LLeusden gaat aan groeistad aak van Amersfoort voorbij" „De geest van gras" Muzikale instuif in 't Claeverenblad ECW gaat praten over bemoeienis gemeente met branchepatroon Feestavond voor ouderen Commissie positief over Ruige Velt Autorijschool v.d. Heijden opent verkeersschool Heropening winkel van Cees Blom Defecte geiser veroorzaakt brand Hoogte geluidsmuur probleem lensden krant \MERSF00RT OVER ONTWERP- 5TRUKTUURPLAN: INBEDDINGSPERIODE HAMERSHOF BIJNA VOORBIJ Film in Vrouwenkafé FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant DONDERDAG 9 FEBRUARI 1984 plaatselijk nieuws 3 yan een onzer verslaggevers) LEUSDEN/AMERSFOORT - „Het wekt enigszins onze ver- ondering, dat u in uw ontwerp-struktuurplan op geen enkele ijze aandacht besteedt aan de groeistadtaakstelling van mersfoort. Immers, deze taakstelling heeft direkt gevolgen jor onder meer de door u genoemde woning- hoeftecijfers. Het komt ons voor, dat bij de woningbouw- ognoses tot en met 1995 een duidelijke relatie gelegd zou oeten worden met onze taakstelling voor de komende ren." waarin het betreffende terrein de bestemming „tankbanen" zou heb ben gekregen. ..Wij gaan er overigens van uit, dat u alsnog bereid bent bedoelde bestemmingsplan in het kader van het art. 8-overleg maar ook als eigenaar van de Leusderheide. aan ons voor te leggen," aldus Amersfoort. Dat schrijft het college van B. en aan het gemeentebestuur van usden in een reaktie op het twerp-struktuurplan voor deze meente. Dat ontwerp is in het der van het zogeheten artikel overleg ook voorgelegd aan urgemeente Amersfoort. In de op 27 januari jongstleden dateerde brief van het Amers- ortse college worden nog enkele dere kritische kanttekeningen imaakt Ten aanzien van de plan- nvan Leusden met het grondge- »d aan de Amersfoortse kant hrijven B. en W van Amersfoort: Vij achten het een gemeen- happelijk belang om een „open jfferzöne" te behouden tussen oe Bentueel te projekteren bednjfs- Irreinen en de Rijksweg A 28 peze gedachte wordt ook voorge- lan in het basisrapport voor de •rziening van het Streekplan ;recht," aldus het college, dat er in toevoegt dat er in gemeen- happelijk overleg gesproken zou nnen worden over de inrichting n de bufferzone. Ten aanzien van de door Leus- in gewenste direkte aansluiting de Rijksweg stelt het Amers- Drtse gemeentebestuur zich te- ghoudend op. Het college wijst er dat de Amersfoortse gemeen teraad in het kader van de vaststel ling van het bestemmingsplan Wil lem III bezwaren heeft geuit tegen een rechtstreekse aansluiting van uit Amersfoort op de A 28 In een later stadium zal de gemeenteraad hierover nogmaals een uitspraak worden ontlokt en tot die tijd maakt het college een voorbehoud tegen door de Leusden gewenste aan sluiting. Verder zeggen B en W. van Amersfoort in het ontwerp een be schrijving van de problematiek rond de begraafplaats Rusthof aan de Dodeweg te hebben gemist. ,,Een laatste opmerking betreft het gebied ten zuiden van de schietin- richting op de Leusderheide, de zgn. veiligheidszone In het kader van het overleg rond het struktuur- schema militaire terreinen hebben wij reeds duidelijk gesteld, evenals de Provincie, voorstander te zijn van het handhaven van deze veilig heidszone als een gebied met een grote natuurlijke en landschappelij ke waarde Uw ontwerp-plan spreekt daar ook over. Inmiddels hebben wij echter uit mondeling informatie ver nomen, dat u een ontwerp- bestemmingsplan voor dat gebied heeft toegezonden aan de P.P.C., VINGERTJE Raadslid Gert de Weerdt (PvdA) maakte dinsdagavond in de vergadering van de commis sie openbare werken en ruimte lijke