idoor fietscross groot succes p karakter ubbele winst indballers I. Lisidunahof idt nederlaag Eerste beslissingen? SIHNET Schakers op de goede weg De Haaien blijven sukkelen Cu/tffcf lETIIAL tV VOOKSPBL KOKFML V«OKSI>EL Uitslagen Hessenkar- competitie Olympiade '92 DONDERDAG 9 FEBRUARI 1984 EUSDEN - De indoor fiets- sswedstrijd in manege ,,Den ek" aan de Buurtweg is een irm succes geworden. Niet ider dan 150 coureurs afkom- uit de gehele regio hadden zich voor dit evenement bij de wedstrijdleiding van FCV de Heuvelcrossers aangemeld. De ze grote stormloop was er mede oorzaak van dat het programma enigszins later begon dan in de bedoeling lag. Toen het par cours met de diverse wedstrij den verreden konden worden waren de deelnemers en het in groten getale opgekomen pu bliek dit kleine oponthoud gauw USDEN/ACHTERVELD - De erst(r)op heeft zoals vaker st verleden zijn sporen ach- elaten en het programma da- n de war geschopt. De dis- ies over een verplichte rust- ag ide in de onberekenbare ermaanden laaien weer )op maar zullen nu de com- ie afgelopen weekend weer z/chtig werd hervat, weer in oofpot geraken. Toch lijkt linvol om de zaken eens op ijtje te zetten om eventueel redelijke altei natieven te ko- Naast de organisatorische lemen waarmee vooral de ammamakers te kampen n, ontstaan er bij de clubs lieve moeilijkheden. Hoe en ze hun leden bezig gedu- een langdurige voetballo- leriode. Vragen waarover eens diep nagedacht moet en. Wat een winterstop nog teweeg kan brengen, kon- ve afgelopen weekend weer ervaren. Torenhoge favorieten zijn niet zo overheersend meer, terwijl gedoodverfde degradan ten nog eenmaal een poging willen wagen om het dreigende onheil te ontlopen. De rest van de competitie zal met de nodige spanning tegemoet kunnen wor den gezien. De zaterdagformatie van Ri chard Beumer kon het tegen het laaggeklasseerde Sperwer niet waarmaken Tegen het helemaal onderaanstaande SEC krijgen de heren een herkansing. SEC hield onverwacht aan het duel tegen SVM Boys een puntje over en zal met vol vertrouwen de Leusdena- ren het vuur aan de schenen leg gen Voor Roda zaak om de tegen stander niet te onderschatten en vanaf het beginsignaal energiek te werk te gaan Naarden contra Uni cum eindigt in remise SVM Boys zal de halve misstap thuis tegen FC Horst willen goed maken maar of dat zo gemakkelijk zal gaan valt te betwijfelen. Sperwer zal de stunt tegen Hulshorst willen herhalen. Het duel tussen TOV en Bloemen- kwartier is belangrijk voor de bezet ting van de sub-top terwijl Barne- veld tegen Hees daar ook een plaats in wil verwerven Het programma zaterdag 1e klasse A SEC - Roda '46 (0-5) Naarden - Unicum (1-4) SVM Boys - FC Horst (3-2) Sperwer - Hulshorst (1-1) TOV - Bloemenkwartier (1-2) Barneveld - Hees (1-2) ZONDAG In de zondagafdeling kwam Ro da weer niet in actie. De thuiswed strijd tegen Actif die voor zondag gepland staat gaat hopelijk wel door want het verschil in aantal wedstrijden wordt anders veel te groot De uitwedstrijd destijds werd door de mannen van trainer Rob Ton in winst omgezet. Dat feit alleen al biedt optimistische per spectieven. Toch is het raadzaam om ook hier niet al te hard van stapel te