ontslag heeft geen wilsge- brek ten grondslag gelegen. „Van een vermoeden van enig wilsgebrek zou hooguit sprake kunnen zijn indien Van Gooi, al dan niet in opdracht van het college, tijdens het gesprek kla ger er toe zou hebben weten te bewegen zijn ontslagverzoek op papier te zetten en te onderteke nen". Dat is het oordeel van het ambte narengerecht in Utrecht over de bewering van Nico Smit, dat hij in feite gedwongen werd om ontslag te nemen bij de gemeente Leus den. Zoals bekend zag deze ex- werknemer van de gemeente Leusden in een conflict met ge meentesecretaris Van Gooi aanlei ding om ontslag te nemen bij de gemeente Leusden. Een twistge sprek met Van Gooi op 4 maart 1982 en de reaktie daarop van het college van B. en W. waren voor Smit de direkte aanleiding tot zijn opstappen. Smit aanvaardde een lager gehonoreerde baan bij de gemeente Driebergen Van het col lege van B en W eiste Smit vervolgens een compensatie van zijn gederfde inkomsten in de vorm van een schadevergoeding, al dan niet gebaseerd op de wachtgeldre geling. Daar ging het college van B en W. echter niet op in. Toen ook een beroep van Smit op de ge meenteraad had gefaald, stapte de voormalig chef personeelszaken naar de rechter. Voor de rechter vroeg Smit nu ruim drie weken geleden om nietig verklaring van het verkregen ont slag, omdat aan zijn verzoek om ontslag een wilsgebrek gekleefd zou hebben. Smit zei in feite ge dwongen te zijn geweest om ont slag te nemen Mocht de rechter niet over willen gaan tot vernieti ging van het ontslag, dan wilde Smit een schadevergoeding.al dan niet gebaseerd op de wachtgeldre geling. Zoals wij donderdag reeds meldden heeft de ambtenaren rechter al deze eisen van Smit ongegrond verklaard Uit het nu op schrift verschenen vonnis blijkt, waarom de heren Spaas, Bijleveld en Van Zanten menen dat de aan spraken van Smit ongegrond zijn. Ten aanzien van de veronder stelde nietigheid van het ontslag is de rechter duidelijk van mening, er geen sprake is van een onder druk totstand gekomen ontslag aanvraag. Niemand heeft Smit er toe trachten te bewegen zijn ont slagaanvraag op papier te zetten en te ondertekenen De rechter wijst er op, dat op het moment dat Smit „tegen zijn wil" ontslag vroeg bij de gemeente Leusden, hij in feite al overeenstemming had be reikt met zijn nieuwe werkgever, de gemeente Driebergen Ook in de getuigenverklaringen van gemeen teraadslid Harm Offereins en de voormalig bedrijfsarts De Kok heeft het gerecht „geen aanknopings punten kunnen vinden, die tot de conclusie zouden kunnen leiden, dat klager ten tijde van het schrij ven van de brief en daarna in een gemoedstoestand verkeerde, die het hem in feite onmogelijk maakte zijn wil te bepalen." In het vonnis wordt er verder op gewezen, dat er geruime tijd heeft gelegen tussen het moment dat Smit zijn verzoek om ontslag in diende en het moment waarop dit door het college van B en W. werd ingewilligd. Daaruit concludeert het gerecht, dat Smit tijd genoeg heeft gehad om op zijn verzoek terug te komen en dat het college niet op Smits verzoek om ontslag „zat te wachten" Al die punten overziende komt het gerecht tot de conclusie „dat er sprake is van ontslag op eigen verzoek, zodat het college daarop op de juiste wijze door het nemen Aan de kaartavond van K.P.J. en de Bejaarden werd door 48 personen deelgenomen. De uit dager deze avond was de K.P.J. De bejaarden wonnen deze wedstrijd met een gemiddelde van 4423 punten tegen de K.P.J. die een gemiddelde be haalde van 4371 punten. De prijswinnaars waren: 1 mevr E. Wouters 5031 2. Peter van Middelaar 5021, 3. mevr Van Dijk 4869 4 aiie DOKkers 4830, 5. mevr Enters 4797. 6. mevr Jansen 4777, 7 mevr Wolfenbuttel 4761. 