ordening gewag van de brief van het college van B&W van Amersfoort. Hij wilde wel eens weten wat wethouder Jan Wage naar, voorzitter van die commis sie, er van vond. De wethouder toonde zich enigszins verwon derd of het feit, dat De Weerdt in het bezit was van een kopie van die bewuste brief. Wagenaar kon het PvdA-raadslid meedelen dat de gemaakte opmerkingen van de kant van Amersfoort beant woordt zullen worden. Dat zal gebeuren in een gesprek tussen beide colleges op 13 maart. Vooruitlopend op die bijeen komst zei wethouder Wagenaar alvast dat de voorbereidingen voor het opstellen van het Leus- dense structuurplan begonnen waren op een moment dat Amersfoort nog geen groeistad- funktie had. Gert de Weerdt con stateerde dat Amersfoort een beschuldigend vingertje naar Leusden opsteekt. Wethouder Wagenaar: „Ja, ja, sinds die stad de status van groeikern heeft. LEUSDEN -1 n het Vrouwenka- wordt maandagavond 13 fe- jari de fi[m „De geest van »s" van Marleen Gorris ver- )nd. Een radiojournaliste eft de opdracht een dokumen- re te maken over ouderwor- nde mensen, hetgeen zij op ar eigen wijze aanpakt. Zij raakt geboeid door een vrouw met wie zij enkele gesprekken voert. Als de geluidsbanden op de redaktievergadering worden afge draaid, blijken haar inspanning niet erg serieus te worden genomen Tussen de oudere vrouw en de journalist ontstaat een band, die door beide vrouwen anders wordt opgevat. De journalist denkt dat de vrouw steeds meer van haar afhan kelijk wordt. De vrouw laat echter zien dat het wezenlijke van het leven verscholen kan liggen in de dagelijkse dingen Tot op haar sterfbed weet zij op eigen kracht van het leven genieten en de ander dit geluksgevoel mee te geven. De film begint om 21.00 uur in de schuur van De Hakhorst, Waarden 25a. Kaartjes a 5 gul den per stuk zijn telefonisch te verkrijgen via de telefoonnum mers 943078, 943689 en 942249. Ook kan men voor aanvang van de film eenkaartje kopen. AMERSFOORT - De Leusdense autorijschool F v d. Heijden heeft vorige week zaterdag in Amersfoort een verkeersschool geopend In hel pand aan de Zangvogelweg 57 kunnen leerlingen van alle rijscholen theorielessen krijgen met behulp van een computer Men kan er terecht voor alle rijexamens Ook heeft de heer v d. Heijden zijn lesprogramma 's speciaal aangepast aan buitenlanders. LEUSDEN - De Vereniging voor Huismuziek regio Amers foort organiseert voor het eerst een muzikale instuif in Leusden. De instuif wordt gehouden op woensdag 15 februari van 20.00 tot 22.00 uur in boerderij 't Clae verenblad aan de Hamersveldse- weg 102. De avond is bestemd voor iedereen die al enkele jaren een instrument bespeelt en niet al te moeilijke stukken redelijk van blad kan spelen. Muziek uit diverse perioden komt aan de orde, alsmede enkele vocaal/ instrumentale stukken, zodat ook zangers welkom zijn. Bij voldoende belangstelling be staat de mogelijkheid dat er een vaste samenspeelgroiep in leus den wordt gevormd. Het geheel staat onder leiding van Loes van den Akker. Graag het instrument en lessenaar meenemen! Deelname aan deze muzikale in stuif kost 2,50. Voor meer inlich tingen kan men telefoonnummer 16932 bellen ACHTERVELD - Dinsdagmid dag 14 februari zal de winkel van het schildersbedrijf Cees Blom om 16.00 uur officieel worden heropend. Momenteel is men nog volop bezig met de verbou wing. De zaak wordt veroroot waardoor alles veel overzichte lijker uitgestald kan worden. Het assortiment zal ook worden uit gebreid met een afdeling hobby- verf en Van Gogh-olieverven. Dit jaar bestaat het schildersbe drijf 50 jaar. In die tijd is de winkel verschillende malen verbouwd. In 1971 werd de zaak door Cees van zijn vader overgenomen. Eerst werd het schildersbedrijf overgeno men en enige tijd daarna ook de winkel De officiële heropening zal ge schieden door de oprichter van de zaak, de heer G. Blom. Dinsdag avond vanaf 18.30 uur is er open huis aan de Hessenweg 230. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het college van Burgemeester en Wet houders wil in de gemeente lijke werkgroep „Economi sche Zaken, Consumenten belangen en Werkgelegen heid" (ECW) een gesprek op gang brengen over de be moeienis van de gemeente met het branchepatroon in De Hamershof. Nu de inbed dingsperiode van het hoofd winkelcentrum zo onderhand achter de rug is, is het voor het gemeentebestuur de vraag in hoeverre men zich moet blijven bemoeien met het branchepatroon in De Ha mershof. Tot nog toe heeft het gemeente bestuur dat nadrukkelijk wel ge daan Dat gebeurt op grond van de overeenkomst, die is gesloten tus sen de gemeente en Delta Lloyd, realisator van het hoofdcentrum. Daarin staan twee bepalingen, waarbij het college van B. en W. in beeld komt. De eerste bepaling is eeo doorverkoop-beding, waarin is geregeld, dat in de eerste tien jaar van het bestaan van De Hamershof de prijzen van verkoop, lease en verhuur van winkelpanden in De Hamershof de goedkeuring van het college van B. en W. behoeven Ten tweede is er in de overeen komst een brancheverdeling vast gelegd en afwijkingen van dat bran chepatroon moeten evenzeer wor den goedgekeurd door het college Bij die tweede bepaling is echter geen tijdsduur vastgelegd Inmid dels leeft in Leusden enigszins de mythe, dat deze bepaling vijf jaar zou gelden, maar dat is in de overeenkomst niet geregeld. Ze heeft derhalve een „eeuwigdu rend" karakter en het is de vraag of dat wenselijk is Volgens gemeentevoorlichter Hans Hermans heeft het college hierover nog geen standpunt be paald. Men wil eens peilen hoe er over wordt gedacht door de ver schillende vertegenwoordigers van belangengroeperingen in ECW. Di rekte aanleiding tot deze inventari satie van meningen is het feit, dat vrijwel ierterp keer dat er een win kelpand vrijkomt in De Hamershof de vraag aan de orde komt, hoe een en ander nu eigenlijk geregeld i is. Overigens is De Hamershof het I enige winkelcentrum in Leusden, I waar een dergelijke privaatrechte lijke overeenkomst van kracht is j Bij De Biezenkamp en De Bieshaar heeft het gemeentebestuur geen mogelijkheden om invloed uit te oefenen op het branchepatroon. Het onderwerp komt aan staande dinsdag ter sprake tij- dens de vergadering van de j werkgroep ECW. Deze wordt j vanaf 20.00 uur gehouden in de j commissiekamer van het ge- j meentehuis, 't Erf 1. LEUSDEN - De UW organi seert dinsdag 14 februari de jaar lijkse feestavond voor alle oude ren in Leusden, Stoutenburg en Achterveld. De bijeenkomst wordt gehouden in de zaal van firma Pon aan de Bavoortseweg. De aanvang is om 20.00 uur en de zaal Is om 19.30 uur open. Toneelvereniging De Eendracht zal de eenakter „Oh die mannen" opvoeren. Na de pauze wordt er bingo gespeeld waarbij mooie prij zen te winnen zijn Voor de drank jes, hapjes en de bingo wordt een vergoeding van zeven gulden per persoon gevraagd. Wie met vervoersproblemen zit, kan kontakt opnemen met mevrouw R. Gemini, telefoon 942339 of mevrouw T. van Mar wijk, telefoon 945726. )nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. 