lopen. Winst in deze fase kan uiterst nuttig zijn. Zuiderzeevo gels en Hooglanderveen moeten beide winnen om nog in de race te blijven. Laren houdt de punten tegen Naarden in eigen huis. De topper tussen Gooische Boys en vergeten. Voor de fietscrossers was dit indoor-gebeuren een welkome on derbreking en een uitstekende test case voor het komende zomersei zoen. Met veel bravour vlogen de fietscrossers over de hindernissen op weg naar een zo goed mogelijk eindresultaat De volgende cou reurs kwamen op het erepodium: 7 jaar en jonger: 1. Alexander van Gooi (L); 2. Marja van Spellen 3 Rodney Mols 8 jaar: 1Thijs Visser (L); 2. Igor Glattli (L), 3. Arjan Faber 9 jaar: 1 Piet v. Brummelen; 2 Alfred de Jong (L); 3. Norman Gooyer 10 jaar: 1. Ramon v Marlen, 2 Shakira Mols; 3 Orjan Kers. 11 jaar: 1 Tjerry Ruses. 2 Ger- die Stip; 3. Gaby Wallet 12 jaar: 1. Olav Glattli (L); 2 Saber Wit; 3. Theus Renes 13 jaar: 1Daniel Jansen (L); 2 Edwin v. Marlen; 3. Remco Bos veld 14 jaar: 1. Ricardo Babel (L); 2 Wim Grootveld (L); 3. Michiel de Vries. 15 jaar: Hans Veldhuizen; 2. Eric Sweers; 3 Minko de Nooy (L). 16 jaar: 1 Ronald Materman; 2 Peter v.d. Brink; 3. Marcel Helmich (L) 17 jaar en ouder: 1 Marcel van Slooten; 2. Ron Sukel, 3. Jan Schenkel. VVZA kan de strijd om het kam pioenschap een beslissende wen ding geven Een gelijkspel is voor beide teams een winstpunt Het ontketende APWC zal aan Ams- vorde geen kind hebben Barne veld kan in het streekduel tegen Veensche Boys moeilijker krijgen dan menigeen verwacht. Het programma zondag 1e klas se A: Zuiderzeevogels - Hooglander veen (1-3) Laren - Naarden (2-0) Gooische Boys - VVZA (0-3) APWC - Amsvorde (3-1) Barneveld - Veensche Boys (1-0) Roda 46 - Actif (1-2) Voor Achterveld staat er weer eens een thuiswedstrijd te wach ten. Een ruime zege ligt tegen Sparta (L) in het verschiet. PVC mag BW niet onderschatten an ders kunnen ze hun aspiraties voorlopig uit het hoofd zetten Olympia houdt beide punten in eigen huis KWA moet in staat zijn om koploper Stator een poets te bakken. De staartclubs EMM en Hilversumse Boys doen weinig voor elkaar onder Het programma zondag 2e klas- PVC- BW (0-1) Achterveld - Sparta (L) (3-0) Olympia - ASV (1-0) KWA - Stator (0-3) EMM - Hilversumse Boys (1-1) JSDEN - De wedstrijd te- mlddenmotor Nieuwegein door de handbalheren van a met optimisme tegemoet i. Wel was het zo dat basis- Ron Hartogsveld verstek laten gaan en er nog Is een reserve voor handen etgeen het aantal wissel- [lijkheden wel erg beperkte, gewoonlijk opende Impala ore via Daan Bleuel (1-0) even later stonden de ploe- eerop gelijke hoogte (1-1). a was het Impala dat de langaf en in een mum van en 5-1 voorsprong nam. Prinsen (2x), Daan Bleuel Hem Rademaker waren de Jntenmakers. Met prima uitgevoerde aanvallen zette Im pala de tegenstander onder druk terwijl het verdedigend uitste kend in elkaar stak. Een onhoud baar schot van Paul Linden- boom betekende nog 6-2 voor dat Impala met een inzinking te kampen kreeg. Nieuwegein pro fiteerde hier dankbaar van en kwam binnen korte tijd weer langszij (6-6). Een perfect uitge voerde break-out die door kee per Adrie Groenestein ingezet was, werd keurig door Gerard