Fietscrosswedstrijden Antilopen bestuur kreeg huiswerk Succesvol BCL seizoen Roda zaterdag zonder stootkracht =mm 'A wint van inje Wit TTCL kansloos tegen ZTTV ib van 100 en donateursactie Uitslagen Green Giants Uitslagen Leusden Troef S.V.A. programma FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant DINSDAG 7 FEBRUARI 1984 7 VELD - Daar voor zon- wedstrijden waren af speelde Achterveld een ichappelijke wedstrijd te- nje Wit uit Eist. De he- lerkhof en G. Hak waren blessures en J. v. Dalen een schorsing niet aan- en dus speelde Achter st een gewijzigd elftal, il werd gevormd door H. v.d. Velden, A. Voogt, Heuvel, A. v.d. Heuvel, rburg, A. Tolboom, M. W. Schimmel, H. van endncP)eek en C. Horst. Al vrij de aftrap bleek dat Ach- sterker speelde, doch iie'ef waar *e nemen dat er huis* eni9e tijd geen wedstrij den gespeeld. De passes werden of te kort of te hard gegeven Achterveld bleef ondanks dat toch goed spelen en Oranje Wit moest verschillende hoekschoppen weggeven om de zaak te redden In de 35ste mi nuut was het H. Voorburg die C. Horst de bal goed toespeelde waarna deze wist te scoren. Tolboom had de neiging de bal veel te lang bij zich te houden waardoor Achterveld minder kan sen toebedeeld kreeg. Na de rust werd W. Schimmel vervangen door J. Hak Achterveld ging toen met drie spitsen spelen. Oranje Wit begon met de wind in de rug, aanvallen op te bouwen. Doelpunten werden er echter niet gemaakt. In de tweede speelhelft werd H. Voorburg vervangen door de jeugdige R. de Vette, die een zeer goede wedstrijd speelde. Achterveld begon ook steeds ster ker te spelen, doch daar men te slordig afwerkte werden er veel kansen om zeep geholpen. Doel punten werden er niet meer ge maakt zodat Achterveld deze wedstrijd met 1-0 won. Programma voor zondag 12 fe bruari: Achterveld - Sparta (L) 14.30 uur Achterveld 2 - Scherpenzeel 2 11.30 uur Barneveld 2 - Achterveld 3 12.00 uur Achterveld 4 - Barneveld 3 12.00 uur V V.Z A. 5 - Achterveld 5 11.30 uur Achterveld 6 - Limvio 5 12.00 uur Achterveld 7 - Veensche Boys 6 14.30 uur dames Achterveld - de Vesting 10 00 uur LEUSDEN - Zondag werd in manege Den Treek aan de Buurtweg door FCV De heuvelcrossers een indoor lietscrosswedstrijd georganiseerd. De deelname was groot en het evenement werd door veel toeschouwers gevolgd. In de krant van aanstaande donderdag komen wij op deze wedstrijd terug. LEUSDEN - De thuiswedstrijd tegen ZTTV uit Zeist is voor de Leusdense tafeltennissers op een 8-2 nederlaag uitgelopen. Over de gehele linie kwam TTCL iets te kort. Toch kregen de gasten de zege niet kado. Maar liefst zes partijen werden pas in de 3e set beslist hetgeen de voortreffelijke tegenstand van de TTCL'ers uitstekend illu streert. Jan Vogel was de enige die in het enkelspel een tegenstander de baas bleef terwijl Rob Unkraut en Piet van den Bree het dubbel spel winnend wisten af te sluiten. Meer viel er niet te halen. Met één punt uit twee wedstrijden zijn de tafeltennissers de voorjaarscom petitie niet al te best begonnen maar de competitie is nog lang genoeg om het ware gezicht te to nen Rozendaaliaan 9 Leusden-C. en dat de leden er alles aan zullen doen om deze akties tot een suc ces te maken", aldus de voorzit ter. ,,Het geld dat de leden van de club van 100 inbrengen wordt en kel en alleen gebruikt voor de nieuwe inrichting van ons club huis terwijl de donaties zuiver be doeld zijn om de financiële draag kracht van de club wat op te krik ken, voegde voorzitter Kees van Buren er nog aan toe. Even kre gen de leden de gelegenheid om de formulieren te bekijken voordat de heren Van Santen en Pedde- mors het woord kregen om het praatstuk accommodatie toe te lichten aan de hand van de teke ningen en cijfers van aannemers bedrijf Van Buuren. De renovatie en het in eigen beheer nemen gaat Antilopen ongeveer f 70.000,- kosten terwijl TTCL ongeveer f 58.000.