Sociaal-cultureel centrum zou 2,5 miljoen gulden hebben gekost agenaar noemt nog geen amen van warenhuizen Auto's total loss Garage met showroom langs Noorderinslag Amnesty Muziekschool ook niet tijdelijk in kelder gemeentehuis Schrijf avond toor rouwen- ntmoetings- entrum blijft ip zelfde plaats Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Auto's opengebroken Geen krant ontvangen? wek ver Iw velkpvt wka bt, PU bootdé- wit'. -Dl ECORI GULD ETl HE m FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant GRATIS TIJDPEN r krant DONDERDAG 9 FEBRUARI 1984 15e JAARGANG NO. 82 Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 16,15 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. n een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De bouw van centrale sociaal- ilturele accommodatie zou j miljoen gulden hebben ikost en daar heeft de ge- eente Leusden het geld niet tor. De Muziekschool zal ik niet tijdelijk gebruik ma- in van een deel van de kel- r onder het gemeentehuis, die kelder komt het vrou- nontmoetingscentrum d e daarvoor reeds eerder ngewezen plaats. De ruim- is, die vrijblijven doordat de luziekschool er geen ge- uik van maakt, zouden in toekomst gebruikt kunnen orden als vergader- en erkruimtes voor gemeente- ke diensten. Dat alles blijkt uit het voorstel van it college van B en W. aan de Tad inzake de huisvesting van de Jjziekschool, het vrouwenont- •etingscentrum en de biljartver- Jiging BVL. Het voorstel komt (nstaande maandag aan de orde 1 vergadering van de raads- mmissie Financiën", waarbij ik de leden van de commissies ..Welzijn' en ..Ruimtelijke Orde ning" zijn uitgenodigd Het is de bedoeling dat de raad er in de raadsvergadering aan het eind van deze maand een besluit over neemt. Reeds eerder was van het voor stel naar buiten gekomen, dat het pand Zwarteweg 14 de definitieve behuizing van de muziekschool wordt. Dat zal in ieder geval worden op 1 januari 1987 Tot die datum heeft de Hoge School voor Ge zondheidszorg (HSG), die momen teel met een dependance in Zwar teweg 14 is gevestigd, een optie op de huur van het pand Overigens wordt in het raadsvoorstel gesug gereerd. dat Zwarteweg 14 eerder dan op 1 januari 1987 ter beschik king van de muziekschool komt Ondertussen krijgt de muziek school de beschikking over de ruimte in het pand Zwarteweg 16 a, die nu nog wordt gebruikt voor de biljarters van de BVL Deze gaan over enige tijd naar de kelder onder het gemeentehuis Tussen ge meente en muziekschool is ge sproken over de mogelijkheid van tijdelijk gebruik van een deel van de kelder door de muziekschool. Van die mogelijkheid zal de muziek school echter geen gebruik maken Zowel de definitieve als de tijdelijke oplossing voor de huisvestingspro blemen van de muziekschool heb ben de volledige instemming van het bestuur van de stichting Mu ziekschool Leusden. zo meldt het college. GEEN VOORZIENINGEN Nu de muziekschool definitief noch tijdelijk in de kelder komt, hoeven er in de kelder geen extra akoestische voorzieningen te wor den aangebracht. Het is de bedoe ling van het college om het oor spronkelijk voor de muziekschool gereserveerde deel van de kelder voorlopig niet in te richten ..Dit gegeven laat ruimte het aantal vierkante meters dat genodigd zal zijn voor toekomstige uitbreiding van werk- en vergaderruimten voor gemeentelijke diensten meer op zijn merites te bezien. In het kader van dit voorstel zullen wij op de inrichting van de zogenaamde re serveruimten niet nader ingaan Wij zullen hierover in de toekomst nadere voorstellen doen aldus het college in het raadsvoorstel Dat heeft dan meteen tot gevolg, dat het vrouwenontmoetingscen trum op dezelfde plaats blijft als altijd de bedoeling is geweest. Eer der deze week bleek dat de vrou wen nu graag hun ontmoetingscen trum zouden hebben aan de kant van de kelder, waar de ramen zitten. Maar getuige de tekst van het raadsvoorstel gaat het college daar niet op in: ,,Ten aanzien van de inrichting van de ruimte ind e kelder voor de biljartvereniging en het ontmoetingscentrum voor vrou wen verandert er ten opzichte van het voorstel van januari 1983 wei nig of niets Dat wil zeggen dat deze ruimten op dezelfde plaats als in het genoemde voorstel worden geprojecteerd." Ten aanzien van de kosten van een en ander wijst het college er op, dat de raad reeds eerder heeft besloten voor de inrichting van de kelder een bedrag van 750.000,- ter beschikking te stellen Dat be drag wordt