Voskuilen afgerond (7-6). Drie doelpunten op een rij bezorgden de gasten voor het eerst in de wedstrijd een 7-9 voorsprong. Een strafworp die Theo Prinsen goed benutte en een doelpunt van Jos de Valk brachten de stand op 9-9. Kort voor de rust nam Nieuwegein opnieuw de lei ding (9-10) terwijl na de pauze meteen de marge tot twee doel punten uitgebouwd werd (9-11). Theo Prinsen had het antwoord steeds klaar (10-11en (11 -12) en hield Impala in de wedstrijd. Toen Arjan Schneiders de gelijk maker in de touwen joeg begon Impala weer in zichzelf te gelo ven. De aanval draaide weer op volle toeren hetgeen in treffers van Theo Prinsen (2x) en Jos de Valk (2x) resulteerde: 16-12. In de slotfase kwam Nieuwegein nog terug maar verder dan 16-15 lieten de Leusdenaren hun op ponenten niet komen. DAMES De dames van Impala konden in de thuiswedstrijd tegen BHC weer eens voltallig aantreden. De ver wachtingen waren hooggespan nen Voortvarend gingen de dames van start. Een afstandschot van Hetty Tessels bracht Impala met 1-0 aan de leiding waarna Ria Meyerink vanaf de cirkel 2-0 liet aantekenen. Onoplettendheid in de Impala-verdediging stelde BHC in staat om op gelijke hoogte te ko men (2-2). Annemiek van de Gun bepaalde kort voor rust de stand op 3-2 Na de pauze trokken de Leus- dense dames het spel naar zich toe en leken de tegenstander te over vleugelen. Het snelle affluiten van de arbieter voorkwam dat Impala verder kon uitlopen. Via Hetty Tes sels kon Impala iets ruimer adem halen (4-2) maar wederom profi teerde BHC van een terugval aan Impala-zijde (4-4) De strijd was weer geheel open Impala was echter niet van zins om zonder punten achter te blijven Een per fect uitgevoerde aanval deed de bal in de handen van cirkelloopster Ria Meyerink belanden, die met de kans wel raad wist (5-4) Wat BHC in de slotfase ook nog probeerde om keepster Nel Rijnders te passe ren, het liep op niks uit zodat Impala verdiend met 5-4 de overwinning uit het vuur sleepte. 'SDEN - Het op de laatste staande S.O. Lisidunahof jn de 4e klasse A de eerste ijd in de tweede helft van Iprripetitie niet in winst kun- zetten. Toch had coach Oskamp de beschikking in goede selektie waarin veteraan Letschert en de d. Hammen ontbraken. iert moest met lede ogen jtch vanaf de tribune aan- en. Een fel aanvallend Lelystad dacht een mak hebben aan Lisidunahof, e Leusdenaren waren niet lan zich bij voorbaat te npakken. Twaalf minuten 1st de club uit Leusden de dubbelblank te houden. Dit was vooral te danken aan goed keeperswerk van captain Heuvelink en zeer knap verdedi gingswerk van de nieuwste aan winsten Peter Damen en Rob Knikker, beiden overgekomen van het Dienstencentrum Gere formeerde Kerken te Leusden. In de 13e minuut werd het 1-0 voor de thuisclub Petrus middels een gelukstreffertje. Petrus kreeg hierdoor echter vleugels en knalde binnen 2 minu ten twee keer op de paal van het Leusder doel Door een S.O Lisi dunahof verdedigingsfout kwam Li sidunahof net voor rust op een onnodige 2-0 achterstand. In de tweede helft kregen de paar honderd toeschouwers in sporthal ,,De Rietlanden" goed spel voorge schoteld van beide partijen. Lisidu nahof begon sterk te voetballen