- voor hun gedeelte kwijt zijn als de tafelten nissers met de plannen akkoord gaan. Een aantal zaken zou de ver enigingen door middel van zelf werkzaamheid zelf kunnen ver richten hetgeen een besparing van f 17.000,- (Antilopen) resp. f 12.500 (TTCL) kan ople veren. Op zich een prima plan vonden de leden. Maar wat gaat de exploitatie van het nieuwe ge bouw kosten, vroeg men aan het bestuur. Het bestuur wist niet overwinterd en moest met 1-3 de winst aan APWC laten. Veensche Boys pakteweer een puntje en heeft de rode lantaarn aan Naar- den overgedaan, alhoewel de ves tingbewoners reeds vier duels op de Boys achter liggen De uitslagen in de zondag 1e klas se: Hooglanderveen - APWC 1 -3 Amsvorde - Veensche Boys 0-0 VVZA - Roda '46 afg. Actif - Laren afg Zuiderzeevogels - Gooische Boys afg. Naarden - Barneveld afg De ranglijst in de zondag 1e klasse A is: WZA 1218(25-10) Barneveld 1116(21-10) Gooische Boys 1116(20-11 APWC 12 13(21-20) Hooglanderveen 12 12 (22-26) Zuiderzeevogels 1011 (15-12) Laren 1111(13-12) Roda'46 11 11(13-12) Amsvorde 1311(13-23) Actif 1310(17-21) Veensche Boys 14 7( 7-24) Naarden 10 5(15-24) Ook Achterveld kwam in de 2e klasse weer niet in actie. Hier hield Pluvius helemaal huis en zorgde er voor dat één duel kon worden gespeeld. Het onder aan de ranglijst bungelende BBV hield KVVA in eigen huis op 2-2 en heeft de aansluiting met de ove rige staartclubs weer hervonden De resultaten in de 2e klasse: Hilversumse Boys - PVC afg. Nederhorst - Achterveld afg BW-KVVA 2-2 Sparta (L)-EMM afg ASV - Stator afg. De ranglijst is: Stator 11 17(19- 8) Achterveld 1015(22-10) Olympia 1015(18-15) PVC 1014(19-9) KVVA 1111(19-18) ASV 10 9(15-16) Sparta (L) 10 7(10-18) Nederhorst 9 6( 6-12) EMM 10 6(11-17) BW 10 6(13-22) Hilv. Boys 11 6(11-21) om in de slotfase de winnende puntje huiswaarts keren. De eerste helft hielden de teams elkaar in evenwicht maar in de tweede nam de koploper het ini tiatief en won tenslotte met 57-44 de wedstrijd. Ook Dames 2 kwam zonder punten uit de strijd. Qui dam uit Odijk had weinig moeite om de Leusdense dames in eigen huis met 27-10 te verslaan. De overige uitslagen waren: Dunckers - Meisjes kadetten 16-21 Meisjes junioren - Woodpeckers 32-24 Crackerjacks - Jongens junioren 43-42 Dunckers - Meisjes aspiranten Welpen MX - Irene MX 16-42 |0EN Tot in de kleine uur- j er afgelopen vrijdag op Jjzondere algemene leden- Idering van de korfbalclub bpen van gedachten gewis- lover de plannen (praat ten) die het bestuur aan de had voorgelegd. Echte Kiten werden er nog niet ge in maar dat was in principe |iet de bedoeling. Wel was Ddat het bestuur wilde we- ioe de leden tegenover de ien rondom de renovatie fet in eigen beheer nemen >en gedeelte van het club- fctonden in het licht van de i rooskleurige financiële {van zaken. Kan Antilopen Sat wel of niet permitteren? fouden de (financiële) con- Inties van het een en an- kunnen zijn? Welke Jciële mogelijkheden zijn ■ragen die het bestuur aan jden voorlegde om er zeker Jé zijn dat de leden de plan- |oa!s die nu op tafel liggen jerealiseerd willen zien en Kj die denken te realiseren. financiële praatstuk riep bij aanwezigen al direct diverse i op. Hoe was het mogelijk Jet begrotingstekort zo hoog iiMiitgevallen, vroegen enkele Izich af. De post ..akties" het algemeen niet teaen maar er was meer uit te halen ge weest. liet het bestuur weten. Vooral