'erschljnt elke dinsdag en donderdag. loofdredakteur: Aarnix Kreyns ledaktie: ertien Engelkens .aspar van Loo ilevering kopij en advertenties: oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, Oor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur edaktie en administratie: antoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum Op erkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 1700 uur. Telefoon: 033-941495 bonnementsgeld: 2.60 per jaar; 31,80 per half jaar; 16,15 per kwartaal. achten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond •00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan ntakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag >sen 18.30 en 19.30 uur), tel 033-940691Bij geen gehoor kunt u ntakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 141, toestel 44. ABESTELLEN FOTO'S: De meeste In de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u ■bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij ►orultbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met iiaelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, B9'na waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per Jem)" *,0rmaat 13 x 18 cm*en 1 10'"voor ,uchtfotos (formaat 20 kunt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, •usaen-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- ■ngt u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- mtenkombinatie te Barneveld. f LEUSDEN - De raadscom missie openbare werken en ruimtelijke ordening heeft positief gereageerd op de nieuwste plannen voor de toekomstige wijk 't Ruige Velt in het noorden van Leusden. De CDA-fractie liet deson danks weten dat de zes ge projecteerde flatgebouwen van ieder vijf verdiepingen binnen het CDA nog ter dis cussie staan. Evelien Blom: „Het plan ziet er heel goed uit op de gestapelde laagbouw na". Een en ander werd duidelijk dins dagavond in de vergadering van de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening, waarin de nieuwste plannen voor 't Ruige Velt werden behandeld Dit gebied, dat begrensd wordt door de Eikenlaan, de Zwarteweg, de Rand- en Mid denweg, moet na het gereedko men van de wijken Wildenburg en Claverenblad bebouwd worden met circa 700 woningen. Deze zullen worden bestemd voor de inwoners van Leusden en niet voor mensen uit de regio zoals gebrui kelijk was met de nieuwe wijken in bestemmingsplan de Tweede Fa- qp in *t Rninp Velt zullen ook twee hectaren grond gereserveerd wor den als werkgelegenheidsterrein, waar eigenaren van (klein) ambte lijke bedrijven kunnen werken en wonen. Sjef ten Berge van de VVD- fractie toonde zich overigens ver baasd over de opmerking van Eve lien Blom betreffende de geplande flats, die met een mooi woord gestapelde laagbouw worden ge noemd „Ik proef", aldus Ten Ber ge, „in de woorden van mevrouw Blom een politieke component. Het aantal woningen in 't Ruige Velt is door die zes flats opgevoerd Als het CDA tegen die flats is en ook niet voor 1990 woningen wil laten bouwen ten zuiden van de School steegbosjes. wat dan"? Ik verbaas me dat nu aan het aantal woningen in 't Ruige Velt wordt getornd" Evelien Blom reageerde door te zeggen, dat ze de opmerking over de gestapelde laagbouw had ge maakt, omdat het plan ter behan deling was „Ik kan beter nu be zwaar maken dan over twee maan den wanneer de zaak in de fractie is doorgesproken", aldus Blom. Ze zei verder, dat wanneer het CDA zou afstappen van zijn bezwaren tegen de flats eerst de leden ge raadpleegd moeten worden Aan hen is altijd voorgehouden dat de christen-democraten tegen die ge bouwen zijn OPOFFEREN Gerl de Weerdt (PvdA) zei „niet helemaal ongelukkig" te zijn met de zes geplande flats in 't Ruige Velt. Hij grapte dat er misschien nog wel twee bij kunnen in het werkgele- genheidsgebied. De Weerdt rea geerde daarmee op een