en het was Nanne Santing welke in de 5e minuut maar net naast schoot Blijkbaar had de donderspeech van coach Oskamp in de pauze gehol pen. Door een Petruscounter werd het geheel tegen de veldverhou- ding in 3-0 in de 10e minuut. Even leek de wedstrijd uit de hand te gaan lopen, toen Heuvelink een aanval binnen zijn strafschopge bied keerde, doch de zwak leiden de scheidsrechter hier anders over dacht. Heuvelink werd twee minu ten naar de zijlijn gestuurd en Dick Miggelbrink mocht de keepers plaats tijdelijk innemen. De toege kende strafschop werd door Petrus gemist Het met een man minder spelende Lisidunahof slaagde erin om juist in deze moeilijke minuten op 3-1 te komen De SOL spelers hadden hun ritme gevonden en in de 20e minuut had Jan Kats de bal voor het inleggen, maar struikelde over zijn schoen veter. Ook Laurens Bosman had geen geluk met een paar goede afstandknallers. In de laatste mi nuut kwamen de Leusdenaren wat conditie tekort en verloren uiteinde lijk met 5-1. \v.e sV°° '°e oï" Crossers klaar voor de start. LEUSDEN - Ook Antilopen kon het tegen koploper SMS niet bolwerken. Met 13-7 legden de Leusdenaren het loodje. DSV verloor verrassend van Odik (11- 16). In de staart van de ranglijst keerde de spanning volledig te rug. ZKC kwam thuis tegen Thor met 8-9 net iets te kort terwijl BFC twee belangrijke punten aan het treffen tegen medede gradatie kandidaat De Vinken overhield. De uitslagen van afgelopen za terdag waren SMS - Antilopen 13-7 DSV - Odik 11-16 ZKC - Thor 8-9 BFC - De Vinken 14-8 De ranglijst ziet er na 10 wedstrij den als volgt uit: SMS 10-19 Thor 10-14 DSV Antilopen Odik ZKC BFC De Vinken Komend weekend staat voor An tilopen het belangrijke duel tegen BFC op de rol Slagen de Leusde naren erin om de volle winst te pakken dan is er voor de rest van het zaalkorfbalseizoen geen vuiltje meer aan de lucht De Vinken moet tegen ZKC wederom alle zeilen bijzetten. Verlies kan in deze fase van de competitie het begin van het einde betekenen. Thor en DSV kunnen plichtmatig de competitie uitspelen en doen weinig voor el kaar onder Als Thor verliest en SMS weet Odik in Barneveld te kloppen dan zijn de Utrechters reeds kampioen. Odik kan daar nog een stokie voor steken Het programma is. Antilopen - BFC 9-7 De Vinken - ZKC 9-10 Thor - DSC 10-11 Odik - SMS 4-11 LEUSDEN - Het eerste tiental van de schaakvereniging Leus den is hard op weg om een serieuse gooi naar de titel te doen. Afgelopen dinsdag werd een stap in de goede richting gezet door Loosdrecht met 6-4 te verslaan. De twee verliespartijen kwamen een beetje ongelukkig tot stand maar de winst van Joop van Santen, Tjerk Zijlstra, Gerrit Halkes en Jan v.d. Linden maak ten deze blunders ruimschoots goed. Met daarbij de remises van Pim v.d. Harst, Henk Voskamp. Carel Vos en Henk Bekius was de zege een feit. Voor de winterhuiscompetities werden de volgende wedstrijden gespeeld D.v Ooik-P Sonder 0-1 A Rietveld-R. Berg 0-1 H Kroes-T EIschot 1-0 ACHTERVELD - In een gezellige sfeer werd de vijfde ronde gespeeld van de Hessenkar kaartcompetitie. Er was deze avond weer een aantal praktische prijzen te winnen. De prijswinnaars waren klaverjassen: 1 P Hilhorst5175.2 W v d Horst 5294; 3. mevr. Houtveen- Blom 5175. 