door het college als taakstellend beschouwd Uit het raadsvoorstel blijkt hoe het college dat bedrag denkt aan te wenden ..De inrichting van de kelder voor de biljartvereniging en het ontmoe tingscentrum voor vrouwen zal een uitgave van 410 000,- vergen, de ,,tussen"oplossing voor huisves ting van de muziekschool zal een investering van 45.000,- beteke nen, terwijl de definitieve oplossing voor de huisvesting van de muziek school met een investering van 295 000,- zal kunnen worden ge realiseerd. Wij gaan daarbij uit van een zo sober mogelijke aanpassing en inrichting van de onderscheiden ruimten", aldus het college Volgens het college sluit dit voor stel verregaand aan bij in het verle den genomen besluit en levert het passende ruimtes op voor zowel de muziekschool als de vrouwen en de biljarters. WERKGROEP Zoals bekend is er bij de bouw van het gemeentehuis rekening gehouden met huisvesting van de muziekschool in de kelder van het gemeentehuis. Toen het tot votering van het krediet voor de inrichting kwam, kwamen er vanuit de raad vragen over mo gelijke geluidsoverlast. Onder zoeken van een daarin gespecia liseerd buro wP7en uit. dat he* onmogelijk is om de kelder ge heel geluiddicht te maken. Daar op vroeg de VVD-fractie de mo gelijkheden van een nieuwe sociaal-culturele accommodatie te onderzoeken, waarin naast de muziekschool ook andere aktivi- teiten zouden kunnen plaatsvin den. Een werkgroep, waarin alle raadsfracties vertegenwoordigd waren, kwamen tot de slotsom dat een dergelijk centrum wen selijk zou zijn, als er dekkings middelen voor te vinden zouden zijn. Het college van B. en W. ziet echter geen financiële ruimte voor een nieuwe accommodatie, die ongeveer 2,5 miljoen gulden zou moeten kosten. fan één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wethouder Jan Wagenaar heeft zijn be- ofte niet gestand kunnen doen om namen te noemen ran bedrijven die serieus be- gstelling hebben om in usden een warenhuis te ratigen. De wethouder udt voorlopig nog even Ijn mond op verzoek van de 'ie bedrijven waarmee de meente in onderhandeling Mij is gevraagd nog geen amen te noemen zolang er og geen definitieve keuze is gemaakt welk warenhuis het wordt. Het is voor de geïnte resseerde bedrijven van za kelijk belang", aldus Wage naar dinsdagavond in de ver gadering van de raadscom missie openbare werken en ruimtelijke ordening. Vorige maand beloofde de wethou der tijdens een openbare bij eenkomst om in februari na men van warenhuizen te noe men. Op zich heeft hij nog drie weken de tijd, ware het niet dat deze maand zeker nog geen beslissing over het warenhuis wordt genomen. Boy Onjfhankeli|fc nieuwsblad voor d« gemeente Leusden V*rschl|nt dinsdag an donderdag In da gemeente Leueden. Familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. Bl| kontrakten belangrijke korting. ILeusderheltjes 1,29 per regel (43 cent per mm). Loaae nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ona kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- ll|ks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. In de commissievergade ring van dinsdagavond kon wethouder Wagenaar wel te keningen presenteren van de invulling van Hamershof- noord. het gebiedje waarin het Leusdense warenhuis moet komen. Dit grootwinkel bedrijf zal verpakt worden door woningen (circa 40 stuks), winkels, een super markt en een nieuw PTT- kantoor. Voor de plaats van het warenhuis in dit gebou wencomplex, dat stedebouw kundig aansluit op de vorm geving van De Hamershof, zijn twee varianten. In de eer ste heeft het warenhuis een rechtlijnige voorgevel, in de tweede variant maakt die ge vel een knik aan de oostzijde van het complex. Volgens wethouder Wagenaar voelen de geïnteresseerde bedrijven meer voor dat laatste, omdat ze niet willen dat het waren huis wordt „weggefrom- meld" door woningen en win kels. BELANGSTELLING De wethouder deelde dins dagavond verder mee, dat er nu al veel belangstelling be staat van middenstanders voor de geplande winkels in het gebouwencomplex. „Er zijn Hamershof-winkeliers die een grotere zaak willen en daarom graag de overstap zouden willen maken naar 't Erf", aldus Wagenaar. Wan neer het complex er staat, zal er mogelijk een wijziging plaats vinden van de route voor het langzaam verkeer (fietsers en brommers) dat nu ove 't Erf gaat. Wagenaar: „Het is niks als in de toe komst dat verkeer tussen de voetgangers moet krioelen. Misschien dat we beter een