de pennenactie, die juist op touw gezet was om het ver wachte begrotingstekort te dek ken. viel negatief op. Honderden pennen liggen nog op verkoop te wachten terwijl er zelfs nog pen nen of geld onder de leden verke ren. Te gek om los te lopen lieten enkele leden weten. ,,Nu we om geld zitten te springen een onver teerbare zaak", aldus een reactie. Om toch het beoogde resultaat uit acties te halen lanceerde het be stuur nieuwe acties om extra geld voor diverse (toekomstige) doel einden te verkrijgen, leder (mon dig) lid kreeg een folder uitgereikt waarin twee formulieren zaten DONATEURS Met het eerste formulier kan een ieder een donateur aanmelden terwijl op het tweede formulier de naam van een lid van de club van 100 geschreven kan worden. De komende 2 maanden hebben de leden de tijd om een donateur en/of lid van de ,,CLUB VAN 100" te werven. We zijn bijzonder blij dat we de eerste voorzitter van de k.c. Antilopen, Jaap Berendsen. vanavond als eerste lid van de club van 100 kunnen noteren. We hopen dat nog velen zullen volgen ninga) leek halverwege de com petitie probleemloos op de titel te kunnen afstevenen. Blessures van Arthur Kappers en Joyce van Bruynsvoort bracht het team in de tweede helft van de competitie uit het evenwicht. Met twee verloren wedstrijden en een 2e plaats in de eindrangschikking moesten de BCL-reserves tenslotte genoegen nemen. Ook BCL-3 lag goed in de markt voor de titel. De onderlinge ontmoeting tegen de medekoplo per ging helaas verloren zodat het 3e team eveneens op de 2e plaats terecht kwam. Leusden-4 (3e klasse) speelde een goed en re gelmatig seizoen en voldeed met een 3e plaats volledig aan de ver wachtingen. Het zesde team (4e klasse) eindigde op een fraaie 2e plaats maar kon gezien de sterkte van Hoogland geen aanspraak op de titel maken. BCL-7 eindigde in de middenmoot Bij de jeugd viel eveneens een kampioen te huldigen. Het pu- pillenteam bestaande uit Michel van Bruynsvoort, Erwin Hollaar, Jeroen Buisman, Yvonne Ous- souren en Mirjam Pijpers was hier verantwoordelijk voor. De aspiranten speelden een sterk seizoen maar kwamen net iets te kort om de titel te pakken. LEUSDEN - Vol vertrouwen werd de wedstrijd tegen het laaggeklasseerde Sperwer te gemoet gezien. Was dit niet een ideale tegenstander voor de za terdagformatie om de draad na een lange competitieloze pe riode op te pakken en met het duel tegen SEC in het vooruit zicht een uitstekende gelegen heid om het broodnodige wed strijdritme op te doen? Geen en kele opponent mag je in deze fase van de strijd over het hoofd zien en als ongevaarlijk be schouwen, is de lering die de heren na het onverwachte ge lijkspel 1-1 zullen trekken. De basisformatie had om diverse redenen enige wijzigingen onder gaan Fokko van Leijenhorst en Rembert Groenman moesten op de bank plaatsnemen Teus Heemsbergen (back) en Hans Ruitenberg (rechtsbuiten) namen de opengevallen plaatsen in. In de eerste helft was het Roda die de toon aangaf en Sperwer in de verdediging drukte. Vlot combine rend probeerden de Leusdenaren de Sperwer-verdediging te ont regelen. Tot aan het strafschop gebied konden de heren elkaar redelijk vinden, maar binnen de 16-meter liep elke aanval stuk. Echte dreiging ging er niet vanuit. De kansen die de Roda-voor- waartsen kregen werden echter onbenut gelaten. Sperwer pro- 2 Hr Huyskes 3 Mevr Becks 4 Hr. Mulder 5 Hr. v. Waterschoot 5398. 5329; 5243 en 4889 punten LEUSDEN - Leden van Leusden Troef kwamen vorige week donderdag bij een voor de wekelijkse kaverjaswed- strijd De uitslagen van die avond lui den; 1 Mevr vd 8erq 5448 5 Hr. Huyskes 6 Hr. Plattel 7 Mevr. vd Berg 8 Mevr. Becks 9 mevr Pouli 10Mevrv Egdom 23701; 23406, 23158. 