4 W Kerkhol 5107. 5 E Wouters 5075; 7 mevr. Vos-Voskuilen 5030. 8 mevr Voskuilen 4866. 9 T Blankestijn 4799: 10 mevr v.d Burgwal-v Hamersveld 4775. 11 G v.d. Breemer 4734; 12 mevr. Prinsen- Tgmensen 467113. G Druijf 4640 14 Marcelle van Druten 4537, 15 mevr v d Burgwal-Lammers 4489 en 16 K Hilhorst 4458 punten. De poedelprijs was voor L van Ruitenbeek met 2926 punten. Schutjassen: 1 E Heijligers 93. 2 mevr Smit 92:3 Amta de Vette 90:3. J Houtveen 90. 5. F Smit 87. 6 mevr Smink 84. 6. P. Smink 84 en 6. J. van Laar 84 punten De poedelprijs was voor mevr Blom met 71 punten De stand na vijf ronden is Klaverjas sen: 1 W v.d. Horst 23897; 2 mevr Houtveen-Blom 23763: 3. J Smal 23383: 4 E Wouters 22830. 5 T Blankenstijn 22360 en 6 mevr v d Burgwal-Lammers 22060 punten, schutjassen: 1 F Smit 434: 2 E Heijligers; 2. J. Houtveen 422. 4. Anita de Vette 418 en 5 mevr. Blom 406 punten. In verband met de carnaval zal de volgende ronde worden gespeeld op vrijdag 9 maart Cv Hoorn-E Moed i-u W v.d. Wetering-G. Fröberg 0-1 H Mus-Lagus 1-0 A. Valkenburg-W Schouten V2-V2 J v.d Tang-C Veenendaal V2-V2 P. de Jager- J. Gerrits 1-0 A Wisman-N v.d Meel afgebr A Aldenzee-J Boot 0-1 A Tolboom - H v. Dalen T-0 J. Zaal-H. Struiwig 0-1 K Linse-L. Buurlage V2-V2 VOETBAL - Voor de volledigheid en ter correctie nog enkele voetbaluitslagen van afgelopen weekend. Hooglanderveen verloor thuis met 1 -5 van APWC terwijl in de 2e klasse Hilversumse Boys verrassend PVC op 2-2 hield. DAMMEN - Het bondsspaarbank- damtoernooi dat het Amersfoorts damgenootschap afgelopen zaterdag in De Flint organiseerde stond goed in de belangstelling De strijd om het kampioenschap van Leusden werd gewonnen door het team van de Rossenbergschool Een plaatsje in de provinciale finale hebben de Leusdense scholieren dankzij deze titel verdiend. VOETBAL- Het bestuur van voetbalvereniging Roda'46 heeft het contract met jeugdtrainer Henk v.d Wetering verlengdOver de verlenging van de contracten van de oefenmeesters Ton (zondag) en Beumer (zaterdag) wordt in de loop van deze maand gesproken. FITNESS - De vorig jaar geopende sportschool ..Sporl 2000" timmert behoorlijk aan de weg. Afgelopen week kon het 300ste lid genoteerd worden VOETBAL - De twee meisjes voetbalelftallen van de S V Achterveld nemen van 29 juli tot en met 4 augustus aan het grote N.K S. jeugdvoetbalkamp in Borculodeel. Er bestaat nu reeds een comité, dat streeft naar toewijzing van de Olympische Zomerspelen 1992 aan Nederland Dat duurt nog wel even, maar wie niet op tijd zijn vingertje opsteekt, wordt bijna ze ker overgeslagen. Vooral als de vooruitkomsten goed zijn De Commissie Voorbereiding Olym pische Spelen 1992" heeft intus sen berekend - hoe is niet duidelijk geworden - dat 1992 een kentering wordt voor wat betreft de negatieve resultaten van de Spelen Hoewel de strop elke vier jaar groter is geworden, levert 1992 een flinke winst op. De koffiedikkijkers scher men met inkomsten van 1890 mil joen gulden, tegenover uitgaven begroot op 1755 miljoen gulden Er is geen universitaire opleiding voor nodig om vast te stellen, dat de winst dan 135 miljoen gulden be draagt