opmerking van CDA'ster Evelien Blom die het idee voor de vuist weg opperde om van elke flat één verdieping af te halen (scheelt dertig woningen) en dat te compenseren met huizen waarvoor grond in het werkgele- genheidsgebied opgeofferd zou moeten worden. Harm Offereins (GPV/SGP) liet doorschemeren niet tegen de flats te zijn. Hij zei „Er zijn mensen in Leusden die niet weten dat er twee flats staan in de wijk de Wetering". Om aan te geven hoe hoog de geplande flats in 't Ruige Velt worden zei wethou der Wagenaar, dat de vierde en vijfde verdieping boven de daklijn van de woningen zullen uitsteken Wagenaar merkte verder op, dat er mensen zijn die graag een woning zonder tuin, een flat dus, willen. Hij liet doorschemeren dat zijn eigen VVD-fractie ook nog niet in haar geheel op éen lijn zit voor wat een positief oordeel over de flats betreft. De twee liberale raadsleden in de commissie maakten daar geen gewag van. LEUSDEN - In een aanbouwtje van een boerderij aan de Arn- hemseweg ontstond dinsdag een klein brandje door een de fecte geiser. Toen de brandweer arriveerde, had de boer het vuur al zelf geblust. De moeder van de fami lie, die in het gebouwtje woont, was wakker geworden van een raar geluid en zag vlammen bij de kachel. Door een defect aan de geiser was er in de gaskachel teveel druk ontstaan en was de leiding gaan lekken. Gevolg was een lichte ontploffing en een steek vlam. Ook sneuvelde er een ruit. De bejaarde vrouw wist zich In veiligheid te stellen. De plantekening van de toekomstige wijk 't Ruige Velt De zes kruisjes geven de plaatsen aan waar de flats zijn gedacht Rozendaallaan 9 LeusdenC. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De geluidsmuur op zich is geen bezwaar, maar wel de hoogte van 4.20 meter. Aldus vinden de bewoners van de wijken Claeverenblad en Wildenburg die een woning hebben in de buurt van de Groene Zoom waarlangs een geluidwerende betonnen muur geplaatst zal worden. Op zeker één plaats zal deze wand, waarin planten en struiken verwerkt worden, op twee meter van de zijgevel van een woning komen te staan. Dinsdagavond kwam de problematiek rond de geluidsmuur aan de orde in de vergadering van de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening Een aantal bewoners had eerder bij wethouder Wagenaar bezwaar gemaakt tegen de hoogte van de muur Deze mensen vinden de 4.20 meter onaanvaardbaar, niet alleen voor het oog maar ook vanwege de invloed van die geluidsmuur op het (zon)-licht in de woningen en tuinen. De omstreden geluidwerende betonnen wand langs de Groene Zoom moet er komen op last van de wet Geluidhinder. Met de wettelijke bepalingen in de hand zijn er door de gemeente berekeningen gemaakt die de hoogte van de muur hebben gvastgesteld Volgens wethouder Wagenaar kan de geplande geluidsmuur hooguit 25 centimeter lager worden, waarbij net binnen de normen van de wet gebleven wordt. De bewoners, die bezwaar maken tegen de hoogte van de wand, hebben de wethouder gezegd dat volgens de wet Geluidhinder aan de berekeningen ook een goede verkeersprognose ten grondslag moet liggen. Ze willen wel eens weten of die prognose getoetst is aan het huidig aantal motorvoertuigen op de Groene Zoom Wethouder Wagenaar raadde hen dinsdagavond aan om zelf een deskundige in de arm te nemen om de berekeningen te controleren De bewoners hebben aangekondigd dat zeker te doen. Binnenkort zal de aanvraag voor de bouwvergunning voor de geluidwerende wand gepubliceerd worden. Het ziet er naar uit dat de betrokken bewoners bezwaarschriften daartegen zullen indienen.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3