22899; 22875 en 22673 punten. De stand per 2 februari ziet er als volgt uit: 1 Mevr Buhrer 24966; 2 Hr Hondorp 24405; 3 Hr. v.d. Berg 24361. 4 Hr Mulder 24135: De heer P. Mulder .lid van "Leusdens Troef", is individueel Nederlands Kampioen geworden op het concours dat door de Nederlandse Federatie in Nieuwegein werd gehoude r» LEUSDEN - De topformatles van de basketbalvereniging de Green Giants hadden afgelopen weekend vrijaf. De reserves moesten wel aan de slag. Heren 2 ging naar Eemnes om koplo per Eem'78 het zo moeilijk mo gelijk te maken. De stunt die de Leusdenaren in de thuiswed strijd destijds uithaalden kon men niet herhalen. Erevoorzitter Jaap Berendsen geett het startsein voor de club van 100 actie meteen met concrete cijfers te ko men en kreeg dan ook de op dracht om op de volgende alge mene bijzondere vergadering (over een maand) met vaste en duidelijke gegevens te komen Eerder nemen we geen besluit over deze toch grote en ge waagde investering gaf de meer derheid te kennen. Het laatste praatstuk over het technische beleid waarin diverse mogelijkheden door het bestuur aan de hand gedaan werden om trent wel of niet doorgaan met Herman Bruins en daarvoor in de plaats mensen uit eigen gelede ren die voor veel minder geld de training op hun schouders zouden nemen, kon niet erg veel respons krijgen. Het beleid dat dit bestuur vorig jaar had ingezet zou dan in een keer in de ijskast gezet wor den ..Als we toch geld moeten lenen misschien is het zinvol om meer te lenen om de trainer in staat te stellen om zijn werk naar behoren te kunnen afmaken. Het verkrijgen van een sponsor, sinds kort is shirtreclame in het korfbal toegestaan, zou ook een oplos sing kunnen zijn", was één van de laatste opmerkingen tijdens deze vergadering. Over ongeveer een maand horen en weten we meer. LEUSDEN - Lang heeft het er naar uitgezien dat Badminton club Leusden dit seizoen we derom een groot aantal teams in de kampioensbloemen kon zet ten en het record van vorig jaar (5 teams) zou gaan evenaren. Helaas pakte het wat anders uit. De competitie duurde voor een aantal teams net iets te lang om dit te verwezenlijken. Op de be slissende momenten liet een aantal teams een steekje vallen en zagen hun titelkansen in rook opgaan. Het 5e team, uit komend in de 4e klasse, bleef bij de senioren als enige fier overeind en eiste de titel en pro motie naar de 3e klasse op. Rob de Haan, Mare v.d. Meer, Gijs Kuil, Petra v. Aken en Christa v.d. Horst waren degenen die het kampioensfeestje konden bouwen en de eer van BC Leus den in de competitie hoog hiel den. Het eerste team bestaande uit Bob en Tineke van Leeuwaarden. Anneke Zuer en Glenn Gill moest slechts in Eist zijn meerdere er kennen en finishte met 23 punten uit 14 wedstrijden op een eervolle 2e plaats B C. Leusden-2 (Arthur Kappers, Wim Bastmeyer, Joyce van Bruynsvoort en Anja Seun- Vooral de voorhoede had zijn dag niet terwijl middenvelder Ruud Huygens ook niet de man was die Roda over het dooie punt heen kon helpen Sperwer rook zijn kans en merkte de onrust in de Roda-gelederen. Trainer Beumer liet Lidus Vaartjes wisselen voor Fokko van Leijenhorst en hoopte dat dit de ploeg nieuwe impulsen zou geven. Helaas wist de Roda- voorhoede met de voorzetten van Van Leijenhorst geen raad De scheidsrechter deed ook nog een duit in het zakje en bestrafte kee per Buunk toen de Roda-doelman te lang met de bal in de hand stond te treuzelen. De indirecte vrije trap smoorde in de Roda- muur en liep met een sisser af. De tijd verstreek zonder dat beide ploegen het publiek