fietspad kunnen aanleggen langs de zoekroute voor au to's die er dan is in De Ha mershof." LEUSDEN - Op de parkeer plaats bij het AC-restaurant zijn het afgelopen weekend weer twee auto's opengebroken. Aan gezien het regelmatig voorkomt dat op deze plaats personenwa gens worden opengebroken, heeft de afdeling Voorkoming Misdrijven van de politie beslo ten borden te plaatsen waarop automobilisten gewaarschuwd worden voor het onbeheerd ach terlaten van waardevolle goede ren in de auto. LEUSDEN - Twee auto's raak- teneergisteren (dinsdag) rond twaalf uur total loss bij een voor rangsbotsing op de kruising Noorderinslag-Rossenberglaan. De oorzaak van het ongeluk moet waarschijnlijk gezocht worden in het feit dat de Leusde- naar J. T. komende van Groenhouten-Noord het rode verkeerslicht genegeerd heeft. Hij reed de Noorderinslag op waar op dat moment een Mini bestuurd T. de R. uit Leusden reed. De Mini botste frontaal op de auto van T. In de Mini ont stond een klein brandje dat door de politie geblust kon worden. De bestuurders en een inzitten de van de Mini raakten licht gewond en werden voor nader onderzoek naar het St. Elisa- bethziekenhuis overgebracht. De auto's moesten worden weg gesleept. Amersfoort reageert op ontwerp-struktuur- plan pag. 3 Commissie positief over Ruige Velt pag. 3 Interview op Donderdag: Emmanuele Wijsenbeek en Pien van Norren van Amnesty International pag. 5 Indoor Fietscross groot succes pag. 7 Overig sportnieuws pag. 7 Loep op Leusden met Kantlijn, Joost. Kreyns en Spaans pag. 9 Films in Amersfoortpag. 10 •Servicepagina pag. 11 DOKTERSDIENST: 033-945735. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente heeft het plan om grond langs de Noorderinslag, vlakbij het toekomstig Total- zelftankstation, te verkopen aan een garagebedrijf. Het is de bedoeling een gebouw in drie lagen daar neer te zet ten, waarin onder meer een autoshowroom en een werk plaats ondergebracht wor den. De vloeroppervlaktes zijn respectievelijk van on der naar boven 525, 525 en 200 vierkante meters. Volgens wethouder Jan Wagenaar van openbare werken en ruimtelijke orde ning zal het garagebedrijf geen brandstof gaan verko pen gezien de aanwezigheid van het Total-tankstation. Wagenaar: „Misschien dat die twee gaan samenwer ken." De wethouder wil bin nen een paar maanden pro beren de grond te verkopen. In het oorspronkelijke „draaiboek" van De Hamers hof stond een autoshow room langs de Noorderin slag gepland. Volgens Wa genaar is het tegenwoordig onhaalbaar en zeker niet aantrekkelijk voor een gara gebedrijf om slechts een showroom ergens te bou wen. „Daarom is het de be doeling er een werkplaats aan toe te voegen en zijn we in zoverre van het oorspron kelijke draaiboek van De Ha mershof afgeweken aldus de wethouder in bewoordin gen van deze strekking. - Vi Voor de bouw van het zelftankstation zijn nu twee keten geplaatst. Achter de plaats van deze Total-tank is eengaragebedrijf gepland LEUSDEN - Op maandag 13 februari wordt door de Schrijfgroep van Amnesty Leusden de maandelijkse schrijfavond georganiseerd. Belangstellenden worden op die avond in de gelegen heid gesteld brieven te schrijven naar de autoritei ten van diverse landen, waar de mensenrechten worden geschonden. Het gaat in alle gevallen om mensen, die on rechtvaardig worden gevan gen gehouden of gemarteld. Dit keer wordt geschreven aan de autoriteiten van Pa kistan, Roemenië en Israël. Men behoeft de brieven niet zelf op te stellen, ze worden nl. door de Schrijfgroep voorbe reid. zodat men deze kan over- schnjven Kom ook en help mee te strijden tegen martelin gen en beknotting van men senrechten Briefpapier, enve loppen en postzegels zijn aan wezig Tijdens de schrijfavond zal een kort praatje worden gehouden over de bemoeie nissen van de Groep Leusden met Mario Moreno, een gevan gene in Argentinië De schrijfavond wordt ge houden in de Hamersveld- school, Lijsterbeslaan 54 Leusden-Centrum en duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. 1 i Lahgestraat 83 - Amersfoort j Tel. 033-633006 PANNEKOEKEN- RESTAURANT ,,'T JAGERSHUYS" voor de lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist-Tel. 03404-13013 Geopend: di. t/m zo., van 12.00-20.00 uur. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Zie bon elders in dit bltul. SCHILDERSBEDRIJF Willam de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuld. Telefoon 033-940928.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1