en dat is geen katteplas. Voor de Spelen anno 1992 wordt zoveel mogelijk gebruik gemaakt van bestaande en reeds geplande nieuwe accommodaties en het is jammer, dat bijna uitsluitend aan Rotterdam en Amsterdam wordt gedacht. Ik vind. dat wethouder Wagenaar best eens van zich moet laten horen want ook Leusden heeft heel wat in huis. Nu reeds beschikt men over drie complete 'portparken, twee sporthallen en wee zwembaden. Omvandemas- :rsa tennisbanen nog maar te zwij- jen Daar kun je ook van alles mee doen. Tegen 1992 heeft wethouder Wagenaar bijna zeker zijn nieuwe Huis van de Sport - met motel en heli haven - voor gebruik gereed. Voeg daarbij de plannen van de schietclub voor een accommoda tie, die min of meerde grootste van Nederland moet worden De Spelen in Leusden zijn ook een leuke meenemer voor de loka le middenstand en ik durf te wed den, dat het Warenhuis van Ome Jan tegen die tijd lang en breed naast de vrije benzinepompen in de Hamershof staat! Als Olympisch dorp wordt het Ruige Veld volge bouwd Het woonwagenkamp moet dan maar even wachten. Na 1992 wordt die bebouwing gewoon een nieuwe woonwijk van Leusden. Zeer aan trekkelijk gelegen bij de inmiddels gerealiseerde aansluiting op Rijks weg 28. (421) PC BRIDGE - Vrijdag 17 februari wordt in de Oranjeboom aan de Leusderweg 43 in Amersfoort een open paren bridgedrive georganiseerd Aanvang 19.30 uur Kosten 15 gulden per paar. Er worden zes ronden gespeeld, van elk vier spellen. Aanmelden uitsluitend telefonisch onder nummer 15090. LEUSDEN - De waterpoloërs van de Haaien zitten in de hoek waar de slagen vallen. Wederom gingen de heren kopje onder en blijven derhalve in het bezit van de rode lantaarn. De consolida tie van een plaats in de 3e klasse komt op losse schroeven te staan en zal de gemoederen aar dig in beroering houden. De wedstrijd tegen de Futen in het Amersfoortse sportfondsenbad had de eerste aanzet tot het herstel moeten inluiden. Gecon centreerd kwamen de Leusdena ren uit de startblokken, hetgeen inde eerste periode in een 2-0 voorsprong resulteerde. Willem Burger en Harry Abbing namen de treffers voor hun reke ning. In de tweede periode moes ten de Haaien toestaan dat de Futen de achterstand tot 2-1 wisten terug te brengen In de derde perio de kregen de Leusdenaren met een inzinking te kampen hetgeen de Amstelveners in de gelegenheid stelde het heft in handen te gaan nemen. Nadat de gelijkmaker op het scorebord was gebracht, scoor de Willem Burger zijn tweede doel punt (3-2) Weinig mocht dit echter baten want in een mum van tijd keek de Haaien-ploeg tegen een 3-5 achterstand aan De unieke kans om terug in de wedstrijd te komen liet Carel Venema helaas kort voor het verstrijken van de derde periode liggen. Tot overmaat van ramp liet hij de strafworp onbe nut. Een man meer situatie wisten de Futen in de laatste periode keurig uit te buiten hetgeen het definieve vonnis over de Haaien velde. (3-6). In het aller laatste alles of niets offensief kwamen de Haai en nog tot 5-6 terug maar de tijd was te kort om nog een kostbaar puntje aan dit duel over te houden Spelmoment uit wedstrijd Haaien - Futen

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7