hoogstaand Roda aan de bal terwijl Bloemenkwartier, na de im posante zege op Roda. weer met beide benen op de grond staat. Het bewijs dat na de winterstop de competitie een heel andere wending kan krijgen werd weer eens bewaarheid. Gedoodverfde degradanten zien weer kansen terwijl uitgesproken favorieten de zaak op zijn beloop laten. Het is voor Roda te hopen dat dit een eenmalige aangelegenheid is en aan het einde van dit seizoen als een schoonheidsfoutje kan wor den gezien. De uitslagen in de zaterdag 1e klasse A: Roda '46 - Sperwer 1-1 Hees-Naarden 1-1 SEC-SVM Boys 1-1 Unicum-TOV afg. F.C. Horst - Barneveld 2-0 Hulshorst - Bloemenkwartier 2-1 De ranglijst ziet er als volgt uit: Roda'46 13 22(28-10) SVM BOYS 1317(25-13) Hulshorst 1216(15-9) TOV 1114(24-13) Bloemenkwartier 12 14(20-13) Barneveld 1313(19-19) F.C Horst 1212(21-15) Naarden 1311(13-18) Hees 1311(13-24) Unicum 11 9(13-16) Sperwer 13 7(15-28) SEC 12 2( 8-39) ZONDAG In de zondagafdeling dreigt de competitie te ontsporen. Vooral het grote verschil aan wedstrijden levert een onoverzichtelijk beeld op en zal de rest van het pro gramma misschien beïnvloeden. Hooglanderveen heeft slecht beerde slechts door snel uitge voerde counters de Roda-achter- hoede in verlegenheid te bren gen. hetgeen zelden lukte. In het laatste kwartier van de eerste helft kwam Roda via Ton Kaspers aan de leiding. Op schitterende wijze nam de Roda-middenvelder de bal op zijn pantoffel en deed het leder via de onderkant van de lat in het doel belanden (1-0). Het was het enige hoogtepunt van de eerste helft. Na de rust moest Roda het karwei afmaken. Niets was echter minder waar. Op on verklaarbare wijze viel Roda sterk terug en zakte het spelpeil met de minuut. voetbal voorschotelden Toch leek Roda de winst binnen te ha len. Een misverstand tussen Berry Buunk en twee van zijn ver dedigers kegelde deze veronder stelling kort voor tijd omver. Pre cies voor de voeten van een te genstander kwam de bal terecht die het leer terstond in het Roda- doel deponeerde. Over het feit of de bal wel of niet over de lijn was geweest lopen de meningen uit een. De scheidsrechter wees ge- diceerd naar het midden en keurde de treffer goed. Het bange voorgevoel dat Sperwer langszij zou komen werd alsnog bewaar heid. De tijd was voor Roda te kort De overige uitslagen van de Roda-zaterdag: Roda 2- Hoogerheide 2 5-2 Hulshorst 3 - Roda 3 2-2 Hees 5 - Roda 4 afg. Roda 5-Terschuurse Boys 5 3-2 Rood Wit 5 - Roda 6 4-0 SDCP 7 - Roda 7 2-1 DEN/ACHTERVELD - Ein- kon er afgelopen zaterdag eens gevoetbald worden it overgrote deel van het ramma worden afgewerkt, een vierentwintig uur later _J_ iet weer mis en was de Idheid van de velden weer lig dat een beperkt aantal slechts doorgang kon vin een groot aantal clubs, bnder Roda en Achterveld, rom van een weekje rust {n genieten. In de zaterdag se A ging alleen het duel Unicum en TOV niet jDe overige teams kwamen 1 actie en zorgden voor een merkwaardig middagje. Der Roda kwam op eigen filet verder dan een pover ppel (1-1) tegen het onder ranglijst bivakkerende jfer. Een slecht resultaat zelfvertrouwen voor de nou niet en een koplo- is nog niets maar het wordt wel geblazen. p Naarden deelden zoals pht de punten. (1-1) Ook zich blijkbaar nog niet situatie neergelegd. Op 1em hielden de Soesters SVM Boys met 1-1 keu- 'ibedwang. F.C. Horst won J) het onderonsje tegen Bar- I dat nu echt maar nergens 3 moet rekenen. Hulshorst [emenkwartier, Roda's be- tste belagers, vochten op ferp van de snede. Huls- Jok met 2-1 aan het langste I geeft de moed nog niet op

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7