8 Marius Wouters 4753, 9. Ries v.d. Heuvel 4619, 10 Edwin de Ridder 4605, 11 dhr vd Pol 4590 en 12. Marco de Vette 4525 punten schutjassen 1. mevr. Smink-v d Heuvel 92, 2 mevr. v Dijk-v Esveld 90 en 3 mevr Tolboom-Kaas 89 punten Wanneer de revanchewedstrijd zal worden gespeeld is momenteel nog niet bekend STOUTENBURG - Franciscus Johannes Dieters en Hendnc *jel Barneveld vierden vorige week donderdag hun 55-jarig huwelijks/u' Op 2 februari 1929 traden zij op 23-jange leeftijd in Amersfoort huwelijk. Het echtpaar Dieters kreeg zes kinderen van wie er Leusden woont. Burgemeester kwam het echtpaar in hun huis Hessenweg 18b persoonlijk feliciteren met deze mijlpaal. LEUSDEN - Met uiterste precisie prikte de heer M. Pon, directeur van Pon Holdings B.V., de bal lonnen lek die de deur naar de verbouwde biljartzaal van Biljart Pon '80 barricadeerde. ,,We zijn bijzonder blij dat de heer Pon de tijd heeft kunnen vrij maken om ons biljartlokaal te heropenen liet een B.P.'80-bestuurder de genodigden weten. Toch willen we het niet bij deze ene actie alleen laten", vertelde hij toen alle aanwezigen inmiddels een plekje in het fraai opgeknapt clublokaal hadden gevonden. We weten dat onze directeur een aardig partijtje kan biljarten en wil len hem dan ook uitnodigen om een wedstrijdje te spelen en een eerste stoot te wagen Binnen onze eigen club konden we geen biljarter van enig kaliber vinden en hebben daarom gemeend uw opponent wat verder weg te zoe ken Een veelvuldig Nederlands. Europees en wereldkampioen leek ons beter op zijn plaats." Met de woorden 'Uw tegenstander van vanavond is niemand minder dan Hans Vultink' sloot de B P.'80-woordvoerder zijn ope ningswoorden af. „Eindelijk op ni veau". was de eerste reactie van de zichtbaar verraste heer Pon. De miniwedstrijd die zich hierna ontspon werd door de auto-impor teur gewonnen omdat Hans Vul tink een moeilijkere spelsoort (driebanden) etaleerde en wel eens een balletje miste, hetgeen de heer Pon de opmerking „zeker last van zenuwen" ontlokte. Met speels gemak maakte hij de partij uit Hierna kreeg Hans Vultink de gelegenheid om een biljartde monstratie te geven hetgeen bij de aanwezigen bijzonder goed in de smaak viel en de ludieke ope ning van het biljarthome van B P '80 op perfecte wijze afsloot. Om ongeveer 21 00 uur toog Hans Vultink naar het lokaal van de Binnensport Vereniging Leus den alwaar een groot aantal toe schouwers op de komst van de topbiljarter zat te wachten Ook hier liet Vultink een staaltje van zijn kunnen zien en kreeg hij de handen op elkaar. Voor de echte biljartliefhebber was het smullen geblazen en een lust voor het oog om de veelvuldig kampioen aan het werk te zien Het voorstel dat Burgemeester en Wethouders aan de diverse raadscommissies gaan doen om de biljarters alsnog in de kelder van het gemeentehuis onder te brengen is bij B.V.L. met enthousiasme begroet. De plannen kunnen nu worden uit gevoerd terwijl de wachtlijst die de vereniging kent aangespro ken kan worden. Welke stunt het B.V.L.-bestuur zal beden ken om de ongetwijfeld fees telijke opening te zijner tijd ex tra luister bij te zetten, is nog niet bekend De demonstratie van Hans Vultink was in ieder geval een schot in de roos. ACHTERVELD - De K.P.J. orga niseert vrijdagavond een Krevo Play-Back show. Een groot aan tal leden heeft zich inmiddels opgegeven voor deelname. De deelnemers zullen door een deskundige jury worden beoor deeld. De winnaars kunnen deelnemen aan de Kring Krevo Play-Back show. De aanvang is om 20.00 uur in de Moespot. De entree is voor deelnemers 1 gul den, voor leden f 2,50 en voor niet-leden f 5,-. Na afloop van de show zal er een disco wor den gehouden verzorgd door discotheek Van Loon uit Amers- foort. De heren Pon (I) en Vultink bepalen wie van acquit mag gaan. RIJBEWIJS Uit het feit dat de politie herr verse keren had laten gaan, de heer J. uit Soest gecor deerd dat het geoorloofd is hier op een internationaal r wijs te rijden. Ten onrechte, z de officier uitlegde. Alleen r sen die in het buitenland wo mogen hier tijdelijk op een u nationaal rijbewijs rijden, lichtte toe dat de regels hier: verscherpt zijn nadat aJi trucks werden uitgehaald i mensen, die b.v. snel in Eg hun rijbewijs haalden om er volgens hier mee te gaan rijde Hoewel verdachte de laatste I een duidelijke uitleg en waars wing had gekregen, werd h- nieuw en door dezelfde pc man aangehouden qn geve; seerd. Dat kwam hem nu f 200, - te staan. i LEUSDEN - De rijksp heeft aangekondigd stren blijven controleren op auto illegaal op parkeerplaatsen invaliden staan. Wagens geen invalideparkeerkaart ter de voorruit hebben, zonder pardon een bek» van 35 gulden, aldus de rijl tie. ld lie sl n >ni '01 SS n D( De heer Pon opent de biljartzaal LEUSDEN - In een spannend duel tegen koploper Thor in Berg Ambacht heeft Leos laten zien, dat het wel degelijk kan meedraaien in de bovenste re gionen van de derde divisie. Na eerst Nivoc al te hebben ver schalkt met 3-0, was het nu de beurt aan Thor, dat bijna alle thuiswedstrijden nog had ge wonnen; niet in het minst door de steun van het fanatieke pu bliek. Hierdoor gewaarschuwd gingen de Leusdense dames zeer geconcentreerd en voort varend van start. Een aantal onnodige stopfouten aan Leoszijde veroorzaakte al snel een 7-3 voorsprong voor de thuisploeg. Door een te grote sco ringsdrift aan het net werden veel ballen uit of in het blok geslagen en een 2e time-out op 10-5 was nodig om de rust in het spel weer terug te brengen. Hierna kon Leos met gevarieerd aanvalsspel lang zaam weer terug komen tot 11-12. Beter tegenspel aan het net gaf de doorbraak en in een span nende eindspurt werd met 12-15 de eerste set gewonnen Ook in de 2e set begon Leos met een zwakke pass. Ballen vielen tussen twee speelsters in en meerdere misverstanden zorgden wederom voor een 7-3 achterstand. Door Thor goed achterin te houden en daardoor hun aanvalsopbouw te ontregelen kreeg Leos makkelijke ballen terug en wist op 13-13 langszij te komen Fanatiek inpra ten op de tegenstandster en en kele getrukte ballen waren vol doende om ook de 2e set met 14- 16 te beslissen in Leusdens voor deel Met een 0-2 achterstand begon Thor gelaten aan wat de laatste set zou worden. Mentaal was de ploeg geknakt en ook het (wei nige) publiek liet zich nauwelijks horen, onder de indruk als ze wa ren door het prima spel van de Leos dames. Met een goede ser vice kwam Leos met 1-6 voor en zou deze voorsprong niet meer uit handen geven. Ook de beide spel- verdeelsters, Petra Oosterbroek en Petra Stevenaart. leverden deze middag goed werk af en mede hierdoor werd de 3e set met 11-15 gewonnen. Leos kan met recht dit seizoen het predikaat van de meest ver rassende ploeg meekrijgen. Met 3-0 werd vorige maand verloren van Olympia, dat tot dan toe puntloos onderaan stond en nu werd gewonnen van Thor, aan voerster van de kompetitielijst! Aanstaande zaterdag belooft wederom een spannende mid dag in de Meent te worden. Dan moet namelijk om 14.30 worden aangetreden tegen de andere nummer 1 van de 3e divisie D, Vierhout Valbovol. De vorige wedstrijd leverde een 3-0 winst voor deze dames uit Woerden op, maar gesterkt door het suk- ses van de laatste wedstrijd, zal Leos er alles aan doen om ook ile spi deze tegenstandster te struikelen. Het publiek kan een mooie :r strijd verwachten op hoogt nisch nivo tussen twee gen, die beide aanvallend leybal spelen. an ld

Leusder Krant | 1984 | | pagina 6